Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Alex91 válasza belovary (#16300) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk nalam is iMac+iPad duo van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16302) Romvr


Romvr
őstag

Az miért van hogy a CPU tevékenységem 2-10% a CPU Temp 50-52 fok a ventilátor mégis 6000-en pörög. A gép indításakor kezdi és szépen lassan felkúszik maximumra majd ott is marad én meg már azon gondolkodom hová tettem a baltát amivel kettévágom ezt a visító állatot.
Van valami ötlet mi lehet a baj?

Más: A PH hozzászólásnál lévő animált gifeket ki lehet kapcsolni valahogy? +10-15%-os CPU terheltséget okoznak, ami Akkuról nem éppen a legjobb barátja a gépnek.

szerk.: SMC + PRAM reset volt már.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16303) Alex91 válasza Romvr (#16302) üzenetére


Alex91
félisten

Volt nalam is ilyen sivitas, es azt hiszem kihuztam a 230-bol, es ez volt a megoldas. Ja, iMac volt a kicsike.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16304) trisztan94 válasza trisztan94 (#16294) üzenetére


trisztan94
őstag

Egy kis videóbemutató az iMovie-s export hülyeségről.

https://heureka-kreativ.hu

(#16305) belovary válasza Alex91 (#16301) üzenetére


belovary
senior tag

Sziasztok!

Leszűkítettem a kört, és el kéne döntenem, de kíváncsi lennék a véleményetekre, hiszen ti azért már jobban átlátjátok a helyzetet. Pro és kontra... :)
Mivel a Mini-t eleve többen nem ajánlottátok, így azt már nem is veszem esélyesnek, pedig első körben
úgy gondoltam a legjobb választás az ára miatt is, meg a hordozhatósága miatt is.

Az első:

2,9 GHz Quad-Core Intel Core i5 Prozessor (Turbo Boost 3,6 GHz)
16 GB 2x 8 GB
256 GB Flash
NVIDIA GeForce GT 750M 1GB GDDR5
Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard (Német)

Ár: 1900€ (Már ez is megállítja bennem a vérkeringést...)

A második:

2,6 GHz Dual-Core Intel Core i5 Prozessor (Turbo Boost 3,1 GHz)
16 GB
256 GB PCIe Flash
Beleuchtete Tastatur (német)

Ár: 1800€

2,0 GHz Quad-Core Intel Core i7 Prozessor (Turbo Boost 3,2 GHz)
16 GB
256 GB PCIe Flash
Beleuchtete Tastatur (német)

Ár: 2200€ (Na ez a mennyetek a p.... kategória... :Y :D )

Na most még két nagyon fontos kérdésem volna! A prociknál elég ha gyengébbet választom?
Általában a plusz memória is 200€...
Szóval elég sokat lehet faragni az árból, mondjuk ha nem 16GB kérem kapásból, csak nem tudom, hogy utólag hogy tudom megoldani hogy rakjak bele. Nem tudom mennyire bővíthető házilag, vagy csak kizárólag gyárilag mehet e a dolog. Abszolút fogalmam sincs Mac-nél, hogy mi a helyzet. :D

Mert ha olcsóbb utólag beszerezni a plusz memóriát, akkor sokat lehetne most spórolni elsőre. :)

Minden vélemény, "okos" dolog nagy segítség lehet, mert még ma megrendelem, csak nem mindegy mennyiért, és mit is. Nem akarok később rinyálni. :D

KÖSZI!

(#16306) bull84ghia válasza Romvr (#16302) üzenetére


bull84ghia
őstag

Milyen gép? Nekem macbook pro van 2008-as. Szintén üvőltő venti és 32fokos cpu. Most macs fan controlal szabályzom 45-65 fokig és így a venti 2800-3600ig pörög.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16307) TheMarci válasza belovary (#16305) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha sima macbook pro (retinát nem tudom), akkor simán lehet házilag bővíteni a RAM-ot, sok pénzt nyerhetsz vele. Prociból az erősebb max úgy számít, hogy ha renderelsz, akkor a 8 óra helyett mondjuk 6 óra alatt megvan, átlagos dolgokban egyáltalán nem lényeges.

