Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66701) Parci válasza Csatravi (#66655) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ööö... tudtommal a croup nem ilyen. :N

az egy autoimmun gyulladási folyamat a "torkodban", amit jellemzően egy-egy más vírusfertőzés triggerel. gyerekkori dolog, illetve később is megtörténik, csak akkor már nem veszed észre, azért, mert addigra már jó nagy keresztmetszetű a légcsöved. kisgyerekeknél, csecsemőknél ez pár mm még csak, ami egy gyulladás hatására közel vagy teljesen elzáródhat. ezért is van az, hogy ahogy nöl, nöl, növeget a gyerek, jellemzően egyre kevésbé lesz súlyos.

na most az, hogy lehet-e ilyen kapni egyszeri alkalommal egy vírustól, azt nem tudom. én még nem hallottam róla. a normál ügymenetet, amit fent leírtam, azt elég jól ismerem, anyámnál ott volt csőre töltve az akkor még csak vénásan adható szteroid, nálunk meg a hűtőben a prednisolon kúp. kellett is már használni többször.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66702) kekedi válasza Ricardo (#66687) üzenetére


kekedi
senior tag

Értem és megértem. Nyilván nem ugyan az.
De nem megoldható hogy otthon maradjunk a gyerekkel.
Van olyan aki azt mondja, mindent meg lehet oldani. Igen, aki teheti. Aki meg nem, az elveszti a munkáját.
Szar helyzet...

(#66703) Rive válasza Alex91 (#66697) üzenetére


Rive
veterán

Csak éppen az iskola egy olyan hely, ami összeköt kifejezetten sok 'bárhol máshol'-t.
Más szavakkal: ha nincs iskola, akkor nem (de legalábbis sokkal kevésbé) tud ugrálni a cucc a klaszterek között.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#66704) solfilo válasza Alex91 (#66700) üzenetére


solfilo
veterán

Bevallom nem olvastam végig a hsz-láncot, de Cecília mondott érdekeseket tavasszal:
Müller Cecília: Ha nem vagyunk betegek, a maszk viselése még káros is lehet
Szerinte egy olyan szájmaszk viselése, ami a védettség hamis illúzióját kelti, még káros is. Azért is, mert ezek a maszkok nem zártak (egyébként a sebészi maszkok sem), és ha kényelmetlenek, az ember folyamatosan az arcához nyúl, ami árthat.

solfilo

(#66705) Rage47 válasza solfilo (#66704) üzenetére


Rage47
veterán

ezzel szépen megalapozta gödényt is

(#66706) Ringman válasza solfilo (#66704) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó, hát cecil néni mondott kb mindent, de nehogymá' ő legyen a szint, hiába rakták fel a legfelső polcra.

(#66707) solfilo válasza Ringman (#66706) üzenetére


solfilo
veterán

Csak azért citáltam ide, mert Alex91 is őt hozta fel, mint érv. :)

solfilo

(#66708) Rage47 válasza Ringman (#66706) üzenetére


Rage47
veterán

pedig a szüleim őt idézik, ha mond valamit, bárki bármit mondhat a neten vagy tévében, cecil fog győzni sztem egy nagy tömegnél

[ Szerkesztve ]

(#66709) Rive válasza solfilo (#66704) üzenetére


Rive
veterán

Sajnos akkoriban ez volt a WHO alap hozzáállása, azt ismételgette.
Abban az időben gödény még ott tartott, hogy ez csak egy nátha, csak a haldoklók halnak bele és nem is látszik az olaszoknál a többlet halálozás.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#66710) solfilo válasza Rive (#66709) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi a kiegészítést, erre már nem emlékeztem! :)

solfilo

(#66711) Ricardo válasza Alex91 (#66697) üzenetére


Ricardo
félisten

Tömegben , ahol nem tartják a megfelelő távot, jobban terjed. az iskola pont ilyen.

(#66712) daneel_hu válasza Ringman (#66699) üzenetére


daneel_hu
addikt

Úgy, hogy a komplett kereskedelem, szolgáltatószektor kuka volt tavasszal...
... a cégem ugyanúgy adózott mintha mi sem történt volna. :D
(nem rúgtam ki senkit, a cég tőkéjéből finanszíroztunk mindent, + magánvagyonból)

De mégegyszer ez nem lesz.
És nem csak mi gondoljuk így.

