Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) nihill


nihill
őstag

Köszönöm a válaszokat.
AMD -> Intel
Nem szenvedek akkor, install...

(#33902) akos3


akos3
addikt

felteszem itt is, hatha tudja vki: billentyuzet hiba:[link]

(#33903) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Lehet volt már erről szó, de egyszerű itteni visszakeresésem nem hozott egyértemű eredményt.
Win7 újratelepítés lesz a jövő héten. Utoljára 2012 elején telepítettem Win7-et.
Eddig a Windows Live Mail teljesített szolgálatot.
Még mindég letölthető / elérhető ez a levelező kliens, vagy helyette van jobb ajánlat?
Számomra egyáltalán nem egyértelmű a letölthetőség-telepíthetőség, de nem is tudom / akarom kipróbálni mert most, újratelepítés előtt működik.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#33904) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Sziasztok!
Win7-et szeretnék telepíteni egy Kingston V300 120GB-os SSD-re. 1 órája szívok vele, mivel a partíció kiválasztásnál engedte, hogy létrehozzak egy partíciót, amit megformáztam volna, de error-ral leállt. A tovább gombra pedig azt írja, h nem tud erre telepíteni. Mitől lehet ez?

AHCI be van kapcsolva.

(#33905) nihill válasza >>>W!nman* (#33904) üzenetére


nihill
őstag

ha pendriveról telepítesz akkor próbáld ki DVDről is

(#33906) >>>W!nman* válasza nihill (#33905) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Igen, Pendrive-ról, de szeretném onnan megoldani egyelőre!

(#33907) nihill válasza >>>W!nman* (#33906) üzenetére


nihill
őstag

Ebbe már én is bele futottam (már ha ugyanaz a gond neked is), 3 napom elment rá eredménytelenül, aztán DVDről egyből felment.

(#33908) >>>W!nman* válasza nihill (#33907) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Megvolt már ez is:
diskpart
list disk
slect disk (HDD kiválaszt)
clean
exit

Illetve amit kiír:
"A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni. További információt a telepítő naplófájljaiban talál."

Ja és semmi más adattároló eszköz nincs rákötve...

[ Szerkesztve ]

(#33909) nihill válasza >>>W!nman* (#33908) üzenetére


nihill
őstag

feleslegesen próbálkozol, ebben az esetben DVD a megoldás

(#33910) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok. Miképp tudok a mostani 32 bites Windows 7 Home Premium op. renszeremről ugyanilyen 64 bites verzióra váltani? Az is megfelel ha csak ilyen 30 napos licenccel tudom kipróbálni. Az aktiválást majd utána megoldom ;]

(#33911) sfdrakex válasza Bonkheads (#33910) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A 32 bites licensze jó a 64 biteshez is, telepítőt szerezz be, írd ki dvd-re és telepíted a 64 bitest. Upgradelni nem lehet 32ről 64 re, csak újratelepítéssel fog menni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#33912) Winnie The P válasza akos3 (#33896) üzenetére


Winnie The P
őstag

Esetleg volt vagy van új windows téma telepítve a gépedre?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33913) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Tegnap váltottam XP-ről win7 starterre.A probléma a következő.
2 partíció volt a gépen, egyiken a rendszer, a másikon az adatok.
A win 7 feltelepítése után a adat meghajtó eltűnt.Nem látja a windows.Hogyan tudom odavarázsolni? Van rajta pár fontos családi videó.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#33914) LonGleY válasza Ace Ventura (#33913) üzenetére


LonGleY
veterán

A telepítésnél rendesen csak a rendszerpartíciót választottad ki célul? Vagy ki se nyitottad az advanced részt a telepítésnél?

A helyedben marhagyorsan leállítanám a gépet és csakis külső eszközzel vizsgálnám a lemezt - hogyha le is törölted a partíciót, még visszanyerhetőek legyenek legalább kis százalékban a videóid...

