Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) cserkosz válasza DS39 (#34199) üzenetére


cserkosz
tag

(#34202) DS39 válasza cserkosz (#34201) üzenetére


DS39
nagyúr

fincsi, van itt minden. viszont System Reserved nincs, vagyis ezt a képet látva az E betűs lesz az, úgyhogy ha azt törlöd, nem bootol be a win-ed. de hogy miért van betűjele és miért nem rejtett, az jó kérdés.

(#34203) cserkosz válasza DS39 (#34202) üzenetére


cserkosz
tag

A D törölhetem??
Az nem lehet hogy az SSD miatt nincs???

[ Szerkesztve ]

(#34204) DS39 válasza cserkosz (#34203) üzenetére


DS39
nagyúr

azt igen, a tartalma amúgy sem volt.
de ha csak az a cél, hogy nem látszódjanak, töröld a betűjelét. [link]

(#34205) pendre54 válasza DS39 (#34197) üzenetére


pendre54
addikt

Sajna a helyzet ennél bonyolultabb. Igaz, hogy egy cikkben szereplő leírás alapján módosítgattam, bízva egy probléma megoldásában, de a gond a következő. A módosítások előtt biztos ami biztos alapon, készítettem egy biztonsági mentést a registryről a D meghajtóra. Mivel a módosítások nem hozták a várt eredményt, ezért megpróbáltam fájl, importálás, stb. paranccsal visszaállítani az eredetit, és itt történt valami gebasz, mert egy piroskeresztes hibaüzenetet kaptam, hogy nem sikerált a dolog. Még egy-két próba, de az eredmény ugyanez. Újraindítottam a Wint, elvileg működött minden. Ez kb. egy hete történt, azóta problémát nem tapasztaltam, egésszen eddig. A gép bekapcsolásakor nem töltött be a Win, sötét maradt a képernyő, de a gép az ment. Restart, az eredmény ugyanez. A következő restartnál beléptem a BIOS-ba, majd kilépve a Win indulásakor egy hibakereső indult el automatikusan, de kb. 5 perc után kiírta, hogy a hibát nem tudja javítani, és a gép leállt. Újabb BIOS-os indítás, itt annyi különbséggel, hogy a hibajavítások között felajánlott egy rendszervisszaállítást. Ezt meglépve már betöltött a Win, és működik is, csak az a gond, hogy a visszaállítási pont ideje az a registrybuhera UTÁNI időpont(csak ilyen időpontok voltak), így elvileg bármikor előjöhet megint.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#34206) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Csak egy gyors kérdés, így Jézuska megérkezése előtt:
Hazahoztam az új PC-t (adatlapom nem jó már). Ahol összerakták, önszorgalomból telepíttették a Win7Prof-t, nem tudom telepítés alatt mi történt, volt valamelyik driverrel probléma és összeomlott, tényleg nem tudom mit műveltek.
A lényeg: most van egy teljes jogú felhasználó (én) és 2 korlátozott fiók.
Időnként azonban, bekapcsolás után megjelenik egy második Gyula nevű teljes jogú fiók. Persze a C:\Users\ alatt nincs ott, mert még nincs neki asztal létrehozva.
Kitörlöm a Gyula nevű fiókot:

El is tűnik, de 1-2 újraindítás után ismét előjön. :F
Hogyan tudnám végérvényesen kigyilkolni? Nincs rá szükségem!
Úgy is próbáltam már, hogy létrehozok neki "asztalt", megjelenik C:\Users\Gyula, aztán úgy törlöm a fiókot és Gyula könyvtárat, de ez sem hatja meg. :W

Mindenkinek Boldog Békés Karácsonyt Kívánok!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#34207) cserkosz válasza DS39 (#34204) üzenetére


cserkosz
tag

[link]
Töröltem a D átneveztem egy másik partíciót D -re.
Majd töröltem az E betűjelét és a C jelöltem ki aktívnak.
Szerinted elindul a Win. :U

(#34208) LonGleY


LonGleY
veterán

Hogyan lehetne megmenteni egy bad sectoros winyóról egy 10 gigás avi fájlt, ahol a fájl végén hal be a másolás? Lejátszani a nagyját is le tudom, ezért a legrosszabb esetben képernyőfelvételt csinálok róla, míg fut - de ennél csak van valami kifinomultabb megoldás is.

