Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) kurion


kurion
senior tag

Macbook vásárlásán gondolkozom, és nem igazán tudok dönteni 300 ezret akartam limitnek megszabni de mikor láttam hogy almás gépem is lehet úgy gondoltam engedek a csábításnak. Az összeg nagyon max 500 ezer forint de inkább kevesebbet szeretnék költeni rá.
Mivel nagyon kezdő vagyok nem értek hozzá iPhone-t használok szóval maga a termék család tudás ismert számomra viszont a telefonok után kifujt a tudásom.

-128GB SSD nagyon kevésnek bizonyul alap esetben? érdemesebb nagyobban gondolkozni?
-Fontos hogy legalább USB legyen rajta nekem.
-Elegendő e a teljesítménye a virtualizációhoz? (Maximum 1 server +1 kliens futtatása)
-külső tárolót tud kezelni vagy csak speciális apple által kaidottat? (telefonból indultam ki)
-Töltőkábel mennyire sérülékeny?(Megegyezik a telefontöltővel ami maximum 1 év után cserére szorul?)
-ha speciális portok vannak rajta azok mennek a nem gyári kábelekkel is?

Válaszotokat előre is köszönöm.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#61952) CharlieDrop válasza kurion (#61951) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hát, valami Pro-t kell vegyél mindenképpen, a sima Macbook és az Air felejtős...
De ha virtualizálni szeretnél, akor a 128GB kevés...

lehet ennyiért inkább egy PC jobb választás

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#61953) Ragnar95 válasza kurion (#61951) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

-Tárhely kérdés teljes mértékben felhasználási mód függő. A rendszer maga 15-20gigát foglal, a többi szabadon felhasználható. Utólag csak drágán/nehezen bővíthető az SSD maga, tehát érdemes előre kitalálni, mennyi tárhelyre lesz szükséged.
-Virtualizációhoz minimum 8GB RAM ajánlott, ezt ma már az összes modell alapból tudja, proci+videókártya tekintetében attól függ, mit szeretnél futtatni a virtuális gépen
-Bármilyen külső tároló működik macOS alatt, nincs semmilyen hardveres megkötés
-Kábelt 4 éve nyúzom, semmi baja, de az iPhone/iPad kábeleimmel se volt soha semmi problémám
-Az összes port szabványos az új modelleken, a régieken is csak a MagSafe nem volt az, így bármilyen kábelt használhatsz velük

CharlieDrop: ezeket az állításaidat mire alapozod :F Le se írta a kérdező, igazából mire kéne neki a gép, virtualizáció magában sokat nem jelent, ha nem erőforrásigényes feladatokra kell a virtuális gép, simán elbírja egy Air vagy egy MacBook is. PC megint nem értem hogy jön ide, hiszen se az nem merült fel, hogy windows-specifikus programok kellenének, se az, hogy kevés lenne teljesítményben amit a MacBookok nyújtanak

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#61954) Head88 válasza kurion (#61951) üzenetére


Head88
addikt

Annyit hozzátennék Ragnar95 kolléga előző hozzászólásához, hogy a külső tárolóknál valóban nincs hardveres megkötés de pl: NTFS partíciót a macOS csak külün fizetős driverrel hajlandó írni-olvasni (olvasást tudja az OS alapból de nyilván az írásra is szükség lehet)

Illetve még annyit szeretnék mondani, hogy a Pro és Air gépekben macerás de lehetséges az SSD csere viszont a 12" Macbook-okban nincs rá mód mert alaplapra van forrasztva az SSD.

[ Szerkesztve ]

(#61955) r4z válasza kurion (#61951) üzenetére


r4z
nagyúr

Szervervirtualizaciorol annyit tudok neked mondani, hogy a 7+ (nested) VM-bol allo OpenStack installom szepen futott a 2015-os 13" Promon, tehat a nyers teljesitmennyel nem hiszem, hogy problemad lesz barmelyik Pro eseten. Az Air kicsit gyengebb, de nem veszesen.

Nem tudom, milyen szervert akarsz futtatni, de ha sok memoriat zabal, gondolkozz el a 16GB RAM-on. Nekem is jol jott volna. Gyors a PCI Express SSD, de a swappeles meg igy is eroforrasigenyes es lassu.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61956) MNBT


MNBT
tag

sziasztok,

tudtok esetleg olyan oldalt ahol a különböző modelleknek a benchmark eredményét meg tudom tekinteni különböző OS verzióknál?
Pl engem érdekelne hogy a 2012 13" Mid CTO gépemen, a Sierra vagy az El Capitan hozza ki a több teljesítmény az erőforrásból

előre is köszönöm :)

(#61957) kurion válasza Ragnar95 (#61953) üzenetére


kurion
senior tag

Linux szerver virtualizació, linux és/vagy windows kliensel lenne. Szerintem akkor a sima air kiszolgálna.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#61958) wm2 válasza bmwk1200s (#61946) üzenetére


wm2
őstag

Normál használat mellett semmilyen lassulást nem fox tapasztalni. Windowson a játékosok meg registryből tiltják. Qrvára szarik itt mindenki erre az egészre.

