Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66551) szabi__memo válasza lacafaca (#66549) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miért is nem jó az?

(#66552) lacafaca válasza szabi__memo (#66551) üzenetére


lacafaca
őstag

ha szerinted egy szint a kettő a gyógyászatban, akkor nem tudok neked erre értelmes választ adni

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66553) szabi__memo válasza lacafaca (#66552) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Látszik hogy nem vagy képben ebben sem.

(#66554) viharhozo válasza Rive (#66521) üzenetére


viharhozo
addikt

Hat, nem tudom, engebb inkabb az lepne meg, ha Kina nem tudna jo vakcinat gyartani. Ahol annyi penzt es energiat tudnak beleolni vmibe, mint Kinaban, ott igenis kell erdemenynek lenni.

Az oroszok sajnos lassan teljesen hulyet csinalnak magukbol (vagy a nyugatititkostudjukkik csinalnak beloluk), pedig azert bennuk is remenykedtem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#66555) szabi__memo válasza viharhozo (#66554) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

86%
És legalább külföldi tesztekkel

(#66556) lacafaca válasza szabi__memo (#66553) üzenetére


lacafaca
őstag

oké :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66557) Rive válasza viharhozo (#66554) üzenetére


Rive
veterán

Meglehetősen biztos vagyok benne, hogy mindkét vakcina működik. Csak éppen a helyi khm... sajátosságok .... okán engedélyeztetni őket a nyugati elvárásoknak megfelelően (és: időben) minimum komoly kihívás, de realistábban szemlélve: szinte képtelenség.

Mellékhatás, hogy ezzel valszeg megnyerik a kevésbé finnyás piacokat: oda a 'nyugati' vakcinából még jó sokáig nem fog jutni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#66558) szabi__memo válasza lacafaca (#66556) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sajnos nem, mert nem fogod fel mit írtam/írtunk azzal kapcsolatban amit te írtál. Két dolgot összefüggésbe hozol amiknek nincs köze egymáshoz

(#66559) lacafaca válasza szabi__memo (#66558) üzenetére


lacafaca
őstag

sajnálom, túl debil vagyok a ti szintetekhez ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66560) Parci válasza Asbee (#66545) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdemes azért a vakcina mellé odatenni kontrasztnak, hogy mondjuk csak magyarországon csak a 46. héten 1200-zal több ember halt meg a koronajárvány alatt/miatt, mint az elmúlt öt évben ilyenkor szokott.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66561) ubyegon2 válasza lacafaca (#66559) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sok zőccséget eszel, így sok zőccséget is beszélsz! :DD (ahogy kiveszem itt a párbeszédetekből)

Amúgy én azokra vagyok rendkívül büszke, akik azt hiszik, jelen helyzetben nem beszélnek egy deka zőccséget. ;] Sem.

(#66560) Parci

Ujujjj...nem akarok itt én is zőccségezni, de ez koronajárvány alatt/miatt, nagyon nem ugyanaz a számadat szerintem. Csak megemlítettem, nem mennék jobban bele. :N (főleg, hogy jelentéstan és nem vírustan, amit érintünk most)

[ Szerkesztve ]

(#66562) Csatravi válasza Coyot (#66544) üzenetére


Csatravi
senior tag

Napi trollkodás. Többet minek vársz tőle?!

(#66563) lacafaca válasza ubyegon2 (#66561) üzenetére


lacafaca
őstag

így :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66564) attiati válasza ubyegon2 (#66561) üzenetére


attiati
veterán

Mindig érdekes ez az okfejtés, hogy most a korona alatt vagy miatt van több halott...?

Ha a közúton elszaporodtak a részeg sofőrök által okozott halálos balesetek és miattuk sok rendőrt kell átvezényelni szondázni és a rendőrhiány miatt több bankrablás lesz máshol, akkor igazából mi az oka, hogy összességében több rendőrségi ügy van? Nem a sok részeg sofőr miatt?

