Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) trisztan94 válasza doc (#16600) üzenetére


trisztan94
őstag

Mégpedig?

https://heureka-kreativ.hu

(#16602) doc válasza trisztan94 (#16601) üzenetére


doc
nagyúr

Rugalmassag, sok eloremutato, hasznos, kenyelmes feature/funkcio, testreszabhatosag, stb. Az OSX felett teljes kontrollt kap a user, az iOS-nel ez nagyon erosen le van korlatozva.
Az iOS-nel nagyon arra mentek ra, hogy barki (ertsd: meg az egysegsugaru, hulye user is) tudja kezelni es ne zavarodjon bele. Vegul is nem rossz maga az iOS sem, de nagyon hianyzik belole az, ami az OSX-et annyira jova tesz (ld. fent).

(#16603) negyedes


negyedes
addikt

most en vagyok a hulye vagy a Finderben tenyleg nem megy a dupla ujjas back? :F

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16604) Romvr válasza Xero (#16597) üzenetére


Romvr
őstag

Nálam iPhone, iPad majd a végén egy MBP hogy belekóstoljak az OSX-be. Most meg már tervezem egy MBA várárlását és kizártnak tartom hogy Win-es laptopra valaha az életben pénzt adjak ki. Vonatkozik ez a telefonokra is. iPhone és kész, Androidtól a sikítófrász tőr ki, amiket az néha művelt kb mint egy ősi kínai kínzási módszer. A WP-ről meg nem is beszélek... Szóval engem is megfogott az Alma világa és el nem ereszt :D

[ULTRA OFF]Csak hát meg kell fizetni sajnos... nem baj, majd választások után úgy is tejjel mézzel folyó kánaán lesz, csak szavazz a ................ (párt neve, nyomtatott betűkkel) pártra.[/ULTRA OFF]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16605) GeGexx válasza negyedes (#16603) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Ott nem mivel ott scroll van.

(#16606) brumi1024 válasza negyedes (#16603) üzenetére


brumi1024
veterán

Tényleg nem, de ha feljebb akarsz lépni, akkor cmd + felfele kurzor.

[ Szerkesztve ]

(#16607) negyedes válasza brumi1024 (#16606) üzenetére


negyedes
addikt

ehhhh. :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16608) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

A klasszikus kettős keresztet keresem, ami az alt+X Windows-nál. Tudom van karaktermegtekintő, de beszúrni nem vágom hogy, vagy lehet e onnét.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16609) brumi1024 válasza Cyberpunk (#16608) üzenetére


brumi1024
veterán

Magyar kiosztás? Alt+shift+3. Nyisd meg amúgy ilyenkor a billentyűzetnézőt és alt, shift, alt+shift lenyomására szépen megjeleníti mivel mit lehet írni.

(#16610) Cyberpunk válasza brumi1024 (#16609) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen magyar. Kösz a tippet is.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16611) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Leadtam az Air-t az iStyle szervizbe. Lötyögött az alja.
Kíváncsi vagyok hogy javítják...
Minden adatom rajtahagytam, remélem ez nem baj. Jelszóval védett a rendszer. Nincs kedvem formázgatni és ezzel vacakolni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16612) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Létezik olyan program ami arra képes mint ios-on az icaughtu?
Ha le van zàrva a gép és valaki megpròbàlja feloldani nem megfelelő jelszòval akkor készít egy képet a kameràval.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16613) M@trixfan válasza Xero (#16597) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szerintem csak arról van szó, hogy régen volt a váltás és HC user lévén a komolyabb megoldásokat kerested. Régebben a termékpaletta is más volt, nem volt ennyire sok "halo device", maga az Apple informatikai megoldásai vonzották oda az embert. Nálam is egy dual G5-tel kezdődött a Mac használat 2005-ben és a kiegészítők jöttek később. Mondjuk ehhez hozzátartozott az is amikor kisgyerekként láttam haverom apjnál valamelyik Macintosh-t 128 MB rammal és két monitorral olyan 93 körül, a System 7-8 környéken. Akkor dőlt el bennem, hogy nekem valamikor az életem során Macintoshom lesz :)

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#16614) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Sziasztok Thunderbolt-os port replikátort keresek. Használ valaki ilyet?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16615) GeGexx válasza bull84ghia (#16612) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Talán ez.

