Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) tDr1v3r válasza Def26 (#16380) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hát igazából lehet, de nem feltétlen érdemes... a processzorteljesítményt ugyanúgy használja ki a Windows és az OS X is, a GPU az ami bottleneck, mert azt intenzívebben használja OS X - például nálam ezért (Late 2007-es fekete) fut szarabbul a Lion a Windows 8-nál.

A Stef@N által linkelt gépben erősebb a GPU az enyémnél, de hallottam már rá panaszt hogy nem futnak rajta annyira simán az újabb rendszerek (ML, Mavericks) mint régen... nekem ez a parám velük (Apple = smoothság nálam), meg az hogy végülis egy 2006-ban megjelent processzorcsalád tagja a CPU, egyszerűen nem éri meg így szerintem.

A videolejátszás (YouTube-on Flash-el) tudja terhelni a gépet, de ez az Adobe sara inkább. A külső appos filmlejátszás nem szokott problémás lenni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16402) Romvr válasza doc (#16400) üzenetére


Romvr
őstag

Ezt néztem: [link], ha ez tényleg a 13"-os 2010-es akkor szerintem jó az ár.
Meg ezt: [link] ez a másik ami tetszik...

besz.mac-en 200 körül árulgatja néhány jómadár 0 garanciával és US billentyűzettel.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16403) TheMarci válasza Romvr (#16402) üzenetére


TheMarci
addikt

Hát az a 3 hónap gari meg szerintem annyi, amit ők adnak rá, hogy ha valami baja lesz, akkor vagy rádfogják, vagy megpróbálják valahogy összeheggeszteni, amitől remélhetőleg nem lesz rosszabb. De ne legyen igazam, ha mégis Apple gari, akkor nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#16404) Romvr válasza TheMarci (#16403) üzenetére


Romvr
őstag

Nyilván nem Apple világgari, de legalább valami.
Az Air-re csorgatom a nyálamat, ha valahonnan most össze tudnék még kaparni 70 ropit, akkor DU mennék is a boltba érte. Remélhetőleg jövő hónapban is még áll az ajánlatuk és lesz még ilyen Air (4GB/128GB), addigra eladok pár dolgot ;)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16405) Romvr válasza Romvr (#16402) üzenetére


Romvr
őstag

Közben látom hogy az Air 2009-es... az már nem is kell :(

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16406) Jorus válasza Romvr (#16405) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amint írtam korábban, a 2010-es (3.1-es és 3.2-es) MBA-k esetében nincs billentyűzetvilágítás (tudom, hogy neked nem szempont, csak arra utalok, hogy nem lehet 2010-es modell, ha van benne bill. világítás).
A másik cuccnál nem tudom, mit jelent a zárójelbe tett "pro" kifejezés, mivel az egy utolsó szériás, tehát 2008-as sima MacBook, nem Pro. Ugyanis az első 13-as MBP 2009-ben jelent meg, és abban nem 2 GHz-es C2D CPU volt, mi több, nem is gyártottak 2 GHz-es C2D-vel szerelt 13-as MBP-t.

Szerk.: A hirdetés URL-je is konkrétan MacBook Pro-ra utal, nem szép.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16407) Romvr válasza Jorus (#16406) üzenetére


Romvr
őstag

Igen, néztem én is, de már nem írtam be. Az egy dolog hogy egy nyamvadék típusjelzést sem tudnak odaírni, még a "bővebben" részhez sem, de pl az Air url-jében 11 szerepel, ami szerintem a kijelző méretére utal, holott a szöveg szerint meg 13"-ost adnak. Eléggé zagyva az egész. Szerintem mégsem náluk fogok vásárolni :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16408) trisztan94 válasza Romvr (#16407) üzenetére


trisztan94
őstag

Hát ha ők sem tudják, hogy mit adnak el, meg odarakják _ZÁRÓJELBEN_ a PRO-t, akkor valszeg arra hajtanak, hogy szegény tudatlan örüljön a 2008-as Macbookjának, hogy az PRO.. Undorító ez, én egy telefont nem áldoznék rájuk.

https://heureka-kreativ.hu

(#16409) whitezo88


whitezo88
nagyúr

gondolom másnál is van ilyen, nem követem egy ideje a topicot. 2.4 7.1 macbook pró tetű lassú lett Mavericks óta, sima használatnál (böngészés, szövegszerkesztés) is akad, laggos. előtte ilyen nem volt. vannak tippek tweakelésre, takarításra? idegőrlő...

mod: gondoltam futtatok egy ccleanert kezdésnek, 1 perc ugrálás után kiírta hogy unsupported OS...

de az öszes többi app, program betöltése is tízszer annyi lett. hihetetlen...

