Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66751) headhunter


headhunter
addikt

[link]

Tippmix:

1. Orosz hackerek 1,01
x. Kínai 1,05
2. Más 30,00

[ Szerkesztve ]

(#66752) Ricardo válasza pjen (#66735) üzenetére


Ricardo
félisten

"Szerdán országosan 2802 új esetet jelentettek, ilyen magas számot egy nap alatt eddig még nem regisztráltak az országban"

Szerintem pont a maszk hordásának, és a fegyelmüknek köszönhető, hogy a rekordnak számít egy olyan szám, amit egy átlag nyugati (fegyelmezetlen emberekkel teli) ország jelentős javulásként élne meg.

(#66753) Stanlee


Stanlee
őstag

Ma delutan 3-tol ulesezik az FDA, estere valoszinuleg lesz is engedelyeztt oltoanyag az USA-ban.

FDA Briefing DocumentPfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine

Ha valakit erdekel, fenti dokumentumban erdekes dolgokrol van szo az engedelyezessel kapcsolatban.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#66755) Parci válasza pjen (#66748) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

két éves, nem beteges (de nincs is még erős immunrendszere), de amikor négy hónaposan letarolta az influenza, azt nézni is rossz volt. most meg itt a korona, egész egyszerűen "nem szeretnék foglalkozni" az influenzával ebben a szezonban, van más. plusz én nem is félek az oltástól.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66756) audiophile2!


audiophile2!
lelkes újonc

Ma láttam egy bunkó állatot a metrón. Amikor köhögött lehúzta a maszkot.

(#66757) Parci válasza #20749568 (#66754) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezért mondom, hogy tudtok "ti" napi 3000 körül is belehalni ebbe, csak engedni kell

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66758) pjen válasza Ricardo (#66752) üzenetére


pjen
félisten

Ez rendben, de ott a harmadik hullám, pedig hordják a maszkot.Akkor mért is lett harmadik hullám?

(#66759) pjen válasza Parci (#66755) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem tudtam, ezért kérdeztem.Az én családomba nem szokott belátogatni az influenza.

Egy "jó" torok gyuladással lehet Te is lehúznád a maszkot.Az más kérdés, hogy köhöghetne a szája előtt egy zsebkendőbe.

[ Szerkesztve ]

(#66760) Ezekiell válasza #20749568 (#66754) üzenetére


Ezekiell
veterán

Csak hát bocsi, szarügy.

Na, hát akkor bocsi, szarügy mindenkinek, akit kirúgnak/becsődöl a cége/stb, de bizony zárni kell, és hát bocsi, szarügy, de pont leszarom, kinek mennyire mi fáj ebben.

(na, hát így nem kommunikál civilizált, normális ember....)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#66761) Parci válasza pjen (#66759) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hozzánk sem szokott, tavalyelőtt telibevert minket egyszerre, el is maradt a karácsony :(, elég durva volt. egyébként elég kb. 3 évente oltani, nem mutálódik az olyan nagyon-nagyon, jó eséllyel nem kapod el a köztes években sem.

idén azért is akartam, hogy ha aztán valakinek 39 fokos láza lesz és szarul lesz, ne kelljen hallgatni a tudós dokikat, hogy "ez nem korona, influenza is lehet"..........

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66762) pjen válasza Parci (#66761) üzenetére


pjen
félisten

Mi sem vagyunk oltás ellenesek, csak valahogy kimaradunk az influenzából.(az oltásból is)lekopogtam, balkézzel alulról.

[ Szerkesztve ]

(#66765) Ricardo válasza pjen (#66758) üzenetére


Ricardo
félisten

Mert a maszk nem vegyvédelmi ruha. Nem gátolja 100%-ban a terjedést. Viszont jelentősen csökkenti a a fertőzés esélyét, és ha mégis megtörténik, akkor is jóval kisebb a benyelt koncentráció, ami fontos a betegség lefolyásának szempontjából.

Lassan egy évvel a covid megjelenése után, tényleg még mindig a maszkok fontosságáról beszélgetünk :F

(#66766) Ringman válasza #20749568 (#66763) üzenetére


Ringman
nagyúr

pénzt lehet még keresni, halottat feltámasztani meg nem lehet.

(#66767) pjen válasza Ricardo (#66765) üzenetére


pjen
félisten

Nem beszélgetnénk a fontosságról, ha nem lennének ilyen példák.Biztos nagyon jól véd, nem is vitatom.Inkább attól tartok az élet túlhaladja és még egy olyan fegyelmezett nép mint a Japán se tud örökké együtt élni vele.

Ezt az összes múltbeli és jelenlegi háborúról elmondhatjuk.Mégis amelyik nem vallási az mind a pénzről szól.

