Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61601) biker válasza Endless (#61600) üzenetére


biker
nagyúr

ez pedig kábel hibának tűnik. de ha más kábellel is ilyen, akkor lehet a telefonban a hiba

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#61602) marsu. válasza Endless (#61600) üzenetére


marsu.
senior tag

Nálam is megvan ez a hiba és már mástól is olvastam (azt hiszem pont innen). Ha jól emlékszem iOS 11-el jött be a hiba (legalábbis nálam), bár nem frissítettem egyből, csak iOS 11.1.2 környékén.
Én valamilyen iOS hibára fogom. Mac-en még mindig sima Sierrán vagyok. Telefon töltőcsatlakozóját is kitakarítottam, az se segített. Hard reset se. Újként beállítást nem próbáltam.

(#61603) Head88 válasza #68216320 (#61599) üzenetére


Head88
addikt

Szerintem win-es lesz a gombkiosztás windows használatakor.

(#61604) Endless válasza marsu. (#61602) üzenetére


Endless
aktív tag

Az biztos, hogy IOS 10 alatt és Iphone 6s-em nem csinálta ezt. Most gépen High Sierra van fent de én is ugy gondolom, hogy az IOS 11 miatt lehet :((

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#61605) TBMC válasza r4z (#61596) üzenetére


TBMC
addikt

win 10menne neki, csak az excel és számlázó progi miatt, coherence módban.

markbellus.hu 

(#61606) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Tanácsot szeretnék kérni, IP cím trükközés céljából. Előfizettem pár napja az HBOGO szolgáltatásra, és külföldön nem használható. :D Tud bárki olyan appot amivel megoldható hogy tudjam használni a szolgáltatást? :D Hivatalosan április 1-től lehet nézni Európa szerte is majd. Na most nekem az soká van. :D :R

(#61607) Ragnar95 válasza Papa-Het (#61606) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

VPN kell neked, bár olyan VPN szolgáltatást még nem sikerült találnom, ami magyar IP-t adna.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#61608) megema válasza Papa-Het (#61606) üzenetére


megema
őstag

Előfizetni valami magyar VPN-re? :F

(#61607) Ragnar95: Rágugliztam. Pl. nekik elvileg magyar IP-t kéne adniuk. 5 napos próba alatt kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#61609) r3dsnake válasza Ragnar95 (#61607) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

CsibVPN

(#61610) r4z válasza TBMC (#61605) üzenetére


r4z
nagyúr

Elvileg azzal nem lesz gond, Win10-et pont hasznaltam.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61611) Papa-Het válasza Ragnar95 (#61607) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

@megema @r3dsnake

hola appot próbáltam firefoxon keresztül, de trükkösek. amint átváltom magyarra, nem jelenik meg a bejelentkezés fül, ha visszaváltom, ott van. cseles népség.

Köszi srácok!

(#61612) Head88 válasza Ragnar95 (#61607) üzenetére


Head88
addikt

Nekik van magyar szerverük ha jól emékszem 3 különböző. Havi 1490Ft az előfizu.

Szerk: Bocsi félre címeztem a hsz-t. Papa-Hetnek szántam.

[ Szerkesztve ]

(#61613) Papa-Het válasza Head88 (#61612) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Jól hangzik, megnézzük! Köszönöm! :R

(#61614) Head88 válasza Papa-Het (#61613) üzenetére


Head88
addikt

Használtam ezt a VPN szolgáltatást évekig és megbízhatóak, csak ajánlani tudom őket.

(#61615) #68216320 válasza Head88 (#61603) üzenetére


#68216320
törölt tag

Aha, akkor az nem lesz igy jo. Koszi az info-t, akkor inkabb valahogy uj gep vasarlasa fele terelem a dolgot.

(#61616) Head88 válasza #68216320 (#61615) üzenetére


Head88
addikt

Ha mindenképp ragaszkodik a mac billentyűkiosztáshoz akkor azt csak macOS használatával lehet megoldani.

