Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67651) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

[Szlávik: A családok lehetőleg magukban ünnepeljenek karácsonykor]
A cikk első részével egyetértek, a második résznél miért van az az érzésem hogy rá akarnak dumálni a szputnyikra ?

[ Szerkesztve ]

(#67652) lacafaca válasza Parci (#67648) üzenetére


lacafaca
őstag

most akkor mégsem az van, hogy ez egy irtó déndzsör cucc és mindenképpen kerülje el mindenki? vagy ha picit szedsz be belőle, akkor semmi gond, csak ne fürgyé le benne, mert akkor kaput? :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67653) Parci válasza mozso (#67650) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rég elfogyott már a személyzet a lélegeztetéshez, ilyen tűzoltás jellegű működtetés van a vezényléssel, lassan szinte mindegy is, hogy rátesznek-e a gépre vagy sem, ez az igazság. szóval kis túlzással mindenhol triázs van olyan értelemben, hogy több a beteg, mint amit korrektül el lehet látni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67654) Parci válasza lacafaca (#67652) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudod szabályozni, hogy mennyit szedsz be belőle. illetve közvetve igen, a maszk pont ezen segít(het).

de a vírus is úgy működik, mint maga a járvány: bejut valamennyi, ami elkezd exponenciálisan szaporodni. a specifikus immunválasz ugyanannyi időt igényel mindkét esetben, csak ha kevés jutott be, nem üti szét a szervezeted addig, mert eleinte ugye lassabban tud csak abszolútértékben szaporodni.

ezzel együtt ez egy elég veszélyes vírus, bárki személy szerint belehalhat, akármilyen életet élt előtte. ha keveset nyelsz be, az javítja az esélyeid, de minden, tényleg minden csak esélyeket jelent, nem garanciát.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67656) Rive válasza Parci (#67643) üzenetére


Rive
veterán

Több klf. referenciaadat van (ami teljesen áttesztelt közösségeken, vagy nagyméretű de rendesen tesztelt mintán alapul), általában 1-2% közötti értékekkel.
Mondjuk pl. egy fejlődő országbeli korfával, vagy alacsony esetszám+magas szinvonalú ellátás korai észleléssel lehet ez alatt is...

A másik véglet ugye (a mi esetünkben egyre inkább erre számítok), hogy túlterhelt ellátórendszer mellett 2-4%.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#67657) Lauda válasza Citroware (#67645) üzenetére


Lauda
félisten

Teóriázgatni jó lehet, azonban a tudomány jelenlegi állása szerint nem tudni kialakul-e egyáltalán védettség és ha ki is alakul, az meddig tart majd.

(#67658) lacafaca válasza Parci (#67654) üzenetére


lacafaca
őstag

úgy szeretem, hogy mindent ilyen higgadt magabiztosságal magyarázol el :DDD ;)
más:
[link] [link] kis rafimált kaftánosok :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67659) Alex91 válasza #20749568 (#67655) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem maradjunk annyiban, hogy ez igen nehezen kezelheto helyzet. Egyszeruen nem lehet jol csinalni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#67660) Corleone33


Corleone33
aktív tag

amikor sokan arról beszélnek hogy nem jó a lezárás meg nem jó a tesztelés

a kérdésem az lenne, politikai dolgokat teljesen félretéve: ameddig nincs oltás, addig igazából tesztelésen és lezárásokon /maszk osztogatásokon /egészségügy felkészítésén stb-n kívül mit szeretnétek, mi legyen még járványkezelés terén?

Oké, nem jó a lezárás. Akkor mi legyen a megoldás, minden menjen a régiben, nyíljon minden? Csak azért kérdezem, mert a járványt még mindig nem érdekli különösebben a GDP és a gazdaság működése.

Amíg nincs oltás, addig itt a csillagokat is le lehet hozni az égről, de az alapprobléma nem fog megoldódni (és még emellett se biztos)

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#67661) LámaZ válasza Stanlee (#67599) üzenetére


LámaZ
addikt

Aham, és ha gyorsan elkezdenék az oltást, akkor meg azért vinnyognátok, hogy jaj, nem is ismert minden mellékhatás, megölik az embereket.

Legyen minden jó!

