Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) TBMC


TBMC
addikt

eloszor is BUEK! mindenkinek!

tovabbiakban oly kerdesem lenne, hogy office 2011 mellett, mi a fenetol lehet az, hogy pl (kivancsisagol 2 napig nem frissitettem) s a mar 2 nappal ezelott megerkezett emaileim (mert telorol neztem) is a mai napra erkeznek be - datum szerint. tehat nem a tenyleges beerkezesi idopontot mutatja, hanem a letoltesi napot (amely nap megnyitom az outlookot)

remelem ertheto a problema :B

elore is koszonom! :R

markbellus.hu 

(#16202) TBMC válasza Def26 (#16200) üzenetére


TBMC
addikt

2010, butitott valtozata!

markbellus.hu 

(#16203) negyedes válasza Def26 (#16200) üzenetére


negyedes
addikt

Inkabb 2007nek mondanam. :D De valojaban 2010

TBMC: milyen protokolt hasznalsz?

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16204) Def26 válasza negyedes (#16203) üzenetére


Def26
félisten

Tehát melyik verziót rakjam fel windows pc -re, hogy azt tudjam mondani asszonynak, "na, kb. ilyen lesz a mac -en az office".

Most office 2003 -at használ (legálisat).

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16205) negyedes válasza Def26 (#16204) üzenetére


negyedes
addikt

Mas az office mac-en. De ha 2003 hasznal eligazodik majd. Macen nincs ribbon vagy van de masfajta.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16206) Def26 válasza negyedes (#16205) üzenetére


Def26
félisten

No még egy kérdésem van. Mac -en is meg tudom választani a telepítés elején, hogy melyik meghajtóra telepítse az office -t?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16207) negyedes válasza Def26 (#16206) üzenetére


negyedes
addikt

Igen meg lehet adni mas utvonalat. De szerintem jobb ha hagyod hogy oda tegye ahova kell.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16208) TBMC válasza negyedes (#16203) üzenetére


TBMC
addikt

azt hol tudom megallapitani? :B

markbellus.hu 

(#16209) negyedes válasza TBMC (#16208) üzenetére


negyedes
addikt

Pop, imap, exchange es hasonlok.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16210) TBMC válasza negyedes (#16209) üzenetére


TBMC
addikt

ja, bocsanat. pop-ot hasznalok. egy t-onlineos mail cim + egy sajat domaines mail cim van beallitva. mindketto pop

markbellus.hu 

(#16211) TigerCat válasza Alex91 (#16199) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, ennyi:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16212) Jorus válasza TBMC (#16201) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha a Date Received attribútumot nézed, vagy aszerint rendezed, és a POP3 fiók így van beállítva a kiszolgálón, akkor ez a normális. Legegyszerűbb, ha a Beérkezett mappánál felveszed a Date Sent oszlopot, és aszerint rendezed a leveleket, a Date Received oszlopot meg kikapcsolod pl.

Def26 16200: Windows 2010-nek felel meg, ezekkel a korlátozásokkal:
"Office for Mac 2011 has a number of limitations compared to Office 2010 for Windows. It does not support ActiveX controls, OpenDocument Format, or right-to-left languages such as Arabic, Persian, and Hebrencs It also cannot handle attachments in Rich Text Format e-mail messages sent from Outlook for Windows, which are delivered as winmail.dat attachments.[citation needed]
Microsoft does not support CalDAV and CardDAV in Outlook, so there is no way to sync directly Outlook through iCloud. Outlook also does not allow the user to disable Cached Exchange Mode, unlike the Windows version, and it is therefore not possible to connect to an Exchange Server without downloading a local cache of mail and calendar data."

