Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66951) lacafaca válasza mozso (#66949) üzenetére


lacafaca
őstag

az...de az élet is az. aki ezt nem tudja elfogadni, az most mindent megtenne, csak őt elkerülje...bármit. aki együtt tud élni a tudattal, hogy a halál a születés következménye és ezt tisztába is tudja tenni a fejében, az nem foglalkozik az ajtókkal, mert teljesen lényegtelen, mindig ki kell egyet nyitni, hogy amögött mit találsz, azt úgy is a sorsod irányítja, nem te.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66952) mozso válasza szabi__memo (#66946) üzenetére


mozso
senior tag

Nekem egy XYZ ismerős esete jut eszembe. Oltásellenesként meggátolta a kanyaró elleni oltást az idősebbik (első) lányánál.

Sajnos a gyerek elkapta a kanyarót, nagyon komoly halláskárosodása lett (14 évesen hallókészülék) és egyéb szövődmények. Emiatt olyan iskolába kell most járnia, ahol kimerítőbben foglalkoznak a gyerekkel, mint máshol.

Gondolom minden nap eszébe jut az eset, de most is szügségtelennek tartja a védekezést, a maszkot, szerinte a Covid is olyan, mint az influenza. Sőt bejön olyan szülői értekezletre lehúzott maszkkal, ahol a házirend szerint mindenkinek kötelező.

(#66953) daneel_hu válasza lacafaca (#66951) üzenetére


daneel_hu
addikt

Régebben sok anyakönyvet olvastam, mert évekig kutattam az ősöket.
Ennek folyományaként több tizezer régi iratot olvastam el... (latin, német és magyar iratokat is)
Voltak olyan 1800-as évekbeli templomi halotti anyakönyv-bejegyzések ahol egy településen 1 hónap alatt a gyermekek 10-15%-át vitte a skarlát. :(

Elképzelni nem tudom milyen lehetett ez. :(
De muszáj volt együtt élniük a tudattal, hogy bármikor jöhet a kaszás, és attól még tovább kell élni és fel kell nevelni a többieket.

(#66954) lacafaca válasza szabi__memo (#66946) üzenetére


lacafaca
őstag

miért kapnának...a kötelezőkön kívűl semmit nem kaptak...nincs is rá semmi szükségük, pláne azokra, amiket tukmálgatnak. ami népegészségügyi okból beadandó, az teljesen természetes, hogy megkapták.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66955) szabi__memo válasza mozso (#66952) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Működik a természetes szelekció.
Amúgy ritka nagy barom lehet.
Engem csak annyiban zavar hogy az ilyenek másokat veszélyeztetnek. Amúgy pont megérdemlik

[ Szerkesztve ]

(#66956) Ricardo válasza szabi__memo (#66955) üzenetére


Ricardo
félisten

Csak jelen esetben nem az szívta meg aki megérdemelte volna.

(#66957) daneel_hu válasza szabi__memo (#66950) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem oltatom magam influ-vakcinálval, de 2-3 évente 1x bejátszik.
Szar. (tényleg) Pár nap kiesik...

Viszont ez a fos 5x szarabb mint a legdurvább infu--A. :(((
Ezzel (ha lenne értelmes oltás) - és nem kéne 6 havonta szurizni, akkor bevállalnám.

(#66958) szabi__memo válasza daneel_hu (#66957) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Abban azért bizakodhatunk még talán, amiről talán nem volt ilyen összefüggésben szó, hogy lehet kellene időszakos, de lehet 1-2 év és a vírus legyengül kb influenza szintre vagy eltűnik és ezért nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#66959) Ricardo


Ricardo
félisten

(#66960) lacos001


lacos001
senior tag

Telexen linkelte vki. Elolvastam.
Nem mai az biztos és nem is covid, H1N1, de...de.
Magyarország / 2010.08.04 [link]
Már akkor is voltak írások...

[ Szerkesztve ]

(#66961) daneel_hu válasza szabi__memo (#66958) üzenetére


daneel_hu
addikt

Vagy mindenki átesik szépen rajta és erősebbek leszünk.

