Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) Winnie The P válasza LonGleY (#33598) üzenetére


Winnie The P
őstag

Upsz... akkor bocsánat, igazad van. :R

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33602) kispx válasza (Bundás) (#33600) üzenetére


kispx
addikt

Jobb gomb -> tulajdonságok -> security
itt nézz szét és az adott usertől vonj vissza mindent.

(#33603) Pityu. válasza LonGleY (#33598) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem tudom nekem nem lassít de nem is izgat bevált és kész.Az hogy fizetős író nekem eddig nem volt gondom vele de gondolom tudod hogy értem jó pár dvd t vagy cd t meg írtam ashampoo burning studioval.

Sub-ZeRo

Hát nem tudom a nero rengeteg helyet foglal tele felesleges dolgokkal és régen írtam azzal de nekem nem jött be jobb az ashampoo de ez olyan mint anno írtam kinek mi jön be vagy vált be.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33604) Sub-ZeRo válasza Pityu. (#33603) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem 140 megát ír a programoknál, az x86 mappában 68-cat. És minden ki van belőle gyomlálva, kivéve a burning room, meg a start valami.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33605) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Sziasztok!

Remélem itt tudtok nekem tippeket adni. Win7 Aero felületével szenvedek. Van egy kb. 1,5 hete összerakott gépem (adatlapon az adatok), Win7 64 bites telepítéssel. Eleinte rendben volt az Aero felület, de mostanában azt játssza, hogy ha bekapcsolom először a gépet akkor valamilyen hiba miatt (amit az automatikus hibajavító nem ismer fel) ki van kapcsolva az Aero felület, de egy egyszerű újra indítás után viszont tökéletesen működik. Majd egy következő bekapcsolásnál megint minden kezdődik előröl.
Úgy gondolom ha valami program "blokkolná", akkor egy egyszerű újraindítás nem oldaná meg (ideiglenesen) a problémát, szóval nem értem, mi az ami miatt egyszer működik, egyszer nem :S.

Esetleg valaki találkozott hasonló jelenséggel?

(#33606) #85154688 válasza Tommmysun (#33605) üzenetére


#85154688
törölt tag

Mindjárt jön a szokásos keresztkérdés.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#33607) Tommmysun válasza #85154688 (#33606) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Mégpedig?

(lehet sokszor jön elő az Aero téma. de konkrétan ilyen hibajelenségre nem találtam semmit)

(#33608) Tommmysun válasza Tommmysun (#33607) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ha arra gondolsz, akkor rendesen regisztrált Win7. De ha nem lenne az, akkor tudtommal egyáltalán nem működne az Aero.

(#33609) kispx válasza Tommmysun (#33608) üzenetére


kispx
addikt

Elég sok torrentes 7-en megy az aero. Viszont az ilyenek a hibák széles skáláját tudják előidézni, ami miatt akár nem működhet.

[ Szerkesztve ]

(#33610) Pityu. válasza Tommmysun (#33608) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez hülyeség attól hogy nem vásárolt win 7 csak feltört ugyan úgy hiba mentesen működik az aero

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33611) Tommmysun válasza Pityu. (#33610) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Csak olvastam róla, hogy azokon a Windowsokon nem működik, amik nincsenek hivatalosan regisztrálva, de nem állítom, hogy ez valóban így is van (sőt én sem látom benne a rációt).... minden esetre, ez nálam azt hiszem kizárható, szóval továbbra sem tudom mi lehet a probléma és azt sem tudom mi lenne az a bizonyos "szokásos keresztkérdés", főleg így, hogy szerinted is lényegtelen kérdés a Windows eredete, a hiba szempontjából.

(#33612) Pityu. válasza Tommmysun (#33611) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem egyszer volt problémám az aero val nem tudtam bekapcsolni nem most volt már meg próbálok agyalni mit is csináltam akkor.

ezt próbáltad már hátha?

[link]

sőt ezt is nézd meg itt is hasonló hiba van

[link]

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33613) Tommmysun válasza Tommmysun (#33611) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Egy ideig a TV tuner miatt kapcsolt ki rendszeresen az Aero, de azt jelezte is, hogy a TV program nem kompatibilis. Aztán később rájöttem, hogy csak rosszul volt beállítva a tuner program, mivel Win7 alatt az overlay már nem használatos és amióta azt kikapcsoltam, a TV program indítása során már meg is szűnt a probléma.
Aztán gyanakodtam a frissen telepített IE11-re is, mert nekem valamiért az sem működik megfelelően (nagyon belassul a felület, stb.), de azóta töröltem és a 10-es Explorer van fent, viszont az Aero továbbra is hol van hol nincs :S.