(#67663) radi8tor válasza Corleone33 (#67660) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Létszámkorlát a zárt terekben. Plázák esetén ez csak üzletekre értendő. A tumultus a legrosszabb és mivel mindenki szarik az 1,5 méter betartására ezzel lehetne kicsit menteni a helyzeten.
Az hogy ott ácsorognak kicsit a boltok előtt ráhangolja őket az odafigyelésre.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#67664) Corleone33 válasza #20749568 (#67662) üzenetére


Corleone33
aktív tag

erre csak annyit fogok mondani tömören és röviden hogy majd erre is tessék 2022-ben gondolni majd.

Na de hagyjuk is a politikát

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#67665) Corleone33 válasza radi8tor (#67663) üzenetére


Corleone33
aktív tag

javíts ki ha nincs igazam, de ezt nem lépték már meg? mert ha nem, akkor nem ártana

eleve véleményem szerint nem egészen normális az aki ilyenkor plázákat megnyit, de mivel nem én hozom a jogszabályokat, ezért ezen már tényleg csak a fejemet tudom fogni

Tudom, gazdaság pörgetése, ésatöbbi

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#67667) radi8tor válasza Corleone33 (#67665) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tavasszal volt, most nincs ilyen.

⭐ Stella

(#67668) Corleone33 válasza #20749568 (#67666) üzenetére


Corleone33
aktív tag

A politikai részét azért nem említem itt, mert tudom hogy ez nem igazán a legjobb hely erre

másodszorra meg nem igazán tudom mit lehet hozzátenni ilyen téren ami nem lett már rongyosra beszélve

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#67669) LámaZ


LámaZ
addikt

Na, van még egy gumicsontom, lehet rágcsálni! :DD

Tavasszal csináltattam egy DND-tesztet, családfakutatás ürügyén.
Ez amolyan 17k Ft-os gyorsteszt, állítólag a genetikám 1%-át ha feltárták, de nem akarok most vagy 500 dolcsit kiadni teljes tesztre.
Lényeg a lényeg: annyi mindent megtudtam ebből az olcsó tesztből is, hogy nocsak!

Például:

COVID-19
Predisposition to coronavirus infection: low
Your reaction severity to infection: intermediate
(Tehát: nem vagyok hajlamos koronavírus-fertőzésre, de ha el is kapom, a betegség lefolyása nálam közepesen súlyos tünetekkel járna.)
Reaction to Oseltamivir antiviral drug: Low
Reaction to Chloroquine (Malaria treatment): coming soon (még nincs eredmény)
Response to Hydroxychloroquine (side effects and risks): coming soon (még nincs eredmény)
Response to Lopinavir (HIV drug): coming soon (még nincs eredmény)
-------------
JÓ, MI?! :DD

Legyen minden jó!

(#67670) radi8tor válasza LámaZ (#67669) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Király. Majd plz jelezz vissza ha elkaptad bejött-e a papírforma. :D
500 dolcsi nem sok érte, anno még ezek 1000 dolcsit nyaldosták. (ha ugyanarra gondolunk)

⭐ Stella

(#67671) Depression


Depression
veterán

Sziasztok!
SOS-ben mennénk ki Finnországba hazaköltöztetni az apámat. Covid szempontjából ez mit jelent?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#67672) perempe válasza LámaZ (#67669) üzenetére


perempe
addikt

hány százalékban vagy skandináv?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#67673) t72killer válasza Stanlee (#67649) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Időhúzás-kamuzás megy. Ha tényleg ilyen 10+%-os átfertőzöttségnél járunk, bármikor magától elindulhat lefelé a járványgörbe.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67674) pjen válasza Kékes525 (#67589) üzenetére


pjen
félisten

+a légkőr változott kedvezőtlenül.Egyre inkább az van, aki nincs velem az ellenem van.Előző rendszeben inkább aki nem volt ellenem az velem volt.

(#67675) lacafaca


lacafaca
őstag

amúgy mi lesz a következő lépés, ha a statisztikákhoz igazodva, vagy akár még jóval alatta lesz az oltani hajlandók száma? :U :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67677) lacafaca válasza #20749568 (#67676) üzenetére


lacafaca
őstag

ha ezt mindenki vállalja inkább?