A bootolható Parted Magic-el is ránéznék, hogy mi a helyzet a partíciókkal, illetve van rajta pár adatmentő eszköz is.

Aztán, ha sikeres volt a művelet, már mehet is egy Home Premium a Starter helyére... :Đ

[ Szerkesztve ]

(#33915) Ace Ventura válasza LonGleY (#33914) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Telepítésnél 2 particiót látott a rendszer.Én a C-re telepítettem, a D-t úgy hagytam.Gondoltam látni fogja mindkét particiót, miután már betölt a win, de csak a C-t látja.Ha visszaállnék XP-re biztosan ott lennének az adatok a D-n a mentéshez, csak már nincs kedvem visszatelepíteni.

Azt nem kozkáztatnám egy athlon 3000+ cpu, és 1,5 Gb ram mellé. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#33916) LonGleY válasza Ace Ventura (#33915) üzenetére


LonGleY
veterán

Próbáld meg akkor ezt a PM-et, amit ajánlottam. Azzal látnod kéne a fájljaid. Illetve lehet, hogy csak csatolni kellene a D-t (ami remélhetőleg NTFS), ezt a lemezkezelőben teheted meg (hogy pontosan miként, annak olvass utána).

Teljesen jó az az Aero alá, ha a videokártyád legalább HD 2xxx vagy GF 6. A másfél giga RAM is rendben van. A classic felület felület olyan elb.., hogy annál még az XP is ezerszer megnyugtatóbb látvány.

Az XP-t meg még jóhogy nem akarod visszatelepíteni, annak aztán tényleg nem lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

(#33917) karlkani válasza Ace Ventura (#33913) üzenetére


karlkani
aktív tag

Lemezkezelő látja a másik partíciót?? Ha igen, adj neki egy betűjelet...

(#33918) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki ismeri ezt a HKCU folyamatot vírusírtó kiadta találatnak ez valóban kártevő?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33919) LonGleY válasza Pityu. (#33918) üzenetére


LonGleY
veterán

Te nem szoktál mondatot tagolni?

Háromszor kellett elolvasni, mert te két írásjelet nem raksz ki, csak nyomod, ahogy a fejedből ömlik...

Még az aláírásodból is hiányzik egy vessző. :]

[ Szerkesztve ]

(#33920) Pityu. válasza LonGleY (#33919) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez gí volt kiírva több odalra is

"Az ki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez örökre tudatlan marad." vagyis egy pont hiányzik a végéről,és bocs hogy mindent sietve írtam.De a kedvedért mindent teszek bele pont vessző mindent bár nem ez lenne a legfontosabb most.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33921) Sub-ZeRo válasza Pityu. (#33918) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azért mert a HKCU reg adatbátisra mutat még lehet kártevő... Bár nem hinném hogy az MS kártevős windwowst adna ki...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33922) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Windows 7-nél, welcome screen-es bejelentkezési képernyőnél volt valami billentyű kombináció, amit lenyomva átváltott a felhasználónév/jelszó magadási ablakra. Tudjátok mi ez a kombináció?

(#33923) Pityu. válasza Sub-ZeRo (#33921) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tehát akkor ne próbáljam meg kiírtani?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33924) Steelmanus válasza Pityu. (#33923) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert nem olyan nehez rakeresni, sprotector mi az sprotector.dll Eltávolítása

(#33925) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami névnapos készítő naptáras programot?
Fontos lenne hogy névnapos legyen és az,hogy be tudjam illeszteni a saját fényképeket!

Köszönöm!

Sziasztok!