[ Szerkesztve ]

(#66565) Csatravi


Csatravi
senior tag

Covid-osztály nyílt a pszichiátriai intézetben, vezénylik át a nővéreket az addiktológiáról
Arra azért kíváncsi lennék, hogy 48 óra alatt, hogy alakítanak ki egy ilyen osztályból, fertőző osztályt a megfelelő járványügyi szempontoknak megfelelően?

(#66566) Alex91 válasza Csatravi (#66565) üzenetére


Alex91
félisten

A kinaiak napok alatt korhazakat huztak fel :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66567) Lauda válasza attiati (#66564) üzenetére


Lauda
félisten

Nem. Annak a kormányzásnak a hibája, aminek okán létszámhiánnyal küzd a rendőrség.

(#66568) daneel_hu válasza Csatravi (#66565) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem semmiféle nehéz feladat nincs benne.
Oxigén kiépítése - bár ez sok helyen most sincs -, ágyak, gépek. Fertőtlenítés stb.... stb..

A zsilip az egyetlen nehezen kivitelezhető czucc, de azt meg úgysem fogják használni. :P

(#66569) Csatravi válasza ubyegon2 (#66561) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Csak megemlítettem, nem mennék jobban bele. :N (főleg, hogy jelentéstan és nem vírustan, amit érintünk most)"

Akkor biztos tudsz rá magyarázatot hogy mi ez az eltérés a több éves átlaghoz képest. Pirossal körbekarikázva.

Mert vagy nem mondanak igazat a Covidos halálozási számmal és "csak" tényleg ennyi halott van de akkor mitől van ez az eltérés az 5 évi átlagtól.
Vagy sokkal több a Covidos elhalálozás amit nem vallanak be, de pont ez hiányzik abból az ismeretlen elhalálozási számértékből.

(#66570) Csatravi válasza daneel_hu (#66568) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szép az elmélet :)

(#66571) attiati válasza Lauda (#66567) üzenetére


attiati
veterán

Úgy igen.

Csak mindig előjön a vita (a korona tagadóktól), hogy azért van sok halott, mert most mindenki a koronásokkal foglalkozik és nem jut hely a nem covidosoknak.

Lényegében oké, gyakorlatilag meg mégis a covid okozza akkor.

Márciusban az volt a legelső ábra, hogy azért kell a korlátozás, mert az eü kapacitást jelölő piros vonal fölé rohan a járványgörbe és felette sok lesz a halott.
Ez volt a legelső ábra.
Nem értem a korona tagadókat (nem is lehet őket érteni).

[ Szerkesztve ]

(#66572) Parci válasza ubyegon2 (#66561) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem akarok belemenni, van egy tök stabil 5 éves átlag, amihez képest látványosan elemelkedünk, exponenciálisan növelve a különbséget. és koronajárvány van. nekem "mindegy is", hogy vírusfertőzésbe (közvetlenül) vagy más miatt (közvetetten) halnak meg ennyivel többen, egyszerűen az van, hogy a járvány miatt láthatóan nagyon megemelkedtek a halálozások.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66573) lacafaca


lacafaca
őstag

nem kell félni, nem fog fájni ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66574) Z.É.T. válasza Lauda (#66567) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Noha ez is egy megoldásra váró feladat, de valószínűleg nem is létezik olyan ország, ahol évtizedekig fenntartanának a normális* működödésnél nagyságrendekkel nagyobb eü állományt, arra az esetre, ha esetleg kitörne egy világjárvány. (remélhetőleg ezután egy picit átgondolják majd)

Így kábé ez lenne a jó hasonlat:

Néhány piás sofőrt egy ejnye-bejnyével utukra engedték, az így járó sofőrök elterjesztették, hogy lehet piázni, nincs következmény, sőt, közzétettek egy kihívást, hogy nekik sem lett semmi bajuk, vezessen mindenki piásan, majd hirtelen baromi sokan kezdtek piásan vezetni, erre a BM az állományt a piásokra küldte, ami miatt sok lett a bankrablás.

Ugyanúgy a vezető(k) hibája, de nem az állomány volt igazából kevés. A piások üldözését nem időben és nem megfelelő szigorral kezdték szankcionálni.

