Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175151) D1Rect válasza BÁ Nutrition (#175150) üzenetére


D1Rect
félisten

Egy barátomat elrángattam magammal reggelente, szocializálódni nagyon jó volt, de edzés szempontjából ~semmit nem ért. :(
Persze ha valakinek van ideje, akkor jó lehet valakivel edzeni, de amikor le kell darálni mindent max 1 óra alatt, akkor a pár perc beszélgetések nagyon gyorsan összeadódnak.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#175152) Cs1csó válasza BÁ Nutrition (#175150) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rajtam segített, plusz adott idokeret volt csak pihenésre amit mertünk tehát a beszéd ebbe belefért. Egyszer majdnem elájultam a lábtoló alatt akkor - is - jól jött az edzőtárs.

(#175153) troller


troller
senior tag

Jogos, fekvenyomásnál már igyekszem ezt betartani mostanában. Csak néha nehéz eltalálni a bukás-1 ismétlést.
Meghát az egó nagy úr... :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#175154) Cs1csó válasza troller (#175153) üzenetére


Cs1csó
félisten

+ nincs mindig ugyanolyan erőnlét én az ember.

(#175155) Dazsar válasza BÁ Nutrition (#175149) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Én úgy szoktam csinálni, hogy egy adott súllyal kezdek, ha megy a 13 akkor növelek, addig amíg a 12 nél már úgy érzem hogy ment ment, de már éreztem a bukást, tehát a 13 még talán ment volna , de 14 már tuti nem.
(Ez rossz szokás)?

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#175156) bigmasterg válasza troller (#175146) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem van itthon keret, amin van safety.
Csak jól kell beállítani és így nem para sem a nyomás, sem a guggi.

(#175157) aelod válasza Dazsar (#175155) üzenetére


aelod
veterán

Egyből munkasúly?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175158) marked one94 válasza aelod (#175157) üzenetére


marked one94
őstag

nem hiszem hogy nagyon számít ha 10 vagy 15kg-val bicepszezik ;]

You'll Never Walk Alone

(#175159) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Na srácok megjött a 15 kg-os súlymellény a gymbeam-től :D
[kép]
Így elsőre elég zorall, nem hangzik soknak ez a 15 kg de így eléggé :D
Holnap reggel letesztelem, elmegyek benne sétálni egy fél órát, de lehet kiveszek belőle, hogy csak 10 kg legyen.
Dúrva, hogy 1 éve még 25 kg pluszt cipeltem magamon :Y

(#175160) Dazsar válasza aelod (#175157) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Nem , kicsivel kezdek, ilyen bemelegités gyanánt, abból 13, és akkor szépen fokozatosan növelek, amig az utolsóba pont bele megy a 12.
Pl: (3kg 13)(4kg 13) (5kg 13) (8kg 13) (10kg 13) (12kg 12)
Itt most persze a súly nem mérvadó csak egy példa (1 kezes súlyzó)

[ Szerkesztve ]

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#175161) Cs1csó válasza plevips (#175159) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rajtam 0-24-ben van 35kg súlyfelesleg. :DDD

(#175162) bigmasterg válasza Dazsar (#175160) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ez mondjuk arra jó, hogy mire súlyra mész, el is fáradsz.
Érdemes előtte csinálni egy rendes bemelegítést (nálam ez henger, nyújtás, dinamikus nyújtás, aktivizálás) és ennél azért kevesebb melegítő sorozatot.

Sőt ahogy munka súlyhoz közeledek melegítésben, csökkentem az ismétlés számot, pont azért hogy majd a munkasorozatokra maradjon az energia.

[ Szerkesztve ]

(#175163) carl18


carl18
addikt

Üdv!

Gondoltam ide írok, mert ennek nem találtam külön topikot.
Egy kicsit komplikált a helyzetem, szedek egy gyógyszert aminek a mellékhatása a hízás.

184 cm mellet 95 kg vagyok, és valahogy még diéta ellenére se igazán indult meg a fogyás.

