Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) Årpi


Årpi
őstag

Sziasztok! Retina MacBook Pro vásárlásán gondolkodom,a 8GB RAM-os 256GB SSD-s verzióra gondoltam,viszont itt lakom a határ mellett,így érdemes lenne elgondolkodni Ausztrián is? Hol érdemes megvenni,ha esetleg valakinek van ebben tapasztalata? (Normális bolt kellene,nem sufni). Bécs a max távolság ahová elmennék érte. Előre is köszönöm a válaszokat!

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#17852) Fr3eWar válasza Årpi (#17851) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Számít a magyar billentyűzet?
Ha nem akkor nézelődhetsz.
Én mondjuk Karsaitól vettem, mert nincs lehetőségem ÁFA-t visszaszerezni.

(#17853) Årpi


Årpi
őstag

Mivel úgy tudom hogy a kiosztás az ugyanaz csak Pl. ä-val meg ilyesmikkel,így nem igazán,mert nem nézem a bill-t gépelés közben.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#17854) Misi1979 válasza Fr3eWar (#17852) üzenetére


Misi1979
őstag

Bécsben nem lehet magyar bill-es gépet venni/rendelni?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17855) Fr3eWar válasza Misi1979 (#17854) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Biztos lehet ha valakinek jó benfentes ismerősei vannak.
De CTO-ban is csak német/uk/us-t lehet választani.:
[link]

(#17856) marceeh válasza Årpi (#17851) üzenetére


marceeh
tag

Ha Bécsig hajlandó vagy elmenni érte,akkor érdemes itt nézelődni. ;)

(#17857) kukucskad válasza runner 125 (#17829) üzenetére


kukucskad
tag

Gratula! Várjuk a tapasztalatokat :)

(#17858) TheMarci


TheMarci
addikt

Macbookot (sima, non retina) szétszedtem, procit újrapasztáztam, aki kicsit is szerelt gépeket, ajánlom neki, kb 6 perc alatt szétszedtem, majd dupla annyi idő alatt összeraktam. :) 2 éves volt, a procipaszta kb teljesen el, össze volt száradva. Nem annyira nehéz feladat mindenesetre, hogy már hónapok óta készültem rá lelkileg.

Do You Dream?

(#17859) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

a tegnapi napon lefrissitettem az osx -et, 10.9.2-re. (macbook pro 2013 late cto)
s azota akar hanyszor ha ujrainditom a rendszert sosem csatlakozik vissza a korabban csatlakoztatott wifi kapcsolatra. illetve felcsatlakozik de felkijalto jelet tesz az ikonra, miszerint nincs netkapcsolat. - amennyiben lebontom es ujra csatlakozok, ujra megfeleloen mukodik...

valaki tud ra valami megoldast ? :U

markbellus.hu 

(#17860) Ear001 válasza TBMC (#17859) üzenetére


Ear001
addikt

Pórbálj meg esetleg Onyx-al mindenféle cache-et törölni, nálam ilyenkor már segített.

(#17861) TBMC válasza Ear001 (#17860) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom! probalkozok vele! :)

masik kerdesem pedig az lenne, hogy mitol lehet az, hogy 2honapos kb a gep, nem sokat volt akkurol hasznalva, de a max toltes ami belemegy 96,2%os toltest eredmenyez, KEP:

:U

markbellus.hu 

(#17862) Misi1979 válasza TBMC (#17861) üzenetére


Misi1979
őstag

Merítsd le 95% alá, akkor újra elkezdi a töltést..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17863) Criton válasza TBMC (#17861) üzenetére


Criton
veterán

ezt melyik programmal lehet így látni?

(#17864) Fr3eWar válasza Criton (#17863) üzenetére


Fr3eWar
őstag

olvasni vaj tudol-e?

ott van a kép tetején szépen hatalmas betűkkel. + Google = :B

(#17865) TBMC válasza Misi1979 (#17862) üzenetére


TBMC
addikt

igen ezzel probalkoztam en is. de sajnos hiaba. akkor sem tolti feljebb... :U 25 ciklus van az akkuban..:/

Criton: az ablakban olvashatod :D : battery health :K

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#17866) Criton válasza Fr3eWar (#17864) üzenetére


Criton
veterán

tudol-e? (ez komoly?) :DDD :R :C - igen, bármennyire is hihetetlen, és nem is értem, miért gondolja bárki hogy google aki a legjobb barátom nem kezdem el keresni, de kapásból 4-5 fajta van, ingyenes - fizetős stb... de a legközelebbi ilyen kérdésem esetében mindenképpen csatolok hozzá egy screenshotot, hogy mit kerestem :DDD

(#17855) Fr3eWar : iStyle egyébként árul CTO konfigot magyar billentyűvel is.

(#17854) Misi1979: van magyar bill kiosztású is Bécsben, max rendelhető, kolléga múlt héten ott vett.