(#66962) mozso válasza lacafaca (#66951) üzenetére


mozso
senior tag

"...nem foglalkozik az ajtókkal, mert teljesen lényegtelen, mindig ki kell egyet nyitni, hogy amögött mit találsz, azt úgy is a sorsod irányítja, nem te."

Ez nem igaz, mert a mostani Covid sokkal jobban dokumentált, mint a korábbiak (MERS, SARS, H1N1). Ha megfelelő információkat tudsz kikeresni (rendes orvosi szakmai cikkek, általában angol nyelven), akkor jobban tudod saccolni mi lesz majd az ajtó mögött valószínüleg...

Azonban a mezei halandónak nagyon nehéz leszűrni, mi valós információ és mi média zaj vagy megtévesztés. Emiatt dönteni is nehezebben tud, majd egy idő után beveszi a leszarom kapszulát, mert nem tud/akar ezzel foglalkozni annyit.

Meg is tudom érteni.

(#66963) Ricardo


Ricardo
félisten

A járvány alatt egyre több hazai terméket vásárlunk

"
Emellett a vásárlók tavasszal a közép- és prémiumkategóriás termékeket keresték, míg most inkább a prémiumtermékek irányába megy az értékestés, ami pedig meglepetést szerzett a Gyulahúsnak, hogy korábban nem igazán vásárolták a szarvastermékeket, most viszont órási a kereslet irántuk, amire nem számítottak.
Bokros Gábor, a Gyermelyi Zrt. marketingigazgató-helyettese is azt tapasztalta, hogy
ŐRÜLET VOLT TAVASSZAL,
most viszont csak kisebb roham érzékelhető, igaz, a korábbi évekhez képest így is jelentősen nőtt a forgalom novemberben és decemberben."

(#66964) lacafaca válasza mozso (#66962) üzenetére


lacafaca
őstag

ezer és egy példa bizonyítja, bármit teszel (leszarod, vagy végigretteged) semmit nem tudsz tenni ellene...én az elejétől azt mondom, mindenkin át fog menni kivétel nélkül, vagy már a javán rég át is ment. szóval egy amit tudok javasolni: készülj a legrosszabbra és reméld a legjobbakat, amiért megteszel amit lehet, de semmivel nem többet...és minig legyél legalább 3-4 lépéssel a történések elött, akkor meglepetés soha nem érhet...gyerekeimet is erre tanítottam.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66965) lacafaca válasza lacos001 (#66960) üzenetére


lacafaca
őstag

nem láttad pár napja, van róla jó vidim :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66966) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Pécsi virológia FB

Lefordítottunk magyarra egy nagyon hasznos ábrát a járványvédelmi intézkedések szemléltetésére.
Sajnos a 🐁 sokat tud rontani a védekezésen - az ábrából megfejthető mit jelképez az egérke és hogyan tudja tönkretenni a védekezést.

(#66967) syberia válasza Ricardo (#66959) üzenetére


syberia
veterán

Tombol a braziloknál a járvány? 18 fő a veszteségük egymillió főre vetítve az elmúlt 7 nap átlagát számolva. Nálunk majdnem 100 ember, 5X durvább itthon a halálozási arány! :((
statista

https://howbad.info/

(#66968) Ricardo válasza syberia (#66967) üzenetére


Ricardo
félisten

Sajnos az élmezőnyben vagyunk.

(#66969) lacafaca válasza lacos001 (#66960) üzenetére


lacafaca
őstag

de ha akarsz mazsolázni azokból az időkből...tessék...de spoilerezek, mint két tojás :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66970) Drizzt válasza lacafaca (#66964) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"én az elejétől azt mondom, mindenkin át fog menni kivétel nélkül, vagy már a javán rég át is ment." Ez nem fog megtortenni.

I am having fun staying poor.