(#33614) Tommmysun válasza Pityu. (#33612) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Igen, próbáltam, de nem tudja azonosítani a hiba okát :S. Korábban a TV proginál, ahogy írtam is "okosan" jelezte, mi a gond, de most semmi :S.

Már olvastam a linkelt fórumot is, de nálam szerintem más a gond. Alaplapom Win 8.1 kompatibilis (nyilván akkor Win7 is). Minden driver fent van és a lehető legfrissebb (nincs két hetes a komplett konfig). DVD lejátszó két napig volt rákötve a gépre, jelenleg semmi ilyesmi nincs benne, hardveres gyorsítás max.-on, stb., szóval végigzongoráztam mindent amit ott írnak, ráadásul szerintem ha valamilyen beállítás lenne rossz, akkor sosem működne, most meg ha bekapcsolom a gépet, akkor nincs Aero, de nem nyúlok semmihez, csak újra indítok és akkor meg van, ami elég érdekes :S .... lehet inkább fogom aztán kikapcsolom az egészet. Jól néz ki, meg minden, de így hogy egyszer van, egyszer meg nincs talán még idegesítőbb, mintha sosem lenne :S.

[ Szerkesztve ]

(#33615) Pityu. válasza Tommmysun (#33613) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most utóbbi telepítésnél én is furcsán jártam az explorer 11 el előző rendszeren jó volt itt meg lassú volt és nem lehetett rajta keresztül letölteni de megoldottam rendszergazdai indítással és most gyorsabb és le tölteni is lehet rajta keresztül.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33616) Tommmysun válasza Pityu. (#33615) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Azt mondod, hogy rendszergazdaként kell elindítani és akkor jól müxik? Mert akkor lehet teszek vele még egy kísérletet!

(#33617) Pityu. válasza Tommmysun (#33616) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem most így működik helyesen internet explorer ikonjára jobb klikk tulajdonságok,parancsikon/speciális és pipa futtatás rendszergazdaként

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33618) Tommmysun válasza Pityu. (#33617) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Köszi, amint otthon leszek kipróbálom.... ha az Aero problémám nem is oldódik meg, cserébe talán az IE11-et tudom legalább rendesen használni :) .... az is valami :)!

(#33619) Pityu. válasza Tommmysun (#33618) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szívesen

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33620) pénégy


pénégy
csendes tag

Erre valaki ötlet? :R

Még annyi jött a dologhoz, hogy ha NEM fut semmi, 100%-on pörög a proci. Amint elindítok valamit, böngésző pl. vagy csak megmozdítom az egeret, leugrik 2-3%-ra, vagy a böngésző által megkívánt értékre.. És elkezdett reklámablakokat dobálni alul, ha meg van nyitva a böngésző, ilyet sem csinált még. Beszoptam valami férget?

[ Szerkesztve ]

GigabytePH67DS3B3/1155PentiumG2020/GigabyteHD48501GB /KingstonHyperXBlueDDR3/Seagate250Sata3/Seagate320Sata2/FSP350/XeroxIPS19"/

(#33621) Winnie The P válasza pénégy (#33620) üzenetére


Winnie The P
őstag

Akkor ezek szerint igen, nagy az esély rá. Milyen védelemmel rendelkezel?
Ezek közül kéne valamelyiket futtatni: Mbam, HitmanPro, Avira free.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33622) pénégy válasza Winnie The P (#33621) üzenetére


pénégy
csendes tag

avast van a gépen.

GigabytePH67DS3B3/1155PentiumG2020/GigabyteHD48501GB /KingstonHyperXBlueDDR3/Seagate250Sata3/Seagate320Sata2/FSP350/XeroxIPS19"/

(#33623) Winnie The P válasza pénégy (#33622) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ezek közül kéne valamelyiket futtatni: Mbam, HitmanPro, Avira free.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33624) pénégy válasza Winnie The P (#33623) üzenetére


pénégy
csendes tag

Avira megy most. Full Scan, high módban, 40%-nál 15 vírusnál és 5 figyelmeztetésnél jár.
Szerk.: 41%, 17 vírus, 6 warning. Lesz itt szépen, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

GigabytePH67DS3B3/1155PentiumG2020/GigabyteHD48501GB /KingstonHyperXBlueDDR3/Seagate250Sata3/Seagate320Sata2/FSP350/XeroxIPS19"/

(#33625) Pityu. válasza pénégy (#33624) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nekem amik beváltak és tényleg találnak is valamit a gépen ezekkel is átfutnám

Malwarebytes Anti-Malware

SUPERAntiSpyware Free Edition

vagy ha tudod hol mi és elég durva akkor

HijackThis

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33626) siege5


siege5
aktív tag

Szép estét!

