Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18501) #95561216 válasza Kékes525 (#18491) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én leírtam, hogy UK-ben a harmadik fázist felgyorsíthatják egy vakcina esetén, erre leírtad, hogy itthon méltányossági alapon már első fázisú tesztelésben résztvevő gyógyszert is fel lehet használni. Nem látom, hogy milyen reakciót várnál erre.

(#18502) aprokaroka87 válasza ncc1701 (#18499) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azzal nincs is gond ha maszkban jár... a gond azzal van hogy sok embert ezzel bizonytalanságba " kergetnek "

Én igazából őrülnék ha kiderülne hogy fertözött vagyok....
Ha átvészelem, oké.

Nem érzem magam betegnek se.

(#18503) Jablocskov válasza szab.tam (#18475) üzenetére


Jablocskov
tag

Ezért kérdezem én is, mert a médiában elhangzottak alapján már a fél Európának elegendő maszk van az országban, de ennek ellenére még mindig csak a neppereknél kapható aranyáron. Amúgy költői kérdés volt. :)
Mondjuk, amíg a főállatorvos szerint csak a kismamáknak ajánlott, addig valószínűleg nem is fontos. :W

(#18504) Jablocskov válasza aprokaroka87 (#18485) üzenetére


Jablocskov
tag

Ne nekem adjanak, hanem azoknak a gyökereknek, akik ha megállok valahol, akkor rögtön mellém állnak 20 centire. :D

[ Szerkesztve ]

(#18505) ncc1701 válasza aprokaroka87 (#18502) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, engem sem zavar, mert felváltva vagyunk az irodában. :)

Én egy tünetmentes fertőzés utáni immunis státusznak örülnék igazán.

(#18506) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

[Covid-19 and Vitamin D Information.pdf]

(#18507) ncc1701 én is, érdemes mellég magnéziumot is szedni hogy igazán hatásos legyen, retinol és k2 vitamin meg a kiegyensúlyozásban segít.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#18507) ncc1701 válasza Elektrosokk (#18506) üzenetére


ncc1701
veterán

Évek óta (5-10éve) ~10000NE D vitamint tolok be naponta, csak gyakorlatilag akkor állok le vele, mikor nagyon sokat vagyok a napon, az kb 3 hónap. Kb a legolcsóbb vitamin, 4000ne/100db ilyen 2500ft.

Ha valaki sokallja, nyáron egy fél óra-óra a napon valami 30000ne.

(#18508) emvy válasza Elektrosokk (#18506) üzenetére


emvy
nagyúr

Aha, ami innen hianyzik, hogy a tobbiek hany szazalekanak van alacsony D-vitaminja.

Nephulyites.

while (!sleep) sheep++;

(#18509) axioma válasza ncc1701 (#18500) üzenetére


axioma
veterán

2-an, csutortok este kiadott rendelet szerint:
- ha mar legalabb 3 napja laztalan
- a tunetek kezdete ota eltelt 14 nap
akkor azonnal oldhato a korabban negativ eredmenyhez kotott karanten (ez a hivatalos rendeleti szovegbol egyszerusitve). Nehol azert vannak "valtozatok", peldaul van ahol azt _mondjak_, hogy az utolso tunet kezdetetol 14 nap (mivel a laz tunet, ennek ugye akkor sok ertelme nincs), vagy hogy maga a karanten mar megvolt minimum 14 nap (ami meg azert nem ertelmes, mert engem lehetett volna 10-en gyanusnak talalni es nem 20-an tesztelni, de ettol me'g ugyanakkor lennek tul rajta), de nekem mar mindegyik kombinacioban letelt volna 4-en. Aztan a mi sajat antsz-esunk irta nekem emailben, hogy akkor mivel atmeneti idoben tortent a karantenositasom, hivatalosan nem is old fel engem, tekintsem magam feloldva. Majd miutan a hazidokim par nappal kesobb egyeztetett velem hogy belerak a gyogyultak statisztikajaba, utana (felteszem ezt megkapva) felhivott az antsz-es is, ujra le kellett emailben irnom az idopontokat (o ugye begyujtotte 21-en, plusz megkapta a dokimtol, de azert nyilatkozzak), es irt egy feloldot 9-ere... hat ja, az adminisztracio feledhetetlen.
Bonusz, a polgarmester felhivott 6-an, hogy o me'g aznap leadta az egesz csaladot karantenosnak, mi is van most velunk? A csalad 14 napot kapott az ugye automatice lejart (de ez se volt meg nala mint info) es 6-an me'g azt mondtam hogy antsz-es szerint tekintsem magam oldottnak mert nem fog hivatalosat adni. Igy ott meg 7-etol vagyunk mind oldva.
Gozom sincs, hogy ki es melyik listat hasznalja a pozitivak, karantenosok, gyogyultak szamahoz...