(#16616) Alex91 válasza Cyberpunk (#16614) üzenetére


Alex91
félisten

Aranyarban van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16617) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Az egyik Mac App Store-ban vásárolt programomat (DjvuReader) leszedték és más néven visszarakták (DjvuReader Ex). A Facebook oldalukon panaszkodnak mások is a húzásuk ellen.

Ha most törlöm a programot akkor vajon újra tudom majd telepíteni a Store-ból? Tippem az, hogy nem.

Ha a régi verziót fent hagyták volna és nem frissítik, akkor kicsit húzom a szám, de annyi. Így elég nagy kiszúrásnak érzem, hogy a régi nem elérhető. Írjak az Apple-nek és kérjem vissza a pénzem?

Párszor küldtem a fejlesztőnek hibajelentést és elég gyorsan ki is javította a hibákat.

(#16618) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Tudtok ajánlani valami programot, ami rendszer monitorozó, hőmérsékletek, CPU használat ilyeneket mér? Ingyenes, meg fizetős is lehet.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16619) tDr1v3r válasza Cyberpunk (#16618) üzenetére


tDr1v3r
veterán

[link]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16620) Alex91 válasza Cyberpunk (#16618) üzenetére


Alex91
félisten

Jajj, mar megint egy switcher :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16621) Cyberpunk válasza tDr1v3r (#16619) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És free?:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16622) Xero válasza Cyberpunk (#16621) üzenetére


Xero
nagyúr

Ugyan ez widgetként.

(#16623) GeGexx


GeGexx
aktív tag

A megtekintő 100 és több oldalas pdf-eknél néha elgondolkozik 3-4mp-re. Ez azért lehet mert nincs SSD-m? Esetleg Adobe Acrobat Readerrel jobb lenne?

(#16624) bull84ghia válasza GeGexx (#16615) üzenetére


bull84ghia
őstag

Megnézem ezt is egyenlőre a red hand nevűt találtam az jól működik. Csak a gyári kód kérést kell kikapcsolni.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16625) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

megjöttem én is a klubba :) holnap már viszik is el a mac minit, én meg élvezkedek a macbookon.
Első kérdés, mindenkinek így csúszik a gép talpa? Látatlanban én úgy gondoltam, hogy azok valami tapadóssabb gumiszerűbb sarkok, de rá kellett jönnöm hogy nem.
Esetleg valaki használ csere talpakat amik jobban tapadnak?

(#16626) negyedes válasza Cyberpunk (#16621) üzenetére


negyedes
addikt

[link] nalam ez van fent. ram es halo meres a tobbi nem erdekel. :DDD a ram se erdekelne ha nem 4 gb lenne benne.

Fr3eWar: nekem nem csuszik es orginal minden a gepen.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16627) Cyberpunk válasza negyedes (#16626) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja nekem is annyi van még egyelőre. Az FF megzabál 770MB-ot 4 aktív ablakkal csak. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16628) Fr3eWar válasza negyedes (#16626) üzenetére


Fr3eWar
őstag

lehet hogy még nincs bekopva :D lakkozott fenyő íróasztal.. az apple keyboard nemcsúszik egyáltalán, vezetékes alu verzsön, azt hittem ez is úgy fog tapadni. De ez a logitech laptoptartóról is szépen lecsúszik.

(#16629) Xero válasza Cyberpunk (#16627) üzenetére


Xero
nagyúr

Megmondtam, hogy Safari...

(#16630) Cyberpunk válasza Xero (#16629) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Megszokás hatalma.:B

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16631) brumi1024 válasza Cyberpunk (#16627) üzenetére


brumi1024
veterán

Ó nekem most megeszik 9,2 gigát a rendszer egy Safari (7 tab) meg 2 megtekintőablak PDF-el. ;]

Mavericks ramkezelés és a memóriatömörítés a megoldás. :))

(#16632) Cyberpunk válasza brumi1024 (#16631) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Épp most megy fel. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16633) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Melyik széria óta nincs macbook pro felirat a képernyő káváján?

(#16634) brumi1024 válasza Fr3eWar (#16633) üzenetére


brumi1024
veterán

A retinákon nincs. Meg mondjuk az Aireken, sőt az iMaceken sincs ;]

[ Szerkesztve ]

(#16635) negyedes válasza Xero (#16629) üzenetére


negyedes
addikt

nalam lattad ugye mit produkal safari? :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16636) Ilidzser


Ilidzser
tag

Ha veszek egy új gépet, akkor a régi gazda dolgait hogy a legegyszerűbb letakarítani? Eddig még mindig új gépem volt és nem tudom az eljárást..
Olyan van, mint IOS-nél, hogy az alap dolgoktól indítja újra?
Köszi!