[ Szerkesztve ]

(#16410) Romvr válasza whitezo88 (#16409) üzenetére


Romvr
őstag

Disk Utility -> Repair Permissions + Repair Disk

Ha még nem próbáltad. Nekem már oldott meg lassulást/kifagyást. Érdemes telepítőlemezről vagy Pendrive-ról futtatni, úgy mintha gyorsabb lenne.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16411) Def26


Def26
félisten

Ez az 1 év világgarancia azt jelenti, hogy ha USA -ból hozatok be gépet, akkor azon is tudom érvényesíteni és arra is tudok plusz garanciát vásárolni?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16412) Fr3eWar válasza Def26 (#16411) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igen az azt jelenti.

De nekem is van ezzel kapcsolatban kérdésem. :D
Ha USA-ból veszek garkiterjesztést macbookra akkor az ugyanúgy aktiválható mintha itthon vennék?

(#16413) Def26 válasza Fr3eWar (#16412) üzenetére


Def26
félisten

Na igen, ez jó kérdés. USA -ban olcsóbb a gari kiterjesztés? Lehet, hogy ehhez már USA cím kell.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16414) negyedes válasza Fr3eWar (#16412) üzenetére


negyedes
addikt

en ugy tudom erevenyes ra az apple care, de gondold meg jol, vam+afa+macera. megeri az a keves penz kulombozet?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16415) Fr3eWar válasza negyedes (#16414) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Csak a kód kell a doboz nem. Van kint ismerős.

(#16416) Fr3eWar válasza Fr3eWar (#16415) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Bár a doboz is olyan kicsi hogy laptoptáskában simán hoz többet is :)

(#16417) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Arra van lehetőség hogy windowshoz hasonlóan kijelentkezzek? Tehát lezárjam a laptopot de a munkafolyamatok tovább folytatodjanak?

Másik kérdésem: valahogy meg lehet nézni hogy a legutóbbi bejelentkezés óta hányszor tortent sikertelen bejelentkezés?

(#16418) iOce válasza Stef@N (#16374) üzenetére


iOce
tag

Ez drága, én majdnem 2 éve vettem ilyen korú 15"-ost 190 ezerért.

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#16419) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Sajnos nem jött össze a vásárlás, így tovább kellett keresgélnem.
Retinákat nem is nagyon nézem, az áruk miatt sem :) na meg az hogy nem lehet bővíteni, az vicc...
Igaz, szinte minden gyártó ez nyomatja már...
Na mindegy.

A befutó a
MBP 15,4', 3610QM 2,3GHz i7, 4GB, 500GB HDD, NVIDIA GeForce GT 650M 512MB
de sajnos ez még így, hogy régebbi típus, így is elég húzós... :( 480 ezerért meg tudnám venni, de még ez is túl sok érte szerintem...

Van egy árban kellemesebb MBP kisebb kijelzővel (13,3',) i5 2,5GHz, 3210M, 4GB, 500GB HDD, I HD G 4000, de ettől még egy Mini is talán jobb vétel, nem? Ár 296 ezer...

Ami elgondolkodtat, hogy bár nem hordozható megoldás, de egész jó összeállítás 21'5 iMac, i5 2,7GHz, 8GB, HDD 1TB, DVD író, NVIDIA GeForce GT 640 512 MB... árban 343 ezer...

Na most azon kívül, hogy kíváncsi volnék, hogy nektek mi a véleményetek ezekről, melyiket meddig lehet bővíteni, ha lehet egyáltalán... Úgy tudom, hogy a MBP 15,4' pl max 8GB memóriával lehet, de lehet tévedek. Mindegyikbe lehet SSD-t varázsolni?
KÖSZI! :)

(#16420) TigerCat válasza GeGexx (#16417) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt állítsd be:

Ilyen lesz:

Érdemes ezt is beállítani:

A kérdésed második részére sajnos nem tudom a választ.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16421) GeGexx válasza TigerCat (#16420) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Köszi szépen, bocsi a kezdő kérdésért! :R

(#16422) drosan válasza belovary (#16419) üzenetére


drosan
tag

Szia!

Talán érdemes lehet azért még tovább nézelődni, én azt a MBP-t 420-ért vettem újonnan. Erről tudok is bővebben nyilatkozni, SSD minden gond nélkül belemegy, és amúgy ajánlott is szerintem, ég és föld a különbség a HDD-hez képest. Bár az Apple hivatalosan valóban 8GB memóriát ír, 16GB is belerakható.