(#18510) ncc1701 válasza emvy (#18508) üzenetére


ncc1701
veterán

Na mondjuk így tél végén marha sokaknak.

(#18511) ncc1701 válasza axioma (#18509) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem csalódtam az itthoni menetrendben, de legalább nem kell teszteltetni.
Egyes országokban a halottakat is a gyógyultakhoz írják. :)

(#18512) axioma válasza Jablocskov (#18503) üzenetére


axioma
veterán

Mutos maszkot velhetoen a korhazakban legalabb muszakonkent cserelik. De lehet hogy gyakrabban. Mondjuk a Laszloban azert aki ott a koronas felvetelinel volt, minden alkalmazott komolyabb valtozatban jart. Azt nem tudom hogy hogyan hasznaljak ujra. Betegnek keresre adtak 1 db mutoset.

[ Szerkesztve ]

(#18513) axioma


axioma
veterán

Me'g egy fontos megjegyzes. A mutos maszkot is igen sokan rosszul rakjak fel! Vagy eleve alul van a drot, vagy nem simitja ra az orrara. Ez pedig akar nagysagrendi kulonbseg lehet atadasi (barmely irany) valoszinusegben.
A masik, hogy a fulre akasztasnal jobb - akar gumi, akar kotos - a ketszer hatul, fej mogott rogzitett, valamint - ezt nekem is a mentos mondta mielott dupla maszkban felengedett - a felsot azt a ful folott kell vezetni, az alsot alul.
Neha nagyon rosszul esik (pl. gyereken!) latni a rossz hasznalatot, de sajnos nem lehet ilyenkor raszolni senkire.
Amugy hazibarkacs, magadat vedendo az auto pollenszurojenek az anyagat ajanljak. Nekem meg medencezesbol volt itthon 5 mikronos legszuro anyagom (aka csodazsak), abbol barkacsoltam, elsore nem lett eleg jo mert az tul kemeny anyag, de a netrol toltottem mar le masik szabasmintat (plusz ugye nekunk a szemuveggel kompatibilisebb valtozat kell, bar azota van nyakbaakasztom is hogy ne foldre essen ha csuszik).

[ Szerkesztve ]

(#18514) Terek


Terek
tag

[link] . Ajánlott olvasat,mindenki figyelmesen.És tessék végre felébredni!

[ Szerkesztve ]

(#18515) Rolly válasza emvy (#18508) üzenetére


Rolly
veterán

lehet, de nálunk nyáron augusztusban nézték a D vitamin szintet páromnak is alacsony volt (a normális harmada) és nekem is alacsony volt a normális fele...
- igen nyáron
- úgy hogy hétköznap nem volt időnk napra menni (irodában dolgozunk)
- hétvégén 1 napot kint voltunk a kertben csúcsidőben általában nem
- illetve én heti 1 nap a kertet csináltam reggeltől estig egész nap napon voltam

(#18516) Micsurin válasza Terek (#18514) üzenetére


Micsurin
nagyúr

444 és ajánlott olvasmány egy mondatban huha... :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#18517) Eagl3 válasza axioma (#18513) üzenetére


Eagl3
veterán

Ha nem indiszkrét a kérdés, a családod többi tagjánál, akikkel együtt élsz (gondolom ok is megfertozodzek) hogy zajlott a betegseg?

