Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67801) perempe válasza Ricardo (#67794) üzenetére


perempe
addikt

kb. ilyen most az Index hangvétele.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#67802) tom_tol válasza Parci (#67723) üzenetére


tom_tol
addikt

"és bár nagy tisztelője vagyok az egyéni szabadságjogoknak"
Bocs, nem sértés de kezdek kételkedni.

Lehet Mo.-on lehet majd kötelezni az embereket az oltásra, itt aligha. Nem mellékesen még sokan emlékeznek 2009-re.

(#67803) lacafaca válasza tom_tol (#67802) üzenetére


lacafaca
őstag

túl kevesen sajnos...legalább is itthon

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67804) Floyd80


Floyd80
addikt

Ha az emberek választhatnának koronavírus elleni vakcinát, az olyan lenne, mintha egy daganatos beteg dönthetné el, melyik készítményt szeretné a gyógyulásához – mondta Szlávik János infektológus az RTL Híradónak. A Dél-pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézetének osztályvezető főorvosa szerint ez szakmai döntés, meg kell vizsgálni melyik vakcina legjobb az időseknek, a gyerekeknek, és melyik például a terhes nőknek.

Telex: A laikus emberek helyett a szakértőknek kéne dönteni arról, hogy kinek melyik vakcinát adják be Szlávik szerint

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#67805) Parci válasza tom_tol (#67802) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha picit is realisták vagytok, be kell látnotok, hogy nem fogják hagyni szórakozni a népet a témával. viszont, hogy ne menjünk messzire, simán lehet, hogy egyes népeket elég megkérni... nem kell rögtön statáriális állapotokat vizionálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67806) Daffni2


Daffni2
addikt

[linFertőző betegségek epidemiológusaként és közegészségügyi tudósként komoly aggodalmaink vannak a jelenlegi COVID-19 politikák káros testi és lelki egészségre gyakorolt ​​hatásaival kapcsolatban, és olyan megközelítést ajánlunk, amelyet fókuszált védelemnek hívunk.k]

Ezek mind hülyék lennének?

Szerencsére egyre többen vannak, egyszer úgyis kiderül az igazság, és akkor bebizonyosodik, amit eddig is sejtettem, nem én és a hozzám hasonlóan gondolkodók a laposföld hívő vírusidióták, hanem a rinyáló világot tönkretevők.

"Aki ad,az nyer"

(#67807) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Felfoghatatlan összeget kaszálhatnak jövőre a vakcinagyártók

Gyorsan átfutottam, amikról lemaradtam utolsó órában itt a topikban és utána egyből ez jött szembe. 2022-2023-ra is komoly összegeket kaszálhatnak. Biztosan nem bánják, hogy félévente ismételni kell az oltást. :N

[ Szerkesztve ]

(#67809) winhate


winhate
őstag

Tv2 dancing... péntek este össze vissza ölelgették, puszilgatták egymást, maszk nélkül 20 óra után. (kb 23:40)
😀

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#67810) Ezekiell válasza ubyegon2 (#67807) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ne írjunk már le tényként meg nem is ismert dolgokat...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67811) ubyegon2 válasza Ezekiell (#67810) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ööö----ezt nekem írod? Én csak linkeltem a tzikket, bocsi! De egyébként ebben a topikban elég sok nem ismert dolgokról írtak már. ;)

Jó Te nem, persze.... ;] Mások. Aham.

[ Szerkesztve ]

(#67812) Parci válasza Daffni2 (#67806) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meséld már el a topiknak légyszíves, hogy mi az igazság pontosan!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67813) tom_tol válasza Parci (#67805) üzenetére


tom_tol
addikt

Milyen alapon lenne kötelező? Ne feltételezésekkel válaszolj, azt hogy nem fogják engedni mert ... kicsit kevés.
Itt 26% nem akar oltást, az emberek harmada vacillál. Idősek nagyobb arányban szeretnének vakcinát, nyilván jobban is félnek nem alaptalanul.