Az állam tartja a markát, tök mindegy mi van.
Ha pestis-járvány akkor is. :D

(#66713) bigdady válasza Ricardo (#66711) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez igaz. Viszont nincs felügyelet a gyerekekre otthon, a szülők nem tudják megoldani így nem zárnak be. Sőt még most szombat is iskola nap holott a ledolgozandó 12.24 már téli szünet, embereket nem lehet kivenni a munkából nincs szabi tavasz miatt. Iskola marad kész.

(#66714) Ezekiell válasza Ringman (#66706) üzenetére


Ezekiell
veterán

Eleve orbitális baromság tavaszi mondásokra és álláspontokra hivatkozni most. Pontosan ennyi erővel azt is mondhatnák, hogy "de bezzeg régen azt mondták, hogy a Nap kering a Föld körül!!!!4444négy"

A tudomány halad, az álláspontokat revideálják, teljesen normális dolog ez, fel kellene már végre ezt fogni (nem neked mondom, hanem azoknak, akiknek ez nem sikerül...)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#66715) Alex91 válasza Ricardo (#66711) üzenetére


Alex91
félisten

Ha igy lenne, akkor mar az osszes magatol "kihalt" volna... A tanari teszt is megmutatta, hogy nincs itt semmi latnivalo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66716) Ricardo válasza bigdady (#66713) üzenetére


Ricardo
félisten

Tudom az okát annka miért nem zárnak, csak azt cáfoltam, hogy az iskolákban nem terjed jobban.

(#66717) Ricardo válasza Alex91 (#66715) üzenetére


Ricardo
félisten

Az akkor mutatott volna bármit ha a tanárok egy jó része nem tagaja meg a tesztet, így csak arra jó, hogy téves képet kapjunk. Tuti vélettlen, hogy van olyan suli aki azért áll át mert nincs elég tanár talpon. Vagy ahol egy tanár járkál 3-4 osztály között. Ott például sima mgőrzés, mert a tanítás esélytelen így. tehát kellene zárni, de az említett ok miatt nem teszik.

szerk: A középiskolák is azért zártak mert nincs semmi. Annyi a titok, hogy ott megtehetik, mert rájuk már nem kell otthon vigyázni a szülőknek.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#66718) Alex91 válasza Ricardo (#66717) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, de azt is tudjuk, hogy a tanar se az iskolaban szedi ossze, mert 100%-os tappenzt azert nem fizetnek :DD !

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66719) Ringman


Ringman
nagyúr

szerintem fontos infó:
[link]
A köznevelésre vonatkozó eljárásrend szerint korábban csak azoknak a diákoknak a hiányzását lehetett igazoltnak tekinteni, akik tartós betegségük miatt rizikócsoportba tartoznak. A krónikus beteg családtagjaikkal egy háztartásban élő gyerekek ügyében eddig nem volt elérhető hivatalos állásfoglalás, azonban egy szülő megkeresésére az Oktatási Hivatal megerősítette: alapos indok lehet a hiányzásra egy veszélyeztetett családtag.

(#66720) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

csoda történt! CSODA!

hívott minket a gyerekorvos, hogy ha most, az éj leple alatt, halkan és titokban, szombaton, de bemegyünk, egy bizonyos oltást tud adni a két éves fiamnak. bizony, kitaláltátok, azt, ami vaxival kezdődik és grippel végződik.

újra működik a magyar állam!!4!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66721) Ringman válasza Parci (#66720) üzenetére


Ringman
nagyúr

valld be, hogy beléptél a pártba! :)

(#66722) Parci válasza Ringman (#66721) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

........................................ :B

(amit még nem tudtok, hogy velem együtt ti is ;])

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66723) lacafaca válasza Parci (#66720) üzenetére


lacafaca
őstag

ne csodálkozz...kinyílt a pénzcsap ;] nerlovag :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#66724) mozso válasza Alex91 (#66715) üzenetére


mozso
senior tag

Osztrak adatok. 5-14 éves korosztály piros szaggatott vonal.