(#18518) ncc1701 válasza Terek (#18514) üzenetére


ncc1701
veterán

Királyunknak, és pártunknak ez most nagyon kedvező helyzet, szabadon halászhatnak a zavarosban. Bödőcsöt idézve, ezek már úgy lopnak, mint amikor valaki lábújhegyen flexel. Szerintem kb 1 hónapja szívják a füves cigit, meg örömtüzeket gyújtanak a helyzet miatt, mert most senki sem nézhet oda.

[ Szerkesztve ]

(#18519) proci985 válasza axioma (#18472) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi :R

(ekezetmentessegert egyebkent en meg nem lattam, hogy nagyon barki beszolt volna itt a forumon. vannak paran a regi idokbol ahol megszoktak, hogy neha betesz az enkodolas, egyebkent meg eleg sokan vannak kulfoldrol is)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18520) snecy20 válasza Micsurin (#18516) üzenetére


snecy20
veterán

444, TGM, ATV és ajánlott olvasmány egy mondatban... :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18521) #95561216 válasza Terek (#18514) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ezt is megértük, a vén komcsi tgm szidja a szovjeteket :))

Modik, nem lehetne ezt átvágni politika topicba?

(#18522) axioma válasza Eagl3 (#18517) üzenetére


axioma
veterán

A haztartason belul a tobbieknek enyhebb betegsege volt [bar ugye nem tudni hogy az volt-e a korona], se nagyon magas laz nem volt, se az emlitett gyerkocon kivul gyogyszeres kezeles. Ne'mi hoemelkedes vagy alacsonyabb laz, kis torokproblemak. Nyilvan amig nem tudtam hogy pozitiv vagyok, nem tartottam tavolsagot, bar a tinik ugye amugy is, suli nelkul/betegen meg plane beguboznak a szobajukba.

(#18523) axioma válasza proci985 (#18519) üzenetére


axioma
veterán

Dehogynem, sot pont az angoltanulos topikban nemreg, de mar mashol is szoltak ram hogy igy aztan senki nem fogja elolvasni, inkabb ne is irjak...

(#18524) Parci válasza szab.tam (#18488) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

virológus nyilatkozta, hogy a fagyasztás nem öli meg, biológus ismerős pedig felhívta rá a figyelmet, hogy épp fagyasztással szokták a laborban sokáig (akár két évig) életben tartani a vírusmintákat.

szóval nem én találtam ki :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18525) snecy20 válasza Parci (#18524) üzenetére


snecy20
veterán

Marad a perzselés. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18526) FrezeR


FrezeR
senior tag

Ezt egy Face csoportban találtam, nem tudom mennyire hiteles, de ha igen, akkor elég nagy baj van... :U



"Nos kérem. Magyarország egyik kijelölt karanténkórháza. A helyet szándékosan nem nevezem meg. Pontos számot sem mondok, de tíznél több koronavírusos beteget ápolnak, akik közül háromnál több, de tíznél kevesebb szorul gépi lélegeztetésre. Az izoláció kukás zacskóval történik, mert lábzsák nincs. Köpeny van, védőszemüveg van. Maszk csak a sima "sebészi" és pár FFP2. Úgy látszik ezt hozza az a k**va sok repülőgép. "

(#18527) ncc1701 válasza snecy20 (#18525) üzenetére


ncc1701
veterán

Ózon.

(#18528) axioma válasza FrezeR (#18526) üzenetére


axioma
veterán

Most nem azert, de szerinted vilagoskek egyencipoben vannak? Nekem a kepbol az jon le hogy labzsak _plusz_ szemeteszsak. Inkabb nadragreszt tunik vedeni. Mondjuk ettol tuti nagyon belemelegednek/izzadnak egy muszak alatt...
Ettol me'g maszk legyen nekik oket vedo, satobbi, de ez a kep szerintem rossz indoklasu.
Kieg. a labzsakon en a cipo talpat vedo lapos, gumis kek muanyag izet ertem, ha te masra gondoltal, akkor bocsanat. De a Laszloban is kopeny, labzsak, nadragon semmi (a felvetel korul, bent lehet hogy jobban beoltoztek, a koronas mentosokon peldas vedelem volt barmikor talalkoztam veluk), sot ezt a Kutvolgyiben korabban, a nulla immunrendszeru kezelteknel is igy csinaltak, igaz vendegre vonatkozo beoltozesnek, hogy a nadrag kilatszik.

