Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) Criton válasza brumi1024 (#17650) üzenetére


Criton
veterán

Az rengeteg, beszéltem az Apple-el ezzel kapcsolatosan, mert eszméletlen sok memóriát kezdett nálam is zabálni. Ha minden OK a rendszerrel, akkor elvileg nem is látja az ember, fél nap utána kiderült, hogy nálam a Logitech Control Center okozta ezt, komplett letörlése után teljesen eltünt a kernel_task, és a memória használtsága most már nem megy 2.5GB fölé.... :U

[ Szerkesztve ]

(#17652) runner 125 válasza Criton (#17585) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi. :)

_

Hüle kérdés, de valamiféle blog, leírás, vagy bármiféle beszámoló abszolút kezdőnek Mac alaplépésekről valamerre fellelhető?
Bill.kombók, alapvető rendszerfelépítés, stb.
Soha nem volt Mac-em, így örülnék, ha tudnék előtte kicsit tájékozódni.
Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17653) Criton válasza runner 125 (#17652) üzenetére


Criton
veterán

Nem kell semmi sem, én sem használtam macet elötte, kb 2-3 nap után megtalál mindent az ember, és mindenre rá jön..bill kombók majdnem azok mind windows-on, csak itt a cmd gombot kell nyomni, nem az alt-ot :DDD

(#17654) Jorus válasza runner 125 (#17652) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt el tudod kezdeni az ismerkedést.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17655) töky76 válasza Criton (#17647) üzenetére


töky76
tag

450MB

(#17656) brumi1024 válasza Criton (#17651) üzenetére


brumi1024
veterán

Különösen nem izgat a dolog, 16 giga mellett felőlem lefoglalhat 10-et is üresjáratban, csak adja vissza ha kell és a fogyasztást ne növelje. Most több mint másfél hét után újraindítottam a gépet és 1 giga körül van. Nem érdemes amúgy ezzel foglalkozni, ezt kitárgyaltuk már korábban, a Mavericks alatt más a memóriakezelés mint korábban, nem egyszer látok szimpla böngészésnél (Safari 5-6 tabbal, Mail meg egy Messages megnyitva, esetleg Chrome) 10-15 giga "felhasznált" ramot (a memóriaterhelést viszont még soha nem láttam az alapállapot felett). De amint kell tömörít/ürít. A kihasználatlan RAM felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#17657) allein


allein
addikt

Sziasztok. Milyen módon tudom lezárni a képernyőt a macen?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17658) TheMarci válasza allein (#17657) üzenetére


TheMarci
addikt

Kijelentkezel, vagy képernyővédőd lejelszavazod.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#17659) Zjunior


Zjunior
veterán

Nem jött Mac mini...
Bravó ;)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#17660) Criton


Criton
veterán

Melyik media lejátszót ajánlottátok még? Úgy fest, hogy a VLC nem viszi a wmv fileokat :(

(#17661) czanga válasza Criton (#17660) üzenetére


czanga
őstag

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

(#17662) trisztan94 válasza Criton (#17660) üzenetére


trisztan94
őstag

A vlc mindent visz. Nem lehet, hogy a videó fájl sérült?

https://heureka-kreativ.hu

(#17663) Criton válasza trisztan94 (#17662) üzenetére


Criton
veterán

Safari alatt van csak gondom, mert mindenre az az üzenet jön, hogy a VLC plugin nem támogatja.
Ha a NAS-t mint hálózati meghajtó felcsatolom, akkor probléma nélkül le tudom játszani a filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#17664) Criton


Criton
veterán

A java.com-ról érdemes a legfrissebb javát feltelepíteni?

(#17665) TheMarci válasza Criton (#17664) üzenetére


TheMarci
addikt

Csak ha nagyon kell a java, egyébként töröld a gépedről.

Do You Dream?

(#17666) Ear001 válasza Criton (#17664) üzenetére


Ear001
addikt

Miért lenne érdemes máshonnan mást? A régebbi verziókkal csak mindenféle biztonsági figyelmeztetéseket kapnál.

(#17667) töky76 válasza brumi1024 (#17656) üzenetére


töky76
tag

Nekem jelenleg 506 mega, úgy hogy megy a chrome a safari és a firefox is, kb összesen 20 füllel, meg megy a mail is. De nekem 600 mega fölé sose ment.

