Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) sonique válasza Csontikka (#33650) üzenetére


sonique
őstag

nincs rendszer vissza-állitás

a programok nevét azért nem irtam mert nem szertenék warezolni
bar mashogy ugysem tudnam hasznalni mert ha szeretném sem tudnam megvenni annyiba kerül :(
szoval winols amiröl szo van

a lényeg pedig hogy teszt verzio fut
a hasznalhato pedig az cirka update ota nem

valami blokkolja a dll betöltödést
de egyszerüen nem tudok rá jönni mi lehet az
milyen beallitasok blokkolhatnak dll betöltödést ?

(#33652) Csontikka válasza sonique (#33651) üzenetére


Csontikka
aktív tag

próbált újraregisztrálni az érintett dll-eket regsvr32 paranccsal?

attól még hogy esetleg warez a progid, az még a program nevéből meg 1-2 dll-ből nem feltétlenül derül ki :))

(#33653) sonique válasza Csontikka (#33652) üzenetére


sonique
őstag

igen probaltam regisztrálni
32 és 64 bites system folderben is

de érvénytelen hozzáférést ir a memoriában
mintha nem talalná a dll-t

mindez egy virtuális win7 en jelenlegis fut igaz az 32bites
de regisztrálni ott sem lehet
de müködik

[ Szerkesztve ]

(#33654) siege5 válasza siege5 (#33631) üzenetére


siege5
aktív tag

Szép estét!

Sajnos (aki emlékszik még a tegnap esti mizériámra), nem váltak be az ajánlott programok sem a remover sem az mpfilter törlése sem az MSE törlése nem változtatott a dolgon.
A system explorer sem jelzett hibát, a dll suit is minden lehetséges hibát javított.
De ma este már 2szer is újraindult fileinfo hibával.
Esetleg lenne még valami ötlet ezzel kapcsolatban.

(#33655) Winnie The P válasza sonique (#33649) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hmm, nem tudom, ez a frissítés nálam is fent van de még semmilyen galibát nem okozott. Az eltávolítást a vezérlőpult, programok, programok és szolgáltatások, telepített frissítések menüpontnál nézted? Gondolom, hogy a winfosod is eredeti?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33656) Sub-ZeRo válasza siege5 (#33654) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tudsz fényképet készíteni? Meg megmondani hogy milyen programokat telepítettél.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33657) Pityu. válasza siege5 (#33654) üzenetére


Pityu.
nagyúr

nem tudom hogy ez vajon jelenthetne e megoldást de ezt próbáld ki még

[link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33658) sonique válasza Winnie The P (#33655) üzenetére


sonique
őstag

nem lehet eltávolitani
és igyis probaltam
wusa /uninstall /kb:*********

(#33659) siege5 válasza Sub-ZeRo (#33656) üzenetére


siege5
aktív tag

Igen, igazából sok mindent nem telepítettem még, aránylag friss a rendszer.

http://kepfeltoltes.hu/view/131204/Fileinfo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És a programjaim.

http://kepfeltoltes.hu/view/131204/Fileinfo2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#33660) siege5 válasza Pityu. (#33657) üzenetére


siege5
aktív tag

Sajnos itt sem talált semmilyen hibát:(

Azon is gondolkodom, lehet ki kellene próbálni egy másik "forrásból" win7-et mert nekem ultimatem van és mondjuk ebből a forrásból feltennék egy home premiumot.
Bár gondolom ez a rendszerdrivereken nem sokat változtatna.

[ Szerkesztve ]

(#33661) Winnie The P válasza siege5 (#33660) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hát igen az kéne LEGÁLISBÓL, és lehet nem volna gond vele.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33662) siege5 válasza Winnie The P (#33661) üzenetére


siege5
aktív tag

Félreérted, legaálisan win 7 ultimatem van, és én pont egy nem legálist akarok kipróbálni, a spico az az office win8-ashoz van.
Egyébként microsoft fórumain sok eredetis találkozott a problémával, de mindenkinek más okozta és nem jöttek vissza elmesélni végül sikerült e megoldani.
Legalábbis ahol én néztem.