A miért is izgalmas kérdés persze...

*normális: amennyire normálisnak lehet nevezni, ami nálunk volt, meg még rengeteg országban...

(#66575) Parci válasza Z.É.T. (#66574) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az, hogy járvány nélkül mennyien halnak meg ilyenkor, tudjuk. kb. 2400 fő/hét.
azt, hogy járvány alatt mennyien halnak meg, látjuk, most épp 3600 fő/hét.

messziről nézve az, hogy miben halt meg az a +1200 fő, nem is annyira érdekes. a járvány miatt így vagy úgy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66576) Ringman válasza Z.É.T. (#66525) üzenetére


Ringman
nagyúr

[link]

Már nem kell minden esetben alapos vizsgálatnak alávetnie a külföldi koronavírus elleni vakcinákat a hazai gyógyszerhatóságnak.
Az európai közös vakcina engedélyezést is megkerülő újabb import szabályokat hagyott jóvá a kormány egy friss rendeletmódosításban. Ez tovább könnyíti a még nem törzskönyvezett koronavírus elleni gyógyszerek és oltóanyagok importját és hazai felhasználását. Egy korábbi rendelet már lehetővé tette ilyen - uniós törzskönyvvel nem rendelkező - szerek behozatalát a világ más részeiről, ám azoknál még feltételül szabta, hogy a honi gyógyszerhatóság vizsgálja a biztonságosságukat és hatásosságukat, s az alapján engedélyezze a felhasználásukat. Így kerülhetett szóba, hogy Magyarországon esetleg az uniós teszteken át nem esett orosz, illetve kínai vakcinát alkalmazzanak.
A mostani rendeletmódosítás ezt a kaput tágra nyitja, s azt mondja, hogy az ilyen szerek már akkor is behozhatók, ha azokat az unióban, illetve néhány ahhoz társult országban már alkalmazzák. Ez esetben nem kell a magyar gyógyszerhatóságnak garanciális vizsgálatot végeznie, ehelyett beérjük azzal, hogy szert az Európai Gazdasági Térség (EGT) országainak valamelyikében jóváhagyták, akár ideiglenes felhasználási engedélyt kapott. (Az EGT csoportjába nem csak az uniós országok tartoznak, hanem Izland, Liechtenstein, Norvégia.

(#66577) andor80 válasza Coyot (#66534) üzenetére


andor80
senior tag

Pánikkeltésre hangualtletésre jó a gődény szint amit a srác csinál.Viszont egyre többször súrolja a határát jelenleg hatályos törvényeknek ezzel..
Sebaj ő is be lesz oltva ahogyan.ki különben majd kuksolhat otthon négy fal közt :D :D

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#66578) daneel_hu válasza Csatravi (#66570) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az intenzívet nem láttam, de a sürgősségit igen.
Azt 2 óra alatt meg lehet csinálni, nemhogy 48 óra alatt...
Semmi, de semmi extra nem volt a sürgősségin... ja de, néha bejött valaki oxigénpalackot hozott és az üreseket vitte. (ezek mind mobilgépekhez voltak kötve)

Az intenzív az más tészta, abban biztos vagyok.
De hány sima covid-elfekvőre csinálnak X covid-intenzívet?

(#66579) lacafaca válasza andor80 (#66577) üzenetére


lacafaca
őstag

látom mára már megoldottad a vaccinálást :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66581) szabi__memo válasza Ringman (#66580) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A magyar egy okos nép

(#66582) Lauda válasza attiati (#66571) üzenetére


Lauda
félisten

Nálunk két probléma is fennáll jelenleg. Egyik az amúgy is szétbomlasztott és kivéreztetett egészségügy. Másik, hogy erre az élőhalott eü rendszerre szabadult rá a járvány miatti plusz teher. Szóval itt szerintem a kormányunk is hibás és a covid is a kialakult helyzetekért. ;)

(#66583) Lauda válasza Z.É.T. (#66574) üzenetére


Lauda
félisten

nem is létezik olyan ország, ahol évtizedekig fenntartanának a normális* működödésnél nagyságrendekkel nagyobb eü állományt, arra az esetre, ha esetleg kitörne egy világjárvány.

