Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56601) t72killer válasza Kékes525 (#56597) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#56595:+1:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56602) lacafaca válasza Kékes525 (#56593) üzenetére


lacafaca
őstag

a hittérítésre gondoltam ;)
én még abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy kimehetek bármikor és elnassolhatok egy paprikát vagy egy paradicsomot egyenesen a tőről, így nem kommentálom ezt
ja és tudod nagyon jól, semmi szintetikus vitamint nem tolok

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56603) carl18 válasza Elektrosokk (#56599) üzenetére


carl18
addikt

#56599Soulomfgk
+1 na igen főként én se értek azzal, előre irjuk le a másikat.
Én is csak néha-néha alkalmanként használom a Mega Daily One-t, és nekem is csak pozitiv a tapasztalatom.

Ha meg olyan káros a vitamin? hogy kerülhetnek forgalomba?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#56604) Soulfly842 válasza Kékes525 (#56597) üzenetére


Soulfly842
addikt

Akkor már csak arra lesz szükségem, hogy megmagyarázzam azt is, hogy a füstölt mangalica szalonna, kovászos kenyérrel reggelire valamilyen nyomelem, vagy olyan letisztult koleszterin, egészséges zsír vagy valmi, ami nem hogy legitimálja, hanem kötelező érvényűvé is teszi ennek a fogyasztását :DDD

Hátralévő sok-sok évtizedünket nézve rengeteg energiamegmaradást eredményezne (ha már tudományosítunk) ez nekem! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56605) Ereshkigal válasza lacafaca (#56600) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Sajnos rohadt sokat írsz, én meg ritkán járok ide. :DDD Majd pótolom. :R

(#56606) Z.É.T. válasza Ereshkigal (#56591) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Végre valaki :R

(nem akartam belefolyni ebbe a táplálkozástudományos szálba, de ez a lényeg: "egyetlen dologban egyformák az emberek, abban, hogy mindegyik különböző" ;) )

(#56607) lacafaca válasza Soulfly842 (#56604) üzenetére


lacafaca
őstag

ezt nincs szükséged megmagyarázni, nagyon helyesen teszed (- a kenyér ugye, de ez legyen az én bajom :DDD )

Z.É.T. ez a megállapításod pont annyira igaz, mint amennyire nem

Sped jééé...nem is tudtam, hogy nem vagyok egyedül :R

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56608) Sped válasza Elektrosokk (#56582) üzenetére


Sped
aktív tag

Persze... Pont ezt írtam le... Olvasd el mégegyszer. Hosszan felszívódó szénhidrát nem a cukor, hanem pl. a rizs, zab, burgur. 105 kb-ból lettem <75 kg úgy, hogy befér a csoki, néha süti, néha gyorskaja is. És nem böjtölök meg éhezek. :) Ezt gondolt át.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#56609) Kékes525 válasza Soulfly842 (#56604) üzenetére


Kékes525
félisten

Én a szalonnát és zsíros kenyeret szeretem legjobban. Ezt csak január 1-én eszem, sajnos. Olyankor bűnözhetek, 1 évben 1-szer. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56610) bigdady


bigdady
nagyúr

Országgyűlés/közlöny sehol?

(#56611) emvy válasza carl18 (#56603) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ha meg olyan káros a vitamin? hogy kerülhetnek forgalomba?

Tuladagolhato, nem onmagaban karos. Nezzunk egy peldat: a chia mag peldaul nagyon egeszseges kiegeszito, de ha elkezdenel oriasi mennyisegben fogyasztani belole, az jo esellyel sulyos belproblemakat okozna.

Masik pelda: a sok folyadek fogyasztasa szinten kifejezetten egeszseges; viszont az egyik leggyakoribb halalok kezdo maratonfutoknal az, hogy tul sokat isznak (mert hallottak, hogy fontos a hidratacio), es felborul a sohaztartasuk, amibe pillanat alatt bele lehet halni.

while (!sleep) sheep++;

(#56612) Csatravi válasza Kékes525 (#56597) üzenetére


Csatravi
senior tag

Na ezért eszek inkább heti szinten répát, karalábét, karfiolt, fejes káposztát, lilahagymát, paprikát, paradicsomot, céklát (természetesen nyersen). Napi szinten meg több szem almát, vagy körtét és legalább 1 narancsot. Persze a többi gyümölcs sincs hanyagolva de abból meg mikor mit.

