Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174697) Angel2014 válasza Woodslave (#174694) üzenetére


Angel2014
addikt

Tudtam hogy nem érted meg.

Ez is ezért alakulhat ki amit mondok. [link]

A legjellemzőbb tünete a váll elülső, oldalsó területén megjelenő fájdalom és az emiatti mozgásbeszűkülés. Reggel erősebb. Az éjjeli mozdulatlanság után “nehezen indul be”. Idővel a fájdalom nyugalomban is jelentkezhet, mozgás hatására erősödik.

A vállízület mozgásterjedelme fokozatosan szűkül. Kezdetben a kifelé forgatás, majd az oldalra emelés is fájdalmas. A karod nem tudod a fejed fölé emelni, de akár megemelni is csak minimálisan. Az ízület annyira bemerevedhet, hogy még passzív mozgatása is akadályozott. A gyógytornász is csak nehezen mozdítja ezekbe az irányokba.

Pirossal jelöltem azt a részt ami elmarad és nem edzünk, feketével azt ahová nagy izomtömeg rakódik le.

Na most pont az izom tömeg nagysága, súlya gyengíti le a pirossal jelölt részt mert cipeli naponta, másodrészt a nem mozgás miatt betokosodik az ízület. Harmadrészt a megvastagodott izom miatt az ízületnek is más lesz a mozgástartománya így a pirossal jelölt rész is megváltozhat és ezért fájhat.

Szóval nem kényeskedni kell hanem mind szögből körbe edzeni az izomcsoportot, És ez a fájdalom nem fog kialakulni! De nem is értem ti még fiatalok vagytok fájdalomról beszélni.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.