Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) runner 125 válasza tDr1v3r (#16832) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, köszi nektek.

Már csak kettő dolog aggaszt csupán. Az első a lapra integrált memória. Mennyire jellemező, h emiatt kell kukázni a gépet? Mert gyanítom egy új alaplap horror áron van, s a gyári + 2 éves garbővítés újabb 70k-s ár már sok, annyit biztosan nem szánok a vásárra.

A másik az 1 év gar.
Egy 4-es iPhone-t használok már lassan 3 éve, soha nem volt vele semmi probléma (teljesen gyári még, a gombok is), de persze ez nem konklúzió. 3-4 évig biztosan megtartanám, és akkor sem úgy szeretnék cserélni, h kidobom a kukába és veszek egy újat.
Mennyire jellemező a Macbook-okra a komolyabb hardveres hiba gari lejárta után?
Mint alternatíva még a laptop biztosításban gondolkodtam. Ekkora összegnél 25-30k környékén be tudnám biztosítani 3 évre.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16852) brumi1024 válasza runner 125 (#16851) üzenetére


brumi1024
veterán

A memóriaproblémához: nem véletlen adnak élettartam garit manapság a RAM modulokra. Nagyon maguktól elromlani nem szoktak, ha pedig mégis akkor az általában hamar kiderül. Hardveres hiba pedig persze előfordulhat, de egy csak IGP-s gépnél kevésbé valószínű. Tömeges gari utáni meghibásodásokról nem tudok, nálunk 2 MBP 15"-os van itthon (egy mid 2012 és egy 2011 late), mindkettő hibátlanul teszi a dolgát, pedig az egyik (nem az enyém, szerencsére, a régebbi) egy pár hónapja kapott egy jó 3 dl cappucino-t a billentyűzetre, de kopp-kopp egy billentyűzetcserén kívül semmi baja nem lett.

(#16853) allein


allein
addikt

Sziasztok. El tudja mondani valaki mekkora helyet foglal az op rendszer?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16854) TheMarci válasza allein (#16853) üzenetére


TheMarci
addikt

10-13 giga környéke maga a rendszer.

Do You Dream?

(#16855) allein válasza TheMarci (#16854) üzenetére


allein
addikt

+ a gyárilag feltelepített programok. Van gyárilag a gépeken office? Vagy ugyanaz a történet mint a windowssal?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16856) TheMarci válasza allein (#16855) üzenetére


TheMarci
addikt

Az apple.com szerint alapból rajtuk vannak az irodai programok:

Az összes új MacBook Pro számítógépen ott van az iPhoto, az iMovie, a GarageBand, a Pages, a Numbers és a Keynote, minden eddiginél jobb verzióban.

És én sem emlékszem, hogy fizettem volna értük, mégis rajta vannak a gépen.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#16857) Jorus válasza allein (#16855) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nincs MS Office, de vehetsz rá némiképp borsos áron. Ugyanakkor vannak olcsó és ingyenes megoldások is. Mindegyik opció kíván némi kompromisszumkészséget.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16858) allein


allein
addikt

Köszönöm szépen a gyors reagálást. Azt szeretném tudni, hogy érezni-e a különbséget a pci ssd és a sata ssd között? Nyilván amennyiben megfelelő programmal read-write sebességet akarunk mérni látható a különbség, gondolom ha komolyabb munkát kell végezni vele például a videó vágás akkor gyorsabb a pci ssd. Nem játékra akarom a gépet, és gondolkodom azon, hogy milyen típust vásároljak. Macbook pro 15 lesz az már biztos, elég-e mondjuk a 2.0 GHZ cpu, én munkámhoz biztos elég. Két kollégámnak 13 inch air van 1.3 cpuval 4 gb rammal és hasítanak ezekkel a paraméterekkel. Viszont én úgy vagyok vele, ha már ennyi pénzt kifizetek akkor legyen a gépben kraft bőven, soha nem tudni milyen komolyabb melóra kell majd a jövőben a gép. Megéri-e a plusz pénzt a retina display? Várom a véleményeteket :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16859) TheMarci válasza allein (#16858) üzenetére


TheMarci
addikt

Honnan vennéd? 15 colosból nem is árulnak már nem retinát.