(#33663) Winnie The P válasza siege5 (#33662) üzenetére


Winnie The P
őstag

Akkor bocsi.
Egy kis segítség, remélem tudsz belőle valami kihozni:
MpFilter.sys, FileInfo.sys

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33664) siege5 válasza Winnie The P (#33663) üzenetére


siege5
aktív tag

Az egyik linked alatt találtam egy scannert, kipróbáltam talált vagy 20 frissítést a driverekhez, most telepítettem őket, és várok.
Illetve megpróbálok egy másik partíciót létrehozva új rendszert feltenni oda, és úgy hogy mást nem telepítek, kiderül mit eredményez.
Ha alakul valami újra bejelentkezem.

Köszönöm az eddigi segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#33665) Winnie The P válasza siege5 (#33664) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nincs mit.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33666) barnaking


barnaking
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni op. rendszer vásárlás kapcsán. Rendeltem egy számtech. üzletből interneten windows 7 home premium oem 32-bit op. rendszert. Meg is érkezett számlával együtt.

Viszont amikor kinyitom a dvd-tok-ot látom a feliratot, hogy "Kizárólag számítógéppel együtt való forgalmazásra. Terméktámogatásért forduljon a számítógép gyártójához"

Egy oem windows 7-en, amit az ember az otthoni pc-jéhez vesz ennek a feliratnak kell lennie?

Esetleg nem lehet, hogy egy gép mellől ezt kivették ezt a lemezt és elpasszolták nekem?

Lehet bármiféle gondom ezzel a szoftverrel, ha aktiválom, regisztrálom?

Vagy reklamáljam meg és cseréltessem ki, esetleg?

Köszönöm a segítségetek.

(#33667) Visormail válasza Pityu. (#33646) üzenetére


Visormail
addikt

Nem, a smartscreen az egy webszűrő. A Vistaban megjelent az uac és az ie7 védett módja, amit akkor még az állapotsorban külön jelzett is hogy épp működik e. [link] Ha kikapcsoltad az uac-ot, akkor a védett mód is kikapcsolódott, ez gondolom most is így van sajnos már nincs ott az ikon. Ezt a 11esben az internetbeállítások, biztonság fülön lehet állítani. Ha rendszergazdaként indítasz egy programot, az ugyanúgy teljes jogkörrel rendelkezik mintha az uac lenne kikapcsolva.
Ha valaki tudja, hogy (már) nem így van akkor majd kijavít, én csak kérdésként tettem fel.

barnaking: külön is megvásárolható. [link]
"az OEM Windows licenckulcsa minden esetben ahhoz a géphez kötődik, amelyre azt elsőként telepítették."
"aki felbontja a Windows csomagolását, az válik a rendszerépítővé, és ezzel együtt felelőssé a terméktámogatásért."
"ha ezt egy magánszemély teszi, akkor az a faramuci helyzet áll elő, hogy ő maga számít majd rendszerépítőnek, és terméktámogatásért csak saját magához fordulhat, a Microsofthoz, illetve külső harmadik félhez nem."

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33668) barnaking válasza Visormail (#33667) üzenetére


barnaking
csendes tag

Köszönöm, az információt.

Mostmár tiszta a dolog.

Üdv.: Barnaking

(#33669) Pityu. válasza siege5 (#33662) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát erre én is azt mondom hogy sokan azt hiszik hogy aki nem hivatalosat használ az egy agyon buherált windowst használ pedig nem igaz csak az aktiválás max ami nem eredeti amúgy msdn eredeti windowst használnak sokan csak aktivátorral.Mert tudom van olyan is hogy belenyúlnak a windowsba meg buharálják integrálnak bele programokat na azokkal már lehet baj.Ja és az eredti windowsok is szenvednek sokszor .

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33670) Pityu. válasza Visormail (#33667) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Erre gondolsz nálam így néz ki a dolog

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33671) millerur


millerur
tag

Sziasztok!

Új gép vásárlása előtt állok, viszont mivel túl sok mindent kellene újraraknom, újra letöltenem és driveres dolog csak az alaplap lesz ami cserés, van valami módja (pl. win repair stb) annak, hogy a most feltelepített programjaim megmaradjanak és csak a drivereket kell lecserélnem?

