Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56951) Ra3


Ra3
őstag

Azt sikerült valakinek kimazsolázni hogy ha 20:05kor lekapcsolnak a rendőrök ahogy hazafelé bringázok akkor milyen bünti jár?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#56952) Depression válasza Ra3 (#56951) üzenetére


Depression
veterán

Indulj el 5 perccel korábban, és semmilyet. :U

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#56953) philoxenia válasza DS39 (#56950) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem egy üzletben nincs joga ezt kérni. Mi köze hozzá, hogy hol dolgozom, hogy hívnak stb. Eleve még meg sem jelent addigra az a Az (5) bekezdés szerinti okirat tartalmi követelményeit a közbiztonságért felelős miniszter a Kormány hivatalos honlapján közzéteszi. Azaz milyen tartalmú okiratot fog elfogadni? Még a rendőr is bajban lett volna 0:30-kor, ha bármit mutatok neki. Azonkívül arról sincs tudtommal még rendelet, ha munkába megy valaki, de nincs nála igazolás, később milyen formában igazolhatja magát. Milyen módon azonosítják a személyt, aki az igazolást bemutatja. Az én szig.-om például ujjlenyomatot nem tartalmaz, a maszkviselés meg kötelező. A maszk eltávolítása nélkül, milyen módon azonosít be engem bárki, akár a rendőr is? Katyvasz az egész....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56954) Ricardo válasza Gsx-rr (#56948) üzenetére


Ricardo
félisten

"Holnap este remelem o lesz ott megint. De akkor jobban elrontom az estejet. :)"

Ha neked ez okoz örömet... :U

Gondolom ha ő meg rendőrt hívna rád (csak mert ő is úgy gondoljaa, hogy elrontja az estéd), és az kérdezné meg mit keresel kijárási tilalom alatt az utcán, akkor zokon vennéd.

Szerk
philoxenia
"Még a rendőr is bajban lett volna 0:30-kor, ha bármit mutatok neki. Azonkívül arról sincs tudtommal még rendelet, ha munkába megy valaki, de nincs nála igazolás, később milyen formában igazolhatja magát. "

Semmi gond. Odaadja a csekket, és majd ha utólag igazolod, hogy munkába mentél, vagy onnan jöttél nem kell befizetned ;)

[ Szerkesztve ]

(#56955) philoxenia válasza Ricardo (#56954) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk dolgozik? Amúgy lásd az előző hsz.-em...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56956) Ricardo válasza philoxenia (#56955) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor miért nem lehet azt normálisan megmondani? miért kell beleállni a kutasba?

(#56957) South Velen válasza Ra3 (#56951) üzenetére


South Velen
addikt

Hát nekünk a hétvégén haza kell menni vidékre de munka miatt csak 6 körül tudunk indulni este.

A forgalom és a 220 km távolság miatt ebből tuti 8 óra utáni hazaérkezés lesz.

De végig a kocsiban leszünk párommal, aztán beállunk az udvarra vidéken és nem találkozunk senkivel mivel üres lesz a ház..

Szóval elég nonszensz lenne ha emiatt közben kivennének a forgalomból és büntetnének, mikor az lenne az egyetlen fertőzési esély mikor a rendőrrel kommunikálok :U :U

Nyilván a bicikli kicsit más mert ott a járókelőkkel egy légtérben van az ember.

[ Szerkesztve ]

(#56958) Drizzt válasza natë (#56944) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azert, hogy aki amiatt elsunnyogja a vedekezest, mert "fiatal, neki ettol nem lehet semmi baja", annak vegre jojjon meg az esze. Bar akinek eddig nem jott, mar ugyse fog. Masreszt szerintem mindenkinek a javara szolgal, ha megbaratkozik a valosaggal. Igen, fiatalon is bele lehet halni. Ettol meg nem rettegni kell, csak felelosen cselekedni. Ami ilyen forman nem csak az idosek, hanem a sajat erdeked is(feltetelezven, hogy hozzam hasonlo korunak irok). Engem spec. az sokkal jobban stresszel, amikor bagatellizalast latok/olvasok. Mert az hozzajarul ennek a helyzetnek az elnyulasahoz. Igy se nezunk epp kellemes idoszak ele. Es nem mindegy, hogy honapokig, vagy evekig fog tartani. Es ez pont a vedekezes hatekonysagan mulik a legjobban.