A modulok leginkább a windowsos Office 2007-re, 2010-re hasonlítanak, de kb. negyed óra alatt meg lehet szokni simán.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16213) Alex91 válasza TigerCat (#16211) üzenetére


Alex91
félisten

Most Lemez ellenorzes is volt, vagy csak sima jogjavitas?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16214) trisztan94


trisztan94
őstag

Tudom, hogy ez nem az a topic, de iPad 2-t érdemes még venni? 50-be kapnék egy 16gb-os WIFI only modellt. Következő iOS jó lesz még rá?

https://heureka-kreativ.hu

(#16215) Def26 válasza trisztan94 (#16214) üzenetére


Def26
félisten

Én már nem vennék.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16216) TigerCat válasza Alex91 (#16213) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mindkettő rendben.
:F

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16217) KMan válasza trisztan94 (#16214) üzenetére


KMan
őstag

Mi nemreg vettunk iPad mini 1-et, amiben kb ugyanaz a HW mint az iPad 2-ben. Nem laggol, szepen mukodik. Bar nekunk ez az elso tablet, most ismerkedunk vele. Nekem nem ert volna kb ketszer annyit a Retina Mini mint a sima.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#16218) TBMC válasza Jorus (#16212) üzenetére


TBMC
addikt

halasan koszonom a segitseget! felvettem a date sent oszlopot, s maris klappol minden! :)
halas koszonet!

:R

markbellus.hu 

(#16219) trisztan94 válasza KMan (#16217) üzenetére


trisztan94
őstag

Na, ezt jó hallani, köszi a tapasztalatokat. Sztem megveszem, max majd jövőre lecserélem :K

Windows 8 alatt összerakott fájlneveknél mintha karakterkódolási problémák lennének: [link]
Windows alatt nincs ilyen gond.

Mitől lehet ez, hogyan lehet megszüntetni?

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#16220) TigerCat válasza trisztan94 (#16219) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vazz, Te Paks mellett laksz, hogy a hálózatban van egy atomreaktor is? Ott tartod a sugárzó fájlokat?
:DDD

Ebbe egyszer én is belefutottam, de már nem emlékszem a megoldásra, viszont mivel FTP-re is dolgozom, marad az angol ABC és az alsó vonal, vagy kötőjel. Igy_nincs_problema_pont.
:-)

Ja, Total Commanderrel tök egyszerű átnevezni a fájlokat.

Ezeket keresed:
á|é|ú|ü|ű|ö|ő|ó|í|
Erre cseréled:
a|e|u|u|u|o|o|o|i|_

Az első végén szóköz van...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16221) xedos válasza trisztan94 (#16214) üzenetére


xedos
addikt

Jó az iPad 2 még, de még 7-es rendszerre sem frissítenék...
Az iPad 1-es mag 4-es rendszerrel gyors.
Amúgy felhasználás kérdése...

(#16222) adi mester


adi mester
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy Apple iBook G4 típusú laptop, amelyre Linux operációs rendszert szeretnék telepíteni. Már le is töltöttem egy 12.04-es Powerpc ubuntut, kiindulásnak tökéletes.

A laptop adottságai: 933 MHz / 1.1 GB / 40GB / 9200 ATi / halott ODD

Mint előző soromból kiderült, USB-s pendriveről szeretném telepíteni a rendszert. Ehhez elméletileg nem kell átkonvertálni magát az ISO filet, de arra ügyelni kell, hogy a processzor utasításkészletét (powerpc) támogassa a linux. Ez adott. A fájl felírása is adott, pendrivera, legyen szó LILI-ről, Universal USB inst. vagy más programról. Viszont a bootolásnál nem tudok tovább jutni, ebben kérnék segítséget, mert már kész roncs vagyok emiatt :DDD

A google barátom volt, eljutottam idáig:

comm + opc (alt) + o + f és bejön az Open Firmware. beírom ezt a kódot:
boot usb0/disk@1:,\\tbxi ... (usb1-t is írtam, gondolom a usb slot sorszáma lenne)

Innen pedig megfőtt a dolog. Elméletileg nem csak ennyit kellene beírni, hanem egy pontos argumentumot, amely a pennást és a partíciójának a számát is tartalmaznia kellene... Ezt nem találtam meg, nem tudom, hogy hol kellene megnéznem, egyáltalán kellene-e keresnem.

Találtam egy táblázatot is, ahol meg vannak adva a parancsok MAC alá, de ehhez már nincs erőm / türelmem, hogy átnyálazzam, de nem hinném, hogy előrébb lennék vele.

