Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105701) sityupityu


sityupityu
veterán

Igen, valóban. Most néztem meg, tegnap még hozzá lehetett férni a webáruházon keresztül a media-nál, ma már nem. Talán két helyen lehet megvenni boltban.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105702) vadászcsiga válasza sityupityu (#105701) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Euronicsban még elvileg 44 üzletben kapható 380-ért.

(#105703) TheMarci válasza arn (#105694) üzenetére


TheMarci
addikt

Mert sajna van olyan program, amihez Windows kell, és nem tudtam, hogy lehet -e rendes Windows 11-et futtatni, vagy csak valami ARM verziót.

Do You Dream?

(#105704) Alexios válasza TheMarci (#105703) üzenetére


Alexios
veterán

Csak ARM verziót, amivel amúgy lehet futtatni x86 programokat is emulálva, csak nem kell tőle nagy teljesítményt várni :)

(#105705) sityupityu válasza vadászcsiga (#105702) üzenetére


sityupityu
veterán

Az még jó szám.
Feljebb írta valaki, hogy 380-ért szinte ingyen volt... Azért ezt az árat sem nevezném annak. A legtöbb ismerősömnek amikor tavaly mondtam, hogy vettem egy 13 colos gépet 400 ezerért hülyének nézett. Átlagembert nem hozza lázba az apple meg a macos sem, és valóban nem kevés 400 ezer forint.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105706) balaaazs válasza sityupityu (#105705) üzenetére


balaaazs
senior tag

Nem is neki szólnak ezek a termékek, de az, hogy a legkisebb pro már 650 ezer forint, az a döbbenet kategória... tudom persze, hogy sok minden közrejátszik esetünkben, de akkor is, nagyon távolodnak a (magyar) átlagembertől ezek az árak.

¯\_(ツ)_/¯

(#105707) vadászcsiga válasza sityupityu (#105705) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Manapság 400k már zsebpénz sajnos ráadásul ha valakinek új laptop kell, ebben az arkategoriaban tud csak nézelődni. Egészen tegnapig :)

(#105708) balaaazs válasza vadászcsiga (#105707) üzenetére


balaaazs
senior tag

Egy szebb világban tényleg az lenne, de c. 300 ezres átlagbér mellett a 400k sem zsebpénz. Bár nem vagyok naprakész az árakban, de biztos lehet ennél olcsóbban átlagflehasználásra jó lapost venni

¯\_(ツ)_/¯

(#105709) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretem az alma termékeket, van valami amit nem értek. Az ok, hogy van a notch az iPhone-on :DDD megszoktam, megszoktuk. Nem értem laptopra minek a notch, kaptak azok a modellek valami plusz feature-t ami miatt indokolt a notch? Kaptak valami pluszt a régebbi modellekhez képest? Szerintem nagyon ronda :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#105710) arn válasza TheMarci (#105703) üzenetére


arn
félisten

egyszerubb program futhat vmben, de tenyleg azon mulik, hogy mi ez

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105711) arn válasza gzbotii (#105697) üzenetére


arn
félisten

az euros arak, amiket en latok:
macbook m1 16gb nemreg: 1278 eur
most: 1344 eur (kb 5% aremeles euroban)
macbook m2 16gb: 1729 eur (+35%)

meg nem tudom, hogy feltunt e vkinek, de az alapban nem ugyanaz az m2 van, amit az apple reklamoz, hogy gyorsabb (szokasos story 8 vs 10 core gpu) :) szoval meg a grafikus resznel sem lesz meg az az elorelepes minden esetben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105712) gzbotii válasza arn (#105711) üzenetére


gzbotii
veterán

Viszont MacRumorson ez áll:
"Apple is continuing to sell the prior-generation M1 ‌MacBook Air‌ for $999, which is the same price as before. There have been no price cuts for the ‌M1‌ ‌MacBook Air‌, and the lineup starts at $999."
https://www.macrumors.com/2022/06/06/m1-macbook-air-no-price-drop/

Akkor, hogy lesz drágább? :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#105713) TheMarci válasza arn (#105710) üzenetére


TheMarci
addikt

Egy fordítóprogram, de akkor egyenlőre Inteles 16-os gépet veszek, azzal tuti jó lesz. Köszi a válaszokat. :R

Do You Dream?

