Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) genndy válasza szabonagyur (#34449) üzenetére


genndy
addikt

Akkor azt sajnos nem tudom. Nekem ugyanígy csinálva szépen visszaállította.
Ugye még véletlenül sem a lementett partícióra csináltad a lemezképet is?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#34452) Steelmanus válasza szabonagyur (#34449) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hasonloan jartam regebben en is amikor kiprobaltam a beepitett mentest, de rogton le is mondtam rola. XP-n meg a Norton Ghost programot hasznaltam majd a Acronis True Image-t. Ezutan olvastam Fire/SOUL/CD cikket, Windows 7 költöztetése HDD-ről SSD-re - Klónozó és Backup-Restore alkalmazások tesztje es ellatogattam Operációs rendszer mentése, visszaállítása a Macrium Reflect Free
program használatával.
a biztonsag kedveert.
Letoltottem az isokat, az x64-est kirtam egy pendrive-ra es azota csak azt hasznalom image keszitesre.
Azota nyogodt vagyok mert tudom hogy barmikor vissza tudom allitani a rendszeremet, nem kell felnem hogy vagy sikerul, vagy nem.

(#34453) szabonagyur válasza genndy (#34451) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írtam külső vinyóra mentettem, de másik partícióra is tudnám, sajátjára nem is akartam.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34454) vlevi válasza szabonagyur (#34442) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nincs azon a vinyon a rendszer particion kivul egy masik is? Mert mintha remlene valami, hogy a win beepitett backupja ilyen esetben nem tudja megcsinalni a helyreallitast. Itthoni gepemen, amin csak egy particio van az ssd-n, mukodott a mentes, visszaallitas, de a ceges gepen, ahol egy 500-as vinyo volt ketteosztva, ott nem sikerult.
Macirumot ajanlanam en is, vagy pedig az easeus todo backupot.

(#34455) szabonagyur válasza vlevi (#34454) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van másik partíció is, de amikor betöltöm a rendszer képet, ott van beállítás, hogy törölhet e mindent, beleértve a többi partíciót stb és mind1, hogy állítom be a dolgot nem jó sehogy. Valamint lemezkép készítéskor ott van mit akarok lementeni, ha nem lehetne 2 partícióból egyet menteni akkor szerintem nem is engedné.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34456) lexter00


lexter00
őstag

A Windows 7 leírása 128 mb-os vidókártyát ír hogy annyi kell neki,az elég lesz neki vagy abból is duplázni kell mint a többi követelményeknél?

(#34457) LonGleY válasza lexter00 (#34456) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha csak a Windows kezeléshez kell, akkor nem kell itt semmi duplázás.

Viszont amit érdemes észben tartani, hogy az Aero felületet (ami azért felelős, hogy ne az ősrégi style-t lásd, hanem azt az átlátszóságot is kezelő, letisztult felületet, amiért a legtöbben a win 7-et szeretik) csak Radeon HD 2xxx illetve GeForce 6 szériával és ezek fölött tudod futtatni. Az integrált VGA-kat és laptopokat is egész jól támogatja a Win 7 (ott a pontos szériákat nem tudom megmondani).

Rendszermemóriából 2 GB a minimum, amivel lehet böngészgetni, ha már egy kicsit több oldalt vagy programot futtatsz egymás mellett, akkor 3 GB kell, 4 pedig akkor ideális, ha Photoshopolsz és játszol is.

Processzorból legalább kétmagos kell, hogy élvezhetően menjen minden, de egy erős egymagossal is el lehet lenni a mindennapi használat során. Ha a processzor támogatja, ott javasolt a 64-bites windows 7-et haswználni, még akkor is, ha kevesebb mint 4 GB memóriát tervezel használni. Nagyjából ennyit kell tudni a rendszerkövetelményekről.