[ Szerkesztve ]

(#18529) #95561216 válasza snecy20 (#18525) üzenetére


#95561216
törölt tag

(#18530) #95561216 válasza FrezeR (#18526) üzenetére


#95561216
törölt tag

(#18531) Depression válasza snecy20 (#18520) üzenetére


Depression
veterán

Így van, sokkal jobb a "Magyarország jobban teljesít", mi mindent kézben tartunk, cecília, "tesztek nem gyógyítanak!", és nem pártpropagandát híresztelő kórházigazgatók, akik életet akarnak menteni, menesztése. 888, mert az pont 2x annyit ér, mint a 444. Ja, és persze a karácsonyi vásár tehet a kórházi fertőzésekről.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18532) FrezeR válasza axioma (#18528) üzenetére


FrezeR
senior tag

Maszk sincs elég és olyan minőségű ami kellene, ez is le lett írva a szövegben. Nem tudom te hogy vagy vele, de nekem nem túl bizalomgerjesztő látvány a lábra kötözött zacskó. Nincs erre tényleg egy jobb megoldás? Állítólag özönlenek milliószám a védőfelszerelések.

(#18533) Elektrosokk válasza #95561216 (#18529) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ez így erős volt estére! :C :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#18534) Micsurin válasza axioma (#18528) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hamar itt fogod te ezt a topikot hagyni... :B :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#18535) Darmol válasza ncc1701 (#18507) üzenetére


Darmol
senior tag

[link]
Úgy általában miheztartás végett. Főleg mi az a dózis ami használ és mi az ami már árt.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#18536) Elektrosokk válasza Darmol (#18535) üzenetére


Elektrosokk
addikt

D3-vitamin adagolásával kapcsolatosan egy kis up-to-date információ és hivatkozás annak biztonságosságával kapcsolatosan + vélemények a D3-vitamin kutatóorvosaitól:
Friss, 2019-ben lezárult vizsgálat, ahol az alanyok 2011 óta (7éven át) napi 5ezer és napi 60ezer(!)NE közt kaptak D3-vitamint, önmagában, nem kiegyensúlyozva a hatását és biztonságát maximalizáló Mg,retinol,K1/K2-vel. Tökéletesen biztonságos volt az összes dózis végig és ráadásul sok meglévő betegségük javult vagy akár ki is gyógyultak. 4700 alany összesítését tartalmazza az elemzés, uh picinek sem mondható… A fertőzéses időszakban ajánlottam a 8-10ezerNE-t, azaz pár hétig, max pár hónapig. Mi ez az éveken át tartó napi 10-60ezerNE dózisokhoz képest, amiket ott biztonsággal szedtek? Hogy lenne már veszélyes pár hónapig napi 10ezerNE vagy 1-2hétig 20ezerNE? Pláne úgy, hogy a D3 hatásáért és biztonságáért, receptorainak fokozásáért, stb felelős Mg, retinol, K1/K2 és egyebekkel együttvaló szedésével együtt ajánlom. Számos hasonló vizsgálat van még, de most csak ezt, a legfrissebbet linkelem:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30611908
Mellesleg a vizsglatban megtalálhatóak hivatkozások korábbi vizsgálatokra, ahol pl tuberkolózist szépen gyógyította napi 150ezerNE D3 3hónapon át szedve vagy ahol félmillió(!)NE D3 az ízületi gyulladást, stb.
Mennyi D3-mat szintetizálunk 30perc napozás alatt? 10-20ezerNE –nyi orálisan bevett D3-nak megfelelő mennyiséget! És a vizsgálatot Oslo-ban rendezték, ahol a nap még csak nem is túl erős nyáron… Miközben, ha nem napozunk, akkor gyakorlatilag 0 a D3 termelésünk. Ehhez képest furcsa, amikor egy orvos közel halálosnak véli már a napi 4000NE D3 pótlását is, még napsütés hiányában is.
http://ar.iiarjournals.org/content/29/9/3495.full
Influenza esetén való 50ezerNE avagy pár napon át napi 30ezerNE szedését a témát kutató orvosok egy csoportja rendkívül hatásosnak találta, 2015-ös publikáció: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4463890/
Csak így hirtelen.
Akinek meg tekintélyelv számít csak, az nézzen szét itt, a téma pár kutatóorvosának portálja a D3-ról:
https://www.vitamindsociety.org/
Aki kénytelen hinni valakinek, mert maga nem kutatja a területet, az higgyen olyanoknak, akik a terület elismert, neves kutatói és ne a bürokrácia révén közegészségügyiajánlások megfogalmazásába bevett “szakértő” gárdának, plane ne olyan orvosoknak, akiknek gőzük nincsen a témáról, nem kutatják aktívan, azaz csak az orvos mivoltukra hivatkoznak… Szerencsére egyre több a felvilágosult orvos e téren és minden téren. Idő kérdése csak, míg végre a hivatalos ajánlások is közelebb kerülnek az ideálishoz (pl a D3-vitamin hivatalosan ajánlott mennyisége is töredéke volt nem rég. Haladás van, csak lassan).