(#105714) FIREBLADE78 válasza M3aN (#105646) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szerintem nem 500 ft egy dolcsi.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#105715) nitro16 válasza balaaazs (#105708) üzenetére


nitro16
senior tag

átlagfelhasználásra nem kell m1-m2-s macbook. Amúgy meg lehet venni alig használtan is, aprón jó pár hónapon keresztül voltak 1-2 hetes 2-3-4 hónapos makulátlan m1 air gépek hibátlan állapoban 320-330 stb árakon. Szóval lehet jó dealeket kifogni akár használt piacon is csak szerencse meg időt kérdése.

Az meg, hogy a régebbi gépek is drágulnak nem kell csodálkozni szerintem, ahogy említettem a szolgáltatások árai is feljebb mentek így mindenhol növekedni fognak az árak.

(#105716) balaaazs válasza nitro16 (#105715) üzenetére


balaaazs
senior tag

Persze, minden drágul és ez a használtpiacot is viszi magával... Igen, a mostani pro-mat is hardverapron vettem és sikerült is jó dealt kifogni

¯\_(ツ)_/¯

(#105717) Alexios válasza FIREBLADE78 (#105714) üzenetére


Alexios
veterán

Nem, de ugye amerikában az árak nettó árak, szóval nálunk azt simán be lehet szorozni 1.27-el, szóval a 2000 dolláros alap 14mbp az a mostani dollár árfolyammal máris 924ezer ft körül jön ki, ami máris nincs annyira messze az új 989ezres ártól. Ha pedig belevesszük hogy nálunk amerikával ellentétben 3 év garancia jár a géphez, nagyjából már ki is jön.

Ugyanígy MBA-nál is, az alap ezer dolláros ár a mi áfánkal, mostani árfolyamon 462 ezer ft-ra jönne ki. Csak összehasonlításképp, 2020 novemberében jelent meg az m1 MBA itthoni 430ezer ft-os nyitó áron, az akkori dollár árfolyammal ez ~390 ezer ft környékére jön ki, máris megvan a drágulás egyik oka.

[ Szerkesztve ]

(#105718) arn válasza gzbotii (#105712) üzenetére


arn
félisten

Usd-eur-huf arfolyam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105719) mattheus válasza gzbotii (#105712) üzenetére


mattheus
őstag

Ahogy ezt korábban leírtak előttem, itt elsősorban az árfolyam a ludas plusz a magas ÁFA is.

Ezen felül én úgy sejtem, hogy az árakba beépítik az esetleges árfolyam kockázatokat is, ezért nincs az, hogy heti vagy havi szinten mozog a hivatalos Apple árazás. Át lehetne térni gondolom a napi szintű árszabásra is, mint pl. az autóalkatrész esetében is, de nagy kérdés, hogy melyik a jobb.

Szerintem ilyen árszinten egyszerűen nem éri meg az M2, így erősen gondolkodom, hogy most van még itt az utolsó lehetőség egy M1-re beugrani. Az, hogy maradtak a 8GB-nál már végképp nem értem, de legalább így az alap M1 sem lesz "kevés" még egy ideig.

(#105720) Hegyirabló válasza arn (#105691) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem biztos, hogy értem, hogy miért. Használtam egy gépet két hónapig, amit számításom szerint a legrosszabb esetben is árában fogom tudni eladni.

Aquila non captat muscas.

