Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) degec


degec
senior tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni szépen !

Win7 hun 64 bit, alap böngésző google chrome, de előtte firefox volt.!
Firefox leszedése óta.. akármire kattintok pl nfo ban egy urlre, nem indul el a chrome.. semmi sem történik hibaüzenet sincs.. ccleanerrel jetcleanerrel, registry akármivel is próbáltam helyrehozni de semmi!
Tud valaki segíteni? megköszönném jól.. nem vágom, hogy ez windows bánat vagy böngésző..?

Köszönöm ! :R

[ Szerkesztve ]

(#34052) LonGleY válasza degec (#34051) üzenetére


LonGleY
veterán

Indítsd el az IE-t, rakd alapértelmezett böngészőnek, és szedd le a Chrome-ot. Újraindítás, majd Chrome install, újra alapértelmezettnek állítás. Én ezzel kezdeném.

[ Szerkesztve ]

(#34053) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Mi okozhat olyat hogy random módon, van amikor a minialkalmazások nem töltődnek be egyáltalán. A gépet újraindítom, majd betöltődik rendesen. Eddig soha nem volt vele semmi ilyen gond, a legutóbbi 1-2 hónapba kezdett el így rosszalkodni. Van esetleg valami megoldás?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#34054) LonGleY válasza jozsi252 (#34053) üzenetére


LonGleY
veterán

Az első mondatnál már befagyott a szövegfelismerő szoftverem.

Az újévre hányan fogadjátok meg, hogy kijárjátok rendesen a 8 általánost?

[ Szerkesztve ]

(#34055) jozsi252 válasza LonGleY (#34054) üzenetére


jozsi252
veterán

Nagyon jó hogy itt sokan nyelvésznek képzelik magukat, illetve ez számít fő profilnak hogy keresik más user írásába a hibákat. :R

Azon mit nem lehet érteni hogy random módon töltődnek be a minialkalmazások?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34056) LonGleY válasza jozsi252 (#34055) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem keresem, de ha hatszor kell elolvasnom, hogy értelmet leljek benne, az nem az én hibám! Keresse a fene... orra bukik benne az ember!

Azon mit nem lehet érteni hogy random módon töltődnek be a minialkalmazások?

Mivel nem ezt írtad elsőre - és még kérdőjelet sem tartalmazott a mondatod -, értelmetlen ez a kérdésed is.

[ Szerkesztve ]

(#34057) jozsi252 válasza LonGleY (#34056) üzenetére


jozsi252
veterán

Értem hogy mit mondasz, tudom hogy nem úgy írtam le ahogy kellett volna, de annak ellenére szerintem ki lehet venni hogy mit akarok kérdezni.

Illetve azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy amikor nem töltődnek be az alkalmazások, akkor ha külön el akarom indítani a minialkalmazásokat, akkor semmi sem történik. Esetleg van még olyan .exe a Win mappán belül, amire ha rá megyek akkor eltudom ott esetleg indítani őket?

iPhone 13 Pro Max

(#34058) LonGleY válasza jozsi252 (#34057) üzenetére


LonGleY
veterán

Véletlen nem előző rendszerről upgrade-elt a win 7-ed?
Az UAC le van tiltva?

Amúgy: link

Az elsőn vannak hasznos hozzászólások a témában.
Exe ugyan van, de paranccsal üzemeltethető, pl:

%ProgramFiles%\Windows Sidebar\sidebar.exe /showGadgets

[ Szerkesztve ]

(#34059) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
ATI drivert szerettem volna frissíteni, amihez kell a MVisual C++ 2012 és a telepítő ennek a telepítésénél megállt. Gondoltam letörlöm a gépen lévőt és telepítse az övét kedvére. Itt kezdődtek a gondok: a prog és szolg. menüből nem tudok semmit sem törölni, illetve telepíteni sem. Egy csomó ideig gondolkodik, semmit sem csinál, majd lefagy az intéző, innentől már csak reset segít. Mit tehetek ilyenkor?

(#34060) makrodom


makrodom
csendes tag

Hello!
Kb egy hete tettem fel már egy kérdést, de konkrét választ nem kaptam...