Tudom irtam egy csomo olyan dolgot is, amit nem kerdezett/nem erdekelt semmit. Csak azt talan segit jobban megerteni, hogy en szemely szerint miert triggerelodok az olyan irasokra, amik bagattellizalnak. Azert, mert pont az ehhez kotheto magatartasformakon mulik, hogy meddig kell majd szivni ossznepi szinten.

I am having fun staying poor.

(#56959) philoxenia válasza Ricardo (#56954) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én meg nem veszem el a csekket... Mit csinál? Lehúzza rólam a maszkot? Bemondok bármilyen nevet, igazolvány nincs nálam....Bevisz? Nem mondok semmit magamról. Bent milyen módon tudják a járványügyi szabályok betartásával a személyemet azonosítani...?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56960) philoxenia válasza South Velen (#56957) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Munkáltatótól kérsz igazolást. Mihelyt megjelenik az, hogy mit kell tartalmaznia...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56961) philoxenia válasza Ricardo (#56956) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért kell belengetni az intézkedés felét, mire mindenki még utoljára ellepi az utcákat. Miért nem lehet egy rendeletet normálisan kiadni? Vasútnál már tavasszal kaptunk egy biankó papírt, azonban a lelkünkre kötötték, hogy még ne töltsük ki. Többek között név sincs rajta... Nyilván éjfélkor nem kelt föl senki főnök, hogy nézegesse, értesítse a dolgozókat, mit írjon rá. Pláne, hogy nem is tudja mit kell ráírni, mert az még nem derült ki. Jegyvizsgálók folyamatosan kezdenek, mondjuk valaki 0:00-kor, egykor, kettőkor stb. Végezni hasonlóképpen. De este a rendelet hatályba lépése előtt még igen solk munkahelyen kezdtek. Reggel mondjuk öt előtt már mennek haza. Mit mutassanak? :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56962) Ricardo válasza philoxenia (#56959) üzenetére


Ricardo
félisten

Megoldják hidd el ;)

Nem értem, hogy miért jó ez valakinek, de hát mások vagyunk.

(#56963) Drizzt válasza philoxenia (#56959) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link]

"Ha nincs nálad megfelelő igazolvány, és személyazonosságodat nem tudják kellően tisztázni, akkor a rendőr előállíthat a rendőrségre, ott pedig ujjlenyomatot vehetnek, fényképet készíthetnek rólad. "

I am having fun staying poor.

(#56964) South Velen válasza philoxenia (#56960) üzenetére


South Velen
addikt

Nem lehetne inkabb a zárt kocsiban egyedül vagy velük egy háztartásban élőkkel közlekedőket békén hagyniuk mint ezekkel a felesleges körökkel tovább növelni a fertőződési lehetőségeket?

[ Szerkesztve ]

(#56965) Ricardo válasza philoxenia (#56961) üzenetére


Ricardo
félisten

Ebben van igazság. Első este.
Ez akkor sem ok arra, hogy másnap visszamenjen hogy megszivassa.

(#56966) philoxenia válasza Drizzt (#56963) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem veszem le a maszkot önként, majd ha beteg leszek beperelem a rendőrséget, hogy ott kaptam a vírust, vagy eleve egy kád vírusból kikelve visznek be és én fertőzök le mindenkit....
Ujjlenyomat az mire lesz jó? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56967) Ricardo válasza Drizzt (#56963) üzenetére


Ricardo
félisten

Mindamellett ha nem a valódi nevét mondja a rendőrnek, azzal komolyat hibázik és csak maga alatt vágja a fát.

(#56968) philoxenia válasza Ricardo (#56965) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom elképzelni, hogy olyan utasítást kapott a kutas, hogy kérjen munkáltatói igazolást. Természetesen nincs értelme visszamenni, nem is fog szvsz. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56969) natë válasza Drizzt (#56958) üzenetére


natë
nagyúr

43 vagyok. Mindent betartok/betartottam, nem azért mert ez volt a rendelet, hanem mert én tartom helyesnek. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy akik leszarják, tagadják, azok nem is olvassák ezt a topikot. Magunkat meg ne stresszeljük nonstop.

