Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174651) Dottorei válasza t256 (#174650) üzenetére


Dottorei
tag

a csibecsöcs lehet kiesik egy időre az árstop miatt

(#174652) S e t h válasza t256 (#174650) üzenetére


S e t h
nagyúr

Bennem is ez fogalmazódott meg.
Nincs bölcsek köve, mennyei manna, ami mindenek felett állna. Ha vmit huzamosabb ideig viszünk be a szervezetbe az óhatatlaul vmi diszfunkcióhoz vezet, ergo a változatosság az ami által elkerülhetjük ezt, kivéve persze azokat az allergéneket, amelyekre erősen reagálunk.

Én például évek óta nem fogyasztok sertés,marhahúst, meg is látszik a vérképemen, nem reagál rájuk a szervezetem, ellenben a csirkehússal.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#174653) Janaboy válasza benfolds (#174644) üzenetére


Janaboy
veterán

Kitartást!
Tudom közhely, de idővel tényleg jobb lesz, enyhül.
Foglald le magad más dolgokkal.

Janaboy

(#174654) aelod válasza t256 (#174650) üzenetére


aelod
veterán

A gyümölcsfogyasztásnak számos előnye van :K

#174652S e t h

Javarészt én is baromfit fogyasztok (comb, egész csirke, pulykacomb) de sertést is eszünk. Comb, karaj, tarja, oldalas.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#174655) aleister válasza benfolds (#174647) üzenetére


aleister
veterán

Szakításnál pontosan annyira nem lehet ultimate megoldást javasolni, csak közhelyeket pufogtatni, mint egy halálesetnél.
Az idő majd elrendez mindent. Addig is foglald le magad valamivel, még ha nehéz is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#174656) Saskakas18


Saskakas18
tag

Sziasztok!

Valaki tud esetleg termékmintás fehérjét akcióban vagy akciós fehérjét kupon kóddal? :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#174657) BoscoD55 válasza Dottorei (#174651) üzenetére


BoscoD55
tag

Nem is baj, koszono viszonyban sincs a csirkevel az, amit a hentesnel megveszel. Ami pedig csirkebol van, annak 3200 kiloja. Bar, mar lehet annal is tobb.

(#174658) D1Rect válasza benfolds (#174644) üzenetére


D1Rect
félisten

Pár csaj és sokkal jobb lesz.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#174659) benfolds


benfolds
őstag

köszi, és bocs, hogy idehánytam ezt a dolgot.

(#174661) Flash Gordon válasza Harminchárom (#174660) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

[link]

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#174662) vaakuum válasza Flash Gordon (#174661) üzenetére


vaakuum
addikt

[link] itt meg azt írják, hogy inkább a burgonyában van az az anyag jelen (szolanin), amit korábban a zöldebb paradicsomban feltételeztek. :DD #Mindegymiteszünkmindmeghalunk

Más: el nem hinnétek, mit írt andrológus receptre: Clomid napi 25 mg, anasztrazol heti 0.75 mg... tisztára mint egy rossz kokszosnak :O ennyit a napi 3 km futásokról...lemegyek még a térképről is, ha ennek beüt a hatása :DDD ,

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#174663) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Foghúzás után mennyi idővel kezdtetek el edzeni?

(#174664) D1Rect válasza KisTücsök (#174663) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha kijött az a "dugó" ami leginkább vérből áll, akkor már szerintem nekiállhatsz rendesen is.
De moderált intenzitással és súllyal akár pár nap után is.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#174666) Flash Gordon válasza Harminchárom (#174665) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Nem áll semmiből feldarabolás után lenyesni a cikkely végét, én ki szoktam vágni leginkább az ízetlen kemény állaga miatt, egyébként kb. 35 éve dohányzom, meg alkalomadtán alkoholizálok, stb. szóval nem parázom túl az egészséges életmódbeli dolgokat, mondjuk mostanság edzeni is szoktam heti 2-3szor, de a kardiót kerülöm mert ahhoz fitteb tüdő kell :D

[ Szerkesztve ]

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#174668) Angel2014


Angel2014
addikt

Mi folyik itt Gyöngyösön? ;]

Ez amit írtok ez ételallergia? Vagy inkább emésztés?

