Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66401) Lauda válasza Rive (#66396) üzenetére


Lauda
félisten

Konkrétan az a gond szerintem, hogy a novák hunor "félék" (titkos dokumentumokat kaptam, meg nem nevezett riportalanyok stb stb) azt nyilatkoznak amit akarnak. Amit nyilatkozik, az pedig hatással van az emberekre. Picit érdekes, hogy egy gyermekorvos ennyire pörgeti magát ebben a járványban. Hiteles tájékoztatásnak pedig messze nem tekinthető amit közvetít, mivel a "forrásai" rejtve maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#66402) Stanlee válasza Asbee (#66379) üzenetére


Stanlee
őstag

Lehet hogy már írták, de Svájcban nincs lehetőség gyorsított eljárásban engedélyeztetni oltóanyagot.

Innentől kezdve felesleges Svájcot mint példát felhozni, mivel teljesen más dokumentációt kérnek gyorsított eljárásban, mint egy normál engedélyezés során.

Ez nem kötelező jellegű oltás, így ha nem bízol a termékben, akkor nem oltatod magad. Kilépsz a sorból és előre engeded azt, aki akar oltatni. Nem vagy egyedül, három emberből 2 nem akar oltatni első körben. Teljesen rendben van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#66403) szabi__memo válasza Lauda (#66391) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De azt sem látod hogy elvinnék a rendőrök rémhír terjesztésért vagy hogy reagálnának rá

(#66404) Csatravi válasza Drizzt (#66394) üzenetére


Csatravi
senior tag

"de azert ezek olyan allitasok, amire bizonyitek lenne szukseges. "

Hogyan bizonyítson úgy, hogy a forrás védve maradjon? Hidd el sok dolog a pincében marad amiatt, hogy KUSS van.

(#66405) Drizzt válasza Asbee (#66395) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[Itt a UK kb. betegtajekoztatoja, de inkabb orvostajekoztato lenne a helyes]

Mellekhatasok:
"The most frequent adverse reactions in participants 16 years of age and older were pain at the injection site (> 80%), fatigue (> 60%), headache (> 50%), myalgia (> 30%), chills (> 30%), arthralgia (> 20%) and pyrexia (> 10%) and were usually mild or moderate in intensity and resolved within a few days after vaccination. If required, symptomatic treatment with analgesic and/or anti-pyretic medicinal products (e.g. paracetamol-containing products) may be used."

" Adverse reactions from clinical studies
Adverse reactions reported in clinical studies are listed in this section per MedDRA system organ class, in decreasing order of frequency and seriousness. The frequency is defined as follows: very common (≥ 1/10), common (≥ 1/100 to < 1/10), uncommon (≥ 1/1,000 to < 1/100), rare (≥ 1/10,000 to < 1/1,000), very rare (< 1/10,000), not known (cannot be estimated from available data).
Blood and lymphatic system disorders
Uncommon: Lymphadenopathy
Nervous system disorders
Very common: Headache
Musculoskeletal and connective tissue disorders
Very common: Arthralgia; myalgia
General disorders and administration site conditions
Very common: Injection-site pain; fatigue; chills; pyrexiaCommon: Redness at injection site; injection site swellingUncommon: Malaise
Gastrointestinal disorders
Common Nausea"

Mielott valaki sipakolni kezd a latin kifejezesek miatt, nagyon erosen javaslom, hogy olvassa el konkretan mit jelent az adott dolog. Arra, hogy meddig ad vedettseget, meg nincsen valasz. Hosszabb idot nagy magabiztosaggal kijelenteni, mint amiota elkezdodtek a study-k, eleg meredek is lenne(tapasztalati uton mindenkepp).

I am having fun staying poor.

