Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) Pityu. válasza Hegyirabló (#33697) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos ha ismered a fájlt én két dolgot javaslok 1 telepíts fel egy Malwarebytes Anti-Malware írtót és küld rá a rendszerre ellenőrzésre vagy ha tényleg meg vannak a fájl paraméterei akkor HijackThis el kírthatod.

[link]

itt le tudod tölteni elindítod ki keresed a fájlt és likvidálod

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33702) Hegyirabló válasza Pityu. (#33701) üzenetére


Hegyirabló
veterán

:R

Aquila non captat muscas.

(#33703) Pityu. válasza Hegyirabló (#33702) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezekszerint sikerült kiírtani?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33704) Hegyirabló válasza Pityu. (#33703) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, és tényleg köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#33705) Pityu. válasza Hegyirabló (#33704) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Örülök neki és szívesen :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33706) #68216320


#68216320
törölt tag

Megnőtt a boot idő a laptopomon. SSD-van benne, gyorsan dolgozik, de elég sokat vár most a logó animációnál. Valami hardver-driver kombinációra gyanakszom, de nem tudom pontosan mi lehet. Van valami program ami boot közben megméri, hogy mire vár a rendszer és mennyit?

(#33707) LonGleY válasza #68216320 (#33706) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs. Még a rendszer se áll fel akkor. Amúgy az msconfig-ban kikapcsolható az animáció, illetve engedélyezhető az összes mag induláskor (alapból csak egy engedélyezett, tiszta gáz). Nekem 5-10 mp-el javult a bootidőm szintén SSD-vel. Hogy a lassulás mitől lehet, arra nincs ötletem. Én ilyenkor nem brainstormingolok, hanem inkább újratelepítek (szerencsére nem jellemző, hogy sűrűn eljutnék ide).

[ Szerkesztve ]

(#33708) #68216320 válasza LonGleY (#33707) üzenetére


#68216320
törölt tag

Minden program és szolgáltatás kilőve-késleltetve amire nincs szükség, de ilyenkor még csak hardverkomponenseket illeszt a rendszerbe. A többi ezután jön csak. Viszont valami nagyon nem tetszik most neki. Az SSD LED halványan világít közben, azaz rengeteg apró olvaási művelet zajlik. Csak nem jövök rá, hogy mi. Sajnos az újratelepítés elég macerás nálam a rengeteg frissítés és konfig miatt.

(#33709) Sub-ZeRo válasza #68216320 (#33708) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Minek tiltasz le dolgokat?? Hagyd úgy ahogy van és kész, nem lesz belőle baj. Vagyis már van mert sokat vár a boot. Valamit kilőttél ami kellene neki. Felesleges. Ha meg sebesség kell de ne dögöljön meg az ssd, akkor raid vinyó 4 db és kész is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33710) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne kb 2-3 napja csinálja ezt.
igazából nem tudom a windows vagy valami más de nem is nagyon van fenn semmi a gépen.
A lényeg az valamiért a memória használat fel megy maxra 8gb van a gépben átlag olyan 1,5-1,8 gb szokott használni de most valamiért fel ugrál és ki is írja hogy nincs elég memória szabadítson fel.
Azt hittem először hogy valami win frissítés de 3 nap egymás után nem hinném olyan 3-4 perc allat szépen vissza áll 1,5gb körülre.
a kérdés mi okozhatja ez ? Google chrome, avast vga driver és comodo tűzfal ment
meg néztem erő forrás figyelőbe de semmi olyat nem írt ki ami 6-7 gb memóriát enne a leg többet a chrome ette kb 300 mbnyit
a választ előre is köszi.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#33711) A_ScHuLcZ válasza Csontikka (#33687) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szuper, ma is tanultam valamit, köszönöm neked és krealonnak is! :R

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#33712) #68216320 válasza Sub-ZeRo (#33709) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azért tiltom le mert felesleges. Sok program update szolgáltatása, feleslegesen induló agent-ek, stb. Nem ész nélkül tiltok le mindent és nem vaktában. Másrészt hozzá sem nyúltam a rendszerhez. Az pedig h megdöglik az SSD vagy nem, nem érdekel, azért vettem, hogy dolgozzon. Azt nem értem viszont, hogy mit molyol a kernel és driverek betöltése - szolgáltatások, programok betöltése közötti időben.

