Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56551) carl18 válasza Parci (#56547) üzenetére


carl18
addikt

Nem Vita tártyát akarom képezni, de 19 évesen csináltam. Most 27 vagyok eltelt 8 év és a vesém még se ment szét tőle.
Akkor megy rá a veséje az embernek ha nincs elég folyadék mellete.
De 2,5-3 liter vizet általában be kell mellete csavarni és akkor nem probléma.
Elég sok ismerösöm van akik kondi terembe járni, Multi Pro-t is szedd egyik ami elég sok vitamin van és neki sincs semmi baja.

Főként ez egy kisérlet volt 19 évesen, mert akkor utáltam hogyha bekaptam valami betegséget 7-10 napig köhögtem stb.
Kipróbáltam egy cikk szerint komoly betegség esetén napi 8000 miligramm elég gyorsan felturbozza az embert.
Mert csak 2 napig csináltam, helyre hozott és nem is szoktam ilyesmit csinálni manapság! :)
Manapság 1000-2000 milligrammot iszok alkalmanként. És nem érzem semmi hatását, haver velem egy idős folyton issza az energia italokat söröket. Ő volt korházban vesekővel.....
Szóval hogy mi a káros, és mi az egészséges lehetne róla topikot nyitni. :D

#56552Sped
Igen pár éve én is voltam laboron, és azt mondta példa értékü a vérképem.
Hát főként fiatalon szedtem sok vitamint, 18-21 évesen most már én is csak alkalmanként szedem őket.
igazat megvallva most már én is próbálom a normális étkezéssel bevinni a vitaminokat. Teljes kiörlésü kenyeret, eszek néha natur joghurt. Zöldség, gyümölcsök stb, de néha azért eszek egy fél gerezd fokhagymát ha kapar a torkom.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#56552) Sped válasza carl18 (#56542) üzenetére


Sped
aktív tag

Sztem te ezzel te már baromira átestél a ló túlsó oldalára. Túlmisztifikálod ezt a C-vitamin dolgot. Mit szoktál enni napközben? Én napi 4-5 étkezés mellett és úgy, hogy rendszeresen edzek, sem szedek semmi plusz vitamin csak a D-t most télen. Kb. október elején volt egy megfázásom, két napig szar közérzettel akkor sem szedtem semmit, egy hét múlva mentem vissza edzeni. Ha a táplálkozásod rendben van, 95%-ban rendben van a vitamin bevitel is. Ja és évi egy rendes laborom megvan, tehát ezt az eredményeim is visszaigazolják, semmiből nincs túl kevés, vagy túl sok. Hagyd ezeket a pirulákat és inkább egyél normálisan.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#56553) pjen válasza carl18 (#56551) üzenetére


pjen
félisten

Még!

(#56554) t72killer válasza carl18 (#56551) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahhoz, h 27éves korodra kifingasd a veséid, valami igencsak ütős cuccot kéne adagolni beléjük... Szavatosságuk negyedénél járnak kb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56555) Parci válasza carl18 (#56551) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

anyám veseorvos...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56556) t72killer válasza Parci (#56555) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek a covid-dal kapcsolatos (remélhetőleg másodkézbeli!) véleményére+tapasztalataira úgy egy év múlva:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56557) lacafaca válasza Parci (#56531) üzenetére


lacafaca
őstag

leírhatom naponta az étkezésem, lehet többet segítene ;] :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56558) Soulfly842 válasza Parci (#56547) üzenetére


Soulfly842
addikt

Maga Szentgyölgyi Albert volt az, aki minden betegség alatt megemelte a C vitamin bevitelt 8000-9000 mg-re. Sőt, a dietetikus szövetség ajánlása alapján is 1000-2000 mg nem okozhat problémát.

Én egyébként a paprikát, teljes maggal együtt egy-egy harapással nyomok vagy két nagyobb darabot (csummástól' :D - kifejezetten szeretem is :D - abban lényegesen több a c vitamin, mint az egész paprikában ), nem szeretem a tablettákat, gyógyszereket, de egy 1000 mg-st asszonypajtás által okozott kényszerből le kell nyomnom mellé most ebben az időszakban :D úgy gondolom az már elég kell, hogy legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#56559) carl18 válasza t72killer (#56556) üzenetére


carl18
addikt

Azon már szerintem átestem februárban, mikor 3 hétig köhögtem és majd meg fulladtam. :R
#56558Soulfly842
Na végre valaki aki kiáll mellettem! :) Én se mondom túlzásba kell vinni. De azért ne esünk át a ló túloldalára hogy napi 1000 milligramm is káros.
Igen én is a albertes cikket olvasta, csináltam a napi 8000 milligrammos kisérletet.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#56560) t72killer válasza carl18 (#56559) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, mármint a nefrológus anyuka véleményére leszek kíváncsi, hogy covid után mennyire lesz több munkája:R c-vitamin témától független kérdés.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56561) Elektrosokk válasza Sped (#56552) üzenetére


