Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) NEMO1968 válasza marec1122 (#33750) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Utoljára akkor láttam ilyet,mikor lejárt a WIN aktiválásának a határideje.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#33752) #68216320 válasza NEMO1968 (#33751) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez valami bug, én tapasztaltam már ilyet, de megoldani csak reinstallal oldottam.

(#33753) brd válasza #41133696 (#33747) üzenetére


brd
nagyúr

Másrészt, ha eltérnének tőle, akkor abból mi is következne?

Egyszerűbb lenne még Win7-et beszerezni. ;)

Ha veszel egy Windows-os táblát...

No' ez a probléma engem nem érint. Táblát sem nagyon fogok venni, de még ha vennék is, az biztosan nem ilyen OS-sel bírna.

The only real valuable thing is intuition.

(#33754) Pityu. válasza #68216320 (#33742) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nálam fordítva volt egy idő múlva a win 7 el furcsán nyögve nyelős lett a laptopom aztán raktam win 8 at gyorsabb lett aztán most a 8.1 et mondjuk még friss de nem olyan rossz a gyorsaság sőt picit gyorsabbnak érzem mint a win 8 at

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33755) #68216320 válasza Pityu. (#33754) üzenetére


#68216320
törölt tag

Lehet, ha újratelepítetted volna a win7-et is, akkor az is jó lett volna :)

(#33756) Pityu. válasza #68216320 (#33755) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Próbáltam egyszer kétszer de valamiért nem stimmelt.Most működik csak egy valaminek a hiánya idegesít kicsit hogy a fényerőt nem tudom állítani mert nem raktam fel chipset drivert vagyis nem merem a régit.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33757) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Az mitől, hogy egyszercsak a programok ikonjait (start menü, minden program) áttársította a win, vagy valami program méghozzá Explorer ikonra? S nem is nyitja meg onnan őket.
Vissza lehet valahogy állítani?

F.K.T.

(#33758) Noxy válasza psg5 (#33757) üzenetére


Noxy
veterán

Az a vagy valami program, egy vírus.
Innen már tudod, hogy mi a teendő.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#33759) psg5 válasza Noxy (#33758) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

A nod32 elegendő lehet? Vagy inkább újratelepítés? Nem tudom mióta lehet így (szomszéd gépe) ezért feltételezhető, hogy van rajt más is ami nem odavaló.

F.K.T.

(#33760) #68216320 válasza Pityu. (#33756) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem egy asus laptopom van és amikor feltettem win7 után a win8-at, ugyanazt az atk drivert tettem fel az acpi-hez és működött a fényerő és hangerő állítás is a megfelelő billentyűkkel.

(#33761) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Következő gondom van. Adott két fizikai vinyó, az egyiken w7, és w8.1 van. Attól függően, hogy melyik rendszert indítom el, az lesz a c meghajtó, a többit meg odébb tolja egyel. Konkrétan ha 7 van elindítva, akkor C:7,D:játékok,E saját dolgok,G:8.1. Viszont ha az újabb rendszert indítom, akkor Ő magát értelmezi C-nek, D: w7, és minden más meghajtó el van tolva egy betűvel. Ez nekem csak azért gond, mert a Stalker CoP egyik file-jában meg tudom adni, hogy hol tárolja a mentéseket, és gondoltam így meg lehetne csinálni, hogy bármelyik rendszert is indítom, ugyanoda ment. De mivel csúsznak a betűk, nem megy. Mit lehetne tenni, hogy(akárcsak egy) partíciónak ne változzon a betű jele?

Esetleg mindkét rendszerben adjak meg egy Z jelet a játékoknak?
Köszi!

(#33762) Visormail válasza dodopek (#33761) üzenetére


Visormail
addikt

Így van, a c mindenképp az lesz amiről az aktív rendszer fut, az összes többinek pedig tetszés szerint variálhatod a betűjelét mind2 rendszerben a lemezkezelővel. Amelyiket egyszer beállítod, az utána nem fog már változni abban a rendszerben. A 8.1ben akár el is veheted a betűjelet a 7es partíciójától, hiszen ott azt úgy sem használod, így elcsúszni sem fognak.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33763) üszök


üszök
őstag

Van valakinek ötlete,hogy miért néznek ki így az asztali mini alkalmazásaim?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#33764) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Segítséget kérnék.
A gépemen (a10-5800k, 8GB, ssd) win7 prof x64 fut.
Ha kikapcsol a monitor (nincs képernyő védő), a processzor terhelésem felmegy 20 % körülire.
Ha megmozgatom az egeret és visszajön a kép rögtön leesik normálisra.
A rendszer folyamatosan frissített, nem Bloody Steve edition, F-secure antivírus fut, MBAM sem talál rajta semmit.
Mi lehet a gond?