Sok összetevője lehet szerintem.

Szerintem az egész a rost hiányban rejlik,

Függ az, hogy siet és nem rágja meg az ételt normálisan az ember.

Függ a hiányos fogazattól is.

Az almát inkább székrekedésre alkalmazzák amiben kevés is rost,

Magas rost tartalmú gyümölcsök PL: a cseresznye, megy, szeder, eper, stb...

Kevés gyomorsav, és alacsony vagy magas PH érték is a vérben.

Ha a zabot megfőzöd és kása jellege van annak nagyon magas a rost tartalma. Akkor puffaszt ha nem tudod megemészteni.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174669) Woodslave válasza Angel2014 (#174668) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Na végre visszatért a dietetikus Angel :R már megijedtem amikor úgy tettél mintha nem tudnád hány gramm egy kupak zab

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#174670) Angel2014 válasza Woodslave (#174669) üzenetére


Angel2014
addikt

;] :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174671) BÁ Nutrition válasza Woodslave (#174669) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem gugl transzlétnek tűnik :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#174672) S e t h válasza Angel2014 (#174668) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha van egy diagnosztikai eljárás során validált eredmény, akkor te mi alapján gondolod, hogy az abban foglaltak nem valósak?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#174673) Angel2014 válasza S e t h (#174672) üzenetére


Angel2014
addikt

Az eredmény valós ez igaz.

De azt kell megtalálni mi váltotta ki, és hogy volt e korábban is.

Pl : Fáj a lában. Elmegyek orvoshoz. Elküld vérvételre, és laborra. Magas a húgysav értékem, elküld ortopédiára is, megállapítja, hogy köszvény.

Közli váltsak életmódot és ne egyek vörös húsokat.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174674) Qtya123 válasza S e t h (#174621) üzenetére


Qtya123
őstag

Én januárban voltam ilyen vizsgálaton. Ekcémám van és nem tudtak vele mit kezdeni. Szteroidos kenőcsöktől jobb, de nem fogom azzal kenegetni magam állandóan.

Kijött, hogy tojás és tejtermékekkel van a gond. A tejnél nem laktózérzékenység, hanem tejfehérje. Na a gond az, hogy a tojást nagyon szeretem. Évek óta megunhatatlan, mindenhogy szeretem, naponta ettem. Tejtermékből a túró is ment heti 2-3 alkalommal, illetve tejsavó fehérje naponta.

Nagy nyűg volt kukázni a dolgokat. A tejsavót lecseréltem marhaproteinre, a túró elhagyása nem zavart, de a tojás az nagy érvágás lett. Elkezdtem a tofut enni, mindenféle variációban, de egyszerűen nekem mindenhogy ehetetlen... :O Nagy ritkán megeszem, de ha heti 1-2 alkalomnál többször próbáltam enni, már az életkedvem is elment tőle.

A végén azon kaptam magam, hogy a tofuhoz kolbász karikákat eszek, hogy valamivel elüssem az ízét. :DDD Pedig megfogadtam, hogy kevesebb húsz eszem.

Amúgy azóta eltelt kb 4 hónap, hogy ezeket kukáztam. Tökéletesen nullára nem redukáltam, két napja is rakott brokkoli volt a kaja, azon van némi tejföl. Viszont az ekcéma visszaszorult. Nem tűnt el teljesen, de lényegesen ritkábban és enyhébb erősséggel tör rám.

[ Szerkesztve ]

(#174675) Angel2014


Angel2014
addikt

Térjünk vissza a helyes útra! ;] :D

Ti mennyivel bicepszeztek? Mert én mint Chuck Norris az összessel. :DD

Ez a brutális 502 kilós Deadlift nagyon komoly ettől a vékony sráctól, még ha sumóban is húzta fel!

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174676) Czakone43


Czakone43
újonc

Kedves Fórum tagok!
Nem tudom jó helyre írok-e,de lenne egy "furcsa" kérdésem:
A linkelt edzéstervet ki hanyasra értékelné? Milyen?

https://docs.google.com/document/d/11MHclnMT6AKODlVg9D7q6Mj8eu7eVflM/edit?usp=sharing&ouid=102651864502991441393&rtpof=true&sd=true

(#174677) aelod válasza Czakone43 (#174676) üzenetére


aelod
veterán

Terminus techncus szarvas hibák.

