Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67451) BalanceR válasza Gsx-rr (#67446) üzenetére


BalanceR
addikt

Beengedik, csak a dedikálás lett letiltva, mert ahogy tippeltem maszk nélkül ment oda a " nekemjogomvan nincsjárvány, gyilkosorvosok" tömeg.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#67452) lacafaca válasza Parci (#67449) üzenetére


lacafaca
őstag

nehogy már ennyire kispályásnak nézzél :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67453) szabi__memo válasza BalanceR (#67451) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gődény maszkban? Remélem senki nem csalódik benne :D

(#67454) BalanceR válasza szabi__memo (#67453) üzenetére


BalanceR
addikt

Műanyag bohóc álarc...
Autentikus, bár nem valódi maszk, jobb, mint a semmi.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#67455) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Nos.
Úgy látom, minden igyekezet ellenére nem sikerül valami épeszű szinten tartani a topikot.
Már korábban elhatározás született, el is kezdtem írni az összefoglalót, csak közben kényszerű fűtésrendszer-korszerűsítés lett nálunk, az összes - bürokratikus és "szak"emberi tényezővel - várt és nem várt szívással.
Elvileg jövőhéten befejeződik és akkor nyílik egy párhuzamos topik, így ez megmaradhat amolyan "kocsmának", társalgónak, a másik pedig inkább tényszerűbb, szorosan a témához kapcsolódó lesz.
Remélem néhányan tiszteleteteket teszitek ott is, kiemelten azok, akik itt is hasznos tagjai vagytok a topiknak és talán olyanok is jönnek, akiknek az itteni állandó offtopik elvette a kedvét az írástól.

Én itt is megfordulok majd utána is, nem szabadultok meg tőlem teljesen. :D

(#67456) Ezekiell válasza Z.É.T. (#67455) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mi fogja biztosítani, hogy ott nem lesznek... mindent szupermagabiztosan tudó őstermelők? Mert ha semmi, akkor előre látom, mi lesz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67457) Z.É.T. válasza Ezekiell (#67456) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Igyekszem az összefoglalóban majd lefektetni olyan szabályokat, melyek - ha teljesen kizárni nem is tudják - minimálisra csökkentik az esélyét.
Tippek jöhetnek itt offban, vagy privátban is, a jövőhét második felében esélyes, hogy el tudok indulni vele.

(#67458) lacafaca válasza Ezekiell (#67456) üzenetére


lacafaca
őstag

megnyugodhatsz, nem vagyok kíváncsi az állandó negativitásra, egy smile nem sok, annyit nem fogsz ott tőlem látni...az a ti játszóteretek lesz, nem fogom elbaszni a sok pozitív gondolattal ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67459) Ezekiell válasza Z.É.T. (#67457) üzenetére


Ezekiell
veterán

Amíg lesz topikgazda, aki könyörtelenül gyomlál, addig működhet. Remélem, hogy fog is, mert ez a topik >50%ban hulladék/értelmetlen (nem hiába van a mondás, hogy "egy rohadt alma megrohasztja a többit").
Mindenesetre egy próbát megér.

#67458lacafaca
Semmi baj a pozitív gondolataiddal. A nettó, tényszerűen baromságaiddal van baj, amiket folyamat irkálsz, és szétvered vele a topikot.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67460) Z.É.T. válasza Ezekiell (#67459) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Igyekezni fogok a bábáskodás után is foglalkozni vele, amíg időm, mint a tenger. Szükségem lesz társakra a megművelésben, nem akarom kizsigerelni sem, a vetésforgót is el tudom képzelni, mindemellett kizárólag vegyszermentes veteményes lesz, ha kell, kapával gyomlálom ki a gazt.

(#67461) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk nem bánnám, ha akár ott, akár itt, de mindenki picit (sokkal) lejjebb tekerné az indulatait. felnőttek vagytok, nem akadhattok ki azon, hogy egy másik felnőttet nem tudtok meggyőzni valamiről, bármennyire is triviálisnak tűnik nektek az adott dolog.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67462) lacafaca válasza Ezekiell (#67459) üzenetére


lacafaca
őstag

de...mindennel bajotok van, bármit is írok, mert elkönyveltetek laposföldesnek. mondjuk amint láthatod, engem ez nagyon nem zavar, de kisdobos becsszó, még csak megnyitni sem fogom azt ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67463) #75376384 válasza radi8tor (#67363) üzenetére


#75376384
törölt tag

Lakotarsam egyik főnöke olasz és az ő apukája is kórházban volt Olaszországban az idei év elején. Lélegeztetőgép és hasonlók. Az orvosoknak fingjuk nem volt mi a baja. Szerencsére meggyógyult.

