Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) TigerCat válasza negyedes (#16550) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nos, a helyzet a következő.
Saját domainnel használom a Gmailt. Ez baromi kényelmes, elegáns, ráadásul minden Google szolgáltatást (YouTube, Naptár, Kontaktok, Google+, stb.) ezen domain alatt tudok használni. Viszont, van 2 másik domain-nel rendelkező e-mail címem, amelyeket POP fiókként tudok lekérni. Be is állítottam mindkettőt Gmail-ben, így fogadni-küldeni is tudok azokkal a címekkel. Viszont csak webes felületen. Ezért a Mail app-ben is beállítottam a két POP fiókot, de nem kérem le, így nem jönnek duplán a levelek. Ha válaszolnom kell valamelyik levélre, sima ügy kliensen keresztül is. Viszont az elküldött levél nem megy fel a szerverre, ami gond, mert minden eszközöm így van beállítva. Windows alatt a Thunderbird-ben meg lehet adni, hogy az elküldött levelek mely fiók, melyik mappájába kerüljenek. Gondoltam itt is van erre lehetőség, de nem nagyon látom.
Hát ezért kellene...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16552) zsoca929


zsoca929
aktív tag

Sziasztok!

Beárazásban kérek segítséget!
A1278 Macbook Unibody late 13.3" 2008-as gépről lenne szó,bár gyakorlatilag a mid és early 2009-es gépekkel megegyező belsővel a procitól eltekintve)
(C2D 2ghz,2gb ram,13.3 1280x800 led,320gb hdd,hibátlan supedrive, hun billenősor,vadonat új gyári akksival, nagyon szép állapotban,kijelző karcmentes nincs billentyűzetnyom sehol,a gép belseje(palmrest) szintén karcmentes, a fedlapján van egyedül 2-3 apró karc.
Töltő van csak hozzá.

Köszönöm!

(#16553) negyedes válasza TigerCat (#16551) üzenetére


negyedes
addikt

esetleg a beallitasoknal a "Rules" alatt talalsz megoldast ra.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16554) doc válasza zsoca929 (#16552) üzenetére


doc
nagyúr

en egy ugyanilyet (csak 4GB rammal, 500 vinyoval) vettem 60-ert itt a HA-n, de az baromi jo ar volt erte :)
igaz egy miniatur, eszre sem igazan veheto szepseghibaja van, plusz nem magyar a billentyuzete

(#16555) zsoca929 válasza doc (#16554) üzenetére


zsoca929
aktív tag

az tényleg ajándék volt, mivel ahogy néztem régebbi hirdetésekben 90-110k körül mennek)
Ja,hdd,ebben 320gb-os vinyó van,a ram még lehetséges,hogy bővítve lesz 4gb-ra szintén.

(#16556) doc válasza zsoca929 (#16555) üzenetére


doc
nagyúr

ja, a felrakasa utan 10 perccel le is csaptam ra, amugy ilyen jo vetelekbol csak lezart hirdeteseket szoktam talalni :)

(#16557) Romvr válasza doc (#16554) üzenetére


Romvr
őstag

Mid 2007-ért adnának 80-90-et szóval az tényleg jó ár volt. Egy Unibody-ra én is becserélném az enyémet szőr-a-szőrben csak sajnos általában aki hirdet az elad és nem cserél :(
Bár én továbbra is az Air-re vagyok rágerjedve (2010), de ha látnék valahol 60-70-ért magyar billentyűs nem leamortizált unibody Pro-t akkor lecsapnék rá mint gyöngytyúk a takonyra :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16558) allein


allein
addikt

Jó estét. Chat nem működik: "Unfortunately, you appear to be trying to chat from a country outside of the United States and we're currently unable to support international chats." Arra szeretnék választ kapni, hogy amennyiben megrendelem online a macbook prot, ac wifi van már benne és az ssd pci csatlakozású és nem sata? Vagy elég bemenni egy magyar apple üzletbe és ott tudnak segíteni? Köszönettel előre a segítségért.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16559) Fr3eWar válasza allein (#16558) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Elég bemenni.
De az új generációs retina macbook pro-kban az van amit felsoroltál, AC wifi / expresses SSD.
retina 13 belül Late 2013
retina 15 belül Late 2013
Előző gen retina 13 late 2012- már nem kapni apr/apple webshopon)

(#16560) allein válasza Fr3eWar (#16559) üzenetére


allein
addikt

:C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16561) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Egy MacBook Pro laptopba való ram megy PC alapú laptopban?

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#16562) doc válasza Picturemaker (#16561) üzenetére


doc
nagyúr

ez forditva szokott gondot okozni :)
persze a megfelelo tulajdonsagokra (orajel, stb) figyelni kell

(#16563) Picturemaker válasza doc (#16562) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszönöm szépen.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#16564) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Péntekig még megy az akció, aki szívesen szétnézne Bécsbe és még almát is szedne, ne hagyja ki! ;)

akció

Semmit sem írok alá!