(#61617) r4z válasza Head88 (#61616) üzenetére


r4z
nagyúr

Vagy 1-2 nap kitarto munkaval, amig vegigkonfiguralja az AutoHotKeyt minden billentyure, es azokon belul minden modositora.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61618) Head88 válasza r4z (#61617) üzenetére


Head88
addikt

Igen. Ez így van, de azért is nem számoltam mint lehetőség mert biztosra veszem, hogy ennek nem áll neki szinte senki. (tisztelet a kivételnek)

(#61619) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hello!
Olyan problémám lenne, hogy ha a naptárban valami nagyobb esemény van akkor arról kapok 4db értesítést is, de nekem elég ha csak egyszer figyelmeztet a rendszer. A pipákat kiszedtem a bal oldalt az esetleges dupla szinkronizáció miatt, de így is megkapom négyszer a dolgokat.

(#61620) r4z válasza Nagytoll (#61619) üzenetére


r4z
nagyúr

Azokkal a pipakkal csak a megjelenitest valtoztatod, a szinkront nem. Az adott naptaron jobbklikk, get info, ignore alerts.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61621) Nagytoll válasza r4z (#61620) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Köszönöm :R

(#61622) TigerCat válasza Nagytoll (#61619) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az alapértelmezett jelzés akkor is megjelenik, ha egyedileg adtál hozzá jelzést, így duplázódhat, szóval nézd meg a beállításokat minden eszközön.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#61623) Papa-Het válasza Head88 (#61612) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Ja, hogy ez nincs MacOS-ra... nagyszerű. Én meg kifizettem az 1500-at.

(#61624) r4z válasza Papa-Het (#61623) üzenetére


r4z
nagyúr

A halozati beallitasokban tudod kezzel hozzaadni a VPN-t, ha megvannak az adatok.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61625) Papa-Het válasza r4z (#61624) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Most már leszedtem 2 másik appot, Shimo, és Viscocity ez alapján
[link]

Ezekkel próbálkozom.

HA! Működik! :D Shimo-n keresztül. Bemásoltam a letöltött congif fájlból a magyart, utána engedélyeztem - majd beállításokban engedélyetetni kellett ettől a fejlesztőtől származó dolgot - utána bejelentkeztem az oom felhasználóval, és láss csodát, megy az hbo go. :C :C

[ Szerkesztve ]

(#61626) r3dsnake válasza Papa-Het (#61623) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tunnelblick a legjobb ilyen célra

(#61627) Head88 válasza Papa-Het (#61623) üzenetére


Head88
addikt

De van macos-re. Én is macbookon használtam. Szedj le egy openvpn klienst. Mondjuk ezt.
Majd importáld be a konfig fájlokat.

Szerk:
Most látom, hogy sikerült megoldani.
r3dsnakenek igaza van a Tunnelblick a leghasználhatóbb openvpn kliens macos-re. (én is ezt linkeltem)

[ Szerkesztve ]

(#61628) Papa-Het válasza Head88 (#61627) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

@ r3dsnake

Már szedem is, főleg hogy ingyenes. :C :R :R :R

Közben válaszolt az oldal is az email-re. Ugyanezt az appot ajánlották mit ti is, illetve április végén várható kliens mac-re.

[ Szerkesztve ]

(#61629) Head88 válasza Papa-Het (#61628) üzenetére


Head88
addikt

Az openvpn kliensek tudtommal mind ingyenesek :)

(#61630) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!

Mostanában azt csinálja a macbook, hogy Facebookozás közben lelassul az egész gép, ventillátor maxon pörög.
A fedél lecsukása után, pár perc múlva visszatérve minden oké!
Ez FB, vagy gép hibára utalhat?
MGacbook Air 2011 mid
i5 + 8GBram + SSD
macOS high sierra

Köszi előre is!

(#61631) Head88 válasza urbanjozsi (#61630) üzenetére


Head88
addikt

Ilyenkor csak safari 1 tabon a facebookkal fut? Vagy megy még valami a háttérben?