Egykezes jegyezzük már meg, hogy az nem egykezes hanem kézi súlyzó!

Sorozat számok: 3 vagy négy? Adjunk meg konkrét isntrukciókat különben a delikvens honnan tudja mennyit csináljon?

Vádli - ez mit jelent? Esetleg sarokemelés.

Hát edzésnél a széles lehúzás nyak mögé felső csigás gyakorlat nem éppen egy hatékony módja a széles hátizom megedzésének.

Hyperhajló? Hol? Milyen formában? Maximum hiperhajlítás adott eszközön (eszközt megnevezve) ugyanis tudom csinálni erre alkalmas gépen, labdán, talajon stb..

Mi az, hogy sittes tricepsz? :DDD
Bicepsz, combfeszítő, combhajlító - megnevezés ismét egy izmot takar nem pedig a gyakorlat nevét, helyét, módját. Bicepsznél karhajlítás az adott gyakorlat neve és azután jön a végrehajtás helye módja.

Mellről nyomás kereten? Ezt, hogy kell elképzelni? Állva/ ülve mégis, hogy? Ismét a gyakorlat leírása a hiba.

Szakmailag pedig teljesen felesleges 5 gyakorlat karra. 2-3 untig elég. Arnold nyomás kuka. Nagy izom, izomcsoporthoz mindig egy kis izmot rakunk. Mellet a háttal nem raknám egy napra..

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#174678) Angel2014


Angel2014
addikt

Lol.

"Hát edzésnél a széles lehúzás nyak mögé felső csigás gyakorlat nem éppen egy hatékony módja a széles hátizom megedzésének."

Ez mi? Te nem is csinálod? Akkor ideje elkezdeni neked is. Pont a széles hátizmot küldi meg!

Míg a mellhez húzás inkább vastagítja a hátat, a nyak mögé húzás inkább szélesíti a hátat.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174679) vaakuum válasza Angel2014 (#174678) üzenetére


vaakuum
addikt

Szerintem itt inkább azon van a hangsúly, hogy nyak mögé húzásnál a vállízület olyan terhelést kap, ami nem túl egészséges neki, illetve jellemzően az emberek a fejüket is úgy feszítik előre, hogy az meg a nyaki gericcsigolyáknak nem előnyös (sőt). Helyette inkább az arc előtt történő lehúzás a javallott, vagy a hagyományos húzódzkodás.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#174680) Qtya123 válasza Angel2014 (#174678) üzenetére


Qtya123
őstag

Én pl akkor sem csinálnám, ha olyan széles hátam lehetne tőle, mint egy focipálya.

Ilyen kitekert váll pozíciót nem fogok alkalmazni, nyak mögül nyomás ugyanez. Nem akarom teljesen szétcseszni magam idősebb koromra. Így sem 100-as már a vállam.

(#174681) Qtya123 válasza Qtya123 (#174680) üzenetére


Qtya123
őstag

Na, közben lejárt a szerkesztési idő....

A kezdetekben még csináltam, az tény, hogy attól éreztem a legjobban a hátam, hogy dolgozik. De nem érnek már ennyit ezek a dolgok.
Az is megerősített ebben, mikor hallottam, hogy az egyik személyi edző mondja valakinek a nyak mögé húzástól több embernek is szép nyaki gerincsérv alakult ki.

(#174682) aelod válasza Angel2014 (#174678) üzenetére


aelod
veterán

Ne menjünk bele :K :N
Nincs olyan, hogy szélesít és vastagít egy gyakorlat.

Ez mi? Te nem is csinálod? Akkor ideje elkezdeni neked is. Pont a széles hátizmot küldi meg!