(#67464) Z.É.T. válasza lacafaca (#67462) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem teljesen félreérted, ha nem akarsz, nem írsz majd oda, de itt sem a személyeddel van problémám, még bírlak is, csak ez a tinikre jellemző "egy sablon mindenre" és tévedhetetlenséget sugalló stílus a gyakori egyértelmű marhaságokkal együtt abszolút kontraproduktív, nem jobb, hanem rosszabb hangulatom lesz tőle.
De félreértés ne legyen, nem miattad lesz másik topik, hanem azért, hogy ne legyen kiöntve a gyerek a fürdővízzel.

(#67465) envagyok válasza daneel_hu (#67316) üzenetére


envagyok
veterán

"Nem értem miért akartok ebből 1%-os mortalitást kihozni.
Egyébként a 0,5% is baromi sok lenne."

Nemrég meghalt egy ismerős. 2 hét alatt elvitte a semmiből a covid. Győri motoros baráti kör oszlopos tagja volt, kamion- és autómentő cége. Erős betegségektől mentes. Életét ledolgozta, soha semmi nem ártott meg neki.
Szóval ez nem 0.5%-os flu kategória.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67466) lacafaca válasza Z.É.T. (#67464) üzenetére


lacafaca
őstag

pont így vagyok a tudományos szövegetekkel, de ez legyen az én defektem ;) amúgy meg nem gondolom, hogy tényező lennék itt annyira, hogy csakis becses személyem miatt menekül mindenki és igen, én mindenkit szeretek, legyen bármilyen véleménye rólam, másképpen nem is lennék itt. ;) a káposzta legyen veled :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67467) fatal` válasza envagyok (#67465) üzenetére


fatal`
titán

A flu halálozási aránya nem 0.5%, egy tized körül van.

(#67468) Z.É.T. válasza lacafaca (#67466) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(((az megvan, hogy a kezdetekhez mérve ~1.5%, az első hozzászólásod óta a teljes topik összes hozzászólásának ~3%-a tiéd? :U :P )))

(#67469) envagyok válasza fatal` (#67467) üzenetére


envagyok
veterán

Már amelyik..
:(
Volt jópár durvább.
Pl spanyolnátha , meg a hongkongi a 60as években, de a 2015-ös se volt kutya

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67470) lacafaca válasza Z.É.T. (#67468) üzenetére


lacafaca
őstag

csaak? :DDD ;] pedig minden reggel úgy nyitom ki, hogy csak olvasni jöttem ide

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67471) fatal` válasza envagyok (#67469) üzenetére


fatal`
titán

Szezonális influenzára gondoltam. Van (és sajnos valószínűleg lesz is) durvább.

(#67472) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Látom megint felmerült a 3. covid topik megvalósítása, viszont célszerű lenne definiálni, melyiknek mi a célja. Jelenleg enne a topiknak a tetején ott van, hogy van egy komoly covid topik is. Hagy ne folytassam, mert sértődés lesz belőle.....mindegy, amíg két topik van és az egyik a komoly, tényleg nem értem, ide miért csak tudományos szintű értekezéseket lehetne irkálni? Jó sok nálam okosabb ember van itt, segíthetne ezt a számomra nehéz rejtélyt oldani?

Topikgazda meg ilyen topikokba nagy marhaság lenne, mivel ha egyik oldalon állva vitázik valakivel és elege lesz a meggyőzhetetlen hülye fejéből, akkor hirtelen Tg-vé válva ráförmed, hogy kussolsz vagy törlöm, amit írsz aztán húzhatsz a modkerbe. Nem szó szerint, de gyakorlatilag a poltopikban ez gyakori és számomra ez megemészthetetlen. Így mondjuk ritkán vauzok be oda is, szóval előnye van ennek is. Mások számára persze.