(#16423) belovary válasza drosan (#16422) üzenetére


belovary
senior tag

Most melyik mbp-ról irsz? :)

(#16424) drosan válasza belovary (#16423) üzenetére


drosan
tag

Bocsi, valóban nem volt egyértelmű, tehát: MBP 15" 2012 Mid 2.3 GHz i7 (3615QM) / 4 GB / NV GeForce GT 650M

[ Szerkesztve ]

(#16425) belovary válasza drosan (#16424) üzenetére


belovary
senior tag

Ez biztos??? :Y
Mert az eredeti ára 608 ezer Ft!
ÁFA nélkül írtam az árát, de akkor ezt nem értem... :(
Apple MacBook Pro MD103mg
A szám is egyezik? Mert ha te 420 vetted, akkor ezt nem igazán értem...

Annyit látok, hogy azért máshol 40-50 ezerrel olcsóbb, és mindenhol oda van írva, hogy nem kapni már.
Szerintem itt sem kapni, ahol én nézem, csak fent felejtették a honlapon, és ez még a legelső ára lehetett. :)

[ Szerkesztve ]

(#16426) Def26


Def26
félisten

Bootcamp -el milyen windows -t tudok feltelepíteni? 64 vagy 32 bit?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16427) Xero válasza Def26 (#16426) üzenetére


Xero
nagyúr

Bármilyet.

(#16428) trisztan94 válasza Def26 (#16426) üzenetére


trisztan94
őstag

Bármilyet de a bootcamp driver csak 64 bitesre megy fel.

https://heureka-kreativ.hu

(#16429) Def26 válasza trisztan94 (#16428) üzenetére


Def26
félisten

Bottcamp driver alatt azt érted, amikor már a windows -ba boot -olsz és feltelepíted a windows -hoz szükséges drivereket?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16430) Def26


Def26
félisten

Tököm amúgy ebbe az egészbe. Nézegetem a hardverapo -t használt de jó állapotú macbook -ot keresve, de vagy szélhámos, vagy szar senki lehúzó nepper, vagy idióta hirdeti a gépeket (tisztelet a kivételnek, habár nem tudom létezik e ilyen a 2012 feletti gépek eladóiból).

apple.hu túl drága Ausztriához képest. Itthon viszont van rajta Magyar billentyűzet, de ez már nem is érdekel.
Arra jutottam, hogy nem veszek semmit sem ebben a tetves országban, mert vagy qrva drága (ez viszont minőség) vagy át fognak vele b*szni. :(( Kint veszem meg a gépet, pedig gondolom jól jönne 1-2 kereskedőnek itthon is ez a forgalom.

Bocs a posztért, de annyira felhúzott egy tag a hitegetéssel, hogy az nem igaz.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16431) TheMarci válasza Def26 (#16430) üzenetére


TheMarci
addikt

Ausztriában a legkisebb air 1000 euró, itthon 310.000 Ft, euró eladása ma 301 Ft. 9000 Ft-al olcsóbb.

Do You Dream?

(#16432) trisztan94 válasza Def26 (#16429) üzenetére


trisztan94
őstag

Ahham.

https://heureka-kreativ.hu

(#16433) Def26 válasza TheMarci (#16431) üzenetére


Def26
félisten

Mutass egy boltot, ahol ez olcsóbb. [link] még az általam legolcsóbb helynek is titulált 220volt.hu -n sem láttam ennyiért (286.000Ft vs 328.800Ft). Az persze ide tartozik, hogy nekem nincs benzin/utazás költségem, mert meg tudom oldani.

Tényleg nem kötekedni akarok, de ha mondass nekem egy Magyar boltot ahol ilyen áron kapok gépet akkor megyek és veszem ott.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16434) DanielK válasza Def26 (#16433) üzenetére


DanielK
addikt

De ez nem is a legújabb... azon már mavericks lenne... :U

(#16435) Def26 válasza DanielK (#16434) üzenetére


Def26
félisten

Most a legolcsóbb gépre mentem rá, de néztem a többit is.

Amúgy Ti hol vettétek a gépeket?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16436) Jorus válasza DanielK (#16434) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 6.1-esek (MD760LL) tavaly júniusban jöttek ki, a Mavericks meg októberben, gyárilag ML volt rajtuk.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16437) Xero válasza Def26 (#16435) üzenetére


Xero
nagyúr

ijoe.hu, appleshop.hu (megszűnt), store.apple.com/hu

(#16438) Fr3eWar válasza Def26 (#16435) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szia.
Én is gépvásárlás előtt állok.
Már meg is rendeltem egy tagtól itt az aprón.
A magyar/német apple importőrön keresztül szerzi állítólag.
Megbeszéltem vele, hogy írunk papírt is az adás vételről.
Mondta hogy ott helyben is felhívhatom az apple-t hogy ellenőrizzék le nekem a serial numbert hogy tiszta-e.

http://hardverapro.hu/apro/macbook_air_es_retina_macbook_pro

(#16439) DanielK válasza Def26 (#16435) üzenetére


DanielK
addikt

Én apr-ben, mikor kijött az újabb gen, akkor a leárazásokkor megvettem.