(#56970) Ricardo válasza philoxenia (#56966) üzenetére


Ricardo
félisten

Neve? születési éve anyja neve? ...... Az első pár percben bukni fogsz
Lehet emberkedni csak nem érdemes.

És még egyszer. Nekem ezzel a mentaliással van bajom.

Mint amikor bemegy valaki a boltba, megkérik húzzon maszkot, és ő ahelyett, hogy egy laza mozdulattal megtenné, "kioktatja a boltost hogy a maszk nem véd semmitől, különben is baromság az egész, és nincs is járvány....."

Az ilyen önjelölt hero, csak odáig nem jut el, hogy hiába oktatja ki az eladót, mert nem ő hozta a szabályt, és csak annyit akar, hogy tartsák be azt.

(#56971) Soulfly842 válasza South Velen (#56964) üzenetére


Soulfly842
addikt

Akkor mindenki arra hivatkozna, hogy csak a kocsiba ültem be, de igazából nem találkozok senkivel. Semmi értelme nem lenne :D

(#56972) South Velen válasza Soulfly842 (#56971) üzenetére


South Velen
addikt

Hát ezért kell az autókról átvezényelni a rendőröket oda, ahol szabadtéri találkozóknak lehet esélye.

Ha meg kocsival megyek egy gruppen partiba veszélyeztetett GILF-ekkel, akkor meg szerintem mindegy hogy 19:59-kor vagy 20:01-kor érek oda. ;]

[ Szerkesztve ]

(#56973) philoxenia válasza Ricardo (#56967) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mit rendel a törvény arról, ha valaki nem beazonosítható? Mi alapján és mire ítélhető?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56974) Ricardo válasza philoxenia (#56973) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem tudom. Olvass utána.

(#56975) philoxenia válasza Ricardo (#56970) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne keverjünk két dolgot. Ami egyértelmű, azt be kell tartani. Maszkviselés egyértelmű. Boltban legalábbis. De miféle munkáltatói igazolást mutattál volna például neki Te, amennyiben ilyen szituációban kerültél volna, a legnagyobb jóindulattal kezelve a kutast? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56976) Soulfly842 válasza Gsx-rr (#56941) üzenetére


Soulfly842
addikt

Én egy tündér lettem volna.

1, közöltem volna, hogy neki semmilyen jogosultsága nincsen ezt megnézni, nem minősül olyan hivatalos szervnek, aki erre jogosult lenne.
2, ő nem olyan adatkezelő, aki bármilyen személyes adatomhoz hozzáférhet, kezelhet, vagy akár megtekinthet
3, Legyen szíves adja a kezembe a vásárlók könyvét - amit nem tagadhat meg -, s akkor majd közösen értekeznek a tulajjal/kút vezetővel, hogy mihez van jogosultsága és mihez nincs.

Erre válaszadási kötelezettségük van, amiben rengeteg formai szabályt kell figyelembe venniük:
"Az így elkészített gyönyörű – és jó hosszú – jegyzőkönyvet aztán 5 évig meg kell őrizni, illetve, amint azt korábban írtuk, a panaszra adott válasszal együtt kell az ügyfélnek legkésőbb 30 napon belül megküldeni."

:)

Közölném, hogy nem neki szól, ha ezt nem ő találta ki, de legalább elgondolkodik majd az, aki ilyen hülyeséget kér... :D

Rossz kedvemben, ha van ilyen igazolásom, s ilyen hülyeséget kérnek tőlem, ilyen hozzáállással, akkor ugyanezt képes lennék megcsinálni. :) evan' :D

[ Szerkesztve ]

(#56977) Ricardo válasza philoxenia (#56975) üzenetére


Ricardo
félisten

Szerintem nem tartott volna semeddig normálisan elmondani,hogy "nézd mivel ezt most hozták, még esély sem volt rá hogy legyen ilyen igazolás".

