Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106701) plejik


plejik
addikt

Létezik macos -hez olyan progi, amivel el tudom hitettetni egy alaklamzással , hogy windows alatt fut? :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#106702) #54597376 válasza plejik (#106701) üzenetére


#54597376
törölt tag

Ez nem így működik. Nem azt nézi egy program hogy most Windows van alattam akkor elindulok, most MacOS, akkor meg nem. Más az egész rendszer felépítése. Vannak emulatorok (pl. Wine, Crossover), de nyilván egyik sem tökéletes. Persze van ami egészen jól működik velük.

(#106703) CharlieDrop válasza plejik (#106701) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Tessék, itt van egy nagyon

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#106704) Dhampir válasza consono (#106699) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt jó tudni. :)

(#106705) Friczy válasza syl5 (#106672) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekem ez a Microsoft billentyűzet hosszú távon nem jött be. Az elrendezés jó, a gépelés kényelmes, ahogy írod is. Viszont rendszeresen kihagyott, tévesztett. Játszottam vele, hogy áthelyeztem a gépről a monitorra, így közelebb volt a billentyűzethez a vevő, egy darabig jó volt, aztán megint elkezdte a hülyeségeit (nem gyenge elem miatt volt, azt is cseréltem). Aztán meguntam, vettem egy Logitech Ergo K860 billentyűzetet. Ez ugyan angol kiosztású (van külön gomb a hosszú í-nek), viszont három gép közt lehet átkapcsolni. Én ugyan Linuxhoz használom elsősorban, de az összes Mac billentyű is megvan rajta, kényelmes, és eddig nem volt működési problémám se vele. Sajnos nem olcsó, de az MS sem volt az.

Az MS további hátránya, hogy csak a saját USB dongle-vel működik, ha netán annak baja lesz, akkor a billentyű is kuka, nincs olyan, mint a Logitechnél, hogy egy tetszőleges unified vevővel összehangolható, illetve mehet BT-vel is.

(#106706) Parson válasza Parson (#106693) üzenetére


Parson
addikt

No azt tapasztalon, h éjjel altatva a MacBook Air M1 a rádugott 4K UHD monitor miatt jobban merül. Ezért arra gondoltam, h alapvetöen csak akkor dugom a gépre, ha kell, és ha befejeztem, akkor lehúzom. Így ha hirtelen magamhoz venném a laptopot, akkor sem kell ezzel tökölni… szerintetek ez mennyire jó megoldás (ne feledjük, h csak privát használatra van a gép)? :F

Illetve, h ne a MacBook USB-C csatiját koptassam, közbeiktatnék egy USB-C apa-anya csatis hosszabbítókábelt - javaslat erre esetleg? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106707) syl5 válasza Friczy (#106705) üzenetére


syl5
őstag

Ez az Ergo K860 tényleg nem rossz, de amúgy ennek is meg van a hátránya, ahogy látom. Az AAA elem.
Szerintem nekem ebből Magic Keyboard lesz, nem tud sajnos mit csinálni az ember....
A Satechi is egyébként téveszt. Olykor random nyom egy enter-t... :Y

Más téma.
4K-s TV-re 4K videó vezetéken való kiküldés.
Mi a javallott módszer, ha nincs más alternatíva csak a kábel?
USB-C > HDMI 2.0 kábel?
HDMI 2.0 > HDMI 2.0 kábel?
HDMI 1.4 kábelen laggol, illetve ilyen buffer-elési probléma van, belassul a lejátszás sebessége, amikor részletgazdag nagyon a kép. Pedig a 4K felbontást 60 Hz-en engedi.
Netflix egyébként, Safari-ból.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#106708) bmakszim válasza Parson (#106706) üzenetére


bmakszim
senior tag

Az Air előtt 4 évig használtam egy MacBook Prot. Mire eladtam volt benne vagy 1000 ciklus, ki-be húzgáltam a töltőt. Nem koptak el a csatlakozók.

(#106709) Jano_023 válasza Parson (#106706) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem alapvetően be van építve és desktopként használom, de mivel eladtam az IPAD-et és még nem vettem mást, az AIR-t hurcolom a lakásban ha kell valami.
Én ezt a mágneses megoldást néztem ki, de nem tudom mennyire megbízható a csatlakozó. Inkább a csatlakozót keljen cserélni (ami amúgy biztos bírja) mint valami silány minőség miatt idő elött a laptop aksiját.

