Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Elsőre furcsának tűnt a night shift a gép kijelzőjén, de 10 perc után nagyon szimpatikus. Ez jó ötlet volt.

(#51352) V.Stryker válasza lugosi (#51351) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Főleg akkor szimpatikus, amikor 10 perc használat után kikapcsolod és rájössz, hogy az eredeti kékes mennyire b.sssza a szemed. :)

Nekem is bejön ez a funkció. :C

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51353) bmwk1200s válasza lugosi (#51351) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Tényleg egész jó. Bár én jobban örülnék egy Dark Themnek. Annyi koncepció készült már, a Linuxokon is elérhető. És az is kevésbé bántaná a szemet. Plusz szerintem jól is néz ki :)

Semmit sem írok alá!

(#51354) general válasza bmwk1200s (#51350) üzenetére


general
addikt

a 10.12.4-re gondolok, ami az Appstoreban is fent van.

a képernyőt meg illik bekalibrálni, egyből nem lesz kékes ;) komoly színkülönbség van a gyári és a kalibrált, színhelyes állapot között! természetesen nem a menüből elérhető állítgatásra gondolok, hanem műszeres kalibrálásra.

[ Szerkesztve ]

(#51355) Imy


Imy
veterán

Hogyan tudom a Fotók alkalmazásból a képeket kimásolni, és a régieket ugyanazon mozdulattal törölni? Archiválni akarom a képeimet.

(#51356) bmwk1200s válasza general (#51354) üzenetére


bmwk1200s
őstag

A .4-nek mint frissítés meg kell jelenjen az update fülön. Nálam nem is kékes, de igaz, ha a night shift funkciót ki be kapcsolod, akkor azért érezhető a kékes árnyalatba való visszatérés. Persze pár percig előtte szoknia kell a szemnek a meleg árnyalati beállítást.

Semmit sem írok alá!

(#51357) general válasza bmwk1200s (#51356) üzenetére


general
addikt

na most jelent meg, pedig ma többször is lecsekkoltam.

színekre visszatérve, az normális, hogy a bekalibrált külső kijelzőmön a legfölső menüsör, a kérenyő tetején rózsaszínes árnyalatot kapott? a macbook kijelzőjén normálisan szürkés. a Finder bal oldalsó ablaka is rózsaszínben tündököl.... elég fura, mitől lehet? ettől eltekintve színhelyesnek tűnik minden.

...

a gyári kékes árnyalatot akkor látnád, ha bekalibrálnád a gyári állapotot

(#51358) r4z válasza general (#51357) üzenetére


r4z
nagyúr

Enyhen atlatszo, opalos a finder bal oldala es a menu bar (legalabbis az inaktiv kijelzon) is.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#51359) TigerCat válasza Imy (#51355) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fájl menü - Exportálás

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51360) wm2 válasza szakallasgy1 (#51320) üzenetére


wm2
őstag

Én a PPC gépeimet sem tudom letenni, nem elővenni, pedig többet öltem a G4 PB és G5 PM tuningba, mint amiért te siránkozol. Sok sikert windows vonalon, biztosan felhőtlen élmény! Irigyellek. :)

Ozora <3

(#51361) nord_ válasza V.Stryker (#51345) üzenetére


nord_
veterán

Ahogy TigerCat írta - és ha pipát teszel a "Billentyűzet- és emojinézők megjelenítése a menüsoron" elé, akkor bármelyik programban ott lesz a lehetőség előtted, hogy a kérdéses karaktert gyorsan megtaláld.

(#51362) V.Stryker válasza nord_ (#51361) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Valószínűleg tök hülye vagyok, de akkor se értem, hogy ebből a képből én honnan tudom meg, hogy pl. egy leírásban, ha cmd + szögletes zárójel van, akkor azt milyen bill kombinációval érem el :B

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51363) marsu. válasza V.Stryker (#51362) üzenetére


marsu.
senior tag

Beállítások-Billentyűzet-Beviteli forrás. Itt pedig aszerint módosul a kép, hogy nyomsz-e pl Alt-ot, vagy Shift-et.
Meg még ez is segíthet.

(#51364) lugosi válasza bmwk1200s (#51353) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Be lehet állítani hogy a menüsáv fekete alapon fehér betű legyen. Szerintem sokkal jobb beállítási lehetőség, mint az alapértelmezett. Hónapok óta így használom (nem tudom melyik szoftverbe került bele) de sokkal pihentetőbb a szemnek az is mint a fehér.