Elektrosokk
addikt

"A napi 4-5 étkezést" és az "és inkább egyél normálisan"-t fura egy hozzászólásban olvasni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#56562) lacafaca válasza lupus_l (#56523) üzenetére


lacafaca
őstag

:K [link]

mondjuk mind a másfél méter, mind a helyes maszkhasználat megvolt :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56563) t72killer válasza Elektrosokk (#56561) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én csak 2x eszek naponta:P

Reggel 9től délig és du fél1től este 11ig:DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56564) Parci válasza Soulfly842 (#56558) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a betegség alatt "mindegy", mert tart párszor pár napig egy évben. de napi fix 2 gramm évtizedeken át egész más tészta. de nekem mindegy, hogy ki hogyan amortizálja le magát, nem szeretnék valami erkölcscsőz szerepben tetszelegni. ha ízlik, fogyasszátok, úgy is kiválasztja a szervezet és kipisiled, a töredéke hasznosul csak. vesédből meg kettő is van, sokáig bírja a savanyított folyadék szűrését.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56565) Csatravi válasza lacos001 (#56530) üzenetére


Csatravi
senior tag

face mentes a családunk így "lemaradunk" róla.

(#56566) pjen válasza Soulfly842 (#56558) üzenetére


pjen
félisten

Szentgyörgyi nem a C vitamin hatásának tanulmányozásáert kapott Nobel dijat.Szerintem a paprika C vitaminja azért nem teljesen ugyanaz, mint a mesterséges aszkorbin sav.Ahogy a napozástól se lesz D vitamin túladagolásod.

(#56567) Parci válasza t72killer (#56560) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

per pillanat náluk is gáz van, mert kevés a doki (tüdőembóliát kapott az egyik, de nem covidtól, igazi fail ilyenkor, szegény) és nehéz ellátni a dializáltakat. páran meghaltak már, de a "vártnál" kevesebben, szóval még a dializáltak körében sem arat triviálisan, szerencsére.

hogy long-covidilag mi lesz a nephrológián, az jó kérdés...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56568) Parci válasza pjen (#56566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56569) FіkuszKukіsz válasza Elektrosokk (#56561) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Pedig az lenne a normális és persze nem minden alkalommal tele enni magad.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#56570) Sped válasza Elektrosokk (#56561) üzenetére


Sped
aktív tag

Hát, javaslom nézz utána. Inkább kevesebbet, de többször. Pörgeti az anyagcserét, nem hízol el. De alapvetően a kaja minősége a lényeg. Zöldség, gyümölcs, hosszan felszívódó szénhidrátok, fehérjedús ételek (ez az edzés miatt nekem nélkülözhetetlen), kevés zsír, bár ez utóbbi kisebb súllyal esik a latba.A "normális"-t a kaja minőségére értettem.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#56571) emvy válasza Soulfly842 (#56558) üzenetére


emvy
nagyúr

Attol, hogy valaki felfedezi, hogy lehet hatekonyan izolalni a C-vitamint, attol meg abszolut irrelevans a velemenye azzal kapcsolatban, hogy a nagy mennyisegu C-vitaminnak mik az egeszsegugyi hatasai.

Gondolom a rontgensugarzas is tok oke, hiszen Wilhelm Rontgen csomot szorakoztatta magat es masokat rontgenkepek gyartasaval.

while (!sleep) sheep++;

(#56572) emvy válasza pjen (#56566) üzenetére


emvy
nagyúr

> paprika C vitaminja azért nem teljesen ugyanaz, mint a mesterséges aszkorbin sav

ugyanaz egyebkent

while (!sleep) sheep++;

(#56573) carl18 válasza Parci (#56555) üzenetére


carl18
addikt

Azért ne csináljuk már úgy mint ha napi 1000 gramm c-vitamin hazavágná a vesét! :D Azt igaz ha valaki kevés folyadékkal használja a c-vitamint akkor valóban okozhat vesekővet.
De ha a folyadékfogyasztásra ügyel, akkor nem lesz belőle probléma.