Az külön bájos, hogy eleve sok ember a leendő topikból takarodjon már most előre, de aki ott vauzhat, az persze itt továbbra is írhat, elküldheti vakannyába, aki onnan előre ki van utálva. Erre tudnék mit mondani, de minek. Azért pofa kell ehhez is. :K

Hozzáteszem, hogy nem direktbe zavar a kirekesztés, mert a komoly covidba se írtam egyszer sem, nem is nyitottam meg 10 hónapja.

egérgörgetés meg van már régóta

Túl sok negatív indulat van itt emberekben sajnos, biztos, hogy esztek ti rendesen elég fődi zőccséget?

Az viszont marhabaromság egyenesen, hogy ezt a topikot konteósnak kéne nevezni.

[ Szerkesztve ]

(#67473) Z.É.T. válasza ubyegon2 (#67472) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem teljesen félreérted, de mivel ezeket a köröket már párszor megfutottuk, nincs kedvem újra hosszan.

Egyetlen személy sem lesz kiutálva, egyszerűen az arányok csúsztak el nagyon, itt már >80% felett off megy.
Ahogy egy népszerű készüléknek is előbb utóbb lesz egy mélyvíz és egy offtopikja, úgy ezt is érdemes lehet kettészedni, egy próbát megér.
A komoly topik célja és definíciója tök más.

[ Szerkesztve ]

(#67474) lacafaca válasza Z.É.T. (#67473) üzenetére


lacafaca
őstag

annyit azért megtehet parci, hogy ezt átnevezi mondjuk Koronavírusról szabadon vagy valami ilyesmire, az meg mehet ezzel a névvel és akkor mindenki tudja majd, hogy itt a hülyék gyülekeznek, be sem kell ide jönnie annak, aki nem tudja ezt megemészteni :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67475) ubyegon2 válasza lacafaca (#67429) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

amikor a gyereket az 50m-re levő oviba is kocsival hordják a szülők

Neked meg aszondom, hogy ezt a városi selejtnépekkel ne csináld, mert qrvára utálják. Meg azt is, mikor nem érted, miért nem esznek echte fődbentermettzőccséget, de azt meg főleg rohadtul utálják, mikor azt a marhabaromságot írod, hogy a 250m-re lévő plazába is autóval járnak. Ennél a hülyeségednél konkrétan én is elkezdtem virtuálisan betárazni. Néha tudod bosszantani a népeket rendesen, ha élőben egy jóval délebbi helyen lennénk, már nyakig be lennél ásva egy vöröshangyaboly közepébe! :D Időnként magammal kapcsolatban is ezt érzem, de tényleg ne kekeckedj direkt a városi népekkel! :N capisci?

(#67473) Z.É.T.

Értelek én, képességeimhez mérten. A kiutálva kifejezést sem normál értelemben kell értelmezni. Sarkosan fogalmazok ilyenkor, emlékszem a megelőző körökre is halványan, persze. De amit írtam, mindössze egy totál indifferens vélemény, nyilván csinálni fogtok egy olyan topikot és sokak örömére fog működni, semmi rossz nincs benne. :N

[ Szerkesztve ]

(#67476) lacafaca válasza ubyegon2 (#67475) üzenetére


lacafaca
őstag

kicsit túlértelmezed, de sajnos ez a dögrovás legfőbb okozója, az elkényelmesedett és ellustult, mindenre alanyi jogot formáló 21. századi létforma, ha tetszik ez, ha nem... nem piszkálom a városit, mivel ha szigorúan nézem, magam is az vagyok :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67477) Parci válasza lacafaca (#67474) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez nem egy rossz név ennek a topiknak, így lesz

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67478) forumpista válasza Z.É.T. (#67473) üzenetére


forumpista
tag

Felesleges túl komoly topicot nyitnod, amíg a szakértők is össze-vissza beszélnek.
Csak a tényszerűség kedvéért:
a WHO év elején hónapokig tolta hogy senki ne hordjon maszkot.
Semmilyen lezárás nem kell.
A vírus év elején érkezett Európába
Majd pár hónappal később fordultak egy 180 fokot és eljutottunk a már meg mindenki mindenhol hordjon maszkot minden is zárjunk le-ig.
Így decemberre pedig hogy ja mégsem, igazából már 2019 őszén itt volt a vírus... (de lehet lesz az még korábban is)

Amiben több furcsaság is van:
1, ők állítólag szakértők, orvosok, ez a szakmájuk, rájuk nem lehet azt mondani mint Gödényre hogy a piacon vette a doktoriját.
2, a korona vírus nem az űrből pottyant ide mint valami soha nem látott vírus, legalább 50 éve ismeri a tudomány, még ha konkrétan ezt a változatát nem is, de a korona vírust mint olyat igen
3, a cseppfertőzéssel terjedő betegségformát pedig már több ezer éve ismeri a tudomány, tehát az hogy például a maszk véd-e ellen vagy nem, azon az orvostudomány k.rvára nem fordulhatna ekkorát pár hónap alatt. Ez nem olyan mint Mari Curie esete a rádióaktivitással, hogy előtte azt se tudták eszik-e vagy isszák.