Ozora <3

(#61959) zoli62 válasza kurion (#61951) üzenetére


zoli62
addikt

3 hete nyúzok egy MacBook Airt-t. Virtualizációt már teszteltem rajta (Parallels), simán működik A 128 GB méretű SSD tárhelyből 90 GB körül marad, amit szabadon használhatsz, persze mellette ajánlott felhőt és külső winchestert is használni adattárolásra. Itt lényeges, hogy ha vegyesen használsz különböző platformú gépeket (Windows, Linux, Mac Os) mint én, akkor a legkisebb szűk keresztmetszet az NTFS fájlrendszer, ehhez a Macnek külön driver kell, hogy írni is tudja. (Paragon, vagy Tuxera NTFS driver for MAC mindkettő olyan 5-6000 Ft körül van)) Töltőkábelt nálam még nem sérült meg. Külső monitorhoz, ethernet csatlakozáshoz adapter kell.

[ Szerkesztve ]

(#61960) Cyberbeni válasza zoli62 (#61959) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Linuxra nincs exFat driver? Vagy mi a baj az exFattal?

(#61961) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Üdv Mindenkinek!
MB Air 2011-es. Semmiféle név+jelszó párossal nem enged belépni.............
Eddig megjelent a fiókhoz tartozó fénykép, és csak jelszót kért.
Most kérne egy felhasználó nevet+jelszót.
Sem az apple id-s, sem a telepítéskor megadott név+jelszó kombót nem fogadja el......... :(
Mit tudok tenni.......
Tegnap még semmi baja nem volt..........

(#61962) vasi89 válasza kurion (#61951) üzenetére


vasi89
addikt

újan vagy használtan? mert használtan ennyiért már van 2014es vagy 2015ös 13as pro, ami szerintem megfelel az elvárásaidnak.

(#61963) r4z válasza urbanjozsi (#61961) üzenetére


r4z
nagyúr

A felhasznalonevet probald csupa kisbetuvel, szokoz nelkul megadni, tehat ha pl Urban Jozsi volt a nev a gepen, akkor probald urbanjozsi-kent. Ha nem jon be, lepj be a recoverybe, nyiss egy terminalt, es add ki az

ls -1 /Users

parancsot, meg fogod talalni a pontos felhasznaloneved.

Ha sikerult belepni, a rendszerbeallitasokban a felhasznalok alatt itt tudod atallitani a bejelentkezokepernyot:

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61964) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#61953) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hosszú évek tapasztalatával jön ide ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#61965) urbanjozsi válasza r4z (#61963) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Köszönöm!
Sajnos semmi.........
beírom a parancsot és ezt a választ kapom: No such file or directory......
A Time Machine biztonsági mentés kiválasztásakor csak pörög, de nem talál semmit.........

Újratelepítés megoldja?

Ugy sejtem, hogy tegnap a felhasználói fiókoknál át lett rakva a pipa a név és jelszó mezőbe........
Azóta nem jó.......... :(

(#61966) zoli62 válasza Cyberbeni (#61960) üzenetére


zoli62
addikt

Linuxra is van, de az NTFS-t is már simán olvassa és írja.

(#61967) r4z válasza urbanjozsi (#61965) üzenetére


r4z
nagyúr

Beneztem, nincs felcsatolva a recoveryben alapbol a meghajto. Disk Utilityben csatold fel (ha jelszot ker, a FileVault jelszavat add meg), aztan Terminalban az

ls -1 /Volumes

paranccsal nezd meg a pontos nevet, aztan ha pl macSSD a lemez neve, az

ls -1 /Volumes/macSSD/Users

paranccsal irathatod ki a felhasznalokat. Ha a lemez elso karakteret begepelted (kis/nagybetukre figyelj), a tab lenyomasaval kiegesziti neked.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61968) kurion


kurion
senior tag

Biztositas melle a vasarlas helyen érdemes plusz garanciat venni vagy a témaosszefoglaloban. Illetve a téma összefoglalóban szereplő oldalon megközelitőleg mennyibe kerül? Airt vásárolnék.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#61969) Head88 válasza kurion (#61968) üzenetére


