Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) poli27


poli27
veterán

Vettem egy ilyen szerkezetet TS131, eddig megvagyok vele elégedve synology 115 öt cseréltem ki erre, sztem kezelhetőbb mint synology...

[ Szerkesztve ]

(#2) Multibit válasza poli27 (#1) üzenetére


Multibit
veterán

Ennek torrentezési képessége már kielégítő?

(#3) lajos75


lajos75
senior tag

Van valakinek tapasztalata a TS-431 QNAP-Nas-al???

(#4) SütiGTi


SütiGTi
senior tag

Qnap 420-am van...egy kis segítségre lenne szükségem trasmission beállításokhoz...a gyári torrentezője nem mondhatni valami frenetikusnak... van valaki aki esetleg járatosabb ezekben a témákban? :F

(#5) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Nekem egy régebbi 509-em van és a mai napig ketyeg. Az új nagy HHDkre érzékeny (valamiért a 5 bay), ami egy gyakori jelenség ennél a szériánál. Van Synologym is, szerintem mindkettő jó, de valahogy a QNAP jobban fekszik nekem.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#6) netscaler


netscaler
csendes tag

Pár hete vettem egy TS-212P-t. Remek csak egyetlen gondom van vele és az az elmebeteg OpenVPN implementációja. Nem vagyok egy paranoiás ember de szerintem ha egy vargalex fw-be belefér a teljes OpenVPN funkcionalitás akkor ebbe miért nem. Valahogy nem vagyok nyugodt hogy felhasználónév/jelszó kell csak, de kliens cert-et nem kell prezentálni - nyilván self signed - de anélkül kb senki sem csatlakozhatna.

(#7) fecs


fecs
senior tag

Van pörgősebb topik Qnap NAS-okhoz? Nem pörög ez a téma itt... :(

Pixel 6a

(#8) MichaelSD válasza fecs (#7) üzenetére


MichaelSD
őstag

Szerintem nincs. Valami miatt itthon a Synology jobban megy.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#9) Somansky


Somansky
aktív tag

A download station ban, ha kész a torrent naked new tilt vissza. Mi lehet a gond?

www.somansky.com

(#10) GrofUr válasza Somansky (#9) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Sziasztok!

Erőforrások jobb kihasználása miatt nem szeretnél inkább transmission-t felrakni?

Ha nem tölt vissza még az is lehet, hogy kevés szálat engedélyeztél vagy kicsi a feltöltésed és így inkább mástól viszik a cuccot. UPnP engedélyezve (vagy port forward) van-e a routeren? Lehet, hogy a befelé jövő port nincs engedélyezve.

(#11) Somansky válasza GrofUr (#10) üzenetére


Somansky
aktív tag

Nem aktiv azt irja a station. UPC wifi router. Belőve ami kell, portok, ip cimek... szóval nemtom...
utorrent ano ment.

www.somansky.com

(#12) GrofUr válasza Somansky (#11) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Sziasztok!

Akkor nincs beirányítva rendesen a port. Első lehetőség kézzel megcsinálod, vagy a routerben engedélyezed az UPNP-t. A kettő közül valamelyikre szükség van. Az utóbbi egyszerűbb és gyorsabb, ha valamit változtatsz a torrrent kliensen az átírja a router paramétereit is.

(#13) Somansky válasza GrofUr (#12) üzenetére


Somansky
aktív tag

UPNP bevan kapcsolva, a port forward is.

www.somansky.com

(#14) GrofUr válasza Somansky (#13) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Sziasztok!

Vagylagos a dolog. Vagy port forward vagy upnp. Mind a két funkciónál egyszerre alkalmazásánál gondok lehetnek.

(#15) Somansky válasza GrofUr (#14) üzenetére


Somansky
aktív tag

Teljesen megvan hülyülve...
adminként belépve, nem a download mappába hanem azon belül a @DownloadStationTempFiles és Admin mappaba pakolja a cuccokat..eddig siman a downloadba tette.
elöbb a szolgaltatas ment, vissza töltött, de most megint leállt.
Az általad ajánlott klinest is néztem, de azon nem igazodtam ki, el sem indult vagy mi..még a setting sem jött be.. :(

www.somansky.com

(#16) GrofUr válasza Somansky (#15) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Sziasztok!

Transmissionnal nem használom a web felületét. GUI-n keresztül támadom.

Innen tudod letölteni:
http://sourceforge.net/projects/transgui/

Ezen keresztül állítom a szervert. Mindent érthetően be lehet állítani.

http://logout.hu/cikk/transmission-daemon_telepitese/teljes.html

(#17) Somansky válasza GrofUr (#16) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszi!