(#66406) Parci válasza Lauda (#66401) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem sem szimpi, hogy egyrészről nagyon tudományos szemüveget hord, másrészről meg itt van egy ilyen bemondásos izé.

viszont tényleg árnyalja a dolgot, hogy tényleg totális kuss van az egészségügyben, nagyon keményen kontrollálva. alig jut ki infó, ha belegondolsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66407) Ezekiell válasza szabi__memo (#66403) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mondjuk ez nem érv, Gödény is szabadlábon van...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#66408) Rive válasza Lauda (#66401) üzenetére


Rive
veterán

Konkrétan az a gond szerintem

A konkrét gond a tájékoztatás hivatalos oldalról történő korlátozása. A névtelen források feltűnése és kényszerű hivatkozása ennek a következménye.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#66409) Parci válasza Ezekiell (#66407) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanazért, elég balhéban van most benne narancsfej, ezek meg ismert arcok, nem sok hozadéka van számára politikailag, ha rászáll. másban meg úgy sem mér.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66410) szabi__memo válasza Ezekiell (#66407) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem érv. Viszont ezek számonkérhető dolgok, számok. Gödény meg sikamlósan fogalmaz ami nagyon más kategória.
Lenkei ellen például mar folyik valami

(#66411) Lauda válasza Parci (#66406) üzenetére


Lauda
félisten

Tényleg szomorú, hogy ennyire nem kaphat tájékoztatást a lakosság az egészségügyben folyó dolgokról. :(

(#66412) Rive válasza Ezekiell (#66407) üzenetére


Rive
veterán

Ehhez képest a 444-be pont minap álltak bele mert őket merte idézni.
Sz'al :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#66413) Ezekiell válasza Parci (#66409) üzenetére


Ezekiell
veterán

kb ja, éppen ezért nem lehet ez alapján (hogy lecsukják-e rémhírterjesztésért vagy sem) megítélni valaki hitelességét

#66412Rive
az más, a 444 "baloldali libsi média Soros támogatással és magyarellenes krédóval" (pfejj pasztmek...), amit sokan olvasnak, szóval azt ütni kell. politikai haszon ugyebár...

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#66414) szabi__memo válasza Ezekiell (#66413) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem lehet. De azért elgondolkodtató hogy még csak reagálás sincs rá soha

(#66415) Lauda válasza Rive (#66408) üzenetére


Lauda
félisten

Ez oké, viszont honnan tudjuk, hogy amit a gyermekorvos közvetít, az mennyire fedi a valóságot. Szerintem sehonnan. Se forrás, se egy dokumentum, se semmi soha.

(#66416) Lauda válasza Rive (#66412) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy a ner mikor kibe és miért áll bele, azt csak ők maguk tudják. Logikát szerintem kár benne keresni.

(#66417) Csatravi


Csatravi
senior tag

3221 új fertőzött
7945 kórházban ápolt
661 lélegeztetőn
160 elhunyt

(#66418) daneel_hu válasza Parci (#66406) üzenetére


daneel_hu
addikt

"viszont tényleg árnyalja a dolgot, hogy tényleg totális kuss van az egészségügyben, nagyon keményen kontrollálva. alig jut ki infó, ha belegondolsz."

Nem tudom miért érzitek ezt így.
Tisztelettel kérdezem, pontosan mi az amire lenne igény? :)

Az emberek mindig a legrosszabbra gondolnak a koronával kapcsolatban is = bekerülök, lélegeztetőgép. Ezért inkább nem is akarok bekerülni. (pedig fontos, hogy időben kapjon ellátást, ez azért hivatalosan is le van kommunikálva, saját fülemmel hallottam)

Nekem is csak nagyon apró tapasztalatom van abban, hogy a koronával kapcsolatosan mi az ami zajlik. De azt elmondhatom, hogy pl ilyen összeollózott cikkecske amit a napokban olvastam valahol a "ROSSZ" tapasztalatok összegzéséről talán a 24.hu-n az messze sokkal károsabb mint a valós tájékoztatás. Az ugyanis nyilván unalmas. :)

Borzasztó aljas cikk volt, kb 150-200 beküldött tapasztalatból a legrosszabb mondatokat közölték / kiválogatták, semmi pozitívum az egész írásban.
Az a baj ezekkel, hogy pont a fenti reakció lesz az eredmény: szarul vagyok de nem hívok segítséget.

Viszont ha tényleg kurva nagy gáz van odabennt és le is kommunikálnák, szerintem az is káros.