Ha valakinek bármilyen ötlete, tanácsa lenne, mindenképp írjon!
A segítséget köszöntem előre is. :)
Sürgős! :R
Pá van

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#16223) trisztan94 válasza TigerCat (#16220) üzenetére


trisztan94
őstag

Hát ez nekem nem játszik. Design részlegről küldték át nekem ezeket a dolgokat, én azokba a gépekbe nem tudok belenyúlni.. Meg hát ha tudnék se nyúlnék, nehogy már ne lehessen a két rendszer között ékezetes karaktert küldeni :((( :(((

https://heureka-kreativ.hu

(#16224) doc válasza trisztan94 (#16223) üzenetére


doc
nagyúr

filenevekben ekezetes karakterek hasznalata NAGYON rossz otlet, jo lenne mar ezt megerteni...
nem hogy a "ket rendszer kozott" de windows azonos verzioi kozott is kepes problemakat okozni

(#16225) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Van egy családi videóm avi formátumban amit úgy szeretnék kiírni hogy egy asztali dvd-n is nézhető legyen ami nem divx-es. Mit ajánlotok erre a célra?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16226) TigerCat válasza trisztan94 (#16223) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hmm. Szívás. Pedig a Dropbox támogatja az UTF 8-at, ezzel nem lehet gond. Viszont a Windows (ha jól emlékszem) alapértelmezetten UTF 16. Utólag nem lehet tenni semmit. Legegyszerűbb, ha minden ékezet és speciális karakterek nélkül nélkül van mentve. Nekem sem volt egyszerű átverni a munkatársakon, de nagy nehezen sikerült...
:-)

doc:
Mázli, hogy pár éve már mindent így mentek le. Ettől függetlenül nem szabadna problémát okoznia...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16227) bmwk1200s válasza adi mester (#16222) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Szerintem ennek is adhatsz egy eselyt ;)
http://www.morphos.de

Semmit sem írok alá!

(#16229) TheMarci


TheMarci
addikt

OFF
Tipp: Egyik USB port nem működött egy ideje, nem is nagyon foglalkoztam vele, azt hittem, csak a kábelek rosszak, de aztán már semmivel nem működött. Már kezdtem aggódni, hogy szervíz lesz belőle, de próbaképp csináltam egy smc resetet, és megjavult. :) Hátha másnak is kelleni fog később, azért írtam le, nekem is új volt ez a megoldás.

Do You Dream?

(#16230) flierqqq


flierqqq
tag

Sziasztok!
Macre van aTube Catcherhöz hasonló program, vagy valamilyen oldal amivel youtuberól tudnék mp3-at letölteni?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#16231) TheMarci válasza flierqqq (#16230) üzenetére


TheMarci
addikt

(#16232) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Mac-en tudok win7 telepítő pendrive-ot csinálni amit egy pc-n szeretnék használni? Ha igen, hogy?

(#16233) Romvr


Romvr
őstag

No megjött az új akkumulátor, amit meglepően gyorsan feltöltött a gép (gyanúsan).
Kérdésem az volna, hogy valahol, valamilyen programmal ki lehet azt majd deríteni hogy legutóbb mennyi időt futott akkumulátorról? Esetleg grafikon formában, mikor milyen mértékű volt a fogyasztás (CPU tevékenység) satöbbi-satöbbi.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16234) Romvr


Romvr
őstag

Három keresztkérdésem is lenne a szakértőkhöz:

1.) Windows-os Media Szerveren van 2 TB HDD, amiből szeretnék leválasztani egy 500Gb-os partíciót és ezt megosztva a hálón Time Machine-t menteni rá. Ugye a Windows az életben nem fogja kezelni a HFS+ meghajtókat így azt nem tudom Share-elni, másra a TM meg nem képes menteni.
- Milyen megoldások léteznek ebben az esetben?
- Megoldható egyáltalán?

2.) Lehet 2db MacBookba épített merevlemezt összeolvasztani hogy 1db-nak lássa? Logikailak persze.