(#16637) trisztan94 válasza Ilidzser (#16636) üzenetére


trisztan94
őstag

Bootnál cmd+r, ott újra lehet rakni.

https://heureka-kreativ.hu

(#16638) Cyberpunk válasza Ilidzser (#16636) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Újratelepíteni. Előtte meg formázni persze.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16639) brumi1024 válasza Ilidzser (#16636) üzenetére


brumi1024
veterán

Rakd újra, az a legtisztább, teljesen fájdalommentes a dolog, a géphez járó legfrisebb OS X-et leszedni automatikusan.

(#16640) Fr3eWar válasza Ilidzser (#16636) üzenetére


Fr3eWar
őstag

jujj de lassú vagyok.

Szóval ha cmd+r-es menüben a lemezkezelőben formázod a meghajtót akkor a következő újraindításnál (cmd+r-esnél) kell hogy legyen aktív net kapcsolatod hogy be tudjon töltődni a gép eredeti rendszeréhez tartozó recovery menü

[ Szerkesztve ]

(#16641) Ilidzser


Ilidzser
tag

Köszi, köszi, köszi! :-)
Nem bírtam magammal és vettem egy új típusú Macbook Air-t. Majdnem hihetetlennek tűnik az üzemideje. Azt kicsit sajnálom, hogy a forma nem változott, bár szebbé nem nagyon lehet tenni, ez tény.
Az miatt lehet, hogy elhamarkodtam végül, hogy idén retinásíthatják, de a kütyüfüggés tényleg betegségnek tűnik nálam...:-)
Ma még szétnéztem az istyle-ban, az imac-nek továbbra is szerelmese vagyok, a mac mini meg most tetszett meg igazán. Már csak az ideológia kell hozzá...:-)
Ha belegondolok, hogy két éve hülye sznoboknak tartottam az össes apple fan-t, most meg itthon ülök egy apple telefonnal, két ipad-del, egy ipod nanoval és két macbook air-rel.:-) Lassan lehet komolyabban kéne venni az értékesítést...

A formázást is a CMD+R billentyű után ajánlja fel?

[ Szerkesztve ]

(#16642) Cyberpunk válasza Ilidzser (#16641) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyik jön a másik után. Ez már csak így megy.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16643) Fr3eWar válasza Ilidzser (#16641) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igen a CMD+R-es menüben fent a menüsávon van lemezkezelő, ott van egy törlés fül, ahol formázhatsz.

(#16644) Ilidzser


Ilidzser
tag

Még egy kérdés: a saját mappám nevét hogy tudom átnevezni?

(#16645) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Hát ha jól tudom azt akkor kellett volna helyesen megválasztani mikor létrehoztad a felhasználói fiókok.
Ha még nem nagyon laktad be akkor rendszerbeállítások/felhasználók és ott nézd meg hogy tudsz-e állítani ilyet. Ha nem, akkor új user és ott jól adod meg majd az új userrel belépve törlöd a régit.
A gép nevét meg a rendszerbeállítások/megosztás menüben változtathatod.
De majd javítanak a tapasztaltabbak ha valamit rosszul írtam.

(#16646) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Vajon a fekete műanyag talp a mid 2012-es 13-mas sima macbookon ugyanolyan mint az új retinás 13-mason?
Sajna csak azokhoz a gépekhez találtam gumis talpakat ebay-en.

(#16647) trisztan94 válasza Ilidzser (#16644) üzenetére


trisztan94
őstag

Csinálsz egy új felhasználói fiókot és torlod a régit.

https://heureka-kreativ.hu

(#16648) Fr3eWar válasza Fr3eWar (#16646) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A talpcseréhez szét kell szedni a macbook-ot ahogy nézem, a kérdésem, hogy a bottom case leszedése garivesztéses játék?

(#16649) trisztan94 válasza Fr3eWar (#16648) üzenetére


trisztan94
őstag

:N

https://heureka-kreativ.hu

(#16650) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Mbp-ban szeretnék hdd-t cserélni. Jelenleg egy 200gb van benn ez helyett vagy egy ssd vagy egy nagyobb hdd kerülne. Mennyire válogatós ilyen szempontból a mac? Klónozás megoldható hogy ne kelljen minden egyes programot/játékot újra telepíteni?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.