Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67601) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Valamelyik nap volt linkelve az osztrák idióta a parlamentben, aki egy kólát tesztelt pozitívra. Itt van, hogy miért idióta:
A gyorsteszt ugyanis lényegében egy antitestből áll, ez az antitest pedig egy protein. A kóla a benne lévő foszforsav miatt rendkívül magas savtartalmú, ez a sav pedig denaturálja, azaz lényegében tönkreteszi a proteint, a teszt ezáltal pozitívvá válik.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67602) BalanceR válasza Ezekiell (#67601) üzenetére


BalanceR
addikt

Ne is említsük, a " másik oldal" naponta oszt meg hasonlót, ahol "bizonyítják" hogy a tesztek mennyire szarok, mert a kólára, citromlére, gyümölcsitalra , teára is pozitív lesz... :W
Kémikus zsenik....
Vajon mikor jönnek rá, hogy a terhességi teszt is pozitív lesz, ha sósavval csepegteted le?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#67603) lacafaca válasza #20749568 (#67592) üzenetére


lacafaca
őstag

hiszen onnan származik az ötletgazda és karmester, ezen miért csodálkozol? :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67604) lacafaca válasza Ezekiell (#67601) üzenetére


lacafaca
őstag

magyarul meg is lett magyarázva, mi a gond azzal, ha már a kólára is pozitívvá válik a teszt... :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67605) Kékes525 válasza Stanlee (#67599) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nem az a fontos, hogy 2 vagy 4 hét amíg kialakul a védelem. A fontos az, hogy nincs engedélyezve oltás EU-ban"

Szerintem a jövő héten már engedélyezve lesz. Így 1-2 hét lemaradása lesz (nem 4-6 hét) az EU-nak az elsőkhöz képest. Szerintem ez nem olyan sok. Az ok is érthető (költségvetés-brexit). Azaz szerintem nincs akkora baj.

Ja és a legfontosabb az EU engedélye nem szükséges az adott EU-s országban az engedélyezéshez! Lásd UK. Őrá még az EU-s szabályok érvényesek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67606) Ricardo válasza Kékes525 (#67605) üzenetére


Ricardo
félisten

" Őrá még az EU-s szabályok érvényesek."

Az lehet. De mi történik ha ők ezt le....ják? kiteszik őketa z EU-ból? :DDD

(#67607) Ezekiell válasza lacafaca (#67604) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pont az lett megmagyarázva, hogy miért lesz pozitív, hogy te is megértsd. Teljesen elvart dolog ez, csak hát aki ki akarja forgatni és csusztatni akar a konteoja érdekében, azzal nem lehet mit kezdeni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67608) Kékes525 válasza Ricardo (#67606) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez már megtörtént. Megszegték az erre az évre kötött ideglenes megállapodást az EU-val.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67610) Lauda válasza #20749568 (#67609) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy hogy bezárják a boltokat?

(#67612) Lauda válasza #20749568 (#67611) üzenetére


Lauda
félisten

:Y Nem komplettek.

(#67613) lacafaca válasza Ezekiell (#67607) üzenetére


lacafaca
őstag

én értem, te láthatóan nem :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67615) Stanlee válasza Kékes525 (#67605) üzenetére


Stanlee
őstag

Remélem igazad lesz, és engedélyezik. De szerintem nem fogják jövő héten engedélyezni.

Ha engedélyeznék is, akkor se megyünk vele semmire, mert jön a karácsony és senki nem lesz aki szállítson, oltson vagy akit oltsanak.

A bajor miniszterelnök is csak legjobb esetben január 5-10 közötti indulással számol, az pedig 4 hét hátrány. Vagy számokban itt nálunk nagyjából 600 ezer friss fertőzött, úgy hogy eddig egy év alatt 1.3 milliót hoztunk össze. Szerintem ez az, ami nagyon beijesztette a politikusokat. A másik, hogy az intenzíven ápoltak száma október vége óta kb. 1000 főről mára 4500-ra nőtt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#67616) Ezekiell válasza lacafaca (#67613) üzenetére


Ezekiell
veterán

így-így, láthatóan te értesz mindent is, mindenki más meg hülye körülötted :K

végülis, eléred, hogy az ember mosolyogjon a kommenteidet látva, és hát te ezt akartad - bár nem hiszem hogy úgy, ahogy sikerül ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67617) Stanlee válasza #20749568 (#67614) üzenetére


Stanlee
őstag

Őszintén, amit most megszültek, az egy nagy nulla.

