Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) semetka


semetka
őstag

Érdekes dologra hívta fel a figyelmemet unokatesóm, amire nem tudom a megoldást. Intézőben mikor bármilyen fájlra kattint és másolja vagy kivágja, akkor a másolás/kivágás szöveg odafagy a képernyőre. Csak újraindítás után tűnik el. Szerencsére nem sokszor csinálja. Szerintetek mi lehet? Én raktam neki fel a 7-et kb 2-3 hónapja.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#34702) tarej válasza Thrawn (#34699) üzenetére


tarej
tag

Most ez jött vissza... :W

(#34703) Fire/SOUL/CD válasza keszegduda (#34700) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Startmenü, elkezded begépelni ezt eszköztelepítési beállítások módosítása

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34704) caspi2 válasza kispx (#34689) üzenetére


caspi2
újonc

kispx, Istenkirály vagy! Nagyon szépen köszönöm. Boldog Új Évet!

(#34705) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok. Tud valaki olyan programot, ha nem mozdul az egér 5-10 percig, akkor a laptopom "lemenjen" alvó, vagy készenléti állapotban? 2 gépem van itthon, de mindig megy mind a kettő, és persze nem ül ott senki. Csak felkelnek, azt csókolom.
Köszi.

(#34706) kispx válasza kovaripeti (#34705) üzenetére


kispx
addikt

Vezérlőpult energiabeállítások nem jó?

(#34707) kovaripeti válasza kispx (#34706) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Én nem látok olyan beállítást. Hogy kell?

(#34708) sfdrakex válasza kovaripeti (#34707) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

vezérlőpult/energiagazdálkodási lehetőségek és itt a kiválasztott sémát szerkeszted a séma szerkesztése kékkel kiemelt szövegre klikkelve és ott tudod állítani mennyi idő után aludjon és kapcsoljon le a monitor illetve a speciális energiaellátási beállításoknál még csomó mindent állíthatsz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34709) Thrawn válasza tarej (#34702) üzenetére


Thrawn
félisten

A Hang-, video- és játékvezérlők között kellene lennie, szóval valami még mindig nem jó. A driver feltelepült?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34710) tarej válasza Thrawn (#34709) üzenetére


tarej
tag

Igen feltelepült, utána autómatikusan újraindult a gép.

(#34711) kovaripeti válasza sfdrakex (#34708) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ott beállítottam, hogy aludjon 1 perc múlva. Letelik az 1 perc, de csak elsötétül a képernyő, de nem áll le a laptop.

(#34712) Thrawn válasza tarej (#34710) üzenetére


Thrawn
félisten

Az fura, mert az eszközkezelőben nem látszik a helyén. Pl:

Milyen alaplap ez?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34713) Heffi


Heffi
őstag

Sziasztok!

Azt meg lehet nézni valahol a windowsban, hogy mi használja a merevlemezeket? Olyan mintha folyamatosan dolgozna valamelyik, ugyanis állandóan világít a HDD led a házon és mintha valami fogná a gépemet.

Ha csökkentett módba indítom a rendszert, akkor nincs meg ez a jelenség, azaz pár felvillanás után kialszzik a HDD led, ha nem dolgoztatom a gépet.

(#34714) tarej válasza Thrawn (#34712) üzenetére


tarej
tag

Igen megcsináltam amit mondtál, utána tűnt el onnan. MSI K9N NEO

(#34715) sfdrakex válasza Heffi (#34713) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Feladatkezelőben teljesítmény fül és alul az erőforrás figyelő azon belül van lemez fül.

(#34714) tarej

Biosban ha letiltod és újra engedélyezed? Közben persze egyszer kapcsold is be. Drivert tuti jót tettél fel? Hangfal van rádugva a gépre? Nincs bekapcsolva a realtek szoftverben hogy érzékelje hova van bedugva hangfal vagy mikrofon?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34716) Heffi válasza sfdrakex (#34715) üzenetére


Heffi
őstag

Köszi! Azt hiszem a dlna szerverprogramom rábukkant a haverom mentésére a gépemen és az a 185 GB zenét analizálja magának.

(#34717) tarej válasza Thrawn (#34712) üzenetére


tarej
tag

Visszaraktam, műveletekkel, most ott van, de megint 10-es kóddal, és sárga felkiáltójellel.

(#34718) Heffi válasza Heffi (#34716) üzenetére


Heffi
őstag

Azért vannak itt érdekes számok :U

(#34719) Heffi válasza Heffi (#34718) üzenetére


Heffi
őstag

Kivettem a megiosztásból a meghajtót, mostmár leállt a Twonkymedia server, helyreállt a rend.

(#34720) Thrawn válasza tarej (#34717) üzenetére


Thrawn
félisten

Találtam egy ilyet, egy próbát megérhet: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34721) Tomi0703 válasza LonGleY (#34491) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nos, telepitettem a Wint. Hogyan is lehet hozzaadni azt a 100 megast a regi rendszerparticiohoz (epp most formazza).
Talan jobb klikk es kotet kiterjesztese?