Itt le is zárom, mert számomra ebben az egész sztoriban a lényeg nem azon van hogy volt e vagy sem, hanem a rosszindulaton..

"Lett volna idom fel ora mulva visszamegyek meg egy uditoert amit ott elfogyasztok :)"
"Holnap este remelem o lesz ott megint. De akkor jobban elrontom az estejet. :)"

Ez az egész mindenkinek megnehezíti a dolgát. sokat könnyíthetünk az életünkön, ha normálisan állunk hozzá

(#56978) Sir Pocok válasza Soulfly842 (#56976) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A kutasnak csak annyit kellett volna mondania, hogy az üzletszabályzat értelmében nem áll módomban kiszolgálni. Nem kellett volna semmit se kérnie.

Kész ennyi. Ezt jogosan mondhatja és megtagadhatja a kiszolgálást.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#56979) daneel_hu válasza philoxenia (#56959) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én meg nem veszem el a csekket... Mit csinál? Lehúzza rólam a maszkot? Bemondok bármilyen nevet, igazolvány nincs nálam....Bevisz? Nem mondok semmit magamról. Bent milyen módon tudják a járványügyi szabályok betartásával a személyemet azonosítani...?"

Ha nincs nálad olyan papír amivel igazolhatod a személyazonosságodat, akkor a rendőr eleve előállítathat a legközelebbi rendőrkapitányságon azonosítás céljából. Ehhez elég egy egyszerű igazoltatás, nem kell hozzá pandémia. :)

(#56980) Lauda válasza Gsx-rr (#56941) üzenetére


Lauda
félisten

Semmi köze hozzá. Ő csak akkor tagadhatja meg a kiszolgálást, ha nem viselsz maszkot a shopban (ha az üzletnek számít), illetve nem viseled majd a maszkot kint, ha azt a polgármester közterületnek minősíti. Ahhoz semmi köze nincsen, hogy te honnan hova tartasz. Hogy te esetleg nem tartod be a kijárási tilalmat, azt a rendőrség/honvédség stb ellenőrzi, ők szankcionálhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#56981) Sir Pocok válasza daneel_hu (#56979) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Így van, hatósági intézkedés nyomán a személyazonosság igazolása kötelező.

Ezért szokták azt mondani, hogy a személyinek vagy jogsinak elméletileg mindig nálad, kell hogy legyen.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#56982) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Ma reggel vittem a gyereket iskolába, suli előtt mindig tumultus, szülők kedélyesen beszélgetnek csoportosan. Maszk kb senkin.
Így ez nem fog menni... :(

(#56983) Lauda válasza RubbishBin (#56940) üzenetére


Lauda
félisten

Ha kint sétálgatok este kilenckor, az sporttevékenység vagy sem?

(#56985) FіkuszKukіsz válasza Ricardo (#56954) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Szereptévesztésben vagy te is meg a kutas is. A kutas nem hatósági személy, nincs felhatalmazva arra, hogy ellenőrizze a kijárási tilalom betartását.

Az e rendeletben meghatározott védelmi intézkedések betartását a rendőrség a 20. § (2) bekezdés b) pontjára figyelemmel a Magyar Honvédség közreműködésével ellenőrzi.

Neki két feladata van. Szolgáljon ki és a maszkviselést tartsa és tartassa be.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#56986) daneel_hu válasza Lauda (#56983) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerinted?

(#56987) Soulfly842 válasza Sir Pocok (#56978) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ó, meggondolta volna ő magát azonnal. :)

Üzletszabályzatba ilyet nem vehetnek. Ő nem adatkezelő, nem rendőr, nem olyan aki igazoltathat. Lehet csak trógerkedni akart, vagy tájékozatlan volt. Mindkét esetben célszerű arra felhívni a figyelmét, hogy mihez van joga és mihez nincs.

Eleve, lehet, hogy valaki pl. vállalkozó, van egy szerződése mondjuk egy karbantartásról, ahol hiba lépett fel, azonnal el kell látni. A szerződés két cég között szenzitív adatokat tartalmazhat, ami üzleti titoknak minősül.

