Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56751) perempe válasza Z.É.T. (#56745) üzenetére


perempe
addikt

sokkal inkább hiszek azok tapasztalatainak, akik itt a fórumban írtak.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#56752) lacafaca válasza Parci (#56743) üzenetére


lacafaca
őstag

jó, azért nehogy miattam büntessenek meg, ez csak az én véleményem volt...amúgy sem láttam még erdőben fakabátot :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56753) Lauda válasza Corleone33 (#56739) üzenetére


Lauda
félisten

Amennyiben nem magánterület az erdő, akkor igen, közterület.

(#56754) Ajándékok válasza Kékes525 (#56742) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

https://mok.hu/realitas/

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#56755) zsolt_64 válasza zilazil (#56744) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Igazán nincs kedvem védeni a vityát , de most azért meg lehetett győzni hogy mást mondjon(helyesen). De pl. ott van a trump , akit aztán nem győzöl meg hogy elvesztette a választást. már várom amikor jan 20-án a rendőrök kivezetik a fehér házból :DDD
persze ezzel a maszkhasználattal is a többi ország után kullogunk...

[ Szerkesztve ]

(#56756) Kékes525 válasza Ajándékok (#56754) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56758) Motion_Blur válasza Manitou (#56748) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem jól csinálod. Én is ülök napközben, általán a gép előtt, előredőlve :DDD

5-6 nap után most jobban vagyok, ma teljesen láztalan.

Nekem is eddig 38.5-ök voltak minden este, de ma eddig semmi.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#56759) Ringman válasza Lauda (#56753) üzenetére


Ringman
nagyúr

várjuk meg a közlönyt, simán benne lehet, hogy lakott területen belülre vonatkozik a maszk használata.

(#56760) Lauda válasza Ringman (#56759) üzenetére


Lauda
félisten

Oké. Én nem erre reagáltam.

(#56761) Z.É.T. válasza perempe (#56751) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Mondom, elfogadom és megértem, de tök ugyanazt mondja, mint itt mi, legtöbben. Maga a kórházi sztorija meg nyilván mindenkinek egyéni.

(mindenki a saját ismerőseit részesíti előnyben, nekem rengeteg ismerősöm esett már át a covidon, mindenféle kimenetellel, Petit is közelebbről ismerem, mint itt a topikban bárkit... Ez ilyen)

Szerintem zárhatjuk a témát. :)

[ Szerkesztve ]

(#56762) Parci válasza Manitou (#56748) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mivel éppen ezerrel beteg vagy, szedhetsz többet is, akár napi 5 ilyen tablettát is. cinket is szedjél, meg magnéziumot.

a lázt én csillapítanám. a vírus sokkal magasabb hőfokon is vígan elvan, téged viszont kicsinál, szétmegy a gyomrod, kifárad az egész szervezeted. az alvás mindennél többet segít, ha este beveszel egy lázcsillapítót és utána jól alszol, az többet ér bárminél.

véroxigént lenne még jó mérned, ha nincs ilyen pulzoximétered, akkor meg a nyugalmi pulzusodat és légzésszámodat figyeld.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56763) lacafaca válasza Motion_Blur (#56747) üzenetére


lacafaca
őstag

nagyjából fölöslegesen görcsölsz ezen, látod mi folyik wonderlandban...eddig sem tudta a jobb kéz, mit csinál a bal, mostanra teljes a káosz...#maraggyotthon meg válts körzetit, mert ott bajok vannak.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56764) Csatravi válasza zilazil (#56744) üzenetére


Csatravi
senior tag

Soha sem hittem neki de ez után meg szót fogadtam neki.

(#56765) Parci válasza Motion_Blur (#56747) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szard le, gyógyulj meg, végülis minden más lényegtelen tényleg. ha meg szarul vagy, mentő, ő is csak azt hívná neked.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56766) Manitou válasza Motion_Blur (#56758) üzenetére


Manitou
addikt

Én már ettől a sok üléstől is készen vagyok. Ma amúgy pont kicsit próbáltam feküdni is délelőtt. Nekem 38,3 volt a max, annál sose ment még fentebb. de inkább jellemzően 38.
Köhögés neked mennyire van? Akkor most ne vegyek be semmit a lázra ?

