Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Criton


Criton
veterán

Sziasztok,

a napokban szeretnék Retina MacBook Pro-t venni, voltam a iCentre-ben(Starking), és ott azt az infót kaptam, hogy Európa teljesen ki van fogyva a Retina MacBook Pro-ból, március előtt kizárt hogy tudjanak szerezni... apple.hu szerint viszont ha most rendelnék, akkor csütörtökön már itt is lenne....jobban szeretném személyesen venni, szerintetek még hol lehet ami hivatalos APR? iCentre-ben nagyot csalódtam, a hozzáállásuk is nagyon érdekes volt, meg nem kicsit bunkók voltak... évek óta náluk vásároltam, de úgy fest ez a tulajdonos váltás nem volt annyira jó.Vagy szerintetek apple.hu -tól is biztonságos a rendelés? A magyar postában, futár cégekben nem nagyon bízom...vagy pontosan mik ezek a CTO modellek? Ezekre is rendes apple garancia van?

[ Szerkesztve ]

(#17152) Alex91 válasza Criton (#17151) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17153) TigerCat válasza Criton (#17151) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ugyanez a dilemma. 13-as Retina MacBookPro a kiszemelt áldozat, de még mindig nem sikerült feljutnom Budapestre, élőben megnézni. Előtte Air-em volt, ezt pedig még nem láttam. Csak 15-ös retinát. Pedig már nagyon kellene...

Ha az Apple-től rendelem, vagy egy APR-ben veszem meg, akkor van van különbség a garanciát tekintve?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17154) DiVaD válasza TigerCat (#17153) üzenetére


DiVaD
senior tag

Nincs.

(#17155) TigerCat válasza DiVaD (#17154) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi. Ez tömör és érthető.
Viszont ha gondom van és az Apple-től vettem a gépem, hova kell vinni? Vagy vissza kell postázni? Vagy APR-be? Ez még nem tiszta teljesen...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17156) Blaise válasza TigerCat (#17155) üzenetére


Blaise
veterán

Bármelyik itthoni Apple szervizbe lehet vinni, iStyle, iCentre, Almárium.

(#17157) TigerCat válasza Blaise (#17156) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszönöm szépen!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17158) Criton válasza TigerCat (#17155) üzenetére


Criton
veterán

Én ha iStyle-ban sem tudom megvenni, akkor marad az Apple.hu sajnos. Én megnéztem a retina Pro-t közelről, és egyszerűen gyönyörű, nem utolsó sorban mindent tud ami nekem kell.

(#17159) TigerCat válasza Criton (#17158) üzenetére


TigerCat
nagyúr

13, vagy 15 lesz?

Én konkrétan ezt néztem ki:
13"
2,4 GHz, Intel Core i5
8 GB 1600 MHz
256 GB SSD
Intel Iris Graphics
469 990 Ft

Sokat gondolkodtam, de végül is nem sokkal nehezebb a Pro és az akkuidő is elég lesz. Cserébe erősebb, és sokkal szebb a kijelző.

Plusz mellé most újítottam egy RAID-es, 6TB-os külső tárolót, így elférek mindennel. A 128 nagyon-nagyon kevés volt az Air-en.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17160) Criton válasza TigerCat (#17159) üzenetére


Criton
veterán

Ugyan ezt néztem ki én is :)

(#17161) TigerCat válasza Criton (#17160) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vegyük meg flottában!
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17162) Tama03


Tama03
csendes tag

Sziasztok!

Decemberben vettem egy MacBook Air-t... Mostanában vettem észre, hogy összecsukva már nem illeszkedik pontosan a teteje (1-2 mm, de mintha folyamatosan egyre jobban elmozdulna), + szerintem túl laza az illesztése is (könnyen elmozdul, bár nincs viszonyítási alapom).
Ez garanciális hiba? Meg lehet valahol gyorsan javíttatni? (Nem bp-i vagyok, így jó lenne ha 1nap vagy 1 hétvége alatt meglenne)

Köszi, előre is a segítséget!

(#17163) Fr3eWar válasza Tama03 (#17162) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Almáriumban cserélik 1 napon belül általában, de jobb velük telefonon egyeztetni.
Almárium
Szerintem garanciális hiba. De ezt is megmondják ha felhívod őket. Illetve gondolom a sorozatszáma be van regisztrálva, és ezen az oldalon tudod ellenőrizni a garancia státuszát.
Garancia állapota.