(#66725) Alex91 válasza mozso (#66724) üzenetére


Alex91
félisten

Ok mar nem jarnak ott suliba?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66726) mozso válasza Alex91 (#66725) üzenetére


mozso
senior tag

Igen.

november 3-an kozepiskolak -> tavoktatas
november 16-tol bezartak mindent december 6-ig (ovi + altalanos iskola is), oviban csak az volt, akiknek a szulei nem tudtak megoldani

(#66727) andor80


andor80
senior tag

Ma is sikeresen megvolt a narancs "plateu"....

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#66728) Ringman


Ringman
nagyúr

minden adott a káslerista emberkísérlethez

Gulyás arról is kapott kérdést, hogy terveznek-e az Európai Gyógyszerügynökség engedélye nélkül forgalomba hozni Magyarországon vakcinát. Az unió ugyanis korábban arra figyelmeztetett, hogy csak a gyógyszerügynökség engedélyével lehet forgalomba hozni uniós tagállamokban bármilyen vakcinát.
Gulyás szerint járványhelyzetben Magyarországnak nem kell egyeztetni senkivel erről, a magyar hatóságok fogják majd vizsgálni a vakcinákat, hogy alkalmasak-e.

(#66729) Nimda


Nimda
addikt

az idősek vásárlási sávjának felfüggesztését kérik a kereskedelmi szervezetek

Nagyon helyes, remélem sikerül elérni, mert ebben a formában semmi értelme. Én szinte mindennap járok közértbe + egyéb helyekre, de ami ott folyik az minden, csak nem idősek védelme. A vásárlási sáv lejárta után a boltok, vegyesen, zsúfolásig vannak tele, amihez hozzáadódnak az idősek, akik nem élnek a nekik fenntartott idővel. Aki ezt kitalálta, nagyon kényelmesen élhet, nem intézett még soha bevásárlásokat.

A másik a BKK szakszervezet baromsága, akik állítólag megint első ajtós lezárásokat akarnak, had tömörüljön a nép, a nem csuklós buszokon :(((
Ez már nem a tavaszi helyzet, amikor alig volt utas.

[ Szerkesztve ]

(#66730) #22743424


#22743424
törölt tag

GG napi bakija" mindaddig így lesz amíg vakcina elleni oltóanyag nincsen" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66731) Rive válasza Nimda (#66729) üzenetére


Rive
veterán

Jobb lenne helyette korlátlan nyitvatartás, de létszámkorláttal :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#66732) pjen válasza Kékes525 (#66660) üzenetére


pjen
félisten

Te emlékszel rosszul.Cecilia nemegyszer közölte a maszk még káros is lehet.Egyébként, hogy tudnék pontosan, szó yzerint idézni?Te felvetted a "törzs" nyilatkozatait.

(#66733) mozso


mozso
senior tag

Berlin adatok. 5-14 éves korosztály piros szaggatott vonal.

(#66734) radi8tor válasza Rive (#66731) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja annak legalább volt értelme tavasszal.

⭐ Stella

(#66735) pjen válasza radi8tor (#66734) üzenetére


pjen
félisten

Japánba megérkezett a 3 dik hullám,pedig az egy maszk hordó nép.(hirstart).

(#66736) radi8tor válasza pjen (#66735) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Várható volt. Ameddig nem FFP3-asban jár mindenki addig ez csak csökkenti a hatást, nem állítja meg teljesen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#66737) Kékes525 válasza Alex91 (#66700) üzenetére


Kékes525
félisten

Csúsztat a fészkes fene! Tudomásom szerint ebben az országban csak egyetlen egy ember szava számít. Azzal pedig, hogy ezt állítom, ami nem mellesleg igaz, semmivel sem csökken a Fidesz felelőssége. 2 hónap állt a rendelkezésükre, mégsem készültek fel a járvány megfelelő fogadására.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66738) #22743424 válasza pjen (#66732) üzenetére