A memóriabővítés menete:
http://www.ifixit.com/Device/MacBook_Pro_13%22

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#16308) belovary válasza TheMarci (#16307) üzenetére


belovary
senior tag

Igen, ez már mind Retina, és olvastam valami olyat, hogy itt már nem olyan egyszerű. Ezért nem rendelek addig, mert nem mindegy melyiket, és milyen áron.
Már megkaptam így is, hogy ennyi pénzért két brutális gépet is összeállíthatnék... :)
De erre van most lehetőségem, kész.

(#16309) TheMarci válasza belovary (#16308) üzenetére


TheMarci
addikt

Igen, akkor sajnos nem cserélhető. :/

Do You Dream?

(#16310) belovary válasza TheMarci (#16309) üzenetére


belovary
senior tag

Akkor magyarul már most gyárilag úgy kell megrendelnem, hogy ne a leggyengébb legyen... :(

Ti melyiket ajánlanátok a 3 felsorolt gép közül? Egyáltalán melyiket érné meg ami a specifikációt is illeti?
Valaki most azt írta nekem, hogy a Mini is teljesen jó, ha nem kell a szuper kijelző...
Van egy ősrégi 19" monitorom, ami nem rossz, de köze nincs az új felbontásokhoz. :)

(#16311) Alex91 válasza belovary (#16308) üzenetére


Alex91
félisten

Sima 1500 €-os is megteszi szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16312) TheMarci válasza belovary (#16310) üzenetére


TheMarci
addikt

Am mire kell retina? Nem jó a sima pro, és veszel hozzá egy 23"-os monitort?

Do You Dream?

(#16313) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Safari 7.0.1-hez hol tudom beállítani a magyar helyesírásellenőrzést?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16314) belovary válasza Alex91 (#16311) üzenetére


belovary
senior tag

Az melyik összeállítás? :)

(#16315) belovary válasza TheMarci (#16312) üzenetére


belovary
senior tag

Jó lenne a sima Pro, de sajnos azt nem igazán kapni, csak az új retinásakat... :(

(#16316) TigerCat válasza negyedes (#16264) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szinte csak Safarit használok OS X-en és teljesen jó. Néha túlzásba viszi az energiatakarékosságot, de ajánlott. Szerintem. A Firefox munkára van felrakva, illetve Windows-on az fut, ott abszolút favorit, illetve a szinkronizálás miatt is kell.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16317) TheMarci válasza belovary (#16315) üzenetére


TheMarci
addikt

Felmentem az Apple Német honlapjára, kiválasztottam egy sima pro-t, 8GB RAM-mal, 1300 euróért, és ezt írták: "Versandfertig in: Innerhalb von 24 Stunden"

Do You Dream?

(#16318) Alex91 válasza belovary (#16314) üzenetére


Alex91
félisten

Amit az Apple honlapjan arul.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16319) belovary válasza TheMarci (#16317) üzenetére


belovary
senior tag

Egyetlen egy sima Pro van ami 13", és még az Intel HD Graphics 4000...
Nem gyengusz???

De ez 1200€...

Jó lenne ha lenne régebbi Pro, ami az erősebb fajta, de nincs... :(

[ Szerkesztve ]

(#16320) Alex91 válasza belovary (#16319) üzenetére


Alex91
félisten

Mihez gyengusz? Ha jatszani akarsz vegyel konzolt, a tobbire pedig jo a mac...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16321) TheMarci válasza belovary (#16319) üzenetére


TheMarci
addikt

Enyém valami 2011 környéki pro, hd3000-el, és szoktam videót szerkeszteni (Premiere Pro), meg képeket is Lightroommal, de teljesen jó.

Do You Dream?

(#16322) belovary válasza TheMarci (#16321) üzenetére


belovary
senior tag

Nehogy félre értés legyen!!!!
Nekem teljesen megfelelne a régebbi Pro, sőt!!!
De újonnan nem igazán van már, és használtan meg nem veszem meg.

Úgy érzem, hogy az iMac lenne a legjobb választás még mindig, akármennyire nem tudom magammal vinni...
Nézegetem a 13" Pro-t, és gondolkodom azon, hogy lehet elég lenne a kijelző...

Az iMac sem bővíthető?