(#17164) cubik


cubik
csendes tag

Mennyire jók a Macbook-ok? Netezésre, e-mailezésre és Photoshopra használnám. Macbook air 11" néztem magamnak. Tudom nem szép, de lehet macbookra megtört progit rakni? :)) Pl. Photoshop? Vagy előtte kell vmit csinálni a géppel? Még soha nem volt a kezemben ilyen cucc, ezért kérem a helpeteket! :R

(#17165) negyedes válasza cubik (#17164) üzenetére


negyedes
addikt

szerintem a warezt ne itt kerdezgesd. :U itt nem is fogsz segitseget kapni hozza.

ha air kell akkor min 8 gm ram + 256 ssd(ha nem akarsz kulso vinyot hasznalni), egyebkent eleg a 128 is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#17166) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Emlékszetek még mennyibe került induláskor egy alap modell air 13" méret. Leendőbeli kb. árra vagyok kíváncsi

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#17167) Mgeri.


Mgeri.
csendes tag

Sziasztok!

Van egy early 2008-as MacBook Pro-m. Most jött meg szervízből, ahol a GPU-t reballingozták. A gép most működik, viszont ha bizonyos szögben mozgatom a kijelzőt, akkor elszíneződik a kép és zajos lesz. Ha nem mozgatom akkor nincsen gond. Olyan mintha a szalagkábel kontakthibás lenne.
Valaki találkozott már hasonlóval? Esetleg kezdjek félni, mert a kijelző haldoklik? Van valami otthoni praktika a javítására vagy ismét szervíz?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#17168) czanga válasza Mgeri. (#17167) üzenetére


czanga
őstag

Namost ha szerviz elött nem csinálta ezt pl, akkor visszavinném, hogy hello, ez eddig nem ilyen volt. Viszont ez etikai és lelkiismereti kérdés, mert csak akkor érdemes visszamenni ha eddig nem produkált ilyen hibát.

Addig máshova ne vidd, és magad se ess neki. :)

Azt viszont nem teljesen értem, hogy fogod a kijelző káváját, és hajlítod a zsanér mentén, tehát lecsukod-kinyitod, vagy magát a kijelző penelt hajlítod/csavaros meg kicsit a kezeddel.

(#17169) Mgeri. válasza czanga (#17168) üzenetére


Mgeri.
csendes tag

Az a probléma, hogy mivel a GPU-val volt a gond, ezért fogalmam sincs, hogy ez a probléma megvolt e elötte, ezért is nem akartam balhézni. Már hibásan került hozzám a gép. Levideóztam. Lecsukom-kinyitom, de most megnéztem és csavarásnál is előjön a gond.

[ Szerkesztve ]

(#17170) czanga válasza Mgeri. (#17169) üzenetére


czanga
őstag

Látszólag panelhiba, de szalagkábel hiba is lehet. Utóbbi sokkal valószínűbb, mivel hírtelen inverz színek jelennek meg. Amikor erő behatás alár kerül, akkor veszi fel a rossz színskálát, ezért gondoltam arra is, hogy a panel feszül a keretben, vagy le volt ejtve a gép elötte.

Bár látatlanban nehéz bármit is mondani, de azért a szervizt kérdezd meg h ezt látták e mikor kitesztelték a gépet a GPU hiba megoldása után.
Mert eszembe jutott, hogy a mi seg.. bocsánat hátsónkat 4 felé rúgták volna, hogy egy hiba után kiteszteletlenül adunk vissza gépet, vagy bármely más Apple cuccot.

Ezt persze nem kötekedésből mondom, csak nem akarok nekik sem rosszat, valószínüleg jól dolgoznak, nem véletlen oda vitted. Hátha tudnak valami olcsó megoldást, vagy akármi. :K

Próbálok segíteni, de innen, látatlanban nehézkes.

(#17171) Mgeri. válasza czanga (#17170) üzenetére


Mgeri.
csendes tag

Köszi szépen a segítséget! :R

Itt a PH!-n van egy srác aki szervizel, jó áron csinálja és pozitív visszajelzéseket kapott. Ezért küldtem oda. Az eredeti problémát megoldotta, erre a jelenségre azt mondta, hogy tesztelte, de nem hajtogatta a kijelzőt. Igazából nem is hibáztatom, mert egy napig én se vettem észre, igaz hogy csak asztalon használtam, de van amikor nem nagyon csinálja. Nagyon remélem, hogy csak szalaghiba, szerintem egyenlőre marad így, aztán ha esetleg rosszabbodik akkor elküldöm ismét javíttatni.

