Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33502) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv urak aki emlékszik még mindig szívok haver gépjével.Win 7 x86 .Most azt vettem észre ha újratelepítem és engedem a frissítést akkor az első frissítés utáni újraindításakor megáll a windows indítása feliratnál és nem indul újra .Mi lehet a gond?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33504) viperabácsi válasza #85154688 (#33503) üzenetére


viperabácsi
addikt

igen

Úgy emlékszem mintha let volna egy olyan frissítés ami megölte , de azt hittem ezt javították.

Ha van időd keress rám a topikban hogy lásd mi az előtörténet.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33506) viperabácsi válasza #85154688 (#33505) üzenetére


viperabácsi
addikt

kezdem feladni mert már egy ideje vergődöm vele.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33507) DS39 válasza viperabácsi (#33502) üzenetére


DS39
nagyúr

talán driver hiba, mivel volt net, lefrissített, letöltött mindent amit gondolt magától, vgahoz hangkarihoz, stb.
próbáld meg net nélkül telepíteni, offline felteszed a drivereket a gyártó oldaláról, és csinálsz egy rendszer mentést, akár a gyári win-essel lemezképet. utána engeded a netre, és frissítgetni, de azt is inkább úgy hogy ne automatikusan, hanem nézd meg mint akar felrakni, pl nem kell az ie összes eddigi verziója, elég a legújabb.

(#33508) viperabácsi válasza DS39 (#33507) üzenetére


viperabácsi
addikt

nem volt telepítve csak videokártya driver mert régi a lap még hangot is alig találtam hozzá.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33509) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Egy hibajelenséget szeretnék orvosolni, ebben kérném a segítségeteket. Nem működik az automatikus lejátszás. PenDrive, vagy fényképezőgép csatlakoztatásakor nem jön be az ablak, amelyben ki lehetne választani, hogy mivel szeretném megtekinteni a fájlokat. Windowsba ez van beállítva:

illetve próbáltam még minden formátumhoz beállítani a "Kérdés megjelenítése minden alkalommal" opciót, de a jelenség akkor sem javult meg. Természetesen a PenDrive, és a fényképező is tökéletesen üzemel, lehet másolni/lejátszani stb... róluk, azonban a behelyezéskor a felugró ablak nem jelenik meg.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#33510) krealon válasza hattrickuser (#33509) üzenetére


krealon
veterán

:B [link]

Ugy ertem a kepen az Automatikus Lejatszas jelolot kivenni --> Mentes --> Visszatenni --> Mentes?

Esetleg: Troubleshoot AutoPlay problems

AutoPlay doesn't start when I insert a disc or plug in a device.

There are several reasons for this problem. AutoPlay might be restricted by Group Policy, it could be canceled by a program that is running, or the service that AutoPlay needs to start might not be running.

Here are some things to try:
- Ask your network administrator if AutoPlay is restricted by Group Policy, and if so, what to do instead.
- Close other programs that might be interfering.
- Follow these steps:
- Click the Start button Picture of the Start button, click All Programs, click Accessories, and then right-click Command Prompt.
- Click Run as administrator.
- At the command prompt, type net start shellhwdetection, and then press ENTER.
- Restart your computer.

(#33511) brd válasza norbi0604 (#33496) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg valamelyik driver, vagy esetleg az alaplap BIOS-a működik rosszul (frissítsd őket, vagy esetleg régebbit is nézz meg). Szélsőséges esetben valamelyik HW-eszköz nem kezeli jól a sleep állapotot.

The only real valuable thing is intuition.

(#33512) andras888 válasza brd (#33511) üzenetére


andras888
aktív tag

Nekem is szokott olyet csinálni az ext.4 el de az azelöttí lapom is csnálta, M3A785gxh/128 nem a lap lesz a hibás sz tem.

(#33513) Sub-ZeRo válasza Bandi821 (#33500) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja sz@r a krek. De ez már warez úgy hogy kérj segítséget ahonnan "megvetted".