És akkor ezek után azon hogy az átlagemberek mit hisznek vagy nem, hát azon k.rvára nem kellene meglepődni. Per pillanat a "tudomány aktuális állása" gyorsabban váltogatja az álláspontját mint más alsógatyát.

(#67479) ubyegon2 válasza lacafaca (#67476) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudom kb mi a dögrovás okozója és nem értelmezem sehogyan. De mikor írtad, hogy 250m-re lévő plázába is autóval járnak és előtte a közelebbi, 12km-re lévő Auchant 3 óra alatt abszolváltam, akkor nem örültem annyira az out of range jelzésnek a lőtézőmön. :N Amúgy meg tényleg kár lenne érted, mert szórakoztatsz is mellesleg, nem csak kiakasztasz! :P

*****************************************************

Lényeges kérdés, hogy melyik topikban lesz a diagnosztizálás, rendelés, gyógyszerjavallatok? Mer'ugye itt nem lenne célszerű, komoly topikban meg nem lenne lehetséges ismert kompetencia deficitek miatt...szóval? Ez a fontos tevékenység megszűnik? (sok esetben jobb megoldás nem lévén egyébként tényleg inkább jó, hogy volt ilyen is)

[ Szerkesztve ]

(#67480) #86564352 válasza Z.É.T. (#67457) üzenetére


#86564352
törölt tag

1. komoly topik már adott a híreknek, szorosan kapcsolódó kérdéseknek
2. igénytől függően talán lehetne egy covid19+/megkoronázottak topik ahol a betegek megbeszélhetik egymással kinek milyen, mert itt elveszik a kérdésük a kocsma hangzavarában
3. jelen topik maradna korona mindenesnek, politika jó-rossz intézkedései, dán görénytől magyar görényig, meme képek, konteok amit tolnak, papagájok akik csak ismétlik

és akkor tudni lehet témánként, hogy én a harmadikat meg se nyitnám :D

(ha pedig marad ahogy most van csak ez, akkor esetleg limitálni egy ember egy nap csak adott mennyiségű hsz-t írhat, mert gyakran látni ugyanazokat a köröket futják le ugyanazok az emberek teljesen feleslegesen és értelmetlenül)

(#67481) LámaZ


LámaZ
addikt

EZÜSTKOLLOID
Ismerősöm ajánlotta ezt a hatóanyagot a SARS-Covid-19 fertőzés megelőzésére és kezelésére, gondoltam utánanézek...

Az egyik weboldal így kezd:
A járványok baljós időszaka miatt összeállítottuk 60 napos immunerősítő programunkat, hogy Ön extra védelemmel tudja ellátni immunrendszerét. Röviden szeretnénk bemutatni Önnek az ezüstkolloid immunrendszer-erősítő, vírus- és baktériumölő hatásait, emellett a C-vitamin pótlás fontosságát is az emberi szervezetben és a rendszeres, fertőtlenítő kézmosás jelentőségét.

Az ezüst ugye régóta ismert nemesfém, vizes kolloidális oldatát is minimum 100 éve forgalmazzák gyógyászati célokra. Mostanában a koronavírus ellenszereként is reklámozzák, így próbálnak több vevőt toborozni.
Ezen a honlapon - helyesírási hibával - találtam a következő lózungot:

Az ezüszkolloid lényegében sikerrel alkalmazható a test belsejében, valamint a felszínén megbúvó temérdek vírusos és bakteriális fertőzés esetén!
Hihetetlen, de a kutatások szerint az ezüstkolloid több mint 600 féle kórokozót képes elpusztítani a szervezetben!

Namármost, én megvásároltam egy terméket, mégpedig ezt:
Crystal Silver Natur Power - új nevén Crystal NTR+PWR Silver Grapefruitmag-kivonattal, 200ml - ezüstkolloidot és grapefruitmag-kivonatot tartalmaz.