De ha valaki már vett ebőől vagy hasonlót várom a tapasztalatokat.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#106710) Årpi válasza Jano_023 (#106709) üzenetére


Årpi
őstag

Pár hónapja használok egy mágneses Baseus Type-C kábelt az Airhez, budget magsafe és teljesen elégedett vagyok vele :D kettőt vettem, de még az elsőt használom, szépen teszi a dolgát és azt hiszem 3 ezer körül volt itthonról, amikor én vettem. Ez volt az.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#106711) tboldi válasza Årpi (#106710) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is ilyenem van, nincs rá panasz. :)

(#106712) Parson válasza Årpi (#106710) üzenetére


Parson
addikt

Ez nagyon lecsó, de ez apa-apa csatis. Nekem apa-anya csatis kellene. :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106713) Årpi válasza Parson (#106712) üzenetére


Årpi
őstag

Jogos, de az egyik apa folyamatosan a gépben van, így nem kopik a csatlakozó.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#106714) Parson válasza Årpi (#106713) üzenetére


Parson
addikt

Az teljesen ok, de a kábel másik végén anya csati kellene - vagy egy extra usb-c toldó…

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106715) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok e, lehet kicsit off-topic lenne a kérdésem.

Adott 2 mac gép, egy early 2015-ös macbook Air (2 magos i5, 1,6GHz, 4GB RAM, 128GB SSD, illetve egy 2012-es mac mini (4 magos i7, 2,3GHz, 16GB RAM, 1TB HDD).

Namost elköltöztem otthonról, viszont kéne otthonra valami átlag felhasználásra (böngészés, netezés) meg lightos League of Legendsre egy gép. Gondoltam eladnám az Airt, amíg még ér valamit és megtartanám a 2012-es minit. Az lenne a kérdés igazából, hogy a Mini mennyivel gyengébb vajon az Air-től? Nagyon nem használok olyan programot, amin le tudnám mérni a LoL kivételével, ott kijön valamennyire az Air előnye, de nem vészes egyáltalán a minin se alacsony grafikán és 720p-re állítva a kliens felbontását.

Nem tudom, hogy mennyire bottleneck a HDD benne, gondolkodtam rajta, hogy nézek egy 500 gigás SSD-t, hátha az gyorsít valamennyit a kicsit komótosabb működésen.

Szoftver tekintetében mindkét macen 12.4 Monterey van, a minire felpatcheltem és teljesen jól működik minden rajta.

Csak tényleg nem tudom, melyiket érné meg megtartani secondary gépnek, hogy amikor hazamegyek, meglegyek gép nélkül. (Van egy WIN-es PC-m, azt használom mindenre is + játékra, illetve van egy céges M1 Pro-s MBP, igaz, arra nagyon telepítgetni nem lehet az IT szerint. A böngészős dolgok okésak.)

Előre köszönöm, ha tudok nekem segíteni! :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#106716) Jano_023 válasza Årpi (#106710) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszi. A kérdésem csak az lenne, hogy ez képet is visz-e át vagy csak töltést ? Mert néztem én is csak nem vettem meg mert nekem az volt a sejtésem, hogy csak tölt és nem visz ét képet. Te hogy használod ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#106717) Friczy válasza syl5 (#106707) üzenetére


Friczy
senior tag

Az említett MS billentyűzet szintén AAA elemet használ. Szóval nem értem, mi a hátrány ahhoz képest.

(#106718) tboldi válasza Jano_023 (#106716) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak töltés.

(#106719) -mugen-


-mugen-
tag

Adathordozót HFS+-ra vagy APFS-re érdemes formázni?

"nankurunaisa"

(#106720) Alex91 válasza -mugen- (#106719) üzenetére


Alex91
félisten

HFS+, ezt legalabb esetleg mas is kezeli…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#106721) Jano_023 válasza tboldi (#106718) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszönöm. Nekem olyan kellene amivel képet is át tudok vinni.
Erre nincsen valami jó megoldás ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#106722) SharpSA válasza Parson (#106706) üzenetére


SharpSA
veterán

Én mindig minden csatlakozót kihúzok a gépből amikor nem használom és a monitort sem használom minden alkalommal. Én is azt veszem észre és úgy látom másnál is az a tapasztalat, hogy csatlakoztatott eszközökkel jobban fix az akkuból a szufla...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#106723) modd3r


modd3r
őstag

Hali! Kontaktok kihelyezésésére a desktopra gyorshíváshoz van lehetőség? (Spotlight-ból lehet azt tudom)