3.) Itt a PH hozzászólás közben a gépem 21%-os proci terheltséget mutat a sok animált GIF miatt. Van valami Click to GIF extension ami mint a Flash esetében csak akkor indítja az animációt amikor ráklikkelek?

Illetve a negyedik kérdésem az előző HSZ-ben van. Lehet valamivel mérni hogy mennyi ideig ment a gép akkumulátorról, mert azért jó lenne tudni mi az átlag.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16235) Alex91 válasza Romvr (#16234) üzenetére


Alex91
félisten

Halozatos mentesnel holt mindegy mire van formazva a hdd... Mondjuk nem tudom, hogy mennyite egyszeru a TM-nek megadni ezt a. Windowsos megosztast...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16236) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

Hozzám került egy halott vinyóval rendelkező macbook. A vinyót kicseréltem, viszont csak ez után kezdődtek a problémák. Szóval teljesen új a vinyó, Snow Leopardot szeretnék rá tepeliteni. Se dvd, se másik mac, se internet recovery lehetőség nem játszik.
Létezik valami varázslat amivel feltudnám tenni rá a rendszert? Gondolok itt usb-s megoldásra például.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#16237) trisztan94 válasza yolan (#16236) üzenetére


trisztan94
őstag

Szia!

Igen, Windows alól TransMac segítségével. Tutorial Bootolható pendrive készítéshez.

Ehhez kelleni fog neked egy Snow Leo lemez, vagy lemezkép (.dmg, .iso, stb).

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#16238) yolan válasza trisztan94 (#16237) üzenetére


yolan
őstag

Köszönöm, el is kezdem tanulmányozni!
Snow Leopard-ból jó úton járok ha a 10.6.8-as kiadást használom a pendrive készitéséhez?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#16239) yolan válasza yolan (#16238) üzenetére


yolan
őstag

szörnyen lassú ez a transmac, de legalább működik, koppkopp

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#16240) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Miert nem csatlakozik a macem a wifire? Jelszó beírás után azt írja hogy a kapcsolat időkorlátja lejárt. Iphone siman csatlakozik hozza.

(#16241) Jorus válasza GeGexx (#16240) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hányas csatorna?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16242) GeGexx válasza Jorus (#16241) üzenetére


GeGexx
aktív tag

eddig 13 volt most átraktam 6-ra és a windows se csatlakozik már... egyre jobb

(#16243) Jorus válasza GeGexx (#16242) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem anno 11-es feletti csatornáknál nem volt hajlandó csatlakozni az MBA, azért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16244) GeGexx válasza Jorus (#16243) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Levettem 20mhz-re a csatornát így oké minden eszközön.. a 40mhz-el nem tudom mi a gond :F

(#16245) Jorus válasza GeGexx (#16244) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tudom, milyen a Mac-ed, de sok eszköz nem szereti a Fat Channel-t.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16246) GeGexx válasza Jorus (#16245) üzenetére


GeGexx
aktív tag

mid2012 mbp

(#16247) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

iMovie 11-be beimportáltam egy videót, megvágogattam, készen van: [link]

De egy dolgot nem találok. Hogy az istenbe kell exportálni ezt a megvágott videót??? :DDD

https://heureka-kreativ.hu

(#16248) Alex91 válasza trisztan94 (#16247) üzenetére


Alex91
félisten

Share...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16249) bull84ghia válasza trisztan94 (#16247) üzenetére


bull84ghia
őstag

Milyen formátumot ismer?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16250) trisztan94 válasza Alex91 (#16248) üzenetére


trisztan94
őstag

Köszönöm :R

Na még egy probléma, ami nagyon idegesít. Miért lett nagyobb a videó szélességben, mint a kép? [link]

Ilyen az eredeti videó szélessége: [link]

Látható, hogy az 1. képen berakott feteke sávokat a vidi két oldalára.. :( Hogy az istenbe tudom azt megszűntetni? Meg natív felbontáson exportálni? (tehát 1280x800) Csak 1280x720-ba enged. [link]

https://heureka-kreativ.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.