"Sziasztok!
Remélem jó helyre teszem fel a kérdésemet!
Szóval van egy HP650-es laptopom, ezen van gyári licenszelt Win 7 Ultimate, és ez mellé szeretnék feltenni egy XP-t. A Win7 telepítő DVD-m nincs meg...
Van egy toshiba hard disc, 300GB, készítettem egy külön partíciót az XP-nek: C partíció - WIN7(110GB), D partíció - ADAT(160GB), G partíció - XP-nek előlátva(30GB). A G partíció formázva lett NTFS-re, és eddig adattárolásra használtam, viszont most szeretnék rá telepíteni Win XP-t.
Mikor beteszem a Win XP telepítő CD-t, és arról bootolok, kijön a már sok helyen említett kékhalál, miszerint a WIN7 nem engedi az XP betöltődését. Ekkor jobban utánna olvastam, és a megoldás ugyebár az,h BIOS-ban ki kell kapcsolni az AHCI módot. Viszont ahogy olvasgattam azt is írták sok helyen,h lehet akkor tönkre megy az egész boot rendszer, mivel gyárilag Win7-re van konfigurálva...
Jól értelmeztem az olvasottakat? Mi a véleményetek? Vágjak bele?
Szükséges az XP, mert sok programom csak XP alatt fut rendesen. Eddig XP mode-ot, használtam, de elég macerás és eléggé belassítja a gépet.
Üdv!"

Nos belevághatok-e a telepítésbe, és akkor hogyan?, vagy gondom származhat belőle? Mit javasoltok?

Üdv!

makrodom

(#34061) LonGleY válasza makrodom (#34060) üzenetére


LonGleY
veterán

Egészen konkrétan válaszoltunk, amire lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#34062) zeusz55 válasza LonGleY (#34061) üzenetére


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, hogy tudom beállítani hogy rendszervisszaállitás legyen, de csak KÉZi pontokat mentsen, és azokat ne törölje ha megtelik az a bizonyos % ami a mentések helyére van!????

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#34063) makrodom válasza LonGleY (#34061) üzenetére


makrodom
csendes tag

"(#33818) LonGleY válasza makrodom (#33815) 2013-12-10 15:31:34

XP-t már semmi mellé nem érdemes felrakni. Használj VirtualBox-ot, ha ilyen perverziód van. Különben mi lehet ez a sok program?"

"(#33834) makrodom válasza LonGleY (#33818) 2013-12-11 07:10:06
Köszi a választ!
VirtualBox-al hasonló eredményt érek el, mint VirtualPC-vel valósítottam meg, ahogyan már említettem elég macerás a folyamat. A programok főleg PLC programok (Simatic STEP7, TIA Portal, SE Electrical...), a STEP7-et nem is lehet telepíteni, ha nem találja a WinXP-t.
Az érdekelne,h valamilyen problémám adódhat-e az említett telepítésből, vagy nyugodtan belevághatok-e?
Üdv!
makrodom"

Nekem szükséges felrakni az XP-t. Szóval érdekelne,h származhat-e belőle probléma vagy nyugodtan vágjak-e bele?

makrodom

(#34064) Jarod1 válasza makrodom (#34060) üzenetére


Jarod1
addikt

win 7 mellé nem fogja felrakni,ha xp van telepítve elsőnek.

(#34065) qqcqqc válasza makrodom (#34063) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az a gond, hogy a laptopodra először az xp-t kéne felrakni, utána jöhet a a win7. Fordítva nem nagyon megy.
Nincs win7 telepítőd, mert a HDD-n egy rejtett recovery partícióról tudnád csak újra rakni, de ez gyalulja az egész lemezt. A virtualizáció alatt mi nem működött rendesen?
Ha nem jó az előbb javasolt virtualizáló program még megpróbálhatod a vmware playert.