(#66971) Reggie0 válasza lacafaca (#66964) üzenetére


Reggie0
félisten

(#66972) lacos001 válasza lacafaca (#66969) üzenetére


lacos001
senior tag

Érdekes, ez is meg a videó is. :)

Na de majd ma, nagy nap ez... 30K pozitiv mára itt nálunk dzsermániában. [kép]
RKI oldala, okos főnöke és a média füstölni fog mától egy darabig...
Tegnap előtt Merkel toporzékolt, tegnap az RKI vezért leadta, hogy kell a kemény lezárás/bezárás.
A mai számok megalapozva, jöhet a durvulás....Aweriot örömére... ;] :U

[ Szerkesztve ]

(#66973) kekedi válasza syberia (#66967) üzenetére


kekedi
senior tag

Média az igazi járvány.....

(#66974) Ricardo válasza kekedi (#66973) üzenetére


Ricardo
félisten

"Média az igazi járvány....."

Szerintem egyik sem több egy csatornánál, amin jönnek különböző információk. Én meg eldöntöm mit nézek , hallgatok, vagy olvasok.

De ha szerinted járvány akkor a megolás számodra:
Ne használd :N
Se TV, se rádió, se újság , se net. ;)

[ Szerkesztve ]

(#66975) kekedi válasza Ricardo (#66974) üzenetére


kekedi
senior tag

Nekem nincs gondom ezzel.
Igyekszem minden irányból informálódni ha akarok, hogy ki tudjam szűrni a baromságokat.
Csak ugye sok ember ezt képtelen megtenni.
Emiatt van az, hogy valaki elhiszi pl. azt a cikket amit küldtél.
De ez egy a sok közül.

Csak ahogy előttem is nagyon jól megfogalmazták:
"Tombol a braziloknál a járvány? 18 fő a veszteségük egymillió főre vetítve az elmúlt 7 nap átlagát számolva."

Szóval nem értem. Remhirterjesztessel fenyegetik akik kicsit túlzónak tartják az intézkedéseket, a médiát meg nem korlátozzák.

[ Szerkesztve ]

(#66976) Ricardo válasza kekedi (#66975) üzenetére


Ricardo
félisten

"Emiatt van az, hogy valaki elhiszi pl. azt a cikket amit küldtél."

Cáfold meg, a lehetőség adott ;)

(#66977) kekedi válasza Ricardo (#66976) üzenetére


kekedi
senior tag

Fentebb írtam és írták. A számok magukért beszélnek. Semmit sem kell megcafolnom.

(#66978) Ricardo válasza kekedi (#66977) üzenetére


Ricardo
félisten

Én a több hazai terméket vesznek az emberek cikkre gondoltam.

(#66979) kekedi válasza Ricardo (#66978) üzenetére


kekedi
senior tag

Jajjj. Nem arra. Hanem a Brazilos cikkre. :)

(#66980) solfilo


solfilo
veterán

:Y

via twitter

solfilo

(#66981) S e t h válasza mozso (#66935) üzenetére


S e t h
nagyúr

Engem pl. a betegség pszichés oldala visel meg jobban.
Egy influenza fizikálisan komolyabban megviselt, kifacsart, de amikor azt kifeküdtem, akkor mintha elfújták volna, a covid viszont alattomosabb, hektikusan jönnek elő az újabb tünetek, akkor amikor már nem is számítok rá és valóban ott van az esélye, hogy heteken, hónapokon keresztül cipeled magaddal a szövődményeket.
Nekem azt a megnehezebb elfogadnom, hogy 6-8 hétig nem is sportolhatok, ezt kb. öt helyről kaptam meg eddig, tudják milyen "renitens" vagyok ezen a téren.
Arról nem beszélve, hogy a sport ilyen gyors elhagyása sem éppen kockázatoktól mentes a szervezet számára.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#66982) Ricardo válasza kekedi (#66979) üzenetére


Ricardo
félisten

Igen. Érdekes megfogalmazás. A több nézőpont tipikus este. Náluk ez a szám négy hónapos csúcs. Innen nézve nevezhetjük az ő szempontjukból tombolásnak. Az persze más kérdés, hogy nálunk rosszabb. :U