Sajnos a redditen olvastam, több embernek is megkavarja az anyagcseréjét bizonyos gyógyszer.

A gyógyszer elött akkár mennyit ettem nem tudom 80 kg fölé menni, egyszerúen nem volt olyan étvágyam.

Mi az a garantált diéta, és test mozgás ami valóban elinditja a folyamatot lefelé?

A gyógyszert megfeleztem, de a súly csökkenés így se indult el.
Majd megyek vérképre és csináltatok pajzsmirigy tesztet is. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#175164) OPiiPO válasza carl18 (#175163) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ehhez itt szerintem a gyógyszer miatt senki nem fog tudni érdemben hozzászólni, dietetikus esetleg.
Esetleg itt rákérdezhetsz, hátha van valakinek hasonló tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#175165) carl18 válasza OPiiPO (#175164) üzenetére


carl18
addikt

Rendben köszöntem, sajnos én se igazán tudtam mire jutni.
A Mitrazapine mellékhatása a hízás, de sokkal több súly jött fel mint amennyit szerettem volna. :(

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#175166) Cs1csó válasza carl18 (#175163) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 OPiiPO
Egyértelműen konzultálni kellene orvossal, hátha van valami gyógyszer amivel lehet kompenzálni - a fő gyógyszer hatását nem csökkentve.
A dietetikus is jó irány. Esetleg egy étel intolerancia teszt is jó lenne de az piszok drága: laktóz, glutén, állati, növényi fehérje, bizonyos zöldségek kerülése vagy akár ezek nagyobb mennyisége is kiválthat puffadást, stb.

Csúnya dolog de az alap sémát mindig lehet kamatoztatni: kevesebb kalóriát viszel be és több kalóriát égetsz el tehát sport + diéta. (a diéta alatt NEM koplalást értek, hanem pár trükköt bevetve fogyni éhezés nélkül: kisebb adagok, többször kevesebbet, adott napszakban adott étel (pl. a vércukorszintet reggel ne toljuk fel valami gyorsan felszívódó nagy zabálással) rostos étel ami lassabb felszívódást eredményez stb.

De mindezt lehetőleg szakember segítségével mert átlag embernél cukorbetegség is lehet pl. egy koplalásos - falásos rossz diéta miatt.

(rákerestem a gyógyszeredre tipikus az ilyen gyógyszereknél a hízás mint mellékhatás)

A legfontosabb szakember, ha valaki eltántorít vagy félvállról kezel akkor menni másikhoz.

[ Szerkesztve ]

(#175167) carl18 válasza Cs1csó (#175166) üzenetére


carl18
addikt

Köszönöm a részletes választ, igazság szerint több mint 2 éve szedem, de mostanság már kezd elégé zavarni a túl súly. Főleg hogy még diéta mellet se igazán csökkene lefelé.

Elsőnek egy teljes labor jön, pajzsmirigy értékekkel együtt.

étel intolerancia( Igen én is valam ilesmire gondoltam volna)
Még ha drága is, nem iszok(alkohol) nem dohányzok, így ha már költök csak az egészségre.

Sajnos a Mitrazapine erős mellékhatása a végtelen étvágy, mikor teljes adagom szedtem mindig éhes voltam. Egy jó adagot ettem, 1 órával utána már megint éhes voltam, nem kívánom senkinek. Igen kellemetlen mellékhatás, mikor nem tudsz jól lakni.

Akkor majd megyek sorba a teszteken, és remélhetőleg kiderül mi okozza ezt a hízást.
:R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#175168) troller válasza carl18 (#175167) üzenetére


troller
senior tag

Ahogy látom ez antidepresszáns.
Esetleg próbálhatnál helyette gyógynövényeket.
Én is hajlamos vagyok depresszióra, (és sajna hízásra is :O ) pár évig szedtem is pszichiáter által felírt antidepresszánsokat.
De a mellékhatások miatt fokozatosan elhagytam és most orbáncfű, kudzu és ashwaganda kombóval tartom szinten magam.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#175169) Cs1csó válasza troller (#175168) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jógázni, meditálni tény, hogy ki lehet próbálni pár dolgot.