(#33765) HZoli87 válasza üszök (#33763) üzenetére


HZoli87
veterán

Internet Explorer 11-et telepítettél mostanában? Ha igen, akkor valószínű az okozza, páran már jelezték a közelmúltban itt. Én szerencsés vagyok, mert 3 gépen is frissítettem 10-ről 11-re, és semmi gond nincs a minialkalmazásokkal.

(#33766) S-IW válasza üszök (#33763) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
[link]

(#33767) #01682176 válasza üszök (#33763) üzenetére


#01682176
törölt tag

Ezt próbáltad?
[link]

(#33768) Bici válasza Bici (#33530) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Mivel, nem válaszolt erre senki, feltételezem, hogy senki nem tudja rá a választ.
Ezért szükségét érzem, hogy az azóta megtalált megoldást megosszam.

Ez a parancs oldotta meg a problémát:

ROUTE DELETE 0.0.0.0

Ha egy szakértő meg tudná magyarázni, hogy ez miért javította meg, és mi volt a probléma, és legfőképp miért futok bele MINDEN windows 7-es gépen, akkor azt nagyon megköszönném.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33769) viktor82


viktor82
őstag

Sziasztok
Vásároltam egy Asus A55V laptopot amin win 8 volt előtelepitve viszont én letöröltem és win7-et akartam rá telepiteni viszont az instaláció megáll a windows logonál és csak a kikapcsolás segitt.Mi lehet a gond?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#33770) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Ha a lemezkezelőben véletlenül töröltem egy kötetet, amin adatok is voltak, akkor van visszaút? :B

(#33771) üszök válasza HZoli87 (#33765) üzenetére


üszök
őstag

Köszi mindhármatoknak. :R
IE 11 ment a levesbe,úgy sem használom.

Lett 5 órám az asztalon. :C

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#33772) Pityu. válasza #68216320 (#33760) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen mert win 8 talán még elfogadta a régebbi drivereket de úgy tudom a 8.1 ben csökkent a cuccok támogatotsága vagyis kevesebb cuccot támogatnak mert teljesen más a 8.1 mint a 8,és még a 8 ra fel raktam a win 7 es 2010 es drivert de erre még nem mertem megpróbálni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33773) brd válasza Bici (#33768) üzenetére


brd
nagyúr

Kellene mutass egy route print kimenetet akkor, amikor nem jó. Amit te kiadtál, az törli a default route-ot (másképpen az alapértelmezett átjáró felé irányuló bejegyzés), ez azt mondja meg, hogy azok a csomagok, amelyekre nem vonatkozik egyéb route szabály (a legtöbb esetben ez azzal egyenlő, hogy nem a helyi hálózaton található a cím), milyen irányba továbbítódjanak. Hogy ettől miért javul meg, az valami olyasmi lehet, hogy van másik ilyen bejegyzés, csak ennek alacsonyabb a prioritása (metric), de ehhez kellene a route táblázatot (a route print kimenete) látnom. Ha te nem vettél fel külön a táblázatba semmit, akkor a default route törlése azt eredményezi, hogy csak a helyi hálózattal fog tudni kommunikálni a gép, de nálad nem ez történt, ezért kell lennie más, hasonló értelmű bejegyzésnek a táblázatban. Remélem, valamennyire azért érthető lett. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#33774) Bici válasza brd (#33773) üzenetére


Bici
félisten

Érthetően fogalmaztál.
Annyi történt az install óta, hogy valamilyen mozzanat során megkérdezte, hogy milyen hálózatot szeretnék, és kiválasztottam az otthonit.
Semmi más hálózattal kapcsolatos dolog nem történt a friss install után, csak Win update, Office install + update, MSE install, Flash player + Opera install + csökkentett user létrehozás.
Mappa megosztás nincs, mivel nincs más gép a hálózaton.
Egyébként ez az eset sokadszorra fordul elő velem, és minden esetben az hozza elő, hogy egyszer kikapcsolt routerrel indítottam el a gépet.
Ez után jön ez a dolog rendszeresen.

A route kimenetet egy hét múlva tudok mutatni. Itt írjak, vagy kereshetlek privátban?
Szeretném megérteni a dolgot. :B

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33775) #41133696 válasza HZoli87 (#33765) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez érdekes, szerencsére én nem futottam bele.