Bendegúz

(#33926) Sub-ZeRo válasza Pityu. (#33923) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33927) VGYke válasza VGYke (#33903) üzenetére


VGYke
addikt

Sziasztok! Aktuális a kérdésem: Windows Live Mail él még, letölthető, vagy helyette van jobb ajánlat?
A gépem már összerakás alatt van, nemsokára kezdődik a telepítés, de most olyan haldokló laptopról írogatok, amivel nem nagyon tudok körülnézni a neten, ennek az üzenetnek az írása is kb.20 perc, 19perc homokórával :W ....
Másik kérdésem: kapni fog a kicsike gépem 16GB ramot. Eddig 12 volt benne, a virtuális memória kikapcsolása mellett, nem volt gondom. Most eszembe jutott, hogy ha a jövőben akarná valamelyik régi program (régi játékok szokták) a virtuális memóriát, a 16GB-on hogyan lehetne csinálni pl. 1GB virtuális memóriát? Mondanom sem kell, továbbra is SSD lesz, ott nem akarok!
Dos és win98 alatt még mentek ezek a dolgok, de elmúltak azok a régi szép DukeNukem idők...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#33928) LonGleY válasza VGYke (#33927) üzenetére


LonGleY
veterán

Most is van még Windows Live Mail, de az ember önszántából ilyet nem használ. Van Thunderbird, ha mégis MS megoldásra vágysz, és nagy mennyiségű levéllel kell foglalkoznod, akkor ott van az Outloook.

Dos és win98 alatt még mentek ezek a dolgok...

Win 7-nél már semmi értelme kapcsolgatni a virtuális memóriát, lapozófájlt és a cache-t! Elég fejlett a rendszer ahhoz, hogy ezzel ne kelljen foglalkoznod. Ha mégis megteszed, ne csodálkozz rajta, ha valami befalsol a gépen. Gyorsulást viszont biztos, hogy ne hoznak az efféle állítgatások.

Amúgy te mire használsz 16 GB memóriát? Gyorsabb ugyebár ettől sem lesz a gép, csak ha speciális szerkesztőprogramokkal ki is használod a mennyiséget.

[ Szerkesztve ]

(#33929) vlevi válasza VGYke (#33927) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha gmail cimed van, erdemes kiprobalni az emclient-et.

(#33930) VGYke válasza LonGleY (#33928) üzenetére


VGYke
addikt

Megőrülök ettől az XP-s laptoptól, feladatkezelő szerint proci max. 30%, ram tartalék szintén van, viszont egy google, TC, bármi megnyitás, vagy akár bezárás 5 perc. Ezzel nem lehet még fórumozni sem! :W
Szóval X58-ról váltok X79-re. X58-ban 3x4GB volt, X79-be 4x4GB "illik". A régit megvették egyben ramostól cpu-val jóárasítva, így gondoltam, ne visszalépés legyen a 2x4GB irányba a ramokat nézve. De az igazi vezérelv az volt, hogy 5 évig nem fog telni hasonló "luxus" kiadásokra, ezért lett 16GB

3 fiók szokott lenni a rendszeremen:
1. Rendszergazda (ő csak telepít, nem levelezik, nem néz a neten disznó filmeket). Ez én vagyok.
2. Én fiókom korlátozott felhasználóként, aki Office2010 alatti Outlook levelezőt használ és mindent csinál,
3. Asszony korlátozott fiók, aki nem tudom mit csinál, de eddig Windows Live Mail levelezőt használt. Azt mondta, ezt szokta meg, ezt szereti. Ráadásul a korábbi rendszerből indokolatlan mennyiségű *.eml kiterjesztésű leveleit mentettem el, mert azt mondta, ezek mind kellenek ( :F ). Az új rendszerben bármilyen levelező is lesz az asszonynak, meg kell oldanom a régi leveleinek átvitelét abba.... Ezek alapján gondoltam, hogy legegyszerűbb lenne a Live Mail...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#33931) LonGleY válasza vlevi (#33929) üzenetére


LonGleY
veterán

Hmm, szimpatikus. :]

VGYke: A Thunderbird és - úgy tűnik - az eM Client is képes backupolni a Windows Live Mail-ből, így többet nem muszáj a gépre pakolni az MS levelezőjét. De így, hogy körbejártad a dolgot, teljesen érthető, ha azt szeretnétek. Szerencsére egyik megoldás sem bonyolult.