[ Szerkesztve ]

(#16323) Ilidzser


Ilidzser
tag

Magyar billentyű Air-en ugye Control+é lenne a pontosvessző. Hiába nyomom a kombót, nem írja a karaktert...
Hol lehet ezt esetleg beállítani, vagy mi a hiba?

(#16324) TheMarci válasza Ilidzser (#16323) üzenetére


TheMarci
addikt

alt + pont

Do You Dream?

(#16325) trisztan94 válasza Ilidzser (#16323) üzenetére


trisztan94
őstag

Nekem Pro-m van, 13"-es, ott alt+. (pont) a kombináció. Azt próbáltad?

https://heureka-kreativ.hu

(#16326) belovary


belovary
senior tag

Most ezzel szemezek:
MBP 13"
2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5 Prozessor (Turbo Boost 3,1 GHz)
4 GB 1600 MHz DDR3 SDRAM - 2x 2 GB
256 GB SSD
8-fach SuperDrive (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)

Memóriát ha lehet bővíteni, akkor mennyit?
SSD alapból nincs, és gondolom elég nagy hiány, nem?

[ Szerkesztve ]

(#16327) TheMarci válasza belovary (#16326) üzenetére


TheMarci
addikt

Memória 16 GB kb. 20000 huf, SSD-t lehet a CD olvasó helyére tenni, 120 GB-os kb. 25000 plusz olyan 6000 egy beépítőkeret.

Do You Dream?

(#16328) Ilidzser válasza TheMarci (#16324) üzenetére


Ilidzser
tag

Köszi! :-) Leragadtam a Ctrl-os megodlásnál...az Alt-ig nem jutottam...:-)

(#16329) belovary válasza TheMarci (#16327) üzenetére


belovary
senior tag

Most nézem, hogy gyárilag így van:

13" MacBook Pro
2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5 Prozessor (Turbo Boost 3,1 GHz)
4 GB 1600 MHz DDR3 SDRAM - 2x 2 GB
256 GB SSD
8-fach SuperDrive (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)

Akkor a 4GB-ot fel tudom tornászni akkor 16GB-ra??? Az szuper lenne...
Ez így árban: 1600€

A baj ott van, hogy az új Retinás 2,4 Dual Core i5, 16GB, 256GB Flash meg 1416€
Szóval nem tudom melyik éri meg jobban... :|

Arról meg már nem is írok, hogy a 21,5" iMac az 1583€ -al
árban jócskán viszi a prímet, 2,9GHz Quad Core i5, 16GB, 256GB Flash, GeForce GT750M

Á, ebbe kicsit bele lehet zavarodni... :D

[ Szerkesztve ]

(#16330) #33846528 válasza belovary (#16329) üzenetére


#33846528
törölt tag

Az almát hasonlitod a kiwihez...

(#16331) belovary válasza #33846528 (#16330) üzenetére


belovary
senior tag

Nem hasonlítok semmilyen más gyümölcsöt az Almához. :DD

(#16332) belovary


belovary
senior tag

Szerintetek 1TB Fusion Drive, vagy 256GB SSD a jobb választás?

(#16333) GeGexx válasza belovary (#16332) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Rendszert raksz rá vagy filmadatbázist akarsz rajta tárolni? :D

(#16334) Romvr


Romvr
őstag

Nos, megvan az új akkumulátor és hétvégén teszteltem kicsit. A következő eredmények születtek (MacBook Pro 3,1 -» 128-as SSD-vel, mert elegem lett az 1TB-os HDD zakatolásából amikor elindult)
Átlag használat:
- Net WiFi-n
- Fájlok másolása külső merevelemezről/re
- Tömörített fájlok kicsomagolása (~10 perc)
- Flash játék játszása ~20 percig (60-70%-os CPU-t generálva)
- Fórumon komment írása (20-25%-os CPU a PH esetében ezek miatt -» :Y )
- A fényerő Fél vagy 2/3-ad szinten

Eredmény a tevékenységek függvényében: 2-2,5 óra az 5%-os merülési szintig

Light használat:
- Pages-ben 1db Word dokumentum olvasása és javítgatása
- Wifi-n felhőbe szinkronizálva minden mentésnél
- 2/3-as és Max fényerőn