#56609
Végre valaki tudja, hogy mi a jó koszt :)

(#56613) Soulfly842 válasza bigdady (#56610) üzenetére


Soulfly842
addikt

Majd, ha itt már nem okoskodnak. + 2-5 óra :D

(#56614) forceberg válasza Kékes525 (#56597) üzenetére


forceberg
veterán

Kiegészítő, mert a növésre tenyésztett, színtelen-szagtalan növényekben alig marad valami, mire a hűtőből kiveszed. Kiegészítő, azaz NEM helyettesítő egyik sem! Te is ezért szedsz, de ugye nem ülsz fell a lórúgás lufira.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#56615) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Naponta 5-9 ember hal meg a szombathelyi Markusovszky Kórházban a koronavírus következtében – jelentette be kedd délelőtti sajtótájékoztatóján Nemény András, Szombathely polgármestere.
Ugyanakkor – mint mondta – az intézményben 32 lélegeztetőgép van, de személyzet száma miatt csak 17-et tudnak működtetni. A többi olyan orvost ugyanis – akik értenek a lélegeztetőkhöz – Győrbe irányították.

(#56616) carl18 válasza emvy (#56611) üzenetére


carl18
addikt

Igen tény van vizmérgezés, ezért nem ajánlott óránként 8 deci litertől több vizet fogyasztani. :D Egyszer nyáron egy ismerőssel lent voltam edzeni, én szép lassan iszogattam a fél liter vizemet.
ö egy 1 óra alatt lenyomta a 2 literes átványvizet, pislogtam mint hal a szatyorba hogy nem kapott vizmérgezést.
Persze 40 fok volt, és ment a kemény edzés mellete de érdekes tapasztalat.
Viszont óránként alap állapotba is ajánlott 2-3 decit inni kiszáradás elkerülése végett. Általában a vizelet állapota mutatja ki mennyire van kiszáradva. az erős sárga szin erős dehidratáltságra utal.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#56617) Elektrosokk válasza Sped (#56608) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szerinted a gyümölcsökben mi van ? stevia ? :DDD Rizs ? tudod kinek ajánlanék rizst ? annak aki bringa versenyre indul egy óra múlva.

A böjt nem a fogyás miatt van, nem szeretnék fogyni. :N

Amúgy mi történik Veled ha mondjuk 6-7 órán keresztűl nem tudsz enni? nem vagy rosszúl ?

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#56618) pjen válasza Sped (#56608) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez alkat kérdése is.Van egy nem túl megerőltető meló helyem, 182 centi vagyok és átlag 85 kiló.Eszek mindent és 1-1 sör is lecsúszik.

[ Szerkesztve ]

(#56619) catroot válasza #20749568 (#56592) üzenetére


catroot
veterán

Én még megvárom a hüvelygombás eszmecserét! ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#56620) carl18 válasza catroot (#56619) üzenetére


carl18
addikt

Ön mihez ért? Mindenhez is! :D
:Y

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#56621) bigdady válasza catroot (#56619) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt mindenki megkapta a vágyott szigorítást és most nincs téma, lett ez ;]

[ Szerkesztve ]

(#56622) carl18 válasza bigdady (#56621) üzenetére


carl18
addikt

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#56623) tom_tol


tom_tol
addikt

[lMégsem ölik meg a dánok a nyérceket]

Aweriot Ez hogy nézne ki a németeknél?
"Regeringen leker med den danska demokratin"

[ Szerkesztve ]

(#56624) t72killer válasza tom_tol (#56623) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehetne rajtuk vakcinát próbálni:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56625) lacafaca válasza tom_tol (#56623) üzenetére


lacafaca
őstag

a politikusokat kellene gyorsan bezárni, amíg nem csinálnak nagyobb katyvaszt :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56626) Kékes525 válasza lacafaca (#56625) üzenetére


Kékes525
félisten

Szavazzuk meg, én támogatom! :K :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56627) Parci válasza carl18 (#56586) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Attól, hogy hangosan és magabiztosan mondod a mondandót, nem lesz igazabb. Költsél nyugodtan sok c-vitaminra, ha az megnyugtat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56628) Rive válasza Parci (#56577) üzenetére


Rive
veterán

A napi 60mg (bár inkább 80mg-ot szokás emlegetni) az a bevitel, ami úgy általában elég a hiánybetegség (skorbut) megelőzéséhez. Azaz ez egy abszolut minimum. Vitatható, hogy ez elegendő-e a szervezet optimális állapotban tartásához, vagy tényleg csak a hiánybetegség ellen elégséges. Minden ezobio vitaminnepper hókuszpók ellenére ez tudományosan se pro, se kontra nem egy túlkutatott terület.