Head88
addikt

(#61970) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mea culpa a kérdésért, de winfososban nem tudnák miről beszélek. :DDD Szóval van ez a lehetőség, hogy pl. egy youtube videót kis kockában ki lehet tenni a többi ablak elé. Erre windows alatt van valami lehetőség? Melóban jól esne. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61971) tboldi válasza V.Stryker (#61970) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem ismerek windows-os megoldást erre, de picture in picture-nek hívják ezt a funkciót. Tévék is szokták tudni. :D

[ Szerkesztve ]

(#61972) urbanjozsi válasza r4z (#61967) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Megoldódott..............
Köszönöm a segítséged! :R
Végül a következővel sikerült:
bekapcs után>>>cmd+s
mount -uw /
rm /var/db/.AppleSetupDone
shutdown -h now

Így létrejött egy új fiók.
Ezután beállítások/felhasználók alatt lenéztem a gyári felhasználónevet.
Így betudtam lépni az adminba, ahol töröltem az ujjonan létrehozott fiókot!

Hát jó kis lecke volt..........
Hozzáteszem első mac-m, így minden dolog új számomra!

Köszi mégegyszer!

(#61973) Chereiose


Chereiose
addikt

Vettem egy magic mouse 2-t, egyelőre fel se ismeri ezt a csodát...Volt, hogy 1-1 pillanatra megjelent, de amúgy eltűnt rögtön, most még többet töltöm hát ha, de kezd gyanús lenni, hogy rossz... :W

(#61974) Chereiose válasza Chereiose (#61973) üzenetére


Chereiose
addikt

Na végül működik, elvileg magától kellene csatlakoznia ezért nem csináltam "manuálisan", de aztán bluetoothon belül rácsatlakoztam. :)

(#61975) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Megint egy apró bug. [link] :U

Finn the human

(#61976) Cyberbeni válasza r4z (#61963) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Lehet teljes névvel és felhasználónévvel is belépni.

(#61977) Head88 válasza Matada2.3 (#61975) üzenetére


Head88
addikt

Miért nem lepődök meg ezen... :U

(#61978) TBMC


TBMC
addikt

Excel guruk!
a MACes verzión nálatok működik egy sima FKERES függvényes sztori? pl több összelinkelt táblázatnál ha forrást cserélek szétesik az egész, nem engedi újralinkelgetni mert folyton kifagy.
:W

markbellus.hu 

(#61979) TigerCat válasza TBMC (#61978) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy-egy komolyabb doksival inkább átülök PC-hez, mert szenvedés, szóval meglehet. Már nem próbálkozom annyit...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#61980) Golf4


Golf4
csendes tag

Hello!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Az egy éves Macbook Air-em (Early 2015) pár perc után alvó állapotba lép. Mi lehet a hiba és mit lehet csinálni vele?

(#61981) Head88 válasza Golf4 (#61980) üzenetére


Head88
addikt

Állítsd át. Rendszerbeállítások/Energiatakarékosság

[ Szerkesztve ]

(#61982) Golf4 válasza Head88 (#61981) üzenetére


Golf4
csendes tag

Nem az a gond, mert használat közben csinálja, nem tétlen állapotban.

Ezek a hőmérsékletek vannak, ezek normálisak?

(#61983) Head88 válasza Golf4 (#61982) üzenetére


Head88
addikt

Hőmérsékletek rendben vannak.
Használat közben nem kéne, hogy elmenjen alukálni. Konkrétan azt mondod, hogy pl dolgozol egy programban és xperc után elalszik a gép miközben te gépelsz vagy a trackpadot nyomkodod?
Akku vagy tápegység?

[ Szerkesztve ]

(#61984) Golf4 válasza Head88 (#61983) üzenetére


Golf4
csendes tag

Akkun van most benne. Már gondolkodtam h elugrok az irodába a tápegységért, hátha.
Csináltam most egy kikapcs-bekapcs-ot és most még eddig nem ment aludni, kb 10 perce.

Lehet ráférne egy takarítás, pasztázás? Bár ha gond ott lenne, akkor gondolom melegedne.

(#61985) Head88 válasza Golf4 (#61984) üzenetére


Head88
addikt

Takarítás/pasztázás erre nem lesz jó. A hőmérséklet értékeid teljesen normálisak. (cpu 2mag+IGP) Majd ha 80-90fokos lesz alapjáraton, akkor van gond.