Pár napja (kb egy hete) írtam már ide ebben a témában, azóta próbálom kijavítani a hibát.
Aki esetleg nem olvas vissza vagy nem volt akkor itt, a gépem win7 64 bit-es OP rendszeren fut.
Teljesen új a gép is és a rendszer is rajta.
A hiba jelenleg az, hogy a gép bizonyos időközönként, ez kb 3-4 óra de eléggé random jön, egyszerűen lefagy.
Nem kékhalál csak megáll nincs semmifelé reakció csak a kézzel való újraindítás. (persze ezt is csak azért mert, ki van kapcsolva az automatikus újraindítás, ellenkező esetben újraindulhat de a végső probléma ugyanaz, és ekkor sincs kékhalál, csak restart)
Azóta sok mindent végignéztem, frissítettem a win7 minden összetevőjét természetesen sp1-en.
A drivereket, a biost, volt hdsentinel memtest hőfokokat néztem, sajnos semmi nem oldotta meg.
Majd most léptem előre egyet, és ebben kérnék tapasztalatokat.
Az újraindulás előtt rendszerint 4 sys file dolgozik a filtermanaggerben.
Ebből 2 a norton volt amit sikeresen megszűntettem, de 2 másikra nem tudok rájönni, elvileg egyik a másik velejárója.
A 2 hibás dolog a következő:
'MpFilter' (verziószám: 6.3, ‎2013‎-‎09‎-‎14T03:17:40.000000000Z) elvileg ez következik ebből..
'FileInfo' (verziószám: 6.1, ‎2009‎-‎07‎-‎14T00:34:25.000000000Z)
Egy biztos, ez a két dolog fut minden egyes fagyás leállás előtt, és nem tudok rájönni mit takarnak ezek, vagy mivel lehet javítani.
Sajnos magyar leírást nem találtam róla, külföldi oldalakon is csak féleg-meddig megoldásokat, így várnám a segítő kezet ebben az ügyben.
Segítségeket előre is köszönöm.

(#33627) Pityu. válasza siege5 (#33626) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt olvastam hogy ez valami biztonsági izé,és azt írják ha nem jól működik el lehet távolítani vagy van olyan is hogy e mögé a név mögé vírus is rejtőzhet

" Egyes rosszindulatú álcázza magát MpFilter.sys, különösen, ha nem található a C: \ Windows \ System32 \ Drivers mappába. Ezért érdemes megnézni a MpFilter.sys folyamat a számítógépen, hogy ha ez egy fenyegetés. Javasoljuk Security Task Manager ellenőrzéséért a számítógép biztonságát."

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33628) siege5 válasza Pityu. (#33627) üzenetére


siege5
aktív tag

Magyarán csak töröljem le?
Egyébként érdekes lenne ha vírus lenne már futtattam szinte minden vírusírtót. AVG, Eset, Norton...
De ha áldásodat adod rá, én kinyírom a bestiát:D

(#33629) Pityu. válasza siege5 (#33626) üzenetére


Pityu.
nagyúr

ezt olvastad már?

[link]

csak olvastam hogy érdemes megpróbálni újra telepíteni

[link]

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33630) pénégy


pénégy
csendes tag

Kösz srácok, újrahúzás lett a dologból. Avira talált egy rakás xart, leirtotta, de nem lett jobb. Újraraktam a W7-et, most jó.

GigabytePH67DS3B3/1155PentiumG2020/GigabyteHD48501GB /KingstonHyperXBlueDDR3/Seagate250Sata3/Seagate320Sata2/FSP350/XeroxIPS19"/

(#33631) siege5 válasza Pityu. (#33629) üzenetére


siege5
aktív tag

Mind a kettőt kipróbálom, lefuttattam az egyik Removert, és letöröltem az MSE-t is, kipróbálom így hogyan bírja, biztos ami biztos mpfiltert is kikaptam külön, a fileinfot még nem mert nem engedte azt majd ha már ezek sem jönnek be.
Ez holnap kiderül ha majd több időm lesz.
Köszönöm a segítséget, holnap így vagy úgy de bejelentkezek hogy mi lett belőle.

(#33632) Pityu. válasza siege5 (#33631) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Okés ,remélem meg oldódik a probléma

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33633) Steelmanus válasza siege5 (#33628) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az a fajl az MSE resze is lehetett, toltsd le a System Explorer Portable 4.5-ot mivel portable nem kell installalni, Rendszergazda joggal inditsd el a progit, majd a Folyamatok fulon keresd meg a fajlt es kuld el ellenorzesre.

(#33634) Tommmysun válasza Pityu. (#33617) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Köszi a tippet, kipróbálva, IE11 tökéletesen működik :)!