A @DownloadStationTempFiles re valami megoldás?

www.somansky.com

(#18) ubid


ubid
őstag

Van aki Qnap-TS-251 NAS-t használ?
Ha igen, mennyi az általános memória fogyasztás ?

Ma jutottam hozzá egy ilyenhez.. de bármi aktivitás nélkül 50% körül mozog a memória zabálása...

-.-

(#19) benoce válasza ubid (#18) üzenetére


benoce
tag

Itt egy Qnap TS-253 pro van, különbség 4 magos CPU, és felbővítettem 2 GB-ról 8 GB-ra a memóriát benne.
Fájl, media, seed, ebook, virtualizál.
Virtualizálásnál volt, hogy elszaladt a CPU, de amúgy nem jelemző

(#20) ubid válasza benoce (#19) üzenetére


ubid
őstag

Köszi.
Igazából azért kérdeztem, mert én tegnap vettem egy Qnap-TS-251 NAS-t ( 1 GB memória van benne...)
És a memória használat 50%-nál alább nem megy... úgy hogy az ég világon nem fut rajta semmi a kötelezőkön kívül...
CPU használat ilyenkor pár százalék.. az rendben van, azt hiszem.

A kérdés, hogy ez így elfogadható és betudható a gazdag gui-nak és az azt kiszolgáló programoknak ?

Vagy ez így nem helyes és vihetem vissza...

Avagy, érdemes plusz 1-2 GB memóriát venni... ?

Kösz a választ.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#21) ac3gabor válasza ubid (#20) üzenetére


ac3gabor
újonc

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék a Qnap-TS-251 tipus zajszintje nappaliban mennyire elviselhető,illetve a HDMI kimeneten
mennyire használható a chrome böngésző.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#22) ubid válasza ac3gabor (#21) üzenetére


ubid
őstag

Szia.
Zaj nulla szerintem.
HDMI-n chrome-ot nem próbáltam még, de mondjuk ha tudsz billentyűzetet használni hozzá akkor szerintem jó lesz.

-.-

(#23) ac3gabor válasza ubid (#22) üzenetére


ac3gabor
újonc

Köszönöm a gyors választ.
Ha le tudnád tesztelni a a böngésző sebességét illetve használhatóságát, örömmel olvasnám véleményedet.
Rasberry PI 2-őn próbáltam megoldani a kis fogyasztású géppel való böngészést, de sajnos használhatalanul lassú.
A celeronnal szerelt Qnap-TS-251 nas talán megoldaná az adattárolás+médialejátszás+böngészés feladatát,kis fogyasztással párosítva.

(#24) ubid válasza ac3gabor (#23) üzenetére


ubid
őstag

Rendben. Körülbelül kedden tudom tesztelni mert addig már nem leszek otthon.

-.-

(#25) ubid


ubid
őstag

giorgio:

(Többiek kedvéért: Memória bővítésről van szó, Qnap - ts251)

Akkor hogyan is lehet memóriával bővíteni ?
Én egy 4GB-ot szeretnék bele , az azt jelenti, hogy 2-2-t tudok bele rakni, vagy pedig 1db 4GB-osat, és ami jelenleg benne van az "kuka" ?

Támogatott module-ok elvileg.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#26) ac3gabor válasza ubid (#25) üzenetére


ac3gabor
újonc

Sajnos az 1GB ami benne van szerintem fiókba kerülhet.
Vásárlásnál vagy 1db 4GB vagy 2x2GB /ennél a megoldásnál egyforma modul szükséges/

Gábor

[ Szerkesztve ]

(#27) fogtunder válasza ubid (#25) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ahogy olvastam, a két modulnak teljesen azonosnak kell lennie benne, amennyiben mindkét foglalatot használni szeretnéd. szóval vagy reflexből két db 4-eset veszel, ugyanolyat, vagy egyet és ha kell még, veszel egy ugyanilyet. ezzel ugye az a baj, hogy mondjuk két év múlva már lehet nem kapsz ugyanolyat. amúgy ha nem akarsz virtuális gépeket is futtatni, lehet simán elég a 4GB is, szerintem a dual channelen se buksz annyit, hogy érdemes legyen kimondottan 2*2GB-ot bele rakni.

elvileg Crucial és G.Skill RAMokkal is működik, én most bátor leszek és bepróbálok egy pár 4GB 1600 Samsungot apróról, aztán ha nem megy, akkor asszony notija kap egy memória upgrade-et, úgyis ráfér már.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28) ubid válasza fogtunder (#27) üzenetére


ubid
őstag

Virtualizálni nem igazán akarok. egyenlőre nincs értelme.
4 Gb-ot néztem ki.
Konkrétan ezt fogom. :) Ezzel működnie kell ha minden igaz.