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#18537) axioma válasza Micsurin (#18534) üzenetére


axioma
veterán

Jaja, erzem mar hogy jobb lenne nem szolni nem hozzam kotodo temakhoz, sot olvasni se igen, max. ha me'g van kerdes a sztorimhoz irjatok ram privatot hogy nezzek be ide... ugysincs ennyi idom. De szivesen valaszolok ha olyan merul fel amirol van tapasztalatom.

(#18538) Puma K válasza #95561216 (#18529) üzenetére


Puma K
veterán

Aztarohadt :Y

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18539) proci985 válasza axioma (#18523) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pfff :(

ok, en is belefutottam ilyenbe de az max egyszer vagy ketszer volt. ceges laptopon nincs magyar billem, itthonrol meg siman felesleges ket nyelv kiosztasa kozott ugralni ha harom nyelv kozott ugralok egyebkent is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18540) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A spanyol nővérek 3ada bekapta a vírust egy tanulmány szerint.:(

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18541) Darmol válasza t72killer (#18419) üzenetére


Darmol
senior tag

Végre értelmezhető adatok. :R
Vagy volt ilyen korábban is, csak elmulasztottam? Ha igen PM-ben elküldenéd a linket?
Igen érdekes adatok, konteó hívőknek kész aranybánya. COVID-19 negatív mellett is durván emelkedő haláleset És nem is becsülik a COVID-19 és trendszerű halálesetek metszetét, amivel még magasabb ez a szám.
Viszont felmerült bennem egy kérdés: De most tényleg, mi a túró történik?
Ha most saccperkábé megbecsülöm, akkor 450-en halnak meg a koronavírussal kapcsolatba hozhatóan, és még 450-en valami más (pl. ellátási gondok, orvosi ellátás hiánya) miatt?
Mindenesetre a statisztika alátámasztja, hogy a fokozott óvatosság, és az járvány terjedése elleni intézkedések indokoltak, mivel a vírusfertőzés jelentősen növeli a halálozások számát.
Jó lenne látni az olasz adatokat is hasonlóan, azok alapján tényleg lehetne tanulságokat levonni.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#18542) #22743424


#22743424
törölt tag

Azoknak a kék lábzsákoknak egyszerűen borzalmas a minősége sokszor már akkor is elszakad amikor veszi fel az ember. Nem is csodálkozom rajta, hogy nylon zacskót vettek fel rá pluszban.

(#18543) t72killer válasza Darmol (#18541) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem volt korábbi, erre is véletlen akadtam a bbc-t olvasva:R

Olasz részleteket linkelt már valaki, ők is elég alapos statisztikát visznek - de tudtommal csak a kórházi esetekről.

