Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67351) szabi__memo válasza Reggie0 (#67348) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kolerát nekik. Attól lesznek kemények

(#67352) Reggie0 válasza szabi__memo (#67351) üzenetére


Reggie0
félisten

Az biztos :) Amugy amit lacafaca ir, kb. a gyermekbantalmazas kategoria az en szememben. Tok feleslegesen teszi ki szenvedesnek es veszelynek. Nem tudom hany ember kivanja azt a halalos agyan, hogy barcsak tobbett lettem volna beteg, de van olyan erzesem, hogy nem sokan.

[ Szerkesztve ]

(#67353) szabi__memo válasza Kékes525 (#67349) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pálinkázni lehet-e, arról beszélj :)
Itthon ez fontosabb kérdés

(#67354) lacafaca válasza daneel_hu (#67347) üzenetére


lacafaca
őstag

oké...viszont ezt egy oltással sem fogod elkerülni :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67355) lacafaca válasza Reggie0 (#67348) üzenetére


lacafaca
őstag

dehogy...ütöm-vágom a kis gyökereket, hadd szokják a szenvedést :))
#67352 már leírtam a véleményemet: pudingtársadalom

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67356) Z.É.T. válasza lacafaca (#67343) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Na, akkor ha minimum ezt sikerülne a többségnek magáévá tenni a covid kapcsán is, akkor hónapok múlva nem kellene szívni a világnak eü és gazdasági téren sem.

Puding: ahol korábban szemerkélt az eső, lehetett kicsit elázni, vagy ott volt az esőkabát és az esernyő. Ha azóta a területen hurrikán/villámárvíz van gyakran, lehet ősemberest játszani, de lehet ablakokat bedeszkázni, pincét szigetelni, gátat építeni, elköltözni stb.
A megváltozott körülmények megváltoztatott védekezést kívánnak.
Elég nagy hülyeség lenne a hagyományok végett nem védekezni a poloskák, lárvák, pajorok-férgek ellen.
Szóval, a puding legalább rugalmas és nem törik úgy, mint ami merev, rideg.
(tudom, nem éppen ide akartál kilyukadni :D )

(#67357) Lauda válasza lacafaca (#67346) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a linket!

A ma és a közeljövőben született gyermekek várható életkora a 100 évet is elérheti,

Azt meg hogyan, ha egyre több a hulladék élelmiszer, egyre rosszabb a belélegezhető levegő, egyre több a természeti katasztrófa stb stb? :F Ha ennyire tesszük tönkre a földet, akkor mitől lett ilyen magas a várható életkor?

(#67358) lacafaca válasza Z.É.T. (#67356) üzenetére


lacafaca
őstag

mindig a körmönfont hasonlataid...nem dőlök be :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67359) Kékes525 válasza szabi__memo (#67353) üzenetére


Kékes525
félisten

A gyógyszerhatástanban alap az, hogy általában azoknál a gyógyszereknél veszélyes, tilos az alkohol fogyasztás, amiknek központi idegrendszeri hatása is van. Mivel a vakcinák fő komponenseinek ilyen hatása nincs, maradnak az adalékanyagok. Viszont erről nem tudunk a dokumentáció hiánya miatt, hogy milyen alapanyag miatt tiltott az alkohol. Más vakcináknál (nemcsak covid) ilyen korlátozásról nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67360) Rive válasza Kékes525 (#67359) üzenetére


Rive
veterán

...általában azoknál a gyógyszereknél veszélyes, tilos az alkohol fogyasztás, amiknek központi idegrendszeri hatása is van.

Meg a máj.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#67361) lacafaca válasza Lauda (#67357) üzenetére


lacafaca
őstag

háát...nem éppen emiatt linkeltem :D viszont logikázzukn picit...leírják, hogy pár évtized múlva mindmeghalunk a nyuggerek hada miatt és te a 100év várható élettartamot ezek fényében meg is kajálod...há nekem eléggé logikátlannak tűnik
amúgy ha a sorok közé is belát az ember, akkor ez nekem nem másnak, mint egy újabb propagandának tűnik, most éppen az idősek ellen :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67362) radi8tor válasza Rive (#67360) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem úgy van hogy semmilyen gyógyszer mellé nem ajánlott az alkoholfogyasztás és vannak olyanok, amelyek szedése mellett tilos?

