Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) redwhite78 válasza Sholom (#33320) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Nyisd meg notepad-dal az autorun.inf fájlt!

32 bitesnél ezt látod:

[Autorun]
open=setup.exe
icon=setup.exe,0

64 bitesnél ezt:

[AutoRun.Amd64]
open=setup.exe
icon=setup.exe,0

[AutoRun]
open=sources\sperr32.exe x64
icon=sources\sperr32.exe,0

never go full retard

(#33352) viperabácsi


viperabácsi
addikt

üdv

Még mindig ..pok a haver gépjével, ami nem akar indulni ha uj eszközt dug rá usb-re.Most telepítem vagy 10 edszer mert mostmár van amikor driverezés után sem hajlandó elindulni friss win után.Win 7 x32 az oprendszer.Valami vélemény mit tudok kezdeni vele?Amikor leállítom kiír valami olyat , hogy task host exe-t be kell zárni , utána nem indul el.

Eddig még nem láttam ilyen üzenetet egyetlen gépen sem, EZEN sem.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33353) Sub-ZeRo válasza viperabácsi (#33352) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lehet hogy a win sz@r?! Vagy esetleg az alaplap egy hulladék lett.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33354) StSanya válasza viperabácsi (#33352) üzenetére


StSanya
őstag

Cserélj tápot... :U

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#33355) viperabácsi válasza Sub-ZeRo (#33353) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem hiszem mert eddig is ez volt fenn.

(#33354) StSanya megpróbálok egy tápcserét.A táp hibája okozhat ilyen problémákat?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33356) Sub-ZeRo válasza viperabácsi (#33355) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor az alaplap kuka.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33357) viperabácsi válasza Sub-ZeRo (#33356) üzenetére


viperabácsi
addikt

hogyan tudnám letesztelni?Miért nem csinálja mindig a hibát?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33358) Krystal_s válasza viperabácsi (#33357) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nézd meg egy Live Ubuntuval (nem kell telepíteni, pendrive, vagy cd-ről futtatható), hogy biztosan kizárd a hardver hibát.

"Amikor leállítom kiír valami olyat , hogy task host exe-t be kell zárni..."
A kiírást valami program, folyamat okozza, ami még fut a háttérben leállítás közben, de ez nem hiba, elég gyakori Win7 rendszernél, amennyiben csak rövid ideig látható és magától eltűnik. Sokszor nálam is kiírja egy pillanatra az egyik gépen.

[ Szerkesztve ]

(#33359) kispx válasza PumpkinSeed (#33350) üzenetére


kispx
addikt

Mára már megoldottam más nyomtatón, de köszi, majd ki fogom próbálni.

(#33360) viperabácsi válasza Krystal_s (#33358) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ubuntu nem indul el.Telepíteni tudok wint , de idővel megadja magát.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33361) Scholes9


Scholes9
nagyúr

A Win 7 Home Premium kevesebb helyet foglal, mint az Ultimate? :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#33362) PumpkinSeed válasza Scholes9 (#33361) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Valamivel biztos, ugyanis az Ultimate több szolgáltatással rendelkezik. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#33363) Scholes9 válasza PumpkinSeed (#33362) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#33364) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!

Erre esetleg valakinek valmi tipp?

(#33365) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Tud valaki legális helyről legális windows 7 prof magyar 32-bit iso-t?
A laptopomban van beleégetve a termékkulcs és a cimkén nincs kikötve, hogy 64 vagy 32 bit, csak windows 7, szóval olyan iso kéne, aminél nem fog gond lenni a kulcs.
Most 64-bit van fent, de kiszeretném próbálni 32-bittel is.

(#33366) LonGleY válasza Ice&Lime (#33365) üzenetére


LonGleY
veterán

Nemsoká küldök iso-t ptivátban. Viszont nem mimdegy, hogy melyik edition. Arról van infó a címkén? Mi fut a gépen?

A 32-nek pedig az égvilágon semmi értelme, ha a 64 fut. Az XP-nél még az volt a stabilabb, jobb, Win7-nél ez fordítva van.

[ Szerkesztve ]

(#33367) keratom


keratom
tag

Halihó!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy Win7-ben a print screen-el mentett képeket hová teszi, az OS?
Vagy egyáltalán működik így a képernyő mentése?