A leírásban ez szerepel:
„A Crystal Silver Natur Power: ezüstözött aktív szén töltettel ellátott vízkezelő berendezésen szűrt, reverse osmosissal tisztított víz, grapefruitmag-kivonattal.
Elsősorban erre ajánlott:
gombák, gombás fertőzések ellen
vírusos fertőzések ellen
bakteriális fertőzések ellen
paraziták ellen
immunerősítésre
külsőleg a bőr, a haj, a tárgyak fertőtlenítésére
allergiás megbetegedések esetén
...
A kolloidális ezüst oldat gyakorlatilag az összes testfelszínen lévő, illetve a test belsejében megbúvó fertőzések, gyulladások esetén használható.
Alkalmazható torokgyulladás, nyelvgyulladás, szájnyálkahártya gyulladás és sérülés, fogínypanaszok, fogszuvasodás, légzőszervi és orrüregi fertőzések, influenza, tüdőgyulladás, fülgyulladás, szemgyulladás, kötőhártya-gyulladás, gyomorfekély, bélpanaszok és candida fertőzés esetén. Használatával kivédhető többek között a láb, a köröm, a körömágy, a fül, a hónalj, a hüvely és egyéb testrészek gombásodása. A fejbőrbe masszírozva segít megszüntetni a korpásodást, és a fejbőr viszketését. Sok kutató, orvos és természetgyógyász a Lyme-kór, az agyhártyagyulladás, az ízületi gyulladás, sőt, még az AIDS hatásos kezelőjének is tartja. Segíti az égési sérülések, vágott sebek, allergiák, szénanátha és a megfázásos tünetek enyhítését.
...
Nettó térfogat: 200ml
Javasolt fogyasztás: 20-50ml / nap.”

200 ml egyébként 1800 forintba kerül.

A flakonon az összetételnél kizárólag a polifenol és a citrus bioflavonoid van feltüntetve, sehol egyetlen szó nincs az ezüsttartalomról.
Pedig, ha egy gyártó úgy hirdeti és címkézi fel a termékét, hogy „Vita Crystal Natur Power SILVER”, és a webáruházakban egyértelműen az ezüskolloid kategória alatt található, akkor szerintem kutya kötelessége lenne odaírni a termék ezüsttartalmát. Mint ahogy a víztisztító tabletták gyártói is feltüntetik a csomagoláson, hogy egy tablettában mennyi ezüst van.

Mi lehet az oka ennek a sunyiságnak?
Hát az, hogy az oldat ezüsttartalmát kizárólag az adja, hogy a vizet fordított ozmózissal megszűrik, de a szűrőben az aktív szén ezüsttel van átitatva. Ebből pedig esetleg, talán valamennyi ezüst kioldódik a szűrt vízbe? A fordított ozmózis lényege, tudtommal, az, hogy a vízből minden ásványi anyagot kiszűr a masina, persze utólag vissza lehet rakni egyes ásványi anyagokat.

Érdemes lenne valamelyik laborban megvizsgálni ezt a terméket (mert nekem sajnos nincs erre lehetőségem), és pontosan meghatározni az ezüsttartalmát, mert a végén még kiderül, hogy ez is lényegében egy homeopátiás készítmény, amelyben nyomokban sincs semmilyen ezüst, és lényegében a 2500 forintért megvásárolt szűrőbetéten átszűrt sima csapvizet adják el a naiv fogyasztóknak a bekerülési költség - teszem azt - ezerszereséért.

Amúgy én elhiszem, hogy az ezüst elpusztítja a koronavírust, bár ezzel kapsolatban kevés kísérleti adat van, mindössze egy ezüsttel átitatott maszkról derítették ki a kutatók, hogy jobban szűri a vírusokat, mint a sima arcmaszkok.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#67482) Parci válasza forumpista (#67478) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 3-as pontoddal tökéletesen egyetértek.

azt azért tegyük hozzá, hogy te sem a lancetet olvasgatva láttad az "össze-vissza" beszélést, hanem a mainstream média tájékoztatása alapján mondod, hogy "a tudomány ezt és azt mondta".

a who látszólag többször nevetségessé tette magát a járvány alatt, most meg már másodszor tűnik úgy, hogy konkrétan korruptak is voltak.