Erre rájön a szokásos bulváros felhang.
Mint amikor leesik 5 centi hó, és jönnek a hírekmiszerint "Belepte a hó az országot" "kaotikus állapotok a hihetetlen mennyiségű hó miatt".......stb

Ez ilyen. Aki nem tudja ezt a helyén kezelni annak valóban nem szabad egyik médium (újság, tv, rádió, net )közelébe mennie. :N

(#66983) Kékes525 válasza attiati (#66920) üzenetére


Kékes525
félisten

A Pulzoximeter nem alkalmas a véroxigénszínt pontos mérésére, de nem is ez a feladata. Sokkal fontosabb a véroxigénszintben beállt változás detektálása. Erre viszont majdnem mindegyik alkalmas. Ehhez szükséges, hogy sok mérésünk legyen egészséges állapotban is, amihez hasonlítani tudjuk a beállt változást. 2-3%-os változás nem probléma, de 5%-nál nagyobbak már tüdő érintettséget jelenthet. A mérésnél nagyon kell arra ügyelni, hogy mindig ugyanazon az ujjon mérjük, mint amit a kontrollnál (egészséges állapotban) mértünk. Ez azért szükséges, mert a mérés eredménye erősen függ az ujjak keringési viszonyaitól is. Ezért azt szokták ajánlani, hogy több ujjon mérjünk és mindig a legmagasabb eredmény a pontosabb. Természetesen a kontrollnál is ezt kell tenni. Másrészt hideg ujjon ne mérjünk (a hideg összehúzza az ereket), mert ez alacsonyabb értéket ad. Mérés előtt a mérendő ujjat tenyerünkbe fogva felmelegítjük.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66984) pjen válasza Ricardo (#66963) üzenetére


pjen
félisten

Vettem a piacon nemzeti szín szalaggal befont fokhagyma koszorút.Hátul kis cimke made in china.Egyébként is a nagy élelmiszer üzemek szinte mind külföldi kézben vannak.

(#66985) Ricardo válasza pjen (#66984) üzenetére


Ricardo
félisten

".Egyébként is a nagy élelmiszer üzemek szinte mind külföldi kézben vannak"

Ez sajnos így van. Ettől függetlenül vannak magyar termékek, de a fent említett példa is mutatja sokszor csak annak akarják láttatni. Marketing :(

Az viszont jó, hogy egyre többen tudatosan keresik a valóban magyar dolgokat, feltéve hogy az adott termékből van, és az ára sem sokkal magasabb.

(#66986) Kékes525


Kékes525
félisten

[Orbán Viktor nem az elsők között fogja megkapni a koronavírus-vakcinát]

"Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón közölte, hogy Orbán Viktor miniszterelnök nem élvez prioritást a koronavírus-vakcinák beadása szempontjából, nem az elsők között fogja megkapni az oltóanyagot."

Ez egy, a buta, hiszékeny emberek felé irányuló, jól hangzó, erősen populista duma. Ki az aki elhiszi, hogy a miniszterelnök nem élvezz elsőbbséget? Senki. Ráadásul egy normális országban államérdek, hogy az állam működése szempontjából fontosabb emberek ne legyenek betegek.

Továbbá egy olyan országban, ahol az oltásellenesség, az oltások elutasítottsága magas, ott elemi érdek az, hogy az ország első embere példát mutasson, ahogy helyesen tette az influenza esetében (ott elsőbbséget élvezett? :U ).

Elképesztő hozzáállás! :(((

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66987) envagyok válasza Kékes525 (#66986) üzenetére


envagyok
veterán

Orbán Viktor tényleg nem fog a nemzeti vakcinaprogram elején kapni oltást.
Neki külön szereznek pfizert.
Ha eddig nem kapta már meg...
:)
Mondjuk egy 200 eurót nekem is megérne, de nehéz beszerezni, sok a csaló.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66988) daneel_hu válasza S e t h (#66981) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nekem azt a megnehezebb elfogadnom, hogy 6-8 hétig nem is sportolhatok, ezt kb. öt helyről kaptam meg eddig, tudják milyen "renitens" vagyok ezen a téren.
Arról nem beszélve, hogy a sport ilyen gyors elhagyása sem éppen kockázatoktól mentes a szervezet számára."