Egyetértek, nem is állítottam/céloztam ennek az ellenkezőjét/ellenkezőjére. :)

(#66584) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Már a rendőrségen van a vírustagadó Doktor Gődény ügye
"Polt Péter a politikusnak küldött válaszában azt írta, hogy feljelentésként értékelte a képviselő kérdéseit, és azt továbbította a BRFK-nak."
Hmm érdekes, mihelyt nem egy NER lovagról + egyéb 'védendő' személyről van szó akkor a Polt is tud reagálni.

[ Szerkesztve ]

(#66585) MuMa012


MuMa012
tag

Lehordhatja mindenki a menekültek miatt Merkelt, de ebben a rövid idézetben benne van, hogy mennyivel érettebb, felelősségteljesebb ebben a válságban, mint más vezetők....

(#66586) Coyot válasza lacafaca (#66573) üzenetére


Coyot
őstag

Akkor ezzel mit is akartál megint mondani?

Má' nem

(#66587) szabi__memo válasza zsolt_64 (#66584) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor biztosan dr Novák következik ;]

(#66588) attiati válasza Ringman (#66580) üzenetére


attiati
veterán

Enyhébb tünetekkel pihenni kellene, ágyban maradni, táppénzre menni?
(home office mellett)

Van egy álláspontom, covid óta különösen, de kezdem ufónak érezni magam vele.

[ Szerkesztve ]

(#66589) Z.É.T. válasza Parci (#66575) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Egyrészt teljesen egyetértek, március óta ezt próbáltam magyarázni azon ismerőseimnek, akik szerint felesleges, vagy túlzó volt a tavaszi védekezés, hogy ha a covidtól nem is tart - ami önmagában is megér egy misét - azt is fel kell fogni, hogy az eü kapacitáson túl majd baleset, vagy bármilyen más betegség esetén sem fogják tudni úgy ellátni, mint "békeidőben".

Másrészt viszont minden általam ismert covid-sztori alapján nagyon meggyőzőnek tűnik, hogy jelentősen több a közvetlen covid-áldozat, mint a hivatalos stat.
Ez lehet például úgy - ahogy volt is erről már szó - hogy valaki úgy távozott, nem volt előtte pozitív tesztje, lehet úgy, hogy nem valós a stat. - rendszeres anomáliák a jelentésekben, titkolózás, ki nem adott területi és intézményi adatok, letagadása annak, hogy birtokukban lennének az adatok, a politikai (populizmus) céloknak megfelelően "alakuló" görbék stb - egyszerűen túl sokszor buktak le a járvány alatt, hogy nem mondanak igazat. (az egy is túl sok lenne)
Mindig az aktuális politikai és gazdasági céloknak megfelelő hangnem, felváltva alkalmazva a bagatellizálást és az ijesztgetést.

Szóval, igen, valójában mindegy, hogy közvetlen, vagy közvetett a halálozások oka, ezek a növekmények egyértelműen a covid számlájára írhatók, azonban a számlát minden országban a vezetők írták.
Minden országnak vannak megfelelő szakértőik, minden kormány maga döntött, hogy "mennyire hisz az orvosoknak és matematikusoknak".
Az első hullám minden országot váratlanul ért, a második hullámtól az áldozatok száma a kormányok tevékenységének következménye, a kormányok szégyene, vagy büszkesége.
Szerintem.

(#66590) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#66591) Z.É.T. válasza Lauda (#66583) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:R

(#66592) ubyegon2 válasza attiati (#66564) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De, biztosan jól mondod, sokszor van is így a hiradóban, hogy a héten 6 részeg sofőr miatti bankrablás történt. :D

Egyébként meg a közlekedési rendőrt és a közrendvédelmi rendőrt nem fogják a másik területére vezényelni, anno engem se vezényeltek át légvédelmi ütegparancsnoknak a HM II-ből mert kevés tüzér volt valahol.