(#51365) bmwk1200s válasza lugosi (#51364) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én béta óta így használom, de attól még pl. a Finder fehér. Komplett, menüket, appokat érintő változásról beszélek. Valami ilyesmiről: [link] csak rendesen kidolgozva.

Semmit sem írok alá!

(#51366) V.Stryker válasza marsu. (#51363) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Aha. Így azért más. Köszi. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51367) Diokhan válasza bmwk1200s (#51365) üzenetére


Diokhan
addikt

Ez jól néz ki, bírnám, ha ilyen lenne. Talán majd egyszer megkapjuk ezt is.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51368) TigerCat válasza bmwk1200s (#51365) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az invertált szövegtől kifolyna a szemem. Nem egészséges, szóval én pont abban bízom, hogy nem kerül bele. iPhone-on dettó.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51369) marsu. válasza lugosi (#51364) üzenetére


marsu.
senior tag

Kapitánnyal még az Értesítési központ is sötét volt, ha s menüsávot annak állítottad be. Sajnos azóta kivették, pedig az is jobban nézett ki úgy sztem.

(#51370) Diokhan válasza TigerCat (#51368) üzenetére


Diokhan
addikt

Ha állítható és kapcsolható akkor neked nem tök mindegy, hogy benne van-e vagy nincs? Akinek nem tetszik, az kikapcsolja, (vagy be sem kapcsolja), akinek meg tetszik, az úgy használja, ennyi...!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51371) wm2


wm2
őstag

10.12.4

Tényleg gyorsabb minden. A memóriakezelés is látszik, de használni kell aztán majd kiderül. A MAIL-nél volt egy olyan, hogy ez az üzenet fogadott:

Gyakorlatilag nem tudtam kikapcsolni a gépet. Alvó módra sem reagált, mert mindig ez az üzenet fogadott. Maga a magyar fordítás is megér egy misét, volt is windows érzés hirtelen. A vicc az egészben, hogy sem a tevékenységfigyelő, sem a log nem mutatott semmit.

Remélem javították a többivel együtt. :-)

Ozora <3

(#51372) TigerCat válasza Diokhan (#51370) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Legyen. Abban az esetben, ha választható, nyilván nem gond.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51373) TBMC


TBMC
addikt

háháá nálam már crashel a Safari.. ;]
egymás után kb 4x...

:C

markbellus.hu 

(#51374) wm2 válasza TBMC (#51373) üzenetére


wm2
őstag

nálam nincs gond, de telepítés alatt volt egy "crash", amit túlélt, és a logban a time machine-ig vezethető vissza, ott volt gubanc, szerencsére nem használom, de valszeg ezzel egyeseknek lesznek gondjai

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51375) TigerCat válasza TBMC (#51373) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tegnap nekem is bedőlt egyszer, de ez még nem vészes.

Viszont a kijelzőn megjelenő tartalom kicsit szőrösebb, mint az előző verzióval volt. Illetve a tartalom frissítése jobban látható, ami úgy néz ki, mintha alacsonyabb frekvencián üzemelne, vagy vibrálna. Ezen túl egy-egy pillanatra vízszintes fehér csíkok jelennek meg itt-ott. Beépített és külső kijelzőn is. Nagyon zavaró, ha nem javul fresh install után, megy vissza az előző. Google már hozott találatot ezzel kapcsolatban.

Nálad/többieknél minden oké?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51376) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Safarival kapcsolatban még valami...

Egyszerűen nem tudom rávenni, hogy lefrissítsen bizonyos oldalakat. Pl.: szerkesztek egy cikket, majd hiába nyomom a frissítés gombot, csak akkor jelenik meg a változás, ha ürítem a gyorsítótárat. Pedig egyértelműen változik a tartalom, kutya kötelessége lenne lekérni és mégsem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51377) TBMC válasza TigerCat (#51375) üzenetére


TBMC
addikt

nálam OK, ilyet newm tapasztaltam se belső se külső kijelzőn. (lekopogom)

#51376: viszont ezt már igen sajnos.. korábban is, és most sem javult... :U

markbellus.hu 

(#51378) wm2


wm2
őstag

Night Shift. A f.lux sztem ezerszer jobb volt. Asszem ott a kékesebb felé is eltolható.

jah és az iTunes mini katasztrófa. Klikk playlist, aztán vissza. Bug rulz.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51379) Rage47 válasza wm2 (#51378) üzenetére


Rage47
veterán

sztem jobb a night shift. legalább nem hülyül meg, mint a f.lux videónézéskor.

