Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) student válasza sfdrakex (#34649) üzenetére


student
őstag

core i3 330m ati 5470

(#34652) brd válasza ngabor2 (#34650) üzenetére


brd
nagyúr

Ha ez valami átkapcsolós varázslatra is képes, akkor nem mindegy az Intel+AMD driver sorrend, előbb az Intelt kell általában telepíteni, ill. az Intel driver telepítve van? Ill. az sem biztos, hogy mindegy, hogyan van beállítva a BIOS-ban, melyik kártyával induljon a gép, ill. hogy átkapcsolható legyen-e. Jó kusza lett, de 12.31-én jóaz.

The only real valuable thing is intuition.

(#34653) ngabor2 válasza brd (#34652) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A BIOSban (UEFI?) az átkapcsolós van beállítva. Az Intel driver lett előbb telepítve, utána próbáltam az AMD-t, de nem látja a kártyát se.

(#34654) brd válasza ngabor2 (#34653) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáld meg úgy telepíteni az AMD drivert (mármint a Lenovotól tölthetőt; az AMD-től tölthetővel ne is küzdj, valószínűleg direkt nem fog működni a kártyáddal, kis drivermókolás nélkül), hogy fixen az AMD-re van állítva a BIOS, aztán ha települt, akkor vissza átkapcsolósra, és ha szerencséd van, ezt követően tudod kapcsolgatni is Win alól, melyik működjön. :D

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#34655) sfdrakex válasza student (#34651) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azzal menni fog simán, nem lesz gond.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34656) ngabor2 válasza brd (#34654) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Fixen arra nem lehet. Van az átkapcsoló, meg a megosztott memóriás (tehát az Intel). Elég furcsa egy megoldás...

(#34657) LonGleY válasza ngabor2 (#34650) üzenetére


LonGleY
veterán

Hol akad el? Nálam az új AMD-knél pl. az van, hogy a transcoding izéit nem képes telepíteni, de ha csak a driver-t és a codec-et választom, akkor semmi baja. Azok amúgy is fölöslegesek.

(#34658) ngabor2 válasza LonGleY (#34657) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Az Intel videokártyát felismeri, az AMD-re meg ismeretlen eszközt ír.

ez alapján se sikerült.

(#34659) brd válasza ngabor2 (#34656) üzenetére


brd
nagyúr

Amúgy az AMD kártya látszódik az eszközkezelőben? Csak egyféle AMD driver tölthető le a Lenovo-tól?

The only real valuable thing is intuition.

(#34660) negyedes válasza ngabor2 (#34658) üzenetére


negyedes
addikt

Es ha csak ha az inf- et adod meg hozza? Maualis hw install.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#34661) ngabor2 válasza negyedes (#34660) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Egyik se tetszik neki :( Pedig már jópárat leszedtünk.

(#34662) Lacces


Lacces
őstag

BÚÉK!

Az 1. hsz-ben láttam az OEM-es legális Windows 7 letöltési lehetőséget, na de én ott a linken nem láttam sajnos Magyar Win7-et. A magyar telepítő lemezt honnan lehetne leszedni?

(#34663) negyedes válasza ngabor2 (#34661) üzenetére


negyedes
addikt

Biosbol tilsd le az integralt vgt-t es akkor probalj egy restart utan uj hw kereses az eszkozkezeloben. Ha felismeri az atit es feldobja a drivert engedelyezd ujra,az integralt vga-t.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#34664) negyedes válasza Lacces (#34662) üzenetére


negyedes
addikt

Legalisan tudtommal az enterpriset tudod leszedni csak, amin engedelyezt a nyelvcsere.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#34665) ngabor2 válasza negyedes (#34663) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A biosban 2-félét lehet választani: vagy az átkapcsolható, vagy az integrált. Olyan nincs, hogy csak a külső kártya.