[ Szerkesztve ]

(#61986) TigerCat válasza Head88 (#61985) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Esetleg egy NVRAM és SMC reset nem árthat neki. Szerinted?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#61987) Head88 válasza TigerCat (#61986) üzenetére


Head88
addikt

Teljesen korrekt javaslat :)

Nagyon nehéz elképzelnem a szitut. Pötyögök trackpadolok stb és közben elalszik a gép. Ilyennel még nem futottam össze.

[ Szerkesztve ]

(#61988) Golf4 válasza TigerCat (#61986) üzenetére


Golf4
csendes tag

Kapcsolja ki a Macet, majd kapcsolja be, és azonnal nyomja le és tartsa lenyomva a következő négy billentyűt egyszerre: Alt, Command, P és R. Felengedheti a billentyűket kb. 20 másodperc múlva – ekkor úgy tűnhet, hogy a Mac újraindul.
Olyan Mac számítógépen, amely lejátszik egy hangjelzést az indítás során, a második hangjelzés után engedheti fel a billentyűket.

Így?

(#61989) Head88 válasza Golf4 (#61988) üzenetére


Head88
addikt

Ez az NVRAM reset. Ezen kívül még az SMC resetet is érdemes megpróbálni.

"Honnan tudhatja meg, hogy alaphelyzetbe kell állítani az SMC-t?

Az alábbi hibajelenségek arra utalhatnak, hogy az SMC alaphelyzetbe állítására van szükség:

A Mac váratlanul alvó állapotba lép, vagy kikapcsolódik, és ezután nem lehet bekapcsolni."

[ Szerkesztve ]

(#61990) Golf4 válasza TigerCat (#61986) üzenetére


Golf4
csendes tag

A másik meg ez?

Ha az akkumulátor nem távolítható el:
Válassza ki az Apple menü > Kikapcsolás menüpontot.
Miután a Mac kikapcsolódott, a beépített billentyűzeten bal oldalán nyomja le egyszerre a Shift + Control + Alt billentyűkombinációt és a bekapcsológombot. Ezeket a billentyűket és a bekapcsológombot tartsa lenyomva 10 másodpercig.
Ha Touch ID-val rendelkező MacBook Pro számítógépe van, a Touch ID gombja egyben a bekapcsológomb is.
Engedje fel az összes billentyűt.
A bekapcsológomb újbóli megnyomásával kapcsolja be a Macet.

(#61991) Golf4


Golf4
csendes tag

Köszönöm a segítséget, most egyelőre nem csinálja, addig nem csinálom meg ezt a két resetet vagy azért nyomjam végig?

(#61992) Head88 válasza Golf4 (#61991) üzenetére


Head88
addikt

Nem veszítesz vele semmit ha megcsinálod. De sztem elég ha csak az SMC resetre koncentrálsz.
SMC resethez annyi adalék, hogy azt csak töltőről tudod megcsinálni. A magsafe csatin a led egy pillanatra átvált az ellenkező színre ha sikeres az SMC reset. (pl épp tölt a gép és narancs a led akkor az SMC memória resetelésekor egy pillanatra átvált zöldre majd vissza narancsra)

Szerk: Ja igen. Nincs nálad a tápegység.

[ Szerkesztve ]

(#61993) Golf4 válasza Head88 (#61992) üzenetére


Golf4
csendes tag

Köszönöm, reggel akkor megcsinálom ezt. Reméljük nem jön vissza ez a hiba.

(#61994) Head88 válasza Golf4 (#61993) üzenetére


Head88
addikt

Még egy kis adalék az SMC resethez. Nem feltétlenül fog sikerülni elsőre. Elég érzékenyel a mac-ek az smc reset ídőzítésére. (tényleg egyszerre nyomd le a gombokat illetve egyszerre kell elengedni őket és az a 10sec is pontos legyen)

(#61995) zoli62


zoli62
addikt

Sierra security frissítés telepítése után ne tapasztaltam szemmel észrevehető lényeges lassulást. KI mit taspasztalt egyébként?

(#61996) Head88 válasza zoli62 (#61995) üzenetére


Head88
addikt

Átlagos használat mellett nem észrevehető. Max ha egy benchmark progival nekiesel. (és patch telepítés előtt is csináltál egy tesztet)

(#61997) vasi89


vasi89
addikt

Új IMAC teszt, kb 6 perctől indul.

(#61998) Syl válasza V.Stryker (#61970) üzenetére


Syl
nagyúr

Böngészőbővítménnyel: Particle (persze sok más hasznos okosságot is tud - én mindhárom platformon használom)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61999) biker válasza vasi89 (#61997) üzenetére


biker
nagyúr

engem nem ez érdekel, hanem az, hogy mit szed Csaba, mert én is kérek belőle :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.