azt viszont nem nagyon hiszem, hogy "a tudományban" polémia volna arról, hogy mire jó egy maszk. azért nem sűrűn látod, hogy a műtőben egyik évben hordják, másik évben nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67483) Parci válasza LámaZ (#67481) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ezüstkolloid mindenre is jó, a lényeg, hogy meg kelljen venni!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67484) LámaZ válasza Parci (#67483) üzenetére


LámaZ
addikt

Majdnem meglepődtem. :D

Egyébként az Árukeresőn találtam olyan ezüstkolloid terméket, amelynek gyártója korrektül leírta, hogy mennyi ezüstöt tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#67486) Parci válasza LámaZ (#67484) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezek a legnagyobb átverések a szememben. gondolom van vagy 4-5 nagyságrendnyi különbség a tényleges virucid hatású és az általad megiható/öblögethető koncentráció között, ha egyáltalán elpusztítja a koronát ez a csodaezüst.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67487) forumpista válasza LámaZ (#67484) üzenetére


forumpista
tag

Állítólag még az "orvosi petróleum" is hasonló "gyógyerővel" rendelkezik...

És hogy az emberi hülyeség mennyire határtalan, egy ismerősöm csak akkor kezdett el gyanakodni, amikor a gyógyszertárban tágra nyílt szemekkel néztek rá (mondta hogy orvosi petróleumot akar venni, mert hallotta, hogy az mindent is gyógyít), és átküldték a szomszédos kerti kisgépek árusításával foglalkozó üzletbe, hogy ott talán tud venni petróleumot, de a megivását akkor sem javasolnák...

(azért úgy megnéztem volna a gyógyszerész fejét ezen a jeleneten :DD )

(#67488) LámaZ válasza Parci (#67486) üzenetére


LámaZ
addikt

Az is érdekes, hogy ezen csodaszerek gyártói - mivel ugye az ezüstjük csak szűrés közben kerülhet bele a vízbe - azt írják, hogy ők nem kolloidális ezüstöt, hanem nanoezüstöt kínálnak. Ennek is utána lehet olvasni:
„Although silver nanoparticles are widely used in a variety of commercial products, there has only recently been a major effort to study their effects on human health. There have been several studies that describe the in vitro toxicity of silver nanoparticles to a variety of different organs, including the lung, liver, skin, brain, and reproductive organs”

Legyen minden jó!

(#67489) Parci válasza LámaZ (#67488) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az emberek hinni akarnak és okosabbak lenni az okosoknál, úgyhogy minden ilyen bonyolultul hangzó szarra örök kereslet lesz.

szerintem: c-vitamin, d-vitamin, cink, sok pihenés, kevés túlsúly, 10 miatyánk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67490) Parci válasza Parci (#67489) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jajj, a lényeg lemaradt: és 15 mg galamb-féregirtó megelőzésként ;]

(csak a tréfa kedvéért mondtam, amúgy hajrá, ivermectin és nehogy meglincseljen indirekt tömeggyilkosságért bárki, mert az fájna nagyon)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67491) lacafaca válasza Parci (#67489) üzenetére


lacafaca
őstag

...és 5 üdvözlégy :P ...aztán zárásképpen egy hiszekegy

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67492) Z.É.T. válasza LámaZ (#67488) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Vezetek, de később írok pár sort az ezüstkolloidról.
(van tapasztalatom sajáttal - elektro-galvanikus eljárással orvosi ezüstből készítettem - és van gyári készítménnyel is)

[ Szerkesztve ]

(#67493) viharhozo válasza forumpista (#67478) üzenetére


viharhozo
addikt

Csak a tényszerűség kedvéért:
a WHO év elején hónapokig tolta hogy senki ne hordjon maszkot.

Pusztan a tenyszeruseg kedveert ehhez linkelj vmi forrast, lecces! Kösz!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#67494) BalanceR válasza Parci (#67486) üzenetére


BalanceR
addikt

Ez az esüstkollod szinte minden "természetgyógyász" meg ezoterikus körben csodálatos Ambrózia, ami mindenre IS jó..
Tény, hogy van antimikrobális hatása, de kb ez is olyan, mint a C vitamin, vagyis olcsón lehet gyártani, drágán eladni túladagolni nehezen lehet, szóval simán nyert ügye van aki gyártja, eladja...
Hamár túladagolás:
Törpapává is vátoztathat , de ki nem nyír  

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#67495) Stanlee válasza viharhozo (#67493) üzenetére


Stanlee
őstag

Fact check: Photo shows old WHO guidance about masks - Ez egy Reuters hir.