(#106724) Parson válasza SharpSA (#106722) üzenetére


Parson
addikt

Egyetértek... túl jó kütyü ez a macbook, hogy fölöslegesen gyorsabban szivassam le az akksit amikor nem is használom.
Fentebb az a javasolt mágneses csatijú usb-c kábel viszont nagyon tetszik. De ahhoz még egy USB-C anya-anya toldó is kell, hogy a kábel másik végén a multiport adapter rácsatlakoztatható legyen -> így még annyira sem kopik a macbook usb-c csatija (a lenti sematikus ábrán 1 és 2 közötti kapcsolat fizikai rögzitése mágneses).
Könnyeb érthetöség kedvéért a sematikus ábra:

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106725) Parson válasza Parson (#106724) üzenetére


Parson
addikt

Typo: slicer splicer :DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106726) tboldi válasza Jano_023 (#106721) üzenetére


tboldi
nagyúr

Don’t know. :B

(#106727) Jano_023 válasza tboldi (#106726) üzenetére


Jano_023
őstag

Rediten is megkérdeztem hátha valaki tud ilyet.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#106728) syl5


syl5
őstag

Akik munkára és magánéletre egyszerre használják a gépüket hogy oldják meg, hogy ne keveredjen a munka és a magánélet?
Mármint tudom, hogy lehet több desktop-ot is létrehozni. Ez kiindulási alapnak tökre jó is. Viszont! Ha én végeztem a klasszikus munkámmal, akkor azt nem akarom utána látni a következő munkanap kezdetéig. Tehát nem szeretnék véletlenül sem belebotlani abba a desktop-ba, illetve az sem utolsó szempont, hogy az erőforrás használatát is megspórolnám. Viszont bezárni sem akarom az alkalmazásokat, csak kvázi hibernálni azt a desktop-ot, mintha egy külön gép lenne és annak a fedelét lecsuktam volna. Majd a következő munkanapon felnyitom, login-olok ha kell és mehet tovább minden. Mi lehet erre a megoldás?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#106729) moleculez válasza syl5 (#106728) üzenetére


moleculez
veterán

Csinálj egy másik fiókot🤷🏻‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106730) SharpSA válasza syl5 (#106728) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem lehet hibernálni programot és munkaasztalt sem, be lehet zárni az éppen szükségtelen programokat. Az autót is leállítod a parkolóban, mert nincs más lehetőség. Miért jó az ha a munkához szükséges programok futnak a háttérben, illetve miért probléma bezárni amikor nem kell?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#106731) Jano_023 válasza syl5 (#106728) üzenetére


Jano_023
őstag

Ahogy moleculez mondja, csinálj egy melós profilt és abból ne lépj ki csak válts egy másikra ami a magán lesz.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#106732) Parson válasza SharpSA (#106730) üzenetére


Parson
addikt

Nálam windowsos gépen kb 90-100 tab fut chrome-ban megannyi müszaki táblázattal és doksival, amik között egyfolytában váltogatnom kell... ilyen szinten ezeket ne akard naponta csukogatni meg nyitogatni, mert kicsit uncsi lenne... hidd el, jo a szimpla altatósdi. :DDD
Én is külön usert/fiokot definiálnék a komplett szeparálásra...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106733) -mugen- válasza syl5 (#106728) üzenetére


-mugen-
tag

Másik gép? :DD

"nankurunaisa"

(#106734) Ear001 válasza -mugen- (#106719) üzenetére


Ear001
addikt

Hát ha máshoz is akarod használni, akkor inkább ExFat. Ha csak a Mac-en, akkor APFS.

(#106735) r3dsnake válasza sityupityu (#106502) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem meg totál nincs túllihegve. A kijelzőre vagyok a legérzékenyebb, és így is észrevettem már 1-2 letörölhetetlen pöttyöt a 16"-es gépemen. Megpróbálom majd gariztatni, mert nagyon zavar a tudat. Az előző Macbookom majdnem 3 évig használtam és tökéletes kijelzővel adtam el. Mindig tettem kendőt a billentyűzetre lehajtáskor, de sajnos ez a mostani vékony kialakításnál már nem működik. Mindenképp találnom kéne olyan megoldást, ami a teljes gépet beteríti, de szépen lecsukódik még vele. Ilyen pici kis porszemek simán megnyomják hátizsákban a felületet, ott ugye plusz nyomás éri. Sajnos látom/tapasztalom. :(

(#106736) SharpSA válasza Parson (#106732) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor gondolom abban a gépben van legalább 32GB RAM, hogy használható is legyen 90-100 füllel, főleg a chromeban és ügyes vagy, hogy meg is találod abban a halmazban, amit keresel. Mindenesetre én másként csinálom, ami kell, azt lementem egy mappába (már ami lementhető) és onnan nyitom meg a szükségeseket. Egyébként meg a chrome is meg tudja jegyezni az utoljára megnyitott oldalakat, bár ennyit újranyitni...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#106737) Parson válasza SharpSA (#106736) üzenetére


