Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106101) mattheus válasza Stauffenberg (#106100) üzenetére


mattheus
őstag

Tetszett a gyakorlati példád. Még mielőtt rányomtam volna, (ahogy korábban is), most is megnéztem, hogy pontosan hová mutat az URL :DDD

(#106102) #86564352 válasza mattheus (#106098) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem kell. Amit hirdetnek az mint védelem inkább pénzkidobás, odafigyelni mire kattintasz egyszerűbb. Böngészőbe javasolt reklámszűrő.

Az esetedre: Emailben kapott linken keresztül nem lépünk be sehova, éppen azért ha kamu domain lenne, hanem külön elmész az adott cég valós honlapjára és ott lépsz be a fiókodba. Nem volt alapos az ellenőrzésed, a kamu ups email címre rákeresve rögtön kidobja a google: Fraud Email Examples - UPS
Ezeréves adathalász trükk áldozata lettél sajnos, ezen AV nem sokat segít.

#106100
Javítom a linked: van már Microsoft Defender csomag Mac-re is ;]hát védelemként nincs rá szükség, viszont van benne 1 TB OneDrive és Word, Excel, PowerPoint.

(#106103) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ki milyen USB-C hubot / dokkolot hasznal?
Olyat keresek, amin minimum HDMI 2.0 vagy DP 1.4 van.

(#106104) TechN7ne válasza Hegyirabló (#106097) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én még a Windows-ra sem rakok legalább 5 éve. :D

(#106105) Stauffenberg válasza TechN7ne (#106104) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Oda nem is kell, alap beépített Defender a rendszer része és egy átlag felhasználónak bőven elég, főleg ha pár (Mac-en is hasznos) alapszabályt betartasz, mint például csak megbízható forrásból töltünk le, router firmware legyen naprakész, nem megyünk kétes weboldalakra, nem kattintunk kapott linkekre amíg nem ellenőriztük és így tovább. Én már a Windows 7-re sem raktam, ami vagy 12 éve jelent meg.

(#106106) moleculez válasza Stauffenberg (#106105) üzenetére


moleculez
veterán

Szintén. :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106107) vadászcsiga válasza Stauffenberg (#106105) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én sem, nagy kamu az összes.

(#106108) TechN7ne válasza Stauffenberg (#106105) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pontosan :)

(#106109) Hegyirabló válasza 0xmilan (#106103) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Van Displayportos hub? Lehet, hogy van, bár én még nem láttam, pedig sokat megnéztem. Volt szó erről pár napja, Ugreen, Baseus, Belkin, ezek a jó hubok.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#106110) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

:DDD

Semmit sem írok alá!

(#106111) zenit73 válasza vadászcsiga (#106107) üzenetére


zenit73
aktív tag

16 éve van egy barátom (rendszergazdám, jobban ért hozzá mint én) aki azt mondta, hogy semmi szükség ezekre a védelmi programokra.
Azóta semmin nem használom, sőt, törlöm, kikapcsolom, letiltom, mindent megteszek észszerű kereteken belül, hogy ne menjen semmilyen védelem, munkahelyi gépeken is.
16 év alatt 1! alkalommal kaptam be valamit, skype-on keresztül valszeg, ráeresztettünk vagy 5 féle védelmi programot, mind azt mondta, hogy minden rendben.
Aztán mi TC-vel megkerestük a kártékony kódot, töröltük, és kész, persze törlés közben össze barmolt még utolsó erejével pár dolgot, azokat rendbe tettük azt jólvan.

Egyébként a macOS-nek (asszem) van saját védelme, be lehet kapcsolni ha valaki fél, van tűzfala is, azt is be kell ha ettől nyugodtabb a felhasználó.
Indításnál volt, hogy figyeltem milyen folyamatok pörögnek fel, és úgy emlékszem, hogy fut rajta valamilyen gyári vírusirtó, amit szerintem ki sem lehet kapcsolni - de lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#106112) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok M1 em van es nem tudom azt beallitani, hogy a qbittorrent folytassa a letoltest akkor is ha lehajtom a fedelet. Van amphetaminom, de nincs bepipalva a system sleep ha lehajtom a lidet.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#106113) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
M1-es Air-en másnál is olyan gyors a boot, hogy asztalra érve még várni kell mire betölti az alap dolgokat és csak utána tudok mondjuk egy böngészőt indítani mert hiába nyomok az ikonjára csak ugrál majdnem egy percig vagy valami visszafogja a gépem?