Amugy van nemet nyelvteruletrol Sueddeutsche cikk is, amiben irnak arrol, hogy a nemet Robert Koch Institut is csak aprilis kozepen updatelte a javaslatot a maszkhordasra vonatkozoan.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#67496) forumpista válasza viharhozo (#67493) üzenetére


forumpista
tag

Pl.:
https://www.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_betegseg/24947/Szajmaszkok-pro-es-kontra
"A WHO (az ENSZ egészségügyi világszervezete), illetve hazánkban a Magyar Vöröskereszt és az országos tisztifőorvos is azt hangsúlyozza, hogy a szájmaszk viselése egészséges emberek esetében nem hatékony védekezési forma, ezért nem ösztönzik arra a lakosságot, hogy minél nagyobb arányban hordják azt."
Megjelenés: 2020.04.15 05:08

A cikken belül van egy link ami átvisz a WHO dokumentumára, de azt azóta már updatelték (2020. dec), szóval az amit áprilisban a WHO oldalán olvashattál meg most az nem egyezik.

Vagy:
https://koronavirus.gov.hu/cikkek/amit-szajmaszk-viseleserol-tudni-kell
"Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) álláspontja szerint, az egészséges embereknek nem kell szájmaszkot viselniük, a szájmaszk elsősorban azoknak javasolt, akiknek légúti tünetei vannak (pl. köhögnek, tüsszögnek). Nekik azért javasolt a szájmaszk, hogy ne fertőzzenek meg másokat."
2020. március 27

És egy archivált who-s link (ez egy pdf fájl)
2020-apr-6:

"There is limited evidence that wearing a medical mask by healthy individuals in the households or among contacts of a sick patient, or among attendees of mass gatherings may be beneficial as a preventive measure.14-23 However, there is currently no evidence that wearing a mask (whether medical or other types)by healthy persons in the wider community setting, including universal community masking, can prevent them from infection with respiratory viruses, including COVID-19."
Medical masks should be reserved for health care workers.The use of medical masks in the community may create a false sense of security, with neglect of other essential measures, such as hand hygiene practices and physical distancing, and may lead to touching the face under the masks and under the eyes, result in unnecessary costs... (blablabla)

[ Szerkesztve ]

(#67497) t72killer válasza ubyegon2 (#67472) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a tudományos szintű értekezés egy következő lépcső ehhez a topikhoz képest. Bár a konteókat leírás szintjén itt is szivesen látom, vicces olvasni néha pl az 5G teóriákat:DDD (az már kevésbbé vicces, hogy felnőtt emberek hisznek is benne).

#67496: párezerx már le lett írva, hogy a mezei maszk nem az egészséges emberre kell, hanem a vírushordozóra, mivel a vírus"kimenetet" fogja meg leginkább (úgy 90% hatékonysággal). Csak a covidnál 5-10napig nem tudod, ki a hordozó.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67498) Parci válasza Stanlee (#67495) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem ez annyira fura. járványszűz vagyok, de basszus, azt, hogy egy cseppfertőzéssel terjedő vírusnál a maszk hogyan működik és miért segít, elsőre sikerült megértenem. ahogy azt is, hogy adhat hamis biztonságérzetet, meg hogy lehet rosszul hordani/használni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67499) BalanceR válasza forumpista (#67496) üzenetére


BalanceR
addikt

Van ezeknek bármilyen jelentősége?
Úgy értem, most ajánlott, illetve egyenesen kötelező a maszk az, hogy mi volt márciusban, vagy 3 éve, vagy 2005-ben az ajánlás miért számít?
Jelenleg a védekezés egyik leghatékonyabb formája, bár nem nyújt 100%os védelmet, jobb, mint a semmi.

Kb olyan, mintha azt mondanánk, hogy az esernyő hülyeség, mert júliusban-júniusban nem ajánlották, szeptemberben meg minden nap mondták az időjárás jelentésben, hogy legyen nálunk.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#67500) Parci válasza BalanceR (#67499) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az nekem is fura, hogy ezek egyáltalán vita tárgyai 2020-ban. tényleg ezer éve vannak cseppfertőzéses betegségek, mellesleg a távol-keleten nem is idén kezdtek maszkot használni, mi a tökömet lehet ezen vitatkozni még, azt hinné az ember, hogy már évtizedek óta tudott dolgok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.