(#17668) Criton válasza TheMarci (#17665) üzenetére


Criton
veterán

Ok rendben, akkor nem rakom fel.Safarit használok csak, itt viszont a Flasht akkor fel kell rakni...

(#17669) Jorus válasza töky76 (#17667) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam 340MB jelenleg a kernel_task (Safari, Viber, iTunes, TunnelBlick-en keresztül VPN-en fent vagyok céges szereverek, Outlook), 400 fölött még nem nagyon láttam.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17670) brumi1024 válasza Jorus (#17669) üzenetére


brumi1024
veterán

és töky76 (#17667)

Mennyi memóriátok van és milyen IGP-t használtok?

(#17671) runner 125 válasza Jorus (#17654) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, köszi nektek, ez korrekt összefoglalás.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17672) Criton válasza Jorus (#17669) üzenetére


Criton
veterán

az érdekes, én megnyitom a safarit, mailt és már is 540mb...

(#17673) Criton


Criton
veterán

Nekem egyébként most ilyen (Late 2013 MacBook Pro 13" - 256GB SSD - Intel Iris) clean Maverick 10.9.2 :

(#17674) brumi1024 válasza Criton (#17672) üzenetére


brumi1024
veterán

A kernel_task memóriafelhasználása nagyon gépfüggő. Például az IGP VRAM (csak ez HD4000 esetén megehet a Mavericks óta 1 gigát!), WiFi és BT állapota, külső hardvereszközök....stb. mind befolyásolják. Itt van egy jó cikk róla, érdemes elolvasni. De a lényeg: teljesen értelmetlen ezen rugózni, ha nem eszi meg a memóriát - tehát a memóriaterhelés/memory pressure magas állapotban van, nem pedig sok a felhasznált memória. Olyan ez mint anno a Win 7-re váltás alatt a memóriakezelés: mindenki aggódott, hogy "jajj a 8 giga ramból az oprendszer megeszik kettőt, míg az XP 2 gigából csak 300 megát evett!", aztán a valóságban csak a memóriamenedzsment volt más, és a RAM nem fogyott el. Azért van a memória hogy használjuk, nem azért hogy nézegessük, hogy milyen szép üres. Továbbra is: a kihasználatlan memória felesleges.

(#17675) Criton válasza brumi1024 (#17674) üzenetére


Criton
veterán

Akkor nálam ezek az eredmények normálisak?

(#17676) Alex91 válasza Criton (#17675) üzenetére


Alex91
félisten

Xar a geped, lassu a geped, fagy a geped? Ha nem, akkor minden rendben.

(Hulye Windowsos szokas, hogy allandoan CPU-t, memoriat, hofokot, fordulatszamot, meg Sentinelt nezunk :F Ha normalisan megy a gep a faxt erdekli...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17677) Criton válasza Alex91 (#17676) üzenetére


Criton
veterán

Szerencsére egyik sem, minden rendben megy. Még a Mail szinkronizáció, amivel sokaknak baj van.
De ha már itt tartunk, akik használnak iStat4-et, meg tudják nekem mondani, hol lehet az beállítani, hogy bekapcsoláskor ne induljon el automatikusan? Mert sehol nem találom ezt az opciót.

(#17678) Alex91 válasza Criton (#17677) üzenetére


Alex91
félisten

Az Accountudnal a system preferencesben...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17679) brumi1024 válasza Criton (#17675) üzenetére


brumi1024
veterán

Ennek fényében teljesen. (Friss reboot után egy Safari 2 tabbal.)

[ Szerkesztve ]

(#17680) Criton válasza Alex91 (#17678) üzenetére


Criton
veterán

Ott nem szerepel.

(#17681) Criton


Criton
veterán

és a hőmérséklet rendben van? nem tudom macbooknál mennyi a normális.