[ Szerkesztve ]

(#34458) qqcqqc válasza LonGleY (#34457) üzenetére


qqcqqc
őstag

Azért az HD2xxx kicsit erős, nálam egy 1950pro volt és ment a win7 csili-vili :)

(#34459) LonGleY válasza qqcqqc (#34458) üzenetére


LonGleY
veterán

Az Aero? Különben mindkettő egy elavult vack, 3-4 ezer forintért megkapható bármelyik, így túlzásnak érzem azt, hogy túlzás lenne. :D Ezek azok, amikkel biztosan megy. Alatta sokszor gond van a driverekkel.

[ Szerkesztve ]

(#34460) qqcqqc válasza LonGleY (#34459) üzenetére


qqcqqc
őstag

"This graphics card is capable of running the new Aero interface featured in Windows Vista Home Premium and higher."

[link]

(#34461) LonGleY válasza qqcqqc (#34460) üzenetére


LonGleY
veterán

Mindkét oldalon vannak kivételek, pl. az FX 5500 is megy az Aero-val, ha felszenveded valahogy a Vista drivert. De akkor már inkább a tutira költsön valaki 3-4 ezret, ami rendesen támogatott.

lexter00: Az eredeti kérdésre visszakanyarodva... 256 MB-os videokártyát egyébként az 1600*1200-as felbontásnál nagyobbra javasol az MS, így lehet, hogy van értelme a duplázásnak.

[ Szerkesztve ]

(#34462) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek felmegy a win 7 egy Acer aspire 2000 notira?
Hülye kérdésnek tűnhet, hisz csak 400MHz-es a procija, de mégis mikor beütöm keresőbe, hogy "Acer aspire 2000 driver", akkor szerepel a listában a "win 7 driver"

(#34463) szabonagyur válasza LonGleY (#34459) üzenetére


szabonagyur
félisten

Radeon 9600-al is megy az aero simán, P3 2,8GHZ társaságában.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34464) genndy válasza vlevi (#34454) üzenetére


genndy
addikt

Működnie kellene akkor is, mert nekem is két partíciót mentett le (C: csak Windows+D: programok, dokumentumok), de visszaállításkor látta mindkettőt, szólt hogy mindkettő le lesz törölve, és szépen visszarakta mindkettőt.
Mondjuk ez pont olyan volt, hogy egy fizikai winyó kettéparticionálva, de nem hinném hogy ez bármit is számít.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#34465) LonGleY válasza sanyek2 (#34462) üzenetére


LonGleY
veterán

Persze, hogy szerepel a keresőben, hiszen sokan megpróbálták a dolgot, és egy csomó fake találat is lehet ezek közt.

400 MHz-re viszont ne akard. Arra egy minimál Linux-ot rakj!

(#34466) FіkuszKukіsz válasza sanyek2 (#34462) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ha xp van rajta akkor futtasd a hivatalos upgrade advisort. ha ez azt mondja ok. valszeg fel fog menni rá.

Romanes eunt domus

(#34467) sanyek2 válasza LonGleY (#34465) üzenetére


sanyek2
senior tag

A tulaj windows párti, szóval xp lesz. Köszönöm a választ! :) Vakartam a fejem, hogy most akkor ennyi balga ember próbálkozik, vagy valahogy (pl.lebutítva) mégis képes teljesíteni a win7-et? ;)

(#34468) qqcqqc válasza sanyek2 (#34462) üzenetére


qqcqqc
őstag

valamit benéztél ebben a linkben egy 1.4 Ghz vagy gyorsabb Pentium M processzoros laptop van. Én egy hasonló kiépítésű IBM-re raktam win7-et, igaz memóriabővítés után.
Itt egy kicsit áttekinthetőbb a lapos spekója.