(#67814) lacafaca válasza ubyegon2 (#67807) üzenetére


lacafaca
őstag

tudjuk jól, ez egy szemét laposföldes konteó, mert az összes gyógyszercég a fönnmaradásáért küzd, hiszen irgalmas szamaritánusként működnek és haszon nélkül, sőt ráfizetéssel működnek... :(( :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67815) Parci válasza tom_tol (#67813) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hű. :(((
na:
- fingom sincs, hogy svédországban mi és hogy lenne

- elég érdekes dolog feltétlenként szabnod, hogy ne bocsátkozzak feltételezésekbe egy olyan kérdésben, ami jövőidejű és amit az állam dönt el (és hát az állam nem én vagyok) :Y . mégis mi a lótúrót csinálhatnék mást?

egyszerűen csak teljes naivság azt hinni, hogy az adott ország nem fog mindent megtenni annak érdekében, hogy véget vessen az amúgy véget nem érő szopórollernek. akkor is, ha loyolai kovács jocóka nagyon-nagyon megfejtette, hogy ő nem fog oltást kapni.

ez jobb helyeken úgy megy majd, hogy nyomnak pár kampányt az oltásra, az emberek elmennek, beoltatják magukat és kész.

rosszabb helyeken majd még több kampányt nyomnak, meg hoznak pár szemét szabályt, ami miatt végül olyanok is oltatnak, akik amúgy nem akartak volna.

azért 60% nem megugorhatatlan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67816) South Velen válasza winhate (#67809) üzenetére


South Velen
addikt

Balázs Fecó is bement playbackelni 20 másodpercet halála előtt kb 4 héttel a sztárban sztárba, a többit tudjuk...

(#67817) Ezekiell válasza ubyegon2 (#67811) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az utolsó mondatod volt a komment tárgya nyilván... :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67818) ubyegon2 válasza lacafaca (#67814) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valójában mikor láttam a cikket, én nem értettem milyen hírértéke van ennek egyébként, hiszen fegyvergyárak, gyógyszeripai cégek, olaj ágazat, bankszektor, .... ha valamit csinálnak, nyereségesek. Persze ezekre a dolgokra szükség van, még ha ezen szükséglet jelentős részét az említett cégek segítségével érezzük olyannyira. Ez tény. Aki azt írja, hogy bármelyik is ezek közül jótevő vagy fennmaradásért kűzd, az homályosan lát kicsit. ;] Ettől még nem állítanám, hogy nincs szükség mondjuk oltásra. Főleg ha a káposztaléd mégsem jó a virnyákra!

(#67817) Ezekiell

Az utolsó mondatod volt a komment tárgya nyilván..

Ez?

Biztosan nem bánják, hogy félévente ismételni kell az oltást. ? ? ?

Nyugtass meg, hogy csak viccelsz! Ez a mondat így leírva szerintem evidens. Sejtettem, hogy ha leírom, zavaró lesz, de qrvára semmiféle konteós gondolat nem volt mögötte. Annyira nem vagyok egy konteós alkat. Ez csak a kisördög volt inkább. :D

[ Szerkesztve ]

(#67819) tom_tol válasza Parci (#67815) üzenetére


tom_tol
addikt

Bocs ha beleléptem. A kötelező és a kampánnyal, meggyőzessél elért cél között az én olvasatomban óriási szakadék van.

(#67820) lacafaca válasza ubyegon2 (#67818) üzenetére


lacafaca
őstag

covidubiszezon van, vagy alkotói deficit...csak ez lehet a magyarázat :)
deee..nagyon jó az ;] egy gyilkológép

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67821) Parci válasza tom_tol (#67819) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem azt mondtam, hogy kötelező lesz, hanem, hogy aki azt hiszi, hogy nem érik majd el, hogy 60% beoltsa magát, az halál naiv.

de meg is fordítom: ha a kötelezővé tétel kiveri a biztosítékot, akkor miért pont úgy akarnám elérni a 60%-ot politikusként? naná, hogy máshogy. totál fakultatív lesz, végtelen szabadság, de... (és itt egy hosszú lista, hogy hogy reklámozom, és mihez kell majd oltottnak lenni -- ami ugye már félig zsarolás, ami végülis a meggyőzés egy roppant hatékony fajtája :DDD)

ezek mellett felhívtam a figyelmet rá, hogy úgy amúgy elég sok kötelező oltáson vagyunk már túl itt a topikban mindannyian. és azok full kötelezők voltak. mi a különbség? vékony jég a fejlesztési idővel és a halálozási arányokkal jönni, mert eddig állampolgári szabadságjogi és nem biológiai kérdésként kezeltétek a témát.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67822) ubyegon2 válasza lacafaca (#67820) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

covidubiszezon

Ez nagyon tetszik, bár valójában maga a tény nem. :N De az előbbi mikulásos mondóka mellé beférnek ezek simán. Ha úgy is itt pusztulunk, legalább ne keseregve tegyük. ;)

[ Szerkesztve ]

(#67823) lacafaca válasza Parci (#67821) üzenetére


lacafaca
őstag

mekkora üzlet lesz majd ellátni zőccséggel a társadalomból kirekesztetteket kirekesztettként

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67824) radi8tor válasza Parci (#67821) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A lóhalálában tesztelt oltás nem egy kutya a kötelezővé tett oltásokkal.
Én a Svájciakkal vagyok.