[ Szerkesztve ]

(#66769) Csatravi válasza Parci (#66701) üzenetére


Csatravi
senior tag

ööö .... biztos hogy jól tudod? :)
Csak gyorsan pár link. [link] [link] [link]

Sajna fejből is ment volna de így nem tőlem származik :)
Ismertem 10 éves gyerkőcöt akinek soha nem volt aztán csak hopp és neki is lett. Mivel már nem csecsemő és pár éves korosztály volt így őt is könnyen és nagyon gyorsan kikezelték.
Egy biztos, szívszorító és igen pánikkeltő tud lenni ha a gyermek elkapja.

(#66770) lacafaca válasza pjen (#66767) üzenetére


lacafaca
őstag

ne kötözködj, ma már koronaspecifikus az összes maszk...mert ugye a flu ellen nem hatásos, ezt jól mutatja az utolsó nagy pandémia óta eltelt évszázad, senkit nem köteleztek a hordására, meg is halt benne sokmillió ember, viszont szerencsére most nincs flu és a koronát tökéletesen vissza tudja szorítani...na. :((

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66771) S e t h válasza Kékes525 (#66640) üzenetére


S e t h
nagyúr

Megspórolhattad volna a karaktereket, ha higgadtabban, kevesebb indulattal és figyelmesen olvasod a hozzászólásokat.
Gődény? Ezt miből sikerült kihámozni?
Az meg a mélypont, hogy andor mellett korteskedsz, ahhoz egy sztárügyvéd team is kevés lenne, de lelked rajta, max feldobod itt a hangulatot. :)

De a kedvedért megvilágítom és akkor nálad is pattog a labda, kérlek vezessétek le andorral, hogy az ebben a topikban elhangzottakat közül melyek azok, amelyek olyan elkövetői magatartást merítenek ki, amit a jogalkotó már pönalizált.
Köszi!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#66772) gergobaby válasza #20749568 (#66768) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Egyetertek amugy ezzel, 1% eleteert nem kene megsanyaritani a maradek 99% -et... :U

(#66773) lacafaca válasza S e t h (#66771) üzenetére


lacafaca
őstag

már vártam...láthatóan nem értelmezte kékes (vagyis nem jól), túl reggel volt még :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66774) Csatravi válasza pjen (#66735) üzenetére


Csatravi
senior tag

3. hullám? Bár csak akkorka hullám lenne itt is. Ha az ott hullám akkor nálunk már hatalmas szökőár van.

(#66775) Drizzt válasza gergobaby (#66772) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkor is igy gondolod, ha abban az egy szazalekban te is benne leszel?
(Masfelol korlatozasok nelkul sokkal rosszabban nezne ki a helyzet halalozasban is. Jelenleg a vilagon sehol nem mertek azt meghuzni ahol jelen van a jarvany, hogy ne hozzanak legalabb minimalis korlatozasokat. Nem veletlenul.)
(Masfelol ez a 99% megsanyaritasa is torzitas. Az a szam is kisebb attol joval, de nem akarom egyaltalan bagatellizalni a gazdasagi hatasokat.)

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#66776) Z.É.T. válasza gergobaby (#66772) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Btw
1%

(#66777) pjen válasza Csatravi (#66774) üzenetére


pjen
félisten

Egyrészt nagyon messze van, másrészt nyáron mi is azt hittük, hogy havaj van.Az egy igazán sűrűn lakott ország,mire 2K t kiszűrnek, van 20K ismeretlen kontakt.

(#66778) Rive válasza #20749568 (#66768) üzenetére


Rive
veterán

Apró gond, hogy nem csak tünetmentesek és halottak vannak. Az anyagi teherbe pedig a kórházak terheltsége vastagon beleszámít.

A dolog akkor a legolcsóbb, ha alacsony az esetszám. De ahhoz biz' be kell vállalni, hogy védekezés van akkor is, amikor épp nincsenek tömeges megbetegedések.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#66779) Csatravi válasza Z.É.T. (#66749) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nálam már olyan mélyre sikeredett ez az írása, hogy ha hozzászólok akkor örökre kivágnak innen. Azért annak örülök, hogy az ilyen emberek elmennek innen.

(#66780) Parci válasza Csatravi (#66769) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Biztos, picit felreertheto, amit ezek a cikkek mondanak, pedig ugyanazt mondják. Majd este begepelem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66781) pjen válasza Rive (#66778) üzenetére


pjen
félisten

Most jöhetne a védekezés hogyanja.Iskola, ovoda, bölcsöde nem zárhat be, mert szülő nem maradhat otthon.Nincs munka nincs pénz, legalábbis nálunk.Ha a szülők otthon maradnának a kisgyerekkel a kórházi személyzet 70% a eltűnne.Álj meg egy suli előtt tanítás végén, sokszor puszival kézfogással búcsúznak egymástól a gyerekek.