(#66419) Drizzt válasza lacafaca (#66398) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Es miert kellene hubazmeg, vagy azigen?

A dia, amit kiolloztal azt mutatja, hogy miket fognak kiemelten monitorozni az oltast kapok koreben(raadasul draft, nem is lenne baj, ha meg bovulne is). Nem azt jelenti, hogy ilyenek elofordultak, hanem azt, hogy ezeket fogjak kiemelten figyelni, hogy elofordulnak-e. Ranezesre a lista: covid tunetek es szovodmenyek, korabbi mas gyogyszereknel/vakcinaknal tapasztalt varatlan mellekhatasok es egyeb dolgok, amiktol nem art ovakodni.

Ha esetleg meg a tobbi oldalat is megnezted volna annak amit linkelsz, pont arrol van szo, hogy az ilyen mellekhatasokat kvazi-realtime fogjak monitorozni, igy gyorsan lehet majd eszrevenni, ha valamilyen nem vart dolog adodik.

I am having fun staying poor.

(#66420) zsolt_64 válasza daneel_hu (#66400) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Azóta sokat, és többször változott a kórházak finaszírozása. Tudom . Honnan ? nem publikus... :N

(#66421) Kékes525 válasza Parci (#66385) üzenetére


Kékes525
félisten

"annyit azért hozzátennék (de csak nagyon óvatosan, mert mindenképp ki akarok maradni ebből a körből "

Pedig szerintem, mint házigazda, nem maradhatsz ki ebből. Asbee tipikus troll. Megnéztem a hozzászólásait. Ezt te is megteheted, 1 perc sincs az egész (átpörgetve). Láthatod a picivel több mint 800 hozzászólásából összesen 3 link van, amit bizonyítékul linkelt be és ezzel szemben szinte mindegyik hozzászólása súlyos állításokat tartalmaz mindenfajta bizonyíték nélkül. Ez a trollság egyértelmű jele. A prohardver szabályzata is tiltja.

Elolvastad a legutolsó "csevegéseinket"? Ott is nagyon sok súlyos állításokat tesz, nulla bizonyítékkal. Amiket állít én azok cáfolatát már 1000x linkeltem itt és a komolyan topikban is.

Az orosz és a kínai vakcina az más kérdés. Most nem erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66422) szabi__memo válasza daneel_hu (#66418) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A kórházparancsnok elvtársak miatt?

(#66423) lacafaca válasza Drizzt (#66419) üzenetére


lacafaca
őstag

igaz...viszont én inkább ezeket nem nevezném így másnak, mint eddig: kotyvalékok és sok sikert annak, aki ezeket magába fogja böketni ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66424) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#66425) szabi__memo válasza lacafaca (#66423) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mi az hogy így? Így hogy odafigyelnek? :-o

(#66426) Kékes525 válasza #32839680 (#66387) üzenetére


Kékes525
félisten

+ #66394 Drizzt

Nagyon eltudom képzelni ezt. Sokszor voltam kórházban, de mindig több napot írtak be, mint amennyit ott tartózkodtam, a finanszírozás miatt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66427) Csatravi válasza Parci (#66406) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kockáztatná valaki az ismerőse, családtagja vagy bárki egzisztenciáját aki megbízott benne, hogy a tőle kapott infót kikotyogja úgy hogy annak forrása kiderül?

Ki az aki ezt megtenné? Lépjen elő!

(#66428) Parci válasza lacafaca (#66423) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem tényleg merész, hogy te/mi innen bélapátfalváról jobban tudjuk, mint a sok ezer fős szakember gárda, aki ezen éjt nappallá téve dolgozott. ez egy oltás, nagyon új, ennyi. még mindig áll, hogy mindenkinek mérlegelnie kell, hogy a betegség vagy az oltás hatásaitól fél-e jobban. korosztályfüggő is stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66429) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Fontos tanácsokat kaptak azok, akik koronavírusosak, de nem kerültek kórházba

"Arra is figyelmeztetett, nem szabad köptetőt és vérhígítót szedni otthon, csakis akkor, ha az orvos mondja. Hozzátette: nem sokat foglalkoznak ezzel, de a túlsúly most már nagyobb kockázati tényezőnek számít, mint az idős kor."