A legjobb, hogy az idősek védelme érdekében sűrűbb tesztelés lesz az otthonokban. Mert eddig mit csináltak? Ja, semmit.

Biztos jó, hogy a kiskert bezárják, de én még nem hallottam arról, hogy azok lennének a fertőzési gócpontok...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#67618) Elektrosokk válasza Ezekiell (#67616) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Elég sokan vannak így. :U

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#67620) lacafaca válasza Ezekiell (#67616) üzenetére


lacafaca
őstag

én jól szórakozok, remélem sokan vannak még így :) ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67621) Stanlee válasza #20749568 (#67619) üzenetére


Stanlee
őstag

Amúgy hol tud manapság az ember fertőzést beszedni?

- otthon, akár csak egy másik családtagtól
- korház, öregek otthona
- iskola
- munkahely

más már nem maradt nyitva, hogy annyi ideieg ott legyen az ember, hogy akár maszkban is megfertőződjön.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#67622) t72killer válasza Kékes525 (#67605) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, az EU ezt nem szabályozza, csak a wrexiteer propaganda próbálta úgy beállítani, hogy az "új szabadságnak" köszönhető a vakcina.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67624) lacafaca válasza t72killer (#67622) üzenetére


lacafaca
őstag

eskü elöször úgy olvastam: az "új szabadság" köszönhető a vakcinának :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67625) viharhozo válasza Stanlee (#67586) üzenetére


viharhozo
addikt

De: mit tesz az állam azért, hogy ne minden harmadik halott egy ápolási intézményből kerüljün ki?

Pl. ott a magyar modell, ahol lakossagaranyosan a nemet haromszorosa a bevallott halalozas, viszont aranyaiban bizonyara kevesebb az idosotthonos.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#67626) Parci válasza Stanlee (#67621) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

feleségem nagyija (97 éves) is elkapta az otthonban. természetesen sunyulás volt, telefonáltak, hogy "lett egy pozitív pcr-je, de kapott antibiót és már jobban van" (aha, szóval napokig lapítottatok, rohadékok). és ami a slussz poén, hogy a nagyi nem is tudja, hogy koronás, "beteg voltam".

viszont, és ezt most lekopogom jó sokszor, de leverte a vírust, mint vak a poharat! :Y

különkiadás lacának: kőkemény nagyi, tanyán élt az élete nagyrészében, amit ő látott el. soha semmi baja nem volt, de tényleg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67627) Parci válasza daneel_hu (#67562) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

abszolút érdemes most már a ksh heti halotti számot nézni, és a növekményt vizsgálni az elmúlt 5 év átlagos hetijéhez képest. bizony-bizony azt adja, hogy megugrottak a halálozások a pélóba, és a "plusz" halottaknak a fele az csak, aki hivatalosan koronába halt meg.

szóval ennyit arról, hogy még túl szigorú is a magyar módszertan.

és igen, már bőven 12 ezer fölött járunk extrában. nem lehet máshova számolni, mert egész egyszerűen képtelenség, hogy most fogta magát a forgács módjára hulló koronások mellé egy mégegyszer akkora tömeg, aki nagyon hirtelen meghalt xy-ban. nem, azok a járvány halottai. reális is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67628) Asbee válasza Parci (#67626) üzenetére


Asbee
veterán

Nem egy ilyen van és hozzá hasonlóak, de ezekről nem beszél senki. Talán nem is baj, mert még inkább sokan ráfognák, hogy ez egy semmi kis vírus.

(#67629) Parci válasza Asbee (#67628) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tényleg hülye, tényleg maszk- és/vagy vírustagadók jobb, ha nem is hallják. mi itt meg már tavasz óta tudjuk, hogy nagyon sok múlik a genetikán (ezzel nem tudsz mit csinálni), meg az elhízáson (most már ezzel sem). pörgetni köll a szerencsekeréken egyet, oszt reménykedni. de titkon reménykedtem benne, hogy a nagyi megússza, acélból lehet az immunrendszere. de megint lekopogom, mert alattomos ez a kínai pestis, nehogy kis pihenő után újra támadjon (kop-kop).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67630) radi8tor válasza Parci (#67627) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kolegámmal beszéltük ezt valamelyik héten. Azok nem covid halottak akiket hiányolsz a statisztikából, hanem azért haltak meg valószínűleg mert nem jutottak kórházba időben vagy elhalasztották a már amúgy is régóta várt műtétet...