(#34666) negyedes válasza ngabor2 (#34665) üzenetére


negyedes
addikt

Hat akkor fuck... :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#34667) jeni válasza ngabor2 (#34665) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Szerintem írd meg a laptopod adatait,hogy melyik Lenovo verzió van nálad? Talán így jobban tudnánk segíteni,hogy mit is kell feltelepítened a notebookra.

Nagyobb %-ban az AMD-s procira ATi VGA VGA kerül bele a gépbe.
Ettől függetlenül nem zárható ki a Nvidia VGA sem AMD-s procival párosítva.
A diszktrét VGA kártya a laptopban automatikusan felkapcsolódik,ha a program vagy a gép utasítja valamely erőforrás igénylő munkára. pl.:játék

Az integrált IGP az alap,és ez okés akkor jöhet a diszkrét VGA ami nálad nem talál drivert.
Törölj bármely korábban feltelepített diszkrét VGA drivert és engedélyez az automatikus megkeresés az eszközkezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#34668) jeni válasza jeni (#34667) üzenetére


jeni
félisten

Megtaláltam,boccses nem olvastam vissza még pár sort.
Van valami egyéb jelzés a Lenovo G510,Intel® Core™ i5-4200M,AMD VGA HD 8750M laptopodra?
Mert eltérőek lehetnek országonként is.
Nem mindenhol ugyanazokkal kerülnek forgalomba,
pl.:Ausztria,Svájc ,Németország,Anglia ezek közt is lehetnek eltérések.Benelux államok,stb...
Olykor számokkal vagy betűjelekkel különböztetik meg.

és ép az adott oldalon meg Windows 8 rendszerrel hirdetik meg

Lenovo G510 vagy Lenovo G510s?

[ Szerkesztve ]

(#34669) jeni válasza ngabor2 (#34665) üzenetére


jeni
félisten

Download AMD Radeon HD 8750M Driver v.13.9

ez már viszont a 13.12-s verzió HD 8750M AMD drivere 2013.12.18-i dátumú

alatta meg a 13.11 beta verzió található meg

[ Szerkesztve ]

(#34670) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Azt hogy tudom beállítani, hogy a mikrofon csak akkor működjön mikor valamelyik alkalmazás használja? Pl hangrögzítő, vagy játék közben, mert elég idegesítő, hogy visszahallom még azt is ahogy gépelek. creative SB X-Fi hangkártyám van, de annak szoftverében nem találtam ilyesmit.

BANZAII

(#34671) negyedes válasza MaciG (#34670) üzenetére


negyedes
addikt

Vedd lejebb az erzekenyseget a microfonnak. Osszegerjedsz vele. Picit tedd hatrebb is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#34672) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Képernyő billentyűzetet szeretném kikapcsolni valahogy, mert minden indításnál elindul magától, pedig nem kértem rá. msconfig-ot beírtam a futtatásba, ott az automatikus indításnál kiszedtem, de ugyanúgy megjelenik indításnál.
mi lehet a gond ?

köszönöm előre is!

(#34673) sfdrakex válasza default. (#34672) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen verzió a W7-ed?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34674) Lacces válasza negyedes (#34664) üzenetére


Lacces
őstag

No igen. De az csak 90 napig használható ingyen.
Én nálam a laptopon volt egy telepített OEM win7 home premium (érvényes matrica a gépen), de a HDD összeszarta magát, és azon volt a win7 telepítő is...
És ha már egyszer kifizettem a plusz pénzt érte, akkor jó lenne ismét használni. A szervíz meg nem hajlandó rátenni, mert már nem az eredeti HDD van benne... de hát kérem, ha tönkre ment? :S
Hát na mindegy, így jártam, de biztos nem fizetek duplán még egy Win7-ért.

(#34675) sfdrakex válasza Lacces (#34674) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Leszedhetsz érintetlen MSDN-es verziót torrentről is nyugodtan, ha van eredeti kulcsod az a lényeg nem az honnan telepíted.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34676) bajzal


bajzal
őstag

Mitől lehet ez a hiba nálam?

kép:

Ilyen fura színes lesz az egér, de előtte random lefagyogat újraindul, kékhalálozik. A hiba fennáll frissen telepített win 7 és 8-nál is.