(#51380) wm2 válasza Rage47 (#51379) üzenetére


wm2
őstag

videónézés? :DDD én max. nyugalmi állapotban használtam chatelni, word, zene

Ozora <3

(#51381) TigerCat válasza TBMC (#51377) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, béna. Chrome, vagy Firefox alatt legalább ki lehet kényszeríteni egy Shift billentyűvel, de itt sajnos nem találtam megoldást a dologra.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51382) wm2


wm2
őstag

aki használja/próbálja :) az IINA (alter mpv) lejátszót, tegnap kapott frissítést, remélem kinövi magát

https://lhc70000.github.io/iina/changelog/

Ozora <3

(#51383) V.Stryker válasza wm2 (#51382) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kicsit mintha lassabban indulna...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51384) szakallasgy1 válasza wm2 (#51360) üzenetére


szakallasgy1
tag

Semmi baj nincs a windows rendszerrel. Szinte csak Apple gépeket használtam. Pontosan tudom milyen os x-t használni. És tény: rettentő drágák az Apple gépek használtan is. 2 választás maradt: vagy veszel 150-200-ért egy 5-6 éves gépet, vagy veszel 63-ért egy olyan notit, amiben hasonló hardver van és ár érték arányban sokkal jobb. Persze tudom, hogy aluminium, meg alma logó van rajta, os x,stabilitás, unix, stb- és egyfajta minőség van benne, de ezt más gyártók is tudják. Operációs rendszereket tekintve meg van kismillió választás.
De tény, 63-eftért csak csak c2d-s macbookot kapsz, ami már nagyon nagyon elavult. Volt ilyen gépem és szenvedtem vele. PEdig csak alap dologra kellett volna. A dupláját kéne minimum ráfizetnem, hogy valamiféle használható Apple gépet kaphassak. De azok is már minimum 5-7 évesek már. Ár érték arányban nagyon drága. Persze értem, azt is hogy az OS X elég jól használható régi gépeken is és sok szempontból nagyon jó gépek ezek az almás cuccok. Sosem volt Apple ellenes, imádtam a termékeiket.

Ez A THINKPAD T430-as gép van olyan jó, mint macbook pro. Értelmetlen összehasonlítani ezeket, mert 2 külön kategória. De az anyag használata, minősége nagyon jó. A win jól használható. Ha van 2 kitűnő gép, de eltérő rendszerrel, közel hasonló hardverrel, de eltérő anyaghasználattal, és mégis tudja mindkettő azt a minőséget, amit egy ilyen kategóriás masina nyújthat, de az egyiknek ráadásul az ára is harmadannyi, akkor elgondolkodik az ember mit is vegyen (itt most a használt piacra gondolok). Egyszerűen meguntam azt ,hogy mindig jóval többet fizetek valami olyasmiért, amit egyébként olcsóbban is be lehet szerezni, jó minőségű más laptopokat más gyártóktól.

Jah még valami: végre hozzájutottam egy olyan termékhez, ami a mai napig tökéletesen használható és legalább van benne 4-5 év. Minden sima és gördülékeny rajta. Ez nem mondható el egy hasonló C2d-s macbookról, pedig árban nagyjából ugyan ott vannak. Jah még valami: jóval többet kapok a pénzemért, olcsóbban :)
Mint mondom az alma jó termékeket gyárt, de érdemes szétnézni, mert mások is tudják ugyanezt.

Azt, hogy te ilyen modorral reagálsz valamire, az már nem az én bajom.

[ Szerkesztve ]

szakallasgy

(#51385) r4z válasza wm2 (#51382) üzenetére


r4z
nagyúr

:R Nekem nagyon bejott, vegre egy tenylegesen Mac UX-et nyujto, hasznalhato lejatszo az ezer eves Movist utan.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#51386) TigerCat válasza wm2 (#51382) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megy szépen, reggel frissült.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51387) wm2 válasza szakallasgy1 (#51384) üzenetére


wm2
őstag

Figyelj. :-) Nagyon jól tudom mit nyújt egy ASUS, LEVONO és pl. szintén hasonló árfekvésben, sőt drágábban mozgó DELL XPS. Ha le kell ülnöm a Windows/Ubuntu páros elé, akkor kész vagyok. De egészségedre, ha jó használd, csak el ne sírd még1x magad pls.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#51388) TigerCat


TigerCat
nagyúr

szakallasgy1, wm2

Srácok,

Ha lehet, akkor privátban folytassátok, mert ez Mac-es topik. Értem, hogy kapcsolódik a témához, de hogy miért inkább a másikat, azt ne itt vitassátok meg.