⭐ Stella

(#67631) t72killer válasza lacafaca (#67624) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az másfajta szuri :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67632) bigdady válasza Parci (#67626) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert csak idősekre veszélyes azért :D

(#67633) t72killer válasza radi8tor (#67630) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tehát mégis a járvány áldozatai, mert a járvány miatt berottyolt EÜ miatt haltak meg/időben hozott járványügyi szigor őket is megmentette volna.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67634) lacafaca válasza Parci (#67626) üzenetére


lacafaca
őstag

sokkal inkább a titik nyitját te magad írtad le :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67635) Ezekiell válasza radi8tor (#67630) üzenetére


Ezekiell
veterán

A kettő közt lesz az igazásg, vannak köztük covidos halottak is, meg vannak nem ellátott egyéb betegségbe belehaltak is. Mindkettő ahlálát a covid okozta: az egyiket közvetve, a másikat közvetlen.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67636) Rive válasza radi8tor (#67630) üzenetére


Rive
veterán

Ezek elsöprő többsége valószínűleg covid-halott: azok, akiket túl gyorsan vitt el; vagy olyan környezetből, hogy nem tesztelték őket haláluk előtt: esetleg olyan formában, amit (itthon) nem szokás coviddal összekötni.
Ezen a szinten már biztos, hogy vannak akik más bajuk ellátatlansága miatt halnak meg. De ez nem lenne elégséges magyarázat ilyen mértékű növekményre.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#67637) Parci válasza Rive (#67636) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, radi8tor szerintem téved, extrém magas lenne az "ellátatlanság" miatt elmaradó műtétek számlájára írni ugyanannyi embert, mint ami a covidban közvetlenül meghal, miközben most tényleg szépen hullunk.

ilyen is van, bizonyára, de szerintem nagyságrendi a különbség. minimum.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67638) Z.É.T. válasza radi8tor (#67630) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Orbán Viktor miniszterelnök úr elszólásából egy plusz 30% kórházban ápolt covidos, de nem regisztrált PCR+ beteg tudható.
Ez az egyik része a többlethalálozásnak.
A másik része az ellátatlanság miatti halottak, akik a letérdelt EÜ következtében jutottak erre a sorsra.
Lehet egy harmadik rész, akik szintén teszt nélkül, nem kórházban hunytak el.
Ezek azok, akik nem lettek "kifelejtve" a statisztikából, csak "nem férnek bele".
Erre jön rá egy megtippelhetetlen arány, akik kórházban, PCR+ mellett mégsem kerültek be a statba. (tudok ilyen ismerősről is, mint azt már említettem) Ezt nem tudjuk, hogy szándékosan, vagy hiba folytán, de létezik.
Ők, a hivatalos stat mellett a covid rossz, elégtelen járványvédekezés áldozatai.
Közvetlen és közvetett covid-áldozatok.

Persze lehetséges, hogy van néhány reménytelenség okán öngyilkos, éhen halt személy is, hogy ne legyek egyoldalú.
De a fentiek alapján felesleges máshol keresni az okokat, ez simán kiad(hat)ja a többlethalálozásokat.

(#67639) tom_tol válasza radi8tor (#67630) üzenetére


tom_tol
addikt

Ezek milyen jellegű estek? Balesethez, infarktushoz nem ment ki a mentő? Vagy elhalasztott vakbélműtét? Sok mindent eltudok képzelni de ezeket nehezen.

