Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

# .deb packages update info

A Linuxos kezdő topikból áthozom ide is, mivel programok telepítése a téma...

# .deb packages update info, .deb repo check

[ Szerkesztve ]

(#952) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Linux mint 21.2
Volna itthon egy külső HDD-m amit sajnos véletlenül leformáztam.
Létezik valami parancssor vagy program amivel helyre tudnám állítani rajta az adatokat?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#953) cigam válasza hódmaci (#952) üzenetére


cigam
félisten

TestDisk

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#954) hódmaci válasza cigam (#953) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#955) csixy


csixy
addikt

Olyan programot keresek, amivel képeket össze lehet fűzni egy pdf-be.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#956) Sz_Imre válasza csixy (#955) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Ilyen feladatokra ezt szoktam használni és ajánlani másoknak: PDF24 Tools - böngésző felületen el lehet végezni a kiválasztott feladatokat, mindezt ingyenesen.

[ Szerkesztve ]

(#957) csixy válasza Sz_Imre (#956) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#958) vargalex válasza csixy (#955) üzenetére


vargalex
félisten

Simán az Imagemagick convert parancsával is megoldható.

Pl.:
convert *.jpg - quality 100 output.pdf

Alex

(#959) csixy válasza vargalex (#958) üzenetére


csixy
addikt

Köszi , telepítettem synaptickkal imagemagick-et, de sem a GUIs ikonját nem lelem, sem a terminálba beírva nem csinál semmit az imagemagick. Az előző webes alkalmazással megcsináltam. Ki fogom próbálni az átalad írt terminálos parancsot is.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#960) vargalex válasza csixy (#959) üzenetére


vargalex
félisten

Az imagemagick egy parancssoros programcsomag, tehát GUI-s ikont nem fogsz találni. Konkrétan imagemagick parancs nincs is.

Alex

(#961) vargalex válasza vargalex (#958) üzenetére


vargalex
félisten

Bocsánat, most néztem, hogy a került bele egy felesleges szóköz. Helyesen:

convert *.jpg -quality 100 output.pdf

Természetesen a quaility nyugodtan levehető 100-ról kisebbre is (így kisebb lesz a kimeneti pdf). Attól függ, hogy mi a cél.

Alex

(#962) csixy válasza vargalex (#961) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm szépen!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#963) PMoon


PMoon
junior tag

Ismertek esetleg Linux-on használható olyan megoldást, mint windows esetében az MSI Afterburner "Curve optimizer" része?
Egy laptop NVidia dVGA kártyáját szeretném kicsit finomhangolni.
[kép]

(#964) PociAti válasza PMoon (#963) üzenetére


PociAti
senior tag

Hát erre a kérésre Linus Torvalds sokat emlegetett megnyilvánulása jut eszembe:
F*ck You! Nvidia

Ez a videó pedig 20 napja jelent meg ugyanabban a témában, megemlékezik erről a 2012-es megnyilvánulásáról. Azt mondja, már nem olyan rossz a helyzet.
https://www.youtube.com/watch?v=wvQ0N56pW74

Szóval akár még sikerrel is járhatsz, és valaki érdemben hozzá tud szólni, és tud ajánlani valamit.

(#965) PMoon válasza PociAti (#964) üzenetére


PMoon
junior tag

Persze, ismerem a régi sztorit is és az új helyzetet is.
Jobb, de vannak bosszantó dolgok.

Például nem igazán tetszik, hogy az nv535 driver óta root jog kell már a ventilátor vezérléshez desktop kártyánál (notebook ugye itt irreleváns).
Azért, mert az nvidia szerint ez így biztonságos.
Ez azt eredményezi, hogy vagy az xorg-ot kell indítani root-ként, ami security issue vagy miután a desktop betöltött (előtte nem aktív) kell kézzel root jogot adva beállítani.

Az nvidia-smi egyébként sok dolog beállítását lehetővé teszi, de ahogy én láttam ennyire finoman hangolni a vcore/freq dolgokat nem lehet vele.

(#966) zoltanz


zoltanz
nagyúr

YTDLnis (android) webes video, audio letöltő ( youtube on kívüli odalakon is használható) alternatíva érdekelne debian/Ubi ra
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#967) Pista0001 válasza zoltanz (#966) üzenetére


Pista0001
addikt

ClipGrab talán van Debianra vagy Ubira is. Youtube-ra használtam eddig csak, de tud mást is.

(#968) cigam válasza zoltanz (#966) üzenetére


cigam
félisten

jdownloader2
Mivel Java nyelven írták, multiplatform, és a youtube-on kívül jó pár másik megosztót is ismer.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#969) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Mint xfce-re keresek Office szerű programot: Open Office? Valamint PDF "nézegetőt", de az is jó lenne, ha szerkesztést is tud.

THX!