(#34722) Sub-ZeRo válasza Tomi0703 (#34721) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha kész volt a partíció és törlés, új létrehozás nem volt akkor nincs 100 megás partíció, mert a C-n lesznek az indító fájlok. Ha telepítés előtt törölted a partíciót és újat létrehoztál akkor lesz 100 megás partíciód.

Kötetet törlöd /100 megásat/ majd amihez hozzá adod oda kötet kiterjesztése. De ez cask akkor működik, ha a 2 partíció egymás mellett helyezkedik el.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34723) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Windows 7 alá tudtok javasolni programot, amivel adott nem rendszergazda jogú felhasználót le lehet korlátozni, illetve ami visszaállítja a gépet egy adott állapotra minden induláskor? Kollégiumi internetezős gépeket szeretnénk beállítani, eddig XP-s gépek futottak ott, amire a Steadystate nevű ingyenes MS program tökéletes megoldás volt, de a win7-et sajnos már nem támogatja, valami ingyenes alternatív megoldásra lenne szükség.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#34724) Locsi válasza A_ScHuLcZ (#34723) üzenetére


Locsi
senior tag

(#34725) choco01


choco01
addikt

Hali.
Az miért van hogy elindul a gép és rögtön úgy kezd hogy az Intéző folyamata leállt, akkor az avast is, hotkey app... szóval minden ami elindult appcrash.
Ezek után kék halál szöveg nélkül... csökkentett mód el se indul.
Most lett újra rakva a gép előtte vistán is ezt csinálta.
Futtatam memória tesztet, az hibát írt..de nem írta a konkrét hibát. :W
Mi lehet a baj? :F :F
Köszi. :R

szerk.: néha el se indul üdvözöljük felírat után sima szöveg nélküli kék képernyő... vistánál legalább kiírta a hibát néha.

sikerült beindítani 1-2percre..csináltam képeket.

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#34726) Tomi0703 válasza Sub-ZeRo (#34722) üzenetére


Tomi0703
őstag

Jó lett. Köszi. :R

(#34727) noeminemeth4


noeminemeth4
újonc

Sziasztok!
Az a problémám, hogy 64 bites Windows 7-em van és egy DOS-os programot (Mario and Luigi) szeretnék futtatni rajta, elindítani is sikerült (Dosboxxal), csak nagyon lassú, mármint maga a játék. Egy másik 64 bites win7-es gépen is megpróbáltam, ugyanaz. Dosbox helyett Dfend nevű programmal is megpróbáltam, ugyanolyan. Mi lehet a probléma?

Köszi
Noémi

[ Szerkesztve ]

(#34728) FіkuszKukіsz válasza choco01 (#34725) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

próbáld meg leszedni az avastot. -->aswsp.sys
Vagy lehet, hogy van másik víruskergető vagy védelmi szoftver amivel összeakadhat.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#34729) DS39


DS39
nagyúr

be lehet állítani hogy mely fájltípusoknál töltse be a program ikonját, az előnézeti kép (miniatűrök) helyett?
azt szeretném hogy pl. a png, jpg-nek legyen miniatűrje, de a pdf-nek ne legyen, hanem csak az adobe ikon.

[ Szerkesztve ]

(#34730) Sub-ZeRo válasza Tomi0703 (#34726) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szívesen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34731) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, erre van valami ötletetek?

W7x64 -en kiírja hogy 4GB a telepített memória de csak 3 használható :F

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#34732) Winnie The P válasza nobela (#34731) üzenetére


Winnie The P
őstag

Gondolom laptopról van szó? A vga nem vehet le ennyit a 4 gb-ból?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#34733) nobela válasza Winnie The P (#34732) üzenetére


nobela
senior tag

Nem, ez desktop gép.

Valóban 1 Gigás VGA van benne, de x64-en ennek tudtommal nincs jelentősége...

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#34734) Winnie The P válasza nobela (#34733) üzenetére


Winnie The P
őstag

A bios-ban kellene valamit keresni akkor, várj hátha valaki ír erről, mert ebben a részben nem vagyok annyira jártas.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#34735) Sub-ZeRo válasza nobela (#34731) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Memory remap funkció a biosban? Vagy msconig alatt látsz memória korlátozást?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34736) nobela válasza Sub-ZeRo (#34735) üzenetére


nobela
senior tag

msconfig:

Memory remap-pal kapcsolatban mi a kérdés/válasz/teendő?