Do You Dream?

(#16860) allein válasza TheMarci (#16859) üzenetére


allein
addikt

ITT van pár olyan hirdetés ami talán nem kamu, egyelőre csak nézelődöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16861) tDr1v3r válasza allein (#16858) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Semmit se fogsz érezni belőle, ugyanúgy snappy lesz a cucc... maximum fájlmásolásnál lesz gyorsabb.

Az Express-t felejtsd el, inkább nézelődj itt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16862) allein válasza tDr1v3r (#16861) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16863) runner 125 válasza brumi1024 (#16852) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, ez világos, csak próbálok minden érvet, ellenérvet felkutatni.

Másik:
A gyári + 2 éves garkiterjesztést meddig lehet megvásárolni hozzá? Csak vásárláskor, vagy az első 1 év alatt bármikor?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16864) Blaise válasza runner 125 (#16863) üzenetére


Blaise
veterán

A vásárlástól számított 1 éven belül bármikor.

(#16865) TheMarci válasza runner 125 (#16863) üzenetére


TheMarci
addikt

Első egy év alatt bármikor.

Do You Dream?

(#16866) allein


allein
addikt

2013-ban kiadott retina kijelzős macbookok között van érezhető különbség? Kijelzőre gondolok. Egyébként melyik típustól található már a pci ssd? Értem, az early, mid és late típusok között.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16867) rootkiller válasza Jorus (#16857) üzenetére


rootkiller
őstag

Főleg hogy nem tud magyarul az ms office így bukta a helyesírás ellenőrzés, továbbá csupa angol nyelvű függvényt vagy kénytelen használni excelben...

Artengo TR 990 Pro

(#16868) allein válasza rootkiller (#16867) üzenetére


allein
addikt

Az nem jó :U Mert minden nap használom az excelt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16869) runner 125 válasza TheMarci (#16865) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi nektek, ez így viszont biztató. Nagykerben találtam egész korrekt áron + 2 éves kiterjesztést.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16870) rootkiller válasza allein (#16868) üzenetére


rootkiller
őstag

Personals Parallels-W7/8.1-Office 2013

Vagy keresel libre/open/stb. office-t.

Artengo TR 990 Pro

(#16871) Fr3eWar válasza allein (#16866) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A képernyő szerintem nem változott a a gépek között. Ha a 7-800 MB sebességű pci-e ssd-re gondolsz az csak a late 2013 modellekben van (13/15 egyaránt) Az előd modellekben sem 2,5"-os volt hanem ha jól tudom msata csatis.

(#16872) allein


allein
addikt

Köszönöm szépen a válaszokat.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16873) brumi1024 válasza Fr3eWar (#16871) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem is mSata, hanem egy speciális csatlakozós.

(#16874) kroland20 válasza allein (#16872) üzenetére


kroland20
tag

Win-es programok esetében használj WinOnx-et, nem kell külön Windows OS, csak mint ha program a programban futna.

Így irtam a szakdogám Wordben, de minden egyéb Win program elfut benne. Így gyakorlatilag nem kell gigabájtokat elfoglalnod a gépből, mégis teljes értéküen futnak a programok.

Ha teljes Win kell, akkor inkább Ne Air-t vegyél, mert ahhoz kevés benne a proci.

Inkább 15ös pro, i7esek már simán tolják párhuzamosan a 2 OS-t ha kell.

13as '13 air-t használok egy ideje, Jó, de azért nem a csúcs.

(#16875) kroland20 válasza allein (#16872) üzenetére


kroland20
tag

Néhány lehetőség a Win programokhoz: [link]

(#16876) allein válasza kroland20 (#16874) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm a jó tanácsot, nem AIR-ben gondolkodom hanem PRO-ban, 15. méretben :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16877) Gabir


Gabir
aktív tag

Üdvözletem Mindenkinek!