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67678) Csókolom válasza Stanlee (#67649) üzenetére


Csókolom
tag

Azert termeszetesen nem hülyültek meg.
"Mitöl varjak a nagy valtozast?"
Matematikai modellszamitas szerint ha mindenki a kontaktusok szamat Nemeto-ban 1/4 (25%-ra) lecsökkenti vagy lecsökkentene, akkor nehany het mulva egy nagyon drasztikus csökkenes következik be az uj fertözöttek szamaban: 100/100.000 ala. A kormany a Leopoldina tarsasagra is tamaszkodik az ö ajanlasuk alapozza meg a mostani Lockdown-t
"Mit einer drastischen Reduktion der Kontakte ohne Vorsichtsmaßnahmen eines jeden Einzelnen auf ein Viertel kann die Pandemie eingedämmt werden (siehe Abbildung 5). "/Seite 5 [link] De ajanlom az egeszet vegigolvasni, hogy tisztuljon a kep azzal kapcsolatban, hogy nem örültek meg.. -ez a dokumentum volt az egyik alapja a mostani utolso laza lockdown-nak.

A Leopoldina adott a most következö kemeny lockdownra egy ajanlast, es ez lesz most kb. atültetve a gyakorlatba: [link] ajanlott az egeszet vegigolvani.

Adtak ki egy ajanlast az oltasok elosztasara is, ami valoszinüleg reszben vagy nagy reszben alkalmazva is lesz: [link]

Nem örültek meg :)

[ Szerkesztve ]

(#67679) t72killer válasza #20749568 (#67676) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az kormánybukta.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67680) LámaZ válasza Kékes525 (#67589) üzenetére


LámaZ
addikt

Mit épített le a mostani kormány?
Az OPNI-t is pl. 2007-ben zárták be.

Legyen minden jó!

(#67681) Z.É.T. válasza lacafaca (#67675) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Az az ország, amelyik nem tudja elérni a drasztikus csökkenéshez elegendő átoltottságot, az több további kisebb-nagyobb hullámra és jelentősen nagyobb gazdasági károkra számíthat.
Vagy így, vagy úgy, de rá fogják venni a többséget az oltásra, mert ez a kormányok és a társadalom közös érdeke.
Az az ország, amelyik mégis engedné az alacsony átoltottságot, a fentiek mellett számíthatna még az export-import nehézségeire is, a turizmusról és egyebekről nem is beszélve.
A világ közös érdeke, hogy minél előbb, minél jobb vakcinák legyenek és az immunizálásban minél többen részt vegyenek, míg az egyén érdeke, hogy minél kevesebben utasítsák el.

Szerintem kábé ez.

(#67682) LámaZ válasza perempe (#67672) üzenetére


LámaZ
addikt

Bocs, DNS, nem DND.

Hány %-ban vagyok skandináv? Elégben!
8,1%-ban. Plusz 17% német-francia, plusz 0,9% finn.

Amúgy érdekes még a régészeti leletek alapján kiszámított eredetem is. Aszerint főleg szittya vagyok!!!! :DD
Rokona vagyok egy kijevi Rurik-hercegnek is!
(meg még valami askenázi ős is volt.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#67683) lacafaca válasza Z.É.T. (#67681) üzenetére


lacafaca
őstag

blablabla...és ha még ezek ellenére is magas lesz az ellenállás?

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67684) Kékes525 válasza LámaZ (#67680) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha ez a tájékozódási helyed, akkor semmit. A mostani kormány minden idők legjobbja. Magyarország pedig a világ legfejlettebb országa és az életszínvonal is nálunk a legnagyobb. A CEU elzavarása az országból is csak a balliberálisok hazugsága. Az akadémiai kutatóintézetek pedig továbbra is rendesen működnek. Az egészségügyünk pedig világszínvonalú.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67685) Ricardo válasza lacafaca (#67683) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor megoldják szabályozással.A szabályok egy részét maga apiac fogja hozni. Nem vehetsz igénybe majd bizonyos szolgáltatásokat csak ha be vagy oltva.

(#67686) LámaZ válasza Kékes525 (#67684) üzenetére


LámaZ
addikt

Ne durcáskodj már!
Én az Index törzsolvasója vagyok, néha a te ATV-det is megnézem. Panaszkodtok a kormány által elrendelt bezárásokra, de ti anélkül is be tudtok zárkózni. Sőt!

Legyen minden jó!

(#67687) Z.É.T. válasza lacafaca (#67683) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tudom, hogy szeretsz rengeteg blablablát írni a zöldségek mellé, de úgy nagyjából pár évtizedre elásnánk magunkat és a gyerekeink jövőjét.

