Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Üdvözletem!

Olyan kérdésem lenne hogy windows 7 professionalt használok és szeretnék mappákat lekódolni benne.
Lehetséges e ezt úgy kivitelezni, hogy 1 felhasználó van a gépen, nincsen jelszó hozzárendelve és rendszergazda joga van, de ahhoz a mappákhoz neki is jelszót keljen beütnie?

Képeket szeretnék amúgy lekódolni, viszont magát a gépet nem szeretném...

Lehetséges ezt kivitelezni és ah igen hogy?

(#33952) kispx válasza Zaied (#33951) üzenetére


kispx
addikt

(#33953) Gery0505 válasza vlevi (#33945) üzenetére


Gery0505
tag

Sziasztok!

vlevi:
Lehet hogy ez volt a gubanc, mert átdugtam egy másik portba az egérkének és a billentyűzetnek a vevőjét, (lehet hogy pont egy USB 2-es portba) és ott meg simán felismerte a Win. Éjjel nem jöttem rá, hogy miért sikerült, de akkor nagyon valószínű, hogy ez rá a magyarázat amit mondasz. Most már figyelni fogok erre, hogy ha telepítésre kerül a sor, akkor mindig USB 2-es portban legyen a vevőegység. Köszi szépen a segítséget! :)

sfdrakex:
Nem az USB beállításokat többször is megnéztem, erre én is gyanakodtam, hogy ott nem jó valami, meg azt csináltam még, hogy betöltöttem neki az optimalizált beállításokat (gyári alapbeállításra visszaállítottam) és úgy sem ment. Szerintem ez az USB 3-as port volt a ludas. Köszi Neked is a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#33954) Zaied válasza kispx (#33952) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

:R

(#33955) zolee5016


zolee5016
őstag

.
A rendszerem a kis fehér zászlónál ,folyamatosan figyelmeztet,1 problémára.
Rákatty= üzenet:A Win Biztonsági Központ szolgáltatást nem lehet megnyitni
Namost mivan :F
Win 7 64 bit,ultimate
Ötletek köszönöm...

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#33956) Winnie The P válasza Rendo84 (#33942) üzenetére


Winnie The P
őstag

Az általad említett fájl (postgress.exe) az valami pókerprogramhoz tartozik, ha jól néztem. Az hogy több ugyanolyan nevű fájl fut egyszerre az nem baj. Amúgy milyen gépről van szó?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33957) Rendo84 válasza Winnie The P (#33956) üzenetére


Rendo84
senior tag

Igen, az valóban ahhoz tartozik, de egy fizetős oldalon vásárolt progi, a Poker Tracker, amit sokan használnak.

Lap: Asrcok Z77 Extreme 4
CPU: I5 3570K
VGA: Gigabyte HD 7970 SOC
RAM: G Skill Ripjaws DDR 3, 4X2 Gb 1.5V
Merevlemez: Samsung SpinPoint F3 1TB HD103SJ
Táp: Seasonic s12ii 620w
Op rendszer: Win7 64 bit, update frissítés minden fent van, A legfontosabb driverek fent vannak, mindenből a legújabb.

Tehát elvileg nem is hibára utal ez a jelenség?
A minialkalmazásaim miért nem jelenítődnek meg rendesen? :F

(#33958) Winnie The P válasza Rendo84 (#33957) üzenetére


Winnie The P
őstag

Van akinek az ie11-re történő frissítés kavart be, de nálam nem okozott még ilyen jellegű problémát. Nálam 14 svchost.exe fut most, de van nis.exe is 2, meg még a csrss.exe-ből is 2. Jelenleg 46 futó folyamat van nálam.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33959) vlevi válasza Gery0505 (#33953) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az USB3-as mindíg kék.
Az USB2 elvileg fekete, de Asus lapon láttam már pirosat is.

(#33960) #68216320 válasza Gery0505 (#33953) üzenetére


#68216320
törölt tag

Driver nélkül nem ismeri a Win az USB3-at. Tehát telepítéskor még nem érdemes használni.

(#33961) gari24


gari24
tag

Hali

Egyik mappából akarok kimásolni , de abból nem lehet az alábbi hibakódod dobja fel : 0x80070780
Jobb klikkel rámegyek látom be van pipálva h írásvédett , kiveszem ok , de semmit
Majd megint jobb klik és megint ben van pipálva h írásvédett , mintha nem csináltam semmit se.