Ha meg sebesség kell de ne dögöljön meg az ssd, akkor raid vinyó 4 db és kész is.
A laptopomban nem nagyon volna hely 4db hdd-nek.

Egy szokásos mentésből lett restore, viszont felmentek win7 frissítések+antivirus frissítés. Utóbbi még nem fut akkor, amikor húzza az időt, de lehet, h valami rendszerkomponens megkergült.

[ Szerkesztve ]

(#33713) Sub-ZeRo válasza #68216320 (#33712) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt hittem hogy a wint gyomlálod, mert azt felesleges.

Meg azt sem tudtam hogy laposról van szó. :F

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33714) Winnie The P válasza csucsu21 (#33710) üzenetére


Winnie The P
őstag

Meg kellene nézni a feladatkezelőben hogy mi fogyasztja a memóriát, gondolom hogy úgy nézted "Összes felhasználó folyamatainak megjelenítése" alatt!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33715) #68216320 válasza Sub-ZeRo (#33713) üzenetére


#68216320
törölt tag

Kicsivel fentebb írtam, hogy laptopról van szó, de igazából nem is érdekes.
Lassan annyi időt elvacakolok azzal, h kiderítsem mi okozza a várakozást, hogy újratelepíthetném. Meg is tenném csak ne lenne az a rohadt sok update még utána vagy 10 lépésben. Hogy ezt nem tudják megcsinálni olyanra, mint linux-on ... :(

(#33716) Csontikka válasza #68216320 (#33715) üzenetére


Csontikka
aktív tag

itt elég részletesen le van írva, hogy érdemes az ilyen problémát diagnosztizálni:

How to Fight Slow Startup Times in Windows 7

(#33717) LonGleY válasza #68216320 (#33715) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy szokásos mentésből lett restore

Pff...

Tedd újra!

Különben is van olyan ISO, ami frissített, egy környi update kell csak hozzá.

(#33718) TigerCat válasza LonGleY (#33717) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezzel nem értek egyet teljes mértékben. Az én rendszerem hiba nélkül megy, pedig sokszor visszaállítottam már. Erre a Paragon Free Recovery alkalmazást használom. Ha van egy jó mentésed, akkor ahhoz bármikor hiba nélkül visszatérhetsz, legalább nem kell elölről kezdeni mindent. Bővebben: Ghostolás topic itt a PH-n.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33719) Integra


Integra
titán

egy barátnőm laptopján úgy betelepült a bing, hogy nem tudja sehogy sem kikapcsolni, állandóan bing jön be, hiába van az explorerben google az alapbeállításban etc...
hogyan lehet kiírtani a bing-et?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33720) #68216320 válasza LonGleY (#33717) üzenetére


#68216320
törölt tag

Tedd újra!
Azért az nem úgy van. Lehet, hogy egy átlagos home pc-nél ez járható, de én ezen a gépen fejlesztek és elég rendesen konfigolt rendszert kell használnom.

Biztonsági okokból csak MSDN iso-t használhatok. Többször tettem már vissza Acronis archiv-ból, nem ez a probléma, mert restore után jó volt csak frissítette magát a rendszer és abba bolondult bele. Mind1, csinálok egy újabb restore-t, de nem engedek mindent frissíteni.

TigerCat: Én Acronis-t használok backup/restore funkciókra otthoni/céges környezetben windows/linux rendszerekhez. Piszok jó kis cucc.

[ Szerkesztve ]

(#33721) LonGleY válasza #68216320 (#33720) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez is MSDN ISO-ból készült, egyszerűen a frissítések integráltak. Ugyanaz.

csak frissítette magát a rendszer és abba bolondult bele

... ezért kéne újrarakni. :]

TigerCat: legalább nem kell elölről kezdeni mindent.