(#970) PociAti válasza SunMount3r (#969) üzenetére


PociAti
senior tag

Irodai programcsomagnak a LibreOffice a legjobb.
https://hu.libreoffice.org/

Ez alapból része szokott lenni az operációs rendszer csomagjának, akár csak a PDF megjelenítő, ami Xfce esetén általában az Atril
https://wiki.mate-desktop.org/mate-desktop/applications/atril/

PDF szerkesztéshez elég jó az Inkscape. Bár ez valójában egy vektorgrafikus képszerkesztő, de pont emiatt kiváló PDF-ek módosításához.
https://inkscape.org/

(#971) SunMount3r válasza PociAti (#970) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Inkscape-t már én is próbáltam Windows-on és hát éppen valami egyszerű program. Nincs valami egyszerűbb, kimondottan PDF-re?

(#972) PociAti válasza SunMount3r (#971) üzenetére


PociAti
senior tag

Mégis milyen PDF-et szeretnél szerkeszteni? (Na meg minek?)

A PDF tartalmi felépítésével tisztában vagy? Egy szövegszerkesztő vagy kiadványszerkesztő programban a fejezetek szavakból állnak, aminek betűk és írásjelek az alkotóelemei. Egy fejezet egy egységként értelmezhető. A PDF-nél nem így van! Egymás utáni karakterek van úgy, hogy egy egységet alkotnak, de az is lehet, hogy az "és" szó két karaktere 2 teljesen különálló objektum, és egymás mellé van pozicionálva. Tehát ha az "és" szót át szeretnéd írni "is"-re, arra nincs normális lehetőség. Ha a é-t kicseréled i-re, akkor az távol lesz az s-től.

Erre megoldást nyújtanak a sokkal összetettebb programok, melyek megpróbálják értelmezni a PDF felépítését, és újragenerálják. Egyes irodai programok egész jól megbirkóznak ezzel a feladattal, de akkor az eredeti PDF-től eltérő lesz a végeredmény.

Egyszerűbb program csak rendkívül megkötésekkel működhet.

(#973) cigam


cigam
félisten

Mit használtok multimédia kezelőnek? Konkrétan a fotók (videók) rendszerezésére lenne szükségem. Konkrétabban:
- ismerje az xmp-be mentett iptc adatok kezelését (pl. importáláskor vegye figyelembe milyen címkéket kapott, milyen albumba tartozik, és milyenkorrekciók történtek eddig)
- őrizze meg az eredetit, ha módosítok rajta valamit (legyen opció az eredeti visszaállítása)
- egyszerre több kijelölt képet is tudjak cimkézni, albumhoz hozzáadni
- ismerje fel a duplikátumokat
- Legyen mobil app (automatikus adatfelöltés/szinkronizáció)
- lehetőleg multiplatform, és ingyenes
- komolyabb szerkesztési feladatok (vörösszem eltávolítás, retusálás, színkorrekció, fehéregyensúly, zajcsökkentés...)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#974) SunMount3r válasza PociAti (#972) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezekkel tisztában vagyok, én olyanra gondoltam elsősorban, ahol eleve magam kezdem el létrehozni a PDF-t és később, ha kell, akkor szerkesztgetek rajta.

(#975) cigam válasza SunMount3r (#974) üzenetére


cigam
félisten

LibreOffice tud PDF exportálni. Elmented kedvenc office formátumodba, és ha kész, vagy módosítasz rajt, exportálsz belőle egy PDF-et.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#976) PociAti válasza SunMount3r (#974) üzenetére


PociAti
senior tag

Hát ez totálisan más igény, mint amit először felvázoltál. A rosszul feltett kérdés iskolapéldája.
"Valamint PDF "nézegetőt", de az is jó lenne, ha szerkesztést is tud."

Neked nem PDF nézegető kell, hanem - ahogy előttem is írták - szövegszerkesztő, és a LibreOffice erre tökéletes. A kész dokumentumot az eredeti szerkeszthető formátum mellett kiexportálod PDF-be.
A PDF exportáló bele van építve a LibreOffice-ba (a legelső verzió is tudta már), de ha nem lenne benne, a Linux operációs rendszereken alapból szokott lenni PDF exportáló funkció. Amikor kiválasztod a nyomtatást, akkor felajánlja a PDF-be történő mentés lehetőségét.
Amúgy a LibreOffice csomag is tartalmaz PDF szerkesztőt, Draw a neve, soha nem használtam.

Ha meg komolyabb PDF dokumentumokat szeretnél létrehozni, akkor már erősen ajánlott a kiadványszerkesztők használata (pl. Scribus), de attól félek alapismeretek hiányában attól még nagyon messze vagy.

(#977) 0xmilan


0xmilan
addikt

Apropo PDF szerkesztes, a Firefoxba pont most kerult ilyen funkcio.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.