[ Szerkesztve ]

(#33932) lindner


lindner
újonc

Egy új gépem van.Beállítom a biosban a bootolást,berakom a telepítő CD-t,beállítom a nyelvet,kiválasztom a patríciót.Ekkor elkezdődik a telepítés.A Windows fájlok másolásával még megbirkózik,majd a fájlok kibontásánál megáll 0%-nál.Nem tudom mi lehet az oka.Próbálkoztam már másik CD-vel is,nem azzal van a baj.Mit csináljak?

(#33933) Winnie The P válasza lindner (#33932) üzenetére


Winnie The P
őstag

Eredeti os?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33934) LonGleY válasza lindner (#33932) üzenetére


LonGleY
veterán

Mármint DVD.

Mennyit vártál a 0 százaléknál? Egyes gépeken ott jó 10 percet is el tud időzni a telepítő.

(#33935) lindner


lindner
újonc

Nem eredeti,15-20 percet vártam,de volt hogy elindult,és x%-nál ezt írta ki:

(#33936) sfdrakex válasza lindner (#33935) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kókányolt vagy érintetlen verzió?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#33937) LonGleY válasza lindner (#33935) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy normális MSDN-es telepítővel, vagy annak az update-elt változatával megpróbálnám megint.

Ráadásul míg nem aktiválod, még legálisak is ezek a lemezek. Ha kiderül, hogy nem ilyet használtál eddig, akkor szólj privátban és adok.

[ Szerkesztve ]

(#33938) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Érdeklődnéék, hogy a Win7 esetén létezik-e olyan rendszer, ami lehetővé teszi, hogy Win7 reinstall esetén ne legyen szükség az összes frissítést telepíteni.
Valami olyasmire gondolok, mint annak idején az nLite vagy a vLite volt.
De az is megfelelő, ha lehetséges a frissítések egy csomagból telepítése. Tehát bármi, amitől gyorsabb a telepítés ÉS/VAGY kevesebb szemét marad a frissítés után.
Viszont csak olyan érdekel, ami beton stabil, és nem kell nem kívánt meglepetésekkel számolnom.
Angol nyelvű 64bites Home Premium-ról van szó.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33939) kispx válasza Bici (#33938) üzenetére


kispx
addikt

WSUS
Viszont ez nem integrálja bele a frissítéseket a lemezbe, mint az nLite.

(#33940) LonGleY válasza Bici (#33938) üzenetére


LonGleY
veterán

A WSUS sajnos nem az igazi, mert utána is marad jó sok frissítés, amit netről kell szedni - és borzasztó sokat elvacakol a gépen az újraindítgatásokkal. Sokkal gyorsabb megoldás, ha eleve frissebb az alap.

Ezek a frissítésekkel integrált telepítők jól teszik a dolgukat. Ha kell, írj privátban!

[ Szerkesztve ]

(#33941) Pityu. válasza VGYke (#33927) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én azt mondom próbáld ki a thunderbirdet

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33942) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok.

Kicsit leellenőriztem az op rendszerem és a Feladatkezelőben, a Folyamatok között, több ugyan olyan nevű program is fut, valamint csináltam egy restart- ot és kb 70-74 folyamat fut úgy, hogy semmit nem csinálok a gépen, amit kicsit soknak érzek.
Az alábbi progik szerepelnek többször a listában:
- postgress.exe *32 > 6x
- svchost.exe > 12x

Van még néhány dolog ami 2x is szerepel ezen kívül.

Aztán mondom frissítem az adobe progikat a gépemen ( nem volt elavult annyira, kb 4-5 hónapos) újabbra.
Ezt követően meglepetésemre, a gyári win minialkalmazások nem jelennek meg, csak egy fehér lilás színű kis ablakban, pár szöveggel.
Gyakorlatilag kevesebb mint 1 éve telepítettem a rendszert, nincs teleszemetelve, szinte minden driverből a legfrissebb van fent.
Malwarebytes és a Microsoft Security Essentials-al megvizsgáltam a gépet, sajna nem talált semmit.
Win 7 installt szeretném elkerülni, ha lehet.
Tudnátok segíteni, illetve tanácsot adni mi okozhatja ezeket a jelenségeket és hogyan szüntethetném meg?