Minden esetre én elengedem a témát, szerintem most a fő hogy mindenki kihozza magából a legjobbat a Covid ellen! :)
Szándékosan nem fogok bekapnia virust, ha elkapom és véletlen teszteltek akkor nyilván le fogom irni a topikba a véleményem és a tapasztalatokat.

Az hogy néha vitaminokat használ az ember, nem ördögtöl való.
Most aki dohányzik, vagy alkoholista?
Vagy lehetne egy kisérlet akik éveten át vitaminhiányos él? És mindenki kis nyavaja ledönti a lábáról?

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#56574) Csatravi válasza t72killer (#56533) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ezek nem valami biztató számok. Úgy látszik kezd legendává válni hogy a gyermekek könnyen kiheverik.

(#56575) BalanceR válasza lacafaca (#56562) üzenetére


BalanceR
addikt

Remélem nem lesznek olyan parasztok, akik csak azért vesznek / hoznak el mehelyről kutyut, hogy "csakazértis" mászkálhasson vele 20:00-után, de olyanok biztos lesznek, akik "kölcsönkérik" a szomszéd kulyáját egy esti sétára...
BTW, az minek számít, ha pár haverral lebeszéli az ember, hogy mondjuk este 10 kor kutyasétáltatás a parkban, mindenki hoz egy-két sört, meg egy kutyát...
Szabálysértés, vagy semmi gond, mert ezt így lehet?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#56576) t72killer válasza Parci (#56567) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

long/late-covidra gondoltam, de az csak hónapok múlva lesz aktuális.

#56574: már áprilisban volt több szó több halálesetről USA-ban, persze ez valahogy az európai sajtóból cakpakk kimaradt és "top szakik" nyilatkozták (aka CHO...) hogy a gyekekek istenbizonynemkapjákel. Amúgy valóban a gyerekek túlnyomó többségének nem okoz instant tüneteket, de azért a nyissukkiakocsmát-pártiakat megkérdezném, hogy némi latecovid effekt "reményében" be merné-e oltatni a gyerekét élő coviddal?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56577) Parci válasza carl18 (#56573) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, már csak 1000, az is valami. ;] napi 60 mg kell egyébként, mi a szent szarnak napi 1 grammot enni? :U

de mondom, nekem mindegy, leírtam, de senkit, tényleg senkit sem akarok meggyőzni semmiről.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56578) lacafaca válasza FіkuszKukіsz (#56569) üzenetére


lacafaca
őstag

így van...télidőben sokszor keveset...aki télen még minimálisan tudja is csökkenteni a súlyát, az táplálkozik helyesen.

BalanceR ott lesz a törvényben, hogy gyülekezni tilos, így szabálysértés

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56579) Parci válasza emvy (#56572) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem biztos, hogy ugyanúgy szívódik fel

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56580) Soulfly842 válasza pjen (#56566) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ne káromoggyá' :DDD Tegnap toltam török citromot puritán módon (hámozható könnyen, gerezdekre szedhető mint egy narancs - szeretem úgy magában is :D ), most meg tolok késsel inkább egy óriásbirsalmát :DDD

(#56581) lacafaca válasza Parci (#56579) üzenetére


lacafaca
őstag

biztos, hogy nem ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56582) Elektrosokk válasza FіkuszKukіsz (#56569) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én más véleményen vagyok, napi 2x eszem + hetente böjtölök. Szénhidrátot csak nagyon minimális mennyiséget, (persze ciklikusan lecsúszhat egy kicsi, de csak tervezetten és nem napi szinten)

#56570Sped aha oké. szóval egész nap bombázod magad cukrokkal. ;]

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#56583) BalanceR válasza lacafaca (#56578) üzenetére


BalanceR
addikt

Mi a gyülekezés? Egy fő? Két fő? Hétfő? :D
Remélem egzaktul lesz kiírva minden paraméter, mert ha mondjuk 5 méterre állnak akkor senki nem bizonyítja rájuk a "gyülekezést".

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#56584) Kékes525 válasza carl18 (#56551) üzenetére


Kékes525
félisten

Hidd el, igaza van Parcinak. 500mg -nál többen nem javaslok én sem. Én 300mg-ot szedek, de csak most. Ha a vírus elmúlik, akkor 150mg-nál nem fogok többet szedni, pedig én idős vagyok. Egy fiatal szervezetnek, kiegyensúlyozott táplálkozás esetében, egészségesen teljesen felesleges bármilyen vitamint állandóan szednie. Télen, tavasszal D vitamin szedése elég (kiegyensúlyozott táplálkozáskor!). A sport az más, különösen a versenysport.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56585) e.vid


e.vid
senior tag

Orbán Viktor: este nyolc után is szabad a gazda [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#56586) carl18 válasza Parci (#56577) üzenetére


carl18
addikt

Napi 60 gramm? Mire elég az? Egy egérnek több van a szervezetében.
Pár állat C-vitamin termelése....
Kecske: 15.000 mg
Nyúl: 13.500 mg
Kutya, macska: 3-4000 mg
Teknős: 700-900 mg