Mi mindent? Egy 10 perces telepítést? Az újrahúzásnak nem csak az az értelme, hogy mindenből ugyanaz a verzió kerül vissza, hanem mellesleg friss drivereket és programokat is alkalmazol. Ezt nem tudod megtenni egy mentéssel, vagyis sok értelme nincs, mert uninstallálgathatsz dögivel, és az eredmény sem ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

(#33722) TigerCat válasza LonGleY (#33721) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Adott a full Windows és a beállított rendszer. Ezt lementem. Majd eltelik 2 hónap, valami közbejön és nem bírom megoldani. Nem állok neki keresgélni, hanem visszaállítom és amit kell, azt frisítem. Az adataim másik partíción vannak, így gond egy szál sem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33723) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Két monitorom van egymás mellett. Le tudom másolni valahogy a start menüt a másikra is? Azt szeretném, hogy mindkét monitoron ugyan az a startmenü legyen. Külön progit erre nem szeretnék feltenni. Maximum akkor érdekelne a megoldás még, ha az nVIDIA whql driverben van ilyen opció. Köszi!

(#33724) TigerCat válasza cascada (#33723) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Printscreen és beteszed háttérnek :DDD

Viccet félretéve, sajnos csak alkalmazással tudod megoldani. Próbáltam anno, de nem jött be. Win8 már default így működik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33725) Zola007 válasza TigerCat (#33724) üzenetére


Zola007
veterán

atyám, engem is mennyire idegesített, hogy ilyen funkciót kihagytak a win7-ből :W

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33726) cascada válasza TigerCat (#33724) üzenetére


cascada
senior tag

Oké, köszi. Ettől féltem én is.

(#33727) #68216320


#68216320
törölt tag

Adva van egy fájlszerver amin samba megosztás fut. Minden kliens (Android, Windows, Linux) eléri a rajta lévő fájlokat kivéve a frissen telepített laptopom. Amikor a hálózati eszköz ikonjára kattintok ezt kapom:

Tűzfal kikapcsolva, semmi antivírus, pár órás a rendszer, izolált hálózat.
Ha kézzel beírom az IP címet, akkor működik.

[ Szerkesztve ]

(#33728) LonGleY válasza cascada (#33723) üzenetére


LonGleY
veterán

(#33729) TigerCat válasza LonGleY (#33728) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, ezt próbáltam én is. Nem rossz, de nem maradt meg...

Ami viszont baromi jó (pár hasznos apróság):
Volume2 - Hangerő, akkuállapot, CD meghajtó, stb. kijelzés
AutoSizer - Ablakok méretét lehet állítani, indításnál a megszokott felület fogad
WizMouse - Ott görgetsz, ahol a kurzor áll, még ha nem is aktív az ablak
MiniBin - Kuka az óra mellé

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33730) DS39


DS39
nagyúr

fájltársítást hogy lehet törölni, alaphelyzetbe állítani?
olvastam registry módosítási lehetőséget, de nem jött be.

(#33731) sfdrakex válasza DS39 (#33730) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

vezérlőpultban alapértelmezett programok és azon fájltípus vagy protokoll társítása programmal

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#33732) DS39 válasza sfdrakex (#33731) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi ez megvan, de itt csak másik programot tudok hozzárendelni, de olyat nem tudok, hogy ismét ne legyen hozzárendelve semmi. pl. a .dat fájl-hoz hozzárendeltem egyszer a jegyzettömböt, de csak másik programra tudom cserélni, üresre nem lehet állítani.

(#33733) Csontikka válasza DS39 (#33732) üzenetére


Csontikka
aktív tag

(#33734) kispx válasza DS39 (#33732) üzenetére


kispx
addikt

Total Commander.

Fájl -> hozzárendelés
Kikeresed a .dat fájl típust és törlöd a hozzá tartozó bejegyzést.