(#16565) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ma jön az én gépem is.:D De a lényeg egy egyszerű kérdés, lehet volt már párszor, de lusta vagyok visszaolvasni, ez van. :DDD Ha asztalról megy nem nagyon probléma a folyamatos tápcsatlakozás neki igaz? Elég ha mondjuk néhány hetente egyszer lemerítem, meg teljesen feltöltöm?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16566) Xero válasza Cyberpunk (#16565) üzenetére


Xero
nagyúr

Pontosan.

(#16567) Cyberpunk válasza Xero (#16566) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor megnyugodtam.:) Valami reklámszűrő van OS X-re is igaz?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16568) GeGexx válasza Cyberpunk (#16567) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Úgy érted böngészőre? Adblock van safarihoz is igen.

(#16569) Xero válasza Cyberpunk (#16567) üzenetére


Xero
nagyúr

Ugyan olyan adblock és adblock plus van Safarira és Chromera mint máshol. :K

(#16570) Cyberpunk válasza GeGexx (#16568) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja úgy értettem.:) A nélkül már nem lehet mit kezdeni.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16571) Romvr válasza Cyberpunk (#16570) üzenetére


Romvr
őstag

Ajánlom hozzá a ClickToFlash (direkt letöltő link) kiegészítőt is, ami csak kattintásra indítja a FLASH és HTML5 videókat/tartalmakat.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16572) Xero válasza Romvr (#16571) üzenetére


Xero
nagyúr

Még jobb ha fent sincs a flash, csak a Chromeot tartja ilyesmire.

(#16573) Romvr válasza Xero (#16572) üzenetére


Romvr
őstag

Én szoktam Flash játékokkal múlatni az időmet, a Chrome meg OSX óta nincs fent. A Google egyre rosszabb és rosszabb. Keresésre is egyre többször használok mást. Ha már, akkor inkább egy Firefox. Ők még annyira nem k'rvultak el.

[grammar nazi] (#16570) Cyberpunk : A nélkül = Anélkül [/grammar nazi] bocsi, de nálam ez kényszercselekvés, szedek rá gyógyszert, ilyen zacskóst az van ráírva hogy Negro :DDD

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16574) Cyberpunk válasza Romvr (#16573) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Elnézve.:D

Böngésző meg majd elválik mi lesz. Safari-val teszek egy próbát. Windows-on eddig a rókát használtam. :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16575) Xero válasza Romvr (#16573) üzenetére


Xero
nagyúr

A Flash egy erőforrászabáló szörny. A Chrome pusztán azért kell, mert built-in flash pluginnel szállítják, így nem kell a teljes rendszert elb*szni vele.

A ff teljesen felesleges ilyen szempontból.

Ha már grammarnazi: Nem zacskóst, hanem zacskósat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16576) Romvr válasza Xero (#16575) üzenetére


Romvr
őstag

"Ha már grammarnazi: Nem zacskóst, hanem zacskósat. ;]"

Erre mondjam azt, hogy ez az írói szabadság? :DDD :U

"A Flash egy erőforrászabáló szörny."

Ez tény. Nálam egy egyszerű Red Ball játék is 60-70%-on tépi a gépet. Nem győzi hűteni magát. De amíg nem terjed pestis módjára a HTML5, addig nincs mit tenni.
Bár gondolom egy i5 kevésbé könyörög kegyelemért mint egy Santa Rosa-féle Core 2 Duo. Igaz tapasztalatom alapján mindegy milyen CPU feszül a szerkezetben, a Flash-nek az pont nem elég :)

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16577) Xero válasza Romvr (#16576) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem kell ilyesmivel játszani. :P

Os X-re és iOS-re is van kismillió egyszerű játék ingyen a storeban.

(#16578) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Most már én is élesben tesztelem. ;] :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16579) Misi1979 válasza Cyberpunk (#16578) üzenetére


Misi1979
őstag

Gratula! :))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16580) Xero válasza Cyberpunk (#16578) üzenetére


Xero
nagyúr

Helyes. :K

Hova halad ez a világ. A Note huszárnak végre benőtt a fejelágya. :DDD

(#16581) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Egy gyors kérdés beállítás ügyében. Hogy tudom beállítani, hogy reseteljen minden eddigi beállítást?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16582) GeGexx


GeGexx
aktív tag

2 napja állandóan lefagyott a safari ha 2 ujjas gesztusokat próbáltam használni, végül NVRAM reset-tel sikerült helyrehozni. Fogalmam sincs miért ezzel, de örülök neki hogy végre abba hagyta.

Cyberpunk: első benyomások? :D

[ Szerkesztve ]

(#16583) Xero válasza Cyberpunk (#16581) üzenetére


Xero
nagyúr

Újrahúzod. Ne szórakozz a régi user szemetével. CMD-R és had szóljon a clean install.

(#16584) Cyberpunk válasza Xero (#16583) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ennek menete? Kezdő vagyok. ;]

GeGexx: Nagyon adja. Látszik rajta, hogy ez egy felső kategóriás gép. Alján van pár karc, de az amúgy sem látszik, egyébként makulátlan. :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16585) Romvr válasza Xero (#16577) üzenetére


Romvr
őstag

"Os X-re és iOS-re is van kismillió egyszerű játék ingyen a storeban."