(#17172) M@trixfan válasza Cyberpunk (#17146) üzenetére


M@trixfan
addikt

Már tett: macskát :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17173) Criton válasza TigerCat (#17161) üzenetére


Criton
veterán

iCentre nem tudja megmondani mikor lesz nekik. Apple.hu-tól meg a futár miatt nem fogok rendelni.
Úgy fest, hogy az iStyle péntekre félre tud nekem rakni egyet. iStyle-t ismeri egyébként valaki személyesen? Mennyire megbízhatóak?
, bár most, hogy mondtam az iCentre-nek, hogy máshol venném meg, már is lehet, hogy lesz nekik péntekre :)

[ Szerkesztve ]

(#17174) tDr1v3r válasza Criton (#17173) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Korrektek.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17175) Fr3eWar válasza Criton (#17173) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A boltban dolgozó emberek mac/osx hozzáértése erősen megkérdőjelezhető, kiszolgálás színvonala, az elmegy és a jó között változik, befolyásoló tényezői a napszak / melyik bolt / nap-hold együttállás/.
Semmivel sem rosszabb vagy jobb mint a volt Starking (iCentre)

[ Szerkesztve ]

(#17176) Criton válasza Fr3eWar (#17175) üzenetére


Criton
veterán

Na igen, Starking , pontosabban az iCentre is megváltozott mióta új kezekben van. Eddig én teljes mértékben megvoltam velük elégedve. A két bolt között lesz a választás, mert egy ilyen összegű gépet nem merek semmilyen futárra bízni, akkor már inkább személyesen.

(#17177) Fr3eWar válasza Criton (#17176) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Onnan vedd ahol előbb a rendelkezésedre tudják bocsátani. Ha pedig garis bajod lesz a készülékkel akkor Almárium Pro.

(#17178) Criton válasza Fr3eWar (#17177) üzenetére


Criton
veterán

Na már iStyle-nál sem biztos, hogy az elkövetkező két hétben lenne (iCentre és iStyle is felvett egy listára), minden elfogyott... hát így elnézve nagy válság van...vagy csak ilyen keveset rendeltek az APR-ek.... , de viszont egyik bolt sem "képes" teljesen felfogni, hogy futár nem játszik egy ilyen összegű gépnél, ha nem zavarna, akkor már rögtön az apple-től rendelem.... Egy kicsit ezt a topikot olvasva, 2008-2009-2010-ben sokan írták itt, hogy az iStyle messziről kerülendő.... miért is?

(#17179) Fr3eWar válasza Criton (#17178) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nekem szerencsém volt, 9-én rendeltem, és 15én már be is volt szerezve, és persze már akkor az összes APR akit hívtam mondta hogy február elején talán lesz már. De akkor úgy látom hogy még most sincs.

[ Szerkesztve ]

(#17180) Criton válasza Fr3eWar (#17179) üzenetére


Criton
veterán

Táskát egyébként milyet érdemes venni? 13"-as macbook pro lenne...

(#17181) Ear001 válasza Criton (#17178) üzenetére


Ear001
addikt

Mi baj van az Apple-s futárral? Pontos, követni lehet az útját, a gyári csomagolásban egy atomvillanást is kibír a gép.

(#17182) Alex91 válasza Ear001 (#17181) üzenetére


Alex91
félisten

En se ertem. Biztos valami uri huncutsag! :D (Nekem majd minden Apple termekem internetrol lett vasarolva, futar, posta hozta ki. Eddig nem volt gond vele...) (Kollega szombaton rendelt 5s-t, ma mar a kezeben fogta...)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17183) Criton válasza Alex91 (#17182) üzenetére


Criton
veterán

Na mivel APR-ben kizárt, hogy kapjak gépet, így marad akkor az apple.hu....bízom a csomagolásban...
Ha az oldalon az van, hogy expressz szállítás 14.02.2014 dátumra esik, az mennyire megbízható? Mert ha most levonja a számlámról az összeget, és utána két hét utáni dátumot ad meg, akkor tuti "pipa" leszek :DDD

(#17184) Alex91 válasza Criton (#17183) üzenetére


Alex91
félisten

Akkora itt lesz, de inkabb elott.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17185) Fr3eWar válasza Criton (#17180) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én csak neoprén tokot vettem hozzá, mert úgy bármilyen táskába bele tudom tenni. Nem igazán hordok oldaltáskát magammal.