(#175170) aelod válasza carl18 (#175165) üzenetére


aelod
veterán

Az nem mellékhatás. Olyan bogyó nincs amitől hízol. Olyan viszont már van ami növeli az etvágyat.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175171) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Na, ma elmentem gyalogolni a súlymellénybe.
Úgy döntöttem 5 kg-ot kiveszek belőle, csak 10 kg-al megyek.
Fél órát terveztem, de 1 óra lett, nem volt vészes. Combomat, vádlimat éreztem.
átlag pulzusom 109 volt és 413 kcal égettem el. Érdekes, visszanéztem a régebbi gyaloglásaimat mellény nélkül, kb 95%-ra ugyan ilyen volt.
Viszont terhelőbbnek éreztem így azért. 1-2 hónap múlva megnézem 15kg-al.

(#175172) Zomb€€ válasza Woodslave (#172755) üzenetére


Zomb€€
őstag

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#175173) D1Rect válasza troller (#175168) üzenetére


D1Rect
félisten

Saját tapasztalatom alapján az edzés az egyik legjobb kedélyjavító.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#175174) HUTCHDB válasza D1Rect (#175173) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mindenkinél mást eredményez az edzés.
Én spec. rohadtul elfaradok.
Amikor a fiammal edzettem ő is jó kedvű lett, de régi edzotársam meg pl ugyanolyan lett az edzés végére mint én. Meg beszélni sincs kedvem általában utána.
Sokan mondjak, milyen jó dolog az edzés, szeretnek járni a kondiba.
Na én nem. Engem csak a végeredmény érdekel, vagyis haha edzés nélkül jól néznék ki, oda sem mennek, az biztos… :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#175175) HussarF válasza HUTCHDB (#175174) üzenetére


HussarF
addikt

Lelkitársam :DDD ;]

(#175176) crocy válasza HUTCHDB (#175174) üzenetére


crocy
tag

csajok miatt is erdemes jarni a terembe. :D

(#175177) aelod válasza HUTCHDB (#175174) üzenetére


aelod
veterán

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175178) HUTCHDB válasza crocy (#175176) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Na ez viszont igaz… :D

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#175179) HUTCHDB válasza aelod (#175177) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Pontosan!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#175180) S e t h válasza HUTCHDB (#175174) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én azt vettem észre, hogy időnként nehezen veszem rá magam, hogy mozogjak, mert sokat melóztam, keveset aludtam, xarul kajáztam, etc, de az szinte mindig tuti, hogy az edzés után jobban érzem magam, kb. mintha Jézus szólt volna rám, hogy kelj fel Lázár!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#175181) HUTCHDB válasza S e t h (#175180) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én, ha már bent vagyok a teremben, akkor nincs az az isten, hogy ne csináljam meg lehető legjobban az edzést.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#175182) Angel2014 válasza aleister (#172752) üzenetére


Angel2014
addikt

Hagyjál már, most ez mennyivel jobb? ;]

Végül is nem ugyan az... ;]

Ez lett belőle.

(#175180) S e t h : Fokozatosan erősödsz vissza. És lelkileg is.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#175183) Remekelek28 válasza Eagl3 (#126740) üzenetére


Remekelek28
őstag

Sziasztok. Régi irásra válaszoltam,de most nekem is magas lett a hugysav.. Fél éve szedek fehérjeporokat,illyetve többlet a husbol,de leállitom ,mert nem ér annyit,hogy köszvény legyen vagy vesekő.. Irto fájdalmas mindkettő... Természetes uton edzek tovább,még ha igy kissebb lesz is a fejlődés mértéke,hosszu távon gondolkodva megéri..