Max 2GB ddr1-es ramot kezel, talán még a hdd lehet kevés és nehéz már ide laptop vinyót szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#34469) szabonagyur válasza sanyek2 (#34467) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit te írsz, hogy 400Mhz az FSB nem a proci, a proci jele fentebb van, Pentium M 1,4 Ghz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34470) sanyek2 válasza qqcqqc (#34468) üzenetére


sanyek2
senior tag

Bakker... na visszafekszem aludni xD

(#34471) #40553216


#40553216
törölt tag

Üdv!
Anyósomnak HP G62 laptop, gyárilag telepített Windows 7, a HDD négy elsődleges partícióra osztva: rejtett boot, C:, Recovery (D: ), HP tools. Utóbbi kettő nyilvánvalóan a rendszer különböző fokú helyreállítása érdekében.
Nos, adódott egy probléma: egyszer csak az egyetlen, alapértelmezett fiók lejelszavazódott. A júzer maga ezt biztos nem tette meg, és így természetesen fogalma sem volt, mi lehet a jelszó. A helyreállító eszközök egyik opciója természetesen a shadow copy-kkal machinálna, pont semmi hatása nem volt, talán amiatt is, hogy egyetlen egy, alig három hetes visszaállítási pontot ajánlott fel, pedig a rendszer három éves. Ki biztosan nem kapcsolták. Második lehetőség egy "Rendszer helyreállítás" (2.), amely az eredeti állapotba, és egy "Minimális lemezkép-visszaállítás", amely alap Windowst+drivereket (3.) rak csak fel. A 2. opció elindult, de x%-nál megállt egy (már nem tudom, milyen) hibakóddal. Megnéztem, mintha HDD-hibára utalt volna. Megnéztem a HDD-ellenőrző opcióval, nem talált semmit. Ubuntu pendrive-ról, Disk Utility program: 21 bad szektor; smart teszt: 1 reallocated, 20 pending. De a végén a 3. opcióval lefutott az újrarakás. Előtte természetesen saját adatok mentési kísérlete. A recovery ezt is felajánlja. Pendrive be, célként kijelöl, mentés elindul.
Újrarakás alatt figyelmeztetés, hogy amíg a folyamat le nem fut, ne nyúljunk a billentyűzethez, ne kapcsoljuk ki, stb., stb.
Lefut, újraindul, fekete képernyőn: Hiányzó bootmgr, indítsa újra (vagy ilyesmi). Reboot, missing bootmgr, stb., stb. Szevasz!
HP javaslat: töltsek le egy Windows 7 telepítőlemezt, írjam DVD-re, blablabla. Milyen jó, hogy ne adtak telepítő/javító DVD-t, mert a HDD-re van telepítve ez a telepítő/javító megoldás, aminek hibáját mégis fizikai DVD-re kiírt telepítővel/javítóval kell javítani. Hát köszike!
Gondoltam, teszek egy próbát az egyébként mindig kéznél lévő pendrive-ra kiírt Ubuntu LiveCD-vel. Bebootol, fájlkezelőben kutakodás a Windows-partíciókon. Egyiken ott figyel egy bootmgr. Nocsak! Fájl átmásol több helyre több reboot-tal tesztelve. Egyszer csak rendesen elindul és normálisan fut tovább a Windows-recovery, majd egy újabb "hiányzó bootmgr" után a fenti eksön megismétlése. Ezután már minden rendesen lefutott, és azóta is megy a Win7. Az elmentett saját cuccok visszatétele volt már csak hátra. Pendrive be, elindít, lefut. A folyamatjelző már gyanús dolgokat jelez, C:\mindenféle_rendszerfájlok (persze nem ezen a néven) mennek vissza, de semmi C:\Képek, C:\Dokumentumok vagy ilyesmi. És tényleg: SEMMILYEN saját fájl nem került elmentésre. Hát újfent csak köszike, HP!

A kérdés: mi a fene lehetett a lejelszavazódás oka? Esetleg összefüggésben lehetett ez azzal, hogy nem mentette el a saját fájlokat? Egy titkosító genyaprogram? Sajna, előtte nem tudtam megnézni a Windows-rendszert Linux LiveCD-ről, mert kernelhibát írt ki olyan lemezképre (Kaspersky), amelyikkel korábban nem volt ilyen baja.

