Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) vlevi válasza elodman (#34799) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tobb eszkoz? Termeszetesen. Az xp pl. nem kepes ahci modban beallitott hdd vezerlovel mukodni, csak a regebbi modban. Ssd-t hallomasbol sem ismeri, nincs benne trim parancsa, ezert akinek ilyen van, az semmikepp se hasznaljon xp-t. Alaplapra integralt halo, hang,satboobi vezerlokbol is sokkal tobbet ismer a hetes, de peladaul az usb3-hoz mar kell neki gyartoi driver. A nyolcas azt is felismerte kulon driver nelkul.
Es persze ott vannak az olyan hatterbeli dolgok is, hogy az xp teljesen mashogy (ha egyaltalan vaahogy) all hozza a tobbmagos processzorokhoz, es az elmult 12 evben megjelent osszes hardverbeli fejlodeshez. Az egy dolog ugyanis, hogy elindul, de hogy optimalisan hasznalja-e, az mas kerdes. Xp eseten nem erdemes 64 bitesverziorol beszelni, marpedig manapsag a 4-8 giga memoriak altalanosnak mondhatoak, igencsak szukseg lenne a 64 bites oprendszerre.
Ma mar eszembe nem jutna xp telepito cd-t elovenni, es a nyolcas helyett is csak azert a hetest hasznalom, mert a nyolcasnak van nehany olyan hulyesege, amivel ne, birok kibekulni.

(#34802) quailstorm válasza vlevi (#34801) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kb fedi a valóságot, de azért az XP se bánik rosszul a több maggal. Nagyon érezhető mennyi van a gépedbe.
Nekem meg 3GB RAMom van még csak ;]

(#34803) konci79 válasza micafighter (#34798) üzenetére


konci79
őstag

Köszi!
Memtest win alól :semmi gond.
Tegnap költözött új házba a cucc, megnéztem,egyik memória mintha picit elmozdult volna(bár a helyéről nem jött ki),1 óra bf3 után semmi gond.
Lehet csak annyi baja volt(remélem).

(#34804) qqcqqc válasza konci79 (#34803) üzenetére


qqcqqc
őstag

a fizikai migráció néha vicces... nálam ilyenkor ram és kártya ellenőrzés, rendben van , helyén van ?
csak utána bekapcs

(#34805) Thrawn válasza vlevi (#34801) üzenetére


Thrawn
félisten

"Az xp pl. nem kepes ahci modban beallitott hdd vezerlovel mukodni, csak a regebbi modban."
Ezt a baromságot honnan sikerült összeszedni? Feltelepíted az AHCI drivert (vagy eleve ezzel a driverrel együtt telepíted fel az XP-t) és kezeli TRIM-estől mindenestől.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34806) karlkani válasza Thrawn (#34805) üzenetére


karlkani
aktív tag

XP alatt nincs TRIM...

(#34807) konci79 válasza qqcqqc (#34804) üzenetére


konci79
őstag

Nekem ez volt az első,nem lehet rögtön faxa minden :)
Meg is tanultam pár dolgot amit először kell csinálni....Bár nem gyakran fogom cserélni a házat(szerencsére)...

(#34808) vlevi válasza Thrawn (#34805) üzenetére


vlevi
nagyúr

Trim nincsen, de az alapkérdés az volt, hogy a rendszer mennyire ismer kevesebb hardvert, mint a hetes?
AHCI-re beállított BIOS-al gyártói driver nélkül esélytelen bebootolni egy XP-t.

(#34809) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Pendrive-ról telepítenék Windows 7-et és ilyen hibát dob. Ezmiez?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34810) hitchins válasza micafighter (#34796) üzenetére


hitchins
őstag

Egy it-s kollega emlitette.Windows live strarter cd a neve. Par szaz mega az egesz.
Szomszed leszedte nekem, meg a linux puppyt is.

Elsore a wint probaltam egyelore ugy nez ki megy...most mentem az adatokat...
Azert majd mdgnezem linuxot is.

(#34811) micafighter válasza Bjørgersson (#34809) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem is dobott régebben ilyet, rossz a telepítő. Mivel csináltad? Próbálj másik usb portokat. Ha sokadjára sem megy egyik portról sem, csinálni kell új telepítőt.