Parci:
mivel éppen ezerrel beteg vagy, szedhetsz többet is, akár napi 5 ilyen tablettát is. cinket is szedjél, meg magnéziumot.
a lázt én csillapítanám. a vírus sokkal magasabb hőfokon is vígan elvan, téged viszont kicsinál, szétmegy a gyomrod, kifárad az egész szervezeted. az alvás mindennél többet segít, ha este beveszel egy lázcsillapítót és utána jól alszol, az többet ér bárminél.
véroxigént lenne még jó mérned, ha nincs ilyen pulzoximétered, akkor meg a nyugalmi pulzusodat és légzésszámodat figyeld.

Igen , pont emiatt voltam dilemmában, mert a szervezetnek azért annyira nem jó a láz. Légzésszámot pont néztem nem régen: 15 / perc Pulzus nem magas, normális.

[ Szerkesztve ]

(#56767) syberia válasza philoxenia (#56731) üzenetére


syberia
veterán

Egy kis összeomlás már nem drasztikus fejlemény. így is szép romos a látvány.

https://howbad.info/

(#56768) Ringman válasza Lauda (#56760) üzenetére


Ringman
nagyúr

bocs, elkeveredtem :B

(#56769) Kékes525 válasza Manitou (#56748) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha a betegség előtt jó erőben voltál, akkor lázcsillapítás csak 38 fok fölött érdemes, különösen akkor, ha a közérzeted rossz. Erre a legjobb az Algopyrin. Kicsit mozoghatsz, de semmiképp se erőltesd magad. A D vitamin adagját én növelném 3000-4000 NE-re, a C vitaminból szerintem elég az 1000mg. Cink, magnézium még kell, főleg cink fontos 50mg-100mg, magnéziumból 500-1000mg. Az orrba fújhatsz naponta mindkét orrlyukba reggel és este Allergodil orrspray (azelasztin öli a koronavírust). Este 3mg melatonin a jó alvás és az immun erősítés miatt. A jó alvásra ügyelj, mert az a leghatékonyabb a vírus ellen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56770) perempe válasza Lauda (#56757) üzenetére


perempe
addikt

Ez pl. Budapest egyes kerületeiben megfontolandó, de mindenütt?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#56771) Lauda


Lauda
félisten

Az olaszoknál is nagy gáz lehet, ha már a kocsiban kapnak oxigént a betegek.

#56768 Ringman :R

[ Szerkesztve ]

(#56772) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Beleteszik az Alaptörvénybe a keresztény nevelést, és azt, hogy az apa férfi, az anya nő [link]
De komolyan: ez most a legfontosabb egyes honatyáknak :W

[ Szerkesztve ]

(#56773) Floyd80 válasza Jablocskov (#56749) üzenetére


Floyd80
addikt

Ennél undorítóbb ember nem sok van a világon, aki ezekben a vészterhes időkben is arra használja a "közmédiát", hogy az alufóliás összeesküvéseivel traktálja az embereket. Mondjuk egy percig kussba lehetett volna az eddig elhunytak lelki üdvéért, akiket mind meggyógyítunk.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#56774) Motion_Blur válasza Manitou (#56766) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem semmi köhögés eddig. 38,5-re én bevettem egy fél rubophent éjszakára, de próbáltam nélküle is. Hogy majd kiizzadom... aha.. hát nem, ez nem az a kiizzadós betegség.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#56775) lacafaca válasza Kékes525 (#56769) üzenetére


lacafaca
őstag

minden másra ott a wd40 :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56776) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Talalos kerdes: autoban kozlekedek kozteruleten, kell-e maszkot viselnem? Igy elolvasva tok valid kresz-vizsga kerdesnek hangzana.

I am having fun staying poor.