Eltaláltad. Nem csinálom. Pont nem küldi meg, ugyanis jobbára az emberek bicepszből és alkarból ( főleg m.brachioradialis., m.brachioradialis) húzzák és ahogy a kolléga is említette a nyaki szakasz előre feszítése folyamatosan egyenes út a nyaki sérvhez...
Ennél százszorta jobb gyakorlatok vannak a széles hátizom edzésére.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#174683) Janaboy válasza aelod (#174677) üzenetére


Janaboy
veterán

Tessék a sittes tricepsz: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#174684) S e t h válasza Qtya123 (#174674) üzenetére


S e t h
nagyúr

Némi csalást én is viszek bele hetente, szóval nullára nem vettem vissza mindent, viszont a hatás alapján jó úton járok és nem szabad engednem a sötét oldal csábításának.
Bár haverok most mutogatják nekem csevegő alkalmazásban, hogy nyílt a közelben egy hamburgerező és ki kéne próbálni, mindig nem lehet ellenállni. :)

Egyébként nekem is van olyan bőrnyomorom, ami nem okoz problémát, együtt élek vele amióta eszemet tudom, egyik nap meg meglepve vettem észre, hogy mennyit javult.
Vhol tudtam hogy vmi kaja lehetett a ludas, álmomban sem gondoltam, hogy néhány termék elhagyásával mennyit javulhat a közérzetem.

Az még jobban meglepett, hogy bizonyos ismétlésszámokban a 8-ról 2 hét alatt felmentem 12-13-ra, a pihenésre tudok gondolni, vélhetően ez a gyulladásos folyamat sokat kivett belőlem, kipurcantnak is éreztem magam rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#174685) aelod válasza Janaboy (#174683) üzenetére


aelod
veterán

Én tudom milyen gyakorlat ez, de egy kezdő honnan tudná? Meg eleve egy fitness instruktori edzéstervben ilyen megnevezésű gyakorlat nem létezik.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#174686) Angel2014 válasza aelod (#174682) üzenetére


Angel2014
addikt

Előd te mindent cáfolsz. rúgd tökön a tanárodat aki erre oktatott.

Neki sem javasolnád? Nyak mögé húzás A széles hátat kimondottam említi is benne.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174687) Czakone43 válasza Czakone43 (#174676) üzenetére


Czakone43
újonc

Köszönöm válaszaitokat! Megfogadom,hasznosak voltak!
:R :R :R

(#174688) aelod válasza Angel2014 (#174686) üzenetére


aelod
veterán

Attól, hogy most beraktál egy videót a Molnár Petiről a szóban forgó gyakorlattal semmin nem változtat.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#174689) Angel2014 válasza aelod (#174688) üzenetére


Angel2014
addikt

Azért nem fog fejlődni a hátad!

A Több évtizedes edzéseket cáfolsz itt mindig. A videóban említi hogy mennyi hátizom van egy embernek.

Neked PL: jó a széles hátizmod de nagyon lapos.

Ha egy lehúzás nyaki sérvet okoz, akkor a birkózók edzése mit csinál a nyakkal? Ezt már 5 éves gyerekeknél is alkalmazzák.

80 években a csepelben olyan gépek voltak, hogy nem voltak padok hozzá mint a mostaniakon. Vagy oda tettünk egy sámlit alá vagy letérdeltünk és úgy húztunk nyak mögé. " nekem a mai napig ez jön be" sőt ezt a gyakorlatot felváltva végeztük a mellhez húzással. Egy a nyak mögé egy a mellhez.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174690) aelod válasza Angel2014 (#174689) üzenetére


aelod
veterán

Évtizedes? Ez egy gyakorlat ami nem megfelelően terheli hátat, ennyi. Nem fejlődik a hátam? Jobb mint valaha köszi, hogy kérdezed.
A széles fogású mellhez húzás már egy sokkal jobb gyakorlat hátra.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#174691) Woodslave válasza Angel2014 (#174689) üzenetére


Woodslave
nagyúr

itt arról van szó, hogy van egy gyakorlat ami lehet a legjobb hátgyakorlat a világon de olyan helyzetbe hozza a vállakat, mely potencális sérülésnek (akut, vagy elhasználódás) teszi ki a őket. Lehet a legjobb hátgyaki, ha az emberek nagy részének nem egészséges.