Kitartás, amúgy sem tudsz sportolni amíg érzel ezt-azt.
Inkább pihenj sokat és csinálj olyan dolgokat amelyek fizikailag nem megerőltetőek.
Nehéz azt is meghatározni, hogy mikortól számít az a 6-8 hét...

Nálam teljes tünetmentesség (!) után 2 héttel már 1-2 könnyebb edzésen részt vettem.
Jól is esett, de nem erőltetem, egyenlőre heti 1, maximum 2 alkalom.
A teljes tünetmentesség olyan 40-50 nappal a fertőzéstől számítva következett be. (legalábbis a megfigyeléseim alapján)
Szóval nem egy hetes sztori a korona. :(

(#66989) Lauda válasza Parci (#66934) üzenetére


Lauda
félisten

Tehetnél ki hirdetést, hogy Ne tolongjon az üzletekben, lepje meg szeretteit otthonából kényelmesen PROHARDVER! Prémium Tagsággal! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66990) Kékes525 válasza envagyok (#66987) üzenetére


Kékes525
félisten

Fiziológiás sóoldattal is beoltathatná magát, a kutya sem venné észre.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66991) pjen válasza Ricardo (#66985) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos példának is csak a szarvas húst tudták felhozni.Ha nem maradnak el a bérvadászatok, az se lenne.

(#66992) Ringman válasza Kékes525 (#66986) üzenetére


Ringman
nagyúr

lefordítom: őt nem fogják szovjet vakcinával beoltani.

(#66993) Ringman


Ringman
nagyúr

kásleroid járványkezelés:

„Karácsony előtt egy ilyen kiesés nagyon fájdalmas tud lenni” – elérhetetlen ígéret maradt a 100 százalékos táppénz
Kásler Miklós szeptemberben megígérte, hogy minden, iskolában megfertőződött pedagógus 100 százalékos táppénzt. Azóta eltelt három hónap, de üres ígéret maradt a miniszter bejelentése: a tanárok sokszor megalázó összegű fizetéssel várják az ünnepeket.

(#66994) perempe válasza Kékes525 (#66986) üzenetére


perempe
addikt

hírérték: 0.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#66995) Kékes525 válasza Ringman (#66992) üzenetére


Kékes525
félisten

Elképesztő ez a populista, több sebből is vérző, rossz duma.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66996) Lauda válasza Kékes525 (#66986) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyanazok hiszik el, akik komolyan tudnak venni ilyen videókat: Novák Katalin a videóján nappali világosságban ünnepli a csak este megszületett uniós megállapodást ;] Sajnos itt millióknak van igénye az ilyen szintű agymosásra.

[ Szerkesztve ]

(#66997) Kékes525 válasza perempe (#66994) üzenetére


Kékes525
félisten

+ #66996 Lauda

Igen, aki kicsit is gondolkozik az átlát rajta. A baj az, hogy ebben az országban legalább 2 millió ember van aki erre képtelen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66998) Reggie0 válasza Kékes525 (#66997) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak 2? Van az 5 is.

(#66999) Kékes525 válasza Reggie0 (#66998) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, tévedtem. :B ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67000) Parci válasza lacafaca (#66944) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyszer még reagálok erre: szép hangzatos ez így, erre nyilván bárki azt mondja, hogy "ő sem dobja oda a gyerekeit". a valóság viszont minden bizonnyal nem ez. de akárhogy is, amikor aktuális, szépen tájékozódsz, megérted, amit olvasol, azok alapján pedig hozol egy felnőtt döntést. ;) én annyit írtam, hogy mint mindent az életben, ezt is végiggondolnám és nem zárkóznék el előle elvi kérdésként, ilyen egy mondatos populista dumával indokolva :DDD. bocs. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.