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33515) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Hogyan tudom win 7 után visszatenni az xp-t?Amikor bebootol a lemezről írja hogy hardver összetevők keresése és ott megakad az xp telepítés.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33516) norbi0604 válasza brd (#33511) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Köszi. Megpróbálom régebbi BIOS-al, írok ha az volt a kiváltó ok.

(#33517) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy egyedi témát hogy lehetne rátenni Win7re? Mert én próbálkoztam vele de valahogy sosem jött össze, mindig ilyen klasszikus windows stílusba vált át:D aki esetleg használ egyedi témát az leírhatná hogyan kéne feltenni, köszi!

(#33518) kacsa7 válasza krealon (#33489) üzenetére


kacsa7
őstag

Szia!

Köszi a tippet, de ezt próbáltam. Semmi nem változott. Nem ír ki semmit, csak kikapcsolás helyett újra indul. Újraindulás után ugyanúgy le tudom szabályosan állítani.

(#33519) TROG AIR válasza tajcsi (#33400) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Nekem néha az eszközül használandó pendrive másik példányra cserélésével engedte csak,
ugyanúgy 4 gb-s volt és mind hibátlan,mégis csak a 3 -ból egyre ment fel gond nélkül.

430 pozitív , 0 negatív....

(#33520) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Lenne egy oly' problémám, amire még nem találtam megoldást, hát ha itt...

van egy intel lapom, a sata 0 portján van egy SSD, a sata 1 porton 1TB Seagate HDD, sata 2 porton egy ODD. A sata 3-6 portig hotswap -ra állítva. na mármost, ha a sata 3 portra rárakok menet közben egy HDD-t akkor kiüti a sata 1 porton lévő HDD -t. azaz átveszi a betűjelét... ezzel félig megölve a gépemet, mert minden oly' funkció a D: meghajtóra van irányítva.
hogy lehetne megoldani, hogy nem oda tolja be az oda kötött HDD -ket?
(hiába sikerül átraknom más betűre, minden alkalommal, a D: re dobja be :( )

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#33521) hattrickuser válasza krealon (#33510) üzenetére


hattrickuser
tag

Az első verziót már természetesen megpróbáltam. Ma volt alkalmam a második lehetőséget (Microsoft oldalról, Rendszergazda-Parancssor...) is megpróbálni. Sajnos ez sem vezetett eredményre.

"A kért szolgáltatás már el van indítva" választ kapom a parancs kiadását követően.

Van még valami ötleted? Esetleg valaki másnak?

(#33522) konci79


konci79
őstag

Üdv!
Win 7 32 frissíthető 64-re,úgy hogy csak a rendszer meghajtón lévő dolgok törlődjenek?
Illetve onnan se minden,de a lényeg az lenne hogy maradjanak meg a d meghajtón a dolgok.
Kell-e formázni,ilyenek pl.

(#33523) föccer válasza konci79 (#33522) üzenetére


föccer
nagyúr

Formázni nem feltétlen kell, de a két rendszernek más az adatstruktúrája, így nem elég csak a rendszerfájlokat frissíteni, mindenképpen teljesen új telepítést kell végezni, driverekkel és programokkal egyetemben.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33524) konci79 válasza föccer (#33523) üzenetére


konci79
őstag

Drivereket értem hogy új kell,de mondjuk filmek,játékok,zenék amik a d-n vannak azok megmaradhatnak?

(#33525) föccer válasza konci79 (#33524) üzenetére


föccer
nagyúr

Az adatokat értelem szerűen nem (filmek, zenék, fotók, dokumentumok), de minden telepített programot igen.

ps: tehát minden olyat, amivel az OS közvetlenül dolgozik. Én pl egy reinstall után a monitor színkezelését is át kell konfigurálnom.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33526) konci79 válasza föccer (#33525) üzenetére


konci79
őstag

Ok,köszi!

(#33527) Francia91


Francia91
veterán

Ez mit jelenthet pontosabban?