(#34209) DS39 válasza cserkosz (#34207) üzenetére


DS39
nagyúr

legyen az E (a volt E) az aktív, gyárilag is a "System Reserved" az. (írd is be névnek ezt, hogy később se töröld véletlen ezt a partíciót)

[ Szerkesztve ]

(#34210) cserkosz válasza DS39 (#34209) üzenetére


cserkosz
tag

[link]
Így gondoltad most próbálhatok egy restart-ot.
A biztonság kedvéért az összes boot fájlt átmásoltam a C -re.

(#34211) DS39 válasza cserkosz (#34210) üzenetére


DS39
nagyúr

jaja, így jó lesz. ha a korábban TC-s képen látott boot fájlokat rajta vannak a System Reserved-en, nem lehet gond. :)

(#34212) DS39 válasza pendre54 (#34205) üzenetére


DS39
nagyúr

ha most jó, akkor egyenlőre ne bolygasd a registry-t, ha később előjön, akkor mehet a javítás.

(#34213) cserkosz válasza DS39 (#34211) üzenetére


cserkosz
tag

Sikerült köszi a segítséget. :C :R
Olyat is lehet csinálni hogy a D,F,G partíciót összegyúrni egy partícióvá adatvesztés nélkül????

(#34214) DS39 válasza cserkosz (#34213) üzenetére


DS39
nagyúr

Szívesen :)
Hát így összeolvasztani nem, a win gyári lemezkezelőjével biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#34215) DS39 válasza DS39 (#34214) üzenetére


DS39
nagyúr

(#34213) cserkosz:

egyébként külső particionálóval (pl: EaseUS) rugalmasabban megoldható a kiterjesztés, meg az összeolvasztás is, de mindig javasolt a backup készítés előtte, mert ők sem garantálják 100%-ra, hogy nem lesz adatvesztés.

szvsz ne karácsonykor kísérletezz vele :)

[ Szerkesztve ]

(#34216) cserkosz válasza DS39 (#34215) üzenetére


cserkosz
tag

backup Készítés hogyan kell.?? :R

(#34217) DS39 válasza cserkosz (#34216) üzenetére


DS39
nagyúr

szerzel egy külső terrás vagy fél terrás vinyót, arra átmásolsz mindent. utána mehet a játék a partíciókkal.

(#34218) cserkosz válasza DS39 (#34217) üzenetére


cserkosz
tag

Én is úgy akartam. :K
Azért köszi :R

(#34219) brd válasza LonGleY (#34208) üzenetére


brd
nagyúr

Addig olvastatod valamilyen programmal a kérdéses területet, ameddig a HDD lecseréli a hibás sectort. A HDSentinel pl. tud olyat, hogy adott részt olvasgat csak, bár ehhez ki kell számolni, hol rossz, nem tudom, ehhez értesz-e, mert ha nem, akkor marad a teljes terület, és aztán az első kör után már csak a hibás részt.

The only real valuable thing is intuition.

(#34220) brd válasza Crytek (#34189) üzenetére


brd
nagyúr

Nagyjából 3 lehetőség van, de az elsőt nem ajánlom:

1. Kikapcsolod az UAC-ot, tokkal-vonóval, vagy minden(/az adott, amivel menteni akarsz) programot rendszergazda módban indítasz (jobbgomb az ikonján és futtatás rendszergazdaként).
2. A kérdéses mappára, ha gyakran használod, adsz jogot a users (felhasználók) csoportnak, írásra is.
3. (Ezt javaslom én neked) Nem mentesz közvetlenül a C:-re, hanem elmented másik meghajtóra, vagy a userprofilodba (pl. dokumentumok, vagy asztal), és utána másolod oda, ahová szeretnéd.

The only real valuable thing is intuition.

(#34221) <Mateus>


<Mateus>
tag

Sziasztok.