Store-ban nem néztem még körül, a megszokás meg nagy úr. Telefonon viszont nem játszom. Mikor még volt iPad-em oda néha-néha megvettem 1-2 játékot, de pár hét után már meg is untam. Most már iPad-em sincs...átkonvertáltam egy MacBook Pro-ra. Ezt meg nyáron egy 2010-esre. Ma mókáztam egy kollégám 2012-es 13"-os Pro-jával és rájöttem hogy kb olyan nehéz mint az én 15"-osom. Viszont piszok jól néz ki :D
De továbbra is az Air nálam a célkitűzés, annak a "könnyedségét" semmi nem pótolhatja ;]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16586) Xero válasza Cyberpunk (#16584) üzenetére


Xero
nagyúr

Újraindítod, nyomva tartod a cmd-r párost, ami előhozza a recovery partíciót. Ott utilites - disk utility, majd megformázod a rendszer partíciót. Bezárod és install. Ennyi.

(#16585) Romvr: Elhiszem, hogy megszokás de rendkívül rossz megszokás az én nézeteim szerint. Gyakorlatilag a kezdetek óta gyűlöltem a flasht és a java-val kapcsolatban is hasonló érzelmeket táplálok.

Az Air jó irány. Ha nem lenne szükségem nyers erőre útközben is, akkor én is egy 13-as Air-t várnék a hétre és nem a 15-ös rMBP-t. :N

[ Szerkesztve ]

(#16587) Romvr válasza Cyberpunk (#16584) üzenetére


Romvr
őstag

- Tárgytalan, kolléga gyorsabb volt -

(#16586) Xero: Igen, ha út közben kell az "izommunka" akkor nincs sok opció, de nekem ha szükség van rá akkor vagy otthon vagyok asztali géppel, vagy munkahelyen asztali géppel, esetleg lekapok a polcról egy i5 vPro gépet és beülök a Relax-Room-ba.
Így minden másra az Air több mint elég lenne. Meg szeretem ha nem kell 2 méter kábelt vinnem mindenhova és egy nehéz töltőt.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16588) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

A kijelzője szép TN panel ellenére is. A betekintési szögeken venni inkább észre, mondom ezt úgy, hogy itt van előttem a Dell U2410 IPS-em is. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16589) Xero válasza Cyberpunk (#16588) üzenetére


Xero
nagyúr

Szép-szép de TN.

(#16590) Fr3eWar válasza Cyberpunk (#16588) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Milyen gép lett végül? Azt tudom hogy te 15-öst kerestél.

(#16591) Cyberpunk válasza Fr3eWar (#16590) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja egy 15"-os 2011-es modell lett végül. i7 2GHz, 4GB RAM, 6490M külön öröm, hogy magyar a billentyűzet.:) Bár az UK is elment volna. Az alján pár enyhe karctól eltekintve makulátlan, ez a trákfenéje a használt gépeknek.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16592) Fr3eWar válasza Cyberpunk (#16591) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Gratulálok hozzá! Használd egészséggel ;)

(#16593) Cyberpunk válasza Fr3eWar (#16592) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Köszönöm. Első Mac-em. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16594) brumi1024 válasza Cyberpunk (#16593) üzenetére


brumi1024
veterán

Pár nap múlva már azt fogod mondani, hogy nem is az utolsó :))

(#16595) Cyberpunk válasza brumi1024 (#16594) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem is.:D Minden egy iPad-el kezdődött. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16596) bull84ghia válasza Cyberpunk (#16595) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nálam egy 3gs-el :U
Azóta 2 db 4s,ipad 3 mbp
Mondjuk win után furcsa volt de mindenre van alternatíva az a lényeg :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16597) Xero válasza bull84ghia (#16596) üzenetére


Xero
nagyúr

Csak én csinálok mindent fordítva? Egy zsák Mac, pár iPod, néhány iPhone és most a végén egy iPad? :P

(#16598) bull84ghia válasza Xero (#16597) üzenetére


bull84ghia
őstag

Lehet inkább mi :D
A mac-re váltást nagyon nehezen szültem meg, mert bevallom őszintén soha nem gondoltam volna hogy felér egy win7-el. Most már már használom egy ideje teljesen átlagos felhasználó vagyok és eddig semmiben nem szenvedet hiány az OSX-ben. Egy valami nem szimbatikus, még pedig a macbookok ára, az mondjuk elég horror szvsz.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16599) Cyberpunk válasza bull84ghia (#16598) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja még használtan is elég horror áruk van, végül csak rá szántuk magunkat.:D

Nekem amúgy is az volt a célom, hogy asztaliról laptopra váltsak, akkor meg már adjuk meg a módját. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16600) doc válasza Xero (#16597) üzenetére


doc
nagyúr

en MBP-val csoppentem az Alma-vilagba, most egy alu unibody MacBookom van, imadom/tam mindkettot :C
van mellette egy iPod Touch 4-em is, de az iOS az baromira nem jott be :U gyakorlatilag pont az hianyzik belole, amitol az OSX annyira jo lett :(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.