[ Szerkesztve ]

(#106114) KubanitoS válasza csaba1203 (#106113) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nálam nem ilyen. Bejelentkezés után megy minden egyből.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#106115) csaba1203 válasza KubanitoS (#106114) üzenetére


csaba1203
addikt

Mi foghatja meg szerinted?

(#106116) vadászcsiga válasza csaba1203 (#106115) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vírusirtó :D

(#106117) rjg válasza csaba1203 (#106115) üzenetére


rjg
őstag

Nézd meg az Activity Monitorban.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#106118) Head88 válasza zenit73 (#106111) üzenetére


Head88
addikt

macOS-en nincs semmilyen gyárilag futó vírusírtó.
Van a gatekeeper ami csak ellenőrzött forrásból származó progikat enged telepíteni, van az SIP ami nem enged apple által hitelesített "driver"-eken kívül semmilyen más illesztőt felrakni, és még a beállításokban opcionálisan bekapcsolható tűzfal.

(#106119) kerobi


kerobi
senior tag

Hello, a LG widescreen monitoromra tukrozve mondjuk ra hogy elfogadhato a minoseg, de csak 60 hzen. 75 herzen fako. Ha inditok egz filmet egyik lejatszo sem tudja kifesziteni a monitorra a kepet. Hihetetlen...

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#106120) csaba1203 válasza rjg (#106117) üzenetére


csaba1203
addikt

Amit észrevettem fenn van a CleanMyMac app és amíg az nem töltődik be addig semmi nem indul el....
Lehet törölnöm kéne?
Activity Monitorban mit kell nézzek?

(#106121) rjg válasza csaba1203 (#106120) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem az ilyen állandóan futó "tisztító alkalmazások" teljesen feleslegesek. (Néha az AppCleaner, az Onyx, vagy a Malwarebytes jól jöhet.) Azt nézd meg, hogy melyik alkalmazás pörgeti a CPU-t. Ha valami beragadt, akkor azt pirossal ki is jelöli és azt a "kilépésre kényszerítés" gombbal ki tudod lőni.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#106122) Head88 válasza csaba1203 (#106120) üzenetére


Head88
addikt

A cleanmymac konkrétan egy malware. Mielőbbi törlését javaslom.

(#106123) sityupityu válasza rjg (#106121) üzenetére


sityupityu
veterán

Az Appclinear-t le akarom tölteni én. Van ennek valami hivatalos megbízható helye?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#106124) vadászcsiga válasza sityupityu (#106123) üzenetére


vadászcsiga
félisten

(#106125) sityupityu válasza vadászcsiga (#106124) üzenetére


sityupityu
veterán

Köszönöm.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#106126) zenit73 válasza Head88 (#106118) üzenetére


zenit73
aktív tag

"macOS-en nincs semmilyen gyárilag futó vírusírtó. "

Rendben, azért is írtam, hogy nem vagyok magamban biztos.
De majd ráfigyelek ismét, és megírom, hogy mi fut amit google segítségével annak néztem.

(#106127) Schnorkel válasza Head88 (#106122) üzenetére


Schnorkel
tag

Erről van konkrétum is, vagy magánvélemény?

"Both VirusTotal and Norton assured that CleanMyMac is not a malware, or adware, or spyware of any sort."

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#106128) Ear001 válasza Schnorkel (#106127) üzenetére


Ear001
addikt

Mondjuk azt, hogy a mac használók döntő többségének a véleménye.