(#56777) Kékes525 válasza lacafaca (#56775) üzenetére


Kékes525
félisten

Az univerzális kenőspray? : D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56778) zsolt_64 válasza Drizzt (#56776) üzenetére


zsolt_64
senior tag

az autód az a magánterületed nem ? mint a hajóknál azoknál hiába állsz másik ország kikötőjében az más felségterület, meg a nagykövetségek is ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#56779) Motion_Blur válasza Parci (#56765) üzenetére


Motion_Blur
félisten

persze, vágom... csak tudod ilyenkor úgy tudnám szétverni a Pohost :W mire fizetek én, meg a munkáltatóm ha annyi nem jár vissza hogy a háziorvos felvegye a telefont. legalább egy pandémia idején? meg persze menjen mindenki fizetős tesztre, mert az állami az 1 hét, vagy 2 hét.. és közben megy az agymosás a közmédiában meg a TV2-n..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#56780) Imilenni


Imilenni
addikt

Ez a ~31%-os pozitív teszt aránya van ahol rosszabb egyébként a világon?
Régen voltunk már világelsők valamiben :U

Press "F" to pay respects.

(#56781) Floyd80 válasza Drizzt (#56776) üzenetére


Floyd80
addikt

Csak ha lehúzod az ablakot. :DDD

Amúgy akkor az irodákba, gyárakba is kellene már, ha már közterület.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#56782) Imilenni válasza Floyd80 (#56781) üzenetére


Imilenni
addikt

Nálunk kötelező a maszk a gyár/raktár területén.
Az irodában pedig max annak, aki akar ;]

Press "F" to pay respects.

(#56783) MasterDeeJay válasza Drizzt (#56776) üzenetére

Elvileg közterület igen, pont emiatt nem lehet a kocsiban töltött gumilövedékes/gázriasztó melyre nincs viselési...(de magánterületen tartható)
De gyakorlatban hülyeség lenne. Szemüvegesként párás szemüveggel vezetni...esélyes hogy több baleset lenne belőle.
Viszont nem közterület mondjuk a panelház lépcsőház vagy annak liftje, magán parkolóház...stb

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#56784) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Kültéren mi a jó fenének kéne már maszkot hordani, a fene egye meg ezeket is.. Elmegy ez az egész már fenébe, pánikkeltés meg megy ezerrel minden híroldalon, ahogy persze itt is. Maszkot hordom minden járaton, megállókban, és a higiéniai dolgokat is betartom teljesen mértékben. Ha mindenki betartja az alapokat, akkor minden rendben lenne, normál mértékben lefolyna ez a vacak vírus és kész. Akiket védeni kell most azok az öregek és a betegek. Eleve nekik már rég kellettek volna külön kórházak.. Az egészségesek javarészt probléma nélkül felépülnek, tehát egyáltalán nem egy újabb pestisről van itt szó.
Egy halálosabb vírusnál mi lenne? Tönkremenne az egész gazdaságtól kezdve a családok meg minden?! Szépen állunk.

(#56785) lacafaca


lacafaca
őstag

ne gondoljátok ezt is túl...kimész az utcára oszt fölteszed...autóba biztos nem fogom, amúgy meg úgy sem sokáig kell ezen agyalni, be leszünk zárva megint nemsokára ;]

Kékes525 :K mert az mindenre is jó

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56786) Lauda válasza Farkassacred (#56784) üzenetére


Lauda
félisten

Mi az a normál mérték?

(#56787) Imilenni válasza Farkassacred (#56784) üzenetére


Imilenni
addikt

Szerintem már nemtudnak mit kitalálni, most nézik melyik országban miket vezettek be.
Minél látványosabb (és sokszor értelmetlenebb), annál jobban tetszik a kormánypárti szavazóknak.

Írták már páran, nem az emberekért vannak ezek, hanem a szavazatokért.

Press "F" to pay respects.

(#56788) Lauda válasza MasterDeeJay (#56783) üzenetére


Lauda
félisten

emiatt nem lehet a kocsiban töltött gumilövedékes/gázriasztó melyre nincs viselési...