Ezt

-.-

(#29) ubid


ubid
őstag

Még egy kis plex-es kérdés.
Mi a jó istentől függ, hogy a kedves plex szerver beszinkronizálja e az adott filmet ?

Adott egy mappa... kettő filmmel. mind a kettő mkv... Ebből az egyiket beszinkronizálta, de a másikat nem...

-.-

(#30) ac3gabor válasza ubid (#29) üzenetére


ac3gabor
újonc

Hogy érted a beszinkronizálást?

Gábor

(#31) ubid válasza ubid (#29) üzenetére


ubid
őstag

Jesszus... :D Most ez komoly ? :O Megtaláltam a választ...
A következő a felállás.

Download mappa / minden tartalom itt van.
Van benne két film
- 1. Ted 2
- 2. Arrow ami ugye sorozat...

Plexen Movies szekcióba vettem fel ezt a könyvtárat. És ő "okosan" tudja, hogy az arrow az egy sorozat... ezért ő ebbe a könyvtárba nem rakja bele...

Majd Plexen a TV Shows mappába ugyan ezt a Download mappát megadom...
És ide pedig az Arrow-t tölti be, a Ted2-t már nem :D
Hát... zseniális...

-.-

(#32) benoce válasza ubid (#28) üzenetére


benoce
tag

Itt szintén Kingston lett, 2x4 GB , a gyári az Transcend volt és beszerezhetetlen, vagy lehetett volna kérni alapból 8 GB memóriával, csak olcsóbb otthon buherálni.

Ennyi memória kellet a virtualizációhoz, és a napi felhasználás mellett is kényelmes megoldásnak tűnt.

(#33) ubid válasza benoce (#32) üzenetére


ubid
őstag

Egyenlőre nekem elég lesz 4. (remélem) virtualizálni nem igen fogok vele. :)

Bár kipróbálni lehet ki fogom. mert érdekel :)

Letöltő kliensből egyébként melyik a legjobb? Mert ez a Qnap-os download station elég érdekesen működik.
Nem értem miért csinál mindig egy temp mappát...
a másik meg, hogy beállítom, hogy ha letöltötte helyezze át x helyre... de ő csak akkor helyezi át ha le is stoppolom... vagyis utána nem lehet seed-elni.. :D
Fck ?

Legalább akkor hagyná, hogy normális helyre töltsem le, ne az ő @tempxyz mappájába.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#34) benoce válasza ubid (#33) üzenetére


benoce
tag

ha seed - Transmission

(#35) lajos75 válasza ubid (#33) üzenetére


lajos75
senior tag

Próbálta már valaki (Qnap - ts251) mekkora sebességgel tud gond nélkül Torrentezni ?

200/100 Digi-t kitud használni?

(#36) ubid


ubid
őstag

Hát... most mondhatnám hogy beszívtam ezzel az egész nassal...
de egyenlőre hagyjuk...
Ma vettem bele egy 4GB-os memóriát... olyat amilyet ajánlanak hozzá... és most lepődjek meg, hogy nem megy vele ? :O.... szétvet az ideg....
Visszarakva az 1GB-osat... persze hogy megy...

[ Szerkesztve ]

-.-

(#37) lajos75 válasza ubid (#36) üzenetére


lajos75
senior tag

Ez nem 1,35V os. ez normál 1,5V DDR3
Neked DDR3L kellene szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#38) ubid válasza lajos75 (#37) üzenetére


ubid
őstag

áhhh :@@@@@
Dejó :)
Eladó akkor elnézte én meg megbíztam benne. weboldalon kersztül mutattam meg neki, hogy na ilyen kéne mókika... :)

FCK

-.-

(#39) benoce válasza ubid (#38) üzenetére


benoce
tag

Bizony, ezt benézted rendesen, javaslom, hogy azonnal vidd vissza a memóriát és cseréltesd ki a megfelelőre.

(#40) ubid válasza benoce (#39) üzenetére


ubid
őstag

Már rajta vagyok az ügyön :)
Benéztem ja... Tanulságos... :) Ne bízz abban, hogy tudja az eladó mit beszél... :) Ezentúl én is le fogom ellenőrizni :)

-.-

(#41) fogtunder


fogtunder
nagyúr

na megjött a TS-251, több minden különbözik a synologyhoz képest, mint gondoltam, pl. a gyári média szerver közel nem olyan fejlett, de eddig kb. mindent megtaláltam, ami tényleg kellett.

az 1GB RAM arra, amire én használom, édeskevés, elvileg holnap bővítem, de nem is tudom a TS-251C-t hogyan használják az emberek egyszerre NAS-nak és lejátszónak is.