Nem tudom, hogy jó helyen érdeklődők-e de ha nem akkor légyszives irányitsatok át a jó topicba :)

Vettem egy ssd-t, felraktam rá az új windowst, a régin vinyon, windowson fent hagytam a programokat és jelenleg is benne van a gépembe, kérdésem a következő lenne, meglehet-e oldani azt hogy a programokat átrakni az új windowsra telepítések nélkül?

(#34222) föccer válasza <Mateus> (#34221) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34223) jozsi252


jozsi252
veterán

Adott egy dobozos win 7 x64 ultimate. GPU csere miatt újra kellett telepítenem a rendszerem, mert azt hittem hogy a gpu hibás, de nem.. No nem is az a lényeg. Hanem hogy ma du el kellett mennem, zároltam a gépet. Este hazaértem, akarok belépni, erre nem fogad el semmilyen jelszót sem. 6-7. próbálkozást mintha elfogadná, de csak tölt és tölt, kiírja hogy üdvözöljük, majd jelszó helytelen. Próbáltam csökkentett mód-tól kezdve, Sata kábel csere, mindent, de semmi sem segített. :(

Kénytelen voltam megint újratenni a gépet. A jelszót 100% jól írtam be, mivel évek óta ezt használom. Szerintetek, mi a jó büdös fene csinálhat ilyet? Vagy mitől omlik össze a rendszer annyira, hogy nem fogadja el a jelszót?

Köszönöm :R

(#34224) qqcqqc

NUM Lock Caps Lock Bill nyelve, mindent megnéztem, kipróbáltam ezeket is állítani, de semmi..

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34224) qqcqqc válasza jozsi252 (#34223) üzenetére


qqcqqc
őstag

caps lock, num lock?

Boldog Karácsonyt!

(#34225) gari24


gari24
tag

Üdv urak

Újra toltam a win 7et , egy darabig volt hangom most meg semmi
sehol semmit se hallok ill mikrofon se megy
Felraktam a realetek hd audiot de semmi :(((

Mivel próbálkozzak ?

(#34226) LonGleY válasza gari24 (#34225) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy ideig? Meddig?

(#34227) qssoi


qssoi
csendes tag

Hi,

Help!
Az ajándékba kapott gép: Lenovo U510
Feladat Win7 x64 Ultimate reá.
A problémáim.
Az első az volt, hogy nem tudtam megnyitni a BIOS-t, kellett hozzá egy másik billentyűzet. Beállít ODD, boot, elindult. Partíciónálás... elérünk " a windows véglegesíti a beállításokat" most már a 2. órája. Gondoltam újra rakom. Nem sikerül, mert a win7 jön be a "véglegesítésig" és most már két billentyűzettel sem tudok a BIOS-t nyitni. Véglegesítünk. A win nem original, de már 8-10 gépre felmászott, volt ahol többször is.
:W

tenksz

(#34228) viperabácsi válasza qssoi (#34227) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az utolsó mondatod miatt töröltesd a hozzászólásod , szerintem míg nem lesz gondod miatta.

Én egy gyenge asztalival szop..m , azután home premium simán felment .Próbáld meg neme az a gond, hogy gyengusz a vas.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#34229) LonGleY válasza qssoi (#34227) üzenetére


LonGleY
veterán

Az most engem nem izgat, hogy miként aktiválod, de ha original MSDN-es a lemez (vagy csak frissítések vannak beleintegrálva), akkor nem a telepítővel lesz baj. Ha nem ilyen, akkor viszont felejtős a kérdésed minden szempontból.

Illetve: rendesen ki lett írva, ellenőrizted a DVD-t? A pendrive-os szórakozásnak szokott szokott ez lenni az eredménye, a DVD-t még mindig jobban szereti a win. A Lenovo BIOS bajokról a topikjában.

[ Szerkesztve ]

(#34230) #85154688 válasza qssoi (#34227) üzenetére


#85154688
törölt tag

Azt azért tényleg jó lenne tudni,hogy nem-e a Win7 Blade Edition verzióról van-e szó.Mert ha igen,akkor nincs miről beszélni....

