Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) SidCorky


SidCorky
senior tag

USB-C - HDMI kábelt keresek (nem átalakítót), van olyan amelyik bevált már? 4-5 ezer lenne a keret rá, van ennyiért jó minőségű? Magyar beszerzés és Amazon érdekelne esetleg. De ha ennyiért nincs, akkor megbarátkozom az adapterrel is, aminek a végébe be tudom dugni az eddigi hdmi kábelem

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#62652) Syl válasza SidCorky (#62651) üzenetére


Syl
nagyúr

Például?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62653) SidCorky válasza Syl (#62652) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nem szállít Magyarországra.
Olyanra gondoltam amit már esetleg kipróbált valaki és működik, de ha nincs ilyen akkor választok értékelések alapján :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#62654) Syl válasza SidCorky (#62653) üzenetére


Syl
nagyúr

Ott van mellette mindjárt egy másik (olcsóbb) ami szállít: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62655) EnDaN válasza SidCorky (#62653) üzenetére


EnDaN
tag

Én ezt használom, jól működik.

(#62656) Ragnar95 válasza megema (#62636) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, akkor teszek vele egy próbát :R
V.Stryker: köszi, ránézek erre is, bár a weboldaluk eléggé riasztó :DDD
TigerCat: azt használtam a Chatty előtt, de sajna voltak bőven bugok benne, ezért is váltottam a Chattyre, az elején jól is működött, de egy jó ideje ebben is bugosak az értesítések.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#62657) majestic válasza papp_no1 (#62614) üzenetére


majestic
őstag

Ment PÜ!

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#62658) Ferelson


Ferelson
tag

Üdv!
Még kicsit visszakanyarodnék a "hogyan teszem a legjobbat az aksinak" kérdéshez. Azt mondtátok, hogy a topic leírásában ott van minden. Ez igaz, viszont nem nagyon értem akár megköveztek érte, akár nem. Szóval azt írja:
"Azonban legjobbat akkor teszel vele, úgy tartod meg legtovább a teljesítményét, ha kevés ciklust teszel bele, tehát minél kevesebb a teljes lemerülések és újratöltések száma. Tehát, ha teheted, használd tápegységről és 1-2 havonta teljesen merítsd"
Ez a használjam tápegységről azt takarja, hogy többségében legyen töltőre dugva? De ha már 100%-on van és bedugva hagyom azzal nem károsítom szintén?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#62659) Ragnar95 válasza Ferelson (#62658) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, amikor teheted, töltőről használd a gépet. Nem károsítod, ha töltőn hagyod folyamatosan a gépet, már jó ideje csepptöltést alkalmaz az Apple, ha feltöltődött az akku teljesen, ami nem károsítja az akkut.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#62660) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
Lenne egy nagyon alap kérdésem.
Milyen ingyenes programmal tudnék konvertálni szövegfájlokat?
Például txt-ből epuba?
szerk: Most láttam, hogy a calibre elérhető macre is.
Aki használja esetleg mi a véleménye róla?

[ Szerkesztve ]

(#62661) TigerCat válasza Ragnar95 (#62659) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Frissítettem a leírást, kitértem a vegyes használatra, pont a cellák kondija miatt. Remélem így egyértelmű, de lécci nézzetek rá! Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#62662) bmakszim válasza Ferelson (#62658) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én némileg vitatkoznék az összefoglalóban leírtakkal.

A napokban felkerült egy nagyon jó videó a mai akkuk használatával kapcsolatban. Igaz, hogy telefonokról szól alapvetően, de a MacBookokban lévő akkumulátorok is ugyanazon technológiával készülnek.

Magyar youtuberhez képest meglepően igaz dolgokat említ, érdemes megnézni.

(#62663) Ferelson válasza bmakszim (#62662) üzenetére


Ferelson
tag

Igen, én is ilyen téren gondolkoztam először, hogy őszinte legyek...szóval nem tudom ez a "hagyjam töltőn" dolog mennyire helytálló. Eddig ( 1 hete mióta megvan a mbp-m) kb úgy töltöm, mint a telefont: nem hagyom teljesen lemerülni de csumára 100%-ra se töltöm fel.
Egyébként köszönöm a választ és a videót! :)

[ Szerkesztve ]

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#62664) Ragnar95 válasza jeromosi (#62660) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Évek óta használom a Calibre-t, nincs vele semmi probléma Macen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#62665) V.Stryker válasza Ragnar95 (#62656) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát valami egyszerűbb nekem is jó lenne, de én olyat szeretnék ami több klienst kezel.... hangouts, facebook legalább.