Eredmény: ~4 óra

Ezek még nem pontos teszteredmények, tehát nem stopperral mértem. Most hétvégén majd csinálok egy kicsivel pontosabb tesztet a következők szerint:
1.) Net Wifin (csak böngészek, híreket olvasgtok, kommentelek, esetleg letöltök 1-2 fájlt) 1/2-fényerőn
2.) Filmnézés (DivX és 720p MKV nézése) Max Fényerőn
3.) iWorks használata 1/3-as vagy 1/2-ed fényerőn
Ezeket már stopperral fogom mérni (hacsak valaki nem tud valamilyen programot a mérésre)

Szóval az Apple által beígért 5 órás üzemidő az Wifi nélkül, minimum fényerőn egy TXT fájl olvasása közben működik csupán. Remélem azért a 2010-es vagy 2011-es Pro-k már jobbak lesznek ennél. Ott tesztek szerint 5 órát is lehet használni átlagos tevékenységek mellett.

Kinek mi a tapasztalata?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16335) Xero válasza Romvr (#16334) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem 5 óra nem rémlik, de a 3-4 óra simán reális.

(#16336) Romvr válasza Xero (#16335) üzenetére


Romvr
őstag

Neten olvasott teszek szerit wifi net mellett 5-5 1/2 óra volt, ezt több helyen is írták, vegyes tevékenység mellett pedig 4 óra átlagban de ezek fél vagy kevesebb fényerő mellett. Persze új akkuval. Ezért is agyalok az Air én még mindig. Nem bővíthető de jobb üzemidőt írnak rá mint Pro nál. Ebből mi az igaz? Pl azonos évjárat esetén 13"-ban. (2010-2011)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16337) Xero válasza Romvr (#16336) üzenetére


Xero
nagyúr

Hivatalosan papíron ennyit tudott, de két generációval később kezdtek valóban reális adatokat közölni:
"Battery and power
15-inch MacBook Pro
60-watt-hour lithium-polymer battery (with integrated charge indicator LEDs) providing up to 6 hours of battery life"

A mid 2007-es gép új korában HDD-vel 3-4 óra között ment el bekapcsolt wifivel.

(#16338) Jorus válasza Romvr (#16336) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 4.2-es MBA-m olyan bő 6 órát bírt netezés, szövegszerkesztés, szervermenedzsment alatt. Az 5.2-esem ugyanilyen felhasználás mellett már bőven 7 óra felett tud. Fényerő, billentyűzet automatán. Kolléga 6.2-ese a nagyobb akksival, gazdaságosabb procival még többet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16339) Rover623


Rover623
félisten

Tisztelt "almahívők"!
Segítséget kérek tőletek! :DDD

Mi a szar ez :F

Egy ismerősöm felesége találta a táskájában!
(Nem röhög! Tényleg! Reggel még nem volt benne, hiszen semmilyen almás terméket nem használnak, este pedig ott volt! :Y)

Okosan vadásztak hozzá kábelt, feldugták PC-re, azóta használhatatlan az összes hátlapi USB csati a gépen! :DD
Ezért én eddig mellőztem a csatlakoztatást...de ha más nem lesz, megpróbálkozom vele! :U

P.S.:
Nagyon tisztában vagyok vele, hogy nem illik egy posztot több topicban is elhelyezni, de ez úgy érzem, kivétel! :P

primus inter pares

(#16340) Def26 válasza Rover623 (#16339) üzenetére


Def26
félisten

Ez nem apple termék szerintem. Én erre tippelek. Aztán fene tudja.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16341) Rover623 válasza Def26 (#16340) üzenetére


Rover623
félisten

Azért ez ennél komolyabb cuccnak látszik.
T-Mobile-os SIM kártya volt benne, a súlyából arra következtetek, hogy akku is van benne. Minőségi műanyagból jól össze van rakva. Az alma logó kicsit bazárinak tűnik rajta mert domború, de rendes "használati eszköznek" néz ki! :DDD
Gyártó vagy típusjelzés nincs, se kívül se belül... :F

primus inter pares

(#16342) Def26 válasza Rover623 (#16341) üzenetére


Def26
félisten

Hát, vidd be a rendőrségre, tegyél bejelentést azt csókolom. Én nem szórakoznék vele. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16343) Jorus válasza Rover623 (#16339) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mini Wireless GSM Sim Card Surveillance spy Ear bug? Lehallgató kütyü.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16344) Def26 válasza Jorus (#16343) üzenetére