(#33943) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!
Egy olyan gondom van, amit nem értek. Az a probléma, hogy adott egy viszonylag új PC konfig, Asus P8Z77-V Pro alaplap, Intel proci videókari stb. A BIOS-t nemrég frissítettem az alaplapon a legújabb elérhető BIOS-ra amit az Asus oldaláról töltöttem le. Szeretném a Windows 7-et újratelepíteni SSD-re. Eddig vinyóról üzemelt a gép. Eddig ezzel semmi probléma nem kellene hogy legyen. A gondom az egérrel és a billentyűzettel van, ami egy Logitech rádiós szett. Ez sem régi ezt is a géppel együtt vettem. Azt nem értem, hogy a Biosban mindent tudok csinálni velük, szépen működnek mind a ketten, de ha elindítom a Windows telepítését, akkor egyszerűen nem működik sem a billentyűzet, sem az egér. A furcsa az, hogy az első telepítés alkalmával működött a billentyűzet és az egér is, és gond nélkül felment a Windows a gépre. Most hogy újra szeretném telepíteni, de egyszerűen nem tudom, mert nem tudok továbblépni a telepítőben emiatt. Másik billentyűzetem és egerem nincs. Ami még fontos lehet, hogy elsőre arra gondoltam, hogy a Bios frissítés kavart be neki, de nem valószínű, mert azt csináltam, hogy visszaraktam a régi Biost ami eredetileg is a gépen volt, de ugyanaz maradt a helyzet, ugyanúgy nem működött a bill. és az egér. Hogyan tudnám megoldani ezt a problémát? Kérlek segítsetek. Köszi.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#33944) sfdrakex válasza Rendo84 (#33942) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

svchost nálam is van 13, frissen indítva a gépet 71 folyamat megy, ezekkel nincs semmi gond. A postgress.exe-t nem látom nálam, az lehet valami általad telepített programnak a cucca.

(#33943) Gery0505

USB beállításokat nézd át biosban, lehet valami ki lett kapcsolva és azért nem megy bootkor.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#33945) vlevi válasza Gery0505 (#33943) üzenetére


vlevi
nagyúr

Veletlenul nem usb3-ba dugtad? Mert a win7 nem ismeri fel magatol az usb3-t ezert nem megy semmi ami oda van bedugva.

(#33946) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

valaki meg tudja mondani hogy a win 7 nél hogy lehet átállítani a naptára magyar kiosztásúra? elvileg mindenhol átállítottam a magyar lokalizációt de még mindig angolul jelzi a napokat és a vasárnap a hét első napja :)

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#33947) LonGleY válasza marec1122 (#33946) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez megvolt?

Control panel > Region and Language

Ugyanezt eléred a naptár beállításaiból is (alul, kis kék link).

[ Szerkesztve ]

(#33948) marec1122 válasza LonGleY (#33947) üzenetére


marec1122
senior tag

természetesen megvolt. de ahogy említettem minden magyar (a vezérlőpult is), egyszerűen csak a naptár nem akarja a Magyar felállást.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#33949) brugo


brugo
aktív tag

A " Device and Printers" ( eszkozok es nyomtatok ) ablakba semmi nem jelenik meg a zold kereso sav szepen araszol felfele de nem talal semmit. regebb itt volt pc+eger+billentyuzet stb. ikonok most eltuntek habar minden mukodik kiveve a BlueTooth eszkozoket azokat nem ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

(#33950) brugo válasza brugo (#33949) üzenetére


brugo
aktív tag

megoldodott a Blue Soleil program blokkolta le most hogy letoroltem helyrejott, megjelentek az ikonok.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.