Szerintem ez amiatt van így, mert az autó közterületen tartózkodik. Ettől még az autó beltere nem lesz közterület. Érdekes lenne, ha saját autóm jobb első ülése közterület lenne.

[ Szerkesztve ]

(#56789) szabi__memo válasza Floyd80 (#56781) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mondjuk azok igen fos munkahelyek lehetnek ahol ez nem régóta alap

(#56790) Depression válasza Elektrosokk (#56719) üzenetére


Depression
veterán

Itt Borsodban a házi a gyógyszer. Eléggé alacsony a fertőzétségi arány is a többi megyéhez képest. Persze itt is van anti-alkoholista, meg vegán, meg focista, szóval itt sem 0%-os a fertőzés. :C
Viccet félretéve, ez a köcsög vírus senkit sem kímél, és számtalan példa van arra, hogy az egészséges, sportos emberek ugyanúgy belehalnak. Itt a megelőzés a lényeg, és senki ne higgye, hogy vitaminokkal, meg egészséges táplálkozással nem kaphatják el, és nem lehet komoly következménye!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#56791) Elektrosokk válasza Kékes525 (#56777) üzenetére


Elektrosokk
addikt

#56790 Depression az a legjobb! :D Nem gondolja senki hogy tudja a tutit, nekem az a véleményem hogy segít. :R

lacafaca csak alap dolgok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#56792) Farkassacred válasza Lauda (#56786) üzenetére


Farkassacred
őstag

Influenza szezon ismerős? Kíváncsi lennék az egy éves teljes adatra azokból az időkből.. Főleg az öregeknél. Ami itt a napi jelentésekben zajlik az szó szerint marhaság, semmi köze a valós adatokhoz.. Amiben mi megbuktunk, az az idősek kezelése vírushelyzetben.. de abban bezony totálisan!
Most is itt vannak a változtatások. De az idősávról a boltokról meg sehol semmi :Y A nagyapó már kora reggel veszi a friss kenyeret a boltban, mikor mi fiatalok" mennénk reggeliért a munkába.. Mi a jó szösz.

[ Szerkesztve ]

(#56793) lacafaca válasza Elektrosokk (#56791) üzenetére


lacafaca
őstag

jesszus...ez a te készleted? :Y látom nem szarral gurigázol :DDD

Depression pacsi! ennyi, legyen jókedv, meg vidámság, az ami a legjobb ilyenkor! :R

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56794) Drizzt válasza zsolt_64 (#56778) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Oszinten fogalmam nincs.

I am having fun staying poor.

(#56795) radi8tor válasza lacafaca (#56793) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Abban szerintem a horgász csalikat tartja.

⭐ Stella

(#56796) #76500480


#76500480
törölt tag

Szabadidős sporttevékenyég közben is maszkozni kell, mikor 150bpm a pulzus? :W

Miniszterelnökünk meg már volt koronás, 2010 ben...azóta nem "múlik el" :DD

(#56797) Ringman válasza Imilenni (#56780) üzenetére


Ringman
nagyúr

usa egyes államaiban volt 40% felett is. (aztán lehet itthon is van ilyen megye, de publikus kimutatás nincs, csak országos)

(#56798) Farkassacred válasza Imilenni (#56787) üzenetére


Farkassacred
őstag

Én is ezt látom, komoly intézkedések a nulláshoz közel. Pedig azért a fideszben se fiatalok vannak már.. gondolkodhatnának ép ésszel.. legalább ilyenkor..

[ Szerkesztve ]

(#56799) lacafaca válasza radi8tor (#56795) üzenetére


lacafaca
őstag

a hátsóban? ott pipettások is vannak... :D az tuti a házipatika

Soul akkor mutassad meg az extrákat is, ne kímélj :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56800) viharhozo válasza Manitou (#56766) üzenetére


viharhozo
addikt

Akkor most ne vegyek be semmit a lázra ?

Az orvosok a csillagok jelenlegi allasaban azt javasoljak, h akkor vegyel be lazcsillapitot, ha rosszul erzed magad / nem tudsz aludni etc. Egyebkent ne.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.