(#175184) D1Rect válasza HUTCHDB (#175174) üzenetére


D1Rect
félisten

Persze, de ha nem megyek edzeni 2 hétig az általános hangulatom nagyon sokat romlik.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#175185) SaMURaIDrAkE


SaMURaIDrAkE
tag

Sziasztok!
Mindig innen szoktam lopni a tippeket az éppen aktuális "best deal" fehérjékhez, ami legutóbb a Gaspari volt.
Most éppen szerintetek mi éri meg a legjobban?
Illetve valami Creatint is tudnátok ajánlani? Brutálisan elszálltak az árak, ami meg még emberi ár, azt meg kapni nem lehet :(
Kezdem magam győzködni, hogy lehet nem is kell nekem ez a Crea...

(#175186) Xelo válasza SaMURaIDrAkE (#175185) üzenetére


Xelo
addikt

szerintem meg mindig az applied: [link]
jo cucc, finom es jol oldodik.

(#175187) aleister


aleister
veterán

Szerintetek van értelme a zsírégetés felgyorsítása miatt akár napi kétszer is aerobozni?
Tudomisén délelőtt biciklizés, délután hosszabb gyaloglás esetleg futás? Ezek végül is annyira nem nyírnak ki, hogy pihenőnapot kelljen tartani, mint egy súlyzós edzés.

Angel2014:
Régi álmom teljesült! Végre valaki válaszolt egy fél évvel ezelőtti kommentemre. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#175188) Cs1csó válasza aleister (#175187) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA van egy életmódváltásod: kevesebb kalóriát viszel be és többet égetsz el (tartósan hónapokon vagy akár éveken át) akkor LE FOGSZ FOGYNI. Ilyen egyszerű. A másik, hogy minél lassabban - egyenletesebben - fogysz annál kevésbé terheled a szervezetedet a szívedet, de akár a bőrödet (nem leszel olyan vagy kisebb mértékben mint egy Shar pei kutya)

(#175189) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Ti mit preferáltok jobban, széria v piramis?

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#175190) aleister válasza Cs1csó (#175188) üzenetére


aleister
veterán

Nem vagyok dagi, csak szálkásítani akarok.
81-ről lementem 76-ra kb 1 hónap alatt. Azt hittem , hogy elég lesz 5 kilót leadnom, de nem látom még a kívánt eredményt. A hasam hiába kockás, oldalról nézve még kidülled. Ha tippelnem kéne, belülről nyomja a zsigeri szír. Gondoltam kicsit felpörgetem a dolgot +1 aerobbal.

Dazsar
Széria.
De elvileg a legjobb, ha váltogatsz mindent.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#175191) Dazsar válasza aleister (#175190) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Uhum
-Tehát akkor, ha pl 100kg az 1 ismt. Akkor annak kb a 80-85% lenne úgy mond az ideális, akkor 75kg kéne végig 4x8-12 csinálni. Ha piramis akkor 20-40-60-80

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#175192) Cs1csó válasza aleister (#175190) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "dülledő" has problémát a nagy gyomor okozza, megoldás: többször KEVESEBBET enni és ezt nagyon szigorúan tartani és idővel - hosszú idő - szűkülni fog a gyomor térfogata, persze el kell felejteni a nagy zabálásokat pl. esküvő, családi ebédek, nagy baráti összejövetelek stb.

Itt van két cikk is: [link] [link]

Elvileg az éhségérzet nem csökken de ha hamarabb "tele vagyunk" akkor ugye kevesebb ennivalóval is meglehet a teltségérzet, de esztétikailag mindenképpen jobban fogunk kinézni.

(#175193) Xelo válasza aleister (#175190) üzenetére


Xelo
addikt

a rossz testtartás miatt is kiállhat a has, előredőltmedence-szindrómának nevezik (anterior pelvic tilt). vannak jó gyakorlatok a helyrehozására.

pirossal jelölt részeket nyújtani kell, zölddel jelölteket pedig erősíteni.