A te gondolkodás módod a "survival bias" azaz olyan emberekből indulsz ki aki "túléltek" egy bizonyos módszert figyelmen kívül hagyva azokat akik nem de mondjuk nem tudunk róla. Nem csak ebben de csak topicnál maradva diéta és edzés vonalon is. "Mi is így csináltuk aztán nem lett semmi bajunk".

pláne hogy van ugyanolyan ha nem jobb és nem megterhelő alternatívája. Nem mondom hogy nem tudják bizonyos emberek csinálni évekig minden probléma nélkül ahogy a fekvenyomást, nyak mögül nyomás és társait. Niylván minden gyakorlatnál van egy kockázat/haszon elemzés és ha úgy ítéli meg valaki hogy több a haszna mint a kára akkor csinálja.

Viszont a 30-40 évvel ezelőtti módszerekhez képest azért volt némi előrelépés mind diéta elmélet/tudomány mind edzés tudomány téren, bekapcsolódtak olyan szakemberek a tömegsport jelleg révén akik korábban nem, meg nyilván az interneten nem csak faxság van még ha többségben is van.

Molnár Petit és a profi testépítőket meg hagyjuk lehet neked ők az "igazság" és egyébként ez a logikus is mert kire hallgassunk ha fel akarunk menni a hegyre ha nem arra aki már megmászta csak nem biztos hogy úgy ahogy mi fogjuk. A profi testépítők nem azért lettek akkorák mert nyak mögé húzott de remélem ezt nem kell itt ecsetelni. ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#174692) Angel2014


Angel2014
addikt

Azon el sem gondolkodtok hogy épp azért alakult ki mert nem alkalmazzátok?
Itt értem van több izomcsoport...húúú hogy magyarázzam el.

Pl: Ha láb és a derék edzést kihagyod vagy nem végeztél olyan gyakorlatot de a felső test nagyon erős akkor az alsó rész gyenge sérülékeny lesz. Nem csak azért mert gyenge hanem mert nem mozgatod meg azokat az ízületeket amire szükség lenne a többi izomcsoportnak a megtartására.

Másik példa: Ha kihagyod az első váll edzést de a többi részét körbe edzet akkor az első forgó résznél sérülékeny lesz? A váll főleg olyan gyakorlat amire majd az összes gyakorlathoz szükség van. És még annyi nem csak azért van mert gyenge és nincs izom hanem azért mert betokosodok az ízület és főleg a a más izomnövekedés amit alkalmaztál és ami körbeveszi pont ez az izomnövekedés vágja haza a vállat ott ahol nem edzetted és elmaradt a többitől.

De megoldanám úgy hogy csinálnám kevesebb, vagy pici súllyal, de akkor sem hagynám ki.

Molnár Peti?

Tudod ki nekem a példaképp?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174693) S e t h


S e t h
nagyúr

Én kb fél éve tarkóra végzem a húzodzkodást, de ennek egyszerű oka van.
Mondhatni nem csináltam így 25-30 éve, akkor a kockázata miatt tértem át az állig húzodzkodásra, de már nem nagyon akasztok magamra plusz súlyt és kezdett zavarni, hogy 16-18-as ismétlés is simán ment.
Áttértem tarkóra és mindjárt kevesebb sikerült, de cseszett módon tudom kontrollálni a mozgást. Mintha egy kampóra akasztott hús lennék ott lógva, semmi szabálytalankodás, ezt azért állig húzásnál volt, hogy elkövettem.
A megszokottól eltérő terhelés nagyon jólesett, viszont igen, volt sérülésem, mert a nyakamat annyira nyújtogattam előre, hogy egy alkalommal meghúzódott és alig fordult a fejem utána 2 napig.
Nincs olyan hogy melyik kivitelezés jobb vagy rosszabb, más, és ha ésszel csinálja vki, akkor magának kísérletezheti ki, hogy melyik hasznosabb számára.
Nem hiszek abban, hogy más mondja meg nekem mi az ultimate gyakorlat, mert pont arról szól az egész, hogy az évek során megismerjem a szervezetem, izomzatom reakcióit a differenciált ingerekre.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#174694) Woodslave válasza Angel2014 (#174692) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mi alakult ki? Nem alakult ki semmi mert nem alkalmazzuk. ;]