(#34066) makrodom válasza qqcqqc (#34065) üzenetére


makrodom
csendes tag

Köszi a gyors válaszokat!
Amennyiben berakok egy win7 telepítőt, formázom azt a partíciót amin a win7 van, aztán kiveszem a win7 telepítőt, és berakom a winXP telepítőt, ekkor fel bírom rakni az XP-t majd utána a win7-et? vagy amennyiben formázom a HDD-t akkor is csak win7 mehet fel újra? Vagy ez a folyamat elvégezhető, veszélymentesen?

Pl. a sématervezőmet nem engedi feltelepülni... sima XP-re pedig simán felmegy...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

makrodom

(#34067) gyuri00


gyuri00
aktív tag

szeretnék fájlokat letörölni és ezt kapom: a mappa módosításához forduljon engedélyért system

utána olvastam ezeket frissítéskor tölti le mikor a parcelláról elfogyott a hely és másik parcellát használ ezeket h tudnám törölni?

(#34068) qqcqqc válasza makrodom (#34066) üzenetére


qqcqqc
őstag

A gyári win7-et elveszíted mindenképp, ha formázod a hdd-t, én először kipróbálnám a laposhoz adott széria számot, az enyémhez pl oa licenszet adtak, csak a recovery-ről telepíthetem újra. azt még megpróbálhatod, hogy a 7-es után telepíted fel az xp-t egy win7 lemezről csinálsz egy boot repairt és utána EAsyBCD-vel felveszed a boot menübe az xp-t. de ez kalandos...

virtualizáció: lehet, hogy nem lát bizonyos eszközöket, és ezért nem megy fel a programod, nézd meg az általad használt programban, hogy az eszköz portját nem tudod-e direktben csatolni a virtuális operációs rendszer alá.

(#34069) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
az lenne a gondom,hogy most raktam újra egy rendszert windows 7(64)bit ultimate verzió.
Viszont nem enged skypeot sem és origint sem feltelepíteni:
ezt írja ki:
"a megadott telepítési könyvtár nem használható"
A c:programfiles/x86ba lenne,de nem akarja:(

Valami ötlet??

[ Szerkesztve ]

(#34070) Winnie The P válasza soultrapp (#34069) üzenetére


Winnie The P
őstag

Futtatás rendszergazdaként?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#34071) soultrapp válasza Winnie The P (#34070) üzenetére


soultrapp
senior tag

az volt az első próba....
Felügyeleti beállításokat is módosítottam.

Ha meg a sima programfiles-ba akarom akkor meg azt írja ki,hogy MSVCP100.dll hiányzik....

[ Szerkesztve ]

(#34072) lindner


lindner
újonc

Megvettem a Windows 8-at (tudom,hogy a téma Win7,de a telepítés közel ugyanaz),azonban van egy problémám.Beírom a termékkulcsot,beállítom a nyelveket,kiválasztom a partíciót,majd elkezd települni a Windows.Itt kezdődik a probléma.A Windows fájlok átmásolása végbe megy,majd a Windows fájlok kibontásánál elakad.Már több mint fél órája 0%-on áll.Mit tegyek?

(#34073) LonGleY válasza lindner (#34072) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor miért nem a 8-hoz írsz?
Ilyen egyébként legtöbbször akkor fordul elő, ha pendrive-ról telepítesz, és valamiért nem pakolódtak ki a fájlok rá megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#34074) lindner


lindner
újonc

Kiírtam oda.Az eredeti DVD-ről telepítek,amit megvettem.

(#34075) degec válasza LonGleY (#34052) üzenetére


degec
senior tag

sikerült köszönöm szépen !!! KELLEMES ÜNNEPEKET!!!! :R :R :R

(#34076) jozsi252


jozsi252
veterán

Az összefoglalóba van egy link ahonnan le lehet tölteni Win 7-es ISO-kat. Ha jól olvastam akkor ezeket 30 napig lehet használni korlátozás nélkül. Win 7 x64 Ultimate-be van old illetve media refresh verzió. A media refresh miben különbözik a régitől?

Lesz majd eladva 1 gép, aztán OS-t átviszem új gépre, így egy próba verziót rakok fel a másik gépre.