#66769:krupp egy borzasztó betegség szerencsére a gyerekek kinövik.

[ Szerkesztve ]

(#66782) Lauda válasza Ringman (#66766) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor a gazdasági válságok, mint olyanok nem is léteznek. :D Pénzt keresni lehet-ne, ha épp lenne hol, vagy épp lehet, csak nem elég semmire, lenne hol, csak nem tudsz olyan munkát végezni, a végtelenségig folytatható... :D A tönkrevágott gazdaság szerintem több rokkantat, halottat termel, mint ez a járvány.

Magamat idézném:

Jelenleg az zajlik, hogy emberek és cégek ezreinek tönkretétele mellett mentenek meg embereket. Hogy melyik a "jobb", csak azon múlik, hogy az illető éppen melyik oldalon landol. ;)

[ Szerkesztve ]

(#66783) S e t h válasza Csatravi (#66779) üzenetére


S e t h
nagyúr

"Azért annak örülök, hogy az ilyen emberek elmennek innen."

Engem boldoggá tesz ha süt a nap, a kislányom nevetése, az ha egészségesek vagyunk, van fedél a fejünk felett, egy jó könyv, játék az állataimmal, a sport, de az, hogy elmegy vki az országból, mert én nem értek vele egyet..............

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#66784) lacafaca válasza S e t h (#66783) üzenetére


lacafaca
őstag

...és csodálkoznak, hogy a csuti életfogytig tartó uralmat remélhet :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66785) gergobaby válasza Drizzt (#66775) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Az is benne van a pakliban persze. Most nyilvan ez kicsit morbid tulzas volt, de azert en latom a sajat rokonaim kozt, hogy akit "probalunk megmenteni", az ugy szarik az egesz szabalyozasba, ahogy van. Ideig oraig lehet itt ragodni, hogy legyen hard-lockdown, de nem lesz, senkinek nem hianyzik hogy megnagyobb recesszio legyen...

(#66786) andor80 válasza Ringman (#66766) üzenetére


andor80
senior tag

Minden héten 10x elmondja neki és elvtrásainak valki de egyszerüen nem érti,hogy erdőben sűlt liszten és pohár vízen hónapokig el lehet élni de a feltámadás még manapság nem annyira egyszerü...
És az a magyarázatuk a bekényelmesedett mokuskáknak sem állja meg az igazát ,hogy ha majd sokan szegények lesznek mekkora érdek fog sérülni...Igen érdek az azt jelenti életben vannak...Szóval nem értem a nyivákolást !

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#66787) Csatravi válasza S e t h (#66783) üzenetére


Csatravi
senior tag

A nem értek egyet meg az a stílus az két külön dolog.
Az meg hogy valaki a jólétét félti és inkább a másik vesszen csak a jóléte megmaradjon az nálam az a kategória amit ha ide írnék azért Parci, vagy a moderátorok kivágnának érte.
A gyávákról és gyengékről meg régebben már írtam. Lehet még más jelző is elférne mellette.

(#66788) fatal` válasza gergobaby (#66772) üzenetére


fatal`
titán

Azt kellene már felfogni, hogy a fertőzés hatása nem merül ki abban, hogy meghalnak az emberek.

Akkor is ezt mondod majd, ha a maradék 50 évedet úgy kell leélned, hogy a tüdőkapacitásod a felére zuhant?

Persze ahhoz, hogy ez a dolog rendesen működjön, ahhoz az átlagember hozzáállása is meg kellene, hogy változzon.

Nem egy esetet hallottam ismerősöktől, hogy "a vírustagadó ismerősöm/haverom/szomszédom most vitte el a mentő, covid pozitív".

[ Szerkesztve ]

(#66789) gergobaby válasza fatal` (#66788) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Attol, hogy nem vagyok hard lockdown parti, nem tagadtam soha a virust, az intezkedesket is betartom. Csak az a furcsa, hogy ebben a topikban ha paran elkezdjuk felhozni, hogy nem az aldozatok az egyetlen baj, hanem gondoljunk a kovetkezo 5-10 evunkre, akkor mar lehurrogtok.

Ezek az akkor is ezt mondod majd... kezdetu mondatok pedig:
Akkor is ezt mondanad, ha te is es a feleseged is vendeglatasbol eltetek volna (vagy mas erintett szektorbol) es most alig lenne mit enni adni a gyereknek?
Es ennek jelenleg nagyobb az elofordulasa mint a tartos tudogyengeseggel kuzkodoke...

(#66790) Ezekiell válasza gergobaby (#66789) üzenetére


Ezekiell
veterán

És ennek jelenleg nagyobb az elofordulasa mint a tartos tudogyengeseggel kuzkodoke...