(#33776) brd válasza Bici (#33774) üzenetére


brd
nagyúr

Inkább privát, viszonylag ritkán nézek be a topicba.

Javítás az előző hozzászólásomhoz: alacsonyabb a prioritása=alacsonyabb a költsége.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#33777) Sub-ZeRo válasza qqcqqc (#33764) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Töredezettség mentesít, szkennel stb. Nem baj hogy dolgozik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33778) qqcqqc válasza Sub-ZeRo (#33777) üzenetére


qqcqqc
őstag

ssd miatt a töredezettség mentesítés kikapcsolva, szkennel? mit? keresés ssd miatt kikapcsolva.a vírusirtó sem lehet, volt olyan állapot, amikor nem volt rajta, akkor is csinálta. és nem hinném, hogy egy majdnem négymagos 3,8 Ghz teljesítményű procinál ezek 20% terhelést jelentenének.

(#33779) Sub-ZeRo válasza qqcqqc (#33778) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A rendszer attól még dolgozhat, ha ezek ki vannak kapcsolva. Az előtöltés is mehet, ami itt már igen csak jól működik, ebben a rendszerben. Ha érdekel, akkor egy process explorert dobj fel és megmutatja melyik folyamat végzi a munkát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33780) qqcqqc válasza Sub-ZeRo (#33779) üzenetére


qqcqqc
őstag

oké, de a process explorer megmutatja mi fogta a procimat korábban? Mint írtam, amint megmozgatom az egeret és bekapcsol a monitor a terhelés leesik 2-3 %-ra és nem tudom előtte mi ette a vasat.
szóval, ha látom a process explorert akkor nincs terhelés....

[ Szerkesztve ]

(#33781) LonGleY válasza qqcqqc (#33780) üzenetére


LonGleY
veterán

Esetleg még feladatkezelő > CPU Time. Ha ezt az oszlopot bekapcsolod, akkor látod, hogy a rendszerindítás óta melyik feladat mennyit evett. De szerintem ezt a process Explorer is tudja. De ott van még a Process Monitor, ami a registry és minden egyéb fájlelérést listázza és logolja realtime.

(#33782) #93794560


#93794560
törölt tag

Néhány nappal ezelőtt a Microsoft bejelentette, hogy megszünteti a Windows7 bolti forgalmazását. Most úgy tűnik, visszakoznak, és mégsem teszik. Vagy csak bénáztak a bejelentéssel.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33783) LonGleY válasza #93794560 (#33782) üzenetére


LonGleY
veterán

Elég nyomorékok lennének, főleg ilyen win 8 után...

De minden szerencsétlenkedésük a Linux malmára hajtja a vizet, folytassák csak szépen! :]

[ Szerkesztve ]

(#33784) brd válasza #93794560 (#33782) üzenetére


brd
nagyúr

Megjött az eszük...?

The only real valuable thing is intuition.

(#33785) qqcqqc válasza LonGleY (#33781) üzenetére


qqcqqc
őstag

ok megnézem este mit csinált napközben.

(#33786) dokee78


dokee78
félisten

Hol tudok win7 alatt programot hozzáadni,hogy induljon a rendszerrel?

(#33787) Sub-ZeRo válasza qqcqqc (#33780) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor kapcsold ki hogy a monitor kikapcsoljon és látni fogod. Idle módba fog ígyis kapcsolni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33788) Sub-ZeRo válasza dokee78 (#33786) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Start indítópult, oda behúzod az ikont. Bocs telórol vagyok, nem tudom 1 hsz-be berakni.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33789) dokee78 válasza Sub-ZeRo (#33788) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi. :R

(#33790) Sub-ZeRo válasza dokee78 (#33789) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egészségedre. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33791) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!

Nem rég írtam, hogy egy OEM win7-es gépet nem tudok aktiválni. Helyzet a következő. Meg van a géphez kapott telepítő lemez, de, nem tudom aktiválni a gépen található kóddal.
Olvastam a telepítő dobozán, hogy van valamiféle OPK (Oem preintallation Kit) ami előtte felkéne, raknom a gépre? Microsoft oldalán fent is van az ISO, de nem tudom, leszedni, hiába logolok, be (nincs céges acc-om).

Előbb próbáljam meg felrakni ezt a OPK isot, és erre húzzam a Win-t? Találtam egy ilyen OPK-t a neten, bár angol nyelvű. Valami segítség, még jól jönne, mert nem tudom, mire is számítsak.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#33792) Stonerice válasza Stonerice (#33791) üzenetére


Stonerice
őstag

Ha a win7 OPK-t felrakom, akkor a gépen található kódot elfogja majd fogadni a telepítés során?