(#16436) Jorus: igen, de ha apple-től veszed, akkor ott mindegyiken már mavericks lesz. Ezek a beragadt készletek.

(#16440) Def26 válasza Fr3eWar (#16438) üzenetére


Def26
félisten

Köszi, ránézek. :R Majd kíváncsi vagyok a visszajelzésedre is.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16441) Fr3eWar válasza Fr3eWar (#16438) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Bocsi, ezt privátban akartam küldeni... :(((

(#16442) belovary


belovary
senior tag

Ez tény, hogy valamivel olcsóbb Ausztriában, és főleg Németben szinte minden!
Főleg Németben, mivel 7%-al kevesebb az ADÓ... Így azért könnyebb olcsóbbnak lenni...

Viszont nézegettem Amazon, és más boltoknál is...
Annyival nem olcsóbb, hogy a Magyar billentyűzetet nélkülözni tudjam, legalábbis én.
Tudom, van rá fólia, meg pár megoldás, amit már kiveséztünk itt, de ha annyival jobban járnék vele, akkor
meg is játszanám.

Pár hozzászólással korábban írtam 3 típust, és a 480 ezer Ft-ra azt a választ kaptam, hogy újonnan frissen, 420 ezer Ft-ért..... Ez azért furcsa, mert én ráadásul a nettó árát írtam ide, a bruttó közel 600 ezer Ft. :DD

Néztem több üzletben is, nagy a ráta, de 550 ezer Ft alatt nem találtam, persze újról írok.
Használt nálam sem játszik, mert sajnos senkiben sem lehet bízni, igaz már az üzletekben sem nagyon...

(#16443) Def26


Def26
félisten

Egy haverom küldte most találta vaterán. [link]
Elég korrektnek tűnik az eladó. Milyen ár ez érte? Lehet ebben valami bibi? 16GB memóriának van értelme benne?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16444) Xero válasza Def26 (#16443) üzenetére


Xero
nagyúr

Használtan beszmacen vásárolj leginkább, ne vaterán.

Ettől függetlenül nem tűnik annyira rossz boltnak, de nem is a legjobb.

(#16445) Misi1979


Misi1979
őstag

2 éve meghirdettem egy német bill-es kimaxolt late2011-es 13" Pro-t, i5, 8gb, 128gb SSD+500gb HDD.

A legjobb ajánlat, amit kaptam, nepperektől, hogy 170-180-ért beszámítják. Kp: 150-160e.

A legviccesebb az egészben, hogy 270-ért árult early2011-et 4gb, 320gb-s HDD-vel.

Tavaly meghirdettem 2db i7-es 15" late2011-est, magyar bill, mindkettô SSD-s, 128, 240gb-ossk, egyik CTO ráadásul. Legjobb ajánlat: 320e kp. A kettőért. Indok: ezek régi gépek.

Tegnap rákerestem aprod-on a macbook-kifejezésre. Alig találni magánszemélyes hirdetést..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16446) Def26 válasza Xero (#16444) üzenetére


Def26
félisten

Basszus, itt nagyon jó árak vannak. :R

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16447) bradam válasza Fr3eWar (#16438) üzenetére


bradam
aktív tag

Én is néztem már az illetőt,nagyon jó árai vannak.

Amúgy van valamilyen lehetőség,hogy leellenőrizzük a Macbooknál,hogy milyen alkatrészek vannak benne,anélkül,hogy be kellene tölteni teljesen az OS-t? Pc-nél ugye BIOS-ba belépek, itt van hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#16448) doc


doc
nagyúr

Tud valaki Mavericks alatt is mukodo NTFS irasra kepes megoldast?
A Paragont megtalaltam, az nagyon jo cucc, de 10 nap mulva lejar a trial, es jo lenne valami ingyenes megoldas.

(#16449) M@trixfan válasza doc (#16448) üzenetére


M@trixfan
addikt

Első tippem a MacFUSE lett volna, de most látom nem viszik tovább a projektet.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#16450) doc válasza M@trixfan (#16449) üzenetére


doc
nagyúr

igen, sajna tobb igeretes talalatrol is kiderult, hogy az utobbi 1-2 verzioban mar nem mukodnek stabilan :(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.