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#51389) wm2 válasza TigerCat (#51388) üzenetére


wm2
őstag

áá nem, inkább nem :-) és bocsi

Ozora <3

(#51390) #33846528


#33846528
törölt tag

Az én kérdésem csak közvetve kapcsolódik a frissítéshez: érdemes elhagyni az El Capitant? (Air 2015)

(#51391) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Érzetre annyit tudok mondani, hogy a 10.12.5 beta 1 már most annyit gyorsult és stabilizálódott, mint addig a 10.12.4-ig. Ez lesz az a frissítés, ahogy kiadni kellett volna. Semmi crash, semmi lag, jaaaaa!!!! nem találkoztam még strandlabdával emberek! :Y :C

Semmit sem írok alá!

(#51392) wm2 válasza bmwk1200s (#51391) üzenetére


wm2
őstag

10.10.5-nél is ez volt, aztán kezdődött minden előröl :DDD

Ozora <3

(#51393) Lazika válasza bmwk1200s (#51391) üzenetére


Lazika
senior tag

+1 Erezheto a gyorsulas az uj betaval!

(#51394) Diokhan válasza bmwk1200s (#51391) üzenetére


Diokhan
addikt

Nekem még nincs fent az új Sierra jelenleg, fogalmam sincs mikor frissítettem utoljára.
Remélem amikor megjön az SSD és felteszem rá a legújabbat, szárnyalni fog. (Ugyebár tegnap beszéltük, hogy melyik lenne jó az én Matuzsálem korú gépemnek, remélem az újabb ezuttal gyorsabb is lesz, mert jelenleg már szivesebben bootolok windowsra, mint Sierrára.)

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#51395) Ragnar95 válasza #33846528 (#51390) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Talán annál nem rosszabb a Sierra, de ha eddig vártál a frissítéssel, lehet mostmár érdemes megvárni a 10.12.5-öt, hátha az tényleg megváltás lesz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51396) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#51395) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Megváltás biztos nem, de javít a bizonyítványon. Kettesről hármasra... hármas alára. Nálam magas a léc :DDD

Semmit sem írok alá!

(#51397) Ragnar95 válasza bmwk1200s (#51396) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Eddig hogy állt a Sierra, bukásra? :DD Nem mondom, hogy nem értek vele egyet, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyit javít az új beta :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#51398) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#51397) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha a volt egyetemi professzorom eszmefuttatását használom fel, akkor:

5-ös érdemjegy: Csak az Isten kaphatja, hisz ő teremtette a világot (ez minden tudományágra igaz egyébként szerinte :D )
4-es érdemjegy: A professzoroktól elvárható, hogy ha isteni szinten nem is tudják, de picivel alatta igen.
3-as érdemjegy: A doktoranduszoktól elvárt szint
2-es érdemjegy: Sajnos a jelenlegi rendszer alapján ezt kell elvárjuk Önöktől, amit tudom, hogy igazságtalan, de sajnos ez van :DDD
1-es érdemjegy: Nyilván ez nem érdemel különösebben szót

Ez alapján az Apple a Sierrára kiadás kapott tőlem egy kettest, mert végül is be tud bootolni a rendszer. Alapvető szolgáltatásai is hol mentek, hol nem. A 10.12.5 megkapja a 3-ast, de ahogy már szóba került fentebb, mivel évek óta ezt látjuk: kijön a rendszer és várni kell 10.x.5-ig hogy normális legyen, ha a jövőben megjelenő rendszerek is ezt produkálják, akkor folyamatosan buktatni fogom az Applet. Hát akkor nem tanul az előzőekből!!! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#51399) EXA


EXA
aktív tag

Sziasztok!

Valaki nem tud megoldást arra, hogy amikor megnyitom a Commander One fájlkezelőt az egyik panel mindig nagyon szétvan húzva és állandóan bekell állítani, ami még az elején nem is zavart, de mostmár kezd nagyon.
A fura az,hogy bevan állítva a programban az,hogy kilépéskor mentse el a panalek állapotát.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.