⭐ Stella

(#67363) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A WHO összejátszhatott az olasz egészségügyi minisztériummal, hogy eltitkolják az olasz járványkezelés hibáit

Vannak bajok

Ez meg csak egy adalék:

Közben egyre több jel utal arra, hogy a koronavírus már 2019 végén megérkezett Európába. Egy friss vizsgálat az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) bizonyítékát találta egy Milánó környékéről származó négyéves kisfiú 2019. december elejéről származó mintájában, amely három hónappal korábbi annál, hogy az első koronavírusos esetet azonosították volna Olaszországban, írja az MTI. Ezen információk és más bizonyítékok alapján 2019 késő őszére helyezhető át a SARS-CoV-2 európai terjedésének kezdete – írják az amerikai járványügyi központ (CDC) kutatói. Hosszútávon a SARS-CoV-2 észrevétlen terjedése Észak-Olaszországban ha csak részben is, de magyarázatot adhat a koronavírus gyors terjedésére és pusztító hatására Lombardiában.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#67364) Rive válasza Lauda (#67357) üzenetére


Rive
veterán

Azt meg hogyan, ha egyre több a hulladék élelmiszer,...

Hát úgy, hogy a népesség széles körei számára elérhető élelmiszerek választéka és minősége igazából folyamatosan javul akkor is, ha közben a lakosság egy része mindent megtesz, hogy beálljon vagy valami idióta divatkaja mögé, vagy épp az egészet tönkrevágja az igénytelen sz@r (ami amúgy sokkal igényesebben igénytelen sz@r, mint akár húsz éve) mértéktelen fogyasztásával.

Itthon csak az, hogy kitörtünk a fehér kenyér, pörkölt és pálinka köreiből, hozzádobott a várható élettartamhoz majd' tíz évet. Akkor is, ha emezeket épp hagyományápolásilag mindenáron vissza akarják tuszkolni a fősodorba.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#67365) Z.É.T. válasza radi8tor (#67363) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Az "adalékhoz":
Teljesen logikus. Gyakorlatilag ugyanezt látjuk mindenütt, ahol nincs/nem volt járványvédekezés.
Annyi a különbség, hogy az első hullámban egyik ország (vezetői) sem tehető felelőssé, a második hullámtól kezdve pedig mindenhol az övék a felelősség.
(kivéve a szabályszegőket, persze, bár a betartatás is az ő saruk)

(#67366) lacafaca válasza Rive (#67364) üzenetére


lacafaca
őstag

ennyi...a várható élettartam kiszámolásánál nem egy csoportot értenek, hanem ez egy globálisan értendő statisztika...mint egyszer már arra is fölhívtam a figyelmet, hogy az őseinknek sem azért volt ez alacsony, mert szarral tömték magukat, hanem mert a kaja megszerzése során hullottak, mint a legyek...akinek akkoriban szerencséje volt és nem patkolt el erőszakos halállal, pont annyit élt, mint egy mai ember és ez tudományosan bizonyított tény.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67367) Ezekiell válasza lacafaca (#67343) üzenetére


Ezekiell
veterán

mert gyerekkorban teljesen oké, hadd szenvedjen a gyerek, legyenek esetleg nagyon durva szövődményei (szívizom-, máj- vagy ízületi gyulladás, esetleg agyvelőgyulladás)

de legalább neked vicces volt

no comment

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67368) szabi__memo válasza lacafaca (#67366) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ja, a sok gyerek is azért halt meg... :W
Véletlenül sem betegségekben, gyógyszer és oltások hiányában.
A mocskok nem ettek elég sárgarépát

[ Szerkesztve ]

(#67369) Reggie0 válasza szabi__memo (#67368) üzenetére


Reggie0
félisten

Es ezert nem tudtak futyulni se!

(#67370) Ringman válasza Z.É.T. (#67356) üzenetére


Ringman
nagyúr

Felesleges a káposztaszedő terminátort győzködni.

(#67371) Kékes525 válasza Rive (#67360) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez is elképzelhető. Olyan adalékanyag lehet benne, ami a májban bomlik le. Mivel az alkohol gyorsítja a máj működését (citokróm-P-450 enzimrendszer) is, így gyorsulhat az adott adalékanyag lebomlása. De a dokumentáció hiányában ezt sem lehet pontosan megmondani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67372) Reggie0 válasza Kékes525 (#67371) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy csak az immunrendszert gyengiti, mint ahogy ugy altalaban, igy az immunvalasz nem lesz elegseges.

(#67373) Kékes525 válasza radi8tor (#67362) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt mondják a betegnek, mert ez a biztosabb, egyszerűbb és legtöbbször a betegségére is károsan hatna. Ez csak a mérsékelt alkohol fogyasztásra igaz. A sok alkohol fogyasztás az senkinek sem ajánlott, különösen ha beteg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67374) Kékes525 válasza Reggie0 (#67372) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem valószínű, hogy erről van szó, mert ahhoz 1 üveg sör, 1 pohár bor kevés. Nem azt mondták, hogy csak mérsékelten, hanem azt, hogy semmit. De ezekhez látni kellene a dokumentációt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67375) Lauda válasza Rive (#67364) üzenetére


Lauda
félisten

Melyik élelmiszerek minősége javul folyamatosan? A mennyiség növekedésével általában a minőség romlása felfedezhető és én is ezt tapasztalom a húsárúkban, gyümölcsökben, halételekben, krumpliban stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#67376) Reggie0 válasza Kékes525 (#67374) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat lehet, bar nehez megmondani, hogy mi az altalanosithato mennyiseg, mert azert egy 50 kilos nore durvabban hat az egy sor is.