Ezzel a trilliannal állandóan biztonsági értesítéseket kapok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62666) Ragnar95 válasza V.Stryker (#62665) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én direkt Messenger klienst kerestem, iMessage-et használok csak a Messengeren kívül, arra meg ugye ott van a gyári Messages app. Egyelőre bevált a Chatty így pár óra használat után, de meglátjuk hosszútávon hogy muzsikál.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#62667) Head88 válasza Ragnar95 (#62659) üzenetére


Head88
addikt

(#62663) Ferelson (neked is szól a következő)

Ezzel ellenkeznem kell. Az akkunak az tesz jót, ha vegyesen használják. Ha lithium bázisú akkukat folyamatosan 100%-on tartod akkor egyszerűen gyengülnek a cellák. Ebbe a szoftver beavatkozik és max 5%-ot merül a gép ha huzamosabb ideig töltőn van, de ez kevés ahhoz, hogy jó kondícióban maradjon az akku.
Teljesen lemeríteni sem szabad. Tehát használat akkuról és mondjuk 20-30% körül újra feltölt.
Nyilván nem kell állandóan akkuról sem használni de ha hetente kap 1-2 ciklust az kifejezetten jót tesz neki.
Ezek az akkuk 1000ciklus használatra vannak tervezve. Ha heti 3 ciklust adsz neki akkor az 1000-es határt 6,5év alatt éred el.

Az akku kondíciója sokkal fontosabb mint a ciklusszám.

[ Szerkesztve ]

(#62668) jeromosi válasza Ragnar95 (#62664) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
Köszi a gyors választ.
Gondolkozok hogy énis jópár év Windows után áttérek macre, de attól félek, hogy milyen lesz az átállás.
Winamp van rá, vagy saját innen onnan letöltött zenéket is érdemes itunessel hallgatni?
Mert én most win-en a winampot használom nagy megelégedéssel.
Jegyzetelni csak úgy lehet, hogy a pagesben csak azt választom ki, hogy hova mentse?
Bocsi a kezdő kérdésekért.
:)

(#62669) tboldi válasza jeromosi (#62668) üzenetére


tboldi
nagyúr

1. Winamp nincs, de van VOX (abból is a 2.8.30-as verzió az ajánlott).
2. Van jegyzetek app, ami szinkronban van az iOS-es appal, de létezik még egy csomó más is.

[ Szerkesztve ]

(#62670) Ragnar95 válasza jeromosi (#62668) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Winamp nincs, de van az iTuneson kívül még csomó zenelejátszó app (pl VOX), bármelyiket használhatod. Én iTunest használok már vagy 7-8 éve, mielőtt Macre váltottam, azelőtt is iTunest használtam már, szóval szerintem fölösleges 3rd party zenelejátszó app, de ízlések és pofonok.
Van millió szövegszerkesztő app a Pagesen kívül is, de van gyári Jegyzetek app is ugyanúgy, mint iPhone-on, ami iClouddal szinkronizál, ha bekapcsolod, jegyzetelésre én ezt szoktam használni, Pagest komolyabb doksikhoz nyitom csak meg.
Váltás előtt a topikösszefoglalót olvasd át mindenképp, tele van hasznos tippekkel és app ajánlókkal is.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#62671) Head88 válasza Ragnar95 (#62659) üzenetére


Head88
addikt

Ja még annyit szeretnék mondani, hogy se az apple se más gyártó nem használ csepptöltés technológiát, mert az tönkretenné a lithium bázisú akkukat.
[link]

Csepptöltés az ólom bázisú akkuk töltéséhez van.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#62672) jeromosi válasza Ragnar95 (#62670) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Ragnar 95 és tboldi
Köszi a választ, szerintem még fogok jönni alap kérdésekkel.
:)
Az összefoglaló nagyon jó, és hasznos, grat a topikgazdinak hozzá.
:)