(#33672) overland


overland
aktív tag

sziasztok, tudna valaki segíteni?

beraktam az iso-s pen-t majd a dvd-t, de mindegyikre csak egy Bé_$ Bé_$ jön elő…
üres hdd ment bele

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#33673) nelawen


nelawen
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan dologban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy friss win 7 prof.-om (x64). A gond az, hogy nagyon sokszor nem kapcsol ki,hanem a leállítás képernyőnél megáll a buli, máskor pedig készenlétből nem jön vissza a képernyő ( a gép felpörög).
Mi lehet a gond? :(
A válaszokat előre is köszönöm!

(#33674) Zola007


Zola007
veterán

miért lehet az hogy svchost rendszerfolyamatként a netsvcs percekig 200 mega körüli memóriát fogyaszt bekapcsolás után

frissen telepített win7, otthoni net, DIGI 20mb, tplink wr741ND routerre kábellel csatolva

comodo/nod32 nem naplóz forgalmat, cpu terhelés is alig. mitől lehet?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33675) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Másnál is megjelent ez az opcionális frissítés a mai napon?

Itt írtam bővebben róla. Link

NVIDIA Corporation - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3, Other hardware - NVIDIA High Definition Audio

(#33676) Pityu. válasza Zola007 (#33674) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én úgy tudom hogy azért mert rengeteg sok dolgot kezel nekem is volt úgy hogy míg dolgozott addig 200 mega de általában max 21mega szokott lenni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33677) Pityu. válasza HZoli87 (#33675) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezzel egy dolgot kell tenned még pedig figyelmen kívül hagyni mivel ez a nem kötelező frissítések között van nekem is volt már így ugyan úgy be rakja a nyelveket is vagy nekem ott van a net keretsrendszer 4.5 pedig már telepítettem,nem kell vele foglalkozni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33678) Zola007 válasza Pityu. (#33676) üzenetére


Zola007
veterán

igen, egyébként 22-24 mega
mindegy, végül is elfér

ami jobban aggaszt, hogy kikapcsoltam a hibernálást parancssorban és eltűnt az alvó módom is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33679) Pityu. válasza Zola007 (#33678) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csaktán nem ssd-d van?

mert én ssdn a hibernálást ki lőttem de alvó állapot az maradt

Itt van egy kis leírás

[link]

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33680) Zola007 válasza Pityu. (#33679) üzenetére


Zola007
veterán

de, ssd-n van
tegnap még volt, frissítéseket telepítettem elég sokat és valahol közben tűnt el, de hát a fene nézte közben, csak indítgattam újra minden 20-30 frissítés után (szűz msdn SP1 rendszer, szóval 2012 elejétől hiányzott róla az összes update)

szerintem a VGA driverhez lehet köze mert megnéztem powercfg alatt és jelenleg nem támogatja egyik módot sem, mindenhol VGAPNP.SYS-re hivatkozik

viszont SSD miatt nem akartam felrakni az alaplap chipset driverét mert együtt van minden és egyébként pedig minden működik

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33681) Pityu. válasza Zola007 (#33680) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ilyennel még nem találkoztam hogy el tünt volna mert ugye vagy így kapcsolod ki a hibernációt

Hibernáció letiltása:

Start menü/ futtatás keresőjébe be kell írni azt hogy "cmd" majd a bejövő ablakba azt hogy "powercfg -h off". Ha vissza akarod kapcsolni akkor "powercfg -h on"

vagy az ssd szoftverén belül amit tudok hogy samsungé tudja de én is fel raktam minden frissítést és nem volt gond.A link amit be raktam nem adott öletet?