ami viszont egy kínzó kérdés, és nem bírtam rá megoldást találni, hogy a noticiation résznél se automatán, se manuálisan nem tudok megadni gmail fiókot. valaki össze tudta már ezt hozni?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42) benoce válasza fogtunder (#41) üzenetére


benoce
tag

nekem az van beállítva, gmail cím mint küldő, és ami kapja - az is.
müxik

(#43) fogtunder válasza benoce (#42) üzenetére


fogtunder
nagyúr

regisztráltam egy új fiókot és ezzel most érdekes módon megy nekem is. a két létező fiókommal egyikkel sem volt jó, pedig az egyiken két lépcsős azonosítás sincs.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44) ubid válasza fogtunder (#43) üzenetére


ubid
őstag

Szia.
Úgy ahogy mondod... a C-t sehogy se lehet használni :D
1G ram arra elég, hogy a fotóidat megnézed, meg esetleg zenét hallgathass.. de lehet már ott is kiakad.

4GB rammal már gyönyörűen megy minden. Virtualizáláshoz elengedhetetlen a 8GB. bááár egy linuxot futtatok virtuálisan 1 GB virtuális rammal meg egy maggal.. elmegy még az is...

Gmailt nekem is nagyon nehezen sikerült összehozni. Elsőként ki kellett kapcsolni a gmail-ba az idegen appok bejelentkezésének a tiltását.
Végül pedig nekem QCenterben engedte kapcsolni a két fiókot. Innentől az ott beállított notification-ök jönnek szépen.

Kérdésem nekem is lenne, hátha tud valaki rá választ:
1. Van valami olyan alkalmazás... avagy képesség, ami a letöltést segíti olyan módon, hogy ha a NAS valamelyik mappájába feltöltök egy torrent fájlt, az ő automatikusan betöltse és elindítsa a ds-ben ?

2. Ez már nehezebb :) Valamilyen módon lehet hasonló (zene) stream linket generálni, mint ahogy az online radiok működnek ?
Tehát hogy a NAS-on megy a zene.. a kliensek meg ahol bekapcsolódnak onnantól hallják a zenét tulajdonképpen. Csak az online rádiókhoz tudom ezt hasonlítani :)
Erre azért lenne szükségem, mert így több otthoni helységben tudom ugyan azt a zenét hallgatni egyszerre mondjuk.

-.-

(#45) fogtunder válasza ubid (#44) üzenetére


fogtunder
nagyúr

1. a transmission is tudja, Download\transmission\watch könyvtár alapból emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#46) benoce válasza fogtunder (#45) üzenetére


benoce
tag

2., Sosem próbáltam, de minimserver?

MinimServer is a UPnP AV music server with a number of advanced features that make it easier to organize and explore your music library. You can use Intelligent Browsing to browse your library by any tags in any order or you can do full-text searching using UPnP Search. For more information, see http://minimserver.com.

(#47) ubid válasza benoce (#46) üzenetére


ubid
őstag

Hú a transmissiont de nem szeretem :D De használtam már. és téényleg tudja. elfelejtettem ezt. :)

Minimserver-t kipróbálom :)

Köszi nektek ;)

-.-

(#48) antistati válasza fogtunder (#45) üzenetére


antistati
tag

Sziasztok!

NAS vásárlás előtt állok, eddig úgy olvasgatom, hogy HardWare tekintetében ár/értékarányban jobbnak tűnnek a QNAP megoldások..

Láma kérdésem az lenne, hogy mi az amivel többet tud és ami miatt érdemesebb megvenni egy TS-251 -es NAS-t egy TS 212P -hez képest?

Itt arra is gondolok, hogy miért érdemesebb dupla annyi pénzért a TS-251-et megvenni szerintetek?

Köszi,
LAci

(#49) fogtunder válasza antistati (#48) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a 212P adattárolásra, kisebb mértékű töltögetésre van kitalálva, a 251 egy komolyabb darab, multimádia/SOHO célokra, 2 magos celeron procival, tud transzkódolni, virtuális gépet futtatni és rá lehet kötni tévére, van infra vevője, bővíthető a RAM.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#50) fogtunder


fogtunder
nagyúr

megvolt nálam is a RAM bővítés végre, hát kellett nagyon, a gyári 1GB konkrétan akkor elég, ha nem raksz fel semmit a gépre. én egy Crucial RAMot vettem bele, tökéletesen kezeli.

ami viszont egy kisebb problémám, hogy a Synologynál hozzászoktam, hogy a letöltéseket kicsomagolja magától a Download Station. itt Transmissiont használok, elvileg abban engedélyezve van a letöltő add-on, de mégsem tömöríti ki a rar állományokat. a Sickrage is meg tudná oldani, de az meg can't find executable hibát ír. valaki bírta már működésre ezt a funkciót?

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.