(#34812) Bjørgersson válasza micafighter (#34811) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egyik portról se akarja az igazságot. Mit értesz az alatt, hogy új telepítő. Formázzam le újra a pendrive-ot és másoljak rá mindent?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34813) micafighter válasza hitchins (#34810) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha megy a win csináld nyugodtan azzal. Valszeg valami nagyon leegyszerüsitett Win lehet.

[ Szerkesztve ]

(#34814) cascada válasza brd (#34794) üzenetére


cascada
senior tag

Nem segített sajnos. A tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében még mindig szürke sajnos :(

(#34815) micafighter válasza Bjørgersson (#34812) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pontosan. Win 7 usb download tool -al próbáltad már? Microsoft eszköz, pendrive vagy DVD telepítő készítésében segít.

(#34816) Bjørgersson válasza micafighter (#34815) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Parancssorból csináltam mindent, kivéve a fájlok másolását. Mindig így szoktam csinálni, sosem volt még eddig vele gond. Megpróbálom még egyszer, elölről, aztán jöhet valami más módszer.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34817) micafighter válasza hitchins (#34810) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egyébként létezik itt több minden: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_live_CDs

[ Szerkesztve ]

(#34818) micafighter válasza Bjørgersson (#34816) üzenetére


micafighter
nagyúr

Parancssorral is müködnie kell. Próbáld meg megint parancssorból, figyelj hogy biztós jók e a parancsok, ha az a telepítő se jó, akkor próbáld ki a windows 7 usb download toolt.

Nekem az a tapasztalat egyébként, hogy telepítő készítése elött érdemes minden felesleges folyamatot és programot leállítani a gépen, ebbe beletartozik az antivirus is. Ha ettől félsz, akkor addig huzd ki a netet is.

[ Szerkesztve ]

(#34819) Bjørgersson válasza micafighter (#34818) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Parancssoról másodjára se jó, most próbálom ezzel a programmal. Az lehet gond, hogy usb3 pendrive-ról akarom telepíteni? 8.1 felment gond nélkül róla.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34820) TommyX_


TommyX_
őstag

Én olyan kérdésben kérném a segítséget:
Az mitől lehet, hogy a Win 7-t lassabban jeleníti meg a csatlakoztatott pendrive-ot?
Ez laptopnál is és az asztali gépnél is így van, nem jövök rá, hogy mi lehet a gond. :(

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#34821) micafighter válasza Bjørgersson (#34819) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, az is lehet gond. [link] Nincs esetleg Usb 2-es pendriveod? Érdemes lenne egy 2-essel megpróbálni.

(#34822) Bjørgersson válasza micafighter (#34821) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De, van valahol, csak elő kell túrni. Megpróbálom inkább azzal, nem szenvedek az usb3-mal. Köszi a segítséget! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34823) micafighter válasza TommyX_ (#34820) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pendrive mikori? Ha 2 gépen is ez van, akkor valszeg nem a gépekkel van a gond.

(#34822) kovy29 szivesen ;) Majd írj, hogy sikerült-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#34824) vlevi válasza Bjørgersson (#34822) üzenetére


vlevi
nagyúr

De, az a gond. Win7 nem ismeri alapbol az usb3-t, ezert nem megy. 8 alatt azert mukodott, mert az mar alapbol ismeri az usb-t.

(#34825) TommyX_ válasza micafighter (#34823) üzenetére


TommyX_
őstag

Igazából ezt nem egynél csinálja, hanem ami nekem van 3-4db, mindegyiknél ez van.
Amikor Win8 volt fent pl Laptopon/ asztali gépen, akkor ott csatlakoztatás után 1-2 másodperc után felismerte, de Win 7-nél sajna nem ez van nálam. Itt is felismeri, csak tovább tart, és erre szeretnék rájönni, hogy mi okozza ezt :U
Laptop 1 hónapja lett újrarakva.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#34826) elodman válasza vlevi (#34801) üzenetére


elodman
aktív tag

Gr8 thanx vlevi és quailstorm!

Régebbi gépről van szó, így - infoitok alapján - nekivágok bármilyen Driver nélkül a Win 7 telepítésnek, remélve, h. sokat kezelni fog.