Legközelebb ilyet tapasztalsz akkor nézd meg a tevékenységfigyelőben, hogy mi eszi a procidat. (feltételezem azért lassul be mert elfogy a nafta a prociból és azért pörög a venti mert mivel 100%-on megy ezért melegszik)

[ Szerkesztve ]

(#61632) urbanjozsi válasza Head88 (#61631) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Csak a safari fut, azon belül is csak a FB.
Illetve a Finder alatt van még fekete pötty :)

(#61633) xors válasza urbanjozsi (#61632) üzenetére


xors
senior tag

FB simán csinálhat ilyet, a köcsög automatikusan induló videók eléggé le tudják terhelni a gépet.

(#61634) TheMarci válasza urbanjozsi (#61630) üzenetére


TheMarci
addikt

Sajnos szerintem is a FB lesz a hibás, a 2016-os rMBP-mon is elég lassú..

Do You Dream?

(#61635) Papa-Het válasza Head88 (#61629) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

A Shimo az 30 nap ingyen, után 50 dollár azt hiszem.

(#61636) Head88 válasza Papa-Het (#61635) üzenetére


Head88
addikt

A shimo nem csak az opensource openvpn protokollt támogatja azért fizetős. A tunnelblick kizárólag openvpn-t támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#61637) Head88 válasza urbanjozsi (#61632) üzenetére


Head88
addikt

Akkor a facebook eszi meg a procidat reggelire.
Próbáld ki, hogy telepítesz egy Cleaner for Facebook bővítményt a safariban. Ez tiltja az automatikus video indításokat reklámokat stb.

Biztos, h 2011mid AIR-ed van? Úgy tudom azokban a max ram csak 4GB.

[ Szerkesztve ]

(#61638) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Szeretnék minden kedves totyik tagnak B.Ú.É.K-ot, vagyis Bugmentes Új Esztendőt Kívánni! :DDD
Legyen 2018 olyan év, amiben megleli mindnyájunk a Mac-es számításait! :D

Jövőre találkozunk! :C :R :C

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#61639) Head88 válasza TheMarci (#61634) üzenetére


Head88
addikt

Az én 15" 2012mid (i7-16GB ram) gépemen gond nélkül megy a facebook.

(#61640) hszilard666 válasza bmwk1200s (#61638) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszi! Viszont!
Húúúú srácok lehet hogy jön hozzám pár hétre egy 15" es 2016 os pro, valamiért nagyon izgulok :D

MOD:
a FB a 12" es pöttömmasinámat lasítja rendesen. Lehet hogy bitcoint hashel az oldal? :DDD

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#61641) Head88 válasza bmwk1200s (#61638) üzenetére


Head88
addikt

B.Ú.É.K :)

(#61642) urbanjozsi válasza Head88 (#61637) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Ok megpróbálom! ;)

Jogos, 4GB van benne! Elírtam! :B

(#61643) Head88 válasza urbanjozsi (#61642) üzenetére


Head88
addikt

Az 1.7-es i5, intel hd3000 384MB megosztott memóriával és 4GB ram nem túl combos már. Lassan hozzá kell szoknod, hogy böngészés közben is kifogy belőle az erő.

Elvégre 6éves vas és akkor is az apple alsópolc kategóriáját képviselte.

[ Szerkesztve ]

(#61644) megema válasza Head88 (#61637) üzenetére


megema
őstag

Az automatikusan induló videók kikapcsolhatóak a Facebook beállításai között is.

(#61645) Raz3r


Raz3r
tag

Üdv Mindenki!
BÚÉK!

Lacie rugged 5tb usb-c meghajtóval van valakinek tapasztalata? Vásároltam egyet a tegnapi napon reggel, átmásoltam rá kb 2.5tb adatot, és elég forró lett a ház (az alumínium része). Ezt követően csak be volt dugva a gépbe, de továbbra is melegedett, bár nem annyira mint mikor adatot mozgattam rá.
Ez előtt egy 2tb és 1tb lacie driveom volt, egyiknél sem tapasztaltam melegedést sem.
Ma dolgogattam rajta délelőtt, majd filmet néztem a vonaton róla, de ilyenkor is eléggé melegedett a ház.