(#34058) LonGleY UAC nincsen letiltva. Köszi a linket, legközelebb ha előjön ez a hiba, akkor megpróbálom megcsinálni az ott leírtakat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34077) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
Most futtam le 1 vírus keresőt ( avast ) Twunk 32 nevű fájlt vírusnak jelezte
le futtatam Malwarebytest az nem jelzett semmit sem.
A kérdés az lenne ez a fájl windowshoz tartozik vagy valami vírus lehet? ja és van fölötte egy twunk 16 nevű fájl is de arra semmit nem dobott egyik vírus írtó sem,
Előre is köszönöm.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#34078) tarej


tarej
tag

Sürgős segítségre lenne szükségem! Van egy AMD képem amin jelenleg Ubunutu rendszer fut sajnos! Kölcsön kértem egy win7 telepítő lemezt, illetve adtak mellé egy pendrive-ot is amin még fent van. A probléma a következő. Bekapcsolom a gépet lemezzel, nyomogatom a gombokat (F8, F12) semmi sem történik. Belépek biosba beállítom, hogy CD-ről bootoljon, semmi sem történik. Egyszerűen nem indítja el okát pedig nem tudom. Néha felpörgeti bekapcsolásnál a lemezt, de semmi nyoma nincs. Pendriveot epdig fel sem ismeri... (USB jó, teleonnal szinkronizál, másik gépben jó a pendrive). Mit tudnék tenni, hogy végre a win 7 települjön, és soha többé ne lássam az ubunutu feliratot sem? Fontos, és sürgős!

(#34079) LonGleY válasza tarej (#34078) üzenetére


LonGleY
veterán

Mit sajnos? Több értelme van, mint a winnek. :]

Írd ki újra! És akkor meg már egy frissített verziót, adhatok ilyet PM-ben. Az ACHI és az UEFI témakörnek lenne még érdeme sutánanézned a BIOS-beállítások kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#34080) tarej válasza LonGleY (#34079) üzenetére


tarej
tag

Másik gépen is win van nekem sokkal jobban bejön. Nem tudom kiírni újra, ezt semé én írtam, hanem egyik munkatársam, másik gépet is ezzel raktam újra, csak egy van vicces kedvében.

(#34081) qqcqqc válasza tarej (#34080) üzenetére


qqcqqc
őstag

csinálj usb-s telepítőt. így

vagy szokd meg a linuxot :)

mondjuk sokat segítene ebben egy gnome shell classic.

[ Szerkesztve ]

(#34082) zeusz55


zeusz55
senior tag

sziasztok! w7 alatt a system volum inf rendszer mappat hogy tudom kezelhetove tenni? biztonsagi bealitasoknal nem megy. rendszer wiszaalitasi fajlok törlese miatt kellene! köszi

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#34083) qqcqqc válasza zeusz55 (#34082) üzenetére


qqcqqc
őstag

ccleaner törli helyetted.
vagy a lemezkarban tartó, de a ccleanernél ki tudod választani, hogy mi maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#34084) zeusz55 válasza qqcqqc (#34083) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszönom! ilyen kel nekem honan tudok ilyen progit szerezni? Mert csak a kezi menteseket akarom +tartani

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#34085) DS39 válasza zeusz55 (#34084) üzenetére


DS39
nagyúr

[link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#34086) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Mitől van az, hogy ha bedugom a pendrivet, akkor szépen csatlakoztatja, hallatszik az "eszköz csatlakozása" hang, de röviddel utána az "eszközt nem lehet csatlakoztatni" hang hallatszik. Ennek ellenére lehet használni a pent. Csak ennél a pendrive-nál csinálja (Kingston DataTraveler 100 G3).
Válaszotokat előre is köszi!

(#34087) DS39 válasza #01682176 (#34086) üzenetére


DS39
nagyúr

ilyet nálam is csinál, hasonló pendrive-nál, nem tudom miért csinálhatja.
de a működést abszolút nem befolyásolta sosem.

(#34088) tarej


tarej
tag

Problémámra valaki tudja a megoldást?