Mit tehetek ez ellen ,??

(#33962) lindner válasza LonGleY (#33937) üzenetére


lindner
újonc

"Egy normális MSDN-es telepítővel, vagy annak az update-elt változatával megpróbálnám megint.

Ráadásul míg nem aktiválod, még legálisak is ezek a lemezek. Ha kiderül, hogy nem ilyet használtál eddig, akkor szólj privátban és adok."
Bocsi,pontosan milyen lemezre gondolsz?

(#33963) LonGleY válasza lindner (#33962) üzenetére


LonGleY
veterán

Olyanra, amin egyébként aktivációs eszköz is van, ami viszont magát a release-t így warezzé teszi. De PM-ben kifejtem, ha szeretnéd. :]

(#33964) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Szisztok ! 64 bites ultimate-ban szagat a hang a media playernél.... mi okozhatja ? És meg tudnám formázni csak az egyik partíciómat valahogy ?

Előre is köszönöm !

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33965) kispx válasza Micsurin (#33964) üzenetére


kispx
addikt

Sajátgép -> jobb gomb a meghajtóra -> formázás

(#33966) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy win7 x64 pro hu feltelepült a gépemre. (Nem virágbolti, leszurkoltam érte anno a sok lóvét). Elkezdte telepítgetni a frissítéseket, majd a sokadik után hibát jelzett. Sokszor hosszú percekig (akár 10-15-20 percig) is csak egyetlen frissítéssel bíbelődött adott százalékon, majd kinyomtam mert nem történt semmi. Ez előfordult még párszor, így eredménye sok sikertelen frissítés. (most kb 190 van összesen.) Próbáltam a fixIT-et de nem segített. Letöröltem a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download -ot. de ez sem segített.
Most tele vagyok sikertelen frissítésekkel (kb 50-50%) és kikapcsoláskor mindig frissíteni akar két proggit, amit sose tud, így állandó jelleggel bent van a rendszerben.

Új win7 install? :F

u.i.: úgy néz ki a memória meg install során hibás volt így cserélnem kellett. Ez bezavarhat?

köszi
b

Eki - az eredeti

(#33967) flash-


flash-
veterán

sziasztok

több pendrive-al(nem mindegyikkel) az a problémám hogy rácsatlakoztatom a pc-re,hallom a felcsatlakoztatás windows hangot,de sem a sajátgépben sem a számítógép kezelés-lemezkezelés nél sem a total commanderben nem látom a meghajtót..

ilyenkor mi van? mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#33968) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok,

Rövidesen új gépem lesz. Felmerül, milyen oprendszert tegyek fel (csak Win jöhet szóba), maradjak a win7-nél, vagy vállaljam be a win8.1-et?

A gépet főleg játékra, filmnézésre, zenehallgatásra, és internetezésre használom, de munkára is alkalmasnak kell lennie (MS office)

Szerintetek?

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#33969) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Kollégám gépén a következő bibi van. Ha kirakja a minialkalmazásokat, ezt látja.
Win7 / 64
Illetve men of war és 1-2 stratégiai játék alatt nincs egérmutató.
WOT, hl2 tökéletes. Minden játék eredeti,
Flash player,, vga driver, directx, patch-ek telelpive.
Mi a bánattól lehet ez?

(#33970) Sub-ZeRo válasza t.imi (#33969) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ie11 miatt lehetnek problémák állítólag. Nálam mondjuk nincs probléma vele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33971) Rendo84 válasza t.imi (#33969) üzenetére


Rendo84
senior tag

Ohh, pont ugyan ez a probléma nálam is. :F
Igazán hálás lennék ha tudna valaki segíteni.
Ha én jól emlékszem, előtte az adobe flash playert töröltem le és utána frissítettem egy újabbra.
Esetleg emiatt lehetett valami hiba, vagy mi okozhatja ezt a jelenséget? :F

[ Szerkesztve ]

(#33972) t.imi válasza Sub-ZeRo (#33970) üzenetére


t.imi
addikt

Ezt megnézzük, köszönöm.
A játékokban is ez okozhat hibát?