Gép: Asus P5QL-E alaplap, Core 2 Duo E8400 proci (alapórajel nincs tuning), Geil 2*2Gb ddr2 800Mhz ram, Evga GTX 460 vga.

Az lehet baj, hogy 82% kondíciós HDD-re vannak telepítve a windowsok?

(#34677) sfdrakex válasza bajzal (#34676) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

VGA driver rendben van? Másik vga-val próba?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34678) Lacces válasza bajzal (#34676) üzenetére


Lacces
őstag

Igazad van, az jó verzió :)

bajzal, nem a HDD miatt van. Inkább vga driver. Próbáld meg régebbi driverekkel, lehet olyan van most, ami hibát okozott.

(#34679) quailstorm válasza sfdrakex (#34634) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem... skype virus...
Kaptal egy ismerosodtol egy ziphez linket, amiben az "uj profilkepe van". Olyan magyarosan, hogy nem sok ember kattint ra, egy hifista rendszergazdarol meg nehezen kepzelem el.
Ennek ellenere nemhogy lelotte volna a virusirto, inkabb valahogy feltelepult a gepre es o is gazdava valt.
Pedig Nod32 ilyennek exejet ugy kivagja mint a sicc.
Na itt asta el magat elottem. Ingyenes virusirtokent nem rossz, de nem tud mindent kezelni, raadasul meg kussol is ha baj van.
Nod3 idokben kaptam virust (fake letoltolink en hibam), eltakaritani nem birta de szolt.
Azota olyan nem volt hogy eltakaritana, de azt se tartom haszontalannak, hogy keretlen appokat sem enged.
Jon le a driverguide nemtom hanyadik verzioja mert olyan hiteles volt az uj oldal, azt megallitja. Vonatkozik ez opencandyre, toolbarra, neten elhelyezett veszelyes reklamra.
Az biztos hogy a letoltesekre ratelepszik procihasznalattal, de az a dolga.
Tovabba masoknak virusirtani a pendrivejat annyi hogy bedugja.
Nem reklamozni akartam, de osszehasonlitani egy fizetos profi vedelmet, ami valaha dijat is nyert (meg a nod2), meg egy MS altal osszeganyolt valamit, annak nincs ertelme.
Avira helyett en is MSEt raknek fel, de egyik sem biztosit megfelelo aranyu vedelmet.

(#34680) bajzal válasza sfdrakex (#34677) üzenetére


bajzal
őstag

Megpróbálom a legújabb driverel, másik vga-val még nem próbáltam.

(#34681) sfdrakex válasza quailstorm (#34679) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ja, vágom ,bár azt nem hiszem hogy az MSE megnyitott egy linket és telepítette a róla jövő vírust, arra valakinek klikkelnie kellett. Tökéletes védelem meg nincs, és a legtöbb gyenge pontja a user aki klikkel mindenre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34682) jeni válasza Lacces (#34674) üzenetére


jeni
félisten

ott az MSDN és ezért érdemes már friss vásárláskor kimenti az eldugott helyről a nyers Win7-t egy minőségi lemezre

(#34683) Lacces válasza jeni (#34682) üzenetére


Lacces
őstag

Jah, ki van mentve lemezre (minőségire, anno itt a fórumban kérdeztem meg, és kaptam az ajánlatot), de úgy tűnik én egy hibás lemezt vettem meg :DDD

(#34684) MaciG válasza negyedes (#34671) üzenetére


MaciG
addikt

Értem, tehát akkor olyan beállítási lehetőség nincs amire én gondoltam.