Sima idle állapotban a következőek az adatok a drivedx által:

Ez mennyire normális működés szerintetek? Vagy kérjek cserét/pénzvisszafizetést?

(#61646) Head88 válasza megema (#61644) üzenetére


Head88
addikt

Tudom. :)
Csak egyszerűbb volt tanácsolni egy bővítmény telepítését mint megkeresnem, hogy pontosan mit és hol kell beállítgatni.

A bővítmény ráadásul a fb reklámokat is kilövi. (amit ugye a fb beállításokban nem lehet megtenni)

[ Szerkesztve ]

(#61647) megema válasza Head88 (#61646) üzenetére


megema
őstag

Beállítások > Videó. :)

Persze, csak reklámblokkolót elég sokan használnak, így feleskeges még egy bővítmény.

(#61648) *BlacKWolF*


*BlacKWolF*
kezdő

Sziasztok.
13"-os MacBook Pro tulajdonosa lettem pár napja :) és nem igazán volt kapcsolatom MacBookokkal. Programozásra, film nézésre, kép és videószerkesztésre vettem.
Lenne pár kérdésem :
1. Szükség van vírúsírtóra ? Ha igen melyiket ajánljátok ?
2. Tudnátok linkelni reális áron Thunderbolt 3 csatlakozós USB 3.0-HDMI átalakítót ?
3. Valamint ugyan így Thunderbolt 3 as külső HDD-t vagy SSD-t?
4. Online filmnézés esetében Moovie.cc oldal árt a gépnek ? (Egyszer próbáltam akkor az Apple support oldalára írányított és azt írta hogy kórokozókat talált és hogy töltsem le azthiszem a MACSafe nevű vírusírtót. Miután ez volt pár percre tűz forró volt a jobb felsó oldal.)
5. Tokot/Táskát tudnátok hozzá linkelni ? Amilyet érdemes vásárolni.
6. Milyen programokat érdemes beszerezni ?
Tanácsokat bármit elfogadok :)

Előre is köszönöm.
Továbbá:
Sikerekben gazdag új évet mindenkinek ! :)

(#61649) TBMC válasza *BlacKWolF* (#61648) üzenetére


TBMC
addikt

- nincs szükség vírusírtóra, ésszel kell netezni, bár az ésszel netezés érvényes winre is persze
- apple digitális av adapter ha gyárit keresel, vagy megannyi mást találsz pl a styleboltban, attól függően mire van még szükséged a hdmi mellett, érdemes valami komplexebbet venni, amin minden port megtalálható, hogy a későbbiekben ez ne okozzon gondot. pl
- thunderbolt 3 csatlakozónál csak az ssdnek van értelme, a hdd nem tudja kihasználni a sebességét, sima usb c-s meghajtó tökéletes számodra. én a lacie driveokat tudom ajánlani. neki van thunderbolt 3 ssdje is, illetve usb c-s meghajtói nagyobb méretekben egyaránt. beszerzésükben akár tudok segíteni ha nem találsz megfelelőt
- mooviecc-t nem ismerem.
- tokot / táskát - egyénfüggő. én pl 24/7 géppel vagyok, hátizsák + benne egy incase sleeve-t használok ilyet. ez ténylegesen véd is.
- milyen programokat? - attól függően mire van igényed, szükséged :))) elég szak orientált ez. alap appok közt szerepel nálam pl: istat, cleanmymac, better touch tool, forklift, dropbox, bartender, keka, thunderbird levelező a gyári helyett, safari mellé ajánlott chrome, vlc player...

markbellus.hu 

(#61650) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Boldog új évet kívánok minden fórumtársnak! Jövőre is jönni fogok a hülye kérdéseimmel! :D :R :R :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.