Köszi
T

[ Szerkesztve ]

(#34472) Lenry válasza szabonagyur (#34469) üzenetére


Lenry
félisten

mondjuk ez még így sem túl combos a Win7 alá :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34473) szabonagyur válasza Lenry (#34472) üzenetére


szabonagyur
félisten

AZért combosabb mint a 400Mhz proci :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34474) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulnék hozzátok:

W7-em van és házon belűl Hotspot (Wi-Fi) szeretnék létrehozni,hogyan lehetséges ez? Stickes(orange) netem van és ezt megszeretném osztani a házon belűl,lehetséges ez?

Ha hülyeséget írok,elnézést,de nem nagyon értek hozzá,csak hallottam,hogy lehetséges hasonló.

(#34475) Joker88


Joker88
őstag

azt vettem észre, hogy a Vision Center nem működik...
Ha rákkanintok,pár másodpercig tekeri valami a HDD-t,aztán semmi.. Mi oka lehet ennek ?

A gép : WIndows 7 Home Premium SP1 x64 ,Gigabyte 880GAUD-3H és az erre integrált Ati Radeon HD 4250 VGA ..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#34476) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok! :)

Van egy Modecom MC-WM6 -os vezeték nélküli egerem.
Xp-vel használtam. Minden hiba nélkül.
Most újra telepítettem a gépem Win 7-el! Saját drivere nem volt. A netről szedet magának valamit. És elvileg lehetett volna használni. Újra indítottam a gépem azóta olyant csinálni hogy egyet villan a piros fény és sehová tovább. Hiába kapcsolom ki-be. Cseréltem elemet is. Az sem segít. Nem csinál semmit. Kivettem a vevőt is kisebb hosszabb időre. Újra csatlakoztattam. semmi.
Ilyenkor mi lehet a probléma? Ezzel vagy más fajtával volt már valakinek hasonló tapasztalata :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#34477) Thrawn válasza fezsoo (#34476) üzenetére


Thrawn
félisten

"A netről szedet magának valamit." - Ez hiba volt.
1. szabály: Windows Update-ről nem telepítünk drivert.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34478) fezsoo válasza Thrawn (#34477) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Most ismerkedem csak a Win 7-el. Telepítettem már pár gépet ezzel, de én magam még sosem használtam.
Cikiztek hogy gáz még XP-t használni. Na mondom akkor teszek a saját gépre is Win 7-et.

Akkor távolítsam el az egeret az illesztőprogrammal együtt gondolom.
Hogyan csináljam tovább?

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#34479) Thrawn válasza fezsoo (#34478) üzenetére


Thrawn
félisten

Két lehetőség van, ha az eltávolítást megcsináltad.
- újraindítás után újra lesz egered, a felajánlott driverfrissítést elrejted, hogy ne kínálja fel többé
- a Modecom oldalán keresel hozzá Win7-hez való drivert (ha kell neki egyáltalán)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34480) KAMELOT válasza sanyek2 (#34462) üzenetére


KAMELOT
titán

Felmegy rá csak olyan lassú lesz, hogy kihullik a hajad. Én egy 1,7GHz gépre akartam feltenni. Sajnos oda is kevés volt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34481) lck válasza Thrawn (#34477) üzenetére


lck
senior tag

Ez így nem igaz. Valamit lehet, valamit nem - nincs szabály.
Sőt, nekem pl. az ATI gyári drivert csak akkor rakja fel, ha fenn van a Windows Update-es, egyébként a telepítő hibával leáll.