Ezt honnan is veszed?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#66791) fatal` válasza gergobaby (#66789) üzenetére


fatal`
titán

Egy szóval sem írtam, hogy vírustagadó lennél, ez inkább csak megjegyzés volt. :) Az első két bekezdés szólt neked konkrétan.

"Akkor is ezt mondanad, ha te is es a feleseged is vendeglatasbol eltetek volna (vagy mas erintett szektorbol) es most alig lenne mit enni adni a gyereknek?"
Nem tudom mit mondanék. De ez nem a lockdown hibája, hanem az államé/kormányé. Nem űrprogramot kéne indítani a járvány közepén.

Óriási probléma az országban, hogy az emberek semmiféle tartalékot nem képeznek, és én úgy látom, hogy ez rohadtul nem a keresettől függ. Nulla pénzügyi tudatosság. Ez (is) az oktatás szégyene.

De inkább nem folytatom, mert politika.

"Es ennek jelenleg nagyobb az elofordulasa mint a tartos tudogyengeseggel kuzkodoke..."
Ebben nem lennék olyan biztos.

[ Szerkesztve ]

(#66792) S e t h


S e t h
nagyúr

Covidosoktól kérdezem, ha még látogatják a topikot.
Ma reggelre úgy ébredtem, hogy majd leszakadnak a lábszáraim, annyira fájnak.
Hasonló az izomlázhoz, de szinte az egész fáj és azzal lepett meg a feleségem, hogy megjegyezte, amikor őt vizsgálták a covid osztályon, akkor szinte az első kérdése az volt a dokinőnek, hogy nem fájnak-e lábszárai és még át is tapogatták neki.
Nekem ez a tünet abszolút nem volt radaron az elmúlt egy évben, ezért is lepett meg most nem csak a jelentkezése, de még az is, hogy ez covid tünet lehet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#66793) fatal` válasza S e t h (#66792) üzenetére


fatal`
titán

Nem vagyok/voltam covidos, de az izomfájdalom a kezdetektől ott van a tünetek között. Csak nem jelenik meg mindenkinél.

[ Szerkesztve ]

(#66794) Ringman válasza fatal` (#66791) üzenetére


Ringman
nagyúr

Óriási probléma az országban, hogy az emberek semmiféle tartalékot nem képeznek, és én úgy látom, hogy ez rohadtul nem a keresettől függ.

linkeltem már korábban - szeptemberi (!!!) adat:
Annyi lakáshitelt vettek fel egy hónap alatt a magyarok, amire az elmúlt húsz évben nem volt példa

az is probléma, hogy az állam semmilyen segítséget nem nyújt, hanem másra költi a pénzt.

(#66795) Z.É.T. válasza gergobaby (#66789) üzenetére


Z.É.T.
őstag

"akkor is ezt mondanád?"

Igen, akkor is ezt mondom.

Én magam is munkanélkül, minimális alkalmi munkával, a családom fele érintett - zenészek, vendéglátósok stb - és 7 gyászoló családot ismerek, meg számtalan olyat, aki addig volt hasonló állásponton, mint te, amíg ő maga, vagy valamelyik családtagja nem élt át egy közepes tünetes covidot.
Az anyagi jólét egy törékeny valami, legyen hálás érte, aki ennek az elmebeteg gazdasági rendszernek ideig-óráig haszonélvezője volt/lehetett és kezdje el átértékelni, mi a fontos az életben. Szerintem.

(#66796) Z.É.T. válasza S e t h (#66792) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A legjellemzőbb tünetek egyike, alapból megijedni nem kell tőle, de a trombózisveszély miatt folyamatosan figyelj rá, nehogy...
Jobbulást!

(#66797) Rive válasza gergobaby (#66789) üzenetére


Rive
veterán

Pont vendéglátás és egyebek védelme vezetett végül odáig, hogy ezeket teljesen be kellett csukni, és még ez sem elég
Hasonlóan az iskolák (agyatlan) védelme vezetett odáig, hogy az iskolákat (jobbára) be kellett csukni, és még ez sem elég

Tényleg az van, hogy ha védekezés vanik tűzoltás helyett, akkor az iskolák és a vendéglátás is valamennyire nyitva tartható.
Becsukás (teljes becsukás) pontosan annak a következménye, ha korábban 'túlvédték' a dolgokat

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#66799) UberMutant


UberMutant
őstag

a történelem során rengeteg szakma megszűnt, a vendéglátósok képezzék át magukat.
kódexmásoló szerzetesekre sincs már szükség pedig egy időben milyen menő szakma volt.

(#66800) Maist


Maist
senior tag

Egy gyors kérdésem lenne: Az olyan pozitív teszt eredményű személy, aki múlt hét szombaton már tüneteket mutatott, az attól a naptól visszafelé kb. hány napja lehetett már fertőzőképes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.