(#62673) TigerCat válasza Head88 (#62667) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Erre jutottam én is az évek során, meg is írtam a saját blogomban, így az összefoglalóban levő is megállja a helyét.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#62674) Ragnar95 válasza Head88 (#62667) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban nem voltam elég pontos, időnként érdemes lemeríteni az akkut teljesen, arra akartam csak utalni, hogy jobbat tesz az akkunak, ha általában töltőről van használva a gép, nem pedig az, ha minél többször lemeríti az ember. Illetve arra akartam még kilyukadni, hogy nem árt neki, ha tovább töltőn marad, mint ahogy eléri a 100%-ot.
Úgy rémlett, hogy csepptöltésnek hívják a li-ion akkuknál alkalmazott módszer a teljes töltöttség elérése után való töltőn való használatra, ezek szerint rosszul emlékeztem, köszi a pontosítást :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#62675) Head88 válasza Ragnar95 (#62674) üzenetére


Head88
addikt

Az időnkénti teljes akku lemerítés az esetünkben az akku kalibrálás. Az apple ajánlása az, (annak ellenére, hogy a li-ion akkuk előformázottak) hogy időnként, mondjuk negyedévente vigyük véghez az akku kalibrációt annak érdekében, hogy az akku töltöttségjelző a menubar-on pontos %-ot mutasson. (ezzel a folyamattal szinkronizáljuk az akku vezérlőjét és a macOS-t és ennek köszönhetően nem lesznek 20% körüli kijelzésnél meglepi kikapcsolások)

Itt megtalálható a kalibrálás pontos menete:[link]

[ Szerkesztve ]

(#62676) Head88


Head88
addikt

Azzal még kiegészíteném a dolgot, hogy a nem eltávolítható akkukra a kalibrálás nem érvényes.

Ezt tényleg mindenki olvassa el akinek nem eltávolítható, beragasztott akkus gépe van. (vagyis retina):
[link]

Idézném a lényeget: "If your portable Mac has a built-in battery, you don’t need to calibrate the battery."

[ Szerkesztve ]

(#62677) wm2 válasza Head88 (#62676) üzenetére


wm2
őstag

Ezt használja valaki?

(bocsi, ez nem erre akart válasz lenni)

https://audirvana.com/

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#62678) bmakszim válasza wm2 (#62677) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én használom a virágbolti verziót.
Szerintem jobban szól, mint a VOX. Több beállítási lehetőséget is tartalmaz.
Ki lehet rakni teljes képernyőre, több infót jelenít meg a számokról. Nekem jobban bejön a UI és a playlistek kezelése is.
Kicsit fura benne, hogy importálni kell a számokat, hogy megjelenjenek benne. De, ha importaltal egy foldert, akkor azzal utána már szinkronizál és ha új zenéket másoltál az adott mappába, azok automatikusan megjelennek a lejátszóban is.
Továbbá nekem ezzel volt a legegyszerűbb hálozati meghajtón tárolt zenéket lejátszani.
Egyedül a last.fm integráció hiányzik.

(#62679) TBMC


TBMC
addikt

skacok!
miért van az, hogy a legutóbbi frissítés óta olyan b@szott lassú a boot időm, mintha 10évvel korábbi macet kapcsolnék be... :W :O

más: miért változik vissza minden egyes alkalommal ha rendszer frissítés van, a login screen angolra? - mindaddig míg ki nem választom az angol nyelvet alaptértelmezettnek, restart, majd vissza a magyar, és megjavul. csak kicsit uncsi már minden egyes frissítés után...

markbellus.hu 

(#62680) tboldi válasza TBMC (#62679) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt az angolosdit nekem a sima Sierra csinálta, a 420-as (;]) már nem. :D

BTW nekem is lassabb valamivel a boot, mint az Airen volt, pedig a '17-es 15" Pro erősebb annál.

[ Szerkesztve ]

(#62681) Smiley válasza wm2 (#62677) üzenetére


Smiley
őstag

Johogy, DSD-hez a legjobb. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#62682) wm2 válasza bmakszim (#62678) üzenetére


wm2
őstag

Köszi az infót.