Úgy egy-két gramm körül szokás megadni, hogy mekkora bevitelt képes a vese lekezelni. Általában, károsodás nélkül, tartósan.

A két beviteli érték között elég tág tartomány van ahhoz, hogy mindenki találjon valami hitéhez illőt még az extremitáson innen, de:
- igazából pont a C az, amit nem túl nehéz megfelelő módon bevinni élelmiszerrel.
- érdemes napi egyenletes bevitelt biztosítani egy-egy lórugás helyett, amit aztán a vese ugye pánikszerűen ki takarítana, ahogy az dolga.

Ui.: pont a széles bizonytalan tartomány és az alulkutatottság miatt a C-vitamin egy tipikus vitaminnepper célpont.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#56629) Ringman


Ringman
nagyúr

eközben a szomszédban:

Megtelt a temesvári járványkórház covidosokkal

Ha valaki megbetegszik, és kórházi kezelésre szorul, arra ébredhet, hogy nincs hova beutalni. Az illetőnek otthon kell maradnia, írta. A főorvos országosan azzal vált ismertté, hogy számos COVID-beteget meggyógyított.
Most viszont arra figyelmeztetett, hogy aki súlyos beteg, talán hozzá sem jut a megfelelő kezeléshez, mert vannak ugyan otthon is beadható orvosságok, de a legfontosabb gyógyszerek csak kórházi körülmények között adagolhatók.

(#56630) carl18 válasza Parci (#56627) üzenetére


carl18
addikt

Hát én leirtam a véleményem, és ahogy láttom a dolgot! :)
De a 60 gramm valóban semmit se ér, mert azért megnézném aki erősen edzz 60 gramm c-vitamin hony befolyásolni a teljesitményét?
Mert valahogy nem tudom elképzelni aki kinyom 100-150 kg-ot annak elég legyen 60 de 200-300 gramm se érne sokat.

Én nem költök, 1 éve vettem 40 dkg-t és azóta ez még megvan.
Néha keverem teába nem ártok vele semmit, még mielőtt másokat kéne lenézni vitamin fogyasztás miatt.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#56631) tom_tol


tom_tol
addikt

találtam egy táblázatot, talán érdekes lehet. Nagyobb kockázat a magasvérnyomás mint az öregség.

(#56632) lacafaca válasza tom_tol (#56631) üzenetére


lacafaca
őstag

ezt a földöntúli hadovát te érted? :DDD
:R

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56633) tom_tol válasza lacafaca (#56632) üzenetére


tom_tol
addikt

bocs

(#56634) Ezekiell válasza lacafaca (#56632) üzenetére


Ezekiell
veterán

Finnül sokkal rosszabbul nézne ki, elhiheted, a svéd még egy egész jó nyelv :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#56635) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Az edzettség nem véd a vírus ellen - Telex.hu

"A járvány első hulláma alatt még abban a hitben éltek a sportolók, hogy szervezetük ellenállóbb a koronavírussal szemben. Azóta ez a mítosz megdőlt, idehaza is van olyan sportoló, aki kórházba került a fertőzés miatt. Az edzettség miatt ugyan kevésbé produkálnak tüneteket, de ettől még ugyanúgy kialakulhatnak náluk súlyos és életveszélyes szövődmények. Az egyesületek mégsem jelentenek minden esetet, amivel sportolóik egészségét kockáztatják"

(#56636) Ezekiell válasza tom_tol (#56631) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez tényleg érdekes, kösz a megosztást! Gondolom az elhunytak száma van a táblázatban. Azért lehet ez kicsit (nagyon) torz, mert Svédországban különösen magas az elhunytak átlagéletkora, nem? Szóval ott ahogy te is írtad, igazából csak az idősotthonokban tarolt a vírus (de ott nagyon), így eleve torz az életkor-arány sztem.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#56637) lacafaca válasza Ezekiell (#56634) üzenetére


lacafaca
őstag

ha jót akarok azon szórakozni, mindig meghallgatok egy kimi nyilatkozatot anyanyelvén :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56638) Sped válasza Elektrosokk (#56617) üzenetére