#18544: pontosan, egyfajta biológiai életkort kellene nézni, pl hogy milyen messze van az illető a normál várható halálozástól. Ezt egy egészségesnél és egy rákbetegnél is lehet becsülni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18544) vzsryl válasza t72killer (#18419) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A 75 év feletti, és főleg a 85 év feletti halálozási arány kicsit becsapós. Azért emelkedik meg olyan hirtelen a nők körében a mortalitás, mert sokkal több a nők átlagéletkora, így értelemszerűen sokkal több szép korú hölgyet tud elvinni magával a covid-19. Tehát hasamra ütve 10k 90 éves nénire jut 2k 90 éves bácsi, akkor ha a férfiaknak elviszi mondjuk a 20%-át, a nőknek csak a 10%-át, akkor is 400 vs 1000 halottról van szó.
Tehát nem megy elég mélyre ez a statisztika sem. :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18545) #95561216 válasza Darmol (#18541) üzenetére


#95561216
törölt tag

Részben nem tesztelt otthoni halottak, részben más betegséggel nem orvoshoz fordulók.

(#18546) Darmol válasza Elektrosokk (#18536) üzenetére


Darmol
senior tag

Már bocs de nem kell rámrúgni az ajtót valamilyen vélt sérelem miatt. A hsz-ed alapján legalábbis indulatot kell feltételeznem részedről.
Amiket linkeltél, az nagyrészt összhangban van azzal amit én linkeltem.
Ez [link] egy összefoglaló, amely beteg, illetve súlyosan beteg emberek D vitamin szedéséről szól. A 4700 emberből csak néhányuk szedte a kiugróan magas (napi 20ezer NE - 50ezer NE) adagot (gyakorlatilag akiknek minden mindegy volt), a többiek (ismétlem:betegek) max 10ezer NE-t.
Ez [link] azt taglalja, hogy hasznos a napozás, illetve szolárium. Emellett néhány lényegtelen (tényleg lényegtelen :K) dolgot rosszul fordítottál.
Ez [link] az amit írsz, kiemelném, hogy az az 50ezer NE adag egyszeri volt, a napi 30ezer NE-t 2-3 napig adták.

Te írod:" Ehhez képest furcsa, amikor egy orvos közel halálosnak véli már a napi 4000NE D3 pótlását is, még napsütés hiányában is."
Én linkemben: "Napi 4000 NE hónapokon át történő szedése biztonságos dózist jelent. Ez biztosan nem jár a túladagolás veszélyével."
Még egyszer: Eszembe sem jutott azt állítani, hogy pár hónapig napi 10ezerNE vagy 1-2hétig 20ezerNE szedése veszélyes lenne.
Amiért beszúrtam a linket, az egész egyszerűen az, hogy ne kezdjen el egy egészséges ember "megvilágosodva" 50ezer NE-t szedni életvitelszerűen (hidd el, simán arra a következtetésre jutnak nagyon sokan hogy az milyen jó), mert egészségügyi kockázatai vannak a hipervitaminózisnak. A legtöbb ember nincsen tisztában az ADEK (zsírban oldódó vitaminok) jelentőségével és a túlzott bevitel által okozott lehetséges problémákkal, ezért csak ésszel.
De ettől függetlenül az orvosi felügyelet mellett való kiemelten nagy dózis alkalmazásának lehetőségét én biztos nem fogom megkérdőjelezni.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#18547) Darmol válasza vzsryl (#18544) üzenetére


Darmol
senior tag

Valóban nem megy mélyre, de végre olyasmi, amiért hetek óta nyafogok. Az eddigi egymásnak ellentmondó információk ezzel kapcsolatban nagyon zavarosak voltak, de ez végre értékelhető konkrétum.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#18548) vzsryl válasza Darmol (#18547) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azt csak viccből írtam. Szerintem is korrekt statisztika, de úgy kell nézni, hogy mellette gondolkodik is az ember.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18549) Darmol válasza vzsryl (#18548) üzenetére


Darmol
senior tag

Én viszont komolyan gondoltam, hogy nem megy mélyre.
Ennek ellenére messze a legkorrektebb adat a történésekről, amit a topik indulása óta láttam. :K
Egész pontosan az _egyetlen_ értelmezhető statisztika. :W

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#18550) #95561216


#95561216
törölt tag

Elég érdekes szál alakult ki a WHO vezetőjének legutóbbi tweetjénél, nem tudom meddig lesz kint..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.