Én ugyan úgy fel raktam az alaplap driverét csak annyi hogy a trim támogatást a windows 7 kezeli nem raktam fel külön intelest

milyen ssd d van márkára?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33682) Zola007 válasza Pityu. (#33681) üzenetére


Zola007
veterán

igen, így kell kikapcsolni, annyi hogy a paraméter nagy H

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33683) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Hogyan lehet teljesen kigyalulni a rendszerből egy nyomtató driverét? Hálózati nyomtatóról van szó, a nyomtató felvételekor az illesztőprogram települt, és ezt szeretném letörölni, mert hibásan működik, kicserélném egy jóra. Manuális módszert már találtam (nyomtató törlése, felvétele helyi nyomtatónak ip alapján, új driver megmutatása, régi cseréje, majd a helyi nyomtató törlése és felvétele ismét hálózatiként), de mivel nem 2-3 gépről van szó így ha lehet valami gyorsabb megoldást szeretnék rá találni.

Eszközkezelőben ugyebár nem látszik.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#33684) overland válasza A_ScHuLcZ (#33683) üzenetére


overland
aktív tag

revo uninstaller?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#33685) krealon válasza A_ScHuLcZ (#33683) üzenetére


krealon
veterán

"Hogyan lehet teljesen kigyalulni a rendszerből egy nyomtató driverét?"

"Control Panel\Hardware and Sound\Devices and Printers"
Rakattintasz (kijelolsz) egy nyomtatora
felul Print Server Properties
Drivers ful
driver kivalasztasa a listaban
Remove gomb.

(#33684) overland
Agyuval verebre.
Gratulalok.

[ Szerkesztve ]

(#33686) A_ScHuLcZ válasza overland (#33684) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ott csak programokat és microsoft frissítéseket/összetevőket lehet eltávolítani, ez pedig kézzel lett telepítve, nem programként.

Egyébként azt gondoltam van valami beépített lehetőség rá, de úgy tűnik tévedtem. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#33687) Csontikka válasza A_ScHuLcZ (#33686) üzenetére


Csontikka
aktív tag

krealon jól írta, csak nem találtad meg:

[ Szerkesztve ]

(#33688) Visormail válasza Pityu. (#33670) üzenetére


Visormail
addikt

Igen ez és sajnos nem jelent semmi, hogy be van pipálva. Pl Itt írnak az IE7-ről ami még kijelezte az állapotsorban, hogy a pipa attól még ott volt ha ki volt kapcsolva, nincs összefüggés:

"miért van az, hogy az IE7-ben alul "Védett mód: Kikapcsolva" felirat látható, pedig ha belépek az IE beállításokba, ott a bizonságnál a védett mód be van pipálva?"
"Védett mód csak akkor van kikapcsolva, ha külön kikapcsolod a beállításokban, vagy rendszergazdaként futtatod."
"Az User Account Control-t nem kapcsoltad ki?"
"De és valóban ez volt a megoldás!"

99% hogy ez ma is így van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33689) Pityu. válasza Visormail (#33688) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem tudom de nem is nagyon érdekel nekem tökéletesen működik mior épp használom az explorert de legtöbbször firefoxot használok

találtam egy ilyen infót

Vizuálisan a böngésző lényegében semmit sem változott a 10-es óta, az újítások a motorházteteje alatt bújnak meg. Sajnos a Windows 7-es verzióból kimaradt néhány Windows 8.1-en elérhető apróság, ezek közül talán a Google SPDY protokoll (a HTTP utódjának) támogatása, továbbá a DRM-es HTML5 videók natív lejátszásának hiánya tűnhet fel. Ezen felül az IE10 Windows 7-es verziójához hasonlóan a megerősített védett mód továbbra sem érhető el, ezen funkcionalitás célja a felhasználók személyes állományaihoz való hozzáférés jóváhagyáshoz kötése.