Illetve, ha jönnének a halálozási arányt leszorító gyógyszerek, akkor lehetne tömni magunkat azokkal.
Továbbra is szerintem.
(a betegség következtében kialakuló közösségi immunitásban egyelőre nem tudok bízni, illetve hosszútávon már a jelentős mutálódás is befigyelhet, lásd nyércek esete + a szokásos)

[ Szerkesztve ]

(#67689) Kékes525 válasza LámaZ (#67686) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem igazán szeretem az ATV-ét, de szegény ember vízzel főz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67690) lacafaca válasza Ricardo (#67685) üzenetére


lacafaca
őstag

és ha a többség ezt is leszarja? ki fog dolgozni? csak tényleg érdekel, miként képzelitek el a jövőt, ha rohadtul nem úgy fog alakulni, mint ahogy az idealista jövőképben meg van írva...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67691) envagyok válasza Rive (#67636) üzenetére


envagyok
veterán

Ráadásul idén az influenza a védekezés miatt nem is rúgott labdába...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67692) Parci válasza lacafaca (#67658) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

muszáj, néhányunk (néhányótok ;]) nem olyan acélos fejben ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67693) Kékes525 válasza Ricardo (#67685) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem valami ilyesmi fog történni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67694) lacafaca válasza Parci (#67692) üzenetére


lacafaca
őstag

sokkal többen vannak, mint csak képzelni mernéd...tudod, ez a szellem már kinn van a palackból

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67695) Parci válasza lacafaca (#67683) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg fogják oldani, hogy oltsanak az emberek. te is tudod, elég 3 videót lenyomni a tévében, ahogy intenzíven hörög a vékony fiatal, és szaladnak az oltásért. én emiatt nem aggódom igazán (ami nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem, de szerintem ez megugorható).

miért, te ettől rettegsz? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67696) Parci válasza lacafaca (#67694) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, én is látom, hogy a hülyeség mennyire elterjedt. de, még mindig nem félek ettől. ha lesz oltás, fogja kérni a nép. aki meg nem kéri, az is megkapja, vírus formájában. láthatóan nem igazán van elfojtva a járvány, szóval egy éven belül "mindenki" találkozik a vírussal, így vagy úgy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67697) envagyok válasza LámaZ (#67682) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt a tesztet hol lehet megcsinálni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67698) LámaZ


LámaZ
addikt

100k lakosra jutó Covid-halottak száma:
Az én ad-hoc listám
2020. dec. 13-án

Belgium: 155,77 (világcsúcs!)
Olaszország: 105,96
Szlovénia: 98,72
Nagy-Britannia: 96,44
AEÁ: 91,03
Svédország: 73,79
Svájc: 70,17
Magyarország: 69,45
Románia: 68,11 (Jé, kevesebb!)
Horvátország: 62,65
Lengyelország: 59,71
Ausztria: 49,90
Ukrajna: 34,80
Szerbia: 32,58
Izrael: 33,58
Oroszország: 31,79
Németország: 26,41
Szlovákia: 21,08
stb.

---------------
#67697envagyokLámaZ#67682ÚjVálasz2020-12-13 17:41:32
envagyok
addikt
Ezt a tesztet hol lehet megcsinálni?

Családfamegjelenítőknél. Én a MyHeritage-nél csináltattam, de az 123me talán jobb. A teszt csak a kezdet, utána az adataidat ide-ode fel tudod tölteni, és elemzik őket (meg eladják pénzért).

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#67699) lacafaca válasza Parci (#67695) üzenetére


lacafaca
őstag

látom, még mindig nem érted...de meg fogod elöbb vagy utóbb :) egy tömegtesztelést nem tudnak ebben a szellemben megoldani, te is láthatod...akkor pont az oltást fogják tudni...ha meg megpróbálják kikényszeríteni, garantálom neked, a mai társadalmi berendezkedésnek annyi és jön az anarchia...na ez az egyetlen dolog, amitől én félek ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67700) radi8tor válasza Parci (#67695) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ezzel csak te nyugtatod magad.
Az oltás nem társadalmi érdek mint a maszkviselés hanem egyéni. Ha pedig az egyén azt mondja bevállalja az 1-2% mortalitási rátát akkor azt el jell fogadni.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.