de már megint félreértés van és magasról teszek rá ki mit csinál, tőlem előre hátra húzogathatja magát mindenki nem nem lesz rosszabb. Én nem fogom mert a nyak mögül nyomásnál is elhittem néha az izmos okosoknak hogy az jó, aztán érzem két alkalom után hogy qrvára nem.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#174695) OPiiPO válasza Angel2014 (#174692) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem ugrik be a neve, segítenél?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#174696) Xelo válasza OPiiPO (#174695) üzenetére


Xelo
addikt

kinek a neve? :P az első képen Robby Robinson, másodikon Serge Nubret, utolsón Arnold, Rick Wayne, Franco Columbu, Dave Draper, Chuck Collras és Frank Zane.

[ Szerkesztve ]

(#174697) Angel2014 válasza Woodslave (#174694) üzenetére


Angel2014
addikt

Tudtam hogy nem érted meg.

Ez is ezért alakulhat ki amit mondok. [link]

A legjellemzőbb tünete a váll elülső, oldalsó területén megjelenő fájdalom és az emiatti mozgásbeszűkülés. Reggel erősebb. Az éjjeli mozdulatlanság után “nehezen indul be”. Idővel a fájdalom nyugalomban is jelentkezhet, mozgás hatására erősödik.

A vállízület mozgásterjedelme fokozatosan szűkül. Kezdetben a kifelé forgatás, majd az oldalra emelés is fájdalmas. A karod nem tudod a fejed fölé emelni, de akár megemelni is csak minimálisan. Az ízület annyira bemerevedhet, hogy még passzív mozgatása is akadályozott. A gyógytornász is csak nehezen mozdítja ezekbe az irányokba.

Pirossal jelöltem azt a részt ami elmarad és nem edzünk, feketével azt ahová nagy izomtömeg rakódik le.

Na most pont az izom tömeg nagysága, súlya gyengíti le a pirossal jelölt részt mert cipeli naponta, másodrészt a nem mozgás miatt betokosodik az ízület. Harmadrészt a megvastagodott izom miatt az ízületnek is más lesz a mozgástartománya így a pirossal jelölt rész is megváltozhat és ezért fájhat.

Szóval nem kényeskedni kell hanem mind szögből körbe edzeni az izomcsoportot, És ez a fájdalom nem fog kialakulni! De nem is értem ti még fiatalok vagytok fájdalomról beszélni.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174698) Woodslave válasza Angel2014 (#174697) üzenetére


Woodslave
nagyúr

persze hogy nem értem meg túl magas szintű tudással rendelkezel :R

de igen pont ez a jellemző, hogy az első deltát nem edzi az ember és a túl domináns hátsó delta miatt alakul ki fájdalom :K :C

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#174699) Dazsar válasza Woodslave (#174698) üzenetére


Dazsar
aktív tag

A profi testépítők nem azért lettek akkorák mert nyak mögé húzott de remélem ezt nem kell itt ecsetelni. ;]

- Ők azért izmosak mert sok fehérjét esznek , ami épp akciós ha a csak nálam rendelsz kupon kódot használod.

-Ami pirossal van emelve, az nekem jóval fejletebb mint ami feketével, még is szar a vállam pedig még csak 26-7 vagyok.

- A nyak mögé húzást, én se értem, olyan pózt vesznek fel az alanyok mint a Samara a körben, nem hiszem hogy hosszú távon egéséges, pedig az okj edző mutatta, gondolom akkor biztos jó. ;]

-Izomépítés/tartás szempontjából van különbség ha én (elmélet) (kcal, fehérje ch stb optimális) este viszem be az összes kaját, vagy felosztva? Vagy csak az a lényeg hogy legyen meg minden, az idő és hogy mikor nem számít?

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#174700) aelod válasza Angel2014 (#174697) üzenetére


aelod
veterán

Próbálom megérteni, hogy jutottál el a széles lehúzástól a váll ízület mobilitásáig :U

#174698Woodslave

Akkor már ketten vagyunk.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.