(#106129) csaba1203 válasza rjg (#106121) üzenetére


csaba1203
addikt

Nos letöröltem ezt a csodát és felraktam az általad javasolt Onyx programot.
Lefuttattam a gép újraindult de a hiba továbbra is fennáll.A tevékenység figyelőben nem látok semmi kiugrót vagy pirosat.Mi lehet ami visszafogja a programok indulását? :F
Gondolkodtam egy újratelepítésen is de azt nem tudom mac-en hogyan van....

(#106130) -mugen-


-mugen-
tag

Tudtok" mondani" megbízható oldalakat szoftver letöltésre?

"nankurunaisa"

(#106131) emvy válasza -mugen- (#106130) üzenetére


emvy
nagyúr

App Store, brew

while (!sleep) sheep++;

(#106132) mazsiii92 válasza -mugen- (#106130) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Mi a baj az adott szoftver gyártójának a hivatalos oldalával?

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#106133) rjg válasza csaba1203 (#106129) üzenetére


rjg
őstag

Még a Konzolt tudod megnézni, mi okozza, de abban nem vagyok otthon. Hátha másnak van konkrét tippje.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#106134) csaba1203 válasza rjg (#106133) üzenetére


csaba1203
addikt

Vagy ki sem kapcsolom a gépet…
Akkor nincs boot meg egyebek :D

(#106135) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek mi okozhatja azt a problémát a Safarinál hogy ha magáról a gépről indítom el akkor egyből lefagy és lassú, az ikonok képét sem mutatja.
Ha viszont telefonon átküldök egy oldalt a MacBook-ra akkor semmi probléma nincs a Safarival, nem fagy le és nem lassú.
2020 MacBook Pro

(#106136) adamcsik


adamcsik
aktív tag

MacBook-ról indítva:
[kép]
Telefonról:
[kép]

(#106137) #86564352 válasza Schnorkel (#106127) üzenetére


#86564352
törölt tag

Káros kód nincs benne, mivel App Store-ban is fent van. Viszont attól még csinálhatnak káros dolgokat az ilyen pucoló programok. MacKeeper a másik hulladék szoftver. Mint Windows-on a CCleaner szemét. A CleanMyMac sok blogot és youtubert szponzorál és ezért sokan megveszik, pedig szükség nincs rá. Lehetséges baj és várható haszon arány nem éri meg, főleg pénzért, akármilyen jó értékelést kapott. Pl. itt van ez a teszt:
CleanMyMac X Review: The Good, the Bad, and the Ugly
9/10 értékelés, miközben a sorok közt olvasva ott egy ilyen bekezdés:

I have to warn you, don’t get carried away with the Space Lens because there are many system files that, if deleted, may cause irreparable damage to the software. So be careful when snooping around.
Full disclosure: I deleted some random photo file that was 2 GB and it ended up making my photos app unable to be opened!

Tehát a program elbarmolt rendszerfájlokat és el se indult neki a fotók app, de azért 9 pontot adott, érdekes review... az én szememben, ha egy program ennyire elbarmolhatja a rendszert, az bizony definíció szerint kártékony és tök mindegy amúgy a kód tiszta és a jó szándék.

Itt egy másik ismert almás blog:
MacPaw releases CleanMyMac X with speed upgrades and more, offers up to 50% off | iMore

A review-nak álcázott szponzorált cikk, mint kiderül a végén: We may earn a commission for purchases using our links.

A szponzorált youtuberekről nem is beszélve, érdekeltek a fizetős program reklámozásában. Ha valaki mindenképp akar ilyesmit használni, szerintem az ingyenes AppCleaner bőven elég, az csak a library application data részeken hátra maradt fájlokat takarítja el, ha valaki lusta manuálisan csinálni és azzal nagy bajt nem okozhat.
Windows-on is azokkal a gépekkel van a legtöbb baj, amire user felrak mindenféle optimalizáló és takarító programot. Előbb-utóbb jönnek segítséget kérni, meglátom a nyomát nem is kérdezek semmit és tisztán újratelepítem a rendszert és elmagyarázom ne rakjanak fel ilyen szarságokat.