Sped
aktív tag

Nem kilós mennyiséget eszek egyikből sem, hanem reggeli, ebéd mellé mondjuk egy paradicsomot vagy almát, edzés előtt egy banánt. A rizs az nekem nagyon bevált, nem telít, mégis sokáig tart (olyan mint a Taft a londoni szitáló esőben, ha esetleg emlékszik valaki arra a reklámra ... :D ). Igen, 6-7 óra után rettentően agresszív tudok lenni ha éhezek :D

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#56639) t72killer válasza Ezekiell (#56636) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Idősotthonokban - ahol leginkább terjedt arrafelé - általában idősek laknak:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56640) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Nagyon nem kedvelem Szlávikot, sokszor érzem úgy, hogy a propaganda szócsöve, de azt hiszem, ez itt egy kulcsmondat tőle:
"ha pedig bezárnák az általános iskolákat, akkor az összes szakdolgozó, nővér, fiatal orvos otthon maradna a gyerekkel, és ez tragédia lenne az egészségügy számára"

24.hu - link

[ Szerkesztve ]

(#56641) tom_tol válasza Ezekiell (#56636) üzenetére


tom_tol
addikt

Az intenzíven kezeltek vannak benne. Vannak átfedések a csoportok között. Összesen eddig 2904 covid-os volt intenzíven. Tavasszal az idősotthonokból kevesen kerültek be.

Fiam munkakelyhén szigorítottak. Mától termoszban viszi a kávét. Megszüntették a közös kávéfőzést. Sokkal valószínűbb hogy a kávékiöntő nyelén terjed a vírus mintsem egymás között. Itt is vannak okosságok.

(#56642) natë válasza Z.É.T. (#56635) üzenetére


natë
nagyúr

Talán nem véd, de kicsit jobb eséllyel fut a dolognak az ember, ha nem 160 kg-os malac (elnézést kérek az érintettektől), hanem edzett.

(#56643) t72killer válasza Z.É.T. (#56640) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A járvány kiteljesedésével pedig az összes idősebb orvos, szakdolgozó, nővér dől ki a vírustól, alkalmasint hal meg. Ez jobb??

Minden kisgyerekes eü-dolgozónak (továbbra is várok egy %-os arányt, pl a 60felett dolgozó dokikhoz képest) eü/egyéb kritikus területen dolgozó a házastársa?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56644) Z.É.T. válasza natë (#56642) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Természetesen ennek az alapigazságát senki nem kérdőjelezi meg, mindazonáltal az én köreimben is van ellenpélda.

(#56645) Ereshkigal válasza tom_tol (#56633) üzenetére


Ereshkigal
őstag

El tudom képzelni, hogy minden 65 fölöttinek magas vérnyomása volt, így akkor viszont nem pontos a következtetés. :U

(#56646) Ezekiell válasza tom_tol (#56641) üzenetére


Ezekiell
veterán

Aha, köszi! Így sajnos nem sok következtetést lehet levonni belőle - vagy legalábbis csak ebből nem. De a magas vérnyomás nem jó, az tény.

A kávékiöntő nyele meg: LOL

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#56647) Z.É.T. válasza t72killer (#56643) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Na igen. Ezért (is) szorgalmaztuk sokan az IDŐBEN bevezetett szigorításokat és a hibrid oktatást, kiegészítve azzal, hogy a szülő maga dönthessen a helyzete alapján.

[ Szerkesztve ]

(#56648) t72killer válasza Z.É.T. (#56647) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van. Lehetett volna ésszerűen iskolát üzemeltetni, csakhát az ésszerűséghez ész is kell...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56649) Kékes525


Kékes525
félisten

Gyerekek!

A magas vérnyomás önmagában NEM kockázati tényező. Kizárólag csak a kezeletlen magas vérnyomás az. Akinek jól be van állítva a vérnyomása annak a koronavírus szempontjából ez nem kockázati tényező.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56650) catroot válasza tom_tol (#56631) üzenetére


catroot
veterán

Kérdés, hogy itt most a kezeletlen hipertónia számít, vagy úgy en bloc maga a betegség megléte.

Kékes525 :R

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.