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#34737) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes problémám, remélem tapasztaltatok ilyesmit és tudtok segíteni.
Van két SSD-m egyikre lett telepítve egy win 7 64 bites rendszer, a másik SSD-re egy win 8.1 64 bites rendszer.
Ezeket külön külön telepítettem fel, vagyis egyszerre csak egyik SSD volt a gépben a másik addig ki volt húzva, erre egy teszt miatt volt szükség nem tudtam megkerülni.
A problémám az lenne, hogy nem lehet állítani UEFI-ben a Boot managgert, vagyis inkább hogy feldobja melyik töltéskor melyik rendszerről induljon a gép.
Mindig azt az SSD-t (és ezáltal a win-t) indítja el amelyik SSD-t elsődlegesnek állítom be.
Ez nem feltétlenül jelent gondot mert működnek a rendszerek, csak kissé kényelmetlen.
Az msconfig-on belül sem jelzi ki egyik a másik oprendszert, így szerkeszteni sem tudom.
Kérdésem az, hogyan lehetne beállítani hogy ha lehetséges a töltés közbeni bootolást?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#34738) quailstorm válasza noeminemeth4 (#34727) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ctrl+F12 addig amíg 9000 körüli cyclest nem ír. 10k fölött megint laggolni fog. Visszafele ctrl+F11.
Alapból egy 386-ost emulál sebességben, azért akad. Konfigjában be bírod állítani hogy alapból is nagyobb sebességgel menjen.

(#34739) sfdrakex válasza nobela (#34736) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

BIOSban keress olyat hogy memory remap vagy memory hole és kapcsold be.

(#34737) siege5

Persze hogy nem látják egymást ha nem voltak egyszerre rádugva a gépre mikor telepítetted a rendszereket, ha jól rémlik telepítő lemezről bootolva javítással ez helyrehozható, az újabb OS (w8.1) telepítőjével próbáld.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34740) szabonagyur válasza siege5 (#34737) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Tudtommal az UEFI nem is fogja feldobni a rendszerválasztós dolgot. Ilyen boot dologra, ha jól tudom az EasyBCD az ajánlott program. Ez létre hozza a dual boot dolgot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34741) nobela válasza sfdrakex (#34739) üzenetére


nobela
senior tag

"BIOSban keress olyat hogy memory remap vagy memory hole és kapcsold be."

ÉS IGEEEEN !!!

Köszi szépen, ez volt az! :R

Volt egy restore BIOS default-om, a fene sem gondolta hogy a memory remap DISABLED a default beállítás...

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#34742) vlevi válasza nobela (#34741) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az AHCI módot (ha korábban abban használtad) nem kapcsolta ki véletlenül a BIOS reset?
Viszont vigyázz vele, mert ha korábban sem volt bekapcsolva, és úgy telepítetted a wint, és most bekapcsolod, akkor nem fog bootolni, amíg a BIOS-ban vissza nem kapcsolod.

(#34743) Tomi0703


Tomi0703
őstag

SSD-vel kapcsolatban olvastam a hibernálás kikapcsolásáról és a lapozófájlról.
Nos, hibernálást nem használom (alvó módot használok), szóval ezt kikapcsolnám, csak nem találom, hogy hol van.
Lapozófájl. Van 8 giga RAM-om. Olvastam, hogy állítsunk be 400 mb-ot fixen neki. Ez elég lesz, bármi hátrányom származik belőle? Vagy kikapcsoljam, hagyjam auton?

Itt kell beállítani ugye? Min, meg max érték megadásával.

[ Szerkesztve ]

(#34744) Heffi válasza Tomi0703 (#34743) üzenetére


Heffi
őstag

Hibernálás kikapcsolása:

1.Start menü keresőjével indítsuk el rendszergazdai jogosultságokkal a cmd-t.
2.Kikapcsoláshoz: powercfg -H off
3.Bekapcsoláshoz: powercfg -H on

(#34745) szabonagyur válasza Tomi0703 (#34743) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért a későbbiekben arra figyelj, ha bármilyen játéknál, alkalmazásnál valami hibát találsz, akkor próbáld meg nagyobbra venni a lapozófájlt mint a 400Mb, hiszen sok alkalmazás igényli, hiába van memória bőven.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34746) nobela válasza vlevi (#34742) üzenetére


nobela
senior tag

Köszi, ezt is megvizsgálom!

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#34747) Đusty válasza szabonagyur (#34745) üzenetére


Đusty
őstag

Nekem 50 megára van állítva, sosem volt gond pedig 1-2 játék futott már, bírja az edzést a win7.

[ Szerkesztve ]

(#34748) szabonagyur válasza Đusty (#34747) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt nem arról van szó, hogy tutira elő fog jönni csak írtam neki, hogy jusson majd eszébe, mivel 100-ból lehet csak 2 esetben de előjöhet ez a probléma. Valamint írtam, hogy nem csak játék, bármilyen alkalmazás.

Nem egyszer volt ezzel probléma már, hogy valaki kikapcsolta mivel volt 16GB RAM, aztán kiderül, hogy 1 GB lapozó is kellett volna még.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34749) Đusty válasza szabonagyur (#34748) üzenetére


Đusty
őstag

ok értem én, :), csak kicsit bátorítottam, hogy kezdetnek nyugodtan kipróbálhatja

[ Szerkesztve ]

(#34750) szabonagyur válasza Đusty (#34749) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én csak azt írtam, hogy a későbbiekben ha baja van a jelenlegi beállítással akkor jusson eszébe. :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.