(#33973) Sub-ZeRo válasza t.imi (#33972) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33974) t.imi válasza Sub-ZeRo (#33973) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm, keresgélünk tovább

(#33975) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Elgányoltam kicsit a Start menüben a játékok szekciót...
A Steam által létrehozott parancsikonokat szerettem volna a játékok menübe tenni, a nevük megjelent, de nem indíthatóak, illetve törölni sem tudom őket.
Van erre megoldás?

(#33976) LonGleY válasza FoxiestFox (#33975) üzenetére


LonGleY
veterán

Jah, kiiktatod a start menü beállításaiban a játékok menüpont megjelenítését, és saját parancsikonokat használsz mondjuk a tálcán (jobb klikk a tálcán, eszköztár hozzáadása, betallózod a parancsikonos mappát, utána pedig eltünteted a fölös feliratokat róla, vagy akár kisikonosra váltod, majd áthelyezed a kívánt pozícióba).

[ Szerkesztve ]

(#33977) FoxiestFox válasza LonGleY (#33976) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs mód az eredeti játékok mappa helyes működésének visszaállítására?

(#33978) S-IW válasza Rendo84 (#33971) üzenetére


S-IW
tag

(#33979) LonGleY válasza FoxiestFox (#33977) üzenetére


LonGleY
veterán

Tudsz törölni a panelről, és oda újra be tudsz húzni parancsikonokat. Ha ezzel nem rendberakható, akkor marad tanácsként az előző hozzászólásom.

[ Szerkesztve ]

(#33980) FoxiestFox válasza LonGleY (#33979) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az eredeti, helyes működés visszaállítása a cél, alternatív megoldásokat én is tudnék találni.
Kösz azért.

(#33981) Rendo84 válasza S-IW (#33978) üzenetére


Rendo84
senior tag

Köszönöm! :R

(#33982) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Van olyan lehetőség win7-ben, hogy miközben futnak alkalmazások kilehessen jelentkezni és utána csak jelszóval lehessen belépni, de közben futnának tovább ugyan úgy az alkalmazások?
Bocs, ha túl komplikáltam...

(#33983) DS39 válasza Ice&Lime (#33982) üzenetére


DS39
nagyúr

van, ezt hívják zárolásnak :)
(gyorsbill: Win + L)

(#33984) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Egy olyan problémám volna hogy egy frissen formázott vinyóra nem hajlandó a windows 7 rendesen települni, lefut a telepítő majd egyszerűen nem történik ezután semmi se.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#33985) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Skype indításakor a következő üzenet jelenik meg.

"Egy vagy több ActiveX-vezérlőt nem sikerült megjeleníteni" rámegyek OK-ra, és működik a skype rendesen. Ez mi lehet szerintetek, vagy mi okozhatott ilyet? Tegnap óta jön ez az ablak elő, tegnap előtt pedig raktam fel pár OS frissítést, szóval lehet hogy az a ludas?

Win 7 x64 van nekem.

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#33986) Jarod1


Jarod1
addikt

van valami progi ami változtatja az órát a jobb also sarokban?

(#33987) vlevi válasza Jégkokó (#33984) üzenetére


vlevi
nagyúr

Telepiteskor volt particio a lemezen?
Ha volt, akkor azt en megprobalnam torooni a telepitovel, es a telepitore bizni a particiok letrehozasat. Lehet, hogy nem sikerult aktivalnia a particiot, vagy valami hasonlo aprosag van a hatterben.

(#33988) Jégkokó válasza vlevi (#33987) üzenetére


Jégkokó
veterán

Alig 2 hete telepítettem a gépet ugyan erre a particióra ment a windows és akkor nem volt vele semmi probléma.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#33989) Jégkokó válasza Jégkokó (#33988) üzenetére


Jégkokó
veterán

Amikor ma próbáltam életre kelteni a windowst a betöltésnél kifagyott vagy pedig ujraindult, viszont a telepítés sem akart végig menni.Mi lehet a probléma?Remélem nem hardwares gond lehet.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#33990) Ice&Lime válasza DS39 (#33983) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszi. eddig még nem használtam, valahogy nem kellet még.

[ Szerkesztve ]

(#33991) krealon válasza cascada (#33922) üzenetére


krealon
veterán

"Windows 7-nél, welcome screen-es bejelentkezési képernyőnél volt valami billentyű kombináció, amit lenyomva átváltott a felhasználónév/jelszó magadási ablakra. Tudjátok mi ez a kombináció?"