(#33735) DS39 válasza kispx (#33734) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi. (mindkettőtöknek) :R

(#33736) brd válasza kispx (#33734) üzenetére


brd
nagyúr

No' ezt én is köszi', sosem tévedtem még abba a menüpontba, de *vára hiányzott már ez a beállítási lehetőség a 7-ből nekem, a registry-ben matatás csak az agymosottak szerint kényelmes erre. :B

The only real valuable thing is intuition.

(#33737) Steelmanus válasza kispx (#33734) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szintén köszönöm, milyen regota hasznalom a TC-t es errol nem is tudtam. Nagyon jo. :R

(#33739) brd válasza #41133696 (#33738) üzenetére


brd
nagyúr

Szomorú, hogy ilyen eszközökhöz kell nyúlnia, ahelyett, hogy engedne a nyomásnak, és hallgatna az értelmesebb emberekre. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#33740) #68216320 válasza #41133696 (#33738) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez nagyon korrekt. :C Szeretünk MS.

(#33741) Pityu. válasza #41133696 (#33738) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem értem hova rohan ennyire a világ,legjobb lenne havonta új windowst adnának ki.Én használtam laptopon win 8 at most meg win 8.1 et de max csak azért csípem mert gyorsabb a laptop egyébként szerintem a win 7 jobb.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33742) #68216320 válasza Pityu. (#33741) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én próbáltam a laptopomon a 8 és 8.1-et, de nem tűnt gyorsabbnak. Sőt. Nekem olyan érzésem volt, hogy egy kattintástól az ablaknyitásig több idő telik el rajtuk, mint a win7-nél. Vagyis nagyobb a lag szerintem. Bár lehet egy programot gyorsabban futtat, de a munkám során ez nem érzékelhető.

(#33743) ricshard444 válasza brd (#33699) üzenetére


ricshard444
veterán

Ma megcsináltam a módszerrel, köszönöm a segítséget, életmentő volt! :R

Vannak dolgok...

(#33744) Sub-ZeRo válasza brd (#33739) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mit számít annak aki warezol. Akinek meg kell akkor neten megveszi, vagy most megveszi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33745) brd válasza Sub-ZeRo (#33744) üzenetére


brd
nagyúr

Annak nyilván semmit, ill. a cikk is említ törvényes kiskaput. Én csak az eljáráson sajnálkozom...

The only real valuable thing is intuition.

(#33746) Sub-ZeRo válasza brd (#33745) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Értem. Amúgy igen szégyen ez az MS részéről...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33747) #41133696 válasza brd (#33739) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát az a helyzet, hogy egyrészt lefektették előre a szabályokat, már a Windows 7 megjelenése előtt jóval, tehát aszerint járnak el. Másrészt, ha eltérnének tőle, akkor abból mi is következne?

Az MS-nél annyi a helyzet, hogy már nem lehet kapni majd kiskereskedelmi forgalomban.

A Google esetében pedig 18 hónapig kapja meg az adott tábla a legújabb OS-t még a referencia készülékén is.

Ha veszel egy Windows-os táblát, ott nem jellenek meg újabb verziók pár havonta, mint Android esetében, de 36 hónapig új Windows sem :)

Maga a Windows 7 kapja a frissítéseket 2023-ig, akinek mindenáron Windows 7 kell, ameddig kapható, addig spájzoljon be belőle egy dobozos verziót, és nincs gond :)

[ Szerkesztve ]

(#33748) kispx válasza #41133696 (#33747) üzenetére


kispx
addikt

Nem 2020-ig kapja meg a frissítések a Win7?

(#33749) #41133696 válasza kispx (#33748) üzenetére


#41133696
törölt tag

Bocsi, de... a Windows 8 kapja 2023-ig :)

(#33750) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

lenne egy olyan problémám hogy eladtama gépem. most hívott a vevő hogy amikor bekapcsolja a gépet elmegy a bejelentkezésig de ott csak a hátteret mutatja a tálcát és az ikonokat nem.
valakinek lenne egy jó tippje hogy mi lehet ez?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.