De értem mire gondolsz, ettől még amit Parci írt, nem feltétlenül ugyanazon halmaz. szerintem

(#66569) Csatravi

Azt írtam volna, hogy nincs több halott a covid miatt?

koronajárvány alatt/miatt

Erre akkor azt mondod, teljes átfedés van? OK. Szerintem van, aki a járvány alatt halt meg, de nem a járvány miatt. No persze áttételesen minden is a járvány miatt történik. Gondolom az is van akkor a hírekben, hogy a járvány alatt/miatt a héten 258 csecsemő született. Nyilván alatta, de miatta is? Biztos?

[ Szerkesztve ]

(#66593) Ringman válasza attiati (#66588) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen.

de a hazai ún. munkakultúrában még erény is, ha valaki betegen megy dolgozni.

(#66594) zsolt_64 válasza szabi__memo (#66590) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Hogy egy hithű mohamedánt Koca - nak hívjanak... ;)
Elnézést kérek mindenkitől, ötéves gyerekekek szoktak ilyen vicceket elsütni.
Egyébként Kocának igaza van vakcinaügyben.
Úgylátszik hiába spanok a putyin,erdogan,vitya , a törökök ebből nem kérnek, nem úgy mint mi...(akik beállunk tesztelni)

[ Szerkesztve ]

(#66595) Csatravi válasza Coyot (#66586) üzenetére


Csatravi
senior tag

Semmit.
Dobott megint egy követ a pocsolyába mert az előző köve után sem akartak hullámok keletkezni.

(#66596) Z.É.T. válasza Coyot (#66586) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Semmit! :D
Laca egyik zsebében a bölcsek köve, a másikban kavicsok és féltéglák, néha bedob egyet a tükörsima vizű tóba és várja, hogy a hullámok kit csapnak arcon. Ha senkit, akkor sugallani kezdi, hogy ez most a bölcsek köve volt, ha kiderül, hogy mégsem, akkor azt válaszolja, hogy csak viccelt, a bölcsek köve még mindig a zsebében lapul.
Kár, pedig ezek nélkül simán tőle (is) kérnék majd néhány javaslatot, ha és amennyiben sikerül jövőre növénytermesztésre alkalmas telket vennem. Csak így kettővel nehezebb komolyan venni.

Szerk: Csatravi, mennyivel rövidebben is le tudtad írni, tanulnom kellene belőle! :D

[ Szerkesztve ]

(#66597) Coyot válasza Csatravi (#66595) üzenetére


Coyot
őstag

Szeritem azt sem érti mit küldött be, mert ezt megint arról szólt ha jól láttam, hogy ne pánikolj mert természetes halállal/ más miatt is halhatnak meg emberek a vakcina beadása után... és erre is fel kell készüni.

Z.É.T.:
Komolyan venni? Esélytelen.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#66598) lacafaca válasza Coyot (#66597) üzenetére


lacafaca
őstag

:R köszönöm...fogalmam sem volt valóban, csak úgy találtam ezt a linket és idetrollkodtam

aki föl is fogta miért: kezdődik a szerecsenmosdatás :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66599) Parci válasza ubyegon2 (#66592) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, nem ezt mondtam, nem figyeltél: én a +1200 főről beszéltem csak járvány alatt/miatt. van ott még 2400 fő, ők a "szokásos" halmaz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66600) Z.É.T. válasza ubyegon2 (#66592) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Miatt/alatt

Ha a sokéves átlag, vagy évtizedes maximumhoz képest sokkal több gyermek születik, azt nem nehéz feltételezni, hogy a karanténban sokan gyereknemzéssel ütötték el az időt. Persze az is lehet, hogy eleve rengetegen csak egy világjárványt vártak, mert ők kizárólag akkor akartak gyermekáldást.
Ugyanez a halálozásoknál is, ami növekmény, azt nehéz másnak betudni. Hacsak nem tudsz esetleg öngyilkos szektákról.
A többi szvsz fingreszelés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.