(#105721) balaaazs válasza Hegyirabló (#105720) üzenetére


balaaazs
senior tag

Mert nem csak a Te géped tartotta az árát vagy drágult :)

Ugyanez a helyzet a lakáspiacnál... Hiába ül valaki egy lakásban és örül hogy milyen jól felment az ára, ugyanez a tendencia igaz azokra is, amiket vennél, sőt: az ember általában felfele akar mozogni, ami nominális értéken jobban dáruglt, nagyobbat nyílt az olló

¯\_(ツ)_/¯

(#105722) CharlieDrop válasza Alexios (#105717) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ne felejtsd ki az Artisjus adót se

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#105723) NemMo


NemMo
őstag

Öröm az ürömben, hogy az alap air-hez képest a pro csak 50 ezerrel drágább. Ha én most akarnék venni macbook-ot, akkor a pro-t venném

(#105724) timelord1987 válasza timelord1987 (#105687) üzenetére


timelord1987
őstag

Valaki tud ebben segíteni?

(#105725) hszilard666


hszilard666
veterán

Nem lehet hogy ezzel az árazással a 14" felé akarják terelni a usereket? Belépőnek marad az M1, az M2 meg alapkiépítésben drága, CTO-zva meg már nagyon közel van árban a belépő 14". Ott pedig jelen van a szuper kijelző, és a várhatóan nagyobb teljesítmény.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#105726) Hegyirabló válasza balaaazs (#105721) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez igaz.

Aquila non captat muscas.

(#105727) joey04 válasza arn (#105692) üzenetére


joey04
titán

Es ez nekem nem is tetszik

még jó :DDD

nekem sem tetszik.

(#105728) sityupityu válasza nitro16 (#105715) üzenetére


sityupityu
veterán

De melyikek? Az alap air-ek voltak 320-330 használt áron? Mert én pl úgy vagyok vele, hogy akkor inkább veszek ötvennel többért egy zsír újat, ami senkinek a kezében nem volt még. Amúgy sem szeretem a használt dolgokat semmiben sem, még ha kívülről makulátlanok is...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105729) arn válasza Hegyirabló (#105720) üzenetére


arn
félisten

Vmit veszel 150ftert, eladod 100ert, az uj 200. 100ftodba kerul. 10%os dragulas utan eladhatod 110ert, az uj 220, 110ftba lesz :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105730) arn válasza joey04 (#105727) üzenetére


arn
félisten

Nah jo, csak ez ott kritikus, hogy en most leptem bele, de es lehet inkabb visszaadom, hogy a hasonlo jovobeli arak miatt inkabb maradok pcs oldalon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105731) joey04 válasza arn (#105730) üzenetére


joey04
titán

az apple drágább volt mint a hasonló kategóriás konkurencia. mostanában volt pár év amikor hasonló áron, vagy egyenesen olcsóbban adták a cuccaikat mint a konkurencia. úgy látszik ennek újra vége. :)

(#105732) nitro16 válasza sityupityu (#105728) üzenetére


nitro16
senior tag

Volt mindenféle gép de leginkább alap airt néztem. Én is az új termékeket veszem, de van, hogy 1 hetes gép ami 2x volt bekapcsolva és 320-t. Na azt én is megvettem volna mert kb kibonta volt, ha már ilyen jó pár hónapos stb akkor nyilván egyénre válogatja.

Én is már tavaly október óta nézegetem az air-t illetve ipad pro 12.9 m1-t de úgy voltam vele megvárom a bemutatót mi/hogy/mennyi lesz mert ha veszek akkor inkább már az új szériát.

Én most még megvárom a nyár végi ipad bejelentést, hogy milyen lesz aztán eldöntöm melyiket veszem. Mivel én sokat utazok repülővel/autóval így tablet jobb lenne nekem de tözsdézni könnyeb lenne egy laposon.

joey04: A konkurencia ugyan úgy árat fog emelni megnyugodhatsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#105733) joey04 válasza nitro16 (#105732) üzenetére


joey04
titán

lehetséges :)

(#105734) syIex válasza joey04 (#105733) üzenetére


syIex
veterán

Több, mint valószínű...
Én végül vissza mondtam az 512-est és az 1TB 16 Pro rendeltem meg még "eredeti" áron.. Lehet felesleges volt, de mivel most hosszabb távra tervezek vele így szerintem jól jöhet.
Mindenesetre kíváncsi leszek az M2-re az M1 Pro-hoz képest.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#105735) M3aN válasza FIREBLADE78 (#105714) üzenetére