⭐ Stella

(#67826) Parci válasza radi8tor (#67824) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tedd azt, semmi akadálya

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67827) Parci válasza #20749568 (#67825) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha a többi kötelezőnél létezik ilyen legitim igény, akkor igen. ha nem, akkor aligha.

egyébként ez a "magyarázzuk el a usernek, és ha meggyőztük, beolthatjuk" gondolat szép, de... ebben a kérdésben én tényleg nem vagyok liberális a legkevésbé sem. a covidnál de, mert nem a zombivírus és mert elég 60%, de egy durvább betegségnél, ahol ráadásul kell egy 95%+ átoltottság, ott én, ha a világ ura leszek, nem fogok könyörögni Daffni2-nek, hogy oltsa be magát. előbb lövök, aztán kérdezek.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67828) lacafaca válasza #20749568 (#67825) üzenetére


lacafaca
őstag

megnyugtatlak: nem...ezt alá fogják iratni

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67829) radi8tor válasza lacafaca (#67828) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont ezért nem lehet kötelezővé tenni. :N

⭐ Stella

(#67831) Parci válasza #20749568 (#67830) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez van. racionális érv nem sok van egy kötelező kanyaróoltás ellen (szedjük ki a covidot a játékból). neked is annyi, hogy legyen jogod nemet mondani, mert fontos a jog megléte ebben az esetben is, önmagáért.

ha viszont ezen felbuzdulva egy "gődény" már meggyőz annyi embert a hülyeségéről (ezek az emberek ráadásul nem igazán a ráció talaján győzhetők meg), hogy elszabotálják az egészet és az egész társadalom kanyarós lesz, akkor újfent felmerülne, hogy hogy lehet az, hogy egy - mondjuk - 15%-os kisebbség nem csak az akaratát kényszerítette rá a többségre, hanem meg is tizedelte őket. szó szerint.

messzire vezetnek ezek a viták.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67832) lacafaca válasza #20749568 (#67830) üzenetére


lacafaca
őstag

ha repkedni/mozizni akarsz, vállalod a kockázatot :)

cicus há nem ezt mondom? jogállamban semmi esélye, persze azt egy tollvonással meg lehet szüntetni, mint zavaró tényező a nagy járvány és közérdek okán ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67834) Coyot válasza Parci (#67831) üzenetére


Coyot
őstag

Volt is kanyarójárvány ha jól rémlik a román határ közelében pár éve. Ott sokakat meggyőzött valami kuruzsló...

itt is van: [link]

Idézet Aweriot-nak:
"Romániában azt követően robbant ki a kanyarójárvány, hogy 2014-ben a szülők tömegesen kezdték megtagadni gyermekeik beoltását, ráadásul a vakcinaellátás is akadozott."

Ha a gyermeked emiatt megalna/egész életében a szövődményeivel küzdene mi lenne a véleményed?

Má' nem

(#67835) Parci válasza #20749568 (#67833) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezeket én értem, ráadásul úgy érvelek az antiliberális álláspont mellett, hogy kifejezetten liberális voltam világ életemben, a gyerekeimet is ebben a szellemben nevelem, egészen kicsi koruktól kezdve megalkudtunk mindenről és amennyire lehetett, figyelembe voltak véve a szempontjaik (kaptuk is a forgatós szemeket sokszor).

de.

rengeteg szempont van, látod, hogy mennyire összetett kérdés már egy egyszerű járvány is. és a te szempontod, amit mindig nyomatsz, az "csak" egy, nem pedig az összes.

mindenképp el kell magyarázni, hogy miért fontos az oltás. meg kell győzni. ez nem is kérdés. a kérdés az, hogy mi történik akkor, ha a járvány halálos, az oltási küszöb magas és a meggyőzés nem segített.

sosem az egyszerű kérdés a kérdés, mindig a bonyolult, ahol csak rossz válaszok vannak. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67836) lacafaca


lacafaca
őstag

szavazz és megtudod, az internet népének véleményét az oltási hajlandóságról :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67837) Parci válasza Coyot (#67834) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és ha már itt tartunk... még az emk-ben (erőszakmentes kommunikáció) is létezik az a fogalom, hogy az élet védelme... amikor a gyerekünk kirohan az autó elé. akkor bizony erőszakkal élünk (akarata ellenére felkapjuk onnan, kihasználva a fizikai erőfölényünket), és utána beszélgetünk a helyzetről.

márpedig egy kanyaró nagyon hasonló társadalmi szinten.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67838) Parci válasza lacafaca (#67836) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

qrva szar statisztikus lennél, na!
(szavazz, és megtudod a minek is a véleményét..? na, hát ez az)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67840) Parci válasza #20749568 (#67839) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"ha egy járvány halálos, akkor az mindenkiben tudatosul és tenni akar ellene"

hát, ha így van, akkor mindig működik a - szerintem - elméleti modelled, igen.
ha viszont nincs így...