(#33635) Visormail válasza Tommmysun (#33634) üzenetére


Visormail
addikt

Az viszont gáz, ha az ms se tudja úgy megírni a saját programjait, hogy normálisan működjön rendszergazdai jogok nélkül, akkor kár csodálkozni a külső programokon. Így viszont ugrott az IE védett módja is nem? Szerintem ez ugyanaz mintha kikapcsolt uac-al használnád.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33636) Steelmanus válasza Visormail (#33635) üzenetére


Steelmanus
addikt

Pontosan. Csak nem akartam mar beirni, a lenyeg hogy az IE 11 legyen csak a W 8 -8.1 sajatja nem is tudom miert kell eroltetni W7-en azon pont eleg a 10-es.

[ Szerkesztve ]

(#33637) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#33636) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a 11 van fent 2 gépen és hiba nélkül megy.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33638) Steelmanus válasza Sub-ZeRo (#33637) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat nem tudom. En ugy vagyok vele hogy a IE11-et a W 8 - 8.1-re fejlesztettek, es a benne levo DX 11 fajlverzioira optimalizaltak, amit a W7 ala lehet telepiteni az nem egyenlo a W 8 ala fejlesztettel mert kompromiszumokat kellett kotniuk pont a DX 10 miatt.

(#33639) pcguru23


pcguru23
aktív tag

Sziasztok!Egy olyan kérdésem lenne hogy külső usb-s hddre hogylehet win 7 telepitést csinálni?Beolvassa a hdd-t de amikor elinditom a telepitést azt irja nem lehet usb-s hddre telepiteni mivel nem támogatja.ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#33640) Sub-ZeRo válasza pcguru23 (#33639) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows to go kell neked az meg csak a 8-ban van benne.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33641) pcguru23


pcguru23
aktív tag

Van win8 telepitőm is.Akkor az fel fog menni?

(#33642) Pityu. válasza Tommmysun (#33634) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Örülök neki,na akkor minél további boldog használatot hozzá :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33643) Pityu. válasza Steelmanus (#33638) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De azt hogy mikor a win 7 en dx11 van?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33644) Sub-ZeRo válasza Pityu. (#33643) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Win 8.1-en a dx11.2 van már.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33645) Pityu. válasza Sub-ZeRo (#33644) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok most nem vagyok képben mennyit fejlesztettek a directx en de win 7 ten fel lehet frissíteni 11.1 re

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33646) Pityu. válasza Visormail (#33635) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Erre a védelmi módra gondoltál?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33647) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Letoroltem egy mappat es probaltam visszahozni, ezert feltelepitettem a pandora recoveryt de nem talalta a mappat, ezutan a getdataback-el is megprobaltam, de az se. Majd uninstallaltam a progikat es gondoltam nyomok egy rendszer visszaallitast. Viszont azt irta ki, hogy nincs visszaallitasi pontom. Ez hogy lehet? Hova tuntek el azok? 10 gb tarhely van neki engedelyezve. :W :)

(#33648) nelawen


nelawen
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan dologban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy friss win 7 prof.-om (x64). A gond az, hogy nagyon sokszor nem kapcsol ki,hanem a leállítás képernyőnél megáll a buli, máskor pedig készenlétből nem jön vissza a képernyő ( a gép felpörög).
Mi lehet a gond? :(

A válaszokat előre is köszönöm!

(#33649) sonique


sonique
őstag

kéne nekem egy kis /nagy segitség windows 7 64bit sp1
van 2 program ami sajnos nem indul el

nem a program neve a lényeg
hanem hogy error load DLL üzenettel áll le

már mindenféle képpen probaltam ujra installálni
az össze windows updatet leszedni

de a hiba maradt
virus keresöt is le tiltottam már hatha az blokkolja a dll betöltést
de nem
a dll blocking windows updata nincs fent
de a registry bejegyzést azt megcsinaltam semmi

egyszerüen nem tudok rájönni mi lehet a hiba
nagyon sokaig müködött
és cirka 1 honapja nem müködik a 2 program

van egy gyanus update de azt nem lehet eltavolitani hogy szakadna meg
kb2884256
milyen fileokat frissitet ez hogy lehet vissza allitani ha ez a hibás ?

vagy egyéb 5leteket is várok
ujrainstallálni nem fogom most a winfost

köszi

[ Szerkesztve ]

(#33650) Csontikka válasza sonique (#33649) üzenetére


Csontikka
aktív tag

a 2 program és a dll-ek neve azért sokat segítenének a hibakeresésben!

ha update hibára gyanakszol használd a rendszer-visszaállítást

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.