Vajon a Win 7 csak az 1. -azaz leggyorsabb - partíción indul el dual-boot-ban (Linux-al), épp mint az XP?
(saját tapasztalat alapján)

[ Szerkesztve ]

(#34827) LonGleY válasza elodman (#34826) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért érdemes előtte gyűjteni: driverpacks csomagok, vagy az alaplaphoz tartozó hivatalos driverek (már ha van win7-hez). Előfordulhat ugyanis, hogy a hálókártyát nem ismeri fel (régebbi gépen egész sokszor), és net nélkül kicsit nehézkes lenne az élet. Abban az esetben kitömöríted a megfelelő csomagot, és eszközkezelőből simán megkeresteted a drivert. Meg aztán a friss chipset- és videokártya driver sem árt a VGA-hoz, ezeket én jobb szeretem NEM a Widows Update-re bízni - de ezek besöprése már ráér telepítés után is, ha jó a net (és már tűzfal is felkerült).

[ Szerkesztve ]

(#34828) quailstorm válasza elodman (#34826) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt nem tudom, mert nekem egyszerre van fenn a vistával és a 8-cal karöltve és még nem panaszkodott. ;]
Mennyire régi gép? Nemrég szenvedtem fel egy i775-ös chipsetre a 7-est, az azért nem volt könnyű.

(#34827) LonGleY: én a driver a gyártóra bízom, és ami marad, azt meg a Microsoftra.

[ Szerkesztve ]

(#34829) LonGleY válasza quailstorm (#34828) üzenetére


LonGleY
veterán

Mást írtam volna? :]

(#34830) quailstorm válasza LonGleY (#34829) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A driverpacks nálam nem a gyártót jelentette, bár ahogy elnézem ezek tényleg összegyűjtötték és becsomagolták malware nélkül. Ritka az hogy megszűnjön a honlap, meg arra a gépre nem win7-et raknál ahol megtörtént.

(#34831) LonGleY válasza quailstorm (#34830) üzenetére


LonGleY
veterán

Jaja, korrekt stuff ez a pakk, sok hülye hardvernél segített már, mikor nem találtam drivert. Sőt, ezeket még integrálni is lehet a win telepítőbe (XP-nél használtam rendszeresen, hogy mindenféle Vista-s gépre felmenjen egyből).

Csak már nem nagyon frissítik (bár régebbi alaplapoknál és egyéb egzotikumoknál ez pont mindegy is, hisz ezek kezelése lényeges, nem az újabb hardvereké.

[ Szerkesztve ]

(#34832) elodman válasza LonGleY (#34831) üzenetére


elodman
aktív tag

+athanx LonGleY a fincsi driver pack infoért.

Win XP telepítő CD-t én is testre szabtam (NLite, kb. 300MB iso-ra), vajon van ilyesmi progi Win7-re, és érdemes-e használni?

quailstorm, még nem tom a gép korát, egy ismerősnek segítek (maradandó pusztítást okozni) majd.

(#34833) Thrawn válasza karlkani (#34806) üzenetére


Thrawn
félisten

Valóban,ezt benéztem :B
Cserébe van Garbage Collection az SSD-kben és a gyártók is adtak ki olyan programot, amivel TRIM-hez hasonló eredményt lehet elérni. Sajna külön kell lefuttatni őket időnként, nem automatikus a dolog.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34834) Bjørgersson válasza micafighter (#34823) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Most már viszont kezdek morcos lenni, mert usb2 pendrive-ról se akarja. :(((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34835) micafighter válasza Bjørgersson (#34834) üzenetére


micafighter
nagyúr

Próbáld meg a win 7 usb download tool-al. Ha elsőre az se jó, próbálj ki több portot vele. Ha nem lesz jó az se eszközkezelöben nézd meg nincs e sárga felkiáltójeled. Ha minden driver ok, akkor biosba kéne szétnézni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#34836) Bjørgersson válasza micafighter (#34835) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valahogy sikerült elindítanom, remélem jó lesz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34837) micafighter válasza Bjørgersson (#34836) üzenetére


micafighter
nagyúr

Parancssoros telepítő usb 2ön? Majd írj, hogy végigment-e. Ha elindult a telepítő akkor már általában jó szokott lenni.