Parson
addikt

Hát hidd el, én se örülök annak h ez van, de ez van. Fölöslegesnek érzem belemenni hogy mi indokolja pontosan (szimplán több projekt párhuzamosan, megannyi részletekkel, temérdek párhuzamosan futó analizisekkel (6-7 külön ablakra elosztva), bla bla bla, sima autoipari fejlesztés, semmi különös), de tény, hogy az elején én is mindig becsukogattam. Aztán ma már csak idönként csinálok mentést az aktuális tabokról, h ne legyen gond, ha összeomlana… sokkal hatékonyabb így dolgozni… ezen kivül csak 1-2 CATIA meg max ideiglenesen excel, ppt, stb van megnyitva… fejböl nem tudom mennyi RAM van a gépben, de nem kevés… viszont a windows egy f*s.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106738) SharpSA válasza Parson (#106737) üzenetére


SharpSA
veterán

“viszont a windows egy f*s.”

Ugyan már miért lenne az? :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#106739) Parson válasza SharpSA (#106738) üzenetére


Parson
addikt

Na vajon… :DDD unix rendszer volt anno jó, de ma már minden windowsra állt át…

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106740) Jano_023 válasza Jano_023 (#106721) üzenetére


Jano_023
őstag

Találtam a neten mágneses csatlakozókra egy egész jó összefoglaló oldalt több lehetőséggel. Megosztom itt ha valakit érdekel még rajtam kívül.
Top 10 Best Magnetic Usb Adapter Reviews In 2022
Közben megnéztem párat amit ajánlanak amazonon és az ottani visszajelzések alapján nem igazán ajánlanám az első 3-mat.

Pedig már bele éltem magam hogy találtam megoldást és milyen frankó lesz ez a mágneses csatlakozás.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#106741) Parson válasza Jano_023 (#106740) üzenetére


Parson
addikt

Nekem a 4. szimpatikusnak tűnik…

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106742) syl5 válasza SharpSA (#106730) üzenetére


syl5
őstag

Mondjuk abban igazad, hogy ha bezárom akkor legalább halogatásra nincs lehetőségem, de olykor van tényleg az a helyzet, amikor egyszerűen csak ki akarom lőni és napokig rá sem nézni.

Többiek:
Igen, délután az ablakon ki bámulva - a VPN miatti sok szopás után - realizáltam magamban, hogy elbactam... Kellett volna egy melós profil, ráadásul azzal a felhasználónévvel, ami a melós felhasználónevem is. Mindegy, ez van..

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#106743) Jano_023 válasza Parson (#106741) üzenetére


Jano_023
őstag

Az a baj az nem visz át képet/adatot.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#106744) consono válasza syl5 (#106742) üzenetére


consono
nagyúr

Még mindig megcsinálhatod ;) Persze cumi a költözés, de a fileokat át lehet pakolni, inkább az alkalmazás beállítások fájnának...

"In God we trust. All others must bring data"

(#106745) waccamár válasza syl5 (#106728) üzenetére


waccamár
senior tag

Nem teljes megoldás, de hátha: én Parancsokba csináltam 2 parancsot: Open all és Close all. Reggel openall-ra kattintva megnyitom az összes alkalmazást, amit napközben használok. A closeall pedig bezár mindent. Talán hasonló elven össze tudsz rakni valamit a saját igényeidre...?

(#106746) syIex válasza syl5 (#106742) üzenetére


syIex
veterán

Csinálj két felhasználót aztán az egyik munka másik meg "szórakozás". :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#106747) Parson válasza Jano_023 (#106743) üzenetére


Parson
addikt

És ahogy most látom csak, az csak microUSB-s. Sebaj.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106748) sityupityu válasza r3dsnake (#106735) üzenetére


sityupityu
veterán

Én csak jeleztem, hogy közel egy éves a gépem, kb kéthetente takarítom csak, nem használok a kijelző és a billentyűzet közé semmit, de még mindig olyan mint egy új. :) Ahogy korábban én is írtam meg más is, ha nincs megfelelő rongyod, akkor tegyél selyempapírt közé. Én semmit sem rakok az tuti...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#106749) moleculez


moleculez
veterán

macOS-ben hol van a scanner? :F Csatlakoztatva van a nyomtató/scanner nyomtatni tudok, de hol scannelek?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106750) Årpi válasza moleculez (#106749) üzenetére


Årpi
őstag

Képek és dokumentumok szkennelése szkennerrel és Mac géppel

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.