(#67377) lacafaca


lacafaca
őstag

csodálom, hogy ti egyeltalán az ágyból ki mertek kelni reggelente...olyan szörnyű és veszélyes dolog az élet, hogy ihaj :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67378) Stanlee válasza radi8tor (#67363) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem ertem azt, hogy ez a csapat aki a jelentest keszitette, miert nem ertesitette a jelentes nyilvanossagra hozatala utan a sajtot, hogy itt a cucc, nezzetek ra. Akkoriban ez egy igencsak aktualis tema volt. Kozben amikor megjelenik, nyomok ra egy archive.org-ot, hogy megmaradjon akkor is, ha leszedik. Utana majd lehetett volna rajta csamcsogni, hogy miert vettek le, meg mi volt benne.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#67379) Kékes525 válasza Reggie0 (#67376) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ezért az orvosok is inkább azt mondják, hogy semmit, mert az a biztosabb. Másrészt nem lehet az adott orvos biztos abban, hogy a beteg milyen egyéb gyógyszert szed még.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67380) Jablocskov válasza Z.É.T. (#67365) üzenetére


Jablocskov
tag

Azért én nem menteném fel az első hullám alatt elkövetett hibák alól a felelősöket. Az a védekezés, hogy váratlanul érte az országokat a járvány, csak részben igaz és nem minden ország esetében áll meg. A fertőzések eltitkolása, szőnyeg alá söprése sem elnézhető. A pánikra való hivatkozás is nevetséges egy szakembertől. Azért tart fenn egy ország járványvédelmi rendszert, hogy ha baj van, akkor szakemberek cselekedjenek és ne pánikoljanak. Az a szakember aki vészhelyzetben nem tud ésszerűen dönteni, az nem alkalmas a feladata ellátására. Ez olyan mintha egy orvos a műhiba perben azzal védekezne, hogy a vér látványa megzavarta és azért hozott rossz döntést.

[ Szerkesztve ]

(#67381) Rive válasza Kékes525 (#67371) üzenetére


Rive
veterán

Hát, amennyire tudom inkább az alkohol máj-romboló hatásával szoktak számolni. Azaz ha valami már eleve terheli a májat, akkor azt nem jó tetézni... De konkrétumok nélkül ez találgatás mindenképpen.
Én amúgy az adjuvánsra gyanakodnék.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#67383) Ezekiell válasza Ringman (#67370) üzenetére


Ezekiell
veterán

:DDD kb ja

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67384) t72killer válasza BalanceR (#67334) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+ugye annyi, hogy egy-egy mezei kanyarójárvány országos szinten elvitt párezer gyereket, "semmiség"...

"A kanyaró egy rendkívül fertőző, veszélyes betegség. Az oltás elterjedése előtt (1980 előtt) évente 2,6 millióan haltak bele a világon"[link]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67385) lacafaca válasza #20749568 (#67382) üzenetére


lacafaca
őstag

ne legyél kisstílű...manapság már nem divatos ezt használni...200! :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67386) Rive válasza lacafaca (#67366) üzenetére


Rive
veterán

...a kaja megszerzése során hullottak, mint a legyek..

Ez a része nem igaz. Némely velünk ~ egy időben létező kőkori kultúra leírása alapján a legfontosabb halálozási tényező épp nem a kajaszerzés (amikortól az ember elkezdett csoportban vadászni és szerszámot/fegyvert használni, alig néhány faj maradt veszélyes), hanem kifejezetten a betegségek és a kaja (illetve mindkettővel összefüggésben a higiéniai ismeretek hiánya).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#67387) Kékes525 válasza Rive (#67381) üzenetére


Kékes525
félisten

"Én amúgy az adjuvánsra gyanakodnék."