M3aN
senior tag

Januárban 310 volt, most 365 :)
Igazad van ez csak 20% :)

[ Szerkesztve ]

(#105736) arn válasza syIex (#105734) üzenetére


arn
félisten

alig lesz gyorsabb, mint az m1.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105737) arn válasza joey04 (#105731) üzenetére


arn
félisten

A durva pcs arak miatt is csaloka volt a kep. Azota felere estek a kartyaarak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105738) -mugen-


-mugen-
tag

A hirtelen áremelkedésre reagálva rendeltem eMAG-on egy M1 air-t, de utólag látom,hogy az euronics-ban is van még a régi áron.
Melyik "bolt" a megbízhatóbb?

"nankurunaisa"

(#105739) sityupityu válasza nitro16 (#105732) üzenetére


sityupityu
veterán

"1 hetes gép ami 2x volt bekapcsolva és 320-t"

Oké, persze, egy ilyenre én is rámozdulnék ha biztosan tudom, hogy csak ennyi a múltja. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105740) vadászcsiga válasza -mugen- (#105738) üzenetére


vadászcsiga
félisten

mindkettő hivatalos

(#105741) FIREBLADE78 válasza CharlieDrop (#105722) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hú de haragszom rájuk... :o

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#105742) Hegyirabló válasza arn (#105729) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó, de jelen állásban vettem 100-ért és eladom 100-ért, vagyis ezt akár tekinthetjük befektetésnek is. Persze értem, hogy van egy megdöbbentő infláció, de volt némi bérnövekedés is. :K

Aquila non captat muscas.

(#105743) joey04 válasza arn (#105737) üzenetére


joey04
titán

Ja nem a gamerkedésre gindoltam, ami ott ment az külön kategória már... :(((

(#105744) syIex válasza arn (#105736) üzenetére


syIex
veterán

Hmmm az érdekes, Almáék azért mindig szépet szoktak lépni.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#105745) arn válasza joey04 (#105743) üzenetére


arn
félisten

Nem csak jatekra lehet hasznalni az rtxet. Reszemrol a noti jelleg masodlagos, tobbnyire desktopon hasznalom a macbookokat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105746) gzbotii válasza gzbotii (#105679) üzenetére


gzbotii
veterán

Más nem is tapasztalt olyat, hogy a Type-C csatlakozók közül valamelyik gyengélkedne?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#105747) Head88 válasza gzbotii (#105746) üzenetére


Head88
addikt

Kontakt hiba lesz. Helyedben tennék egy kört hivatalos szervizben. Nem normális a jelenség.

(#105748) joey04 válasza arn (#105745) üzenetére


joey04
titán

azt én értem, de sima üzleti notik meg prémium notik is drágábbak voltak sok esetben a maces kategóriatársaknál. fölösleges bekeverni a vga árakat.

[ Szerkesztve ]

(#105749) Parson válasza allein (#105709) üzenetére


Parson
addikt

Talán azt kellene csak megértened, hogy a kamerának fizikai hely kell, ha tetszik ha nem. Viszont nem olyan sok, hogy a komplett felsö sávot elfoglalja, hanem csak középen egy kisebb részen... ezért voltak olyan kegyesek az apple mérnökök, és nagyobb kijelzöt tettek be neked, ami a kamera mellett is kitölti a 'kihasználható' felületet a sávból.

Hasonló, mint a pohár félig tele / félig üres esete - nincs tökéletes kifejezés, csak optimizmus / pesszimizmus.

Ha szimplán nem tetszik, akkor ne vedd meg. Vagy lásd meg a funkcionalitását, és máris jobban fog tetszeni. Vagy nemes egyszerüséggel adj be müködö design javaslatot az apple-nek a notch elkerülésére.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#105750) balaaazs válasza Hegyirabló (#105742) üzenetére


balaaazs
senior tag

Igen, valahol számít a képletben a bérnövekedés is. Befektetésnek viszont csak akkor tudod tekinteni, ha eladod és nem veszel másikat :D

¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.