(#33368) Sub-ZeRo válasza keratom (#33367) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Még sehova. Ha paintbe berakod, akkor oda teszed ahová szeretné.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33369) sfdrakex válasza keratom (#33367) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Paint indít beillesztés és elmented.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#33370) keratom válasza Sub-ZeRo (#33368) üzenetére


keratom
tag

Very very thx! :))

(#33371) olivera88


olivera88
veterán

Szívat a gép mostanában,nem akarja felismerni ha valamit USB re csatlakoztatok.Azt irja h eszköz működésében hiba lépett fel.Se webcamot nem hajlandó felismerni, se a mobilt. Hát ha a gép hátulján lévő USB t használom akkor okés. De én elől akarom használni. Ez miért lehet?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33372) olivera88 válasza olivera88 (#33371) üzenetére


olivera88
veterán

Na most már hátul se működik. :W

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33373) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, 64bites windows 7 fut a gépen. Az egyik samsung gyári szoftver (64bit) telepítése után a program nem indul. Gondoltam leszedem a 32bites verziót, hátha, de sajnos ellenőrzi már az elején telepítéskor és kilép azzal, hogy telepítsem a 64bitest stb.

Lehet valahogy átverni, 32 bitesnek láttatni az oprendszert?

[ Szerkesztve ]

(#33374) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

win7 professionalba is be lehet integrálni a language packot vagy csak az ultimatebe?

(#33375) LonGleY válasza Ice&Lime (#33374) üzenetére


LonGleY
veterán

Csak az utóbbiba. Küldtem neked magyar ISO-kat, de ha kell angol is, csak szólj! És akkor nem foglal plusz helyet (pár giga) a language (ami amúgy a win update-ről elérhető).

[ Szerkesztve ]

(#33376) Ice&Lime válasza LonGleY (#33375) üzenetére


Ice&Lime
veterán

sajnálom. (nem értem miért, de ez most mindegy)

(#33377) Sub-ZeRo válasza SUPREME7 (#33373) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sehogy.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33378) bucilali válasza Ice&Lime (#33374) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

A profba is lehet integrálni utólag. Csak a nyelv kell hozzá.

üdv

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#33379) SUPREME7 válasza Sub-ZeRo (#33377) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszi, akkor ígyjárás :R

(#33380) Ice&Lime válasza bucilali (#33378) üzenetére


Ice&Lime
veterán

windowson belül vagy külsős programmal?

(#33381) DS39 válasza Ice&Lime (#33380) üzenetére


DS39
nagyúr

így: [link]

(#33382) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Egy számomra elképesztő problémában kérem a segítségeteket.
Brazos gép, 8 GB RAM, pagefile nincs, Win7 64 bit.
Pár napja elkezdte az csinálni, hogyha nem nyúlok hozzá, akkor kb. 70 másodperc után borzasztóan belassul. Akár zene, akár videó, vagy épp YouTube megy. Ha az egeret megmozdítom, helyrejön újabb 70 mp-ig.
A futó alkalmazások nem befolyásolják, ha csak a Feladatkezelő megy is ezt csinálja.
Komoly CPU használat NINCS, egyéb gonoszul elinduló háttéralkalmazásra nem bukkantam!
Videó a jelenségről.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33383) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!
Nekem is lenne egy kérésem.
Teljesen új gépet tettem össze a másik topikok leírásai alapján, összeraktam a rendszert minden szép és jó, fel rá a win 7 64 bites rendszer, tehát ez is friss.
Ezek után természetesen minden illesztőprogram a frissített verzióra telepítve.
A probléma mégis a következő lenne.
A rendszer mióta fut a gép alkalmanként megáll és lefagy, van amikor csak szimplán újraindul.
Egyszer volt kékhalál.
Az AIDA naplófolyamata "6008-as az előző rendszerleállás váratlan volt" hibakóddal jelzi vissza a leállást.
Olvasgattam mielőtt ideírtam volna a témában, de magyar leírások winxp-re vonatkoznak és ott frissítésekkel oldották meg ezt.
Nekem sp1-es win7-em van így ez kilőve.
Próbáltam több dolgot is de nincs ötletem, és ahol írták, ott azt olvastam még a rendszer újratelepítés sem oldja meg a problémát. (sajnos szerény angoltudásom miatt jobban nem tudtam utánajárni)
Remélem tudtok segíteni.
Köszönettel:

(#33384) Visormail válasza szaszlaci (#33382) üzenetére


Visormail
addikt

A vinyóval mi a helyzet? Állapot ill terheltség tekintetében.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33385) bucilali válasza Ice&Lime (#33380) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Külső programmal. Vistalizátor a neve.
Ha kell dobj egy mail címet, átküldöm Neked, a magyar nyelvi fájlok kellenek hozzá még.

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#33386) Ice&Lime válasza bucilali (#33385) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszönöm.

Ismerem, régebben használtam és pár helyen meghagyta angolul a szövegeket sajnos.

(#33387) szaszlaci válasza Visormail (#33384) üzenetére


szaszlaci
addikt

Teljesen oké 100/100, hely is van bőven.

Arra tippeltem, hogy valami új Wines frissítés talán valamilyen energiahatékonyabb módba küldi, hibásan. (A vicc, hogy a CPU 3 sebességgel tud dolgozni, de ilyenkor sem kapcsol minimumra.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33388) Visormail válasza szaszlaci (#33387) üzenetére


Visormail
addikt

Legközelebb az erőforrásfigyelő lemez füle legyen megnyitva a jelenség közben, hogy nem használja e valami kiugró mértékben, valamint ez is legyen megnyitva.

Nem lehetetlen az se amit mondasz, pl a C1E állapottal sokfelé voltak problémák konfigfüggő is, ha van ilyened kikapcsolhatod próbaképp. Az én előző alaplapomban pl volt rá beállítás, majd egy későbbi bios frissítéssel kivették, nem találtam indoklást de gondolom nem működött hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33389) szaszlaci válasza Visormail (#33388) üzenetére


szaszlaci
addikt

A videó, az elején jó, majd elkezdi a szaggatást. A hang most épp folyamatos marad. Majd a végén mozdítom az egeret, helyrejön.

DPC L.: 500 us alatt marad
Lemez: 1 MB/s a grafikon teteje

A Foobar a szemléltetés miatt megy, ettől függetlenül csinálja.
Nem piszkáltam a rendszert, legfeljebb a Win frissítéseit engedtem, teljesen magától kezdett ilyen botrányosan viselkedni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33390) Visormail válasza szaszlaci (#33389) üzenetére


Visormail
addikt

A win frissítés nem tett fel újabb drivert valamihez?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33391) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Olyan képnézegetőt keresek Windows 7-re, ami keret nélkül jeleníti meg a képet, mint OS X-en. A gyári helyett szeretném, tehát nem akarok programot indítani és abban galériát nézegetni, hanem csak a megtekintés legyen keret nélkül, vagy esetleg akkora ablakban, amekkora a kép.
Köszi!

Szerk.: extra funkció semmi nem kell

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33392) sfdrakex válasza TigerCat (#33391) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Irfanview. Mappában első képre dupla klikk, megnyílik majd egérrel lapozod, enterrel kiteszi teljes képre, keret nélkül.

Egyébként ilyesmire, ott a milyen program-os topic.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#33393) szaszlaci válasza Visormail (#33390) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem!
Kiderült, hogy egészen más jellegű volt a probléma, dwm.exe trójai. Leírom a részleteket, hátha más is belefut.

A Windows vizuális megjelenítéseiért felelős dwm.exe fájlnak álcázza magát ez a trójai program. Innentől nem is meglepő, hogy mellékhatásként, vagy épp szándékosan az akadozó jelenséget produkálta.
A ../TEMP/iswizard könyvtárat hozza létre magának, ebben pedig a saját dwm.exe fájlját, bő egy perc tétlenség után. Törölni felesleges, újra létrejön.
Azonban az msconfig-ban az automatikus indítások alatt tsiVideo néven álcázza magát. Ez elől kivéve a pipát a probléma látszólag teljesen megoldódott.