Igen, de milyen adjuváns? Nem egy elterjedt lehet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67388) lacafaca válasza Rive (#67386) üzenetére


lacafaca
őstag

elég ósdi tudomány alapján állítod ezt...javaslom ismereteid frissítését ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67389) Parci válasza lacafaca (#67377) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes azért ez a puding-definíciód. nem tudsz lefutni 500 métert sem, az nem gond, viszont zöldséget eszel és nem oltatod magad, ezért kemény vagy, mint a beton az erdőben.

legyen akkor az, hogy szerintem akinek 140 alatti az iq-ja és nem tud 20 km-t lefutni, egy fingfütty. buta és gyenge. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67390) Rive válasza lacafaca (#67388) üzenetére


Rive
veterán

Persze. Ezt mondogatja mind az összes konteós-neozabás divatmániákus őrült :U

Tíz indián kőhegyű lándzsával minden további nélkül odaver egy közepes oroszlánhordának, de aztán tetszőleges sámán ellenére elviszi őket az első komolyabb hascsikarás. ~ ez a kőkorszak, dióhéjban.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#67391) lacafaca válasza Parci (#67389) üzenetére


lacafaca
őstag

honnét tudod, mennyit tudok lefutni?
viszont nem én szaladok minden szar miatt a dokihoz, így szerintem igen...a jég hátán is :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67392) lacafaca válasza Rive (#67390) üzenetére


lacafaca
őstag

csak egy, de guglihaver fog bőven adni találatot, csak keresni kell ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67393) Reggie0 válasza lacafaca (#67377) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, mi mar csak ilyen hulyek, vagyunk. Tanulni is konyvbol szoktunk es nem akarunk mindent kitalalni ujra az alapoktol. Ahogy az immunrendszerunket is inkabb megtanitjuk vedekezni, minthogy elesben tegyuk ki magunkat feleslegesen joval nagyobb kockazatnak. Most szegyeljuk is magunkhat, hogy nem gugolunk a salatank folott, hogy magunknak tragyazzuk meg es alkalom adtan nem pokhaloval kezeljuk a nyilt torest. Sot odaallhatnal a raknak is, hogy kuzdj ellene: Mint O

[ Szerkesztve ]

(#67394) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, hogy miért nem rohanok oltatni magam:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Saját eü helyzetemet becsülgetve élesbe koronától van mondjuk 0.1% kampec esélyem, 5-10% maradandó szív/tüdőkárosodás esélyem és ezt meg kell szorozni a fertőződés esélyével, ami nem lévén diszkópatkány nem hiszem, hogy 10% felett van a következő évben. Ezzel szemben van az oltás mondjuk 0.1% maradandó gebasz, 0.01% kampec esélye, ha elmegyek beadatom 1.0-val szorozva.

Értemén, egy idősotthonban élő, többszörösen problémás 80éves ember esete teljesen más. A fenti lista felvet még némi morális kérdést bármilyen munkakörben dolgozó/bárhova utazó, stb fiatalok oltásra kényzerítése ügyében is, fennál ugyanis az esélye, hogy a saját egészségüket kockáztatják.

Ha a fenti listáról kiderül, hogy a címszavak mellé tartozó valószínűségek 0.0001, 0.01, 0.00001% környékén mozognak ÉS az oltás több évre is véd, akkor mehetek szuriért.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67395) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Miután ti elkaptátok a koronát, mennyi idő után kezdtétek el újra érezni az ízeket és az illatokat ? Én most úgy érzem hogy a szagok 10-20%-át érzem. Az ízeknek meg olyan 50%-át érzem. Fejfájás mennyi idő után múlt el ?

Valószínűleg én is elkaptam a vírust. 2-3 napig elé rosszul voltam. Algopyrinen éltem. Alig bírtam kimászni az ágyból is. Lázas is voltam, meg a fejem is fájt, illetve a gyomrom is szórakozott. Az étvágytalanság 5-6 napig is eltartott. Alig volt kedvem bármit is enni. Mondjuk a fejem az azóta is fáj ha nem szedem rá a gyógyszert(Múlthét csütörtök óta.). Remélem minél hamarabb elmúlik a fejfájás is.
Plusz még ami volt az a megfázás érzése. Érdekes hogy se orrfolyás, se trüszkölés nem volt, talán egy minimális. Viszont az orrom elvolt dugulva többször is.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#67396) lacafaca válasza Reggie0 (#67393) üzenetére


lacafaca
őstag

nem akarunk mindent kitalalni ujra az alapoktol

pedig nagy szükségetek lenne rá ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67397) Lauda válasza t72killer (#67394) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek a lehetséges mellékhatások, volt róla szó. Lehetséges mellékhtások nélkül nem létezik vakcina, gyógyszer.

(#67398) Parci válasza lacafaca (#67391) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miből gondolod, hogy mi szaladunk a dokihoz mindennel? kb. sosem voltam az elmúlt 30 évben, egy-egy sérvműtétet leszámítva. és a gyerekeim sem voltak, leszámítva a szurikat, amiből viszont megkapnak "mindent".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67399) Reggie0 válasza lacafaca (#67396) üzenetére


Reggie0
félisten

Ebbol latszik, hogy nem is erted. A pitagorasz tetel se lesz mas, ha te talalod ki, ahelyett, hogy megtanulod mastol...

(#67400) Parci válasza Lauda (#67397) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez egy lista mindenről is. és a lényege, hogy ezeket figyelik a beoltottaknál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.