Régi téma lenne, nem olvastam korábbra, az a kérdésem lenne, hogy
iBook G4- em van, egy 12"-os (800Mhz processzorral). (A-1054)
Fejleszthető a masina?
(alaplapcserére gondolok, 1.3-1.4esre) Szimpla csere kivitelezhető-e, vagy felejtsem el...
(12"esből 1.33 volt a tető, de 14"-ból 1.4) A két képernyőméretnél a lapok egyeznek?
Köszönöm!!

(#16878) kroland20 válasza allein (#16876) üzenetére


kroland20
tag

Az a jó! :)

(#16879) Fr3eWar válasza Gabir (#16877) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szvsz szint kizárt hogy a 14"-es logitc board-ja beféljen egy 12-es házába.

A 12-es full kitölti a saját helyét.

Ilyen lassan halnak ki a PPC-s mac-ek hogy még ma is használatban vannak?

(#16880) Xero válasza Gabir (#16877) üzenetére


Xero
nagyúr

12-es 1.33-as szerintem betehető. Az emlékeim szerint a csatlakozókon sem variáltak. Egyedül a felső takaró lemezt kell még talán cserélni a billentyűzet alatt, hiszen az 1.33-asban már nem ott helyezték el az airport/bt modult.

(#16881) Gabir válasza Xero (#16880) üzenetére


Gabir
aktív tag

Köszönöm!!

Alapvetően windowsos vagyok, sajnos azt szoktam meg, de pár éve már van valamilyen mac is, azóta nem maradok almás gép nélkül, még ha cserélgetem is őket.
Van egy régi SSD-m azt szeretném belerakni, adapterrel pont elférne (A 14esben nem) és ha már lehet "választani" akkor hadd legyen 1.3 Ghz a hardver, ne 800.

(#16882) trisztan94 válasza Gabir (#16881) üzenetére


trisztan94
őstag

Abba bemegy egy SSD? :Y Nekem is van otthon egy 800MHz-es G4, de úgy tudtam, hogy az ATA.

https://heureka-kreativ.hu

(#16883) Xero válasza trisztan94 (#16882) üzenetére


Xero
nagyúr

Mint írta adapterrel.

(#16884) trisztan94 válasza Xero (#16883) üzenetére


trisztan94
őstag

:Y :Y

Há' akkor szerintem egy 30 gigásra beruházok majd, zenelejátszónak tökéletesen megfelel a kicsike.

Adapter pontosan milyen kell?

https://heureka-kreativ.hu

(#16885) biker válasza trisztan94 (#16882) üzenetére


biker
nagyúr

Van ata ssd :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16886) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Power pc-s játékok felejtősek mavericksen? Mert találtam warcraft 3-at de csak 10.6 és alatt a rendszerkövetelménye.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16887) TheMarci válasza bull84ghia (#16886) üzenetére


TheMarci
addikt

Én ilyet találtam, ami ugyan 10.9-en nem volt tesztelve, de legalább régebbieken megy:

"Name: Warcraft III: Reign of Chaos & The Frozen Throne
Version: - 1.26a

Mac Platform: Intel
Includes: Pre-installed and updated

OS version: Mac OS X 10.5 (or higher)
Processor type(s) & speed: 1.66 GHz Intel Core Duo
RAM minimum: 512 Mb
Video RAM: 64 Mb ATI Technologies or nVidia chipset
-- Intel HD chipset produces some graphic artefacts in the main menu --

Link for more information: http://eu.blizzard.com/en-gb/games/war3/

Works on OS X 10.7/10.8!
This release includes official full versions of WarCraft III: Reign of Chaos and the expansion pack WarCraft III: The Frozen Throne."

Do You Dream?