(#67640) Parci válasza tom_tol (#67639) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként én sem, szerintem kimegy, úgy, ahogy a covidos súlyosakhoz: amikor kijut.

egy kis infó, nem fáccse, hanem a szomszédunk nagybátyja orvos egy nagy magyar város (nem bp) kórházában: megy a triázs, és sokkal több a covid halott, mint ami a hivatalos statokban látszik

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67641) Z.É.T. válasza Parci (#67640) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:(

(#67642) t72killer válasza Z.É.T. (#67638) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Persze lehetséges, hogy van néhány reménytelenség okán öngyilkos, éhen halt személy is,"

Kiderül, ha megjönnek a részletes KSH statisztikák, az ilyet külön vezetik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67643) Parci válasza t72killer (#67642) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még visszakanyarodok a halálozási arányhoz: a diamond princess adatait tényleg muszáj a korral súlyozni, még akkor is, ha feltételezzük, hogy az átlag japán nyugdíjas jobb kondiban van, mint a magyar. valamikor láttam egy életkor-decilis szerinti felosztást, és azért ott is exponenciálisan nőtt, ahogy lépkedtél felfelé. ha a hajón tényleg 70 év volt az átlag életkor, és úgy volt közel 2% a halálozás, abba nyugodtan belefér, hogy össznépileg 0,5% vagy kevesebb legyen.

én amúgy jóideje 1%-ra teszem a zsetont. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67644) t72killer válasza Parci (#67643) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, viszont ott a New Orleans-i 1.6+% is, amiben ugyebár az elhunyt színesbőrű kisgyerekek is benne vannak. Az 1% sztem is teljesen korrekt, ha belevesszük, hogy a PCR is hagy 20% fals negatívat.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67645) Citroware


Citroware
addikt

Szerintetek ez az elmélet mennyire állja meg a helyét?

Egyes feltételezések szerint ugyebár befolyásolja a vírus lefolyásának erősségét az, mekkora dózisban kapott vírust az, aki elkapta.
Lehetséges-e az, hogy valaki annyira kis dózisban kapja meg (például csak egy percig van egy olyan helyiségben, ahol a légtérben megtalálható éppen a vírus), hogy emiatt annyira kis mértékű tüneteket produkál, hogy alig veszi észre, a szervezet legyőzi, azonban azzal, hogy az ellenanyagokkal felkészül rá, ha legközelebb megkapná a vírust (akár nagyobb dózisban is), már ellenálló lesz a szervezet.

Magyarán a "beoltás" természetes módja. Szerintetek ez működik így?

(#67646) t72killer válasza Citroware (#67645) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Logikusnak hangzik. Más faktor is van, gondolom belejátszik hogy milyen szöveten landolnak a virnyákok/milyen gyorsan tudnak szaporodni, és hogy állnak a számok az immunrendszerrel lejátszott háború folyamán.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67647) Ringman válasza Citroware (#67645) üzenetére


Ringman
nagyúr

van ilyen elmélet, de szigorúan az

Több kutató is úgy vélekedik, hogy a koronavírusos időkben viselt arcmaszkokkal úgynevezett variolációs hatás érhető el, amely elméletben védettséget is alakíthat ki a kórokozó ellen. Állatkísérletek már zajlottak, emberek esetében egyelőre annyit mondhatunk: elméleti szinten működhet a dolog.

(#67648) Parci válasza Citroware (#67645) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen is, meg nem is. kis vírusterhelés = jobb eséllyel győzi le a nem-specifikus immunválaszod, akkor viszont ellenanyagod sem lesz igazán. ellenanyag, antitestek elsősorban akkor lesznek, ha kellően beteg leszel. vagy ha beoltanak.

de én még mindig azt mondom, hogy az oltás mellékhatásaitól aggódni, és inkább magát a vírust keresni súlyos aránytévesztés (nem neked mondom, általában).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67649) Stanlee válasza #20749568 (#67623) üzenetére


Stanlee
őstag

Tenyleg nem tudom, hogy mitol varjak a nagy valtozast?

Az egyetlen, aminek esetleg latszatja lehet, az az iskolak bezarasa, de annak is leghamarabb 2 het mulva lesz majd hatasa, de akkor meg karacsony es meg tobben osszejonnek es semmi ertelme a nagy intezkedescsomagnak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#67650) mozso válasza Parci (#67640) üzenetére


mozso
senior tag

Ilyen fülest én szeptember végén kaptam egy bp-i kórházból. Hittem is meg nem is. Annó irtam neked erről Parci. A nem megfelelően besorolt betegek szerintem meg tudná magyarázni a furcsa, fűrészfogas görbéket is (kórházban lévők, lélegeztetőn lévők).

Mikor lesz publikus a 47. heti KSH amúgy?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.