@Smiley: áá nem, nem azért kérdeztem. :) De még mindig a régi VOX-t használom és nem találom az utódját.

Ozora <3

(#62683) r4z válasza wm2 (#62677) üzenetére


r4z
nagyúr

Hasznalom, nagyon jol szol, az upsamplere pedig eleg jonak tunik. Nagyobb library eseten nalam akad a scroll, ugyhogy azt nem hasznalom, csak rahuzom az eppen lejatszando zeneket.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62684) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok,
létezik esetleg mac-re olyan ingyenes excel alklamazás ami tudja kezelni a windowson microsoft excel makróit, hivatkozásait?
Köszönöm!

ˣ

(#62685) wm2 válasza r4z (#62683) üzenetére


wm2
őstag

A "nagyon jól szól" és a "ezzel volt a legegyszerűbb hálozati meghajtón tárolt zenéket lejátszani" elég, hogy tegyek vele egy próbát. Megmondom őszintén így ránézésre picit túldimenzionáltnak tűnik.

Ozora <3

(#62686) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
Apple careval mitörtént?
Istyleban nem lehet venni macre, és itt aprón se találok már.

(#62687) r3dsnake válasza jeromosi (#62686) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Apple.hu?

(#62688) SharpSA


SharpSA
veterán

Windows alatt van lehetőség kipróbálni milyen az apple rendszere?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#62689) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok, adott egy macbook pro 2017es gép használt állapotban, van olyan garanciális csere amivel kicserélnék az egész házat a gépen?

(#62690) SharpSA


SharpSA
veterán

Szemezek egy MacBook Air 2017-tel, azonban nekem kell a mobilnet is, azonban ha jól látom nincs sim foglalat. Nem is lehet ilyen opcióval kapni? Akkor marad a béna stick vagy akkus wifi router?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#62691) TigerCat válasza SharpSA (#62690) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, legjobb egy mobil WiFi, azzal használtam én is egy darabig...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#62692) jeromosi válasza r3dsnake (#62687) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi, megnéztem.
Azt írja a magyar apple.hu-n, hogy nem érhető el macre.

(#62693) r4z válasza SharpSA (#62688) üzenetére


r4z
nagyúr

Vannak VM-es megoldasok, amikrol a forumon nem beszelhetunk bovebben jogi dolgok miatt. Ha van hozza affinitasod, egy probat meger, de nincs ra garancia, hogy rendesen fog mukodni. macOS-t kenyelmesen csak macOS alol lehet emulalni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62694) TigerCat válasza jeromosi (#62692) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Itt nézted?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#62695) jeromosi válasza TigerCat (#62694) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi.
Régen ez nem úgy volt, hogy csak meg kellett venni?
Mert a gép még nincs meg.
:)

(#62696) Head88 válasza papp_no1 (#62689) üzenetére


Head88
addikt

Nincs ilyen jellegű garanciális javítás.

(#62697) Head88 válasza SharpSA (#62690) üzenetére


Head88
addikt

Nincs olyan macbook konstrukció amiben van sim foglalat. A problémára viszont létezik egy halom alternatíva a zsebroutertől kezdve a telóról tethering vagy a "béna stick".

(#62698) SharpSA válasza r4z (#62693) üzenetére


SharpSA
veterán

Az lesz, hogy valahogy azzal kezdem. Először ismerkednék a rendszerrel, hogy mit hogy lehet, aztán ha tudja mindazt nyújtani, ami nekem kell (pl a Windows-os Naturasoft számlázó és raktárkezelő futtatása Firebirddel), akkor akár még gép is lehet belőle.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#62699) Head88 válasza SharpSA (#62698) üzenetére


Head88
addikt

A naturasoft az windows only program. Mac-en csak akkor tudod használni, ha boot camp telepítesz rá egy windowst.

(#62700) SharpSA válasza Head88 (#62699) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, az Windowsos program. Tehát emulált környezetben sem fog menni OS X alatt? Mert úgy tudom lehet Windows programokat futtatni OS X alatt. Ennek a programnak meg nem kell nagy teljesítmény.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.