A rendőr kötelezhet arra valakit, hogy ezt bemutassa? :D

[ Szerkesztve ]

(#56988) philoxenia válasza Sir Pocok (#56978) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megtankoltam. Hogyan nem szolgál ki? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56989) Lauda válasza daneel_hu (#56986) üzenetére


Lauda
félisten

Fogalmam sincs. Egyáltalán mitől sporttevékenység valami és mitől nem az? A gyaloglás is testmozgás, van ráadásul gyaloglószám is a versenyeken. Ez csak egy példa, viszont jól mutatja ennek a rendeletnek a gyengeségét. Kerékpározás ugyanez. Sportolok, edzek egy későbbi amatőr versenyre, vagy csak önmagam trenírozása.

[ Szerkesztve ]

(#56990) FіkuszKukіsz válasza daneel_hu (#56982) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mivel a kr az önkormányzatok hatáskörébe helyezte annak meghatározását, mely közterületen kell maszkot viselni és valszeg ma fognak reagálni erre az önkormányzatok, még nem követtek el semmilyen szabálysértést.

Felhatalmazást kap a települési önkormányzat polgármestere, a fővárosi önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület esetében a főpolgármester, egyéb fővárosi terület esetében a kerületi polgármester mint a helyi önkormányzat képviselő-testülete, illetve a fővárosi közgyűlés hatáskörének a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény 46. § (4) bekezdése alapján gyakorlója, hogy önkormányzati rendeletbena) határozza meg a 10 000 főnél nagyobb lakónépességű település belterületén azon közterületeket, illetve nyilvános helyeket, ahol e rendeletben meghatározott módon kötelező maszkot viselni

Ettől függetlenül tényleg jobb lenne ha mindenki használná, főleg akkor ha csoportosan megy a lecsifecsi.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#56991) philoxenia válasza daneel_hu (#56979) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szigorúan elvi síkon, hogy azonosítanak be? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56992) radi8tor válasza philoxenia (#56991) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az örsön megvannak rá az eszközök.

⭐ Stella

(#56993) BalanceR válasza philoxenia (#56991) üzenetére


BalanceR
addikt

Haver, minden oké?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#56994) Elektrosokk válasza #20749568 (#56927) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Egyébként pont hiányoltam az "állítsuk meg a vírust" plakátkampányt. :DDD

Most reggel kinéztem az ablakon és 7 emberből 7 nem viselt maszkot, bár az egyik csajszi éppen futott szóval ő jogosan. :) közlönyt még nem olvastam.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#56995) Soulfly842 válasza Lauda (#56989) üzenetére


Soulfly842
addikt

Biztos úr, esküszöm, hogy én ilyen zsugor sörrel a kezemben szoktam kocogni! :DD

(#56996) daneel_hu válasza philoxenia (#56991) üzenetére


daneel_hu
addikt

Fogalmam sincs, nem voltam még ilyen helyzetben... csak majdnem. :)
De nem biztos, hogy érdemes megpróbálni mert rabosítás is lehet a vége. Akkor meg már ujjlenyomatuk is van tőled. Nem jó.

(#56997) philoxenia válasza radi8tor (#56992) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azaz?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56998) Ringman


Ringman
nagyúr

munkáltatói igazolás még mindig nincs fent sehol?

btw egyéni vállalkozónál hogy működik ez? kitöltöm magamnak, hogy kötetlen a munkaidőm?

(gondolom elment az idő az alkotmány és a választási tv módosításra :U )

szerk:
van olyan, hogy 5 előtt kell elindulni vagy 8 után érnék haza

[ Szerkesztve ]

(#56999) Sir Pocok válasza Soulfly842 (#56987) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Félreértesz.

Semmilyen adatot nem kérhet, de viszont a kiszolgálást megtagadhatja.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57000) Rive válasza philoxenia (#56991) üzenetére


Rive
veterán

Úgy, hogy ha tényleg, de tényleg, nagyon be akarnak azonosítani, akkor azt nem a járványügyi szabályok betartásával fogják megtenni.
Te meg nagyon hülyén fogod magad érezni közben.

#56999 Sir Pocok : önkiszolgáló kútnál csak fizetéskor találkozol a kutassal, olyankor egészen pontosan mit tud már megtagadni :F

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.