(#34089) DS39 válasza tarej (#34088) üzenetére


DS39
nagyúr

így látatlanban ezt nehéz megoldani.. nem lehet meghajtó gond? Linux alól a lemezt olvassa?
(egyébként nem rossz az az Ubi ;))

[ Szerkesztve ]

(#34090) qqcqqc válasza tarej (#34088) üzenetére


qqcqqc
őstag

milyen gép? ez, hogy amd-s egy kicsit kevés. bios usb beállításai? boot opcióban megjelennek azok az eszközök (dvd, pendrive ) amiről telepíteni szeretnél?
mi a bajod az ubuntuval?

(#34091) tarej válasza qqcqqc (#34090) üzenetére


tarej
tag

Hogy milyen a gép? Boot opciót nem tudom hol lehetmegnézni. Én azt találtam, hogy honnan bootoljon. Ott van Cd, meg HDD, floppy.

(#34092) qqcqqc válasza tarej (#34091) üzenetére


qqcqqc
őstag

laptop vagy asztali gép?
a legtöbb gépen bekapcsolásnál megnyomod az F11 vagy F12 gombot kidob egy boot menüt, ami csak egyszeri alkalomra szól. Ha a biosban be van állítva, hogy usb eszközöket boot időben is kezelje ( álltalában legacy usb enabled), akkor keresi az usb boot eszközöket is, különben nem. Az, hogy operációs rendszer látja az usb-t, még jelenti azt, hogy tud usb-ről bootolni.
szóval milyen gépről beszélünk, és milyen bios beállításokkal ?

(#34093) tarej válasza qqcqqc (#34092) üzenetére


tarej
tag

Asztali gép. Bios beállításokat megnézem.

(#34094) tarej válasza tarej (#34093) üzenetére


tarej
tag

Újraindítottam nyomtam a gombot, bejött két választási lehetőség, hogy DVD, vagy HDD. Bármelyikre megyek ugyanúgy az ubunutu tölt be.

(#34095) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék létrehozni egy korlátozott jogosultságokkal rendelkező felhasználót, csak arra, hogy internetezni lehessen vele. Nem szeretném, ha a D: és E: partícióimon tárolt fájlokba bele tudna törölni. Hogyan tudnám ezt szakszerűen megvalósítani? A D: és E: meghajtók gyökerére nem állíthatok be olyan NTFS jogosultságot, amivel megvonom az írási jogot annál a felhasználónál a teljes partíciókra és örökítem a gyerek elemekre, mert pl a $RECYCLE.BIN mappákra is meg fogja tagadni az írást, ami problémákat okozhat.
Ötlet? :)

Másik kérdés: hogy tudom megtagadni a teljes hozzáférést az adott partícióra? Ha megtagadom attól a user felhasználótól az olvasási NTFS jogot is, örökítve az adott meghajtó gyökerétől? Nem fog gondot okozni a $RECYCLE.BIN és többi rendszer mappa tiltása is?

[ Szerkesztve ]

(#34096) qqcqqc válasza tarej (#34094) üzenetére


qqcqqc
őstag

hülye kérdés, de a dvd-ben benne van a win telepítő?
kiírja, hogy a dvd boothoz nyomj egy gombot?

(#34097) qqcqqc válasza The.Bali (#34095) üzenetére


qqcqqc
őstag

a mappák jogait korlátozd.

(#34098) The.Bali válasza qqcqqc (#34097) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Egyesével? Globálisan szeretném.

(#34099) qqcqqc válasza The.Bali (#34098) üzenetére


qqcqqc
őstag

tudsz jobbat?
vagy a gyökérnek adsz , vagy egy szinttel lejjebb. szerintem a total commanderrel meg tudod csinálni.
különben, ha nem férhet hozzá a partícióhoz, akkor az ott levő rendszer mappák sem fognak galibát okozni.

[ Szerkesztve ]

(#34100) The.Bali válasza qqcqqc (#34099) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Igen, ez rendben van, de ha a gyökér jogait korlátozom, nem fog gondot okozni a $RECYCLE.BIN mappa korlátozása? Vagy azt kézzel visszakorlátozom és kész?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.