(de bármelyik tok nagy rá még most, amit vettem az kifejezetten 13-mas MacBook Pro-hoz van, viszont az új rMBP kisebb mint az előző vagy mint a sima prók, oldalanként 1-1 centivel.

(#17186) trisztan94


trisztan94
őstag

Hali

Tud valaki egy AppleScriptet ami lecsatol és töröl automatikusan egy már felrakott dmg-t?

Tehát behúzom az alkalmazásokhoz az appot és utána. Vagy akár az is elég lenne, ha amikor lecsatolom finderben, törli.

https://heureka-kreativ.hu

(#17187) Fr3eWar válasza trisztan94 (#17186) üzenetére


Fr3eWar
őstag

:U l :U i :U n :U k :U

[ Szerkesztve ]

(#17188) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Az mitől lehet, hogy egy programban nem tudok pontosvesszőt írni? Nagyon kéne. :F

(#17189) trisztan94 válasza Fr3eWar (#17187) üzenetére


trisztan94
őstag

Már próbáltam, ez nem megy 10.9-en, legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#17190) Gergi


Gergi
aktív tag

Sziasztok!

Működik már rendesen az Apple Support oldala?
Ugyanis egy bontatlanul vásárolt, magyar Macbook Pro Retina gépet akartam beregisztrálni és ezt az üzenetet kapom:

We're sorry, but we are unable to register your product with that purchase date. To complete registration, please submit your proof of purchase.
Your warranty is the same whether or not you register. See your service options

:F

[ Szerkesztve ]

(#17191) Misi1979 válasza Gergi (#17190) üzenetére


Misi1979
őstag

Fölösleges regisztrálnod, a gariidő nem fog változni. Az már regisztrálva van az apple rendszerében, illetve, ha a számládon attól eltérő a dátum, akkor természetesen a papír az erősebb.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17192) Gergi válasza Misi1979 (#17191) üzenetére


Gergi
aktív tag

Érdekes amit mondasz, mert én eddig úgy tudtam, hogy az első bekapcsoláskor (ill amikor először netre kerül a gép), beaktiválja a garanciát és onnan érvényes az 1 év garancia. :U
Tehát akkor ezek szerint, ha mondjuk fél évet állt valahol a gép bontatlanul, akkor már csak fél év garancia van rá? :F

[ Szerkesztve ]

(#17193) Misi1979 válasza Gergi (#17192) üzenetére


Misi1979
őstag

Erre való a számla:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17194) Criton


Criton
veterán

Mennyire szokható/használható a MacBook Pro"TouchPad-je"? Érdemes egeret (MagicMouse) venni hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#17195) tDr1v3r válasza Criton (#17194) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A legjobb touchpad szvsz. A Magic Mouse-t viszont nem tudom ajánlani, nekem nem állt kézre... helyette Razer Abyssus vagy Orochi-t ajánlanék ha akarsz egy plusz egeret.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17196) czanga válasza Criton (#17194) üzenetére


czanga
őstag

Asztali mac-nél Magic Mouse-t használok. Viszont a MacBook Pro mellé egyálltalán nem érztem eddig soha, hogy kellene egér, olyan jó a touchpad.

(#17197) negyedes válasza Criton (#17194) üzenetére


negyedes
addikt

en nem hasznalok hozza egeret, csak mikor hazaviszem(Logi M305). az mm valami szornyu, nem ertem az orvosokat hog ytudnak veluk dolgozni. :W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#17198) Cyberpunk válasza tDr1v3r (#17195) üzenetére


Cyberpunk
félisten

+1 nekem rá van akasztva egy egér is az MBP-re, de inkább touchpad, elég profi ez a cucc itt. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17199) Criton


Criton
veterán

Köszönöm mindenkinek :R Van egy felesleges Logitec Performance (Darkfield) egerem, de akkor gondolom ez sem fog kelleni. Akkor abból az árból veszek valami mást :)

(#17200) brumi1024 válasza Criton (#17199) üzenetére


brumi1024
veterán

Egyetértek az előttem szólókkal, de monitor mellé itthon használok Abyssust. De ott is nagyrészt azért mert kényelmetlen lenne a touchpad a gép elhelyezése miatt :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.