(#106138) moleculez válasza #86564352 (#106137) üzenetére


moleculez
veterán

"Előbb-utóbb jönnek segítséget kérni, meglátom a nyomát nem is kérdezek semmit és tisztán újratelepítem a rendszert és elmagyarázom ne rakjanak fel ilyen szarságokat." - erről a böngészőben megjelenő keresősáv(ok, mert láttam már olyat) jut eszembe, valamint az átállított keresőmotor, és telepíts JAVA-t :W . Ezeket még én is beszedtem Win alatt. Na mióta mac user vagyok ilyen problémám sincs. De amúgy tényleg sokszor csak teljes újra telepítés segít, nem is érdemes vesződni vele.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106139) csaba1203 válasza #86564352 (#106137) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam az Edge böngésző indul lassabban, mint szokott de érdekes módon a Safari azonnal megnyílik...
A többi gyári appal sincs gondom és a boot is nagyon gyors miután megadom a jelszavam és az asztalra kerülők látni, hogy a wi-fi hálózat ikonja is fel le mozog de utána minden rendben van nincs lassulás sehol. Ez az AppCleaner is futtatható vagy csak az appok törlésére szolgál?

(#106140) consono válasza csaba1203 (#106139) üzenetére


consono
nagyúr

Bocsánat, ha kötekedésnek tűnik a kérdésem, de miért kapcsolod ki a Mac-et? Én a rendszer frissítéseket leszámítva újra sem indítom. Minden fut mindig, böngésző, friendly streaming, chat appok, commander öné, stb...

"In God we trust. All others must bring data"

(#106141) csaba1203 válasza consono (#106140) üzenetére


csaba1203
addikt

Windows-os beidegződés egyébként lehet jobban járnék ha úgy használnám, mint a mobilomat....

(#106142) Schnorkel válasza #86564352 (#106137) üzenetére


Schnorkel
tag

Hát ha össze-vissza nyomkodják nyilván bármilyen rendszerkarbantartó szoftver alkalmas arra hogy tönkretegye a rendszert... nekem is felajánlotta már a swap file törlését

Az Appcleaner pl kitakarítja a böngésző cache-t? Vagy lehet vele nagyméretű fileokat listázni? Nekem egy teleszemetelt logfile-t segített megtalálni a CMM

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#106143) bmakszim válasza csaba1203 (#106141) üzenetére


bmakszim
senior tag

De hát a Windowst se kell kikapcsolni... :U
Az én cégesem csak frissítés alkalmával indul újra.

(#106144) Hegyirabló válasza csaba1203 (#106139) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Edgenél nálam is ez van, egy-kettőt ugrál, utána nyílik meg.

Aquila non captat muscas.

(#106145) mattheus


mattheus
őstag

Én egy hete használok Mac-et, de mindig kikapcsoltam a gépet (Windows asztali gép beidegződés), viszont nem merem úgy lehajtani a fedelét, hogy legalább az a gyári papír nincs klaviatúra és a képernyő között. Még akkor sem, hogy ha mindennap letakarítom a gombokat...... :U

(#106146) emvy válasza mattheus (#106145) üzenetére


emvy
nagyúr

Részvétem

while (!sleep) sheep++;

(#106147) moleculez válasza mattheus (#106145) üzenetére


moleculez
veterán

majd belejossz ;] :DDD Amúgy a következő gépen én is odafigyelek majd arra hogy a kijelző és a bill kozott legyen vmi. Borzalmasan néz ki.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106148) SharpSA válasza moleculez (#106147) üzenetére


SharpSA
veterán

Mosd meg a kezed sűrűbben és köhögéskor, tüsszentéskor, valamint ha köpködve beszélsz, rakd a szád elé a kezed... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#106149) csaba1203 válasza mattheus (#106145) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem kell lehajtanod a fedelét anélkül is alvó módba tudod rakni....
Ne legyen hálózaton, mert akkor nem engedi.

(#106150) consono válasza SharpSA (#106148) üzenetére


consono
nagyúr

De ha a szája elé teszi a kezét, csak rosszabb lesz a billentyűzetnek ;)

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.