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#66430) Parci válasza daneel_hu (#66418) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valós tájékoztatásra. halottakról, bent lévők számáról, telítettségről stb. az egészet központosították, a kórházak egymásról sem tudnak (!), az egészet a vízfej dönti el onnantól kezdve, hogy mentőbe kerülsz. jó ez így?

az idősotthonból úgy hívták fel anyósomat tegnap, derült égből, első infó gyanánt, hogy "lett egy pozitív tesztje a dédinek, de már kap antibiotikumot és jobban van". napokig kuss, tünetekről most is kuss, minden körülményről kuss, ennyi, több nap késéssel. ez wtf?!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66431) lacafaca válasza szabi__memo (#66425) üzenetére


lacafaca
őstag

nem, az, hogy talán nincs is más mellékhatás, amit még ide föl tudtak volna sorolni...és a lista még akár bővülhet is :)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66432) Kékes525 válasza szabi__memo (#66424) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez érdekes. Azonban a mennyiség pontos kimutatásában én gyakorlati szempontok miatt kételkedem. Ez nagyon erősen függ a mintavételtől. Azt pedig standardizálni orr, nyál és garat mintából nem lehet. Legfeljebb a vérmintát lehetne standardizálni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66433) Coyot válasza lacafaca (#66423) üzenetére


Coyot
őstag

Jézusom ember. Te meg se nézed miket linkelsz? Tudom a tudás nálad van :DDD :))

Má' nem

(#66434) szabi__memo válasza lacafaca (#66431) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Néztél mármeg valaha gyógyszer tájékoztatót? Bármilyet?

(#66435) mpireb válasza lacafaca (#66431) üzenetére


mpireb
csendes tag

Tényleg nem érted? Ezek nem a vakcina mellékhatásai! Ezek olyan állapotok/betegségek, amikre kiemelten figyelnek a beoltottaknál, hogy megvizsgálhassák, van-e bármi közük a vakcinához. Nem kell mindig a nagy megfejtéseket és szenzációkat keresni...

(#66436) lacafaca válasza Parci (#66428) üzenetére


lacafaca
őstag

dehogy tudjuk jobban...viszont az nem kerül semmibe, ha minden körülményt, tény esetleg kételyt (legyen az mostani, vagy visszamenőleg évekre, évtizedekre) az ember figyelembe vesz, elemez és levonja a megfelelő konzekvenciákat a hirtelen fölindultságbó elkövetett és át nem gondolt cselekedetek helyett ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66437) Csatravi válasza lacafaca (#66423) üzenetére


Csatravi
senior tag

Megint a süketelés.
Láttál már valaha gyógyszer mellé kötelezően mellékelt betegtájékoztató lapot?

#66434 szabi__memo
Megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

(#66438) szabi__memo válasza lacafaca (#66436) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De akkor mi a baj? Erről szól amit linkeltél

(#66439) lacafaca válasza mpireb (#66435) üzenetére


lacafaca
őstag

de megnéztem elhiheted, értelmeztem is, de (előzőeknek is) ha nekem egy ilyen koktélt akarna valaki beadni, amikre ezek mint lehetséges mellékhatások föl lennének sorolva, tuti elküldeném a náthásba :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66440) szabi__memo válasza lacafaca (#66439) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szóval te akkor semmiféle gyógyszert nem szedsz (be)

[ Szerkesztve ]

(#66441) lacafaca válasza szabi__memo (#66440) üzenetére


lacafaca
őstag

nem :N
nincs rá szükségem hálistennek ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66442) Csatravi válasza Parci (#66430) üzenetére


Csatravi
senior tag

Jujuj, az ilyen darázsfészekbe ne piszkáljunk bele!

(#66443) daneel_hu válasza Parci (#66430) üzenetére


daneel_hu
addikt

"...valós tájékoztatásra. halottakról, bent lévők számáról, telítettségről stb. az egészet központosították, a kórházak egymásról sem tudnak (!), az egészet a vízfej dönti el onnantól kezdve, hogy mentőbe kerülsz. jó ez így?"