[ Szerkesztve ]

(#17867) Fr3eWar válasza Criton (#17866) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Pedig ha a teljes nevét írod be egyből az első 3 találat az a program amit a kollega használ.
És az kevesebb karakter leütést jelent, még a google.hu beírását figyelembe véve is, mint itt feleslegesen kérdezni.

A #17855-os pedig válasz a #17854-re.

(#17868) töky76 válasza Criton (#17866) üzenetére


töky76
tag

Coconut battery, szerintem jobb program.

[ Szerkesztve ]

(#17869) TheMarci


TheMarci
addikt

Olyan hibával találkozott -e valamelyikőtök, hogy 'hullámzik' a kép, lassabban reagál a görgetésre, meg hasonló műveletekre? Csináltam videót is róla, hátha van ötletetek:

https://www.youtube.com/watch?v=vVOJrzlJ5N0

Do You Dream?

(#17870) tDr1v3r válasza TheMarci (#17869) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Valami visszafogja a GPU-t.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17871) TheMarci válasza tDr1v3r (#17870) üzenetére


TheMarci
addikt

Én is ilyesmire gondoltam, csak a saját gépemen, még amikor videót renderelt, akkor sem volt ilyen baja, ha volt akkor meg az egész kép laggolt, nem csak vízszintes csíkokban, de köszi a tippet, utánanézek.

Do You Dream?

(#17872) runner 125


runner 125
nagyúr

..most már azt is tudom, h nem cmd + Q a @. :D
Sikeresen bezártam mindent.

:))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17873) trisztan94 válasza runner 125 (#17872) üzenetére


trisztan94
őstag

Ismerős :D

Könnyű elütni.

https://heureka-kreativ.hu

(#17874) KMan válasza runner 125 (#17872) üzenetére


KMan
őstag

szerintem ezt mindenki igy csinalta :DDD en is!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#17875) brumi1024 válasza runner 125 (#17872) üzenetére


brumi1024
veterán

Nálam is ez volt, egy idő után viszont ráállt a kezem. :)

(#17876) runner 125


runner 125
nagyúr

:)

Elkezdtem minden beállítást egyesével átnézni, közben véletlenül nyomtam egy dupla klikket, he.. rájöttem h az kb olyan, mint egy jobb gomb Win-en. :D

Fentebb linkeltetek dekstop-okat, itt szimpi a részletes rendszerfigyelő: (tárhely, hőmérsékletek, cpu használat..) Ez külön app, vagy beállítható alapból is?

mod. Nincs PrtScr bill., screenshot-ot miként csinálok?

brumi

Neked nem Z510 van? Vagy párhuzamosan használsz két gépet?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17877) TheMarci válasza runner 125 (#17876) üzenetére


TheMarci
addikt

Command-Shift-3: Take a screenshot of the screen, and save it as a file on the desktop
Command-Shift-4, then select an area: Take a screenshot of an area and save it as a file on the desktop
Command-Shift-4, then space, then click a window: Take a screenshot of a window and save it as a file on the desktop
Command-Control-Shift-3: Take a screenshot of the screen, and save it to the clipboard
Command-Control-Shift-4, then select an area: Take a screenshot of an area and save it to the clipboard
Command-Control-Shift-4, then space, then click a window: Take a screenshot of a window and save it to the clipboard

Do You Dream?

(#17878) brumi1024 válasza runner 125 (#17876) üzenetére


brumi1024
veterán

Soha nem is volt Z510-em :N Y570-em volt előtte, de már egy éve 15"-os Ivy Pro-m van (és nem tudom, mi legyen helyette, 13 vagy 15-ös retina). Emellett meg ez-az van nálam, most épp egy U330p.

[ Szerkesztve ]

(#17879) Criton válasza runner 125 (#17876) üzenetére


Criton
veterán

Részletes rendszerfigyelő az iStat :R

(#17880) runner 125 válasza TheMarci (#17877) üzenetére


runner 125
nagyúr

Wow, köszi.

brumi

Áh, értem.
Gyakran találkozunk notis topikban, valamiért úgy rémlett.

Nagyon sokáig 15,6"-os gépeket használtam, de rájöttem h ha napi szinten hordozható gépet szeretnék, akkor 13-14" fölé nem szabad menni. Abszolút nem bántam meg, ráadásul egy 2,7kg-s E6530-at cseréltem erre, minden tekintetben ég és föld.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17881) brumi1024 válasza runner 125 (#17880) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem keversz Pocokkal, neki volt Z510-e, most meg 7537. És ő is zöld avatáros :)

Melyik 13-as retinád van? 8 giga ramos?

[ Szerkesztve ]

(#17882) runner 125 válasza brumi1024 (#17881) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hopp, tényleg, bocs.