"A gyerekes összhasonlítás amúgy pont kapufa, egy gyerek nem véletlenül gyerek, nem tudja felmérni a cselekedetei következményeit. Egy felnőtt viszont igen"

ez sem stimmel, ez akkor lenne így, ha minden felnőtt racionális lenne, de hát rohadtul nem az. pláne nem tudja felmérni az olyasmit, ami externáliaként jelentkezik, azaz nem nála, hanem másnál. részben lásd kanyaróoltás.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67841) BalanceR válasza Daffni2 (#67806) üzenetére


BalanceR
addikt

Te valami kóborló kísértet vagy?
Már vagy háromszor megígérted, hogy nem jössz ide többet, mert itt "hülyék vannak" ....
De visszahúz a szíved, ahogy látom... Valld be, kezdesz besokallni a sok konteós agynenéstől, ami a másik oldalon folyik :DDD :DD :D
Btw a Barrington nyilatkozat bizonyos pontjai ésszerűek, és jók is lennének, csak sajnos nem kivitelezhető.
Kb olyan, mintha azt mondanám, hogy követelem, hogy holnaptól mindenki legyen jó, senki ne bünözzön.
Király lenne, de sajnos nem így működik a világ.

Amennyiben minden országban meg lehetne oldani, hogy az össze 60 év feletti és veszélyeztetett ember pár hónapig legyen teljesen védve a fertőzés kockázatától, működne a dolog, nem kellene lezárás, nem kellene korlátozás. (Maszk persze akkor is kellene, hogy ne egyszerre szakadjon rá mindenhol a korházakra minden)
De valóban elérhető lenne a nyáj immunitás minimális halálozással.
De egyszerűen nem megvalósítható.
Ahhoz, hogy kivitelezhető legyen tudnunk kellene pontosan ki az akit súlyosan fog érinteni covid, ki az akin csak átszalad, ki az aki ellátást igényel.
Ha ez megvan, biztosítani kellene a védeni kívántak 100%os "biztonságba helyezését" .
Ezek még a legkisebb, legfejlettebb országokban sem működnének, nemhogy az államokban, vagy itt a balkánon.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#67842) BalanceR válasza lacafaca (#67836) üzenetére


BalanceR
addikt

Ez egy torz tükör, mivel ez a link reggel óta pörög az antivaxerek facebook csoportjaiban.
A szavazatok 80 százaléka onnan jön.
Olyan, mintha skinhead gyűlésen mérnéd fel, hogy az emberek mennyire szeretik a cigókat. :DDD
Ha hiteles mérést akarsz, menj ki az utcára, és kérdezz meg egy 5000 embert random időben random helyen, random korcsoportból.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#67843) Parci válasza BalanceR (#67842) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így születnek a legendák :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67844) lacafaca válasza Parci (#67838) üzenetére


lacafaca
őstag

:DDD értem...azért én szavaztam...10 maszkról ;]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67845) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, urak, én most megerősítem az immunrendszerem egy kis alvással.
éljen a tudomány, éljen a köztársaság!

ui. lacafaca: hogy torz a mintavételed, egyáltalán nem reprezentatív nagyjából semmire, ennek megfelelően nem is lehet belőle következtetni igazán semmire.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67846) Z.É.T. válasza BalanceR (#67842) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pont lejárt az egyik ismerősömnél a 30 nap hide fb-on, láttam is a beírását, hogy legalább 500x szavazott a nemre :DDD

(#67847) lacafaca válasza BalanceR (#67842) üzenetére


lacafaca
őstag

gyanús vagy te nekem...törzstag vagy minden csoportban, itt meg eljátszod a jófiút ;]
meg te is👇 :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67848) radi8tor válasza Coyot (#67834) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aztán később abba is maradt a járvány. [link]

⭐ Stella

(#67849) BalanceR válasza Z.É.T. (#67846) üzenetére


BalanceR
addikt

Jahogy nem is egyszer lehet szavazni? :W :DDD
Nincs több kérdésem bíró úr.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.