(#16888) Gabir válasza trisztan94 (#16884) üzenetére


Gabir
aktív tag

ITT is megoldották, de 1,8-as SSd-vel, nekem egy 2,5ös van, egy régebbi 32 GB-s, azt tervezném bele.
Ilyesmi adapterrel, pont picit hosszabbitja meg a meghajtót:

[ Szerkesztve ]

(#16889) melon


melon
tag

Sziasztok! Van nekem egy fekete macbookom, mar elmult 6 eves, de azert meg megy rendesen. Egy fo gondom van vele, megpedig hogy hajlamos tulhevulni, es a ventilatora is eleg hamar bekapcsol, es hangosan fujtat alacsony terhelesnel is. Emiatt pl videot nezni nem is erdemes vele sajnos.
Azt mondtak egyszer, hogy a hutobordaja hajlamos oxidalodni, es azt a ventilatorral egyutt erdemes lenne cserelni. Csinalt mar valaki ilyet? Barmilyen aprobb informacionak orulnek, mielott belevagok, koszi elore is.

(#16890) tDr1v3r válasza melon (#16889) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hűtőpasztát cserélj rajta.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16891) Fr3eWar válasza melon (#16889) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Illetve zsíroldóval fújd be, majd mosd le róla alaposan meleg majd hideg vízzel.

(#16892) bull84ghia válasza TheMarci (#16887) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ezt elovasom majd.
Köszi

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16893) Tim82 válasza trisztan94 (#16882) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megfelelő adapterrel mSATA-t simán bele lehet tenni IDE/ATA vinyós notiba. (A rövid leírásomban szereplő "Error 2010" Thinkpad-specifikus dolog, ilyennel nem fog találkozni senki, aki G3/G4 PowerBook-ban/iBook-ban kísérletezik ezzel.)

Igazából microSATA-t is, viszont szerintem necces a 2,5" SATA + adapter, a rendelkezésre álló szűkös hely miatt.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16894) rootkiller


rootkiller
őstag

Ez jó lenne a MacBook 3.1-be? Mert akkor megrendelem...

Artengo TR 990 Pro

(#16895) czanga válasza rootkiller (#16894) üzenetére


czanga
őstag

Abban a 2008-as MacBook-ban intel data vezérlő van, ha jól emlékszem, de kérlek nézd meg system report alatt a sata fülnél.

Amennyiben intel, akkor mehet bele az, de én a SandForce vezérlős SSD-ket kerülném Mac-esetén. Sok a probléma vele, de ha utána nézel a vezérlőnek akkor többet tudok mondani, vagy az SSD-s topicban is informálódhatsz, ha már tudod a sata vezérlőd tipusát. :K

(#16896) TheMarci


TheMarci
addikt

[Kérdés]
Ki milyen levelezőprogramot használ?

Emlékszem, az alap Mail-al kezdtem, de valami nem tetszett benne, jött a Sparrow, jó is volt, csak már nem fejlesztik, most váltottam az Airmailra, de nagyon nem jött be. Van más alternatíva, vagy próbáljam meg újra a Mailt? (2 gmailes cím, semmi extra nem kell, csak hogy jól, kövezkezetesen, és mindig működjön)

Do You Dream?

(#16897) Fr3eWar válasza TheMarci (#16896) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én az alap mail-t használom. Mikor frissítettem mavericksre akkor volt valami gumbanc vele. De most már minden ok. 2gmail meg 1 icloud van benne.

(#16898) Xero válasza TheMarci (#16896) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagyon régóta a beépített klienst használom jó pár accounttal. A kiépített szabályaim alapján jócskán lerövidül az e-mail managelésre fordítandó időm.

(#16899) rootkiller válasza czanga (#16895) üzenetére


rootkiller
őstag

965gm+ich7r van benne.

Artengo TR 990 Pro

(#16900) bull84ghia válasza doc (#16806) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ma megnéztem a starcraft 2-őt és szépen fut, úgyhogy szerintem be fogok rá ruházi nemsokára.
Red Alert 3 szintén jó, csak valamiért a 4:3 képarányt használja és nem lehet 16:9-re állítani.
Utóbbit is meg fogom venni.
Mondtat hogy a tiedé is hasonló gép ezért gondolom nálad is játszhatók lennének ezek a címek.
;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.