Az Avast nem jelezte, hiszen valahogy elszabadult. Azonban megtaláltam a fertőzött fájlt, amit elindítva már szólt, érdekes.
A rendszerindításkor lefutó keresésre állítottam, a TEMP mappában levő fájlt meg is találta, de a törlését vagy áthelyezését nem engedte, szóval erről ennyit.

Másik gépen az AVG jelzett, azonban ezt nem vettem komolyan, lévén az szinte mindenre jelez, ahol felmerül a gyanú, hogy nem teljesen hivatalos.

Egyéb tisztító programok közül a Spy Emergency látszólag sikeresebb volt, mint a többi.
Ennek a teljes értékű trial verziója letölthető ingyen. A teljes átvizsgálást választottam, majd a bal oldali ikonos találatokat csoportosító listákban megnéztem az eredményeket (külön nem figyelmeztet), itt volt pár találat, töröltem.

Ami elképesztő, hogy milyen irodalma van ennek a neten, és ha jól emlékszem, pár éve én is találkoztam ezzel, még bőven WinXP alatt. Hihetetlen, hogy senki nem javítja, csak a felhasználók által írt három képernyőnyi szenvedés van, mint megoldás. Semmi automatikus vagy hármat kattintós megoldás, ha már a mikrofos nem képes erre reagálni.

Hogy kaptam meg? Saját hibából, ellátogattam egy nyilvános serial oldalra.

Ui: javasolták még a CCleaner-t is, nem próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33394) siege5 válasza siege5 (#33383) üzenetére


siege5
aktív tag

Üdv újra, kicsit lehet korai vagy csak szimplán fogós a kérdés :))
Az is segítene, ha tudnátok olyan magyar fórumot, ahol foglalkoznak ezzel vagy hasonló témákkal.

[ Szerkesztve ]

(#33395) szaszlaci válasza siege5 (#33394) üzenetére


szaszlaci
addikt

A hardverelemek működnek? Esetleg RAM hiba is lehet, RAM test. Netán gyengélkedő táp, feszültségek rendben vannak?
Vagy driver, mondjuk alaplapi chipseté is képes ilyet okozni. Sőt, talán a GPU-jé is.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33396) tajcsi


tajcsi
senior tag

Win7 professional oprendszerem van, es szeretnek XP iso-bol bootolhato usb-t csinalni, de valamiert a rufus es a win7dvd tool is azt irja ki, hogy ez biza nem rendes iso fajl...
Hogyan tudnam ezt normalisan megcsinalni, hogy mukodjon is? Egy regebbi gepre kellene egy last xp disztrot feltennem.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#33397) siege5 válasza szaszlaci (#33395) üzenetére


siege5
aktív tag

Minden hardverelem működik egyik sem okoz semmiféle hibajelenséget.
RAM hiba lehetséges éppen, frisst w7 telepítés után pár bekapcsolásra rá bios-ban átállítottam az alap jelet (1333MHz) a lehetségesre, vagyis a gyárilag megadott (1600MHz) értékre.
Itt tehát lehet egy támpont, igaz azóta visszaállítottam, de elállítódhatott 1,5v értékről, ami már okozhatja a leállást/fagyást.
A másik gondolatom, az alaplap ami okozhatja még vagy a VGA, de valamiért én ezeket kizárnám.
Esetlegesen elméreteztem a tápot, és terheléskor túlterhelés miatt leállítja önmagát a rendszer?
Ez is egy alternatíva, de mint említettem minden új, és indult már újra játék alatt netezés közben, sőt esti letöltés mellett amikor semmi nem futott rajta.
Memóriát mivel ajánlanád tesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#33398) nussa5 válasza tajcsi (#33396) üzenetére


nussa5
aktív tag

(#33399) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megtudni hogy az itt látható képen miért írja ki többször hogy bejelentkeztem?

(#33400) tajcsi válasza nussa5 (#33398) üzenetére


tajcsi
senior tag

wintoflash is ugyanazt irja ki, hogy hianyzik vmi i386 fajlrendszer, de ez hulyeseg, a rufus megcsinalta, de nem tudok bootolni rola, ugorjuk at a bios beallitasokat, nem vagyok kezdo, csak az erdekel, hogy mi lehet a gond...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.