(#34482) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Bekapcsolhattam valahogy az F8-al a VGA-mód engedélyezését a Windows rendszerindítási menüjében és így a Windows 640x480 képpontos felbontású és 8 bites színű képernyővel indul.
Mit lehet tenni, hogy újra jó legyen? Mert nem engedi átállitani akármit csinálok :W

(#34483) #40553216 válasza Joker88 (#34475) üzenetére


#40553216
törölt tag

A fent leírt folyamatban résztvevő Win7-en ugyanígy "működik" a legújabb AMD-driver.

(#34484) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Utalhat videokártya memória hibára az ha sokszor előjön ilyen hibaüzenet egy GTX460-as kártyán [link], és lefagy a gép, akár egy Firefox futtatása közben is? A GPU memóriát milyen progival lehetne letesztelni?

Szerk: friss Win7 reinstall (rendes formázással) után is fennáll ez a hibajelenség, driverek frissek

[ Szerkesztve ]

(#34485) Thrawn válasza lck (#34481) üzenetére


Thrawn
félisten

100-ból egy drivernél nem lesz gubanc, de mire felteszi rájössz, hogy ezer éves és a gyártó oldaláról sokkal frissebb is beszerezhető és esetenként még több funkciót is támogat mint a csupasz update-es. Tehát a saját idődet cseszed el ha winupdate-ről is telepítesz meg később más forrásból is.

Én speciel minden Windows telepítést úgy kezdek, hogy a még működő gépre feltolom az AIDA64-et és megnézem milyen alkatrészekből áll össze a vas. Ha nem működőképes állapotba kerül hozzám, akkor úgyis megbontom a gépházat és szemrevételezéssel nézem meg mihez milyen driverre lesz majd szükségem. Külön leszedegetem mindegyikhez a meghajtóprogramokat, majd adatmentés után legyalulom a rendszert és megy fel az új a friss driverekkel. A Window Update foglalkozzon a Windows-zal, ne a driverekkel.

Az ATI driver problémádhoz nem tudok hozzászólni. Kismillió féle ATI/AMD chippel szerelt gép/noti ment már át a kezeim között és soha egyikkel sem volt problémám. Ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy a .NET frameworköt nem pakoltad fel előtte.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34486) LonGleY válasza cascada (#34484) üzenetére


LonGleY
veterán

A táp elég? Nem melegszik túl semmi?

A videokártya stressz-tesztelésére: FurMark

A gép stresszelésére: BurninTest Standard

Rendszermemó teszt: bootolható Memtest86+

(#34487) cascada válasza LonGleY (#34486) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi a linkeket. Nem melegszik túl, meg ugye csak Windows-ban amugy sincs nagy terhelésnek kitéve. Ezért gonfoltam arra, hogy a videokártya memóriája hibás. Kifejezetten erre nem létezik program? Mert ilyen stressz tesztelő van az Aida64-ben is, a mem86-ot már ismertem.

(#34488) LonGleY válasza cascada (#34487) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez csak abból derül ki, ha valami használja is. Ha a memória borul meg, akkor a logból kiderül elvileg. Ezeket érdemes lenne megnézned, nem jó mindenre az AIDA. Az maradjon meg csak hw-infó programnak és sávszélesség-összehasonlítónak.

(#34489) bigdady válasza bigdady (#34482) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi lehet az oka, hogy egyik napról a másikra a rég óta a win 7-es pc csak 640-es felbontásban indul a tv-vel pedig fullhd (boot nem látszik csak egyszer csak bejön a win a ratyi felbontással)?
Másik tv-re kötve látszik a boot és auto beáll a tv max full hd felbontására a win.
Láttatok már ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#34490) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!
Holnap telepítem a Win-t SSD-re. 1 winyó van a gépben ketté osztva. Lehetséges ugye, hogy letöröljem a Wint a HDD-ről és utána mehet SSD-re?

(#34491) LonGleY válasza Tomi0703 (#34490) üzenetére


LonGleY
veterán

Azzal majd ráérsz foglalkozni a lemezkezelőben az új win alól. Az SSD-t benyomod (a HDD-t lehúzod), kipakolod egy pendrive-ra a decemberi frissítésekkel ötvözött telepítőt, aztán mehet a móka.