BANZAII

(#34685) caspi2


caspi2
újonc

Segítség, elbénáztam a .bat társítását WIN7-ben. Véletlenül notepad++-ra változtattam. Nem tudom visszaállítani. A társítások beállításában a .cmd-hez hasonlóan ismeretlen alkalmazást kellene beállítani.
Regeditben jó, mégis a notepadot indítja. Általában átnevezem cmd-re a bat fájlokat és működik, de nem mindig jó a megoldás. :W

(#34686) kispx válasza caspi2 (#34685) üzenetére


kispx
addikt

Total Commander -> Fájl -> Hozzárendelés
A bat kiterjesztéshez rendeld hozzá: Windows Batch File ("%1" %*)

(#34687) tarej


tarej
tag

Ezzel mi lenne a teendő?:) Vagy inkább hagyjam, és vegyek egy kártyát?

(#34688) caspi2 válasza kispx (#34686) üzenetére


caspi2
újonc

Kedves kispx, köszönöm a gyors segítséget. Nézd meg légy szíves a csatolt képet. Mit csinálok rosszul?

(#34689) kispx válasza caspi2 (#34688) üzenetére


kispx
addikt

Akkor a registryből távolísd el a hozzárendel társítást:
start menübe írd be: regedit
és töröld ebben a bejegyzésben a hozzárendelt programot:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.bat

[ Szerkesztve ]

(#34690) King Unique válasza sfdrakex (#34681) üzenetére


King Unique
titán

Tökéletes valóban nincs :N , de MSE-nél tökéletesebb az van jó sok, pl. mért nem Avastot tettél fel, az is free és sokkal erősebb a védelme, de új ESS 7 (NOD) is sokat javult :F

Csúnyán leszerepelt a Microsoft Security Essentials

(#34691) sfdrakex válasza King Unique (#34690) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mindegy mit teszek fel, nem szoktam beszívni semmit szerencsére, megbízható helyekről töltök le, és nem járok veszélyes oldalakra. Rendszeresen átszoktam nézetni a gépem több programmal, nem szoktak találni semmit.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34692) tarej válasza tarej (#34687) üzenetére


tarej
tag

Segítsen aki tud.:) Foglalkozzak vele vagy ne?:)

(#34693) Thrawn válasza tarej (#34692) üzenetére


Thrawn
félisten

Vagy az alaplapod gyártójának honlapjáról töltsd le a hangkártya drivert, vagy egyenesen a Realtek oldaláról és azt telepítsd fel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34694) tarej válasza Thrawn (#34693) üzenetére


tarej
tag

Mind a kettő megtörtént, utána kapom ezt.
Újraindítás minden.

(#34695) Thrawn válasza tarej (#34694) üzenetére


Thrawn
félisten

Magától indul el a Hibaelhárító? :F
Hang van egyébként?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34696) tarej válasza Thrawn (#34695) üzenetére


tarej
tag

Nem! Én indítom el, a jobb alsó sarokban lévő kis hangszóró jelre kattintva, amin ott a piros X jel. Ott végigfut a keresés, és a végén rámegyek hogy a probléma megoldása, de semmi nem történik, hibát jelez a végén, amit a képen beraktam. Hang nincs...

(#34697) Thrawn válasza tarej (#34696) üzenetére


Thrawn
félisten

Az Eszközkezelő mit ír ki a hangkártyára? Minden oké vele vagy sárga felkiáltójeles?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34698) tarej válasza Thrawn (#34697) üzenetére


tarej
tag

Sárga felkiáltójeles.:(

Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)

[ Szerkesztve ]

(#34699) Thrawn válasza tarej (#34698) üzenetére


Thrawn
félisten

Jobbklikk -> Eltávolítás és jelöld be, hogy törölje az eszköz illesztőprogramját.
Ezután indítsd újra a gépet, valószínűleg feldobja az ablakot, hogy talált új eszközt. Ezt zárd be, ne engedj neki semmiféle drivert feltelepíteni, te rakd fel azt, amit letöltöttél a gyártó honlapjáról. Végül megint indítsd újra a gépet és ennyi (remélhetőleg).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34700) keszegduda


keszegduda
őstag

Üdv!

Win7-nél hol tudom kikapcsolni az automata driver telepítést? Eléggé zavar hogy beavatkozik állandóan...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.