Igen, 8g - 256. Amint megtudtam h integrált a RAM, nem volt kérdés.

criton

Köszi, ránézek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17883) Brenyo


Brenyo
tag

Sziasztok!
A kovetkezo problemaba utkoztem: (10.9.2, MBPr 13" 2013oct, i7 2.8, 8gb ram)
HDMI-n rakotom tv-re es filmet szeretnek lejatszani rola. HD es fullHD filmeknel fps dropok vannak eleg surun. 5mp-ig tul folyamatos a kep, ~60fps majd 1mp-re droppol ~20fps-re es igy tovabb. Hosszas bongeszes utan megtalaltam az MPlayer OSX Extended lejatszot, amivel HD felbontason szepen megy a film gond nelkul, de a fullHD-t az sem birja sajnos, akarhogy allitgatom a lejatszot. :(
Sajat kijelzon tokeletes.

Barmi otlet? :U

(#17884) Criton válasza runner 125 (#17882) üzenetére


Criton
veterán

de ne a store-at töltsd le, hanem

(#17885) Brenyo válasza Brenyo (#17883) üzenetére


Brenyo
tag

Megoldodott, egy masik tv-n tokeletes :)

(#17886) runner 125 válasza Criton (#17884) üzenetére


runner 125
nagyúr

Óh, köszi, már fent is van, frankó.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17887) runner 125


runner 125
nagyúr

Kikapcsoláskor ez az üzenet fogad:

A Mail alkalmazás elutasította a kikapcsolást.
A leállítás ismételt megkísérléséhez lépjen ki a Mail alkalmazásból, majd kattintson az Újrapróbálkozás gombra.

Nos, dock-on én rámegy két ujjas klikkel, kilépés és nem történik semmi, nem tudom leállítani.
Ez most mi?
:F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17888) marceeh válasza runner 125 (#17887) üzenetére


marceeh
tag

lehet lefagyott.. néha még az OS-X-en is előfordul ;], cmd+alt+esc és ott betudod zárni :)

[ Szerkesztve ]

(#17889) runner 125 válasza marceeh (#17888) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kilépés kényszerítése gyanítom, legalábbis ott találtam egy ilyen opciót amivel be tudtam zárni.

Hm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17890) marceeh válasza runner 125 (#17889) üzenetére


marceeh
tag

Pontosan, ne aggódj emiatt.. néha megesik :)

(#17891) brumi1024 válasza runner 125 (#17889) üzenetére


brumi1024
veterán

A Mail-el előfordul. Erre megoldás lehet:

1. Apple menü a status bar-on, kilépésre kényszerítés
2. a már említett cmd+shift+esc
3. cmd+option+shift+esc nyomvatartása 3 másodpercig, ekkor az aktív ablakkal rendelkező alkalmazást kilövi
4. cmd+space és activity monitor vagy tevékenységfigyelő begépelése és ott a bal felső sarokban a kis x a stoptáblában
5. alt+jobb klikk vagy ctrl+alt+bal klikk a dockon az alkalmazásikonon és kilépésre kényszerítés.

Legalább nem próbál meg megoldás keresni a problémára az MS-nél ;]

[ Szerkesztve ]

(#17892) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Hello mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e pages-ben excel szerű táblázatot csinálni, vagy van-e valami excel-hez hasonló maces progi?

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#17893) Xero válasza galaktikus (#17892) üzenetére


Xero
nagyúr

(#17894) Gabir


Gabir
aktív tag

Szép napot Mindenkinek!

ExpressCard 34mm-rel van vkinek tapasztalata?
A1226-ba szeretnék egy USB 3.0-s bővítőt. Ki használ esetleg ilyet v. hasonlót.?
Mit kezel az OSX? Köszönöm!

(#17895) Misi1979


Misi1979
őstag

Jut eszembe!

Mavericks óta sleep módban nem használhatók az usb portok külső áramforrásként, pl. telefont tölteni.. másnál is így van?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17896) bull84ghia válasza Misi1979 (#17895) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nálam megy a töltés alvó módban

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#17897) allein


allein
addikt

Jó estét. Következőn szeretnék javítani, illetve gyorsítani, próbálom leírni érthetően :) Backspace gommbal tudod törölni amit írtál, ez nálam qurva lassú, hogyan lehet ezen gyorsítani?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17898) biker válasza allein (#17897) üzenetére


biker
nagyúr

shift+nyíllal jelölsz ki betűnként
shift+alt+nyíl szavanként
shift+cntrl+nyíl soronként
ergo ha visszafelé törölnél akkor shft+alt+balranyal szavanként jelöl ki és törölhetsz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17899) allein válasza biker (#17898) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, meglett :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17900) runner 125 válasza brumi1024 (#17891) üzenetére


runner 125
nagyúr

Remek. Azóta nem jött elő ez a probléma.

Elképesztő egyébként, h akksiról használva mennyire hűvös a ház. Akkor lesz csak langyos, ha töltőre teszem, de pl legutóbbi általános (ismerkedős) felhasználás mellett lazán elment 9 órát.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.