(#34838) LonGleY válasza elodman (#34832) üzenetére


LonGleY
veterán

Sokat próbálkoztam nLite utódokkal, de igazából a 7-nél nincs szükség ilyesmire. Az egyedüli, amit bevetek, hogy a windows-szolgáltatások közül kiszedem a pipát a media center, a játékok és még 1-2 dolog elől, illetve bevetem az egyetlen normális tweak programot, amivel pár hasznos rendszerbeállítást személyreszabok; ez pedig a GIGATweaker. Még egy media playerhez kapcsolódó http servizt tiltok le, hogy tudjak saját http szervert futtatni a gépen a szokásos portokon. Ezzel ki is fújt a rendszerbeállítás. Sokkal egyelszerűbb, mint az XP szenvedés esetén.

(#34839) Furesz00


Furesz00
csendes tag

Hali!

Nálam ugyanaz a probléma állt fel, mint kovy29-nél. Az összes usb porton próbáltam, külső dvd-vel és pendrive-al is. Semmi, mindig azt az illesztőprogram hibát írja ki. A win 8 gond nélkül fel ment, de szeretném a 7-est inkább. Egy ASUS X502 C series notebook-ról van szó, amiben nincs optikai meghajtó. Várom az ötleteket és előre is köszi.

(#34840) Bjørgersson válasza micafighter (#34837) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Végül a downloaderes lett jó.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34841) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Megvan mi volt a gond.. :))

8.1-ről váltok vissza 7-re, az viszont valamit elbarmolt a HDD környékén, úgyhogy gondolom azért kaptam folyton azt az üzenetet. Az előbb bebootoltam egy 8.1 telepítőt, töröltem a szükségtelen partíciókat, leállítottam a telepítést, bebootoltam a 7 telepítőjét és most minden jó. Nehéz szülés volt, de végül csak sikerült rájönni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34842) micafighter válasza Bjørgersson (#34841) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem vagyok benne biztos, hogy a gond az volt h win8 szétbarmolt valamit, viszont sikerült megoldanod egy ügyes trükkel ez a lényeg :)

(#34843) micafighter válasza Furesz00 (#34839) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia. Itt vannak már az ötletek, látod h kovy kolega miket próbált :) azt is látod h végül hogy sikerült neki, viszont én ezt a megoldást a végére hagynám, mert ha w8bol törlöd a particiokat, és úgy se tudod feltenni a 7et, akkor ciki van hacsak nincs másik géped :)

(#34844) Bjørgersson válasza micafighter (#34842) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igaz, bár én csak arra tudok gondolni. :) Már a frissítéseket töltöm, remélem még ma kész leszek. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34845) vlevi válasza Bjørgersson (#34844) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Már a frissítéseket töltöm, remélem még ma kész leszek"
Nem valószínű, mert tapasztalatból tudom, hogy a frissítések után a frissítésekre is van frissítés, aztán felraksz valamit, amihez kell C++ runtime, vagy .net , arra is van jónéhány frissítés. :((
Én SP1-es win7-t telepítettem legutóbb, és arra is rögtön a telepítés után majd 200 frissítés volt, aztán megint, megint, ... Pár napig eltart, mire utoléri magát.
Azthiszem, a nyolcas már kicsit intelligensebb ennél, és már telepítés közben, vagy közvetlenül utána töltöget le frissítéseket.

(#34846) Bjørgersson válasza vlevi (#34845) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az első 140 már kész van vagy húsz perce, csak lusta vagyok újraindítani. :D Egyébként nem értem miért nem adtak ki egy SP2-t, hogy kevesebb frissítést kelljen letölteni. Ahogy írod, még SP1-gyel is kell egy-két nap, mire utoléri magát a rendszer.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34847) zoli62


zoli62
addikt

Több különböző brand gépen (notebook, desktop) továbbra se működik az online súgó. Nem mintha sokat használnám, csak érdekel, hogy ez tömeges jelenség, illetve mi a megoldás?

(#34848) DS39 válasza zoli62 (#34847) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam sem jó. mondjuk az offline súgó is elég részletes, de akinek az kevés lenne, ott a Google/Bing.

(#34849) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok

Sajnos egyre több és több Blue Screent kapok mostanság és nem tudom ,hogy mitől lehet?
Újra tettem a windows 7-et (64bit) és most is ebbe ütközök

AMD Athlon 740 X4 3,2GHZ
AMD Radeon HD7790 1GB
RAM: 2*2GB
HDD: 320GB

[ Szerkesztve ]

(#34850) szabonagyur válasza starpeter (#34849) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Azért arra a sorra rá is kattinthattál volna ami mutatná a részleteket.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.