(#17682) allein


allein
addikt

Üdv. Adott egy batch file amit egy rendszerből szívok le. Macen milyen módon tudom elmenti úgy, hogy a típusa "Minden fájl" legyen és a kódolása "ANSI"?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17683) trisztan94 válasza allein (#17682) üzenetére


trisztan94
őstag

Nincs olyan kiterjesztés, hogy minden fájl :D

kiterjesztés nelkul mented.

https://heureka-kreativ.hu

(#17684) allein válasza trisztan94 (#17683) üzenetére


allein
addikt

Értem és köszönöm a válaszod. Viszont nekem ez így nem jó, mert tovább küldöm a csv-t és a raktárunk a windowson elmentett beállítások szerint tudja beolvasni a fájlt, minden fájl és ANSI :) Szövegszerkesztőben belenéztem a kódolási listába és nuku ansi :U Van mód arra, hogy más szövegszerkesztőt használjak macen aminek a segítségével tudok menteni az említett beállításokkal?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17685) Jorus válasza brumi1024 (#17670) üzenetére


Jorus
nagyúr

4GB, HD4000

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17686) Xero válasza allein (#17684) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor a fogadó fél bugos/sz*r. Aki ilyen softwaret kiadott vagy átvett annak taps.
A textedit oob LF sorzárást alkalmaz teljesen mindegy mit csinálsz vele. Ez default Unix szabvány. Ez kavar be valószínűleg.

Próbálkozhatsz TextWranglerrel.

(#17687) Alex91 válasza Criton (#17680) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs az automatikus inditasok kozott?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17688) Criton válasza Alex91 (#17687) üzenetére


Criton
veterán

Nincs

(#17689) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Hurrá!
Megérkezett a 13-as Retina MacBook Pro-m. Lesz esti program...
:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17690) runner 125 válasza TigerCat (#17689) üzenetére


runner 125
nagyúr

Grat.

Jövő héten hozzám is érkezik ugyanez a pakk. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17691) TigerCat válasza runner 125 (#17690) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi!
Olyan szép, még fel sem bontottam ennél jobban!
Nincs időm sem rá, majd holnap...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17692) Criton válasza TigerCat (#17691) üzenetére


Criton
veterán

ez melyik? rmbp 8gb/256ssd? az van nekem, nagyon jóóóó, és az Iris videókártya eddig minden kedvenc játékomat viszi :R

(#17693) runner 125 válasza Criton (#17692) üzenetére


runner 125
nagyúr

Milyen felbontáson játszol vele? 1366x768?

Pont azt a konfigot választottam én is, viszont torrentezni majd be kell szereznem egy külső HDD-t, mert az SSD-t amennyire lehet kímélném.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17694) Criton válasza runner 125 (#17693) üzenetére


Criton
veterán

vagy 1200x800 ha jól emlékszem, de a felbontás játék függő. kimélni? jók ezek az ssdk, semmi baja nem lesz

(#17695) töky76 válasza Criton (#17694) üzenetére


töky76
tag

Én is remélem :D

(#17696) Criton válasza runner 125 (#17693) üzenetére


Criton
veterán

Lehet egyébként 2560as felbontásban is játszani, de akkor láthatód milyen ha egy Mac akadozik :DDD
Egyébként ezen a 13"-as kijelzőn az alap retina felbontás bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#17697) TigerCat válasza Criton (#17692) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, ez is az. Holnap majd szórakozom vele, addig marad dobozban. Szerintem jó lesz, bár nekem játékra (BF3) ott a Pc, csak netezős, offiszozós, hurcolászós gépnek vettem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17698) runner 125


runner 125
nagyúr

Furcsa kérdés, de a billentyűzet mennyire bírja a gépelést? Nagyon sokat gépelek naponta (nem csak ide :D ), a Latitude-ömön 7-8 hónap használat után már látszott a kopás.
Google alapján találtam a Pro-hoz különböző szilikon alapú védőfóliát. Van értelme?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17699) TheMarci válasza runner 125 (#17698) üzenetére


TheMarci
addikt

Még a 4-5 éves gépeken sem találkoztam kopott billentyűkkel eddig, szóval szerintem jól. Mindazonáltal szerintem megéri a fólia, ebayen már 1-2 dollárért van, kényelmes a gépelés vele, és megvédi a zsírtól / kosztól, ritkábban kell takarítani jóval.

Do You Dream?

(#17700) tDr1v3r válasza runner 125 (#17698) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem kopik mert nem festettek a feliratok.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.