Utána HDD benyomod, és az említett panelen letörlöd a redszerpartícióját és a hozzátartozó 100 megás sallangot. Aztán ugyanott megoldható, hogy kiegészíted a tároló partíciót úgy, hogy elfoglalja a felszabadult területet is (extend volume). Amiben nem vagyok biztos, hogy extendnél lehetséges-e fájlvesztés, vagy nyugodtan mívelhető.

[ Szerkesztve ]

(#34492) szabonagyur válasza bigdady (#34482) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Amikor belépsz a gépbe beállítod a kívánt felbontást stb, vagy ha nem lehet újraindítod megnyomod az F8-at és kiválasztod a normál indítást.

@ (#34491) LonGleY: hol lehet ilyen frissítéssel ötvözött telepítőt venni?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34493) LonGleY válasza szabonagyur (#34492) üzenetére


LonGleY
veterán

Venni? No. Letölteni lehet. Azért merészelem javasolni, mert teljesen tiszta és legál (mindaddig, míg nem használsz aktivátort). PM-ben adok, ha írtok.

[ Szerkesztve ]

(#34494) bigdady válasza szabonagyur (#34492) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. Megoldódott. A tv-t áramtalanitani kellett és tökéletes lett

(#34495) szabonagyur válasza LonGleY (#34493) üzenetére


szabonagyur
félisten

Venni beszerezni készíteni stb

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34496) lck válasza Thrawn (#34485) üzenetére


lck
senior tag

Életemben úgy csináltam hogy feltelepítettem a Windows Update frissítéseit, aztán amit nem ismert fel, azt vagy feltettem a kapott lemezről, vagy a honlapról letöltött driverrel. Elenyésző gondom volt így vele. Talán XP-nél volt olyan hogy az update-es driverrel nem volt hang. De W7 és W8-nál soha nem volt semmilyen gondom. Olyan meg tuti sosem volt hogy a windows update drivere bekavart volna egy később felrakott gyári drivernek. Rengeteg gépnél soha nem volt gondom így.
Hangkártyához és videokártyához persze a gyárit szoktam mindenképpen előnyben részesíteni, a jobb minőség és konfigurálhatóság miatt.
Persze végül is tök mindegy, a lényeg hogy minden működjön. Mindenkinek megvan a maga módszere.
/ Ja és természetesen tudom hogy az ATI-hoz kell a .NET keretrendszer. /

(#34497) Tomi0703 válasza LonGleY (#34491) üzenetére


Tomi0703
őstag

Köszi. Pendriveom sajna nincs. Egy link nekem is kellene erről a telepítőről.

Csak az a gáz, hogy sok dolgog van ami kell azon a partíción, a másik pedig megvan telve. Azt valahogy nem oldható meg, hogy csak a Wint törlöm (meg program files stb.) a többi cucc pedig marad?

(#34498) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Nagyon rég csináltam már ilyet, eltérő oprendszer verzióknál (XP és win7) jelszó nélküli felhasználóknál hogyan lehet a legegyszerűbben megoldani a mappamegosztást?
Hirtelen olyat tudok, hogy a win7-es gépen létrehozok egy plusz rejtett felhasználót jelszóval, ami nem jelenik meg a bejelentkező képernyőn, így az xp-s gépről már el lehet érni annak megosztását, de fordítva nem tudom milyen módszert alkalmaznék.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#34499) Lenry válasza Tomi0703 (#34497) üzenetére


Lenry
félisten

lehetni lehet, de inkább ne csináld

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34500) KAMELOT válasza Tomi0703 (#34497) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt nem lehet! USB-re mentsd ki a dolgokat vagy égesd ki dvd-re. 16GB usb már 3000ft kapható. Vagy ami még egyszerűbb vegyél 1-2TB hdd-t. Arra átmásolod a dolgokat.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.