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#33793) Stonerice


Stonerice
őstag

Esetleg egyéb ötlet van-e a termék kulcs és az termék azonosító felhasználásának segítségével? Most telepítés után, megint nem az a termékazonosító, aminek lennie kellene :S. Ez mitől lehet? Vagy ez meg is változna, ha előtelepíteném a OPK-t?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#33794) Winnie The P válasza Stonerice (#33793) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szerintem hívd fel a Microsoft Magyarország üsz-t, ott fognak segíteni.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33795) Stonerice válasza Winnie The P (#33794) üzenetére


Stonerice
őstag

Feltelepítettem ezt az OPK-t és van egy ilyen manual. Ezekszerint nekem kell az OEM kód alapján Iso-t csinálni? vagy ezt még a beaktivált rendszeren kellett volna?

Step 1: Building an Answer File

The first step in creating a custom installation is to build an answer file. You use an answer file to configure Windows settings during installation. For example, you can configure the default Internet Explorer® settings, networking configurations, and other customizations. Additionally, the answer file contains all of the settings that are required for an unattended installation. During installation, you will not be prompted with user interface pages.

In this section, you will create an answer file using Windows System Image Manager (Windows SIM), a utility for creating and modifying unattended answer files and configuration sets. A simple answer file includes basic Windows Setup configuration and minimum Windows Welcome customizations. This example does not import any special drivers, applications, or packages.

After you install the Windows OPK on your technician computer, a sample of this answer file, Autounattend_sample.xml, will be available at C:\Program Files\Windows OPK\Samples.

To create an answer file
In this step, you copy a Windows image file (.wim) file to your technician computer and create an answer file.

On your technician computer, insert the Windows 7 product DVD.
Navigate to the \Sources directory on your DVD-ROM drive and copy the Install.wim file from the Windows product DVD to a location on the computer.
To open Windows SIM, click Start, click All Programs, click Microsoft Windows OPK, and then click Windows System Image Manager.
On the Windows SIM File menu, click Select Windows Image.
In the Select a Windows Image dialog box, navigate to the location where you saved Install.wim in Step 1, and then click Open.
You will be prompted to select an image. Choose the Windows image that you want to install and then click OK.
You will be prompted to create a catalog file. Click Yes to generate the file.
If you are prompted to approve the program by a User Account Control window, you can select to allow the program or cancel the installation.
On the File menu, click New Answer File. An empty answer file appears in the Answer File pane.
Add and Configure Windows Settings
In this step, you define basic disk configuration and Windows Welcome settings.

In the Windows SIM Windows Image pane, expand the Components node to display available settings.
On the expanded list of components, add the components in the table below to your answer file by right-clicking the component, and then selecting the appropriate configuration pass. This action adds the component to your answer file in the specified configuration pass, or phase, of Windows installation. Adding the optional components allows you to more easily test your installation in Step 2, Building a Reference Installation..... a manual folytatódik

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#33796) Winnie The P válasza Stonerice (#33795) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hmmm... mivel az angol nyelvtudásom eléggé gyenge, ezért ebben nem tudok állást foglalni. Vagy vársz amíg itt ad neked valamiféle bővebb segítséget, vagy esetleg kérsz telefonos segítséget ezzel kapcsolatban.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33797) Stonerice


Stonerice
őstag

Úr isten :S ez nagyon nehéz. úgylátom ,hogy be kell állítani a telepítőben a particióval kapcsolatos beállításokat is.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#33798) dokee78 válasza Sub-ZeRo (#33790) üzenetére


dokee78
félisten

Indítópultba rakva sem indul a rendszerrel sajnos. :(

(#33799) pénégy válasza qqcqqc (#33780) üzenetére


pénégy
csendes tag

Nekem ugyanezt csinálta. Átvizsgáltam vírusirtóval, talált egy kis szemetet, letörölte, nem lett jobb, újraraktam az egészet, azóta jó. Q6600 üresjáratban 100%-os leterheltség, ha megmozdítottam az egeret, leesett 1-2%-ra. Én sem tudtam kideríteni, mi zabálta a procit.

GigabytePH67DS3B3/1155PentiumG2020/GigabyteHD48501GB /KingstonHyperXBlueDDR3/Seagate250Sata3/Seagate320Sata2/FSP350/XeroxIPS19"/

(#33800) Steelmanus válasza dokee78 (#33798) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor nem marad mas hatra keszitesz egy uj feladatot a Feladatutemezoben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.