#22743424
törölt tag

Erre gondoltál? 2020. 03. 26. 11:23 Müller Cecília: Ha nem vagyunk betegek, a maszk viselése még káros is lehet [link]

[ Szerkesztve ]

(#66739) Z.É.T. válasza #22743424 (#66738) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Az ugye megvan mindenkinek, hogy - bár már akkor is voltak preprint tanulmányok - akkor még ezt hitték:
(a cikkből ollózva)

(#66740) Stanlee válasza Alex91 (#66682) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem kell messzire menni, mindketo kep a 7 napos fertozesszamot mutatja ugyanazon idoszakban. A felso Berchtesgaden az also Regen. Mindketto Bajororszagban van. Annyi a kulonbseg, hogy az egyikben felment a fertozottek szama, hard lockdown (lockdown light + iskolak is zarva), fertozottek szama megint lement. Az alsoban meg 6 het lockdown light, iskola nyitva.

Ilyenbol talalsz nagyjabol masik 100 peldat Nemetorszagban.

Mielott megint 20 valaszt kapok, hogy iskola nelkul nem lehet megoldani, hogy dolgozzanak az emberek. En is annak a hive vagyok, hogy dolgozzon mindenki es legyen az iskola, ovoda nyitva. De ne varjuk el, hogy a kormos vagy a tetovaloszalon bezarasa drasztikusan csokkenteni fogja a napi friss fertozottek szamat, mig a masik oldalon meg az iskola nyitva marad.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#66742) Asbee válasza Parci (#66720) üzenetére


Asbee
veterán

Most nagy csalódást fogok okozni, én az oltásellenes troll, már rég megkaptam a vaxit :D Pedig nincs közöm a párthoz, és a háziorvosomnak sem.

(#66744) Parci válasza Asbee (#66742) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, az szóba sem került, hogy felnőttként tudnánk kapni... :(((
de legalább az a fiam, aki nem is kaphat mást, most megkapja. a többiek a családban velem együtt megkapták az orosz vakci... 3fluartot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66745) Ezekiell válasza #20749568 (#66743) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az ilyen kommentek olvasása közben egészségügyi alkalmazottként (ha az lennék) csúnyákat mondanék nagyon - rohadt nagy szerencsénk, hogy nem sztrájkolhatnak/mondhatnak fel...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#66746) Parci válasza #20749568 (#66743) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bár akármilyen szám lenne ott, nem igazán változtatnál az álláspontodon, de azért jelzem, hogy az 590 az nem valami statikus dolog, tud az több is lenni. nálunk a hivatalos számok alapján is napi 200 körül vagyunk, a ksh halálozás alapján a növekmény ennek a duplája. 10 millió főre.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66747) Asbee válasza Parci (#66744) üzenetére


Asbee
veterán

Nálam is úgy zajlott, hogy maguknak meg nekem 1-et félre raktak. Amúgy neki a fluarttal is jó tapasztalatai vannak azt mondta. Szerinte picit ez túl van ragozva, persze megvan az a réteg, korosztály ahova vaxi.

[ Szerkesztve ]

(#66748) pjen válasza Parci (#66720) üzenetére


pjen
félisten

Csak halkan kérdem.Beteges a gyerek?Okvetlen be kell adni azt az oltást? :U

(#66749) Z.É.T. válasza #20749568 (#66743) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Hónapok óta követem a szemellenzős ámokfutásod, de máig nem tudom eldönteni, hogy ennyire nem érted az egészet, trollkodsz, vagy - megbocsáss, nem tudom szebben megfogalmazni - ennyire aljadék vagy, az aláírásodnak megfelelő szellemben.

(és ez nem menti fel a kormányokat a felelősség alól)

(#66750) Stanlee válasza #20749568 (#66743) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem csak a teljes bezarkozas es a teljes nyitas letezik.

Viszont azt szerintem nem fogja senki ketsegbe vonni, hogy a politika nem hasznalta ki az aprilis-szeptember kozotti idoszakot, hogy a telre megfeleloen felkeszuljon. Es ebbol jonnek az ilyen rosszabbnal rosszabb dontesek, mint amiknek mi az elszenvedoi vagyunk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.