Most telepítek egy Destkop gépet, és elég sűrűn felugrál ez az értesítés... Eddig nem találkoztam vele

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#33528) sfdrakex válasza Francia91 (#33527) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt jelenti cseréld le a NOD-ot valami másra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#33529) NEMO1968 válasza konci79 (#33522) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha 2 meghajtód van(C,D),semmi gondod.
Formázod a C-t,feltolod az új WIN-t,újratelepíted az összes drivert,progit amid volt,és örülsz az új rendszernek.
Sajna az apró-cseprő beállításokkal,testreszabásokkal el kell szöszmötölni kicsit.
A D-n minden adatod megmarad.
Arra vigyázz,hogy ha x64-es WIN-t raksz fel,a driverek is x64-esek legyenek.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#33530) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Sokadszorra futok bele ugyanabba a problémába és már többször próbáltam rá megoldást találni, de eddig nulla sikerrel. :(
Szüleim gépe routeren kapcsolódik a nethez. Másik gép nincs a hálózaton.
10-ből 6-7 alkalommal úgy indul a gép, hogy nincs internet elérés.
"Unidentified Network" felirat szerepel a hálózati központban.
Ha ezután letiltom, majd visszakapcsolom a hálókártyát, akkor kiírja, hogy Otthoni hálózat, és megjavul; lesz net.
A baj ott van, hogy Szüleim nem akarnak minden indításkor ezzel szórakozni.
Valószínűleg úgy állt elő ez a helyzet, hogy egyszer úgy kapcsolták be a gépet, hogy a router ki volt húzva a konnektorból, és a gép létrehozott magának egy másik hálózatot. :U Erre csak tippelek, mert én is hasonlóakat tapasztaltam, amikor a routert ki-be kapcsolgattam. és én is csak a hálókártya letiltogatásával tudtam a netet működésre bírni.

Kérdésem, hogy ezt a "Unidentified Network" problémát hogy tudom megoldani?

A gép szűz Win7, üres partícióra lett installálva, és az MSE-n , Operán, Flash player-en és MS Viewereken kívül nincs fent semmi. A Win jogtiszta, és minden frissítés felmegy automatikusan.

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33531) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Mi a legegyszerűbb módja cd/dvd-rom nélküli kislaptopra windows telepítése? nem csináltam még ilyet.
Viszont itt biztos van aki tudja.

Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#33532) NEMO1968 válasza Pocee (#33531) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
USB-s DVD ìròval vagy pendriveről.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#33533) Pocee válasza NEMO1968 (#33532) üzenetére


Pocee
senior tag

hogy teszem bootolhatóvá a pendrivot? kell külön progi,gondolom nem annyi hogy az iso-t rámásolom.

Mr.Brightside

(#33534) Đusty válasza Pocee (#33533) üzenetére


Đusty
addikt

[ez] megcsinálja, vagy hasonlót keress az adott op. rendszerhez.

(#33535) konci79 válasza NEMO1968 (#33529) üzenetére


konci79
őstag

pont a szöszmötölést akarnám elkerülni,de korábban azt írták bizonyos dolgokat megtarthatok,pl. böngésző beállítások,játék mentések,azok kellenénekk a c-ről csak.
Azt még nem döntöttem el hogy ssd-re beruházzak-e vagy csak simán erre a winyóra rakjam...

(#33536) NEMO1968 válasza Pocee (#33533) üzenetére


NEMO1968
őstag

Több módszer is van.
Googli a barátod.
Progi is van hozzá,több is,parancssorból is megcsinálhatod.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#33537) Visormail válasza konci79 (#33535) üzenetére


Visormail
addikt

Igen ezeket kimásolhatod majd vissza, de az egyedi, hogy melyik program/játék hol tartja a beállításait.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33538) konci79 válasza Visormail (#33537) üzenetére


konci79
őstag

Igen,jó móka lesz megkeresni azt a pár dolgot...