Ezektől függetlenül az Internet Explorert használóknak mindenképp érdemes telepíteniük a szoftvert, hiszen elődjéhez képest érezhetően fürgébb lett, jobb az általános szabványtámogatása, gyorsult a JavaScript motorja, kíméletesen bánik az akkuval, működik benne a WebGL, továbbá a JPG fájlokat képes a GPU segítségével dekódolni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33690) Visormail válasza Pityu. (#33689) üzenetére


Visormail
addikt

Személyesen engem se érint, én csak firefoxot használok, az uac-al meg nem vagyunk barátok. Ez a megerősített már egy újabb fokozat, a sima működik már vista óta amit korábban linkeltem, kijelzést meg kár hogy eltüntették.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33691) Pityu. válasza Visormail (#33690) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A firefoxot használom kb 95% ot a többit 5% meg explorer

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33692) millerur válasza millerur (#33671) üzenetére


millerur
tag

Senki? :(

(#33693) TigerCat válasza millerur (#33692) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Átklónozod. Macrium Reflect a barátod, de nézz be a Ghostolás topicba itt a PH-n.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33694) qqcqqc válasza millerur (#33692) üzenetére


qqcqqc
őstag

Átrakod az új gépbe, bebootol, ha mázlid van. driver gyalulás, utána az újak telepítése.
Újra aktiválás.
Nálam ennyi történt, pedig egy revodrive vándorolt annó az új konfigba.

(#33695) ricshard444


ricshard444
veterán

Segítség kéne srácok:

Volt egy Windows 7-m a Crucial SSD-n, mivel a fájlok onnan kellettek és nem fért rá új rendszer, az OCZ-re tettem az új Win 7-t, mert a másik behalt miután töröltem az előző rendszert.
A következő a helyzet:

Crucial-n van a jelenlegi Windows, a Boot is elv innen kezdődik a rendszer szerint, de az OCZ-ről indul a Crucialos Windows..., így 30GB-t potyára elfogyaszt a 60-s SSD-ről a másik Windows ami arra szoltál, hogy elinduljon a rendszer (???)

Át kellene pakolni a rendszer SSD-re ezt a Boot-tot, remélem tudtok segíteni, mert egész napom elment ezzel a baromkodással :(

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#33696) brd válasza ricshard444 (#33695) üzenetére


brd
nagyúr

Minden meghajtó kiszed, csak az maradjon, a 0-ás S-ATA porton, amit használni szeretnél, aztán Win telepítőről bebootol, javítás, parancssor, ott add ki ezeket, mindegyik sor után Enter:

diskpart
select disk 0
select partition 1 (ha több partíció van rajta, akkor írj!)
active
exit
bootrec /fixmbr
bootsect.exe /nt60 all /force
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd (itt lehet, hogy kapsz egy 1 elemű listát, itt azt mondod meg, hogy mit adjon hozzá az indítható rendszerek listájához, Y-t/I-t kell nyomni arra hogy hozzá akarod-e adni, most hirtelen nem emlékszem).

Csak fejből írtam, úgyhogy legyen másik géped, amiről hibát beírsz/kérdezel, ha nem indul el. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#33697) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Valamelyik **** programmal feltelepült egy DCShelper.exe nevű fos (lásd a képeket), ami semmire nem jó, viszont minden indításnál betölt, és rányom vagy 15%-ot a procira. Külföldi oldalakon néztem, hogy mit írnak róla, de igazi megoldást nem találtam rá, hogyan lehet kiírtani.

Kérlek segítsetek!

Aquila non captat muscas.

(#33698) ricshard444 válasza brd (#33696) üzenetére


ricshard444
veterán

Ez nem megoldható valamilyen programmal Win alól vagy szimplán Dosban?

Nincs Bootolható Win7-m, ezért is raktam rendszert rendszerre :B

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#33699) brd válasza ricshard444 (#33698) üzenetére


brd
nagyúr

Csinálj bootolható pendrive telepítőt, majdnem ugyanolyan jó elvileg. Egyébként pl. innen tudsz letölteni telepítőt, bármelyik jó (töltsd pl. az Ultimate-et), csak az x86/x64 megfelelőre figyelj, olyan kell, amilyen Win7-ed fut.
Ill. ha pendrive-ról csinálnád, amit írtam, akkor azzal kezdd, hogy a

diskpart
list disk

utáni táblázatot írd be ide, hogy megmondjam, a select disk 0 jó-e így is, vagy a 0 helyett 1 kell.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#33700) ricshard444 válasza brd (#33699) üzenetére


ricshard444
veterán

Köszi, rápróbálok majd :R

Vannak dolgok...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.