Az ember mindegyiktől nagyobb erősebb, akkor neki miért elég 60 gramm ? :D Ja bocs az arra elég ne kapj skorbutot.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#56587) lacafaca válasza BalanceR (#56583) üzenetére


lacafaca
őstag

jááááj...kákán is... :DDD
majd kiokoskodják, amúgy sincs kutyám(macska :W ), ha lenne sem sétáltatnám, így engem nem érint :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56588) Kékes525 válasza carl18 (#56586) üzenetére


Kékes525
félisten

"60 gramm "

Egészséges fiatal szervezetnek még ez is sok. A vitaminokat a táplálékkal kell a szervezetbe juttatni, nem tablettával. 10 dkg paprika 150mg-ot tartalmaz. Minek ehhez tabletta?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56589) lacafaca válasza carl18 (#56586) üzenetére


lacafaca
őstag

engedd el...ez nem az a hely :) (én már csak tudom)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#56590) omfgk


omfgk
addikt

Hány marék vitamin-t lapátoljunk magunkba topik.

Mondjuk azért az a 60 gramm kicsit túllő a célon.

Lenkei szintig azért próbáljunk meg nem eljutni...

[ Szerkesztve ]

(#56591) Ereshkigal válasza lacafaca (#56578) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Igazándiból egyénfüggő. Többféle anyagcsere típusú ember létezik. Ettől függ, hogy miket, milyen arányban és milyen gyakran kellene enned. Nincs ilyen általános szabály, hogy gyakran keveset. Van aki ezzel azt éri el, hogy folyamatosan termeli az inzulint, kimerül a hasnyálmirigye, aztán jön az inzulinrezisztencia, majd a cukorbetegség. Összetett téma ez, de utána lehet olvasni.

(#56593) Kékes525 válasza lacafaca (#56589) üzenetére


Kékes525
félisten

Te mondod, aki az egészséges táplálkozás híve? :K 10 dkg paprikában 150mg C vitamin van. Ez több, mint elég.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56594) carl18 válasza #20749568 (#56592) üzenetére


carl18
addikt

DR Gődény 2.0! :D jujjj

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#56595) Soulfly842 válasza Kékes525 (#56588) üzenetére


Soulfly842
addikt

Akkor mondhatom a zasszonypajtásnak, hogy hagyonmá azzal a pirulával - mert nem egészséges abban a formában - inkább megeszek két citromot meg három paprikát csummástól ma is egy habanero-val lekísérve (az még javítja a vérkeringésemet is és fertőtlenít is)? :DDD

#56594carl18

Én az edzőterembe miatta (is) féltem menni már vagy 2 hónapja... a média után nem volt kedvem még ott is nézni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56596) pjen válasza carl18 (#56586) üzenetére


pjen
félisten

Egy nagy bak kecskénél, óriás teknősnél nem Vagy se nagyobb, se erősebb.Azok a vitaminok nem tabletták.

(#56597) Kékes525 válasza Soulfly842 (#56595) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nem vicc. :N A C vitamin tablettában csak C vitamin van. A paprikában és a citromban még nagyon sok más fontos anyag található (vitaminok + ásványi anyagok + antioxidánsok). Ezért vagyok híve a táplálkozás útján megszerzett vitaminoknak. Pontosabban nem híve vagyok, tudom. Hinni a templomban kell. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56598) emvy válasza carl18 (#56586) üzenetére


emvy
nagyúr

A nyúlnak nagyobb a füle, azért kell neki több.

:O

while (!sleep) sheep++;

(#56599) Elektrosokk válasza omfgk (#56590) üzenetére


Elektrosokk
addikt

mondjuk az kár hogy nem látjuk egymást, hogy ki milyen fizikumot képvisel.illetve milyen a vérképe :D :)
én azért is tartom fontosnak a vitaminokat mert heti 3x minimum elég keményen edzek, én kimondottan jó dolgokat tapasztaltam, de erről írtam már.

#56591Ereshkiga jaja! :R

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#56600) lacafaca válasza Ereshkigal (#56591) üzenetére


lacafaca
őstag

szerintem nem nagyon tudod az én véleményemet az étkezésről, pótolhatod a keresőben ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.