Nem tudom, hogy jó-e ha hírzárlat van.
Depresszíó vagy para szempontjából jobb.

Egyébként valamilyen rendszer van ami összekapcsolja őket és valós, mert az OMSZ tud mindenről. Ha nem lenne azt se tudnák, hova vigyék a delikvenseket.
Az OMSZ-központ mondja meg a mentősöknek kit hova vigyenek.
Az nem működik, hogy a mentős végigcsörgeti a legközelebbi kórházakat, mi a szitu.
Erre valóban kell egy vízfej, kédés, hogy működik-e a dolog vagy csak utaznak? :)

Egyébként most őszintén.
Itt vagy, nem ment át rajtad - valószínűleg - a cucc.
Egy koronás topik gazdája vagy, olvasol szinte mindent a témában.
Ha teszemazt a valós kép az, hogy a lélegeztetőgépekről csak a 10% jön le, és annak a fele is meghal (tegyük fel így van) - az neked jó lenne? :)

Mert - szerintem -, joggal parázhatnál abban az esetben ha súlyosabb lenne egy jövőbeni koronás lefolyásod. És ez a gyógyulásod szempontjából nagyon nem jó.

S.Z.E.R.I.N.T.E.M. :K

(#66444) Parci válasza lacafaca (#66439) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még egy aspirinre is fel van sorolva ennyi, pláne egy non-steroid lázcsillapítóra. tudom, tudom, fokhagyma. :DDD

(egyébként a nyers gyömbér rágcsálása olyan szar élmény, hogy az tényleg tuti egészséges, más magyarázat nem lehet rá, hogy emberek mégis megeszik. na jó, vegyes virágmézbe mártva már oké :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66445) szabi__memo válasza lacafaca (#66441) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem hiszek neked, de mellékes. Viszont azt tudod hogy ugyanilyen oltásokat kaptál már..
Egyébként ha még sosem szedtél gyógyszert és oltást sem kaptál (nem hinném), ne izgulj nem maradsz ki

[ Szerkesztve ]

(#66446) Jablocskov válasza Lauda (#66416) üzenetére


Jablocskov
tag

Hasonló esetben a józan ész segíthet dönteni. Sajnos Nováknak valószínűleg sok mindenben igaza van. A cikkben felsoroltak alapján szerintem szinte biztos, hogy jelenleg az invazív módon lélegeztetettek halálozási aránya rosszabb mint 40-50%. Ugyanis ez az arány akkor volt ennyi, amikor minden beteget megfelelően tudtak ellátni, jelenleg ez már nem mondható el a túlterhelt rendszer miatt.

(#66447) Parci válasza daneel_hu (#66443) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak akkor jobb para szempontjából, ha megbízol a rendszerben.

ami a valóságot illeti, megmondom őszintén, és szeretem tudni. azt is, ha az az, hogy kevés az esélyem. akkor felkészülök rá lelkileg. élesben már nem szoktam parázni. (bár nem voltam még a halálomon, így nem tudhatom, hogy egy valódi halálfélelem mit vált ki)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66448) Kékes525 válasza Lauda (#66401) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha kiadná a forrását akkor már másnap nem lehetne prof. Ezért nem a Novák a felelős, hanem a kormány, aki ilyen helyzetet teremtet. Tilos az ő engedélyük nélkül nyilatkozni az egészségügyben. Ezek után nincs mit csodálkozni azon, ha valaki csak név nélkül mert nyilatkozni. Te kockáztatnád az állásod?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66449) lacafaca válasza szabi__memo (#66445) üzenetére


lacafaca
őstag

az a te problémád...én nem azt mondtam, hogy soha nem szedtem még "gyógyszert" ;) volt idő, amikor rászedtek, hogy szednem kell, és jobb lesz...hát nem lett :DDD
nem hinném, hogy a közeljövőben szükségem lesz pirulákban bízni és szedni azokat ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66450) szabi__memo válasza lacafaca (#66449) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De érted mire akartam kilyukadni. Nem létezik mellékhatások nélküli gyógyszer. Szinte biztos vagyok benne, hogy te olyat is ettél már ami máshol be van tiltva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.