[ Szerkesztve ]

(#175194) aleister válasza Xelo (#175193) üzenetére


aleister
veterán

Köszi!
Szerintem nálam nem erről van szó, mert a hasam elég izmos. Korábban folyamatos 45-50 perces hasprogramot toltam. Szét is ment a gerincem. :)
Nem tudom, hogy mi számít lazának a hát alsó szakaszánál, de zárt, kinyújtott láb mellett simán meg tudom érinteni a talajt.
Régebben volt olyan gyanúm, hogy lordosisom van, de nemigen erősítették meg a reumatológián csak azt, hogy az LS átmenetnél szűk a csigolyák közti rés. Ezt betudtam az elbaszott has gyaksziknak, amiket toltam.

Cs1csó
Neked is köszi!
Elolvasom majd a cikkeket! Néha szoktam nagyokat kajálni, de egyáltalán nem jellemző. Akkor nem is lennék 80 kiló. :)
3-4 havonta azért becsúszik egy dugóig való kajálás, de kétlem, hogy ennyitől nagy lenne a belem. :)

Azért gondoltam a zsigeri zsírra, mert korábban ész nélkül kajáltam akár hajnal 3-kor is sült krumplit, kakaós, cukros tejbegrízt, pizzát...kb bármit. Ment a szeszelés is.
Ráadásul a régebben már említett okosmérleg szerint 12% a viscerális zsírom. Tán 9-ig oké. Szóval ezt kéne lepucolnom valahogy magamról. De nem akarok a túlzott aerobbal a nehezen felpakolt izomtól is megválni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#175195) Cs1csó válasza aleister (#175194) üzenetére


Cs1csó
félisten

A fogyás egész testes dolog de tény van olyan testrész aminél jobban ragaszkodik a zsír. Hasra talán haspres az ami nem terheli a gerincet. Plusz gerincprobléma esten ajanlott a hatkozepi izmok edzése, erősítése azok tudják a csigolyákat szethuuni és megtartani

(#175196) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Sziasztok,
Nem tudom jo helyen jarok e:
Szeretnek fogyni/erosodni, es konditerem lenne a cel es szeretnek szemelyi eddzo segitseget igenybe venni.
A konditerem oldalan vannak is eddzok, de arrol nincs info hogy ez mennyibe kerul, hogy megy ez.
Tudnatok abban segiteni, hogy ez hogy zajlik? Mennyibe kerulhet egy eddzo oradijja? Felhivom, hogy szeretnek eddzeni es milyen idopontban es ennyi?
Bocs a lama kerdesekert de sose voltam ilyen helyen, viszont azt tudom, hogy segitseg kell, mert magamtol ez nem fog menni

(#175197) HUTCHDB válasza aleister (#175187) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Alap esetben nem ajanlott a napi 2 “kardio”, DE!
Ha nem vagy fáradt, és a sulyzos edzésen nem tapasztalsz gyengülést, és nem megy el a kedved mindenetol, akkor meg lehet próbálni.
En is csináltam, de egy idő után hatványozottan jott a faradas és a gyengülés.
Fiatal koromban, mikor sportoló (más sportág) voltam, akkor voltak olyan edzőtáborok, ahol napi 1 erőnléti, 1 technikai edzés után még beiktattak egy 20-25 perces ugrálókötelezést is.
Ki is voltunk mint a kutya, de az nem az izommegtrtasrol, formáról szólt.
Ez utóbbival azt akartam mondani, hogy a szervezet simán bírja ezt, bár a testépítés nem hiszem hogy honorálja ezt, ráadásul cucc és valódi versenycél nélkül.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#175198) aelod válasza aleister (#175187) üzenetére


aelod
veterán

Nincs.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175199) rwin5 válasza Xelo (#175193) üzenetére


rwin5
őstag

az ilyen testtartásról mindig "Alekosz" jut eszembe :DDD

(#175200) aleister válasza HUTCHDB (#175197) üzenetére


aleister
veterán

...és aelod:

Köszi srácok, akkor elengedem a dolgot. Az izommegtartás fontosabb nekem.
Belenéztem a tükörbe, és annyira végül is nem gáz. Ha türelmes vagyok, akkor egy hónap múlva szerintem már vállalható lesz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.