(#33539) Zola007


Zola007
veterán

Az alábbi jelenségre van valakinek ötlete?
windows update felajánl egy frissítést, de mikor belépek a választó menübe, akkor ott nem jelenít meg semmit sem :F

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33540) Sub-ZeRo válasza Zola007 (#33539) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Restart és jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33541) Zola007 válasza Sub-ZeRo (#33540) üzenetére


Zola007
veterán

pipa :C
thanx

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33542) Sub-ZeRo válasza Zola007 (#33541) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit. Igyál egy sört helyettem is. Vagy amit szeretsz. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33543) cyber86


cyber86
őstag

Ezt nem vágom. Miért nem tudok semmit csinálni a d:/Games mappával vagyis feltelepíteni fel tudok oda játékot de a geforce experience nem tudja scannelni a mappát :s [link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#33544) dmc


dmc
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne hogy szerintetek a Win 7 tűzfala elég egy gépen?
Van fent AVAST de annak a tűzfala valamiért nem engedi be azt a portot amit szeretnék.
Arra gondoltam hogy azt kikapcsolom és hogy elég e csak a WIN 7 tűzfala?

(#33545) kispx válasza dmc (#33544) üzenetére


kispx
addikt

Tűzfalnak (mint csomagszűrű) megfelel, mivel ugyanaz azt a win apit használják.

(#33546) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi All!

Kérnék egy kis HELP-et!

Feltelepítettem a gépemre a drive alkalmazást, szépen ott is van az asztalomon a mappa "google drive" , ebben van egy file-om (szöveges dokumentum), amit az asztalról húztam be, viszont ha az asztalit, tehát az eredetit módosítom, akkor a goodle drive mappában lévő nem módosul automatikusan és marad a régi formában(nem szinkronizálja le a drive). Tud valaki tanácsot adni, ez mitől lehet ?
Ja és ez más fileoknál is ugyan így van , ami nem szöveges dokumentum...

Csak úgy tudom a driver mappában lévő filet frissíteni, ha én manuálisan húzom át az asztalról a módosítottat.

3njoy the Lif3

(#33547) LonGleY válasza Sn00k (#33546) üzenetére


LonGleY
veterán

Wtf?

Ha az asztali fáljt módosítod, és nem azt, ami a Drive mappában van, akkor mit is kéne szinkronizálnia? Két különböző fáljról van eszerint szó...

Vagy a kérdést értettem rosszul, vagy pedig elég kifacsart módon gondolkodsz a szinkronizálók használatáról. :]

Az asztalodon különben sincs Drive mappa, hanem annak a parancsikonja (valószínűleg). Az alapvető gépkezelői tudás hiányát sejtem.

[ Szerkesztve ]

(#33548) Sn00k válasza LonGleY (#33547) üzenetére


Sn00k
veterán

A google drive az a felhőben való tárolást szolgálja, jól tudom ?

Nah , akkor a következőről van szó. Van egy xy.txt fileom az asztalon, amit bemásoltam a google drive parancsikon mappába. Most, ha ennek a tartalmát én módisítom, akkor, nem kéne a google drive parancsikon mappában lévő ugyan ezen file tartalmát módosítania automatikusan ?

Vagy , akkor erre a helyzetre , milyen megoldást tudnál nekem javasolni ? :U

3njoy the Lif3

(#33549) Sn00k válasza Sn00k (#33548) üzenetére


Sn00k
veterán

google drive parancsikon mappában elhelyezett pl: fileok , azok nem a felhőbe kerülnek ?

3njoy the Lif3

(#33550) LonGleY válasza Sn00k (#33548) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs olyan, hogy "parancsikon mappa". Olyan van, hogy parancsikon, ami egy mappára mutat. Ami abba a mappába bekerül, az megy föl a felhőbe - már ha fut a kliens. Ugyanitt, ha módosítod a fájlt, online szintén módosul. Nem világos, hogy neked mi nem világos, és hogy jön ide, hogy honnan másoltál a mappába fájlokat. Az a lényeges, hogy mi van benne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.