(#34231) gari24 válasza LonGleY (#34226) üzenetére


gari24
tag

Az első újraindításig.

Viszont mivel wint telepítés után voltam visszadugtad az adat hdd.t és lás csodát az azt követő újraindításnál megint volt hang , egész addig míg ki nem kapcsoltam.(amíg számára új hdd.t érzékelt volt hang és utána már semmi )
És most reggel megint semmi.

(#34232) sfdrakex válasza gari24 (#34231) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Eszközkezelőben látszik rendesen a hangkártya? Nincs letiltva? Ismeretlen eszköz nincs? Beállításokban nem lett elállítva a hangkimenet? Be van kapcsolva hogy érzékelje melyik ki menetre van dugva hangfal/füles?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34233) gari24 válasza sfdrakex (#34232) üzenetére


gari24
tag

Eszközkezelőben látszik a hangkártya és nincs ismeretlen eszköz.
Vezérlőpont-hangok--lejátszás-- alapértelmezett eszköz a hangszórók

Ha itt a hangszórók rámegyek jobb klikkel h tesz az alábbi ablakot dobja be
HIBA :Nem sikerült lejátszani a teszt dallamot.

--felvétel-- alapértelmezett eszköz a mikrofon

Be van kapcsolva hogy érzékelje melyik ki menetre van dugva hangfal/füles?
Ezt nem egészen értem de ha arra gondolsz h ha bemegyek a relatekbe akkor ott jobban világit a zöld jack dugó szimboluma.

Ha a tálcán rámegyek a keverőre

És most éppen a cromon megy a zene azt ki semjelzi h megy a chroom
Vagy ha igen akkor a hangsáv nem ugrál fel le

(#34234) tarej


tarej
tag

Ismét segítségre lenne szükségem. Most win7 ultimate van a gépen. A probléma viszont az, hogy akármit csinálok hangot nem produkál. Biosban engedélyezve van a hangkártya (integrált), eszközkezelőben ott van mint működőképes. Jobb alsó sarokban viszont a hangszóró ikonnál ott van egy piros X. Rámegyek elkezdi keresni a hibát, és kiírja, hogy "Lehetséges, hogy a rendszer nem ismerte fel a hardverváltozásokat". Hang továbbra sincs. Mit tegyek, hogy működjön. Drivert nem találtam semmit hozzá. Alaplapom: MSI K9AGM43
Minden más jó. Ha számít: Hangszóró: Genius SP-Q10
Fontos! Köszi-

(#34235) LonGleY válasza tarej (#34234) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi az, hogy nem találtál hozzá? A hivatalos oldalt meg se nézted? Ott van a Realtek HD audio driver.......

Bár ez eszméletlen méretes az MSI-nél, inkább ezt telepítsd (hivatalos Realtek meghajtó).

Viszont! Ha x-et látsz ott, akkor olyan, mintha BIOS-ban nem lenne engedélyezve az integrált hang (mert egyébként automatikusan fel kellett volna telepítenie, legkésőbb egy Win Update-tel, hisz elég közismert chip). Fentebb egyébként 64-bites variánsokat linkeltem, gondolom azt használod a rendszerből.

[ Szerkesztve ]

(#34236) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!
win 7 usb telepítésénél ezt írja ki a gép:

you dont have the disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance

File: \Boot\BCD
status: 0xc000000e
info: An error occured while attempting to read the boot configuration data

usb-ről egy másikgépen ezt a win7-et már sikeresen telepítettem!

valamiért nem ismeri fel az usb-ről a telepítési adatokat..

mit hogyan állítsak a boot menübe?

Ettől függetlenül, kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok midenkinek! :))

You are being revived

(#34237) LonGleY válasza PETEE78 (#34236) üzenetére


LonGleY
veterán

Teljesen változó... függ attól is, hogy milyen release és hogy milyen progival lett kipakolva USB-re. Nyomd DVD-ről, az a tuti!

[ Szerkesztve ]

(#34238) tarej válasza LonGleY (#34235) üzenetére


tarej
tag

32-est használom, frissítéseket szinte minden nap csinál, hangot azt nem.:) Biosban engedélyezve van.