[Ctrl] + [Alt] + [Del] ketszer.

(#33992) darkling


darkling
tag

Sziasztok!

Pár napja nem csatlakozik automatikusan a net bekapcsoláskor és mikor megpróbáltam újra beállítani, az internet beállítás/kapcsolatok fül alatt ez fogad.

Gyakorlatilag eltűntek a csatlakozási opciók.

Valakinek van esetleg ötlete, hogy miért lehet és hogyan lehet helyrehozni?

Köszi!

Why is a soap bubble round?

(#33993) S-IW válasza darkling (#33992) üzenetére


S-IW
tag

Az IE11 eltávolítása megoldja a problémát. Programok és szolgáltatások-Telepített frissítések megjelenítése-Katt IE11-Eltávolítás

(#33994) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Tudnátok segíteni légyszives, hogy a windowsnak ez milyen része lehet ?, és mi történhetett ?
SCREEN

Amikor bekapcsolom a laptopomat, akkor miután a windows beboot olt, akkor nagyon hevesen pörög a ventilátor, mert dolgozik a processzor.
Megnézem, hogy mi eszi a processzort a feladatkezelőben és egy svchost.exe fájl (ebből több is van) 40%ban használja a procit. Ha meg leállítom ezt az svchost.exe fájlt, akkor ez a hibaablak jön ki, ami a fenti képernyőn látszódik és újraindul a windows, miután megnyomom a Close gombot.

köszi szépen.

(#33995) Winnie The P válasza Orionk (#33994) üzenetére


Winnie The P
őstag

Vannak erre programok, hogy megnézd milyen folyamatok futnak az svchost .exe fájlnál:

Leállítani meg nem kell, ugyanis az oprendszernek szüksége van arra a fájlra. Várj egy pár percet a bekapcsolás után és ezek után nézd meg, hogy tekeri a procit.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33996) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok. :))

Miért van az hogy minden kikapcsolás után eltűnik a háttérkép :F
Hiába állítom be újra és újra. Minden bekapcsolás után csak a fekete háttér van.
Háttérképed a D: meghajtóról teszek be.

Mi lehet a gond, illetve a megoldás :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#33997) zeusz55 válasza fezsoo (#33996) üzenetére


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdés WIN7 esetében az üdvözlö képernyő (nem a jelszavas) hanem mikor fekete háttéren repkednek a piros zöld pöttyök, azon lehet változtatni!? Egy témám megváltoztatta, de aztán visszaváltozott... köszönöm a tipeket!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#33998) LonGleY válasza zeusz55 (#33997) üzenetére


LonGleY
veterán

Legközelebb megpróbálhatnád némileg több magyarsággal és jobb
helyesírással, hogy ne kelljen háromszor elolvasni a kérdésed.

Nálam sehol sem röpködnek pöttyök, nem tudom, miről beszélsz.
Ha a boot screenre gondolsz, az letiltható az msconfig-ban.

futtatás > msconfig > No GUI boot bepipál

Az Advanced optionsben tudod egyébként az összes processzormagot engedélyezni a bootoláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#33999) Tompie


Tompie
őstag

A következő problémám lenne, plíz egy kis help :)

Csináltam egy UEFI-s pendrive-t, azért gondolom, hogy UEFI-s mert a win64 isoban van efi mappa, illetve amivel csináltam Rufus, ott is a formázásnál GPT partíciós séma UEFI-s gépekhez (vagy itt MBR partíciós séma UEFI-s gépekhez-t kellett volna választani?) volt kiválasztva, FAT32-re formázva.
Biosban átállítottam a boot mode-ot UEFI-ra, bootoláskor viszont csak a Sart Windows-ig jön be a telepítő aztán semmi kifagy.
Mi lehet a probléma?
Lehet ez a gép nem támogatja, az alaplap vagy valami?
Előzmény, hogy már tettem fel win 7-et MBR módon ezek után mi a teendő?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#34000) zeusz55 válasza LonGleY (#33998) üzenetére


zeusz55
senior tag

:R arar gondoltam... megváltoztani csak programmal lehet????

http://www.askvg.com/change-windows-7-boot-screen-using-windows-7-boot-updater/

vagy van gyári opció is!?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.