Def26
félisten

Hát akkor csak az amit mondtam. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16345) tDr1v3r válasza Rover623 (#16341) üzenetére


tDr1v3r
veterán

SIM-et kivenni, másik telóba átrakni, számot kinézni (feltéve ha nincs PIN és be tudsz jelentkezni) és a Telekomtól meg lekérni a kártyatulaj adatait, aztán irány a sündőrség.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16346) Rover623 válasza Jorus (#16343) üzenetére


Rover623
félisten

Vazze!
Valóban vmi ilyesmi lehet... :U
Kicsit más a kialakítás, de stimmel a dolog...akku, SIM, apró likak a mikrofonnak.
Köszönöm mindenkinek! :R

primus inter pares

(#16347) Misi1979 válasza tDr1v3r (#16345) üzenetére


Misi1979
őstag

Kicsit bonyolultabb a dolog, a telekom csak a rendőrség megkeresésére adja ki ezeket az adatokat.. a rendőrségnek.

Ez a kütyü vagy egy gps-es nyomkövető (féltékeny férjek..), vagy egy lehallgató-cucc (üzleti élet?). Esetleg mindkettő:) Akik ilyesmit használnak, a wannabe-magándetektíveken kívül persze, mindegyikük tudja, hogy mi a kockázat lebukás esetén, ergo nem saját névre szóló, friss sim van benne.

Amivel meg lehet fogni az elkövetőt, az a másik sim híváslistája, a telefonszámokhoz csatolt készülék imei-számával (amivel "felhívták", vezérelték a kütyüt). De még ez is necces, bármelyik aluljáróban vehetsz az araboktól tőled független készüléket, telefonszámokat, csak annyi a trükk, hogy egyszer sem szabad hozzád köthető számnak szerepelnie a híváslistáján a készüléknek és a sim-nek.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16348) Romvr válasza Jorus (#16338) üzenetére


Romvr
őstag

Az Air-el csak az egyetlen bajom hogy ahogy megveszem olyan lesz évekig, mert a porrétegen kívül mást nem tudok rajta bővíteni. Főleg ahogy nézem a 2010-esbe is már minden integrálva van. Ha meghal benne a Flash Storage csip akkor egész alaplapcsere. A Pro-nál azért ott lehetőség hogy 20-ért cseréljek benne egy 128-as SSD-t... csak az meg nem bírja olyan sokáig... nagy dilemma: Bővíthetőség vs Üzemidő :F

Bár csak nyáron tervezek vásárlást, de mivel nagy harc dúl a fejemben ezért már most nézelődöm. Meg hátha kifogok valami jó gépet olcsón, akkor lecsapok rá :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16349) Jorus válasza Romvr (#16348) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem ez a 3. MBA-m, jól megvagyok velük, de nekem nincs szükségem nagy számítási vagy grafikus teljesítményre, ellenben könnyű és kicsi gépre, hosszú üzemidőre igen. Azt neked kell eldöntened, hogy az általad megcélzott felhasználási területre melyik felel meg jobban.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16350) Romvr válasza Jorus (#16349) üzenetére


Romvr
őstag

Nekem is csak általános tevékenységre kell, de nem szeretem ha nagyon korlátok közé szorítanak. Jelenleg a 4Gb RAM és 128Gb SSD változatok meg túl vannak árazva. Ilyen áron inkább egy Pro-t vennék amiben legalább az SSD-t bármikor tudom bővíteni ha kinőttem a mostanit. A RAM meg a tapasztalatok alapján minimum 4GB kell. 10.9-is a mostani 4-ből használ simán 3-at, ha meg esetleg játszani támad kedvem valami régi címmel, főleg nem árt (igaz ez csak ritkán történik).

Érdemes egyáltalán C2D (Air 3.1 azt hiszem) venni? Oké az i5-ösök biztos jobbak sok-mindenben, de az áruk is még mindig 200 fölött járnak. Én meg ~160 magasságába nézelődöm. Persze előtte majd eladom a mostani gépet (ha még lehet rá vevőt találni nyáron).

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.