(#34239) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Szeretném a lapozó file-t áttenni a rendszer partícióóról másikra. Hogya csináljam? Több 100Gb szabad helyem van, de a C már nagyon kezd elfogyni. Mi a szerencsésebb? Ugyanarra a fizikai vinyóra, vagy másikra legyen téve?

Köszi!

Boldog karit!

(#34240) tarej válasza LonGleY (#34235) üzenetére


tarej
tag

Telepítettem, újraindítottam, változatlanul piros X a hangszóró jelnél.

(#34241) Crytek


Crytek
veterán

Az eseménynaplóba a pc bekapcsolás után ezek a jelenségek találhatók piros körben felkiáltójellel:

"A(z) NvStreamSvc forrásból származó eseményazonosító 1 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.

Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési információkat is el kellett menteni az eseménnyel.

A következő információk tartoznak az eseményhez:

NvStreamSvc
NvVAD initialization failed [6]"

+

"Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected."

Ezek mitől vannak és esetleg van valami mód a javításra?
(A gépnek semmi baja ,nem fagy nem, indul újra,nem dob semmi üzit hogy baja lenne, semmi csak ezek mindig ott vannak bekapcsolás után egyből)

Next PC Upgrade: 2022

(#34242) Winnie The P válasza Crytek (#34241) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ezt találtam [link], hátha ki tudsz bogozni valamit belőle. Nekem az angol tudásom ehhez már kevés.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#34243) Poo válasza dodopek (#34239) üzenetére


Poo
aktív tag

Számítógép/speciális/teljesítmény/speciális/virtuális memória onnan már érthető....

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#34244) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Az miért van, hogy meg van nyitva valami ablak, és akármi másikra kattintok a tálcán, nem azt teszi előre, hanem az aktív ablak mögött jelenik meg?? Nem változtattam semmit a rendszeren, 2 napja csinálja ezt.

(#34245) Peter_


Peter_
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősnek bedöglött a Windows 7, ezért újra kellene telepíteni.
Gyárilag volt rá telepítve Windows 7 Home Premium x64 magyar,
a serial a gép alján van, de lemezt nem kaptak hozzá.
A gép típusának ezt diktálta le a gép aljáról:
Acer aspire 5755 g -2314g 64mnks
Gyártó honlapjáról vagy honnan lehetne letölteni hozzá ugyanilyen oprendszert?

Előre is köszi a segítséget!

(#34246) LonGleY válasza Peter_ (#34245) üzenetére


LonGleY
veterán

Adok PM-ben.

(#34247) Visormail válasza Crytek (#34241) üzenetére


Visormail
addikt

Az NvStreamSvc az nvidia driverhez tartozó szolgáltatás. Azt nem tudom egyedi e, meg kellene kérdezni valami nvidia topikba, én most így hirtelen nem találtam driveres topikjukat passz. AMD drivereknél is számtalan ilyen van azt tudom, általában csinálni nem nagyon lehet velük semmit, a gyártó meg nem nagyon javítja.

A 2. pedig az Event ID 10 ami mindenkinél ott van, ismert hiba az sp1-ben, a gyakorlatban nem okoz semmit.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#34248) qqcqqc válasza Peter_ (#34245) üzenetére


qqcqqc
őstag

de először, mielőtt gyalulnál nézd meg, van-e recovery partíció (alt+F10). ez a gyári Windows-t állítja vissza az összes előre telepített szeméttel.
A szériaszám matricát nézzétek meg, ha OA van a win típusa után nem biztos, hogy az oem telepítő elfogadja.
Ha nem fogadja el, akkor telefonon tudod csak aktiválni.

(#34249) PETEE78 válasza LonGleY (#34237) üzenetére


PETEE78
senior tag

Igen ez volt a megoldás! :DD Köszönöm szépen!

You are being revived

(#34250) dodopek válasza Poo (#34243) üzenetére


dodopek
addikt

Azt értem, de ha ott átállítom a partíciót, akkor nem azt állítom át, hogy melyiknek csináljon lapozófile-t? Ott a helyét tudom csak megadni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.